Rekonstrukcija stadiona u BiH

gigglessmoke
Postovi: 1525
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 23 maj 2018, 07:59

Bela je napisao/la:Jesu li ovo stolice na istoku pocele sa blijede ili je to samo nekakav odsjaj na slikama?
To je beton iz ptičje perspektive. A izblijedit će sigurno bez krova za godinu dvije.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 23 maj 2018, 11:29

AnelZ je napisao/la:Ja mislim da klub planira da finansira izgradnju zapada djelomicno (nekih 40-50%) prodajom pomocnog terena. Eno Energoinvest prodaje 20000 m2 gdje je ispitna stanica za 16 miliona KM, treba ispratiti kako ce to proci jer na osnovu toga mozes dobiti osjecaj za koliko moze se prodati pomocni teren koji sa ovim parkingom pored ima nekih 11000 m2, po meni, na boljoj lokaciji. Ja sam se nadao da ce se jos prije koju godinu prodati staracki dom jer bi i to pokazalo koliko novca se moze izvuci za dobru lokaciju.

Sto se tice kuce na jugoistoku, vlasnik je firma InfraGroup doo Sarajevo koja ima sjediste u Rajlovcu u objektu Senigore te broji jednog zaposlenog i registrovana je za "Trgovina na veliko drvom, građevinskim materijalom i sanitarnom opremom". Osnivac firme je Senad Islam dok je direktorica Damira Islam. Senad Islam je porijeklom iz Goražda te osnivac i direktor firme Senigore (oko 60 zaposlenih) koja je sponzor FK Željezničara ali i FK Sarajevo, no isto tako je Senad Islam bio upetljan u aferu u vezi izbora unutar NFSBiH prije koju godinu. Dio zemlje iznad te kuce/ispod tranzita je vlanistvo opcine. Otkup te kuce jeste nuzan kako bi se zaokruzila citava prica u vezi stadiona Grbavica. Sto se tice Plavog Zamka, on je predat na upravljanje SD Željezničar no da se odreknu svega ostalog + da ne opstruriraju buduce radove na Grbavici.
Ako mislis na pomocni sa prirodnom travom, nije to losa lokacija, ali ne znam i po cemu bas bolja od ispitne stanice
Moja procjena da ono vrijedi nekih 5 miliona, mislim zavisi to od mnogo faktora, sta se i kako planira dalje tu
A ne vjerujem da ce zapad biti gotov do 2021 kao stocje mislim planirano. Jedino da se ukljuce kako drzava, kanton, opcina, tako i klub, sponzori, savez, ali tesko ista od tog
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 23 maj 2018, 14:28

Bakovic: “Da, uložili smo sredstva u reflektore, a planiramo finansirati brojače i natkrivanje Istočne tribine, ali taj projekt treba svakako odobriti UEFA, koja ga i finansira”.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 23 maj 2018, 19:20

Bolja u smislu pokazi mi neku drugu lokaciju od 10000 m2 u tom podrucju, jednostavno je centralnija od ispitne stanica u izgradjenom naselju gdje neces morati cekati decenije dok se upotpunosti urbanizira okolina. Ja mislim da se moze uzeti nekih 8 miliona KM, vise ako se proda i ona suma uz sami tranzit koja je takodjer vlasnistvo kluba te bude moguce gradjevinski iskoristi taj prostor jer to nije ukljuceno u ovih 10 duluma koje navodim.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16523
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 24 maj 2018, 07:43

dunuma :mrgreen: :wave:

p.s. ja sam protiv prodaje, i to žestoko protiv! na prodaju su bezvrijedne kreacije poput one pitarske, željo i sve oko njega nije na prodaju! naša grbavica je do zadnjeg kvadrata naša, to je prostor na kome smo mi odrastali i kome svaki metar znamo i ako se tu i metar proda zbog neke posrane betonske tribine (bez obzira koliko god mi istu željeli), to je pogrešan put!

Avatar
zmaj348
Postovi: 1375
Pridružen/a: 21 feb 2014, 12:55
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zmaj348 » 24 maj 2018, 11:10

JavierBosnia je napisao/la:Bakovic: “Da, uložili smo sredstva u reflektore, a planiramo finansirati brojače i natkrivanje Istočne tribine, ali taj projekt treba svakako odobriti UEFA, koja ga i finansira”.
Ako se UEFA odluči da pripomogne oko brojača i natkrivanjem istočne tribine, Grbavica bi već trebala da liči na ozbiljan stadion...Travnjak će evo kao što vidimo imati sve reference za odigravanje utakmica po UEFA/FIFA standardima,dodatno šminkanje sjevera je šlag na tortu što se tiče ove godine... U zadnje vrijeme slabo pratim forum radi obaveza pa nisam upratio kada se planira južna tribina raditi? Znam da se zapad zadnji radi,ali kakve su mogućnosti da se na zapadu podigne krov koji smeta sjevernoj tribini,i kakve su mogućnosti da zapad kakav jeste tribina sa sjedištima spusti do samog terena? Ovo sve pitam zato što nisam nikada bio na Grbavici pa nisam siguran šta bi se od zapada moglo dodatno uraditi, a vjerovatno i neće tako brzo zbog finansija...

