BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Miske01
Postovi: 1076
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la Miske01 » 27 maj 2018, 22:40

Goalgetter je napisao/la:
Drape je napisao/la:Safet je često pred utakmicu znao reći: "Mislim da bi svako pogodio 9 od 11 igrača koji počinju" :mrgreen:
Ali kako je iskulirao Meksikance u pripremnoj za Svjetsko Prvenstvo u Americi. :mrgreen: Sat pred utakmicu saopstio organizatorima potpuno drugi sastav nego je poslao na teren, onaj ludi trener Meksika kuhao odmah. :urnebes:
Hahahah tačno je cirkus bio s onim njihovim selektorom
BHF

Avatar
avenija
Postovi: 13633
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la avenija » 27 maj 2018, 23:14

Reprezentacija Bosne i Hercegovine će sutra u 18:00 sati u Zenici odigrati prijateljsku utakmicu sa Crnom Gorom i to će biti prvi međusobni susret ovih seniorskih selekcija.

Sutrašnji meč ima poseban značaj jer se od najdražeg dresa opraštaju igrači koji su dugi niz godina svojim zalaganjem dali mnogo reprezentaciji Bosne i Hercegovine, Emir Spahić, Zvjezdan Misimović i Vedad Ibišević.

Ne postoji fudbaler kojeg pune tribine ne motivišu i ne tjeraju da pruži i više nego što može. Navijači su uvijek bili snaga bh. tima, a Spaha, Miske i Vedo zaslužuju da ih ispratimo u spektakularnom ambijentu ispunjenog „Bilinog polja“!

Karte za utakmicu možete pronaći na sljedećim prodajnim mjestima:

Sarajevo, Autobuska Stanica, Put života 6. (033/214-959);
Sarajevo, Ferhadija 16. (033/407-407);
Sarajevo, Općina Novo Sarajevo, Bulevar Meše Selimovića 97. (033/407-660);
Zenica, Marsala Tita 63. (032/409-409).
Cijene ulaznica su: 20 KM (tribina ZAPAD), 15 KM (tribina ISTOK), te 10 KM (tribine SJEVER i JUG).

Dođite sutra u Zenicu i podržite bh Zmajeve!
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la NiftyDribbler » 28 maj 2018, 00:14

Goalgetter je napisao/la:
Drape je napisao/la:Safet je često pred utakmicu znao reći: "Mislim da bi svako pogodio 9 od 11 igrača koji počinju" :mrgreen:
Ali kako je iskulirao Meksikance u pripremnoj za Svjetsko Prvenstvo u Americi. :mrgreen: Sat pred utakmicu saopstio organizatorima potpuno drugi sastav nego je poslao na teren, onaj ludi trener Meksika kuhao odmah. :urnebes:
Jedan je Pape! Haha
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la Vucevich » 28 maj 2018, 00:29

Goalgetter je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Koja je logika da objaviš sastav dan prije utakmice? Tu možeš samo nešto izgubiti a ne dobiti.
I ja se pitam, nema mu ovo logike nikako. Dajes protivniku 24h pred tekmu da napravi jos neke korekture, a i na osnovu odabira igraca mogu vec naslutiti u kojoj taktickoj postavci igras. U prijateljskim razumijem jos, al u takmicarskim utakmicama mi nema logike nikako.
Na to sam i mislio, bezveze skroz. :thumbup:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la Raonffa » 28 maj 2018, 00:42

JavierBosnia je napisao/la:
Goalgetter je napisao/la:Kako Robi zamislja da ova Spahic, Ibisevic i Miske igraju 20 minuta sutra? Znaci tih 20 minuta ce se revijalno igrati ili sta, jer jedini je Vedo jos na takmicarskom nivou? :mrgreen:
Ma kakvi revijalno.. pa nisu ni oni dede bas, sportisti su to, imaju oni materijala da pokazu za 20ak minuta igre ko na terminu heh
Miske nije mogao trčati nikada je bio u najboljim godinama, realno :mrgreen:

A Spaha će to na iskustvo rješavati, garantujem da je i dan danas naš najškolovaniji i najbolji stoper :lol:

PS: Za ove što se pitaju odakle Kodro ispred Duljevića, mislim da će Kodro biti siguran igrač u prvih 11. I vjerujem da će ta udarna trojka u napadu biti Kodro, Džeko i Višća.

