RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ASD » 21 maj 2018, 13:50

drakensang je napisao/la:
staragarda je napisao/la:
shaman7 je napisao/la:Azmir nama 2 godine ne moze pera odbit, a po svemu bi TREBAO imati bolju ekipu. Borna za PL, skuplji igraci, iskusniji, a mladjarija ih naguzi. Postenje uvijek pobjedjuje
Stvarno ste sjajna ekipa....sve sama mladjarija...kuduz, boba,brazilci a i ostalima se bas vidi mladost na licima....jednoj ovakvoj ligi bas treba velez....jos dugo ce te se vi plazat po njivama dok ne odlucite **** majku svima u PL :urnebes:
Hamza Mesanovic 1997
Seid Behram 1998
Haris Ovcina 1997
Mehmed Cosic 1997
Maid Mrgan 1997

Jel to nisu djeca, svih 5 igralo u prvoj. a 3 od 5 nasa djeca, iako su za mene i Haris i Cosic "nasi". Sta imas reci na to?
Ovcina je 96-o godiste, a Maid Mrgan 99-to, imate desnog beka Alikadica koji je 99-to godiste.
A tu su jos Doljancic, Isic, Mujanovic, Daryo, ovako na prvu mislim da ste poslije Iskre najmladja ekipa lige.

Babinho
Postovi: 164
Pridružen/a: 26 jan 2010, 20:51
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Babinho » 21 maj 2018, 13:52

staragarda je napisao/la:
ASD je napisao/la:U drzavi u kojoj korupcija hara u svakom pogledu a narod glasa za iste mislim da je gubljenje vremena objasnjavati zasto je bitno ne baviti se korupcijom.
Velez je ove sezone pokazao da je institucija za sve ostale klubove u ovoj ligi ukljucujuci i klub koji nebi bez kupovanja sudija i igraca maknuo iz druge kantonalne lige.
Pa bas zato ce i narednih godina bit institucija ove lige... cestitam
Uspjeh nije napravit izlet od godinu, dvije u vrhu PL pa gola borba za opstanak iz sezone u sezonu poslje toga (citaj Sloboda) ili otic u zaborav skroz (citaj Sloga za koju godinu) zato sto se ovisi iskljucivo o jednom covjeku.

Uspjeh je napravit zdravu sredinu, jaku organizaciju koja ce biti samoodrziva da bi iz godine u godinu bio u vrhu PL. A za takav projekat treba malo vremena i jasan plan i strucni ljudi.

Rad uprave Veleza i vjera u istog trenera koji je dobio prostor i vrijeme da napravi jak igracki kadar polako dolazi vec do izrazaja i zato ce Velez brzo nazad u PL kao spreman i zdrav klub.

Velez je sa minimalnim ulaganjima u igracki kadar ove godine parirao Slogi dva puta koja je dosta vise para upumpala u igracki kadar. Meni to nesto kaze. Kao npr da rad na malo duze staze ipak ima neki znacaj, i u BIH. Isto tako ova minimalna ulaganja u igracki kadar pokazuje da Velezu PL nije bio prioritet kao da se radi o zivoj ili mrtvoj glavi, nego je bilo vaznijih stvari rijesit. E sad kad se pojaca tranfer budzet, ne da bi doveli 15 prosjecnih igraca, nego nekoliko jakih pojacanja koja ce popunit par mjesta sto je falilo ove sezone, mozes onda rec da se radi o klubu koji ima jasnu viziju i vjeru u ono sto su zapoceli prije 2 godine. I kao takav onda se mozes borit i proitv sudija i korupcije,igrat posteno i samo gledat sebe i pobjedit.

Ti nevjerujes ocigledno u ovakve projekte, i to je sasvim ok. Vrijeme ce pokazat kako ce Velezov projekat proc u BiH. Ti si izgleda misljenja "ponasaj se kao vecina (kupuj i prodaji da bi prezivio)" a tek tada, po meni, napredka nikad nece biti. Treba biti jak pa ic svojim putem, mimo vecine i vjerovat u sebe.

Buducnost BH fudbala nije, po meni, ulaganje milione maraka u stare igrace na zalasku karijere, i mijenjanje citavog igrackog kadra u svakoj pauzi prvenstva. Za mene je buducnost BH fudbala u jacanju svih segmenta jednog fudbalskog kluba i ulaganje u mlade ljude, pravljenje ekipe koja ima glavu, rep, dusu itd.

