BiH tenis

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Koji ranking očekujete naših na kraju 2018?

Anketa je završila: 31 dec 2017, 18:05.

Damir ulazi u TOP 20
14
16%
Damir će ostati između 30. i 50. pozicije
11
13%
Mirza ulazi u TOP 100
10
12%
Mirza će biti oko 120. pozicije
11
13%
Aldin ulazi u TOP 150
8
9%
Aldin ispada iz TOP 200
10
12%
Tomo ulazi u TOP 200
9
11%
Tomo ostaje oko 250. pozicije
12
14%
 
Ukupno glasova: 85

hm59
Postovi: 2029
Pridružen/a: 07 sep 2015, 08:29
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la hm59 » 16 maj 2018, 16:14

SantiCazorla08 je napisao/la:Previse neforsiranih grešaka, ali sta je tu je idemo dalje.igra li iduce sedmice negdje?
Iduce sedmice Damir odmara pred RG :bih:

Samozdravlje
Postovi: 7758
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 16 maj 2018, 16:26

Prvi medjusobni mec na zemlji. Uvjeren sam da ce Damir nauciti nesto iz ovog meca.Pametan je Mirda, zna on da nije i mozda nece biti TOP20 , ali da moze dugo biti u TOP50(sjecam se prije 2-3 god. kad je rekao da su novci u TOP50)to je sigurno,da moze osvojiti jos neki ATP250,a ko zna ako se posreci i ATP500.Mozda je samo sanjao(prije 3 god.)da izadje na ovaj teren.Mnogi su slicno gubili sa Nadalom , nije prvi koga je Nadal pregazio(izvini na izrazu Mirda).Do 9 gema je bilo gledljivo i bilo je dobrih momenata(udaraca)od Damira.Ako (a hoce nadamo se)nauci nesto od ovog velikana tenisa i primjeni to u buducnosti , bit ce pobjeda i svega sto ide uz to.Nadal me nije impresionirao, ne vjerujem da ce do titule u Rimu.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7758
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 16 maj 2018, 16:46

hm59 je napisao/la:Hajde, makar je u asovima 2:0 za Damira ;)
Dzaba je Rafa isao da provjeri je li zakacila liniju kod prvog asa, ko da se radi o kljucnom poenu za pobjedu :nedam:
Samo budala mu nece odati priznanje za igru na sljaci,ali ima dosta toga odvratnog i prepotentnog u njegovom ponasanju. Pri tom rezultatu provjeravati jedan poen(koji u najmanju ruku nije sumnjiv). Satro perfekcionista,ma to je i dio marketinga i onog podcjenjivackog"aman zaman ti serviras As protiv Nadala".Tako nesto Djokovicu i Federeru se nikad ili rijetko desava.
Kralj sljake da :tokralju: , ali kao teniser nekompletan(po mojoj malenkosti).Imao srece sto se Djokovic rasuo(glupost) u jednom momentu,ne bi bio nikad vise TOP1.Ne zelim mu povrede , ali ni titule(jace od mene).
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7758
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 16 maj 2018, 16:58

Virtu4l je napisao/la:Mamicu im žabarsku, Novak i Rafa u isto vrijeme.
Damir ti ucini uslugu,mogao si odgledati i set Djokovica , ne znam kako to ide sa ulaznicama ? Neo spomenu 100+ Eura.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

RollsRoyce
Postovi: 681
Pridružen/a: 27 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la RollsRoyce » 16 maj 2018, 17:29

@Samozdravlje, kao veliki navijač Federera i mrzitelj Nadala ću ti reći da si napisao najveću glupost na teniskom pdf-u ikad' izjavivši da je Nadal nekompletan teniser, bukvalno čovjek nema mane u igri, nema nečeg u čemu je samo solidan, to što rijetko izlazi na mrežu je stvar taktike, ali i tu je besprijekoran kada treba, i ima jako dobre reflekse na mreži. Ponašanje i sve na jednu stranu, ali da kažeš da je Nadal nekompletan je kao da kažeš Del Potro ima loš forehand.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21808
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 16 maj 2018, 17:46

