Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 11 maj 2018, 09:26

Bassha je napisao/la:Izgleda nista i od Adamsa ...
što?

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 11 maj 2018, 09:26

filip13 je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Izgleda nista i od Adamsa ...
što?
Iako još postoji šansa da košarkaš Bešiktaša Džoš Adams, koji je izrazio želju da zaigra za BiH, obuče bh. dres u junu, nema garancije da će se to desiti. Procedura oko dobijanja bh. pasoša je još u toku.

"Nema nikakve garancije dok se to papirološki ne završi. Da li je izvjesno da ćemo računati na Adamsa narednog mjeseca - ne znam. Prije da nećemo nego da hoćemo. Neke stvari nisu do nas", rekao je direktor bh. košarkaša Siniša Kovačević.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Nemanja86 » 11 maj 2018, 11:33

pa bokte mazo, kakvih je sve vanzemaljaca i pacijenata dobilo pasoše BiH, ne znam šta toliko zapinje da se da jednom košarkašu?

Miško i Čova svake godine srede pasoš svom pleju, od Nelsona, Jenkinsa, Ennisa, lagano, bez tenzije i cimanja.

Nije baš da je BiH prenaseljena pa da je luksuz dobiti pasoš te zemlje.

Avatar
MElloo
Postovi: 13018
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la MElloo » 11 maj 2018, 11:37

BiH je zemlja nesposobnih ljudi na vlasti koje nije briga za sport. Odnosno jeste ih rbiga za sport kada oni mogu se obogatiti na tome.

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 16 maj 2018, 10:05

Spisak igrača za III Ciklus kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo
Objavljeno: 16.05.2018. | Kategorija: Reprezentacija

Spisak igrača za III Ciklus kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo
Stručni štab muške seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine na čelu sa selektorom Duškom Vujoševićem, saopštio je danas spisak od 24 igrača za III ciklus kvalifikacionih utakmica za Svjetsko prvenstvo 2019. godine. Na spisku selektora za utakmice protiv Francuske i Belgije su: Darko Talić ( Kakanj), Amar Gegić (Bayern), Nemanja Gordić (Budućnost), Sani Čampara (MoraBanc Andorra), Marko Rikalo (Sloboda), Adam Josh (Bešiktaš), Džanan Musa (Cedevita), Edin Atić (AEK), Almir Hasandić (Sloboda), Ibrahim Durmo (Spars Ziraat Bank), Adin Vrabac (Hamburg Tovers), Aleksandar Lazić (Mega Bemax), Milan Milošević (Promitheas Patra), Nedim Buza (Oostende), Nedžad Muratović (Sloboda), Amar Alibegović (St. John's Red Storm), Elmedin Kikanović (Monaco), Markus Lončar (Široki), Andrija Stipanović (Cedevita), Emir Sulejmanović (Montekit Fuenlabrada), Jusuf Nurkić (Portland), Ivan Karačić (Široki), Ajdin Penava (Marshall Thundering Herd ), Kenan Kamenjaš (Spars Ziraat Bank).

Drago mi je da ce i Durmo konacno dobiti sansu plus jos nekoliko mladih :bih: Mislim da bi nam dosao dobro Denis Alibegovic, dobar suter za tri bas ono sto nam prijeko fali..

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 16 maj 2018, 10:22

I. Karačić koji je prošao sve selekcije Hrvatske, od U16 do U20 :hmmmmm: Nisam ga dugo gledao, sjećam ga se kao četvorke bez šuta i visine, ali sjajan atleta koji zakucave na sve strane, ali da li je to kvalitet da pomogne reprezentaciji :zviz:

A. Alibegović, uopće se nije isticao na ne tako jakom koledžu, teško je naći realnu osnovu za poziv, ali ipak je to spisak od 24 igrača, mora se popuniti.