A sto se tice institucija, Velez je institucija u cijeloj BiH, bez obzira gdje se takmici, zbog svoje velike historije. To pokazuje i sva ova trenutna podrska navijaca drugih klubova. Svaka ekipa je vrhunski docekana na nas stadion, njihovi zaposlenici su docekani na vrhunskom nivou kao i mogli su uzivat u fer i korektnoj borbi ja terenu gdje sudijske lakrdije nisu imale mjesta. Bas kao sto dolikuje jednoj instituciji i velikom klubu kakav je Velez. Sportski rezultati trenutno nisu na nivou (stepenica takmicenja) kakvi bi trebali biti za jedan veliki klub kao Velez, ali polako se i to vraca na svoje mjesto.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la staragarda » 21 maj 2018, 14:01

AlemC85 je napisao/la:
Skver je napisao/la:Velež je klub kojeg su prodali "balije", te iste balije koje su prodavale ime Veleza za saku dolara kao i Slobodu, Celika..........nadam se da ce se Velez vratiti u korumpiranu PL, ali valja namiriti milion lesinara za povratak, plus sto imaju za protivnika politicki nastrojeni klub u svom gradu i na Velezovom stadionu ciji je interes da se Velez nikad ne vrati.....
Znaju to oni drug moj. Velez, Sloboda i Celik su nacionalni interes nas koji zivimo u ovoj napacenoj drzavi. To nikako da zastitnici Bosnjaka shvate jer ako ne bude njih, nece biti ni nas, niti drzave.

Velez i Sloboda imaju tu srecu sto nisu u dugovima kao sto je Celik, kojeg je SDA uvalila u veliki problem.

Velez je opstao, i krenuo je uzlaznom putanjom, uprkos podmetanjima. Sloboda je interes Tuzlansko-podrinjske regije a ne Sloga, uz duzno postovanje. To i Husic vrlo dobro zna.

Husic tjera inat Imamovicu, a na kraju ce se ipak vratiti u Slobodu, jer je zapoceo projekat oporavka kluba.

Jedino je upitno sta ce biti sa Celikom koji je u velikim problemima?
Sloboda je interes uskog kruga ljudi koji je razvlače poput zvake....jasu i muzu....kakav crni interes regije, pogotovo Podrinja koje je uzasno stradalo u cetnickom orgijanju a ondje im se psuje sve zivo i prizivaju se naki starosjedioci...vjeruj da vecina "mrtve ćarsije" tako razmišlja.... njima je u interesu da klub nikad ne propadne al da uvijek zivotari bez ambicija...zbog toga tjeraju sve zivo od Slobode a hoce olfa neki regionalni brend....pa ko Ce ti bolan doc na Tusanj kad ljudima sve na kamaru slazu....krivi podrinjci, Azmir, SDA,kukic,bakir, Sarajlije,savez, Hercegovci....svi krivi zbog ove katastrofe sa Slobodom samo nije kriv od ovih sto DECENIJAMA vode grad i klub
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

1922VFC1981
Postovi: 1666
Pridružen/a: 04 sep 2014, 11:09
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la 1922VFC1981 » 21 maj 2018, 14:14

Brandao,Imamovic,Memic,Kulovic-1995
Isic,Doljancic,Ovcina,Tipura,Mujanovic-1996
Mesanovic,Cosic,Fereyra-1997
Alikadic,Behram-1998
Mrgan-1999
:salut:
#musvdg

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ASD » 21 maj 2018, 14:34

1922VFC1981 je napisao/la:Brandao,Imamovic,Memic,Kulovic-1995
Isic,Doljancic,Ovcina,Tipura,Mujanovic-1996
Mesanovic,Cosic,Fereyra-1997
Alikadic,Behram-1998
Mrgan-1999
:salut:
Prve dvije kolone sljedece sezone nece biti zasticena godista.
Behram, Cosic i Ferreyra ce biti odlicna trojka ukoliko ih se zadrzi. Vjerujem da nece niko imati bolje zasticena godista od njih.
Mesanovic, Alikadic i Mrgan ce biti dobre zamjene njima.
Opet cisto sumnjam da se nece dovesti jos neki igrac zasticenog godista, u ovom sad prelaznom roku se bas ubolo s njima Mujanovic, Ferreyra i Behram.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la staragarda » 21 maj 2018, 14:35

