Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la KK_Bosna » 15 maj 2018, 22:46

Ma djedovic je zavrsena prica, sto puta sam objasnjavao i zasto je uradiobsto je uradi.. I on i juka imaju jednu zajednicku karakteristiku - oba misle da je narod skup ovaca (doduse kad se pogleda koga narod bira 28 godina i nije daleko od istine) pa pricaju gluposti kako ih eto raja ne bi zamrzila

Nihad se pravio blesav i govorio da ce igrati, potok da nije znao da bez drzavljanstva ne moze igrat...

Juka opet samo patetise stavljanjem zastave, generala, srebrenice kad se vec opekao sa bajom...

I za jednog i za drugog bi bilo postenije da kazu "necu vise igrati za bih, igrao sam 10 godina", odnosno "necu igrati dok ne potpisem ugovor na 100 miliona"...

Absta oni rade? Ovaj prvi nas pravio budalama izjavama, a drugi nece jednom vujosevicu da se javi na poziv...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la filip13 » 15 maj 2018, 22:56

KK_Bosna je napisao/la:Ma djedovic je zavrsena prica, sto puta sam objasnjavao i zasto je uradiobsto je uradi.. I on i juka imaju jednu zajednicku karakteristiku - oba misle da je narod skup ovaca (doduse kad se pogleda koga narod bira 28 godina i nije daleko od istine) pa pricaju gluposti kako ih eto raja ne bi zamrzila

Nihad se pravio blesav i govorio da ce igrati, potok da nije znao da bez drzavljanstva ne moze igrat...

Juka opet samo patetise stavljanjem zastave, generala, srebrenice kad se vec opekao sa bajom...

I za jednog i za drugog bi bilo postenije da kazu "necu vise igrati za bih, igrao sam 10 godina", odnosno "necu igrati dok ne potpisem ugovor na 100 miliona"...

Absta oni rade? Ovaj prvi nas pravio budalama izjavama, a drugi nece jednom vujosevicu da se javi na poziv...

:thumbup: :thumbup:

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la gazijabih » 16 maj 2018, 23:07

Prema informacijama koje sam dobio danas, Portland je ponudio Nurkiću povećanje sa 2,9 na 4,1 milion. Boston čeka završetak sezone i neće ponuditi produženje ugovora Baynseu i Larkinu (4,3 + 1,5 = 5,8 miliona) i ponudiće Nurkiću 6 miliona. Opet ovisi o salary capa, a spremi su s ponudom ići i do 9 miliona.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Drape » 16 maj 2018, 23:16

Šta ba 5, 6, miliona, spremni ići "čak" i do 9 :rol:

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la gazijabih » 16 maj 2018, 23:19

Drape je napisao/la:Šta ba 5, 6, miliona, spremni ići "čak" i do 9 :rol:
Medicinski karton diktira cijenu prve sezone, nažalost.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 17 maj 2018, 00:07

ako je to istina, znaci da mu je Portland ponudio QO, sto bi ga ucinilo FA na kraju te sezone i bio bi slobodan birat ekipu, bio to Portland ili neka druga ekipa, a onog tamo ljeta ce krenut stabilizacija Salary Cap-a (pisao sam da bi Nurkic trebao uzet QO ako ne dobije veliki ugovor, odnosno bude mu ponudjen ugovor ispod cijene)

posmatrajuci ovu cifru od Bostona, vjerovatno se radi o Mid-level exception ugovoru (vjerovatno jednogodisnjem), no ne znam bas najbolje dal Portland to moze mecirat... nema sanse da je to "standardna" ponuda, jednostavno je premala, pa najveci panjevi u NBA zaradjuju vise

Boston je trenutno u Luxury-Tax Tresholdu, za sljedecu sezonu imaju, ako se ne varam, €107 mil na 8 garantovanih ugovora i mislim da mogu popunit roster bez da prekorace Luxury-Tax Treshold i plate taksu

Portland mu je sigurno ponudio QO (ako je istina ovo sto je forumas napisao), a za Boston pretpostavljam da se radi o Mid-level exception

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 17 maj 2018, 00:39

Prvo, odakle uopste forumasu ti podatci. To je "classified" informacija koja jedino GMovi imaju a da ne pricam o tome kako je striktno zabranjeno pricati o sluzbenim ponudama dok ne podze free agency negdje krajem juna ili jula.
Drugo, smijesne cifre koje treba odbiti direktno. Jedino uzeti QO ako zaista ne bude bolji ponuda (u sta sumnjam), promjenio sam stav u vezi toga jer je prevelik rizik uzeti QO iz mnogi razloga, bojim se da ne bi bila nova Noel sitvacija (minus droge) ako izabere taj put.

