Druga Liga - grupa Centar

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 24 apr 2018, 12:35

ASD je napisao/la:Sta bi s Kolinom, oni su nekad igrali ovu ligu.
Smijesno je to takmicenje BPK, treba pripojiti SK.
Na njihovoj facebook stranici su samo postovi o igrama omladinskih kategorija, uopce ne vidim da imaju seniorski pogon. Mozda i imaju, ali ne pisu. O ligi BPK na internetu nema ni slova, rekao bi covjek da ne postoji, kao da smo u 18. stoljecu. Prije cu naci tablicu zadnje lige Mijanmara nego tablicu lige BPK. Sramota! Eventualno da netko kupuje Avazov Sport pa da tu prati stanje.

Avatar
lisander
Postovi: 3091
Pridružen/a: 25 feb 2009, 19:43
Lokacija: velika zabacenost
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la lisander » 24 apr 2018, 19:31

Signore je napisao/la:
ASD je napisao/la:Sta bi s Kolinom, oni su nekad igrali ovu ligu.
Smijesno je to takmicenje BPK, treba pripojiti SK.
Na njihovoj facebook stranici su samo postovi o igrama omladinskih kategorija, uopce ne vidim da imaju seniorski pogon. Mozda i imaju, ali ne pisu. O ligi BPK na internetu nema ni slova, rekao bi covjek da ne postoji, kao da smo u 18. stoljecu. Prije cu naci tablicu zadnje lige Mijanmara nego tablicu lige BPK. Sramota! Eventualno da netko kupuje Avazov Sport pa da tu prati stanje.
Ta liga se igra onako, ne pamtim kad je pobjednik ušao u Drugu ligu

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la realancojk » 24 apr 2018, 23:36

Signore je napisao/la:
ASD je napisao/la:Sta bi s Kolinom, oni su nekad igrali ovu ligu.
Smijesno je to takmicenje BPK, treba pripojiti SK.
Na njihovoj facebook stranici su samo postovi o igrama omladinskih kategorija, uopce ne vidim da imaju seniorski pogon. Mozda i imaju, ali ne pisu. O ligi BPK na internetu nema ni slova, rekao bi covjek da ne postoji, kao da smo u 18. stoljecu. Prije cu naci tablicu zadnje lige Mijanmara nego tablicu lige BPK. Sramota! Eventualno da netko kupuje Avazov Sport pa da tu prati stanje.
Malo off topic - zar izlazi Avazov Sport??
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 25 apr 2018, 07:58

realancojk je napisao/la: Malo off topic - zar izlazi Avazov Sport??
Osobno ga nisam kupio par godina, ali ne znam da se ukinuo. Mislim da sam ga vidjao kod frizera :mrgreen:

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la realancojk » 28 apr 2018, 19:30

Signore je napisao/la:
realancojk je napisao/la: Malo off topic - zar izlazi Avazov Sport??
Osobno ga nisam kupio par godina, ali ne znam da se ukinuo. Mislim da sam ga vidjao kod frizera :mrgreen:
Ma ja nisam dugo vremena naisao na sport :(
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Tihi
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 okt 2008, 17:57
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Tihi » 06 maj 2018, 22:02

Strasno sta nam rade ovi iz Gorazda aj sto sebi stimaju 22 kola iste sudije i sto sjebssse Famosa, al sad nama poceli stimat da as ubiju sa kartonima, strasno!
FOOTBALL WITHOUT ULTRAS IS NOTHING. Say no to modern football.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 06 maj 2018, 22:44

Tihi je napisao/la:Strasno sta nam rade ovi iz Gorazda aj sto sebi stimaju 22 kola iste sudije i sto sjebssse Famosa, al sad nama poceli stimat da as ubiju sa kartonima, strasno!
Pa mogu oni otici u visi rang, al kad neka slaba ekipa udje u visi rang onda se zna kako ce se provesti. Al dolaze oni nama za 14 dana, jucer sam bas bio protiv Azota i kako ovi nasi igraju ne znam da im Gorazde moze uzet boda, pogotovo jer su nasi u prvom dijelu sezone i dolje uzeli bod, a do polusezone nisu igrali nikako, djelovali su kao ekipa za nizi rang, a sad svaki put kad ih gledam igraju sve bolje i bolje.