1922VFC1981 je napisao/la:Brandao,Imamovic,Memic,Kulovic-1995
Isic,Doljancic,Ovcina,Tipura,Mujanovic-1996
Mesanovic,Cosic,Fereyra-1997
Alikadic,Behram-1998
Mrgan-1999
:salut:
Jarugo,ako zbog mene ispisujes ova godišta da se prvo dogovorimo oko definicije"mladjarija" kao sto ti napisa jaran sa tribine....nisam ja rekao da su u velezu sve starci al smijesno je nekoga sa 21,22,23 + godine nazivat mladjarijom...kontas.....i velezu je odlično sad igrat federalnu....uz podršku,bez ambicija... vidjet cemo kad budete ganjali ulazak od cega ste....svi ce tad ici na noz protiv vas i da vam skinu skalp....to je jedna sasvim druga vrsta takmičenja gdje ti je svaka tekma pod moranje....
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la AlemC85 » 21 maj 2018, 14:54

staragarda je napisao/la:
AlemC85 je napisao/la:
Skver je napisao/la:Velež je klub kojeg su prodali "balije", te iste balije koje su prodavale ime Veleza za saku dolara kao i Slobodu, Celika..........nadam se da ce se Velez vratiti u korumpiranu PL, ali valja namiriti milion lesinara za povratak, plus sto imaju za protivnika politicki nastrojeni klub u svom gradu i na Velezovom stadionu ciji je interes da se Velez nikad ne vrati.....
Znaju to oni drug moj. Velez, Sloboda i Celik su nacionalni interes nas koji zivimo u ovoj napacenoj drzavi. To nikako da zastitnici Bosnjaka shvate jer ako ne bude njih, nece biti ni nas, niti drzave.

Velez i Sloboda imaju tu srecu sto nisu u dugovima kao sto je Celik, kojeg je SDA uvalila u veliki problem.

Velez je opstao, i krenuo je uzlaznom putanjom, uprkos podmetanjima. Sloboda je interes Tuzlansko-podrinjske regije a ne Sloga, uz duzno postovanje. To i Husic vrlo dobro zna.

Husic tjera inat Imamovicu, a na kraju ce se ipak vratiti u Slobodu, jer je zapoceo projekat oporavka kluba.

Jedino je upitno sta ce biti sa Celikom koji je u velikim problemima?
Sloboda je interes uskog kruga ljudi koji je razvlače poput zvake....jasu i muzu....kakav crni interes regije, pogotovo Podrinja koje je uzasno stradalo u cetnickom orgijanju a ondje im se psuje sve zivo i prizivaju se naki starosjedioci...vjeruj da vecina "mrtve ćarsije" tako razmišlja.... njima je u interesu da klub nikad ne propadne al da uvijek zivotari bez ambicija...zbog toga tjeraju sve zivo od Slobode a hoce olfa neki regionalni brend....pa ko Ce ti bolan doc na Tusanj kad ljudima sve na kamaru slazu....krivi podrinjci, Azmir, SDA,kukic,bakir, Sarajlije,savez, Hercegovci....svi krivi zbog ove katastrofe sa Slobodom samo nije kriv od ovih sto DECENIJAMA vode grad i klub
Sve to stoji. Nije samo u Slobodi bila borba klanova. To je slucaj u svim nasim klubovima, sto za iste predstavlja smrt.

Znam da je Imamovic bolesni egoista i mislim da je vrijeme da mu se oduzme moc odlucivanja jer Slobodi ne treba puno za uspjeh zato sto imaju svoj Stadion ali i dobru omladinsku skolu.

Zelim ti reci da nece Imamovic moci vjecno zavlaciti i kociti Slobodu jer se i njemu trese stolica.

Morat ce kad-tad Imamovic i Husic sjesti za isti sto i rijesiti problem Slobode. To se sada cini daleko, ali sve je moguce.