Edit: Moze izabrati kraci kontrakt/bonusi/player option etc. ili slicno za pocetak ali treba izbjegavati QO.

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la gazijabih » 17 maj 2018, 07:05

3isamagicnumber je napisao/la:Prvo, odakle uopste forumasu ti podatci.
Ponudjeno mu je tačno 4.140,963$ i tu nema tajne i već se zna javno.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41222
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 17 maj 2018, 08:20

Chinaglia je napisao/la: Boston je trenutno u Luxury-Tax Tresholdu, za sljedecu sezonu imaju, ako se ne varam, €107 mil na 8 garantovanih ugovora i mislim da mogu popunit roster bez da prekorace Luxury-Tax Treshold i plate taksu

Portland mu je sigurno ponudio QO (ako je istina ovo sto je forumas napisao), a za Boston pretpostavljam da se radi o Mid-level exception
Samo što bi kod Stevensa napredovao kao igrač za ovu jednu god kao ovamo za sve što je bio. Tako da sa igračke strane to mu je top destinacija, e sad lova je druga priča, al tu bi za tu jednu godinu sigurno digao sebi cijenu još više tako da bi mogao ići i na tu kartu :D
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 17 maj 2018, 12:55

https://www.****/sport/ostali-sport ... e/1107767/

dobar inervju Mirze Teletovica, pominje i Juku i repku i opisuje kako sve to funkcionise odnos NBA i repka
ko voli nek izvoli

-ti dolaziš da igraš na nekom minimalcu. Jer, zarađuješ 1,5 do 2 miliona dolara. Od toga 48 posto ide na takse, 300.000 dolara ode na eskru, 25.000 dolara novajlije imuju dužnost da plate NBA-u određene stvari, na penziono ode oko 17,500 dolara. E, da vam sad još dodam neke stvari i troškove koji idu, ti se vratiš otamo kući “glić ko tić”. Moj savjet, u NBA, ako ti neko ne da pare, nemoj ni ići.”

-Vječna dilema, odnos reprezentacije i NBA?
“Neće te nijedan trener igrati. Evo, Juka sada, potpiše ugovor na 100 miliona akobogda. Zašto bi neko svoju dionicu u koju je uložio tolike pare rizikovao. Jer, on kada se ozlijedi, čim se ozlijedi, dakle čim se ozlijedi, oni gube sto miliona. To je biznis, nema tu šta Juka hoće, šta Juka neće. Ja ili bilo ko. Znači oni su tražili, insistirali na tom pravilu da NBA igrači ne igraju za reprezentacije.”

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Drape » 17 maj 2018, 13:04

Meni se više dopada ovo što je Dule rekao:
- Svi NBA klubovi savetuju igračima da ne igraju za reprezentaciju, ali i Gasolu je to savetovano.

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la firefirefirely » 17 maj 2018, 13:14

Drape je napisao/la:Meni se više dopada ovo što je Dule rekao:
- Svi NBA klubovi savetuju igračima da ne igraju za reprezentaciju, ali i Gasolu je to savetovano.
:facepalm:

Avatar
Pantelija
Postovi: 12859
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Pantelija » 17 maj 2018, 13:22

Stavim na vagu:

Ugovor klkojim cu rijesitti sve zivotne probleme i sei i porodici ii familiji i djetetu i uzeti za 4 godine 50-100 mil (ili koliko vec)

Igrati pretvalifikacije i kvalifikacije za drzavu u kojoj vlada bezakonje, ljudi iz nje bjeze, igraci placaju pripreme.

bas onako teska odluka i ako se odluci da uzme pare, bas je ckapi
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Drape » 17 maj 2018, 13:35

Ja ne znam ni jednu osobu koja iole nešto zna o košarci a da tvrdi da Jusuf mora igrati za reprezentaciju ovaj put.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la KK_Bosna » 17 maj 2018, 15:56

naravno da niko ni ne ocekuje da juka zaigra, ali isto tako nas je navikao da se nikome i ne javlja ni govori zasto ne igra... vidjet cemo da li ce sada biti drukcije
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Drape » 17 maj 2018, 16:10

I Kovačević i Bukva su ovih dana u izjavama govorili da su sada "u kontaktu" sa Jusufom.

