NBA draft

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Drape » 22 maj 2018, 22:26

slika

Ako Luka ne bude 1., za mene će to biti jedan izuzetno važan momenat u historiji drafta. Biti će to poruka europskim igračima da bukvalno možeš biti i MVP Eurolige sa 18 - 19 godina, uvijek će tu biti ispred tebe neki crnac sa nenormalnim fizikalijama.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Bassha » 22 maj 2018, 22:36

Jedno pitanje u vezi sa sljedecim draftom, zanima me da li BKN ima prava na "svoj" pik sljedece godine ili i on ide negdje ?
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Donnie Darko » 22 maj 2018, 22:43

Bassha je napisao/la:Jedno pitanje u vezi sa sljedecim draftom, zanima me da li BKN ima prava na "svoj" pik sljedece godine ili i on ide negdje ?
Imaju sve svoje pikove od sljedece sezone pa nadalje koliko ja znam.

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Lillard » 22 maj 2018, 22:45

Bassha je napisao/la:Jedno pitanje u vezi sa sljedecim draftom, zanima me da li BKN ima prava na "svoj" pik sljedece godine ili i on ide negdje ?
Sretno. :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3098
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Slatinash_7 » 22 maj 2018, 22:48

Mislim da ce ovaj draft biti bas skoncentrisan u kvaliteti na Doncica i Aytona dok su svi ostali po meni igraci koji talentom i onim sto trenutno mogu donijeti tek igraci za izabrati u sredini nekog drafta,Bagley npr,meni se nije dojmio,frajer nece pasti ispod treceg mjesta haman.Rizikovao bih sa Bambom i to je otprilike to.Revolverasa poput Younga je bilo i bit ce,ni jedan se cini mi se nije snasao u NBA kako treba.Ove ostale nisam nesto pratio,ali tanko je ovo sve cini mi se,da sam ja GM,sve nakon drugog pika bi trejdao,eventualno Bambu uzeo 5-7 mjesto
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la adriano_leite » 22 maj 2018, 23:23

Slatinash_7 je napisao/la:Mislim da ce ovaj draft biti bas skoncentrisan u kvaliteti na Doncica i Aytona dok su svi ostali po meni igraci koji talentom i onim sto trenutno mogu donijeti tek igraci za izabrati u sredini nekog drafta,Bagley npr,meni se nije dojmio,frajer nece pasti ispod treceg mjesta haman.Rizikovao bih sa Bambom i to je otprilike to.Revolverasa poput Younga je bilo i bit ce,ni jedan se cini mi se nije snasao u NBA kako treba.Ove ostale nisam nesto pratio,ali tanko je ovo sve cini mi se,da sam ja GM,sve nakon drugog pika bi trejdao,eventualno Bambu uzeo 5-7 mjesto
To brate mislimo za vecinu draftova i onda nas iznenade da upravo ti igraci jako cesto budu rame uz rame tim visim pickovima. Stvarno je mali milion primjera, zato i kontam koga bismo mi mogli uzeti kao 8. pick jer mislim da necemo fulati, a i pritisak na igracima je manji kad budu birani nize. Ne moze se svako nositi s pritiskom.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Bassha » 23 maj 2018, 02:01

Donnie Darko je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Jedno pitanje u vezi sa sljedecim draftom, zanima me da li BKN ima prava na "svoj" pik sljedece godine ili i on ide negdje ?
Imaju sve svoje pikove od sljedece sezone pa nadalje koliko ja znam.
Hvala na inf :D
Valjda ce sljedece sezone da igraju za sebe pa da krenu po Barretta :D
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la AlphonseKauders » 23 maj 2018, 09:11

Sviđa mi se ono što je Edin napisao u članku, u stilu da je Luka danas ono što je nekad bilo uobičajeno u ex Yu školi košarke (ako ne, sad i više od toga), da imaš zvijeri koje deru sve živo i dominiraju odrasle ljude sa 19-21 godinom, s tim da je to totalno drugačije vrijeme bilo za evropske igrače u NBA pa je čak i jedan Dražen tavorio na klupi dvije sezone.

