Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
avenija
Postovi: 13496
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 05 maj 2018, 10:47

AnelZ je napisao/la:M17 nece nikada biti lokalna cesta jer i izgradnjom autoputa ce ostati besplatna alternativa i bila bi katastrofa tako jednu kvalitetnu cestu upropastiti sa milion prikljucaka. Mislim, ako investitor ima novac da napravi denivelisanu rasksrnicu u vise nivoa samo za akademiju, slobodno ali cisto sumnjam u to. Sto se tice projekta, uredno izgleda i iskreno se nadam da ce se izgraditi jer bi bio super stvar kako za Celik tako i za dalje pozicioniranje Zenice kao sportskog centra :)
Druze kod nas na m17 pekara za 6 mjeseci dobije svoj prikljucak a mi razgovaramo o akademiji i o velikom interesu za grad Zenicu. O tome ne treba ni rijec.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 05 maj 2018, 12:09

Wolffire je napisao/la:slika

Geledam ovu tribinu stadiona Ludogorets. Pa jbmu zar je tesko napraviti ovakvu tribinu a ne skalamerije koje se kod nas prave. Stepeniste siroko, sve simetrcino i svi detalji odradjeni.
Ima i ovo cudo manu. Kratak krov :mrgreen:

Al da se ne lazemo, ovo sto je Ludogorets napravio za sad i sto pravi izgleda jako lijepo i funkcionalno. Za sad imaju gotovu jednu tribinu iza gola, jednu duz terena(preko puta glavne) i rade na drugoj tribini iza gola.

Evo slika od prije 14 dana:

slika

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Wolffire » 05 maj 2018, 13:51

Signore je napisao/la: Ima i ovo cudo manu. Kratak krov :mrgreen:

Al da se ne lazemo, ovo sto je Ludogorets napravio za sad i sto pravi izgleda jako lijepo i funkcionalno. Za sad imaju gotovu jednu tribinu iza gola, jednu duz terena(preko puta glavne) i rade na drugoj tribini iza gola.

Evo slika od prije 14 dana:

slika
Nasao sam jednu fotografiju iz zraka i bas se vidi da je krov kratak ali svejedno izgleda jako fino.
Svejedno grade jako fino u etapama, kad se zavrsi bit ce jedan jako fin stadion.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 05 maj 2018, 14:10

Wolffire je napisao/la: Nasao sam jednu fotografiju iz zraka i bas se vidi da je krov kratak ali svejedno izgleda jako fino.
Svejedno grade jako fino u etapama, kad se zavrsi bit ce jedan jako fin stadion.
Nije da igraju svaki vikend pred punim stadionom i da svaki vikend pada kisa. To ljudi sto im dodje na utakmicu moze stat pod krov. Isti slucaj bi bio i da netko u PL napravi isto.

Stadion ce na kraju primati oko 12.500 gledatelja, a kompletan stadion bi trebao kostati oko 10 milijuna eura i ispunjavati uslove za cat4. Meni to djeluje prejeftino, ali ne znam kakve su cijene u Bugarskoj, a to je jedini podatak koji sam nasao. Takodjer sam nasao da su teren i ova tribina iza gola kostali oko 2 milijuna eura. Tom nekom logikom bi na kraju sve i moglo biti 10 milijuna.

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Wolffire » 05 maj 2018, 14:21

Signore je napisao/la:
Wolffire je napisao/la: Nasao sam jednu fotografiju iz zraka i bas se vidi da je krov kratak ali svejedno izgleda jako fino.
Svejedno grade jako fino u etapama, kad se zavrsi bit ce jedan jako fin stadion.
Nije da igraju svaki vikend pred punim stadionom i da svaki vikend pada kisa. To ljudi sto im dodje na utakmicu moze stat pod krov. Isti slucaj bi bio i da netko u PL napravi isto.

Stadion ce na kraju primati oko 12.500 gledatelja, a kompletan stadion bi trebao kostati oko 10 milijuna eura i ispunjavati uslove za cat4. Meni to djeluje prejeftino, ali ne znam kakve su cijene u Bugarskoj, a to je jedini podatak koji sam nasao. Takodjer sam nasao da su teren i ova tribina iza gola kostali oko 2 milijuna eura. Tom nekom logikom bi na kraju sve i moglo biti 10 milijuna.
Iste sam podatke i ja nasao. Pratim inace izgradnju ovog stadiona jer mi se cini zanimljiv porjekat. Ne znam samo kako ce u taj budzet uklopiti ovu drugu tribinu po duzini jer kako sam vidio po projektu na nju idu vip loze i ostalo mada i sad taj centralni dio ima neke vip loze.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 05 maj 2018, 14:28

