Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

ra1981
Postovi: 1333
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ra1981 » 16 apr 2018, 13:15

Ne znam odakle vam to da Bošnjaci iz Srbije i Hrvatske ne mogu igrati za Bosnu i Hercegovinu.To što neće je druga priča...
Koliko znam postoji posebno pravilo FIFA-e koje kaže da igrač sa prostora bivše Jugoslavije može igrati za bilo koju selekciju bivše države. Mislim da je takav primjer kod nas bio Ninoslav Milenković.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 16 apr 2018, 14:59

“Igrao sam za BiH dvije utakmice na turneji u SAD-u. Obje su bile prijateljske. Moram biti realan i priznati da sam daleko u redu što se tiče reprezentacije Hrvatske. Imaju veliki broj vrhunskih igrača”, odgovorio je Menalo na pitanje o eventualnom pozivu u dres Vatrenih
:roll:

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 16 apr 2018, 15:27

Menalo je jos uvijek podaleko i sto se tice BiH reprezentacije. Prvo treba da se nametne u Dinamu, pa cemo vidjeti.
Realna opcija je posudba u neku "Lokomotivu" i sl, a sto se tice ovih izjava, to treba iskulirati dok se ne stvore uslovi za zavrtanje usiju.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zizu1991 » 16 apr 2018, 15:36

Vucevich je napisao/la:
“Igrao sam za BiH dvije utakmice na turneji u SAD-u. Obje su bile prijateljske. Moram biti realan i priznati da sam daleko u redu što se tiče reprezentacije Hrvatske. Imaju veliki broj vrhunskih igrača”, odgovorio je Menalo na pitanje o eventualnom pozivu u dres Vatrenih
:roll:
Sta je tu za prevrtanje ocima prijatelju? Da imalo vrijedi, ne bi ni te dvije prijateljske za nas odigrao nego bi odavno kocke nosao. To su fakti. Nijednog Hrvata ni Srbina ne bih pozvao u BH reprezentaciju cisto iz tih razloga.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 16 apr 2018, 15:50

zizu1991 je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
“Igrao sam za BiH dvije utakmice na turneji u SAD-u. Obje su bile prijateljske. Moram biti realan i priznati da sam daleko u redu što se tiče reprezentacije Hrvatske. Imaju veliki broj vrhunskih igrača”, odgovorio je Menalo na pitanje o eventualnom pozivu u dres Vatrenih
:roll:
Sta je tu za prevrtanje ocima prijatelju? Da imalo vrijedi, ne bi ni te dvije prijateljske za nas odigrao nego bi odavno kocke nosao. To su fakti. Nijednog Hrvata ni Srbina ne bih pozvao u BH reprezentaciju cisto iz tih razloga.
Zbog toga što se ovdje predstavljao kao igrač koji 'istinski želi igrati za Bosnu' ali se ovdje vidi da je sam vidio da nema mjesta ni u C-ekipi Hrvatske pa se 'sjetio' BiH. Još jedan koji bi radije igrao za susjede. Ako bude imao kvaliteta mislim da neće biti dileme koga će izabrati.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zizu1991 » 16 apr 2018, 15:53

Ma sta ga ima predstavljati, iz centra Skutorije da istinski zeli igrati za BiH. Nemojte me zayebavati.. jesmo li djeca ili odrasli ljudi.. Uostalom, odakle je god, sve je to zadojeno na isti način.

Kada se pojavi jedan dovoljno kvalitetan i zaigra za nas a mogao u njih makar na klupi biti, ja cu reci, svaka cast nisu svi isti. Do tada, neka odyebu od reprezentacije.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4756
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Bazinga12345 » 16 apr 2018, 15:56

zizu1991 je napisao/la:Ma sta ga ima predstavljati, iz centra Skutorije da istinski zeli igrati za BiH. Nemojte me zayebavati.. jesmo li djeca ili odrasli ljudi.. Uostalom, odakle je god, sve je to zadojeno na isti način.