Avatar
hz1987
Postovi: 2088
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la hz1987 » 16 maj 2018, 10:22

Lotus je napisao/la: Drago mi je da ce i Durmo konacno dobiti sansu plus jos nekoliko mladih :bih: Mislim da bi nam dosao dobro Denis Alibegovic, dobar suter za tri bas ono sto nam prijeko fali..
Denis je Suter, a nije on pozvan nego Amar iz NCAA.

Meni je drago, sto je na spisku Penava, zasluzeno. A ovi igraci tipa Kamenjasa, Durme i sl. mislim da prije poziv zasluzuju Sandro Gacic (koji se vrti u prvom timu prvoligasa MoraBanc) i Nikola Maric.

Avatar
brig
Postovi: 2211
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la brig » 16 maj 2018, 10:29

Drape je napisao/la:I. Karačić koji je prošao sve selekcije Hrvatske, od U16 do U20 :hmmmmm: Nisam ga dugo gledao, sjećam ga se kao četvorke bez šuta i visine, ali sjajan atleta koji zakucave na sve strane, ali da li je to kvalitet da pomogne reprezentaciji :zviz:

A. Alibegović, uopće se nije isticao na ne tako jakom koledžu, teško je naći realnu osnovu za poziv, ali ipak je to spisak od 24 igrača, mora se popuniti.

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la sb1996 » 16 maj 2018, 10:31

Drape je napisao/la:I. Karačić koji je prošao sve selekcije Hrvatske, od U16 do U20 :hmmmmm: Nisam ga dugo gledao, sjećam ga se kao četvorke bez šuta i visine, ali sjajan atleta koji zakucave na sve strane, ali da li je to kvalitet da pomogne reprezentaciji :zviz:

A. Alibegović, uopće se nije isticao na ne tako jakom koledžu, teško je naći realnu osnovu za poziv, ali ipak je to spisak od 24 igrača, mora se popuniti.

Trica mu je na 41% ove sezone, atleta, brz, ali najveci problem glava i kad pocme blesat usere ga i na BH nivou kosarke a kamoli da ne pricamo sta bi bilo na nivou repke... i nas u SB je iznenadio on na spisku...

combe
Postovi: 2288
Pridružen/a: 27 avg 2013, 13:06
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la combe » 16 maj 2018, 10:32

Zašto Miralema Halilovića nema na spisku?

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Admir_Sa » 16 maj 2018, 10:33

Bivši igrač Teoman Alibegović je otac kojih Alibegovića? :) Amar završava ja mislim koledž, imaju još Mirza igra negdje u Italiji i Denis?

Miralema nema jer ima rupturu mišića i neće se oporaviti :(
nema potpisa

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kovacic » 16 maj 2018, 10:46

Kakve su šanse da se Penava ukaže na okupljanju, pošto je isto prije NBA drafta? Ako bude izabran mora biti tamo, ako ne bude vjerovatno će probati Summer league... :?

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 16 maj 2018, 10:47

Admir_Sa je napisao/la:Bivši igrač Teoman Alibegović je otac kojih Alibegovića? :) Amar završava ja mislim koledž, imaju još Mirza igra negdje u Italiji i Denis?

Miralema nema jer ima rupturu mišića i neće se oporaviti :(

Amar Zavrsava i on je jednini koji je graden kao Otac :mrgreen: Denis je jos tamo kod Tate.
Zadnja izmjena: lumani, dana/u 16 maj 2018, 11:55, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Raonffa » 16 maj 2018, 10:49

Admir_Sa je napisao/la:Bivši igrač Teoman Alibegović je otac kojih Alibegovića? :) Amar završava ja mislim koledž, imaju još Mirza igra negdje u Italiji i Denis?

