Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 16 maj 2018, 14:08

Raonffa je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:Tocno je da Robi poziva U21 reprezentativce ali nekako vise ove iz 2-og esalona. Nosioce igre U21 ekipe iz nekog razloga izostavlja ili domaci portali nisu saznali za njihove pozive.
Stice se dojam da se pojedinim pozivima u ovim prijateljskim utakmicama pomaze PL klubovima i U21 reprezentaciji u etabliranju ili cak i prodaji pojedinih igraca.
Bekovi nam jesu prijeko potrebni ali ne mogu se sloziti da je Civic dolaskom Nastica imao mjesta na spisku. Menalo je po meni pozeljniji od Zakarica pa i Cavar od Sarica. Ne vidim mjesta za poziv Loncaru kod Besica i Cimirota iako mi je jako drago za tog mladica. Izostavljanje Krunica i Prcica bi vec postalo uobicajeno. Vjerujem Robiju i uzdam se u njegove procjene ali vrijeme je da pomalo u ekipu uvodi najbolje ili makar najpotentnije.
Od 4 nosioca igre U21 tima po prvim signalima niti jedan nije pozvan. To mi se bas i ne svidja.
Ko su to 4 nosioci? Pretpostavljam da je jedan od njih Demirovic?
Gojak, Ćavar, Demirović i Menalo vjerovatno.

Ne znamo da li je neko od njih dobio pozive, al' svakako da Robi ima razloge da ih ne pozove, prvog zbog nikakve forme, drugog zbog manjka seniorskog fudbala ovog proljeća i za njih dvojicu je bolje da odigraju prijateljsku za U21 nego da se džaba guraju na spisak A repke.

Demirović igra na poziciji gdje će teško dobiti poziv sa nekoliko stotina minuta seniorskog fudbala i par golova u sezoni. Menalo bi trebao biti na spisku, vjerujem da hoće, iako je i on bio povrijeđen i ispao iz forme.
Vidis kako si pogodio 4 igraca na koja sam mislio.
Oduzmi njihov ucinak u tekucim kvalifikacijama U21 i vidi sta ce ti ostati. Ne pilim ja protiv Prosineckog ali su nabrojana cetvorica bili ili jesu igraci koji donose razliku u mladoj ekipi. Da imam ikakvog uticaja Cavar i Menalo bi u svakom slucaju dobili prednost nad Zakaricem i Saricem.
Menalo je odmah po povratku zabio gol i ne znam na temelju cega mu se propitiva forma.
Ne razumijem niti moguce zaobilazenje Prcica i Krunica (igraca izabranog u najbolju momcad serie b). Mozda ce ovi momci i biti pozvani pa moj post bude skroz neutemeljen.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 16 maj 2018, 16:52

Miske01 je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Lech je otpustio trenera Bjelicu koji je doveo Koljica u klub, vjerovatno ce Elvir nazad u Krupu na kraju sezone
Ostaje Koljic vjerovatno u Lechu, Bjelica je otpusten zbog rezultata.
https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstr ... za/sxl8vz2

Ide nazad u Krupu, kao sto je bilo ocekivano. Bjelica ga doveo i vise ga nema.

soko
Postovi: 3763
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la soko » 16 maj 2018, 19:35

Moggi je napisao/la:slika
To je upravo to. Lik je mogao da zaradi otprilike 600-700 hiljada vise za godinu dana kod Azera nego kod nas.
Igraci tipa Saric se mogu prodati za 200 hiljada u inostranstvo. Dok menedjeri i klub sebi uzmu Prosineckom ide 20 hiljada. Znaci on mora godisnje da provuce 30 igraca kroz repku da mu se isplati. Plus sto je tamo imao bolje uslove.
Ako mu se menedjeri mjesaju lik moze dati otkaz i otici u Sloveniju ili negdje gdje ce imati vise nego duplo vece primanje.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24510
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Goalgetter » 16 maj 2018, 19:46

Bravo @Moggi, to je to. :urnebes: :clap:

Avatar
AndreWilliams
Postovi: 591
Pridružen/a: 22 avg 2014, 13:33
Lokacija: Guinea-Bissau
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la AndreWilliams » 19 maj 2018, 03:17

Ne bih da nista prejudiciram, ali jedan vrlo talentovan " istocni komso" bi mogao da bude "butt hurted".

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8089
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la muhamedhulk » 19 maj 2018, 03:21

Imena kolega, imena! :D
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
AndreWilliams
Postovi: 591
Pridružen/a: 22 avg 2014, 13:33
Lokacija: Guinea-Bissau
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la AndreWilliams » 19 maj 2018, 03:40

Reci cu samo da je rodjen u Bijeljini, ima 19 god, i igra u Bundesu.