Tihi
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 okt 2008, 17:57
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Tihi » 18 maj 2018, 11:08

slika

Strasno, u Zepcu nemogu sa svojim sudijama pa nama posalju da nas "srede". Ocekujem pobjedu Zepca...
FOOTBALL WITHOUT ULTRAS IS NOTHING. Say no to modern football.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 18 maj 2018, 11:45

Tihi je napisao/la:
Strasno, u Zepcu nemogu sa svojim sudijama pa nama posalju da nas "srede". Ocekujem pobjedu Zepca...
Borac je u srijedu u kupu u Zepcu fasovao osam komada, ne vidim zasto ne bi i Gorazde :mrgreen: Igramo dobro, bas dobro, bili bi sigurno treci da je sve stimalo od pocetka sezone. Mislim da ce i to famozno Gorazde pasti, samo da suci ne sje*u stvari il da nam se ne desi utakmica kao protiv vas. Primimo gol na pocetku i kasnije promasimo sve sto se promasit moze.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 21 maj 2018, 12:00

Finale Kantonalne lige Sarajevo
FK Unis - NK SAŠK Napredak 1-3

Kantonalna liga ZDK, kolo prije kraja
1.NK VIS Simm Bau 41b
2.NK Zmaj 37b

Za SASK bih rekao konacno, za Vis ocekivano. Cestitke novim drugoligasima i sretno im u narednoj sezoni.

Opcina Maglaj tri kluba od naredne sezone :clap:

Avatar
Bistrik
Postovi: 1452
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Bistrik » 23 maj 2018, 09:14

Signore je napisao/la:Finale Kantonalne lige Sarajevo
FK Unis - NK SAŠK Napredak 1-3

Kantonalna liga ZDK, kolo prije kraja
1.NK VIS Simm Bau 41b
2.NK Zmaj 37b

Za SASK bih rekao konacno, za Vis ocekivano. Cestitke novim drugoligasima i sretno im u narednoj sezoni.

Opcina Maglaj tri kluba od naredne sezone :clap:
ko je ušao iz BPK?
i odakle je Vis, Visoko Zenica...?

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la atomac123 » 23 maj 2018, 09:46

Bistrik je napisao/la:
Signore je napisao/la:Finale Kantonalne lige Sarajevo
FK Unis - NK SAŠK Napredak 1-3

Kantonalna liga ZDK, kolo prije kraja
1.NK VIS Simm Bau 41b
2.NK Zmaj 37b

Za SASK bih rekao konacno, za Vis ocekivano. Cestitke novim drugoligasima i sretno im u narednoj sezoni.

Opcina Maglaj tri kluba od naredne sezone :clap:
ko je ušao iz BPK?
i odakle je Vis, Visoko Zenica...?
Vis Kosova, opcina Maglaj.
TŽV!

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 23 maj 2018, 10:26

Ni oni iz FSBPK ne znaju tko je kod njih usao :lol: Liga im je toliko zastupljena u medijima kao da su u najmanju ruku Sjeverna Koreja pa blokiraju izlaz informacija.

Avatar
ASD
Postovi: 26177
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la ASD » 23 maj 2018, 10:32

Signore je napisao/la:Ni oni iz FSBPK ne znaju tko je kod njih usao :lol: Liga im je toliko zastupljena u medijima kao da su u najmanju ruku Sjeverna Koreja pa blokiraju izlaz informacija.
Ja koliko se sjecam samo su Drina i Kolina od ovih sto nisu tu ulazili u tu ligu. :D
Pa vjerovatno neko od te dvije, ako iko udje.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 23 maj 2018, 10:42

ASD je napisao/la:
Signore je napisao/la:Ni oni iz FSBPK ne znaju tko je kod njih usao :lol: Liga im je toliko zastupljena u medijima kao da su u najmanju ruku Sjeverna Koreja pa blokiraju izlaz informacija.
Ja koliko se sjecam samo su Drina i Kolina od ovih sto nisu tu ulazili u tu ligu. :D
Pa vjerovatno neko od te dvije, ako iko udje.
Mislim i da je neki FK Gazije bio prvak i nije usao. Al oni su funkcionirali na osnovu humanitarnih priloga ili tako nesto i nadali se da ce imati novac za visi rang pa na kraju nista.


Sad si kontam nesto. Lige ce se uvezati i ispast ce desetak klubova. Mislim da su trebali vec sad praviti rez. Da su sad smanjili brojeve klubova na 12 bilo bi im mozda lakse sve to organizirati nego da iduce sezone smanje broj klubova na 4-6 pa ih uvezu s drugom grupom. Samo grupa sjever ima desetak klubova, ostale tri imaju po 16, barem na papiru. Trebali su ispast 11. i na nize, a uci dva kluba iz kantonalnih liga. Ako su tri zainteresovana onda mini turnir na neutralnom terenu i rijeseno. Tako bi naredne sezone bila manja zbrka.