Nije mislio na teniski paket već na ponašanje. :D

Nema se Damiru šta u ovom meču zamjeriti. Rafa brutalan bio, visok nivo igre od prvog do zadnjeg poena a kad je tako malo koji teniser ima neke šanse. Sreća pa je Damir počeo ozbiljnije shvatati tenis pred RG pa uz dobar žrijeb može dobar rezultat napraviti.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Samozdravlje
Postovi: 7758
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 16 maj 2018, 17:53

RollsRoyce je napisao/la:@Samozdravlje, kao veliki navijač Federera i mrzitelj Nadala ću ti reći da si napisao najveću glupost na teniskom pdf-u ikad' izjavivši da je Nadal nekompletan teniser, bukvalno čovjek nema mane u igri, nema nečeg u čemu je samo solidan, to što rijetko izlazi na mrežu je stvar taktike, ali i tu je besprijekoran kada treba, i ima jako dobre reflekse na mreži. Ponašanje i sve na jednu stranu, ali da kažeš da je Nadal nekompletan je kao da kažeš Del Potro ima loš forehand.
Mislio sam na razlicite vrste podloge , veliku vecinu titula osvojio na sljaci. Niciji navijac nisam izuzev nasih tenisera,prema ostalim sam ravnodusan,povremeno mi mrski(Berankis)pa mi drag taj isti kad ga dobije Damir.Jeste ovo ljigavo,ali takav sam(sto se tice tenisa).Tenis ne bih pratio da nije nasih uspjeha.Ne pisem niti citam komentare o drugim teniserima.Naravno ti imas bolji pregled(jer pratis svjetski tenis).
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7758
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 16 maj 2018, 18:17

RollsRoyce je napisao/la:@Samozdravlje, kao veliki navijač Federera i mrzitelj Nadala ću ti reći da si napisao najveću glupost na teniskom pdf-u ikad' izjavivši da je Nadal nekompletan teniser, bukvalno čovjek nema mane u igri, nema nečeg u čemu je samo solidan, to što rijetko izlazi na mrežu je stvar taktike, ali i tu je besprijekoran kada treba, i ima jako dobre reflekse na mreži. Ponašanje i sve na jednu stranu, ali da kažeš da je Nadal nekompletan je kao da kažeš Del Potro ima loš forehand.
Sad pogledah,svi su ovi veliki specijalisti manje vise za pojedine podloge.Vidjeh sad da Wawrinka ima priblizno isto titula na sljci i hardu .Eto od sada gotivim Wawrinku,plus mu je sto su ga dobili i Mirza i Damir.Znam ne ide Wawrinka u isti kos sa trojicom velikih.Pozdrav Tebi,nisi pogrijesio,ali ne gledamo istim ocima.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

RollsRoyce
Postovi: 681
Pridružen/a: 27 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la RollsRoyce » 16 maj 2018, 18:27

Nema frke brate, ja sam igrao tenis i protiv Damira i protiv Mirze kao dijete, i dan danas igram tenis, ali rekreativno, pa poznavajući kako to izgleda na terenu, i koliko je teško igrati, ne mogu, a da mi ne bodu oči komentari tog tipa.

Nadal i Federer su nešto što se nikada više neće ponoviti u tenisu, jedva čekam da mi neko za 20 godina kaže za nekog' novog broja 1 da je najbolji ikad', a da se ja sa uzdahom sjetim ove dvojice, i da se počnem raspravljati zbog te blasfemije.