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8089
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la muhamedhulk » 19 maj 2018, 04:01

Vidjecemo ga onda sutra vs Bayern :D Ako je to taj...
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
hurem
Postovi: 8616
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 19 maj 2018, 04:07

Mislis igrao u Bundesu, sad ce u Cvajtu? :)
Vasilije Janjicic?
A taj sto ce sutra igrati protiv Bayerna ima 20 godina..jedino ako @Andrewiliams nije ovaj post napisao prije par mjeseci pa se tek sad upload. :mrgreen:

Avatar
AndreWilliams
Postovi: 591
Pridružen/a: 22 avg 2014, 13:33
Lokacija: Guinea-Bissau
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la AndreWilliams » 19 maj 2018, 10:00

hurem je napisao/la:Mislis igrao u Bundesu, sad ce u Cvajtu? :)
Vasilije Janjicic?
A taj sto ce sutra igrati protiv Bayerna ima 20 godina..jedino ako @Andrewiliams nije ovaj post napisao prije par mjeseci pa se tek sad upload. :mrgreen:
Haha :D sest mjeseci sam ga smisljao

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Sabinho » 19 maj 2018, 11:21

Moggi je napisao/la:slika
Bravo buraz. :bih:
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 19 maj 2018, 12:47

AndreWilliams je napisao/la:Reci cu samo da je rodjen u Bijeljini, ima 19 god, i igra u Bundesu.
Opet ti o Jovicu :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:

Avatar
AndreWilliams
Postovi: 591
Pridružen/a: 22 avg 2014, 13:33
Lokacija: Guinea-Bissau
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la AndreWilliams » 19 maj 2018, 14:07

Vucevich je napisao/la:
AndreWilliams je napisao/la:Reci cu samo da je rodjen u Bijeljini, ima 19 god, i igra u Bundesu.
Opet ti o Jovicu :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
Halali jarane :P

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24510
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Goalgetter » 19 maj 2018, 14:15

AndreWilliams je napisao/la:Ne bih da nista prejudiciram, ali jedan vrlo talentovan " istocni komso" bi mogao da bude "butt hurted".
Ludi su ako ga ne povedu na SP. Pravi dzoker.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Moggi » 19 maj 2018, 18:41

Ipak, prvi čovjek Krupe Dragomir Ilić je u razgovoru za SportSport.ba odbacio takve informacije. Kazao je, između ostalog, da je nerealno očekivati povratak iz razloga što već sada postoji opcija da Koljić karijeru nastavi u Belgiju, ali i da ostane u Lechu.

"Svašta se priča, ali nerealno je očekivati da se Koljić vrati. Mislim da će on ostati u Poljskoj, iako nije isključeno ni da karijeru nastavi u Belgiji, konkretno u Standardu iz Liježa. Sve je još uvijek otvoreno. Poljaci su za to da produže posudbu za još šest mjeseci, no naš interes je da neko otkupi njegov ugovor i da imamo finansijsku dobit od toga", kazao je Ilić, pa još jednom ponovio:

"Još jednom kažem, o povratku Koljića u bh. fudbal je teško i glupo razmišljati. Igrač koji mjesečno zarađuje 10.000 eura da dolazi igrati za 800 eura... Nema smisla."
Zarathustra

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 19 maj 2018, 18:49

Hamza Catakovic opet zabio za Trencin. 4 gol za redom.

Shogun
Postovi: 1265
Pridružen/a: 09 maj 2010, 23:24
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Shogun » 19 maj 2018, 18:53

Vucevich je napisao/la:Hamza Catakovic opet zabio za Trencin. 4 gol za redom.
Da. Civic takodjer odigrao cijeli mec, i to na poziciji desnog beka. Bas me zanima da li on moze kvalitetno popuniti tu poziciju u reprezentaciji ili je ipak striktno za lijevog boka :hmmmmm:

Avatar
coelho41
Postovi: 12678
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la coelho41 » 19 maj 2018, 23:47

Moggi je napisao/la:slika
ja mislim da ljudi koji forsiraju menađersku spiku na ovom forumu nisu skontali ovaj fazon pa te niko nije repliciro s nekim argumentom za teme "Najsmješniji postovi na forumu"

Avatar
hurem
Postovi: 8616
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 20 maj 2018, 04:24

Eldar Civic je par puta igrao na desnom beku u novom klubu (mislim 3x) i moglo bi ga se probati u repki na toj poziciji, ne znam kako se koristi desnom nogom.
Ali opet s druge strane, ima bolji centarsut i od Kolasinca i od Nastica, ljevicom, a to s desnog boka tesko da bi mogao ciniti.
Mozda ipak Nastica u ovim tekmama isprobati na toj poziciji desnog beka jer je i on to par puta igrao u Genku.
Kod Civica mi se pravo svidjaju njegovi centarsutevi i sto se zna lijepo zagraditi, kao nekada Salihovic dok je igrao beka u reprezentaciji...bar prema onome sto sam mogao vidjeti u U-21.
Sigurno ce na treninzima Robi uvidjeti neke stvari i isprobati razlicite varijante. Tu je naravno i Todorovic!

I jel AndreWilliams mislio na 19-godisnjaka ili 20-godisnjaka? :D

Avatar
Miske01
Postovi: 1076
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Miske01 » 20 maj 2018, 11:47

Maestro je napisao/la:Jel ko od novinara skreno paznju na enisa fazlagica iz shkendije? Treba probati.
Evo probah.

Razgovarao sam s Fazlagićem, rekao mi je da ga nikad niko nije od naših kontaktirao i da je reprezentativac Makedonije, ali da je spreman razgovarati s nama, pa smo se dogovorili da mu se selektor(i) jave.

Čuo sam se sad i s Prosinečkim, rekao mi je da mu pošaljem CV i kontakt, tj. njemu i Vinku, sada je na njima :)
BHF

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: dinodino2019, Imajednabrigada, KoloDD i 23 gosta.