Ne znam, za Aytona su već napisali da je zabrinjavajuća njegova defanziva (pogotovo blokade, koje su mizerne u odnosu na ostale centre), da ima fizikalije - ima, da je bio dominantan na koledzu - jeste.
Međutim, s druge strane imate momka koji je MVP Eurolige, dakle vrh, ne može dalje, i to nije igrao sa vršnjacima nego protiv prekaljenih i iskusnih vrhunskih evropskih košarkaša.

Tako da ne znam, Luka neće biti br. 1 isključivo iz razloga medijskog hype-a Aytona i činjenice da Phoenix ima prvi pik, a Ayton je još igrao za Arizonu pa Phoenix ima dodatni pritisak da ga drafta.

Ovo ostalo je uvijek ista priča, nema klase rookie-a koja nije za sebe tvrdila da je najjača i da u ligi nema takvih kao oni i opet im je trebalo more vremena da se naviknu na NBA (čast izuzecima) ili bi neslavno nestali.

Musa u ovim projekcijama lagano pada iza 20-og mjesta, ali haj ga znaj kada dođe draft, možda bude 15-i možda 25-i pik.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Tracy3McGrady » 23 maj 2018, 10:31

Musu strašno potcjenjuju, ovi što rade mock draft su ko fol neki znalci a ne vide dalje od nosa. Nadam se da GMovi neće biti toliko debilni da ga propuste tamo oko 18. Mjesta, prije svega mislim na spurse.

Musa je je itekako veliki potencijal i ako bi ga ispravno razvijali može postati All star u to sam uvjeren.

Što se tiče prvog picka mislim da će to biti Ayton zbog ovih glupih mockova. Propustiti MVPa Eurolige sa 19 za nekog ko je bliži Okaforu nego Davisu je najveći fail koji se može učiniti. Ali stvarno bi bio grijeh da Luka završi u Sakramentu.

Što se tiče Orlanda, pojma nemam šta da mislim, navijači žele Traea, meni on ne miriše nikako dobro, ali eto vidjet ćemo.

Ps. Ima jedan centar što ga vide oko 25. Pozicije, frajer na koledžu trpao 25pts i 6Blks u prosjeku, samo sam gledao highlightse ali djeluje strasno. Znam da su to strši neke niže klase koledža ali opet djeluje strašno.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Volvic » 23 maj 2018, 10:39

AlphonseKauders je napisao/la:Sviđa mi se ono što je Edin napisao u članku, u stilu da je Luka danas ono što je nekad bilo uobičajeno u ex Yu školi košarke (ako ne, sad i više od toga), da imaš zvijeri koje deru sve živo i dominiraju odrasle ljude sa 19-21 godinom, s tim da je to totalno drugačije vrijeme bilo za evropske igrače u NBA pa je čak i jedan Dražen tavorio na klupi dvije sezone.

Ne znam, za Aytona su već napisali da je zabrinjavajuća njegova defanziva (pogotovo blokade, koje su mizerne u odnosu na ostale centre), da ima fizikalije - ima, da je bio dominantan na koledzu - jeste.
Međutim, s druge strane imate momka koji je MVP Eurolige, dakle vrh, ne može dalje, i to nije igrao sa vršnjacima nego protiv prekaljenih i iskusnih vrhunskih evropskih košarkaša.

Tako da ne znam, Luka neće biti br. 1 isključivo iz razloga medijskog hype-a Aytona i činjenice da Phoenix ima prvi pik, a Ayton je još igrao za Arizonu pa Phoenix ima dodatni pritisak da ga drafta.

Ovo ostalo je uvijek ista priča, nema klase rookie-a koja nije za sebe tvrdila da je najjača i da u ligi nema takvih kao oni i opet im je trebalo more vremena da se naviknu na NBA (čast izuzecima) ili bi neslavno nestali.

Musa u ovim projekcijama lagano pada iza 20-og mjesta, ali haj ga znaj kada dođe draft, možda bude 15-i možda 25-i pik.

Neka ga San Antionio pokupi na 18 i nama puna saka brade :bih:

lumani
Postovi: 14874
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la lumani » 23 maj 2018, 10:55

Tracy3McGrady je napisao/la:Musu strašno potcjenjuju, ovi što rade mock draft su ko fol neki znalci a ne vide dalje od nosa. Nadam se da GMovi neće biti toliko debilni da ga propuste tamo oko 18. Mjesta, prije svega mislim na spurse.