Kodro je poprilično pokretljiv i tehnički jak igrač za svoju visinu, mislim da je on bolja opcija od Duljevića kada je u pitanju presing na protivnika, na čemu će Robi definitivno insistirati i to se vidjelo protiv Bugara i Senegalaca, jer Kodro fakat ima ogroman radijus kretanja i mislim da će odlaskom Lulića upravo on postati taj igrač koji će najviše trčati i boriti se u našoj reprezentaciji.

Da me pogrešno ne shvatite, ne kažem da je Duljević dizelaš i trom igrač, al' mislim da je Kodro bolja opcija za ovu igru na kojoj Robi insistira, al' zato će Duljević (ako već ne bude starter) definitivno biti prva opcija sa klupe i nijednoj ekipi neće biti lako kad on svjež uđe na teren.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la JavierBosnia » 28 maj 2018, 00:50

Ja prije mislim da hocd savuvati Duljevica za Korejance koje ce trebati probijati
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la Raonffa » 28 maj 2018, 01:00

Moguće, al' nevezano za Duljevića da se naslutiti da bi Kodro trebao biti prva postava kod Robija.

Al' to je i manje bitno, najviše me zanima ko će biti stoperski par kod Prosinečkog, izgleda da bi Bičakčić trebao biti siguran izbor kao jedan stoper, a onako po slobodnom mišljenju, zaključio bih da bi Robi najviše volio da drugi stoper bude Vranješ, pošto on definitivno izgleda kao najbolja opcija za ovu igru od noge do noge koju Prosinečki forsira, nije džaba igrao beka već par godina. Al' upravo je problem ta bekovska pozicija, izvjesno je da će je ipak Vranješ morati krpiti ponovo.

Treći veznjak se očigledno "lomi" između Cimirota i Sarića.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la babino » 28 maj 2018, 01:44

faraone...ako se lomi izmedju cimirota i elve za treceg...koji je drugi?

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la Vucevich » 28 maj 2018, 01:47

babino je napisao/la:faraone...ako se lomi izmedju cimirota i elve za treceg...koji je drugi?
Besic

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la babino » 28 maj 2018, 01:52

Vucevich je napisao/la:
babino je napisao/la:faraone...ako se lomi izmedju cimirota i elve za treceg...koji je drugi?
Besic
pretpostavljam da misli na njega, samo sto ja nesto nisam siguran da robert njega vidi u prvih 11 trenutno.

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la NiftyDribbler » 28 maj 2018, 01:53

Raonffa je napisao/la:Moguće, al' nevezano za Duljevića da se naslutiti da bi Kodro trebao biti prva postava kod Robija.

Al' to je i manje bitno, najviše me zanima ko će biti stoperski par kod Prosinečkog, izgleda da bi Bičakčić trebao biti siguran izbor kao jedan stoper, a onako po slobodnom mišljenju, zaključio bih da bi Robi najviše volio da drugi stoper bude Vranješ, pošto on definitivno izgleda kao najbolja opcija za ovu igru od noge do noge koju Prosinečki forsira, nije džaba igrao beka već par godina. Al' upravo je problem ta bekovska pozicija, izvjesno je da će je ipak Vranješ morati krpiti ponovo.

Treći veznjak se očigledno "lomi" između Cimirota i Sarića.
Za Kodru se slazem, cini se da ga Robert cijeni, i to zestoko. Ali u glavnom je odlicno da tu imamo i Dulju kao tehnicara, driblera, prodornog igraca, uz Kenana koji je dosta opasni po protivnicki gol, rastrcan, radilica, nije sebican, tehnicki potkovan, onako "španski", a i ima u glavi.

Pozicije stopera ce biti zaista interesantne i zanimljive.

Kao sto kazes, ako Ogi ne morao pokrivat desni bek, on bi trebao biti standardan.
Pored njega preferiram i ja Bicakcica. Defanzivno je jednostavno naj kompletniji od ostatka izuzev Vranjesa. Jak, dobar u duelu, skok u redu a i definitivno dosta brzi od Zuke i Tonija.
Zuka ima prednosti pas igre, pregleda, duge lopte i sposobnost povuci loptu. Ali relativno slab u duelima i spor.
Toni je po meni najslabija karika. Jedina vrlina je skok igra, tu je odlican. Sve drugo je na jako slabom nivou po meni. Spor, ulazi cudnu i nespretno u duele, ispada cesto blecak (sto zna i Ogi), i jos jednom da naglasim spor ko biblija.

