AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Igrač utakmice U.Craiova-Milan po vama je ?

Anketa je završila: 02 avg 2017, 11:50.

1. Franck Kessie
12
39%
2. Mateo Musacchio
4
13%
3. Ricardo Rodriguez
10
32%
4. Gigi Donnarumma
2
6%
5. Patrick Cutrone
1
3%
6. Fabio Borini
2
6%
 
Ukupno glasova: 31

celikmilan
Postovi: 2963
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la celikmilan » 15 apr 2018, 17:16

Kad bih davao pozitivne ocjene dobili bi ih Zapata, Rodriguez i Musacchio a negativne Kalinić, Bonaventura i Donnarumma. Kalinić zato što je najgori napadač koji je igrao u Milanu, Bonaventuri što upropasti svaki napad u kojem mora da gradi akciju a Donnarummi što je usrao ostatak sezone. Nama ovaj bod ništa ne znači.


KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la KpbKaka22 » 15 apr 2018, 18:23

celikmilan je napisao/la:Kad bih davao pozitivne ocjene dobili bi ih Zapata, Rodriguez i Musacchio a negativne Kalinić, Bonaventura i Donnarumma. Kalinić zato što je najgori napadač koji je igrao u Milanu, Bonaventuri što upropasti svaki napad u kojem mora da gradi akciju a Donnarummi što je usrao ostatak sezone. Nama ovaj bod ništa ne znači.

Najgori ? zaboravio si Matrija,Lapadulu ,Adriana ?

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la rope11 » 15 apr 2018, 18:27

super, skrenuo je malo pažnju sa činjenice da ima prosječnu sezonu i da smo pun qurac golova primili radi njega :mrgreen:

ok mlad je, razumijem sve... ali što se mene tiče mogu ga slobodno prodati čim raiola krene igrati svoje igrice, bar ako to znači da ćemo pojačati igrače u polju koji su daleko bitniji, a reina je danas pokazao da i dalje ima kuveta u sebi i da može bez problema odraditi narednu sezonu dok se ne uzme novi golman.
slično važi i za susa, nemam problema sa tim da neko aktivira klauzulu i da ode, valjda se za tih 40 miliona može naći ok krilo.

hronično nam fali brzih igrača prvenstveno po bokovima, yebote ne sjećam se nijednog gola koje smo dali iz brze kontre, kao kornjače se vuku po terenu dok naposljetku ne izgube loptu ili uspore svaki božji napad i potencijalnu opasnost.
ako se kojim čudom sve odradi školski pravilno, tu je kessie da baci loptu u bunar. :zzz:



bonaventura je odvratno loš čitavu sezonu u toj mjeri da se kao ovakav ne može razmatrati ni kao koristan back up igrač tako da raiola komotno može uhljebiti svog ljubimca negdje drugo, moglo bi se izvući oko 25-30 miliona mirne duše.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

celikmilan
Postovi: 2963
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la celikmilan » 15 apr 2018, 18:29

KpbKaka22 je napisao/la:
celikmilan je napisao/la:Kad bih davao pozitivne ocjene dobili bi ih Zapata, Rodriguez i Musacchio a negativne Kalinić, Bonaventura i Donnarumma. Kalinić zato što je najgori napadač koji je igrao u Milanu, Bonaventuri što upropasti svaki napad u kojem mora da gradi akciju a Donnarummi što je usrao ostatak sezone. Nama ovaj bod ništa ne znači.

Najgori ? zaboravio si Matrija,Lapadulu ,Adriana ?
Matri je tu negdje ali ova druga dvojica su bar nešto radila na terenu a ovaj debil je totalni igrač manje na terenu.

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la KpbKaka22 » 15 apr 2018, 18:38

celikmilan je napisao/la:
KpbKaka22 je napisao/la:
celikmilan je napisao/la:Kad bih davao pozitivne ocjene dobili bi ih Zapata, Rodriguez i Musacchio a negativne Kalinić, Bonaventura i Donnarumma. Kalinić zato što je najgori napadač koji je igrao u Milanu, Bonaventuri što upropasti svaki napad u kojem mora da gradi akciju a Donnarummi što je usrao ostatak sezone. Nama ovaj bod ništa ne znači.