Živio ti meni, pratim šta pišeš i vjerovatno si najsimpatičniji forumaš na ovom forumu.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16541
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la jestamaji » 16 maj 2018, 18:29

Samozdravlje je napisao/la:Prvi medjusobni mec na zemlji. Uvjeren sam da ce Damir nauciti nesto iz ovog meca.Pametan je Mirda, zna on da nije i mozda nece biti TOP20 , ali da moze dugo biti u TOP50(sjecam se prije 2-3 god. kad je rekao da su novci u TOP50)to je sigurno,da moze osvojiti jos neki ATP250,a ko zna ako se posreci i ATP500.Mozda je samo sanjao(prije 3 god.)da izadje na ovaj teren.Mnogi su slicno gubili sa Nadalom , nije prvi koga je Nadal pregazio(izvini na izrazu Mirda).Do 9 gema je bilo gledljivo i bilo je dobrih momenata(udaraca)od Damira.Ako (a hoce nadamo se)nauci nesto od ovog velikana tenisa i primjeni to u buducnosti , bit ce pobjeda i svega sto ide uz to.Nadal me nije impresionirao, ne vjerujem da ce do titule u Rimu.
to mu je neno još u kolijevci šaptao na uho :mrgreen:

Samozdravlje
Postovi: 7758
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 16 maj 2018, 19:02

RollsRoyce je napisao/la:Nema frke brate, ja sam igrao tenis i protiv Damira i protiv Mirze kao dijete, i dan danas igram tenis, ali rekreativno, pa poznavajući kako to izgleda na terenu, i koliko je teško igrati, ne mogu, a da mi ne bodu oči komentari tog tipa.

Nadal i Federer su nešto što se nikada više neće ponoviti u tenisu, jedva čekam da mi neko za 20 godina kaže za nekog' novog broja 1 da je najbolji ikad', a da se ja sa uzdahom sjetim ove dvojice, i da se počnem raspravljati zbog te blasfemije.

Živio ti meni, pratim šta pišeš i vjerovatno si najsimpatičniji forumaš na ovom forumu.
1.Ovo(bordo-bold) mi puno znaci,al zaista
2.Ponosan sam na mlade ljude BiH(inteligentni,elokventni,ponosni,drcni i "ratoborni u sportu"...Zato pratim ovaj pdf
3.Tenis nisam pratio od Bobe Zivojinovica i Monike Seles,a birvaktile sam slusao o Pilicu i Franulovicu
4.Ti si prava adresa da branis moj stav"Damir ,pa i Mirza su cudo bh-ckog sporta".Ko je mogao zamisliti da ce njih dvojica
igrati na ovim terenima i stadionima.
5. :bih: :bih: :bih: :bih: takav sam, hebiga , svak nosi svoj sepet :salut:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
forgempp
Postovi: 6558
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la forgempp » 16 maj 2018, 19:58

Moj prijatelju, sve te razumijem, ali da je Rafa nekompletan igrač, ne mogu i necu te razumijeti za 100 godina...
Jer to kad kazes moze se odnositi i na Fedexa, osvojio je samo jedan RG. Znaci nije ni on kompletan?
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61577
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Virtu4l » 16 maj 2018, 20:03

Samozdravlje je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Mamicu im žabarsku, Novak i Rafa u isto vrijeme.
Damir ti ucini uslugu,mogao si odgledati i set Djokovica , ne znam kako to ide sa ulaznicama ? Neo spomenu 100+ Eura.
Konkretno u Rimu trebaju posebne ulaznice za Centralni i za Next Gen arenu. Za ta dva terena imaš dnevnu sesiju i noćnu sesiju koje se prodaju odvojeno, dnevna je skuplja jer imaju dva muška meča i jedan ženski, a obično su tu top igrači.

Imaju Ground pass ulaznice, sa kojima se ulazi u kompleks (koji je fantastičan) i otvoren je put do ostalih terena uključujući i Pietrangeli na kojem je ludilo, tu je danas igrao Novak.

Ja sam uzimao ulaznice za Centralni teren, a sa njima dolazi pristup i ostalim terenima (osim Next Gen) jer si već u Foro Italico kompleksu.

