FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 14 maj 2018, 20:55

leorey je napisao/la:
Romariooo je napisao/la:
Evander je napisao/la:Moje miljenje je da ce slijedece sezone igrati 4312.
Messi je ova jedinica izmedju sredine i napada, naprijed Grizman i Suarez. Naravno, ovo je formacija bez krila, gdje bekovi odradjuju te ofanzivne role na bokovima. Vjerovatno ce se nekad i Grizman pomjerati nazad da bi bilo 4321.
Couthino ce morati povuci se prema vezi i postati klasicni vezni igrac. Puno toga slijedece sezone zavisiti ce upravo od toga da li je on u stanju ovo uraditi i odigrati adekvatno.
Busketc zadnji vezni (mada lagano i o njegovoj zamjeni treba razmisljati), Couthino lijevo, moja zelja novi igrac desno (otici popusiti ga sejku da proda Veratia).
Stopere sumnjam da ce mijenjati, Alba isto tako, a desnog beka sam siguran da ce ganjati nekoga iz Primere.
to bi bilo pogubno ko i 4-3-3, prvo jer mesi je tu na poziciji na kojoj treba dosta trcati, drugo jer onda grizman i coutinjo su naprijed i slaba fajda da pomognu odbranu,znaci dobijes trojicu koja ne pomaz odbranu i to je garancija da cemo biti kantani, trece to ce upropastiti coutinja koji nije klasican veznjak nego kome treba vise lijeva strana i da moze ici na gol jer vidjeli smo da daje dosta golova

4-2-3-1 je jedina formacija koja godi svima i koja daje balans, dembi i coutinjo godi po stranama, grizmanu godi kad nije skroz u vrhu napada, mesiju opet godi da je u sredini i da svi drugi trce za njega, samo ga cuvati za golove i zadnje pasove a moze i graditi igru povremeno kad se zarotira sa grizmanom
Pa zar ti stvarno mislis da Barcelona i 2 DMF idu zajedno ? :crazy: :facepalm: Pa bila bi gora igra za oko jos jedno 3 puta.

I evo i da zaigras tako, ko ce ti bit DMF ? Busquets ? Pa to bi bila ziva grehota. Uostalom covjek bi se pogubio u toj formaciji jer nije razbijac tipa Casemira vec igra mozgom. A ti bi ga koristio da ti sprijecava kontre. Takvog sporog i tromog igraca :damn:

I evo sve da ti to uspije, ti bi znaci opet isti vezni red koristio tipa Rakitic/Busquets ili Paulinho i napao LP. Kazu da se na greskama uci, ali to stvarno nije slucaj kod tebe :roll:
Dva zadnja vezna ne znaci da moraju biti razbijaci, buskec i raketa su to igrali u paru nekoliko puta i izgledali su odlicno, puno bolje nego obicno, ocito im to godi,puno bolje nego kada rakitic bude u liniji s iniestom i razvuku se po terenu, posto nisu neki trkaci godi im da su blize jedan drugom i da igraju poziciono a ne da sprintaju po terenu, a ljepse i lakse je islo iznosenje lopte, eh kad bi im tu pojacao konkurenciju pjanicem il nekim drugim jos bi bolje bilo

Ispred dvojice zadnjih veznih koji umiju s loptom ako imas u liniji grizmana,coutinja i dembelea to je vec respektabilni vezni red sposoban za presing,dosta trke,za kreaciju i u napadu nesto iskombinovati s mesijem, dobro bi bilo i za kontre

Ne bi se igralo toliko na posjed,niti treba vise to sanjati, al bi se dobila brza i okomita igra sa dosta trke i presinga, a mesi bi tu bio koristen za zadavanje konacnih utakmica i ne bi se trosio po sredini terena

Vidjecemo uostalom, ja mislim da cemo 99 posto ovako igrati, ofu formaciju, samo sto ce se koristiti i suarez ko spic a mesi na ovom mjestu gdje ce grizman igrati vjerovatno zahtjevnije utakmice, u tezim dakle mesi kao spic, a u laksim ofanzivni vezni ili poluspic iza suareza, a grizman moze i desno umjesto dembe ponekad, ima tu mogucnosti dosta za rotaciju ovih naprijed, a ako se bude igrala neka druga formacija onda su vec mogucnosti smanjene
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 14 maj 2018, 23:11

Dembele je samo malo bolja verzija Deulofeua. O yebem ti fudbal.

