FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

IskraB
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 apr 2018, 12:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la IskraB » 20 maj 2018, 19:01

Raonffa je napisao/la:
Goosman je napisao/la:
Raonffa je napisao/la: Ne može u našoj ligi nijedan igrač praviti veliku razliku, da Messija dovedeš neće je napraviti.
Nije istina drug.Najkonkretniji primjer,jucerasnja utamica,Ahmetovic.Bez njega sarajevo je skoro pa bezopasno.Za mene jedan od najboljih napadac plbih ikad.
Govorimo o velikoj razlici, Ahmetović je dobar napadač al' nikakva prekaljena klasa. Da jeste, ne bi Sarajevu izlazak u Europu (u ovakvoj konkurenciji) bio upitan do zadnjeg kola.
Bili su dugo bez Ahmetovica jer je bio povrijeden. Ko zna sta bi bilo da je bio full spreman citavu sezonu.
UPRAVA NAPOLJE

Ivica Osim!

Jamie Oliver jedan je od nas!

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 20 maj 2018, 19:32

Karakteristika sezone, 3 puta uzeli torpedo (ne sjećam se kada smo to uspjeli zandji put) uzeli kup kao utješnu nagradu, i popušili titulu na istu foru kao i prošle godine.
Drugo mjesto i kup ne zvuči loše, međutim dugo čekamo titulu, i uz to se dvije godine ponavlja isti scenario, pa ne možemo biti zadovoljni. Meni je od svega još najgore što smo igrali loše, neatraktivno, dosadno, a često i bez želje i borbenosti. Uz gubitk titule, opasno gubimo i navijače/simpatizere.
Kakvi god bili planovi za slijedeću sezonu, ko god bio trener, osnovni preduslov koji se mora staviti pred njih je kvalitetna i atraktivna igra za gol više, i maksimalna disciplina i požrtvovanje.
Na žalost zbog silnih prepucavanja u sezonu ćemo sigurno ući napeti, i puni negativne energije. Čekaće se prvi kiks da se oplete po upravi, i pitanje je kako će se situacija odvijati, posebno jer se fakat ne zna sa kojom ekipom ćemo ući u sezonu.
Mislim da Veca ide,Danijel prije ide nego ostaje. Projić ide, a nadam se i Mehremić. Jovan je ni tamo ni vamo. Zaka ide takođe, Zajko se oprostio, Vojo takođe mislim da ide. Kajkut takođe. Bogi nije definitivno za prve ekipe više. Nisam siguran kako će se odvijati situacija sa Šabanom/Hajdarom, ima li kakvih ponuda za njih. I za kraj Sinan, vrhunski momak, i igrač se onako povrijedi....
Dakle mi sa prvih 11 imamo sigurne Sinišu, Kemu, Zajmovića, Vranješa, Zeca, Šabana/Hajdara (možda), Žeru...vjerovatno će se dodati neki od juniora, Modić, ali....fali tu svega.
Neće biti lako i jednostavno, i utakmice u Euro ligi bi mogle značajno odrediti u kojem pravcu će ići sezona. Svašta je moguće.
Za nadati se da ćemo ma novom i kvalitetnom travnjaku igrati ljepše, atraktivnije, da ćemo vraćati povjerenje navijača/simpatizera, i da će se pozitivna atmosfera vratiti u Dolinu. Ne zbog bilo koga nego zbog Želje. Starac to zaslužuje...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 20 maj 2018, 19:40

IskraB je napisao/la:
Bili su dugo bez Ahmetovica jer je bio povrijeden. Ko zna sta bi bilo da je bio full spreman citavu sezonu.
Mah, bilo bi isto kao i prošle sezone, ne bi dao dva gola na proljeće.

Ponavljam, Ahmetović je dobar igrač (za naše uslove odličan) al' ne pravi tako veliki razliku na terenu. Takve igrače u ovoj ligi si mogao nabrojati na prste jedne ruke.