Musa je je itekako veliki potencijal i ako bi ga ispravno razvijali može postati All star u to sam uvjeren.

Što se tiče prvog picka mislim da će to biti Ayton zbog ovih glupih mockova. Propustiti MVPa Eurolige sa 19 za nekog ko je bliži Okaforu nego Davisu je najveći fail koji se može učiniti. Ali stvarno bi bio grijeh da Luka završi u Sakramentu.

Što se tiče Orlanda, pojma nemam šta da mislim, navijači žele Traea, meni on ne miriše nikako dobro, ali eto vidjet ćemo.

Ps. Ima jedan centar što ga vide oko 25. Pozicije, frajer na koledžu trpao 25pts i 6Blks u prosjeku, samo sam gledao highlightse ali djeluje strasno. Znam da su to strši neke niže klase koledža ali opet djeluje strašno.

Mvp ili ne ,Amere ne zanima ;) Brzina,skok,duzina ruku to ih zanima...imas igraca kojima bolji lezi Evropska kosarka,a kada odu u nba ne pruzaju pola od onoga iz Europe(Da ne nabrajam igrace)sa druge strane ima onih koji odu iz Aba lige,2 Grcke lige,2 Njemacke lige i pokidaju u nba,jer imaju ono sto se trazi u nba.

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la jopaa7 » 23 maj 2018, 11:11

Tracy3McGrady je napisao/la:Ps. Ima jedan centar što ga vide oko 25. Pozicije, frajer na koledžu trpao 25pts i 6Blks u prosjeku, samo sam gledao highlightse ali djeluje strasno. Znam da su to strši neke niže klase koledža ali opet djeluje strašno.
Robinson? I ja danas naletio na njega pa citao nesto malo.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Tracy3McGrady » 23 maj 2018, 11:22

jopaa7 je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:Ps. Ima jedan centar što ga vide oko 25. Pozicije, frajer na koledžu trpao 25pts i 6Blks u prosjeku, samo sam gledao highlightse ali djeluje strasno. Znam da su to strši neke niže klase koledža ali opet djeluje strašno.
Robinson? I ja danas naletio na njega pa citao nesto malo.
Da on je, sad sam provjerio.

25. Lakers: Mitchell Robinson, C, Chalmette (La.) HS
Height: 6'11" | Weight: 230 | Age: 20 | Last: 25
Stats (2016–17 HS): 25.7 PPG, 12.6 RPG, 6.0 BPG


The Lakers could lose Brook Lopez in free agency, and look to find an eventual solution in the middle that fits their young pieces. Robinson has definite upside and last wowed scouts at the Jordan Brand Classic in 2017. After his year away from basketball and the questionable series of decisions leading to his exit from Western Kentucky, Robinson raised some additional questions by choosing to back out of the combine at the last second. He has the ability to become a force as a rim-running, shot-blocking center, but teams will have to feel comfortable assuming the risk. Teams are fully aware of his athleticism, and the level of mystery surrounding the state of his game will help his case—he’s a first-round talent in a vacuum, but it’ll take some gall to invest a pick here.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 maj 2018, 12:43

Decko nije igrao na koledzu,zato ima takve statistike.Pise da je iz srednje skole i mislim da od ove godine takvi igraci ponovo mogu biti birani.Nek me neko ispravi,ako grijesim.Povezuje se i sa SA.Sto se tice Muse,nema on defanzivu koja bi se dopala SAu za pik koji je najvisi jos od Duncana.Tu se mora birati ili neko sa bas strasnim potencijalom u naredne 2-3 godine ili neko ko je spremniji pomoci ekipi odmah.