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 24 maj 2018, 11:33

zmaj348 je napisao/la:
JavierBosnia je napisao/la:Bakovic: “Da, uložili smo sredstva u reflektore, a planiramo finansirati brojače i natkrivanje Istočne tribine, ali taj projekt treba svakako odobriti UEFA, koja ga i finansira”.
Ako se UEFA odluči da pripomogne oko brojača i natkrivanjem istočne tribine, Grbavica bi već trebala da liči na ozbiljan stadion...Travnjak će evo kao što vidimo imati sve reference za odigravanje utakmica po UEFA/FIFA standardima,dodatno šminkanje sjevera je šlag na tortu što se tiče ove godine... U zadnje vrijeme slabo pratim forum radi obaveza pa nisam upratio kada se planira južna tribina raditi? Znam da se zapad zadnji radi,ali kakve su mogućnosti da se na zapadu podigne krov koji smeta sjevernoj tribini,i kakve su mogućnosti da zapad kakav jeste tribina sa sjedištima spusti do samog terena? Ovo sve pitam zato što nisam nikada bio na Grbavici pa nisam siguran šta bi se od zapada moglo dodatno uraditi, a vjerovatno i neće tako brzo zbog finansija...
Ako se ne varam bilo je prica da za ovu godinu je plan travnjak i krov na istoku kao sminkanje fasade sjevera. Meni je to pre ambiciozno.. Poslije toga ide juzna tribina. Tako da 2019 mozda? Zapad je mozda i najvise posla i to ce biti zavrsni projekat.
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 24 maj 2018, 11:35

zmaj348 je napisao/la:
JavierBosnia je napisao/la:Bakovic: “Da, uložili smo sredstva u reflektore, a planiramo finansirati brojače i natkrivanje Istočne tribine, ali taj projekt treba svakako odobriti UEFA, koja ga i finansira”.
Ako se UEFA odluči da pripomogne oko brojača i natkrivanjem istočne tribine, Grbavica bi već trebala da liči na ozbiljan stadion...Travnjak će evo kao što vidimo imati sve reference za odigravanje utakmica po UEFA/FIFA standardima,dodatno šminkanje sjevera je šlag na tortu što se tiče ove godine... U zadnje vrijeme slabo pratim forum radi obaveza pa nisam upratio kada se planira južna tribina raditi? Znam da se zapad zadnji radi,ali kakve su mogućnosti da se na zapadu podigne krov koji smeta sjevernoj tribini,i kakve su mogućnosti da zapad kakav jeste tribina sa sjedištima spusti do samog terena? Ovo sve pitam zato što nisam nikada bio na Grbavici pa nisam siguran šta bi se od zapada moglo dodatno uraditi, a vjerovatno i neće tako brzo zbog finansija...
Zapad je dosta ogranicena tribina koju je tesko uredjivati. Ja sam davao prijedlog, a i neki zeljovci su se slozili sa mnom. Mogli su srusiti kompletan danasnji zapad i tu napraviti jednu tribinu duz cijelog terena s oko 6-7 redova i da je oko 2m od zemlje. Pomaknuti ju od terena da redovi budu u ravnini sa sjeverom. Na takvom zapadu bi imali mjesta za loze, novinarska mjesta, a i jako puno prostora ispod tribine. Tribina bi mogla biti izvucena i prema vani, tj. mogli bi iza vip loza napraviti prostor za vip goste i jos neke prostorije. To UEFA takodjer trazi. Trenutni zapad je jako ogranicen i bojim se da je izvucen maksimum iz njega. Na tom da kazem novom, ali malom zapadu bi sigurno mogli izvuci cat3 bez poteskoca, ali i cat4, bilo bi mjesta za sve.

Taj zapad bi mogao biti trajno rjesenje, ali to nitko ne zeli, zeli se zavrsiti stadion. Zapad kakav se planira je preskup, a ovaj manji bi se mogao srediti za par milijuna maraka i da bude rjesenje 5 godina recimo ili jos duze, sve dok se ne skupi novac za pravu tribinu i zavrsi stadion. Mislim da oni ne bi htjeli neko novo privremeno rjesenje jer bi se kasnije mogli s njime zadovoljiti i odustati od gradnje velike tribine.