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la drakensang » 21 maj 2018, 17:36

Pardon pardon, nezz kako sam napisao da je Megan 97,znam da je 99. Ja msm takodjer da smo najmladja ekipa lige, uz eto mozda Iskru

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ASD » 21 maj 2018, 17:49

drakensang je napisao/la:Pardon pardon, nezz kako sam napisao da je Megan 97,znam da je 99. Ja msm takodjer da smo najmladja ekipa lige, uz eto mozda Iskru
Iskra je najmladja, kod njih standarno bude 6, 7 igraca ispod 21 godine po utakmici.
Najstarija dva igraca su im 91.godiste, zatim imaju jednog 92-o godiste, ostali svi 94-to i mladji.
Bice velika steta ako ispadnu, jako perspektivan tim.

Avatar
Mexico
Postovi: 745
Pridružen/a: 22 feb 2018, 15:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Mexico » 21 maj 2018, 19:21

slika
slika

250 kilometara u jednom pravcu,neka druga liga i utakmica bez ikakvog znacaja za nas ali ljubav koju samo ovaj crveni dzuturum ima. Bore se za titule,placaju im se gostovanja i kace carsafe pa ih se mizerija skupi. Vratit cemo se i klub ce biti na zdravim nogama a onda cemo svima **** majku. Bravo Crvena Armijo :tokralju: :tokralju: neki novi momci ali nas trans vec 5 godina na svakoj gostujucoj tekmi bez obzira na represije s kojima su se susretali. Lekcija svima kako se voli svoj klub :tokralju: :tokralju: ucite
DOĐEM
SKOČIM
ZABIJEM

NUSMIR FAJIĆ <3

Avatar
Mexico
Postovi: 745
Pridružen/a: 22 feb 2018, 15:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Mexico » 21 maj 2018, 21:04

Sezona u 1. Ligi F BiH još nije završena i Velež je jučerašnjom pobjedom povećao šanse Olimpika (ili Olimpica kako li se već zovu) za ulazak u viši rang, ali mi ćemo u nastavku teksta o drugoj strani ove pobjede, onoj šampionskoj, da dobro ste pročitali, ŠAMPIONSKOJ.

Prije dvije godine u ovo vrijeme Velež se nalazio na samom dnu Premijer Lige BiH i s katancem na vratima koji samo niko nije zatvorio, ili tačnije, navijači nisu dozvolili da ga iko zatvori. Stigao nas je tada kao i mnogo puta prije toga nesistematski rad kluba, užasna kadrovska rješenja, nagomilani dugovi, a infrastrukturno se nismo niti milimetra pomakli od trenutka kada je izgrađena tzv. „VIP“ tribina, da ne pričamo o tome da nam omladinci nisu imali osnovne ljudske uslove za rad, teren je bio misaona imenica. Nažalost (ili ćemo možda sutra govoriti „na svu sreću“) smo bili osuđeni na ispadanje odmah poslije domaće utakmice protiv Travnika u jesenjem dijelu navedene sezone.

“Što te ne ubije, ojača te.” Kažu da je to tačna poslovica. U našem slučaju to je sigurno tako, jer smo ubijani 25 godina, ali smo iz svake te borbe kao klub i navijači izlazili jači, i sigurno da bi bilo interesantno malo gledati Željezničar, Sarajevo ili Zrinjski u našoj poziciji, interesantno bi bilo gledati koliko bi navedeni klubovi privlačili gledalaca da se nađu u poziciji u kakvoj je godinama naš klub.

Danas, u maju 2018. godine gradimo od igrališta stare “Predionice” koje nam je igrom slučaja kao „izbjeglici“ pripalo jedan od najuslovnijih stadiona u BiH. Postavljanje krova, stolica i reflektora je samo pitanje trenutka, čeka se rješenje struke po pitanju stabilnosti krova (da nam se nebi desila situacija kao što se desila nedavno u Gabeli). Navijači organizuju akciju prikupljanja sredstava za izgradnju toaleta, kako bi svaka osoba prisutna na nekoj od domaćih utakmicama mogla dobiti osnovne ljudske uslove za gledanje utakmice. Klub je vratio veliki dio dugovanja i sigurno je jedan od najmanje zaduženih klubova ako ne i najmanje zadužen klub u Bosni i Hercegovini. U zapisnik prvenstvenih utakmica ulazi 18 igrača, kod nas ih u prosjeku bude 11 ispod 21 godine od toga ih je 7 ili 8 proizvod naše škole, koja je godinama funkcionisala u katastrofalnim uslovima. Da li nam je to trenutno dovoljno? Nama koji razmišljamo o tome da naš klub živi beskrajno na svojim nogama a ne na političkim, kriminalnim ili ukratko rečeno pogrešnim, do danas postignuto je dovoljno. Naravno glavni imperativ koji postavljamo pred svakoga od igrača, trenera, uprave pa do navijača je povratak u Premijer Ligu naredne sezone, povratak nakon kojeg ćemo se uključiti u borbu za vrh, za titulu i evropska takmičenja.