Wolffire je napisao/la: Iste sam podatke i ja nasao. Pratim inace izgradnju ovog stadiona jer mi se cini zanimljiv porjekat. Ne znam samo kako ce u taj budzet uklopiti ovu drugu tribinu po duzini jer kako sam vidio po projektu na nju idu vip loze i ostalo mada i sad taj centralni dio ima neke vip loze.
Nisam upratio hoce li rusiti to sto sad imaju ili ce nadogradjivati. Mozda ce ostaviti staro pa ce im to sniziti cijenu nadogradnje. Teren je negdje oko milijun eura sto bi znacilo oko 2 milijuna za tribine iza golova. Po toj cijeni ova duz terena ne bi trebala biti iznad 2 milijuna. To znaci te tri tribine s terenom oko 5 milijuna eura. Ostaje im jos 5 za centralnu tribinu. Mislim da bi trebali moci i novu da izgrade za te pare. Nije velik kapacitet, a vidim da je podtribinski prostor na ovim prazan, nema tu nekog zadrzaja. I na toj centralnoj ce vjerojatno samo ono nuzno napraviti. Usporedno s onom preko puta, za 2 milijuna ju izgrade i ostane im jos 3 milijuna da ugrade na nju ono sto UEFA zahtjeva.

Bit ce to fin stadion, lijep za oko u funkcionalan, ali mislim da ce svako par godina zahtjevati neke minimalne radove kako bi se zadovoljili sve strozi zahtjevi UEFA-e.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 06 maj 2018, 00:27

avenija je napisao/la:Druze kod nas na m17 pekara za 6 mjeseci dobije svoj prikljucak a mi razgovaramo o akademiji i o velikom interesu za grad Zenicu. O tome ne treba ni rijec.
Ali ne u Zenici. Mislim, ako hoces da srozas Zenicu na neki nivo Nemile i sl. onda slobodno napravite milion prikljucaka na M17 i upropastite sebi fantastican tranzit koji imate medju rijetkima u drzavi.

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 10 maj 2018, 15:12

- Zeljeznicar -


Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 10 maj 2018, 22:29

svrakino1921 je napisao/la:
:opaopa: :opaopa: :opaopa: :opaopa:
:bih:

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 11 maj 2018, 23:17

Bravo za travnjak, da slika sa derbija ode u lijepom svjetlu u svijet. :bih:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Wolffire » 15 maj 2018, 16:32

Evo kako stvari stoje po zavrsetku takmicarske sezone pocinju radovi na stadionu FK Mladost. Natkrivanje zapadne trbine i postavljanje reflektora. Vrijednost investicije oko 1 mil. km. Koliko sam cuo reflektori ce se postavljati na betonske stubove a za krov jos nikakvih informacija nemam. Mada s obzirom na velicnu investicije vjerovatno ce biti neka varijanta sa nosacima.
Ali eto sve ce se uskoro znati.
Takodjer koliko sam upratio spremni su temelji i instalcije za semafor/displej, eh sad gdje je zapelo ne znam :D

Avatar
Wolffire
Postovi: 1451
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Wolffire » 15 maj 2018, 17:40

Signore je napisao/la: Nisam upratio hoce li rusiti to sto sad imaju ili ce nadogradjivati. Mozda ce ostaviti staro pa ce im to sniziti cijenu nadogradnje. Teren je negdje oko milijun eura sto bi znacilo oko 2 milijuna za tribine iza golova. Po toj cijeni ova duz terena ne bi trebala biti iznad 2 milijuna. To znaci te tri tribine s terenom oko 5 milijuna eura. Ostaje im jos 5 za centralnu tribinu. Mislim da bi trebali moci i novu da izgrade za te pare. Nije velik kapacitet, a vidim da je podtribinski prostor na ovim prazan, nema tu nekog zadrzaja. I na toj centralnoj ce vjerojatno samo ono nuzno napraviti. Usporedno s onom preko puta, za 2 milijuna ju izgrade i ostane im jos 3 milijuna da ugrade na nju ono sto UEFA zahtjeva.