Ground pass za ponedjeljak i utorak je koštao po 30 eura, za ostale dane ne znam, jer nije pisalo na onom cjenovniku. To je sasvim dovoljno za nekoga ko voli tenis jer ne zna gdje će prije. Recimo danas su se Novak, Delpo, Halep i Wozniacki mogli gledati za te pare.

Što se tiče centralnog terena, u ponedjeljak sam ulaznicu platio 67 eura, utorak 87, a danas 127 eura. Bilo je i jeftinije, ali ja sam uzeo sektor gdje je danas bio Džeko, bio sam par redova iznad njega, šesti ili sedmi red, kao da si na terenu, bajka.

Ground pass je dovoljan za nekoga sa skromnijim budžetom, neće gledati samo Nadala, a ostali su tu.

Što je veoma bitno, mogu se gledati treninzi, jer su ti tereni baš pristupačni, i svi treniraju, osim Rafe naravno, on je uglavnom na centralnom. Tu se igrači mogu uloviti za slikanje i potpisivanje, uvijek neko od njih naleti u Sky ili neki drugi studio.

Sve u svemu, izuzetno bogato iskustvo, nema šanse da sve upratiš.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Samozdravlje
Postovi: 7758
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 16 maj 2018, 20:35

forgempp je napisao/la:Moj prijatelju, sve te razumijem, ali da je Rafa nekompletan igrač, ne mogu i necu te razumijeti za 100 godina...
Jer to kad kazes moze se odnositi i na Fedexa, osvojio je samo jedan RG. Znaci nije ni on kompletan?
Halali nije to napisao neko ko poznaje lik i djelo velikana teniske igre.Izvini (znam sta je biti pravi navijac),ali i procitajte ponekad sta napisem.Kao ovo npr.:

Sad pogledah,svi su ovi veliki specijalisti manje vise za pojedine podloge.Vidjeh sad da Wawrinka ima priblizno isto titula na sljci i hardu .Eto od sada gotivim Wawrinku,plus mu je sto su ga dobili i Mirza i Damir.Znam ne ide Wawrinka u isti kos sa trojicom velikih.Pozdrav Tebi,nisi pogrijesio,ali ne gledamo istim ocima.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
forgempp
Postovi: 6558
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la forgempp » 16 maj 2018, 23:59

Ma tek cemo mi vidjeti ko su Rafa i Roger kad odu, postovanje :thumbup:
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16541
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la jestamaji » 17 maj 2018, 08:08

Virtu4l je napisao/la:
Samozdravlje je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Mamicu im žabarsku, Novak i Rafa u isto vrijeme.
Damir ti ucini uslugu,mogao si odgledati i set Djokovica , ne znam kako to ide sa ulaznicama ? Neo spomenu 100+ Eura.
Konkretno u Rimu trebaju posebne ulaznice za Centralni i za Next Gen arenu. Za ta dva terena imaš dnevnu sesiju i noćnu sesiju koje se prodaju odvojeno, dnevna je skuplja jer imaju dva muška meča i jedan ženski, a obično su tu top igrači.

Imaju Ground pass ulaznice, sa kojima se ulazi u kompleks (koji je fantastičan) i otvoren je put do ostalih terena uključujući i Pietrangeli na kojem je ludilo, tu je danas igrao Novak.

Ja sam uzimao ulaznice za Centralni teren, a sa njima dolazi pristup i ostalim terenima (osim Next Gen) jer si već u Foro Italico kompleksu.

Ground pass za ponedjeljak i utorak je koštao po 30 eura, za ostale dane ne znam, jer nije pisalo na onom cjenovniku. To je sasvim dovoljno za nekoga ko voli tenis jer ne zna gdje će prije. Recimo danas su se Novak, Delpo, Halep i Wozniacki mogli gledati za te pare.

Što se tiče centralnog terena, u ponedjeljak sam ulaznicu platio 67 eura, utorak 87, a danas 127 eura. Bilo je i jeftinije, ali ja sam uzeo sektor gdje je danas bio Džeko, bio sam par redova iznad njega, šesti ili sedmi red, kao da si na terenu, bajka.