Avatar
harden
Postovi: 23293
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la harden » 14 maj 2018, 23:15

jasmin10 je napisao/la:Dembele je samo malo bolja verzija Deulofeua. O yebem ti fudbal.
Ja sam ugasio kompjuter kad sam to pročit'o. Tobejarabi. :tokralju:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

JoeBleck
Postovi: 5951
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la JoeBleck » 15 maj 2018, 06:30

Evander je napisao/la:Grozna forma Suareza ove sezone.
Zabio je samo Atleticu u Madridu, Realu u Madridu, Realu kuci gdje je bio igrac utakmice, Valeciji, dva u finalu kupa Sevili, Valenciji u polufinalu kupa, drugi strijelac i drugi asistent ekipe.
Grozna forma :kafa:
Sve to divno ti upakova da prezentujes ljudima koji ne znaju ko je Luis Suarez.
Sve dobroga sto je uradio ove sezone, ne moze se porediti sa onim losim sto je uradio ove sezone.Toliko losih osnova fudbala da mi nije bilo jasno sta se desava sa likom.
Sve super,ima kvalitet ali je gotov igrac.

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 15 maj 2018, 10:13

za suareza se ne moze reci da je imao losu sezonu, iako je znao biti nego los, nego smijesan, ipak dao je neke golove, ali sve u svemu genralno dosta je pao i ovakav kakav je nekonstantan sad tesko moze zadovoljiti ono sto se trazi od njega u klubu nivoa barcelone, znaci nije toliko los, ali nije ni dobar kako bi nama trebao

za narednu sezonu je jos veci upitnik jer vec postaje i star, i zato je dovodjenje grizmana potpuno opravdan potez, em zbog suarezovih godina, em zbog toga sto je valjda sad i laicima jasno da messi i suarez ne mogu zajedno u najtezim utakmicama startati jer tako smo spori,protivnici nas ubiju trkom,moze suarez igrati 80 posto utakmica u ligi, grupnu fazu lige prvaka, utakmice kupa, al za knock out fazu lige prvaka su potrebne grizmanove noge, kad vec imamo mesija koji umije al se ne krece, onda mu treba dati grizmana da se vraca nazad i pomaze sredini i odbrani, i onda bi i mesi trebao izgledati dobro, a ako mu das suareza to je vec kao da od starta utakmice imamo igraca manje u prostoru jer previse je sporo i slabo se teren pokriva

sa grizmanovim laganim,vrijednim i brzim nogicama, brzom i okomitom igrom po stranama sa albom,semedom,dembom i coutinjom, igra bi se trebala dosta ubrzati
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
Riziko
Postovi: 5748
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Riziko » 15 maj 2018, 10:43

Cijenim da je Suarezu iduća sezona zadnja u Barseloni, i to sve ako dođe Grizman.

Ja se sve nadam da će uskoro krenuti škartiranje pojedinaca.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 15 maj 2018, 11:05

Nezadovoljstvo i odredjene kritike mogu razumjeti, ali pljuvanje Suareza nikako.
U nebesa se dizu igraci koji nikakav ucinak nisu imali ove sezone, a pljuje se po onim koji su odradili lavovski dio i medju najzasluznijim su za duplu krunu.

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la MrHc » 15 maj 2018, 12:02

Meni je veci problem vezni red nego Suarez.
Ti napad imas pokriven naredne sezone : Messi - Suarez - Dembele - Griezman - Coutino - Paco

A sta za vezu ? Ja bi recimo prodao Rakitica al' izuzev Veratija nijedan igrac nebi bio napredak u odnosu na njega.

Nama treba ofanzivni vezni : Eriksen i veznjak ala Veratti ...... da bi napad bio ponovo najbolji na svijetu.

Naravno i obavezno desni bocni !!!
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 15 maj 2018, 13:10

MrHc je napisao/la:Meni je veci problem vezni red nego Suarez.
Ti napad imas pokriven naredne sezone : Messi - Suarez - Dembele - Griezman - Coutino - Paco

A sta za vezu ? Ja bi recimo prodao Rakitica al' izuzev Veratija nijedan igrac nebi bio napredak u odnosu na njega.