Bit ce to fin stadion, lijep za oko u funkcionalan, ali mislim da ce svako par godina zahtjevati neke minimalne radove kako bi se zadovoljili sve strozi zahtjevi UEFA-e.
slika
Nikakvi mega- giga renderi, jako fino sve izgleda i za te pare vise nego dobro. Sjedalice mi izlgedaju kvalitetno, na preklop. Svaka ima svoj nosac sto je mnogo skuplja varijanta.
http://www.ludogorets.com/en/stadium/
na ovom linku ima jos slika VIP loze i unutrasjosti. Kad ga zavrse bit preljep stadion.

nide
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nide » 15 maj 2018, 20:07

hoce li zamjena travnjaka na stadionu Grbavica biti popraćena kamerom kao izgradnja istoka

Avatar
JaskoBiH
Postovi: 296
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 16 maj 2018, 12:42

Gledao sam neki dan interviju Azmira Husica gdje kaze da se klub FK,Sloga Simin Han od sledeced sezone zove Tuzla City.Posto vjerovatno taj klub od sledece sezone igra Premijer ligu BiH svoje utakmice ce igrati na Tusnju ali da se trazi lokacija na kojoj ce se praviti novi stadion koji ce biti u vlasnistvu Tuzla Citya a da ce investitor izgradnje biti firma gospodina Azmira Husica a da ce ga moci koristiti svi sportski kolektivi sa podrucja Tuzle.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 16 maj 2018, 15:51

nide je napisao/la:hoce li zamjena travnjaka na stadionu Grbavica biti popraćena kamerom kao izgradnja istoka
Ne vjerujem
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Memara
Postovi: 5371
Pridružen/a: 21 dec 2015, 14:10
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Memara » 16 maj 2018, 16:29

Wolffire je napisao/la:
Signore je napisao/la: Nisam upratio hoce li rusiti to sto sad imaju ili ce nadogradjivati. Mozda ce ostaviti staro pa ce im to sniziti cijenu nadogradnje. Teren je negdje oko milijun eura sto bi znacilo oko 2 milijuna za tribine iza golova. Po toj cijeni ova duz terena ne bi trebala biti iznad 2 milijuna. To znaci te tri tribine s terenom oko 5 milijuna eura. Ostaje im jos 5 za centralnu tribinu. Mislim da bi trebali moci i novu da izgrade za te pare. Nije velik kapacitet, a vidim da je podtribinski prostor na ovim prazan, nema tu nekog zadrzaja. I na toj centralnoj ce vjerojatno samo ono nuzno napraviti. Usporedno s onom preko puta, za 2 milijuna ju izgrade i ostane im jos 3 milijuna da ugrade na nju ono sto UEFA zahtjeva.

Bit ce to fin stadion, lijep za oko u funkcionalan, ali mislim da ce svako par godina zahtjevati neke minimalne radove kako bi se zadovoljili sve strozi zahtjevi UEFA-e.
slika
Nikakvi mega- giga renderi, jako fino sve izgleda i za te pare vise nego dobro. Sjedalice mi izlgedaju kvalitetno, na preklop. Svaka ima svoj nosac sto je mnogo skuplja varijanta.
http://www.ludogorets.com/en/stadium/
na ovom linku ima jos slika VIP loze i unutrasjosti. Kad ga zavrse bit preljep stadion.
Meni je ovaj stadion preskup i realno bezveze. Prvo što krov pokriva samo pola tribine, drugo što strane stadiona nisu zatvorene.


DAC Aréna, Slovačka, 12.000 otvoren 2017. Tribine su dosta slične :D
slika

slika

slika

slika

slika

Avatar
Lik
Postovi: 5272
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 17 maj 2018, 00:05

Opremanje i modernizacija stadiona na Kosevu


U četvrtak, 17. maja 2018. godine u 12,30 sati na stadionu ''Asim Ferhatović Hase'' na Koševu načelnik Općine Centar dr. Nedžad Ajnadžić će potpisati ugovor sa direktorom Agencije ''Securitas'' d.o.o. Sarajevo o opremanju kontrolne sobe i uvođenju video nadzora na Stadionu.

Vrijednost ugovora je 163.253,42 konvertibilnih maraka koje će Općina Centar izdvojiti iz ovogodišnjeg budžeta.

Riječ je o nastavku opremanja i modernizacije Stadiona na Koševu s ciljem ispunjavanja kriterija koje propisuju FIFA i UEFA za održavanje međunarodnih utakmica.



http://sa-c.net/news-archive/item/5278- ... osevu.html
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
theKuPuS
Postovi: 1135
Pridružen/a: 23 avg 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la theKuPuS » 17 maj 2018, 01:36

Hahhahaha do sad su objavljivali svaki mjesec barem jednom kako ce poceti obnova, Ajnadzic se sastajao sa kung fu crncima i slicno, a sad uvode kamere na stadion hahahha tuga

Avatar
bhsport
Postovi: 11264
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la bhsport » 17 maj 2018, 12:20

nide je napisao/la:hoce li zamjena travnjaka na stadionu Grbavica biti popraćena kamerom kao izgradnja istoka
Hoce.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.