Najgori ? zaboravio si Matrija,Lapadulu ,Adriana ?
Matri je tu negdje ali ova druga dvojica su bar nešto radila na terenu a ovaj debil je totalni igrač manje na terenu.
Pa sta ocekivas od Kalinica da kad primi loptu ,predje cetri pet igraca i zabije gol, nije da ga branim ,ali mislim da je bilo tko drugi umjesto njega nebi bio nesto bolji.Danas on nije nikako dobioo lopte,proslo kolo kad je bio okrenut ledima zabio je dobar gol ono nesto sto treba imati svaki napadac. Andre Silva i Crutone nesto bolje koriste svoju sansu jer imaju eto malo vise samopouzdanja od njega..

celikmilan
Postovi: 2963
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la celikmilan » 15 apr 2018, 18:49

Pa sta ocekivas od Kalinica da kad primi loptu ,predje cetri pet igraca i zabije gol, nije da ga branim ,ali mislim da je bilo tko drugi umjesto njega nebi bio nesto bolji.Danas on nije nikako dobioo lopte,proslo kolo kad je bio okrenut ledima zabio je dobar gol ono nesto sto treba imati svaki napadac. Andre Silva i Crutone nesto bolje koriste svoju sansu jer imaju eto malo vise samopouzdanja od njega..[/quote]

Očekujem od njega bar jednom da se zagradi, da zadrži loptu, da doda suigraču, ako ništa drugo da se barem potrudi da odigra nešto.

I sram i stid da te bude što me podsjeti na Matrija.

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la KpbKaka22 » 15 apr 2018, 18:52

celikmilan je napisao/la:Pa sta ocekivas od Kalinica da kad primi loptu ,predje cetri pet igraca i zabije gol, nije da ga branim ,ali mislim da je bilo tko drugi umjesto njega nebi bio nesto bolji.Danas on nije nikako dobioo lopte,proslo kolo kad je bio okrenut ledima zabio je dobar gol ono nesto sto treba imati svaki napadac. Andre Silva i Crutone nesto bolje koriste svoju sansu jer imaju eto malo vise samopouzdanja od njega..
Očekujem od njega bar jednom da se zagradi, da zadrži loptu, da doda suigraču, ako ništa drugo da se barem potrudi da odigra nešto.

I sram i stid da te bude što me podsjeti na Matrija.[/quote]

:lol: :lol: Sta bi da sam Pazzu spomeno,ali dobro to je vec klasa odma iza Sheve ,Pipa i ibre :D

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la Raonffa » 15 apr 2018, 19:10

Šta je reć' imamo li šansi za LP? :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

celikmilan
Postovi: 2963
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la celikmilan » 15 apr 2018, 19:12

Sta bi da sam Pazzu spomeno,ali dobro to je vec klasa odma iza Sheve ,Pipa i ibre :D[/quote]

Nemoj Pazzu dirati. On je Ronaldo za Kalinića (pravi Ronaldo). Još je na prošloj temi za praćenje utakmica na zadnjoj stranici iz januara 2015. po mišljenju mnogih forumaša na toj utakmici bio jedini dobar.

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la rope11 » 15 apr 2018, 19:54

kalinić za svašta nešto zaslužuje kritiku, ali danas je stvarno bio skroz odsječen :zzz:


nevjerovatna činjenica je da je kessie ove sezone odigrao 57 utakmica, vjerovatno uključujući reprezentaciju i prijateljske utakmice gdje je maltene u svakoj igrao minimum 80 minuta... i onda se neko nađe čuditi zašto je frajer van forme, pa dobro da nije crko dosad. :salut:
druga stvar je da mu ne odgovara ova pozicija, on mora igrati nazad kao defanzivni vezni što je igrao u atalanti, a ne kao pomoćno desno krilo pored susa.