I sada postavljamo sebi ali i svima vama jedno pitanje: Za koga se igra fudbal u Bosni i Hercegovini? Za GOŠK iz Gabele koji se vratio u Premijer Ligu prošle sezone i u zadnjem kolu kada su preuzimali trofej na utakmici protiv našeg kluba je bilo prisutno svega nekih 50 ljudi, dakle mi smo kao gostujući navijači bili brojniji u odnosu na domaćina. Za Slogu Simin Han ili Olimpik (Olimpic), klubove bez navijača (mada je ruku na srce na stadionu u Tuzlanskom predgrađu bilo više ljudi nego što je bilo ko od nas očekivao ali to je uvijek tako kada Velež dolazi). Za sudije čiji se rad može hladno okarakterisati kao teški kriminal? Za federalni savez koji se vodi iz jednog malog mjesta u Krajini? Za državni savez čiji su jedini interes Željezničar i Zrinjski? Za Čelik, klub s tradicijom, jedini u svom gradu, kojem je država napravila teren sa grijanjem a oni ga nisu u stanju održavati i nisu u stanju obezbjediti normalne uslove za odigravanje juniorske utakmice? Velež da je ikada imao dug približno visok kao Čelik i Sloboda, bio bi ugašen po hitnom postupku. Privatizovano Sarajevo bez publike? Sve je to divno, ali samo je jedan klub preživio zahvaljujuči ljudima koji ga bezinteresno vole, preživio je ono što bi većinu navedenih sahranilo.

Ko će napredovati u viši rang Sloga ili Olimpic? Sasvim je svejedno, tribine će biti prazne. Fudbal će se nastaviti igrati za savez i sudije a navijača će biti sve manje na tribinama.

Stižu nam Vitez i Čelik. Čelik zreo za najniži rang već dugo godina po visini dugovanja, sigurno da će nam dobro doći kao jedini istinski derbi u ovoj ligi. Vitezu smo dužni jedan teži poraz zbog posljednjeg susreta prilikom našeg ispadanja iz Premijer Lige.

Rekao bih na kraju „Against modern football“, ali kako upotrijebiti riječ moderno kada je fudbal u Bosni i Hercegovini sve samo nije moderan. Velež je šampion.
DOĐEM
SKOČIM
ZABIJEM

NUSMIR FAJIĆ <3

nagibBeg
Postovi: 351
Pridružen/a: 10 maj 2018, 20:05
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la nagibBeg » 21 maj 2018, 21:07

Rasplakah se :(

castro
Postovi: 176
Pridružen/a: 27 maj 2013, 15:46
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la castro » 21 maj 2018, 21:10

kakvi pacenici dolaze na ovu temu, pa to je nevjerovatno.
Sta vas boli ku.r.ac koliko cemo da budemo u ovoj usranoj ligi, mi idemo svojim putem, i samo svojim, vi i vasi klubovi vas ne zanimate. Crknite od muke klosari.
OJ SUZANA OBJESI SE TI, NEK LOZA TEČE NERETVOM DA PIJU ROĐENI !

Avatar
Mexico
Postovi: 745
Pridružen/a: 22 feb 2018, 15:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Mexico » 21 maj 2018, 22:16

Na 21:00 golovi Veleza. Majstorija Cosica
DOĐEM
SKOČIM
ZABIJEM

NUSMIR FAJIĆ <3

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la BosanacGorstak » 21 maj 2018, 22:40