Reći ću da su zadnjih godina to bili Zeba (Amarov mandat), Bilbija u Zrinjskom, Duljević, Wagner (nešto ranije), i još par igrača. Ovo ostalo ili nije taj nivo ili je sve to prekratko trajalo.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Diablo1921
Postovi: 19
Pridružen/a: 28 apr 2018, 00:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Diablo1921 » 20 maj 2018, 19:53

Treba zauzeti stav po pitanju ovih idiota sto su puni hvalisanja da im he Zeljo i Grbavica jedini dom a orgijaju na proslavi Zrinjskog. Na stranu profesionalizam, ovo sto rade Sranic, Bekric, Jamak... treba sankcionisato zabranom pristupa stadionu Grbavica za sva vremena.

IskraB
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 apr 2018, 12:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la IskraB » 20 maj 2018, 20:15

Ako je istina za sve napisano ko nas napusta, uprava je bivsa iduce sezone. To nisu zelje, nego je to realnost. Uigrati opet ekipu, s toliko odlasaka bitnih igraca nema sanse da uradi bilo koji trener.

Za takav poduhvat postoji jedino Amar al naravno svojim saradnicima a ne da mu Papac ili Misimovic dovede igraca.

Ne pise nam se dobro...
UPRAVA NAPOLJE

Ivica Osim!

Jamie Oliver jedan je od nas!

Avatar
Zeljo92
Postovi: 3284
Pridružen/a: 04 dec 2016, 17:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo92 » 20 maj 2018, 20:27

Otkako si se registrovao na forum samo prdis prdis prdis prdis, dosadan si vise.
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 20 maj 2018, 20:31

Pa možda Danijel, Jovan ili Vojo produže, mada sumnjam. Ostali ne da su nebitni, nego je super da idu. Ne mislim tu na Šabana/Hajdara ili Zaku. Nadam se da će uspjeti prodati Zakarića da se ne desi kao sa Mirom, jer ima još pola godine ugovora. I ne znam ko od juniora ima ugovor, i na koga se može računati da če se boriti za mjesto u timu. Ne zaboravimo da svi imaju managere, i da je prioritet svima, pa i toj djeci da se negdje vani ispale.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 20 maj 2018, 20:53

Ono sto valja ode, ostadose parmaci u liku Mehremica i 3-4 igraca koja mogu igrati u nasem dresu. Uz to otpao i Sinan. Blago receno bit ce "veselo" sljedece sezone. Nije dzaba na press-u bilo govora koliko moramo biti jaci pa onda ono u fazonu daj Boze da to mozemo priustiti. Mada, razumijem i Graovca i Celavog ako odu. Svi bi otisli odavdje samo da imaju mrvicu sansi da se ispale.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 20 maj 2018, 21:00

Pa iskreno, nismo samo mi izuzetak, niti je sport oblast gdje svi gledaju da se ispale negdje. Takvo nam je uopšte stanje u društvu.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 20 maj 2018, 21:03

I mislio sam na drzavu opcenito i to stanje u njoj. Bilo gdje je bolje nego ovdje trenutno.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 20 maj 2018, 21:12

Vjeruj nije....sve je individualno,i stvar sreće. Mnogi su otišli i zayebali se samo neće da priznaju. Nije tema, ali gdje god dasi i šta godradiš treba znanje i rad. I ovdje s emože uspjeti. Jeste teško, ali ima mogućnosti.

Avatar
Zeljo92
Postovi: 3284
Pridružen/a: 04 dec 2016, 17:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo92 » 20 maj 2018, 22:24

Jedva cekam rekonstrukciju terena sutra, toplo mi oko srca kad vidim radove na Grbavici :)
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

IskraB
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 apr 2018, 12:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la IskraB » 20 maj 2018, 23:02

Ekipa koja zeli osvojiti titulu mora imati kostur ekipe duzi vremenski period, a prodaja i odlasci su normalna stvar.

Ti sad ako izgubis Graovca zadnja linija je u raspadu. Tu imas Bogija koji vise ne moze igrati posebno ne u evropi, imas Osmankovica koji je solidan igrac. O bekovima da ne pricam jedini vrijedan pomena je Sinisa.

Sredina terena gubis Jovana, Zakarica ti si bukvalno mrtav i tu.

Napad nikad nisi ni imao, sta dobijes opet? Novi trener, novi igraci, cekaj da se uigraju, prodje pola sezone i ...?

