BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
ANTIANTIFA
Postovi: 226
Pridružen/a: 17 apr 2018, 13:15
Lokacija: KUĆA CVEĆA
Kontakt:

BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la ANTIANTIFA » 26 apr 2018, 15:15

Upitno hoće li građani BiH imati prijenos Svjetskog prvenstva u fudbalu

BHRT još nije otkupio prava na prijenos Svjetskog fudbalskog prvenstva te se u cijeli slučaj uključilo i Vijeće ministara BiH.
Na današnjoj sjednici Vijeća ministara razmatrana je problematika o nemogućnosti Javnog servisa BHRT da otkupi prava na prijenos Svjetskog fudbalskog prvenstva. Vijeće ministara BiH iskazalo je opredijeljenost da se iznađe rješenje kako bi se građanima omogućilo da gledaju prijenos utakmica Svjetskog prvenstva u nogometu, koje počinje u junu ove godine u Rusiji.

Ministarstvo komunikacija i prometa će do naredne sjednice Vijeća ministara BiH pripremiti informaciju o modalitetima pomoći BHRT-u koji je zatražio finansijsku pomoć od milion KM za otkup prava sa Svjetskog prvenstva iz Rusije.

BHRT je u dva navrata pokušao prodati prava na prijenos i prepustiti eventualno nekome drugom da otkupi to pravo, ali bezuspješno.

Početna prodajna cijena koju je postavio BHRT je iznosila 2,3 miliona KM bez PDV-a. Kako nije bilo zainteresiranih sada je BHRT traži pomoć države, a potrebno je milion KM.

Tako samo na samo mjesec i po od početka Svjetskog prvenstva u Rusiji građani naše zemlje nisu sigurni da li će im biti omogućen prijenos utakmica.

BHRT se već dugo vremena nalazi u dubokoj finansijskoj krizi. U međuvremenu je promijenjen i način naplate RTV takse,koja se sada naplaćuje uz račun za električnu energiju. Ipak, finansijska situacija se nije značajnije popravila, pa ovaj javni servis ima još velikih problema pri realizaciji programa, a naročito kada je u pitanju praćenje velikih sportskih smotri koje iziskuju velika finansijska sredstva.
U slučaju da se ovo desi iskreno ne znam kako i na koji nacin pratiti svjetsko prvenstvo, buduci da ce vecinu prenosa u Evropi i svijetu raditi državni nacionalni javni servisi, a poznato je da sebe i gledaoce u svojim zemljama zastite tako sto prenose vrse iskljucivo za svoju teritoriju
cesto odem do šanka al linija je tanka izmedju jave i sna, vrha i dna

ljalja
Postovi: 221
Pridružen/a: 23 feb 2016, 11:12
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la ljalja » 26 apr 2018, 15:48

Mislim da ce biti na sport klubu

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la leorey » 26 apr 2018, 16:47

Kad čovjek pomisli da ne može gore u ovom prknu od države, opet te na kraju iznenade :tokralju:
27.10.2020

Avatar
arelinho
Postovi: 16399
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la arelinho » 26 apr 2018, 16:48

Ovo pišu pred svako takmičenje. Prije dvije večeri Spaho je rekao da će raditi prvenstvo.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la leorey » 26 apr 2018, 16:54

arelinho je napisao/la:Ovo pišu pred svako takmičenje. Prije dvije večeri Spaho je rekao da će raditi prvenstvo.
Iako SP iskljucivo rade nacionalne televizije, mora se priznat da bi bilo bas dobro da recimo SK otkupi prava pa bi onda svi uzivali u dobroj kvaliteti. Ovi su i onako zaostali 15 godina za svime.
27.10.2020

Avatar
arelinho
Postovi: 16399
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la arelinho » 26 apr 2018, 16:54

leorey je napisao/la:
arelinho je napisao/la:Ovo pišu pred svako takmičenje. Prije dvije večeri Spaho je rekao da će raditi prvenstvo.
Iako SP iskljucivo rade nacionalne televizije, mora se priznat da bi bilo bas dobro da recimo SK otkupi prava pa bi onda svi uzivali u dobroj kvaliteti. Ovi su i onako zaostali 15 godina za svime.
Pa to bi bilo najbolje za sve, ali nema ništa od toga.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la jestamaji » 26 apr 2018, 17:14

u kojem mi bezdanu živimo, to je strašno a još strašnije je da nam se to svaki dan dokazuje i pokazuje

inače, ko ne zna, u brazilu su brazilci prenosili svaku tekmu na tri kanala, glavni prijenos na brazilskom prvom, a na druga dva ista tekma sa tonom iz zemalja koje igraju (ili na jednom kanalu sa dual-tonom). samo su četiri zemlje izignorisale zahtjev brazilaca za originalnim tonom, pogodite ko je bila jedna od te četiri