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la lumani » 17 maj 2018, 16:24

RealnoGledano je napisao/la:https://www.****/sport/ostali-sportovi/teletovic-objasnio-nas-vjecni-problem-nema-tu-sta-juka-hoce-a-sta-juka-nece/1107767/

dobar inervju Mirze Teletovica, pominje i Juku i repku i opisuje kako sve to funkcionise odnos NBA i repka
ko voli nek izvoli

-ti dolaziš da igraš na nekom minimalcu. Jer, zarađuješ 1,5 do 2 miliona dolara. Od toga 48 posto ide na takse, 300.000 dolara ode na eskru, 25.000 dolara novajlije imuju dužnost da plate NBA-u određene stvari, na penziono ode oko 17,500 dolara. E, da vam sad još dodam neke stvari i troškove koji idu, ti se vratiš otamo kući “glić ko tić”. Moj savjet, u NBA, ako ti neko ne da pare, nemoj ni ići.”

-Vječna dilema, odnos reprezentacije i NBA?
“Neće te nijedan trener igrati. Evo, Juka sada, potpiše ugovor na 100 miliona akobogda. Zašto bi neko svoju dionicu u koju je uložio tolike pare rizikovao. Jer, on kada se ozlijedi, čim se ozlijedi, dakle čim se ozlijedi, oni gube sto miliona. To je biznis, nema tu šta Juka hoće, šta Juka neće. Ja ili bilo ko. Znači oni su tražili, insistirali na tom pravilu da NBA igrači ne igraju za reprezentacije.”

Ovo prebaciti na onu temu gdje Sam satima pisao strucnjacima koliko odbitaka imas kao NBA igrac...A Mirza se jednom provalio kaze vise volim Evropsku kosarku pa rece u Arizoni Mi je bilo najbolje igra se brza kosarka :urnebes:

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la filip13 » 17 maj 2018, 21:53

KK_Bosna je napisao/la:naravno da niko ni ne ocekuje da juka zaigra, ali isto tako nas je navikao da se nikome i ne javlja ni govori zasto ne igra... vidjet cemo da li ce sada biti drukcije
tacno

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la filip13 » 17 maj 2018, 22:11

evo vidicemo hoce li se nurkic udostojiti javiti vujosevicu jer je vujosevic objavio spisak igraca i na tom spisku je nurkic

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Pip » 17 maj 2018, 23:20

lumani je napisao/la:
RealnoGledano je napisao/la:https://www.****/sport/ostali-sportovi/teletovic-objasnio-nas-vjecni-problem-nema-tu-sta-juka-hoce-a-sta-juka-nece/1107767/

dobar inervju Mirze Teletovica, pominje i Juku i repku i opisuje kako sve to funkcionise odnos NBA i repka
ko voli nek izvoli

-ti dolaziš da igraš na nekom minimalcu. Jer, zarađuješ 1,5 do 2 miliona dolara. Od toga 48 posto ide na takse, 300.000 dolara ode na eskru, 25.000 dolara novajlije imuju dužnost da plate NBA-u određene stvari, na penziono ode oko 17,500 dolara. E, da vam sad još dodam neke stvari i troškove koji idu, ti se vratiš otamo kući “glić ko tić”. Moj savjet, u NBA, ako ti neko ne da pare, nemoj ni ići.”

-Vječna dilema, odnos reprezentacije i NBA?
“Neće te nijedan trener igrati. Evo, Juka sada, potpiše ugovor na 100 miliona akobogda. Zašto bi neko svoju dionicu u koju je uložio tolike pare rizikovao. Jer, on kada se ozlijedi, čim se ozlijedi, dakle čim se ozlijedi, oni gube sto miliona. To je biznis, nema tu šta Juka hoće, šta Juka neće. Ja ili bilo ko. Znači oni su tražili, insistirali na tom pravilu da NBA igrači ne igraju za reprezentacije.”

Ovo prebaciti na onu temu gdje Sam satima pisao strucnjacima koliko odbitaka imas kao NBA igrac...A Mirza se jednom provalio kaze vise volim Evropsku kosarku pa rece u Arizoni Mi je bilo najbolje igra se brza kosarka :urnebes:
nisi shvatio, u Feniksu mu je bilo najbolje u nba ligi

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.