Mexico je napisao/la:slika
slika

250 kilometara u jednom pravcu,neka druga liga i utakmica bez ikakvog znacaja za nas ali ljubav koju samo ovaj crveni dzuturum ima. Bore se za titule,placaju im se gostovanja i kace carsafe pa ih se mizerija skupi. Vratit cemo se i klub ce biti na zdravim nogama a onda cemo svima **** majku. Bravo Crvena Armijo :tokralju: :tokralju: neki novi momci ali nas trans vec 5 godina na svakoj gostujucoj tekmi bez obzira na represije s kojima su se susretali. Lekcija svima kako se voli svoj klub :tokralju: :tokralju: ucite
Cestitam vam i na vasoj temi..
Sretno Rodjeni u narednoj sezoni i ja da bude nafake da ne moramo igrati tekme i sledece sezone.. :mrgreen:
Mozda one tamo da se sretnemo u PL..Nekako bi ljepsi osjecaj bio i vama i nama :thumbup:
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la paulus » 22 maj 2018, 16:58

Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

LuisCarlo
Postovi: 318
Pridružen/a: 21 feb 2018, 13:49
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la LuisCarlo » 22 maj 2018, 18:15

Mexico je napisao/la:
Sezona u 1. Ligi F BiH još nije završena i Velež je jučerašnjom pobjedom povećao šanse Olimpika (ili Olimpica kako li se već zovu) za ulazak u viši rang, ali mi ćemo u nastavku teksta o drugoj strani ove pobjede, onoj šampionskoj, da dobro ste pročitali, ŠAMPIONSKOJ.

Prije dvije godine u ovo vrijeme Velež se nalazio na samom dnu Premijer Lige BiH i s katancem na vratima koji samo niko nije zatvorio, ili tačnije, navijači nisu dozvolili da ga iko zatvori. Stigao nas je tada kao i mnogo puta prije toga nesistematski rad kluba, užasna kadrovska rješenja, nagomilani dugovi, a infrastrukturno se nismo niti milimetra pomakli od trenutka kada je izgrađena tzv. „VIP“ tribina, da ne pričamo o tome da nam omladinci nisu imali osnovne ljudske uslove za rad, teren je bio misaona imenica. Nažalost (ili ćemo možda sutra govoriti „na svu sreću“) smo bili osuđeni na ispadanje odmah poslije domaće utakmice protiv Travnika u jesenjem dijelu navedene sezone.

“Što te ne ubije, ojača te.” Kažu da je to tačna poslovica. U našem slučaju to je sigurno tako, jer smo ubijani 25 godina, ali smo iz svake te borbe kao klub i navijači izlazili jači, i sigurno da bi bilo interesantno malo gledati Željezničar, Sarajevo ili Zrinjski u našoj poziciji, interesantno bi bilo gledati koliko bi navedeni klubovi privlačili gledalaca da se nađu u poziciji u kakvoj je godinama naš klub.

Danas, u maju 2018. godine gradimo od igrališta stare “Predionice” koje nam je igrom slučaja kao „izbjeglici“ pripalo jedan od najuslovnijih stadiona u BiH. Postavljanje krova, stolica i reflektora je samo pitanje trenutka, čeka se rješenje struke po pitanju stabilnosti krova (da nam se nebi desila situacija kao što se desila nedavno u Gabeli). Navijači organizuju akciju prikupljanja sredstava za izgradnju toaleta, kako bi svaka osoba prisutna na nekoj od domaćih utakmicama mogla dobiti osnovne ljudske uslove za gledanje utakmice. Klub je vratio veliki dio dugovanja i sigurno je jedan od najmanje zaduženih klubova ako ne i najmanje zadužen klub u Bosni i Hercegovini. U zapisnik prvenstvenih utakmica ulazi 18 igrača, kod nas ih u prosjeku bude 11 ispod 21 godine od toga ih je 7 ili 8 proizvod naše škole, koja je godinama funkcionisala u katastrofalnim uslovima. Da li nam je to trenutno dovoljno? Nama koji razmišljamo o tome da naš klub živi beskrajno na svojim nogama a ne na političkim, kriminalnim ili ukratko rečeno pogrešnim, do danas postignuto je dovoljno. Naravno glavni imperativ koji postavljamo pred svakoga od igrača, trenera, uprave pa do navijača je povratak u Premijer Ligu naredne sezone, povratak nakon kojeg ćemo se uključiti u borbu za vrh, za titulu i evropska takmičenja.