ne znam zašto gatuso ne pokuša sa 4231 gdje bi nekako svi igrali na pravim pozicijama, pa makar da to pokuša uspostaviti tokom utakmice čisto da vidimo kako funkcioniše jer evo već četvrtu utakmicu ne znaju za pobjedu.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la KpbKaka22 » 15 apr 2018, 20:06

rope11 je napisao/la:kalinić za svašta nešto zaslužuje kritiku, ali danas je stvarno bio skroz odsječen :zzz:


nevjerovatna činjenica je da je kessie ove sezone odigrao 57 utakmica, vjerovatno uključujući reprezentaciju i prijateljske utakmice gdje je maltene u svakoj igrao minimum 80 minuta... i onda se neko nađe čuditi zašto je frajer van forme, pa dobro da nije crko dosad. :salut:
druga stvar je da mu ne odgovara ova pozicija, on mora igrati nazad kao defanzivni vezni što je igrao u atalanti, a ne kao pomoćno desno krilo pored susa.

ne znam zašto gatuso ne pokuša sa 4231 gdje bi nekako svi igrali na pravim pozicijama, pa makar da to pokuša uspostaviti tokom utakmice čisto da vidimo kako funkcioniše jer evo već četvrtu utakmicu ne znaju za pobjedu.
4 3 3 je najbolja moderna formacija..sa jakim krilima ,jednim defanzivnim veznim...zato i jesmo bili prvu polusezonu gdje smo i bili zbog 3 5 2 i tih formacija koje su zastarjele i ne prolaze vise..

celikmilan
Postovi: 2963
Pridružen/a: 25 nov 2012, 00:47
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la celikmilan » 15 apr 2018, 20:13

I sad i za sljedeću sezonu mora se prebaciti na 4231. Veći bi pritisak na protivnika radili a i što je već rečeno jer Kessie kao razarač mora igrati sa nekim sa idejom a Biglia to ipak nije. On je popravio svoju igru u odnosu na početak sezone ali na toj poziciji nam treba nešto više. I Bonaventuru otjerati što dalje. Još onaj glupi komentator nakon što je Bonaventura izgubio još jednu loptu kaže da on nije takav igrač koji guši loptu. Pa ko je ako nije on?

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la rope11 » 15 apr 2018, 20:46

meni je to najdraža formacija, volio bih da se prešaltamo na tu iduće sezone.

razumijem s druge strane gatusa koji je uspostavio takav sistem u 433 koji funkcioniše (ili je bar funkcionisao), gdje svaki igrač zna svoj zadatak i razumijem da bi bilo rizično mjenjati, ali ako se protiv torina opet upiše negativni rezultat onda treba razmisliti o promjeni jer se može početi pričati o nekoj krizi, neki igrači nas toliko yebu u pojam svojim igrama da je nemoguće uspostaviti taktiku koja nam može odgovarati.
s druge strane hakanu bi najbolje ležalo da bude AMF (ionako nam je najbolji igrač pa mu bar priušti da igra tamo gdje je najbolji), biglia i kessie nazad, jack kao krilo što je manje zlo nego kada igra u vezi... mislim da bi se doživio neki pozitivni šok da malo zarotiraš ekipu i staviš ih tamo gdje inače provjereno mogu pružiti maksimum.


yebo majku nikad nemaš mira, taman završiš napoli kad eto ide napoli, imam osjećaj da nisi imao nijednu lakšu utakmicu u 2018 :salut:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la Romagnoli13 » 16 apr 2018, 13:34

Gattuso je imao strasno tezak raspored otkako je na klupi Milana. Inter x2, Lazio cak 3 puta, Juventus, Napoli, Arsenal x2, Sampdoria..Tek sad pocinje serija utakmica protiv ekipa od kojih je Milan objektivno kvalitetniji.