Miralema nema jer ima rupturu mišića i neće se oporaviti :(
Da, koliko znam, on je otac od sve trojice :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 16 maj 2018, 10:50

Lotus je napisao/la:Spisak igrača za III Ciklus kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo
Objavljeno: 16.05.2018. | Kategorija: Reprezentacija

Spisak igrača za III Ciklus kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo
Stručni štab muške seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine na čelu sa selektorom Duškom Vujoševićem, saopštio je danas spisak od 24 igrača za III ciklus kvalifikacionih utakmica za Svjetsko prvenstvo 2019. godine. Na spisku selektora za utakmice protiv Francuske i Belgije su: Darko Talić ( Kakanj), Amar Gegić (Bayern), Nemanja Gordić (Budućnost), Sani Čampara (MoraBanc Andorra), Marko Rikalo (Sloboda), Adam Josh (Bešiktaš), Džanan Musa (Cedevita), Edin Atić (AEK), Almir Hasandić (Sloboda), Ibrahim Durmo (Spars Ziraat Bank), Adin Vrabac (Hamburg Tovers), Aleksandar Lazić (Mega Bemax), Milan Milošević (Promitheas Patra), Nedim Buza (Oostende), Nedžad Muratović (Sloboda), Amar Alibegović (St. John's Red Storm), Elmedin Kikanović (Monaco), Markus Lončar (Široki), Andrija Stipanović (Cedevita), Emir Sulejmanović (Montekit Fuenlabrada), Jusuf Nurkić (Portland), Ivan Karačić (Široki), Ajdin Penava (Marshall Thundering Herd ), Kenan Kamenjaš (Spars Ziraat Bank).

Drago mi je da ce i Durmo konacno dobiti sansu plus jos nekoliko mladih :bih: Mislim da bi nam dosao dobro Denis Alibegovic, dobar suter za tri bas ono sto nam prijeko fali..

Talic ispred Draska :lolno:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 16 maj 2018, 11:02

Postoje 2 Denisa Alibegovića. Jedan je brat od Mirze i Amara i sin od Teomana, rođen 1999. i poprilično nepoznat u košarkaškim krugovima, a drugi je onaj rođen 1998. koji je više puta pozivan u omladinske selekcije BiH ali nikad se nije pojavio na pripremama.

Denis 1


Denis 2



Moguće je da je i ovaj prvi u međuvremenu iz Italije otišao u SAD što će još više zbunjivati neupućene :D

Lotus
Postovi: 1237
Pridružen/a: 26 jun 2012, 21:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Lotus » 16 maj 2018, 11:11

hz1987 je napisao/la:
Lotus je napisao/la: Drago mi je da ce i Durmo konacno dobiti sansu plus jos nekoliko mladih :bih: Mislim da bi nam dosao dobro Denis Alibegovic, dobar suter za tri bas ono sto nam prijeko fali..
Denis je Suter, a nije on pozvan nego Amar iz NCAA.

Meni je drago, sto je na spisku Penava, zasluzeno. A ovi igraci tipa Kamenjasa, Durme i sl. mislim da prije poziv zasluzuju Sandro Gacic (koji se vrti u prvom timu prvoligasa MoraBanc) i Nikola Maric.
Pasha moj zato sam i lijepo napisao Denis Alibegovic jer znam da ima vise Alibegovica, a ovaj je 98 godiste i ja sam javio savezu za njega dok je bila ona garnitura ljudi.Dva, tri puta je dobio poziv za mladje kategorije, ali se nije odazvao jer je vecinu ljeta provodio sa ocem ovdje, a sa mamom zivi u Americi.Kazem steta je sto nije pozvan sad vjerujem da bi se i odazvao, jer ipak je ovo seniorska reprezentacija.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 16 maj 2018, 11:16

Jel ovo znaci da Biberovic ode kod brace ?
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Wandelanoite » 16 maj 2018, 11:25

Karacic :puke: Nema se vise kvaliteta za Hrvatsku pa moze sad i BiH.

Kamenjas i Durmo :thumbup:
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 16 maj 2018, 11:28

Wandelanoite je napisao/la:Karacic :puke: Nema se vise kvaliteta za Hrvatsku pa moze sad i BiH.

I ja sam istog misljenja sto se tice igraca kome je BiH druga opcija i tek se sjete nas kad vide da nemaju mjesta u matici..

Tako je bilo i sa Stipanovicem, pa valjda bude u buducnosti bar priblizno koristan kao on
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.