Kad bi barem mogli napraviti neki projekt tog manjeg zapada, a da je kasnije moguce nadograditi sve ostalo sto fali bez rusenja tog prvog rjesenja.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 24 maj 2018, 11:44

Zapad bi trebao biti preslikani istok, sa dodatnim prostorijama, kako vip, tako novinari, pa dole svlacionice i sve sve one prostorije.
Pitam se u cemu je ta drasticna razlika u odnosu na istok, tribinu iste ili slicne velicine.
Pa mislim vip loza ograditi mjesto na centralnom dijelu tribine, ustakliti, i unutra srediti.
Sve ove prostorije ispod su manje vise zidanje i njihovo uredjenje, sta je caka
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Kompromis
Postovi: 2644
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Kompromis » 24 maj 2018, 12:40

Zapad je ogranicen prostorom... siri od ovog trenutnog moze biti za svega 3-4 metra, a i to je malo preambiciozno... parking je odmah blizu tribine, a kad bi se to radilo da se siri zapad prema nazad skoro bi ukinuo i ulaz na jug sa te strane i ulaz na zapad (moralo bi se na tu tribinu ulaziti ili preko sjevera ili preko travnjaka)... jer uefa strogo zabranjuje da se kao ulaz na stadion za navijace koristi "cesta" koja vodi na parking i slicno... zbog toga je skoro nemoguce u ovakvim okolnostima raditi zapad sa nekim velikim prosirenjem... cak su i minimalna upitna... jedino sto bi bas pomoglo je da se dio pomocnog stadiona pretvori u parking, a da se dio sadasnjeg parkinga (dio moze i dalje ostati parking kad bi se uklopio sa ovim dijelom pomocnog stadiona koji bi bio iskoristen za parking) pretvori u mjesto za gradnju, u tom bi slucaju bilo prostora za kvalitetno prosirenje, a i za ulaz na stadion, kako na zapad, tako i na jug (ovaj se ulaz mora koristiti na derbiju sa sarajevom)...

Avatar
zmaj348
Postovi: 1375
Pridružen/a: 21 feb 2014, 12:55
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zmaj348 » 24 maj 2018, 16:13

Kompromis je napisao/la:Zapad je ogranicen prostorom... siri od ovog trenutnog moze biti za svega 3-4 metra, a i to je malo preambiciozno... parking je odmah blizu tribine, a kad bi se to radilo da se siri zapad prema nazad skoro bi ukinuo i ulaz na jug sa te strane i ulaz na zapad (moralo bi se na tu tribinu ulaziti ili preko sjevera ili preko travnjaka)... jer uefa strogo zabranjuje da se kao ulaz na stadion za navijace koristi "cesta" koja vodi na parking i slicno... zbog toga je skoro nemoguce u ovakvim okolnostima raditi zapad sa nekim velikim prosirenjem... cak su i minimalna upitna... jedino sto bi bas pomoglo je da se dio pomocnog stadiona pretvori u parking, a da se dio sadasnjeg parkinga (dio moze i dalje ostati parking kad bi se uklopio sa ovim dijelom pomocnog stadiona koji bi bio iskoristen za parking) pretvori u mjesto za gradnju, u tom bi slucaju bilo prostora za kvalitetno prosirenje, a i za ulaz na stadion, kako na zapad, tako i na jug (ovaj se ulaz mora koristiti na derbiju sa sarajevom)...
nisam ni mislio da tribina ide nazad, po mom misljenju mogla bi ići naprijed par redova(pogotovo sada kada su skinuli travu)vidi se da ima prostora,čak bi i dosla u nekakvu simetriju u donjem dijelu sa sjevernom tribinom...Ne znam da li sam upravu,sve zaključke izvodim gledajući u slike pa možda nemam dobru orijentaciju...