Genaro je sredio defanzivu, dosta je utakmica zavrseno bez primljenog gola.Cak i jucer bez dva startna stopera nisu Napoliju dopustili da se razmase, znaci defanzivni sistem je dobar.Ustvari, sve je dobro do posljednje trecine terena, kad jednostavno nema rijesenja.Jedini igrac koji gine za svaku loptu i nesto pokusava je Hakan. Suso je odavno negdje van Milana, kao i Jack. ¨

Fassone je najavio neke 3 korekcije u prvih 11, sto je mislim dovoljno za puno bolje rezultate naredne godine.Naravno, ako se otvori mogucnost ili bude potrebe, nije iskljuceno da dodje jos poneki igrac. Mislim da je cilj, dva vezna igraca+ krilo. Odnosno da Jack, Biglia i Suso nece biti u prvih 11 naredne sezone. Biglia ce ostati u rotaciji, a nije iskljucena prodaja Jacka i Susa, jer za njih se ipak moze uzeti 60ak M eura.

I najgore od svega je sto vec ove sedmice Milan opet moze biti u ozbiljnoj utrci za LP.Ali saamo pod uslovom da dobiju obje naredne utakmice.A da neko od tria Lazio, Roma, Inter, kiksaju.Sto takodjer nije iskljuceno, jer i oni imaju problema sa konstantom.Sto je dodatni razlog da proklinjemo Montellu, koji je prakticki poklonio 6-7 bodova na bezvezan nacin.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Beduin
Postovi: 16356
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la Beduin » 16 apr 2018, 23:18

Mozda bi najbolje bilo prodati Susa, uzeti fine pare i kupiti klaiscno moderno krilo. Jacka takodjer, sve manje hajra imamo od njega, frustrira njegova igra, a ne razumijem zasto se nije probala rotacija Hakana i Jacka.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la rope11 » 18 apr 2018, 19:50

hakanoglu na klupi, a jack igra, zašto? :roll:
možda stvar toliko ne bi bila ni loša da imaš pristojnije krilo od yebenog borinija, ali u ovako bitnoj i teškoj utakmici ovog ostaviti na klupi iako je naš najbolji igrač, stvarno neshvatljivo.

kalinić ispred silve ili curtona, više postaje neobjašnjivo.

zapata ispred musake, opet zašto?


još bonus abate kao nužno zlo, vjerovatno mrtvi calabria opet ima "muscle fatigue" poslije jedne odigrane utakmice, yebem ti tetkice takve, idi balet treniraj života ti. :facepalm:


uglavnom neka im je bog na pomoći sa ovakvom ekipom, ne vidim kako možemo bolje od remija, ako i toliko uopšte izvuku...
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la Romagnoli13 » 18 apr 2018, 19:53

Umjesto da rotira protiv Beneventa za vikend, on nasao veceras neke eksperimente da radi.Moj Rino pa sta si jeo i pio danas.. :damn:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
rope11
Postovi: 17654
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la rope11 » 18 apr 2018, 20:02

imam osjećaj da će jedan od gore prozvanih igrača dati gol ili asistirati :rol:

pazi samo kad nikola zabije na asist borinija :urnebes:


al' sad bez zajebancije, stvarno ne razumijem potrebu za ovim rotacijama u ovako prije svega teškoj utakmici jer igraš protiv torina na njihovom stadionu, a da ne pričam od kolikog je značaja jer ne da nade o LŠ padaju u vodu (mada su već djelomično pale) nego ozbiljno rizikuješ ni da LE ne izboriš jer ti 3-4 ekipe ozbiljno pušu za vratom, pa između ostalog i taj torino.
pa ako je već nešto želio mjenjati onda je trebao ići sa 442 formacijom, pa gdje pobogu da borinija baciš u vatru u ovakvoj utakmici i to na krilo :facepalm:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14391
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AC Milan: Utakmice i glasanje - sezona 2017./18.

Post Postao/la Romagnoli13 » 18 apr 2018, 20:03

Zapata before Torino game

slika


:urnebes:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Odgovori

Natrag na “AC Milan”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.