A da ne pisem koliko evropu shvatamo neozbiljno, niti imamo namjeru napraviti neki iskorak. Sve se svodi da molis Boga kakvu bezveze ekipu, ne bi li zaradio koju marku i to je to.

Jednostavno koliko god dobro izgledali u tom segmentu gradnje, toliko nemamo kontinuitet, niti neki plan i program za buducnost.
Dovodi, tjeraj, optuzuj i svaka godina nova rekonstrukcija.

Problem u svemu tome sto to tako nece moci vjecno, jer svi gube strpljenje.
UPRAVA NAPOLJE

Ivica Osim!

Jamie Oliver jedan je od nas!

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 20 maj 2018, 23:15

Kada je u pitanju sastavljanje ekipe od strane nas i glavnog rivala Zrinjskog ogromana je razlika.

Prvo mi kao klub sa ogranicenim buđetom (koliki god on bio) placamo sve moguce i ne moguce drazavi, za svakog uposlenika, za svakog igraca, od plate do doprinosa, poreza...itd. Na to sve nama otvoriti kasu i dovesti kako se kaze "2-3 kapitalaca" je tesko jer to sve kosta mnogo para.

Zrinjski na drugoj starani ima neogranicen buđet jer se ne zna ko ih finansira, ne znaju sta je porez to za njih ne postoji, marku jednu nisu drzavi vratili i tu sva prica prestaje kada su oni i mi u pitanju.
- Zeljeznicar -

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 20 maj 2018, 23:19

Ne znam odakle priča da Zrinjski dovodi kapitalce, ne znam da su ikada platili obeštećenje za igrača.

Ljudi samo pametno kupuju, dovode kvalitetne igrače besplatno. Njihovi najbolji igrači nisu prismrdili inostranstvu kako treba, sve je to igralo manje više po našim livadama, a ljudi tri godine dominiraju ligom. Pametnom dosta.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

IskraB
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 apr 2018, 12:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la IskraB » 20 maj 2018, 23:20

To sta drugi rade nema veze s nasim klubom. To sto mi ne mozemo dovesti 5 igraca i sacuvati ih par godina, harati ligom je licno nas problem. Medjutim kad ti je mozak prazan, onda su ti svi krivi jer ti zamisli placas nesto drzavi zato ne moze biti bolji od konkurencije. Koji debilizam na kvadrat :facepalm: :facepalm:

Ljudi doveli iz Sarajeva Bilbiju, Kadusica, Handzica koje Sarajevo protjeralo. Doveli Jamaka, Bekrica koji im je 4 utakmice donio titulu, doveli Stanica i uzeli titulu.

Mi doveli Kajkuta koji ne moze da hoda, a ne da igra, a zasto smo njega doveli jer placamo doprinose :facepalm:

Dvije sezone uzimaju titulu nama pred nosom. Kakvi produkti bezmogova :silent:
UPRAVA NAPOLJE

Ivica Osim!

Jamie Oliver jedan je od nas!

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19293
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 21 maj 2018, 00:07

Raonffa je napisao/la:Ne može u našoj ligi nijedan igrač praviti veliku razliku, da Messija dovedeš neće je napraviti.
:shifty: može može.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Bosna i Hercegovina ostaje pri tužbi za genocid i protiv crne gore bez obzira što je došlo do državnog razdvajanja sa srbijom.

Avatar
braco
Postovi: 8704
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 21 maj 2018, 00:34

Raonffa je napisao/la:Ne znam odakle priča da Zrinjski dovodi kapitalce, ne znam da su ikada platili obeštećenje za igrača.