I sada postavljamo sebi ali i svima vama jedno pitanje: Za koga se igra fudbal u Bosni i Hercegovini? Za GOŠK iz Gabele koji se vratio u Premijer Ligu prošle sezone i u zadnjem kolu kada su preuzimali trofej na utakmici protiv našeg kluba je bilo prisutno svega nekih 50 ljudi, dakle mi smo kao gostujući navijači bili brojniji u odnosu na domaćina. Za Slogu Simin Han ili Olimpik (Olimpic), klubove bez navijača (mada je ruku na srce na stadionu u Tuzlanskom predgrađu bilo više ljudi nego što je bilo ko od nas očekivao ali to je uvijek tako kada Velež dolazi). Za sudije čiji se rad može hladno okarakterisati kao teški kriminal? Za federalni savez koji se vodi iz jednog malog mjesta u Krajini? Za državni savez čiji su jedini interes Željezničar i Zrinjski? Za Čelik, klub s tradicijom, jedini u svom gradu, kojem je država napravila teren sa grijanjem a oni ga nisu u stanju održavati i nisu u stanju obezbjediti normalne uslove za odigravanje juniorske utakmice? Velež da je ikada imao dug približno visok kao Čelik i Sloboda, bio bi ugašen po hitnom postupku. Privatizovano Sarajevo bez publike? Sve je to divno, ali samo je jedan klub preživio zahvaljujuči ljudima koji ga bezinteresno vole, preživio je ono što bi većinu navedenih sahranilo.

Ko će napredovati u viši rang Sloga ili Olimpic? Sasvim je svejedno, tribine će biti prazne. Fudbal će se nastaviti igrati za savez i sudije a navijača će biti sve manje na tribinama.

Stižu nam Vitez i Čelik. Čelik zreo za najniži rang već dugo godina po visini dugovanja, sigurno da će nam dobro doći kao jedini istinski derbi u ovoj ligi. Vitezu smo dužni jedan teži poraz zbog posljednjeg susreta prilikom našeg ispadanja iz Premijer Lige.

Rekao bih na kraju „Against modern football“, ali kako upotrijebiti riječ moderno kada je fudbal u Bosni i Hercegovini sve samo nije moderan. Velež je šampion.
Parodija od članka. Kako Vi znate da će Sloga postati za koju godinu bivša? Zašto je GOŠK bolji od vas? Pa zato jer imaju ljudi savez i kvalitetnije igrače. Mislim da ni Vrapčići nisu ništa veće selo od Simin Hana ili Gabele. Veležu na utakmicu ne dođe više ljude nego u Tešnju što bude.

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la drakensang » 22 maj 2018, 21:11

@LuisCarlo kad ode Husic, nestat ce i Slogr. Znas kako znam? Zato sto Sloga nije projekt koji ce ikad postat samoodrziv, da kad Husica ne bude, da pare dolaze u Slogu. Nema stadiona, nema jakog OP, nema ljudi koji stoje iza Kluba, nema navijaca. Kad/Ako Husic ode, Sloga ce vrlo brzo dotaknuti dno. Bezbroj je takvih primjera u BiH samo, a i u svijetu npr. Modrica sa Jelicem, Obilic sa Arkanom itd itd.

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Asimetric » 23 maj 2018, 00:21

Koliko je sigurno ovo da kreće postavljanje krova i stolica nakon završetka sezone, podsjecam vas da je do marta trebalo biti to zavrseno ispade da cekamo dozvolu staticara tri mjeseca i mislim da bi na stranici kluba trebalo dati neko obavjestenje ili slicno

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la drakensang » 23 maj 2018, 01:01

Asimetric je napisao/la:Koliko je sigurno ovo da kreće postavljanje krova i stolica nakon završetka sezone, podsjecam vas da je do marta trebalo biti to zavrseno ispade da cekamo dozvolu staticara tri mjeseca i mislim da bi na stranici kluba trebalo dati neko obavjestenje ili slicno
Sigurno je 100%, ceka se kraj sezone tj. poslije utakmice sa Jedinstvom.. Problema je mali milion, prvo od nakaradnih tribina, drugo do vjetra, nosivosti stubova itd itd. Ali mislim da je velika vecina posla zavrsena, a i u isto vrijeme UGMR radi na projektu wcova po EU,standardima. Samo polako, sve polako dolazi na svoje :)

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.