Nama treba ofanzivni vezni : Eriksen i veznjak ala Veratti ...... da bi napad bio ponovo najbolji na svijetu.

Naravno i obavezno desni bocni !!!
Slazem se, ali to pojedinci nikad da shvate.

Nama napad od 2008 s Messijem nikad nije bio problem, redovno zabijamo, cesto i preko 100 golova.

Problem i jeste veza, a ne Suarez ili neki drugi napadac.
27.10.2020

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 15 maj 2018, 13:37

Suareza, kao i Valverdea, se najvise pljuje jer Dembele ne igra.
Dolazak Grizmana znaci da je pozicija Dembelea duboko ugrozena i radi toga je hejt prema Suarezu veci. Iz istog razloga su mnogi bili i sad su protiv dovodjenja Grizmana.
Messi ce igrati, Grizman ce igrati, cije onda mjesto ostaje i koga treba popljuvati da bi nedokazani i debelo pretplaceni klinjo koji nista nije uradio ove sezone i ni sa cim nije nagovjestio da je spreman biti udarni igrac u Barceloni, bio redovni starter?
Zadnja izmjena: Evander, dana/u 15 maj 2018, 14:12, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la miki_92 » 15 maj 2018, 13:59

jasmin10 je napisao/la:Dembele je samo malo bolja verzija Deulofeua. O yebem ti fudbal.
On i Adama u 5 deka
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 15 maj 2018, 14:47

miki_92 je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Dembele je samo malo bolja verzija Deulofeua. O yebem ti fudbal.
On i Adama u 5 deka
Keirrison vol. 2

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la jasmin10 » 15 maj 2018, 18:08

Blejzer10 je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Dembele je samo malo bolja verzija Deulofeua. O yebem ti fudbal.
On i Adama u 5 deka
Keirrison vol. 2
Nikad neće biti top igrač.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24175
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Derdiyok » 15 maj 2018, 18:15

Eto Douglasa :ljepota:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 15 maj 2018, 20:19

Igra Messi protiv južnoafričkih plemena. Najjači sastav. :rol:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 15 maj 2018, 20:33

messilla je napisao/la:Igra Messi protiv južnoafričkih plemena. Najjači sastav. :rol:
znači tehnički su prodali nepobjedivu sezonu :tokralju:

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 15 maj 2018, 20:46

Barto bi mater prodo za saku eura. :mrgreen:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Wandelanoite » 15 maj 2018, 20:59

Kako smiješni likovi ovdje komentarisu. Vezni red je katastrofa i to je najveci problem Barcelone. Spor, trom, igraci koji nisu u stanju napraviti višak, napraviti šansu i igraci koji ce donijeti prevagu kada ne ide Messija, Suareza, Dembelea i bilo koga drugog. Iniesta je otišao, Busquets i Rakitic moraju sto prije, o ostalim da ne pričam. Pjanic i Saul se moraju dovesti jer ni Coutinho ne moze igrati veznog i to ce biti samo jos jedan veliki fail. Ne mogu da vjerujem da ljudi ne dovode Pjanica jedini igrac starog kova, igrac koji moze zamijeniti i Xavija i Iniestu i nista lošiji od smiješnog Verratija.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Romariooo
Postovi: 6908
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 15 maj 2018, 21:26

Pjanica ne bi bilo lose dovesti, ako nista a onda da se bar pojaca konkurencija i da se s rakiticem bori za mjesto, pjana u sredini i grizman naprijed i vec bi tu imali lijepu sirinu u ekipi

Moze i alcantara, pjanic je bolja opcija trenutno mozda, ali alcantara je opet igrac koji moze biti dosta bolji ako mu se nemestvari poklope, pjanic je nekako sigurnija opcija, pogorovo u 4-2-3-1 bi fino dosao u paru s buskecom, dok alcantara moze opet biti ono sto pjana nikad ne moze biti, ali je rizik se u njega pouzdati, no nekad se isplati i rizikovati
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

let3
Postovi: 28692
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la let3 » 15 maj 2018, 22:00

messilla je napisao/la:Igra Messi protiv južnoafričkih plemena. Najjači sastav. :rol:
:facepalm: nevjerovatno.

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.