Ground pass je dovoljan za nekoga sa skromnijim budžetom, neće gledati samo Nadala, a ostali su tu.

Što je veoma bitno, mogu se gledati treninzi, jer su ti tereni baš pristupačni, i svi treniraju, osim Rafe naravno, on je uglavnom na centralnom. Tu se igrači mogu uloviti za slikanje i potpisivanje, uvijek neko od njih naleti u Sky ili neki drugi studio.

Sve u svemu, izuzetno bogato iskustvo, nema šanse da sve upratiš.
jesi li obuko željin dres i barem jednom viknuo ajmo željooooo?
ako nisi, ostav! mada, sada je kasno...

moj jaran to svake godine u majamiju uradi i damir se svaki put nasmije :wave:

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Galion » 17 maj 2018, 13:22

Nerman preokrenuo 3-6 3-5 na 3-6 7-5 6-4.
Sad Tomo...

Samozdravlje
Postovi: 7758
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 17 maj 2018, 13:49

forgempp je napisao/la:Ma tek cemo mi vidjeti ko su Rafa i Roger kad odu, postovanje :thumbup:
TEK CEMO MI VIDJETI KO SU DZUMHUR I BASIC KAD ODU ,postovanje :thumbup:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7758
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 17 maj 2018, 14:36

Samozdravlje je napisao/la:
forgempp je napisao/la:Ma tek cemo mi vidjeti ko su Rafa i Roger kad odu, postovanje :thumbup:
TEK CEMO MI VIDJETI KO SU DZUMHUR I BASIC KAD ODU ,postovanje :thumbup:
Globalizacija ,postujem Vi mladi(predpostavljam da imas izmedju 18-22 god.izvini ako sam previse slobodan da to pitam)
imate druge furke navijate za Barsu,Milan,Nadala..sve ja to postujem.U NBA odu Jonson,Jordan, mislis potop ,ne eto Lebrona,Cveria..U fudbalu bio Maradona,dosao Mesi,bio Ronaldo dosao Ronaldo.ATP se zasniva na ogromnim parama ,odavno oni spremaju rezerve.Evo za koga cete navijati narednih 10 god.,kad za 1-2god.odu N.i F.: F.Shapovalov,A.Zverev,Tsitsipas,Chung, Rubljev,Coric,Khachanov,Donaldson,Tiafo,Jarry ili Fritz tu se kriju zamjene.
Pitanje za koga cemo ja i slicni navijati za 6-7 god.kad odu Dzumhur i Basic.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13521
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la StevieG8 » 17 maj 2018, 14:39

Samozdravlje je napisao/la:
Samozdravlje je napisao/la:
forgempp je napisao/la:Ma tek cemo mi vidjeti ko su Rafa i Roger kad odu, postovanje :thumbup:
TEK CEMO MI VIDJETI KO SU DZUMHUR I BASIC KAD ODU ,postovanje :thumbup:
Globalizacija ,postujem Vi mladi(predpostavljam da imas izmedju 18-22 god.izvini ako sam previse slobodan da to pitam)
imate druge furke navijate za Barsu,Milan,Nadala..sve ja to postujem.U NBA odu Jonson,Jordan, mislis potop ,ne eto Lebrona,Cveria..U fudbalu bio Maradona,dosao Mesi,bio Ronaldo dosao Ronaldo.ATP se zasniva na ogromnim parama ,odavno oni spremaju rezerve.Evo za koga cete navijati narednih 10 god.,kad za 1-2god.odu N.i F.: F.Shapovalov,A.Zverev,Tsitsipas,Chung, Rubljev,Coric,Khachanov,Donaldson,Tiafo,Jarry ili Fritz tu se kriju zamjene.
Pitanje za koga cemo ja i slicni navijati za 6-7 god.kad odu Dzumhur i Basic.
Nerman Fatic :D
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.