Ljudi samo pametno kupuju, dovode kvalitetne igrače besplatno. Njihovi najbolji igrači nisu prismrdili inostranstvu kako treba, sve je to igralo manje više po našim livadama, a ljudi tri godine dominiraju ligom. Pametnom dosta.
Većina tih igrača koji su oni doveli bi u slučaju da su tada potpisali za Želju umjesto Zrinjski unaprijed bila osuđena propast kod navijača, to garantujem. Doveli Čirjaka iz 2. HNL, doveli Perišića iz druge austrijske u kojoj je odigrao samo 6 utakmica i onda bio pola godine bez kluba i potpisao za Zrinjski, Petraka iz 2. HNL, Pezera iz Čelika koji se za opstanak jedva izborio, Barišića iz Viteza koji je mnogo utakmica pored štopera igrao i veznog u Vitezu pa ga onda u Zrinjskom samo na štopera stave. Glave bi se tražile kad bi Papac doveo igrače sa takvim CV-om. Tu opet treba taj pritisak spomenuti, mada mi je više na vrh glave o tom pritisku čitat i pisat ali to zbilja tako jeste.

Nego nešto razmišljam što se tiče bekova, ne samo u Želji nego u velikoj četvorici bh. fudbala. No krenimo od nas. Zapravo najbolji bekovi koji su igrali u Želji posljednjih 6-7 godina su oni koje je naš klub proizveo. Čolić, Memija i Stanić. Izuzetak je recimo jedan Kvesić ali i on je došao kod nas kao mlad igrač sa koliko, 20 godina?

Ostalo je sve bože sačuvaj, ali tu opet moram pomenuti neke izuzetke u vidu bekova koji su po meni rang ispod ove četvorice nabrojanih - Stevanović, Urdinov i Zeljković koji je mogao i na štoperu igrat. Tu trojicu je prije svega odlikovala velika borbenost i dosta manje su skloni kiksevima nego ovaj šleper bekova koji je prošao kroz klub proteklih godina i mislim da nam niko ravan nije što se tiče broja tih škart bekova.

Husić, Bevab, Mladenović, Mehremić, Hadžić, Stojanović, Livaja, Mailson i Kramarić koji je po meni najmanje bio loš od ovih nabrojanih. Nisam znao gdje da svrstam Projića koji bar liči na fudbalera za razliku od ovih nabrojanih kloceva. Znači ako bi djelio te bekove u prvu skupinu bi mi upali - Kvesić, Čolić, Memija i Stanić. Drugi Urdinov, Zeljković i Stevanović. Treći - ovih 9 bekova koje sam spomenuo.

Nedavno sam pisao kako je tržište bekova možda i najdeficitarnije u fudbalu uopšte, od najjačih do najslabijih nivoa fudbala. Zašto onda ne dati šansu možda naredne sezone Bešireviću ili Aldinu Šehiću, imamo poprlično dobro iskustvo s bekovima iz naše škole. Ili to ili probati dovesti nekog mladog beka pa probati od njega napraviti beka dostojnog Željezničaru. Kao što je to nekada bilo sa Kvesićem, kao što je to moglo prošle sezone biti sa Jašarevićem da smo ga doveli, kao što to može biti naredne sezone sa lupam Vegom iz GOŠK - a.

Maloprije spomenuh tu veliku četvorku našeg fudbala pa bih se ukratko osvrnuo na njih. Evo recimo Širokom su najbolji bekovi godinama upravo produkti njihove škole Dino Ćorić i Stipo Marković - njih dvojica su skupa imali 11 asistencija ove sezone. Zrinjskom i dalje je najbolji bek Stojkić koji je također iz njihovog pogona, a sada imaju i dobra mlada beka - Galić i Kadušić. To je ono o čemu sam pričao o dovođenju mladih bekova. Sarajevu bekove igraju klocine Bekić i Hodžić, a Kadušić kojeg su imali bi im 100 puta mogao više od koristi biti u svakom smislu. U razloge njegovog odlaska iz Sarajeva ne bih da ulazim, ali samo poredim. Sada su počeli gurati malog Šabanovića koji bi mogao u budućnosti biti najbolji bek lige. Jučer je loše odigrao derbi, ali mlad je igrač i tek je ovo polusezone počeo igrati u seniorskom fudbalu.

Avatar
Zeljo92
Postovi: 3284
Pridružen/a: 04 dec 2016, 17:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo92 » 21 maj 2018, 00:53

Banovan Elegant :rol: ovdje cemo ga trajno nastavil srat po Amaru :bih:
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 21 maj 2018, 01:16

Eh da je sljedece sezone lijevo Kvesa, desno Sinisa ...
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: soe i 14 gostiju.