I ne znam kako ce izvesti ovo s grupama koje se cijepaju. Grupa centar ce dati ZDK sjeveru, a KS i BPK idu na jug. Kojom matematikom odredjuju tko su ucesnici u tim novim grupama? Imam osjecaj da ce netko kao sesti ispasti, a netko kao osmi ostati, jer se njima tako poklapa.

Avatar
ASD
Postovi: 26177
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la ASD » 23 maj 2018, 11:22

Signore je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Signore je napisao/la:Ni oni iz FSBPK ne znaju tko je kod njih usao :lol: Liga im je toliko zastupljena u medijima kao da su u najmanju ruku Sjeverna Koreja pa blokiraju izlaz informacija.
Ja koliko se sjecam samo su Drina i Kolina od ovih sto nisu tu ulazili u tu ligu. :D
Pa vjerovatno neko od te dvije, ako iko udje.
Mislim i da je neki FK Gazije bio prvak i nije usao. Al oni su funkcionirali na osnovu humanitarnih priloga ili tako nesto i nadali se da ce imati novac za visi rang pa na kraju nista.


Sad si kontam nesto. Lige ce se uvezati i ispast ce desetak klubova. Mislim da su trebali vec sad praviti rez. Da su sad smanjili brojeve klubova na 12 bilo bi im mozda lakse sve to organizirati nego da iduce sezone smanje broj klubova na 4-6 pa ih uvezu s drugom grupom. Samo grupa sjever ima desetak klubova, ostale tri imaju po 16, barem na papiru. Trebali su ispast 11. i na nize, a uci dva kluba iz kantonalnih liga. Ako su tri zainteresovana onda mini turnir na neutralnom terenu i rijeseno. Tako bi naredne sezone bila manja zbrka.

I ne znam kako ce izvesti ovo s grupama koje se cijepaju. Grupa centar ce dati ZDK sjeveru, a KS i BPK idu na jug. Kojom matematikom odredjuju tko su ucesnici u tim novim grupama? Imam osjecaj da ce netko kao sesti ispasti, a netko kao osmi ostati, jer se njima tako poklapa.
Ma prije svega treba to uvesti, bez tog nema nista.
Ako se ne uvede ta reorganizacija onda jos godinu dana niceg.
Kada se uvede ja sam za to da se prvih 7 plasira u tu ligu iz svake lige pa tek onda ih preusmjeravati.
U pocetku ce na sjeveru biti vise ekipa ali vec sljedece sezone se to moze izjednaciti.
Druga stvar, treba paziti na kriterije, ako se prve sezone popusti onda je gotovo, ne ispravi se nikad.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 23 maj 2018, 12:19

To ce se provesti naredne sezone sigurno, tj. naredna sezona je posljednja s cetiri grupe. Nakon nje idu dvije grupe. Samo mislim da se u ovoj tekucoj sezoni trebao napraviti prvi rez, tj. smanjiti broj klubova kako bi bilo lakse organizirati kad se ukinu dvije grupe. Naredna sezona bi imala 12 klubova umjesto 16 ili 15 kako je kod nas obicaj.

U svakom slucaju kako god to izvedu bit ce korak naprijed, bit ce dosta kvalitetnija liga, samo ne znam koliko ce biti zanimljivije kad mnogi ostanu bez veceg broja komsijskih derbija, al steci ce se nova rivalstva vremenom.

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la semcho » 28 maj 2018, 06:23

Konacno i SASK u drugoj ligi!

Avatar
ASD
Postovi: 26177
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la ASD » 04 jun 2018, 16:51

Konacna tabela Druge lige Centar za sezonu 2017/2018

1.Gorazde 63
2.Borac Jelah 59
3.Radnik Hadzici 50
4.Mosevac 46
5.Ilijas 43
6.Azot Vitkovici 40
7.Famos 39
8.Pobjeda Tesanjka 38
9.Zepce 37
10.Bosna Union 35
11.Natron Maglaj 34
12.Usora 33
13.Rudar Zenica 29
14.Krivaja Zavidovici 23
15.Jedinstvo 18

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la realancojk » 04 jun 2018, 16:53

ASD je napisao/la:Konacna tabela Druge lige Centar za sezonu 2017/2018

1.Gorazde 63
2.Borac Jelah 59
3.Radnik Hadzici 50
4.Mosevac 46
5.Ilijas 430
6.Azot Vitkovici 40
7.Famos 39
8.Pobjeda Tesanjka 38
9.Zepce 37
10.Bosna Union 35
11.Natron Maglaj 34
12.Usora 33
13.Rudar Zenica 29
14.Krivaja Zavidovici 23
15.Jedinstvo 18
Tko ulazi? Kanton Sarajevo - SAŠK, Ze-Do Kanton - VIS, tko je prvak BPK?
I da li će konačno od iduce sezone biti 16 klubova?
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.