Za sredinu se ne bih slozio. Mislim da Cimirot i Bešić konkurisu za poziciju zadnjeg veznog u Robijevom sistemu. Pjana i Sarić su po meni relativno sigurni ispred zasad. Mislim da necemo vidjet Besic-Pjanic-Cimirot na igralistu. S tim da za Sarica prema toj tezi nije pozvana konkurencija prava (Loncar za sad to nije) onigra sto posto. Sto u tom pogledu cini odluku da se na Prcica i Krunica ne racuna jos cudniju.

U glavnom hvala @raonffa na pokretanju interesantnih pitanja.
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la Raonffa » 28 maj 2018, 01:55

babino je napisao/la:faraone...ako se lomi izmedju cimirota i elve za treceg...koji je drugi?
Ma Bešić brate, ako je zdrav tu nema nikakve dileme, on i Pjanić su sigurni u veznom redu.

U principu znaš već osam igrača (ako su zdravi i ako igraju), Džeko, Višća, Pjanić, Bešić, Kolašinac, Bičakčić, Vranješ i Begović.

Imaš dilemu tog spomenutog trećeg veznjaka, lijevog krila (Dulja ili Kodro), drugog stopera ili desnog beka (ako Vranješ bude igrao stopera), te eventualno možda golmana i to čisto iz razloga što Begović neće imati nijedne utakmice pod palicom Prosinečkog kada krene Liga nacija na jesen, a ni to ne bi bilo upitno nego je sada malo 'škakljivija' ta pozicija golmana jer i on mora učestvovati dosta u igri. Al' eto uzet ćemo da je Begović sigurna 'jedinica' zbog svih okolnosti, od imena kluba do iskustva, iako u igri nogom Šehić djeluje kao bolja opcija al' opet kažem, uzmimo da je Begović ipak siguran na golu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la Vucevich » 28 maj 2018, 01:55

babino je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
babino je napisao/la:faraone...ako se lomi izmedju cimirota i elve za treceg...koji je drugi?
Besic
pretpostavljam da misli na njega, samo sto ja nesto nisam siguran da robert njega vidi u prvih 11 trenutno.
Mislim da bi bilo malo bezveze da je tako, ipak je poceo protiv Bugarske i vidjelo se koliko nam je falio u kvalifikacijama za SP 2018. Iako do tada nije odigrao utakmicu skoro godinu dana, kad je usao protiv Grcke u Zenici utakmica se uveliko promjenila u nasu korist.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la Raonffa » 28 maj 2018, 02:08

NiftyDribbler je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Moguće, al' nevezano za Duljevića da se naslutiti da bi Kodro trebao biti prva postava kod Robija.

Al' to je i manje bitno, najviše me zanima ko će biti stoperski par kod Prosinečkog, izgleda da bi Bičakčić trebao biti siguran izbor kao jedan stoper, a onako po slobodnom mišljenju, zaključio bih da bi Robi najviše volio da drugi stoper bude Vranješ, pošto on definitivno izgleda kao najbolja opcija za ovu igru od noge do noge koju Prosinečki forsira, nije džaba igrao beka već par godina. Al' upravo je problem ta bekovska pozicija, izvjesno je da će je ipak Vranješ morati krpiti ponovo.

Treći veznjak se očigledno "lomi" između Cimirota i Sarića.
Za Kodru se slazem, cini se da ga Robert cijeni, i to zestoko. Ali u glavnom je odlicno da tu imamo i Dulju kao tehnicara, driblera, prodornog igraca, uz Kenana koji je dosta opasni po protivnicki gol, rastrcan, radilica, nije sebican, tehnicki potkovan, onako "španski", a i ima u glavi.

Pozicije stopera ce biti zaista interesantne i zanimljive.

Kao sto kazes, ako Ogi ne morao pokrivat desni bek, on bi trebao biti standardan.
Pored njega preferiram i ja Bicakcica. Defanzivno je jednostavno naj kompletniji od ostatka izuzev Vranjesa. Jak, dobar u duelu, skok u redu a i definitivno dosta brzi od Zuke i Tonija.
Zuka ima prednosti pas igre, pregleda, duge lopte i sposobnost povuci loptu. Ali relativno slab u duelima i spor.
Toni je po meni najslabija karika. Jedina vrlina je skok igra, tu je odlican. Sve drugo je na jako slabom nivou po meni. Spor, ulazi cudnu i nespretno u duele, ispada cesto blecak (sto zna i Ogi), i jos jednom da naglasim spor ko biblija.