Kada se pojavi jedan dovoljno kvalitetan i zaigra za nas a mogao u njih makar na klupi biti, ja cu reci, svaka cast nisu svi isti. Do tada, neka odyebu od reprezentacije.
Marko Topic? :D :D
Zadnja izmjena: Bazinga12345, dana/u 16 apr 2018, 15:58, ukupno mijenjano 1 put.
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zizu1991 » 16 apr 2018, 15:57

Mislis Marko? Marko je izuzetak. Prijeratno, neiskvareno celjade. Ove poslijeratne generacije sve stoka odreda.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4756
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Bazinga12345 » 16 apr 2018, 15:58

zizu1991 je napisao/la:Mislis Marko? Marko je izuzetak. Prijeratno, neiskvareno celjade. Ove poslijeratne generacije sve stoka odreda.
Da Marko, greška u pisanju. :thumbup:
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Avatar
Enigma
Postovi: 499
Pridružen/a: 21 avg 2017, 23:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Enigma » 16 apr 2018, 19:40

zizu1991 je napisao/la:Ma sta ga ima predstavljati, iz centra Skutorije da istinski zeli igrati za BiH. Nemojte me zayebavati.. jesmo li djeca ili odrasli ljudi.. Uostalom, odakle je god, sve je to zadojeno na isti način.

Kada se pojavi jedan dovoljno kvalitetan i zaigra za nas a mogao u njih makar na klupi biti, ja cu reci, svaka cast nisu svi isti. Do tada, neka odyebu od reprezentacije.
Cist primjer ovome sto si naveo je Mirko Halilovic .... branio je za BiH a kad je dobio poziv Hrvatske napravio pauzu da bi mogao igrat za "majcicu".
MUSVDG

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zizu1991 » 16 apr 2018, 20:28

Enigma je napisao/la: Cist primjer ovome sto si naveo je Mirko Halilovic .... branio je za BiH a kad je dobio poziv Hrvatske napravio pauzu da bi mogao igrat za "majcicu".
Ma bola. Sve jasno, a to sto ja placam porez da bi on mogao glumiti velikog Hrvata u BH institucijama kao manjinski narod a konstitutivan je poseban par kamenjarskih opanaka.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

nepostenaliga
Postovi: 214
Pridružen/a: 11 jan 2018, 21:55
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la nepostenaliga » 16 apr 2018, 22:59

zizu1991 je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
“Igrao sam za BiH dvije utakmice na turneji u SAD-u. Obje su bile prijateljske. Moram biti realan i priznati da sam daleko u redu što se tiče reprezentacije Hrvatske. Imaju veliki broj vrhunskih igrača”, odgovorio je Menalo na pitanje o eventualnom pozivu u dres Vatrenih
:roll:
Sta je tu za prevrtanje ocima prijatelju? Da imalo vrijedi, ne bi ni te dvije prijateljske za nas odigrao nego bi odavno kocke nosao. To su fakti. Nijednog Hrvata ni Srbina ne bih pozvao u BH reprezentaciju cisto iz tih razloga.
Tako je i kraj price. I ovom izjavom je rekao dovoljno sve..fuj!

SemirSema
Postovi: 762
Pridružen/a: 29 jan 2017, 22:01
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SemirSema » 16 apr 2018, 23:04

Nadam se da će isto uraditi i Ćavar, **** malo

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 17 apr 2018, 08:26

Kad jednog dana Sarajevo, Zeljo, Sloboda, Velez...budu imali skole i uslove dostojne porofesionih standarda fudbala, bolice nas neka stvar za Menala, Gacinovica i dijasporu. Hoš, neš, ne moraš!
To je ono cime se moramo baviti i na sta se moramo koncentrisati, pa ce oni sami trcati da igraju za nas.
Do tada, dzaba se ljutiti, treba ih iskulirati. Ocigledno je sada neka strategija nezamijeranja, pa im se moze da govore to sto govore.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 18 apr 2018, 17:03

Hajrović od prve protiv Osijeka, Hajradinović od početka za Osijek. Gojak opet na klupi.

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 18 apr 2018, 22:12

Igrat će Menalo za reprezentaciju BiH, ali nema ljubavi za Bosnu iz Zap. Hercegovine i tzv. Herceg-Bosne! ;)

Zašto bježite od toga da smo rezervna opcija? To je tako, njima srce kuca za druge zemlje i kraj priče.
Postoje neBošnjaci koji vole Bosnu i Hercegovinu, u manjini su, ali tim ljudima skidam kapu. Milan Đurić je primjer, takvi ljudi zaslužuju maksimalno poštovanje!
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 19 apr 2018, 12:41

Svi vrlodobro znamo ko igra s ljubavlju za nacionalni dres a ko ne! Sve dok gine na terenu kao Vranjes i bori se, za mene je dobrodosao. Eto sve NESvabe vole Njemacku za koju igraju? - vole malo sutra, cisti interes i karijera su u pitanju!..i sl.primjeri u dr.reprezentacijama.