Avatar
Riziko
Postovi: 5748
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la Riziko » 26 apr 2018, 17:19

Biće prenos.
Prije svakog velikog takmičenja kuknjava krene.
Najbolje bi bilo da HRT kupi za Bosnu i Hercegovinu. Kako ljudi rade te prenose, pa ono je perverzija.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
Shadows
Postovi: 2438
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la Shadows » 26 apr 2018, 19:37

Komedija od televizije.
Mogu prenositi evrovizije i slicne gluposti.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12645
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la Mig_Mig » 26 apr 2018, 20:16

arelinho je napisao/la:Ovo pišu pred svako takmičenje. Prije dvije večeri Spaho je rekao da će raditi prvenstvo.
Ne znam bas. Spaho je vjerovatno rekao svoje zelje, predali su molbu vijecu ministara za jedno milionce ;) Cisto sumnjam da ce SK platiti preko 2.3 miliona samo zbog Bosne, opet ko zna, gledanost bi bila bas ogromna, jer u RS.u bi Srbija privukla gledanost pa u Mostaru Hrvatska. Vidjet cemo, navijam da Sk uzme.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
arelinho
Postovi: 16399
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la arelinho » 26 apr 2018, 20:23

Mig_Mig je napisao/la:
arelinho je napisao/la:Ovo pišu pred svako takmičenje. Prije dvije večeri Spaho je rekao da će raditi prvenstvo.
Ne znam bas. Spaho je vjerovatno rekao svoje zelje, predali su molbu vijecu ministara za jedno milionce ;) Cisto sumnjam da ce SK platiti preko 2.3 miliona samo zbog Bosne, opet ko zna, gledanost bi bila bas ogromna, jer u RS.u bi Srbija privukla gledanost pa u Mostaru Hrvatska. Vidjet cemo, navijam da Sk uzme.
Spaho je rekao tačno ovako: "Drago nam je što ove godine imamo priliku da gledamo ovakve utakmice u LP, a iskreno se nadam da ćemo ovakve utakmice gledati i na predstojećem SP. Naravno vi ćete imati priliku da i utakmice SP gledate na našem kanalu kao što ste imali priliku da gledate LP ove sezone."

Tako da po ovome što je rekao ne vjerujem da su njegove želje već da će oni raditi prenos. Svaki put ovako kukaju i svaki put prenose.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12645
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la Mig_Mig » 26 apr 2018, 21:05

Ja ti kazem da je BHRT poslao zahtjev VM da im se odobri milion KM za otkup SP. To je sluzbeno, sta Spaho i ja osnovu cega prica, stvarno ne znam.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41155
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 27 apr 2018, 11:22

Prati se na BBC-u i ITV-u :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la branimir85 » 27 apr 2018, 13:48

rio_Ferdy88 je napisao/la:Prati se na BBC-u i ITV-u :kafa:
:kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12645
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la Mig_Mig » 27 apr 2018, 13:52

rio_Ferdy88 je napisao/la:Prati se na BBC-u i ITV-u :kafa:
Morao bih se u sred ljeta 30noci zakovat u stan :)
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la BelminM23 » 17 maj 2018, 21:37

To se znalo da će biti prijenos, mora se malo izvući kakva para sa strane i bolji sponzorski ugovori.

Drago mi je što će to biti na državnoj televziji, solidno odrade kao i uvijek.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la Raonffa » 18 maj 2018, 13:34

Solidno, al' dosta lošije nego HRT, konkretno govoreći o specijalnim emisijama npr. Za Srbe odnosno RTS ne znam, nisam pratio njih tokom velikog takmičenja nikada.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la SiamoNoi » 23 maj 2018, 10:53

HRT je uzas više-manje.Ali se bar mozes dobro nasmijat.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61302
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la Virtu4l » 23 maj 2018, 12:06

SiamoNoi je napisao/la:HRT je uzas više-manje.Ali se bar mozes dobro nasmijat.
Ti si inače navikao na Sky, beIN i TV3, sve ispod toga je katastrofa. :kafa:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
sef_mafije
Postovi: 629
Pridružen/a: 04 avg 2010, 08:18
Lokacija: 75290
Kontakt:

Re: BIH bez prenosa Svjetskog prvenstva !?

Post Postao/la sef_mafije » 29 maj 2018, 15:53

Mig_Mig je napisao/la:Ja ti kazem da je BHRT poslao zahtjev VM da im se odobri milion KM za otkup SP. To je sluzbeno, sta Spaho i ja osnovu cega prica, stvarno ne znam.

Biti ce prenos na BHT najavili su
FK Buducnost - Ljumani - Banovici.net
Eno dole u kuglani, moji drugovi, vino piju i pjevaju mene cekaju...

Odgovori

Natrag na “Aktuelnosti”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.