Za sredinu se ne bih slozio. Mislim da Cimirot i Bešić konkurisu za poziciju zadnjeg veznog u Robijevom sistemu. Pjana i Sarić su po meni relativno sigurni ispred zasad. Mislim da necemo vidjet Besic-Pjanic-Cimirot na igralistu. S tim da za Sarica prema toj tezi nije pozvana konkurencija prava (Loncar za sad to nije) onigra sto posto. Sto u tom pogledu cini odluku da se na Prcica i Krunica ne racuna jos cudniju.

U glavnom hvala @raonffa na pokretanju interesantnih pitanja.
Kada su u pitanju stoperske pozicije, tu Robert bira manje zlo, al' ono definitivno.

Bičakčića referira ime kluba plus je relativno mlad (u odnosu na Šunjića i Zukanovića), a opet ima dosta iskustva u dresu reprezentacije. Također djeluje kao bolja opcija od Šunjića i Zukanovića al' nije tu velika razlika uopšte, sva trojica imaju prednosti i mane al' ću se složiti da je Bičakčić najpogodniji za ovaj stil fudbala koji gaji Robert, iako je to daleko od nekog velikog kvaliteta al' helem, bolje nemamo što se kaže.

Što se tiče sredine, ako gledaš na osnovu ovih prijateljskih onda je istina to što kažeš, jer gledajući zadnje dvije utakmice, Cimirot i Bešić su nekako dijelili minutažu dok su Sarić i Pjanić bili standardni. Al' mislim da to nije toliko presudno, uvjeren sam da je to posljedica toga što je Robert u svakom trenutku želio na terenu imati nekog iskusnog igrača u sredini terena, a to su definitivno u ovom rosteru Pjanić i Bešić, pa se možda stekao takav utisak da Bešić nije proveo puno vremena na terenu, a vjerujem da je i Bešićeva loša sezona uticala na to (tek je u tom periodu počeo u nekom kontinuitetu igrati fudbal), danas je Bešić ipak u dobroj formi, sa neka tri mjeseca vrlo dobrog i kontinuiranog fudbala.

Ostajem pri svom mišljenju da su Bešić i Pjanić sigurne opcije i da će se treći veznjak tražiti između Sarića i Cimirota, s tim da mislim da Sarić ima veću prednost zbog tog stila koji će više odgovarati stilu naše igre. Krunić i Prcić jesu misterija, definitivno bih i njih uključio u sve ovo vezano za vezni red al' nisam htio jer prosto nisu u Robertovim planovima, bar trenutno.

Iako, poznavajući Prosinečkog, ne bi me nimalo iznenadilo da protiv Sj.Irske u prvom meču Lige nacija vidimo Krunića ili Prcića u prvih 11, Robi je jednostavno 'mangup', i kao igrač i kao trener, ne boji se on napraviti neki "radikalan" potez, tako da su i tu sve opcije otvorene.

Edit:

PS: Neko će reći da je Zukanović bolja opcija od Bičakčića za ovaj stil, jer je tehnički bolji igrač od Ermina, al' moje mišljenje da je to nije skroz sagledano mišljenje i da nisu uzete u obzir sve okolnosti.

Zukanović jeste, nominalno, naš tehnički najbolji potkovan stoper, al' to je tehnika čisto u smislu dugih lopti koje Zukanović zna poslati prema naprijed, al' to opet nije ni blizu onoga što Robert želi, Zukanović je bio možda najbolja opcija za Mešin stil, jer je Meša furao da mu stoperi organizuju igru.

Treba nam igrač koji je okretan i brz (a to Ervin nije ni u ludilu, i Bičakčić je dosta bolji u tom segmentu od njega) da reaguje brzo pod pritiskom, i neko ko će loptu dati Pjaniću ili Bešiću, a Zukanović to nije, dosta on griješi u predaji lopte po zemlji, a te njegove duge lopte su u ovakvom stilu igre beskorisne, pa tako i on sam nije najpoželjnija opcija.
Zadnja izmjena: Raonffa, dana/u 28 maj 2018, 02:14, ukupno mijenjano 1 put.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la NiftyDribbler » 28 maj 2018, 02:11

I ne znam je li jos neko vidio da je zapravo Zakaric igrao cesto na sredini terena, dok je Milosevic ordinirao u glavnom po krilu. Tako da je tu dokazan promasaj da se Zakaric i Milosevic zovnu u paketu. A iz dvojaca Krunic/Prcic niti jedan. Treba sest centralnih i cetri krilna napadaca imati (brojim i Kodru naravno).
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la Raonffa » 28 maj 2018, 02:18

To sam i ja primjetio u onoj trening tekmi protiv Famosa, nije Robi budala, zna on dobro da je glupost Zakarića zakucati uz aut liniju, njemu treba dozvoliti da ulazi u sredinu jer je jak na lopti i solidno tehnički potkovan. Nije da je on sad vrijedan rasprave, smatram da će već na jesen izgubiti mjesto u reprezentaciji (od Hajrovića vjerovatno), al' eto usput da i to kažem kad si već spomenuo.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la NiftyDribbler » 28 maj 2018, 02:28

Raonffa je napisao/la:
NiftyDribbler je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Moguće, al' nevezano za Duljevića da se naslutiti da bi Kodro trebao biti prva postava kod Robija.