Ono sto mene veseli jeste da nam niti jedno "odbijanje" nije nastetilo: Tankovic, Halilovic, Pavelic, Gudelj, Simunovic, Seferovic, itd...niti su nam u datom trenutku neki potrebni, neki su nazadovali, neki stagniraju i sl.
Ibrahimovica ne racunam jer je tada situacija drugacija bila, sjetite se saml Rahimica.

Jedini kojeg bih od trenutnih volio vidjeti u nasem dresu jeste Arnautovic(ako se dobro sjecam imao je pravo i za nas igrati a klasa je za Sefera)...ovo ostalo sve ili imamo slican kvalitet ili bolji u A-timu nase repke.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 19 apr 2018, 13:42

hurem je napisao/la:Svi vrlodobro znamo ko igra s ljubavlju za nacionalni dres a ko ne! Sve dok gine na terenu kao Vranjes i bori se, za mene je dobrodosao. Eto sve NESvabe vole Njemacku za koju igraju? - vole malo sutra, cisti interes i karijera su u pitanju!..i sl.primjeri u dr.reprezentacijama.

Ono sto mene veseli jeste da nam niti jedno "odbijanje" nije nastetilo: Tankovic, Halilovic, Pavelic, Gudelj, Simunovic, Seferovic, itd...niti su nam u datom trenutku neki potrebni, neki su nazadovali, neki stagniraju i sl.
Ibrahimovica ne racunam jer je tada situacija drugacija bila, sjetite se saml Rahimica.

Jedini kojeg bih od trenutnih volio vidjeti u nasem dresu jeste Arnautovic(ako se dobro sjecam imao je pravo i za nas igrati a klasa je za Sefera)...ovo ostalo sve ili imamo slican kvalitet ili bolji u A-timu nase repke.
Upravo tako, ne znam do kada cemo se vise cuditi sto bosanski Srbi i Hrvati, vise vole maticne drzave?
Sve dok igraju korektno, kao sto kazes, dobro dosli su.
Da je do ljubavi, 70% francuske reprezentacije bi otpalo...
Ono na cemu treba poraditi, je da se postave neki kriteriji u smislu negativnog komentarisanja reprezentacije,
od strane aktuelnih reprezentativaca.
Ipak je nedopustivo da reprezentativci vrijedjaju drzavu za koju igraju, sire nacionalizam, ili, kao sto je slucaj s Menalom, otvoreno govore da im je BiH rezervna opcija.
Tu bi se trebali postaviti limiti, pa ako se mora, nekoga istjerati iz reprezentacije, za primjer.

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1954
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la PeppermintSA » 19 apr 2018, 15:15

Ne znam šta očekujete? Momak je iz Zapadne Hercegovine, potpisao je za klub iz Hrvatske. Očekivati da će on na ovakvo pitanje odgovoriti sa "srce mi kuca za Zlatne ljiljane, ginem za svoju Bosnu" isl je deplasirano. Njegov odnos prema reprezentaciji se vidi na terenu gdje gine, prvi je na gomili kad zabijemo gol i gdje daje svoj maksimum svake utakmice. Dijete je iz naše lige, naš proizvod, prošao je sva ova naša kukuruzista, od kadeta je u reprezentativnim selekcijama i mora imati podršku. Samo naprijed, Luka. :bih:

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DaVinci » 19 apr 2018, 15:30

hurem je napisao/la:Ono sto mene veseli jeste da nam niti jedno "odbijanje" nije nastetilo: Tankovic, Halilovic, Pavelic, Gudelj, Simunovic, Seferovic, itd...niti su nam u datom trenutku neki potrebni, neki su nazadovali, neki stagniraju i sl.
Ibrahimovica ne racunam jer je tada situacija drugacija bila, sjetite se saml Rahimica.

Jedini kojeg bih od trenutnih volio vidjeti u nasem dresu jeste Arnautovic(ako se dobro sjecam imao je pravo i za nas igrati a klasa je za Sefera)...ovo ostalo sve ili imamo slican kvalitet ili bolji u A-timu nase repke.
Ja vjerujem da i da je Zlatan zaigrao onomad za nas da to bi bilo skroz kratkog vijeka ... on bi se u no time popi@ko s Usanovicem, Pasalicem i Pusinom i ne bi vise htio igrati za repku ni pod razno ... nema teorije da bi takav karakter trpio mafijasku praksu tadasnjih mafijasa ... i to bi nama navijacima puno teze palo nego ovako ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.