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Chstal » 23 maj 2018, 12:55

NEZALAGANJE je napisao/la:Decko nije igrao na koledzu,zato ima takve statistike.Pise da je iz srednje skole i mislim da od ove godine takvi igraci ponovo mogu biti birani.Nek me neko ispravi,ako grijesim.Povezuje se i sa SA.Sto se tice Muse,nema on defanzivu koja bi se dopala SAu za pik koji je najvisi jos od Duncana.Tu se mora birati ili neko sa bas strasnim potencijalom u naredne 2-3 godine ili neko ko je spremniji pomoci ekipi odmah.
Ne mogu srednjoskolci biti birani, nego je on upisao koledz i napustio ga nakon 2 mjeseca. Nakon ovog ekcesa dobio kaznu i zabranu igranja 2 mjeseca, pa je odlucio da napusti koledz i trenira 6 mjeseci u dvorani kako bi se pripremio za draft.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13297
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Kaunas » 23 maj 2018, 13:56

Bassha je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Jedno pitanje u vezi sa sljedecim draftom, zanima me da li BKN ima prava na "svoj" pik sljedece godine ili i on ide negdje ?
Imaju sve svoje pikove od sljedece sezone pa nadalje koliko ja znam.
Hvala na inf :D
Valjda ce sljedece sezone da igraju za sebe pa da krenu po Barretta :D
Ili po Shareefa. :kafa:

Btw. Kakve su Penavine sanse na ovom draftu?
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la josipmusa » 23 maj 2018, 14:52

Neko je vec pomenuo Mo. Wagnera s Michigena, po meni ako bude ispod 20 mjesta bran, bit ce kradja drafta, jako pametan igrac sa odlicnim sutem za svoju visinu

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Raul_64 » 23 maj 2018, 15:42

A ovaj Mitchell Robinson nije odradio ni workout ni medicinski bilo kome pokazao.

Red flags gdje god pogledas.Mada mozda nekom je obecan u prvoj rundi.
Na papiru velik projekat al dosta nepoznanica.Neko ce posegnuti u prvoj rundi vjerovatno.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 maj 2018, 17:10

Chstal je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Decko nije igrao na koledzu,zato ima takve statistike.Pise da je iz srednje skole i mislim da od ove godine takvi igraci ponovo mogu biti birani.Nek me neko ispravi,ako grijesim.Povezuje se i sa SA.Sto se tice Muse,nema on defanzivu koja bi se dopala SAu za pik koji je najvisi jos od Duncana.Tu se mora birati ili neko sa bas strasnim potencijalom u naredne 2-3 godine ili neko ko je spremniji pomoci ekipi odmah.
Ne mogu srednjoskolci biti birani, nego je on upisao koledz i napustio ga nakon 2 mjeseca. Nakon ovog ekcesa dobio kaznu i zabranu igranja 2 mjeseca, pa je odlucio da napusti koledz i trenira 6 mjeseci u dvorani kako bi se pripremio za draft.
Vidio sam to kasnije,samo sam mislio da je ove godine ponovo vraceno pravilo biranja srednjoskolaca.Nije Robinson jedini,takodje i za Anfernee Simmonsa pise pored imena "HS".Mora da je on imao slicnu rutu kao i ovaj.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Tracy3McGrady » 23 maj 2018, 18:30

NEZALAGANJE je napisao/la:Decko nije igrao na koledzu,zato ima takve statistike.Pise da je iz srednje skole i mislim da od ove godine takvi igraci ponovo mogu biti birani.Nek me neko ispravi,ako grijesim.Povezuje se i sa SA.Sto se tice Muse,nema on defanzivu koja bi se dopala SAu za pik koji je najvisi jos od Duncana.Tu se mora birati ili neko sa bas strasnim potencijalom u naredne 2-3 godine ili neko ko je spremniji pomoci ekipi odmah.
Pa iskreno nisam nesto pretjerano upoznat sa HS ili College kosarkom zato i nisam obracao paznju na ovo HS, samo su mi statsi zapali za oko.

Što se tiče spursa i Muse, pa nije sad Musa neko ko ne bi mogao dotjerati odbranu na neki prosječan nivo, a ofanzivno bi sigurno za 2-3 godine mogao biti 2/3 opcija u napadu. Nekako bi ga najrađe kod vas volio zbog Popa, a lično sam uvrijeđen u njegov talenat, jer kad dotjeran fizikalije bit će on sigurno odličan nba igrač.

Ps. Čini mi se da to pravilo o HS igračima vazi tek od slijedece sezone. Mislim da sam to negdje pročitao.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Maestro^^ i 26 gostiju.