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 24 maj 2018, 16:21

Sve moze danasnjom gradnjom, kada dođe vrijeme za to nece biti problema.
- Zeljeznicar -

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 24 maj 2018, 18:17

slika

slika
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 24 maj 2018, 19:50

jestamaji je napisao/la:dunuma :mrgreen: :wave:

p.s. ja sam protiv prodaje, i to žestoko protiv! na prodaju su bezvrijedne kreacije poput one pitarske, željo i sve oko njega nije na prodaju! naša grbavica je do zadnjeg kvadrata naša, to je prostor na kome smo mi odrastali i kome svaki metar znamo i ako se tu i metar proda zbog neke posrane betonske tribine (bez obzira koliko god mi istu željeli), to je pogrešan put!
Za mene je pomocni teren poprilicno nebitan. Nema neku historiju da zasluzuje da se nesto ustrucavam u vidu prodaje. Tako misli i uprava koja jasno govori da je pomocni teren gubitnik te da je porazno da klub nema zaradu od tolikog prostora koji samo tako zjapi na atraktivnoj lokaciji. Pa da se samo taj teren koristio za iznajmljivanje za neku ligu mjesnih zajednica vec bi bilo bolje nego trenutno stanje. Za omladince kako god treba praviti kamp.
JavierBosnia je napisao/la:Zapad bi trebao biti preslikani istok, sa dodatnim prostorijama, kako vip, tako novinari, pa dole svlacionice i sve sve one prostorije.
Pitam se u cemu je ta drasticna razlika u odnosu na istok, tribinu iste ili slicne velicine.
Pa mislim vip loza ograditi mjesto na centralnom dijelu tribine, ustakliti, i unutra srediti.
Sve ove prostorije ispod su manje vise zidanje i njihovo uredjenje, sta je caka
Pa istok je samo gruba konstrukcija sa stolicama i toaletima kostala nesto vise od 2 miliona KM te minimalno uredjenje prilaza. Postavljanje krova i uredjenje poslovnih prostora te prilaza ce sigurno jos biti nekih 1 milion KM, a uz to klub nece opremati te prostorije pa nema tog troska. Tipa samo VIP salon moze da kosta lagano preko milion KM, a to ce se nalaziti na zapadu i mora postojati za kategoriju cetiri. Svlacionice ce kostati isto tako u rangu od nekih 300.000 do 500.000 KM, ambulanta, sala za konferenciju, prostorija za medije, prostorija za fotografe, doping soba, itd. itd. Takodjer prema nekim skicama izgleda da klub planira da zapad bude u ravni sa jugom te da i sam krov nema stubove na tribini (za razliku od istoka gdje ce biti stubovi na tribini). Zapad sa krovom i sa svim podtribinskim prostorijama i konacnim izgledom lagano ide na preko 10 miliona KM.

gigglessmoke
Postovi: 1525
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 24 maj 2018, 19:56

Cuj nebitan pomocni teren, sta sve neces cuti ovdje.

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la UltrasZenica » 24 maj 2018, 20:01

AnelZ je napisao/la: Pa istok je samo gruba konstrukcija sa stolicama i toaletima kostala nesto vise od 2 miliona KM te minimalno uredjenje prilaza. Postavljanje krova i uredjenje poslovnih prostora te prilaza ce sigurno jos biti nekih 1 milion KM, a uz to klub nece opremati te prostorije pa nema tog troska. Tipa samo VIP salon moze da kosta lagano preko milion KM, a to ce se nalaziti na zapadu i mora postojati za kategoriju cetiri. Svlacionice ce kostati isto tako u rangu od nekih 300.000 do 500.000 KM, ambulanta, sala za konferenciju, prostorija za medije, prostorija za fotografe, doping soba, itd. itd. Takodjer prema nekim skicama izgleda da klub planira da zapad bude u ravni sa jugom te da i sam krov nema stubove na tribini (za razliku od istoka gdje ce biti stubovi na tribini). Zapad sa krovom i sa svim podtribinskim prostorijama i konacnim izgledom lagano ide na preko 10 miliona KM.
Ma drug vecina ne razmislja da trebaju vip saloni,sobe za press,kamere, i mnostvo toga.
Interesuje me da li ce samo mjenjati travu ili ce se radit i drenaza. Posto vidim skidaju sloj zemlje ali ovaj vec to ravna s bagerom,ne vidim da kopaju kanale za drenazu.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 24 maj 2018, 20:04

gigglessmoke je napisao/la:Cuj nebitan pomocni teren, sta sve neces cuti ovdje.
Nisi razumio sta je rekao, nebitan s historijskog stanovista, znaci nema neku historijsku vaznost koja bi sprijecila njegovu prodaju.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la atomac123 » 24 maj 2018, 20:21

Ma onu prime lokaciju prodat, od toga zavrsit stadion i napravit kamp sa terenima i svim ostalim.
TŽV!

Avatar
Jiestifo
Postovi: 232
Pridružen/a: 13 jun 2017, 23:03
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Jiestifo » 24 maj 2018, 20:22

Je li pomocni teren u vlasnistvu Opcine ili kluba?

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 24 maj 2018, 20:48

Pomocni teren iza zapadne tribine je od kluba, a onaj tamo iza dvorane je opcine.
- Zeljeznicar -

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.