Al' to je i manje bitno, najviše me zanima ko će biti stoperski par kod Prosinečkog, izgleda da bi Bičakčić trebao biti siguran izbor kao jedan stoper, a onako po slobodnom mišljenju, zaključio bih da bi Robi najviše volio da drugi stoper bude Vranješ, pošto on definitivno izgleda kao najbolja opcija za ovu igru od noge do noge koju Prosinečki forsira, nije džaba igrao beka već par godina. Al' upravo je problem ta bekovska pozicija, izvjesno je da će je ipak Vranješ morati krpiti ponovo.

Treći veznjak se očigledno "lomi" između Cimirota i Sarića.
Za Kodru se slazem, cini se da ga Robert cijeni, i to zestoko. Ali u glavnom je odlicno da tu imamo i Dulju kao tehnicara, driblera, prodornog igraca, uz Kenana koji je dosta opasni po protivnicki gol, rastrcan, radilica, nije sebican, tehnicki potkovan, onako "španski", a i ima u glavi.

Pozicije stopera ce biti zaista interesantne i zanimljive.

Kao sto kazes, ako Ogi ne morao pokrivat desni bek, on bi trebao biti standardan.
Pored njega preferiram i ja Bicakcica. Defanzivno je jednostavno naj kompletniji od ostatka izuzev Vranjesa. Jak, dobar u duelu, skok u redu a i definitivno dosta brzi od Zuke i Tonija.
Zuka ima prednosti pas igre, pregleda, duge lopte i sposobnost povuci loptu. Ali relativno slab u duelima i spor.
Toni je po meni najslabija karika. Jedina vrlina je skok igra, tu je odlican. Sve drugo je na jako slabom nivou po meni. Spor, ulazi cudnu i nespretno u duele, ispada cesto blecak (sto zna i Ogi), i jos jednom da naglasim spor ko biblija.

Za sredinu se ne bih slozio. Mislim da Cimirot i Bešić konkurisu za poziciju zadnjeg veznog u Robijevom sistemu. Pjana i Sarić su po meni relativno sigurni ispred zasad. Mislim da necemo vidjet Besic-Pjanic-Cimirot na igralistu. S tim da za Sarica prema toj tezi nije pozvana konkurencija prava (Loncar za sad to nije) onigra sto posto. Sto u tom pogledu cini odluku da se na Prcica i Krunica ne racuna jos cudniju.

U glavnom hvala @raonffa na pokretanju interesantnih pitanja.
Kada su u pitanju stoperske pozicije, tu Robert bira manje zlo, al' ono definitivno.

Bičakčića referira ime kluba plus je relativno mlad (u odnosu na Šunjića i Zukanovića), a opet ima dosta iskustva u dresu reprezentacije. Također djeluje kao bolja opcija od Šunjića i Zukanovića al' nije tu velika razlika uopšte, sva trojica imaju prednosti i mane al' ću se složiti da je Bičakčić najpogodniji za ovaj stil fudbala koji gaji Robert, iako je to daleko od nekog velikog kvaliteta al' helem, bolje nemamo što se kaže.

Što se tiče sredine, ako gledaš na osnovu ovih prijateljskih onda je istina to što kažeš, jer gledajući zadnje dvije utakmice, Cimirot i Bešić su nekako dijelili minutažu dok su Sarić i Pjanić bili standardni. Al' mislim da to nije toliko presudno, uvjeren sam da je to posljedica toga što je Robert u svakom trenutku želio na terenu imati nekog iskusnog igrača u sredini terena, a to su definitivno u ovom rosteru Pjanić i Bešić, pa se možda stekao takav utisak da Bešić nije proveo puno vremena na terenu, a vjerujem da je i Bešićeva loša sezona uticala na to (tek je u tom periodu počeo u nekom kontinuitetu igrati fudbal), danas je Bešić ipak u dobroj formi, sa neka tri mjeseca vrlo dobrog i kontinuiranog fudbala.

Ostajem pri svom mišljenju da su Bešić i Pjanić sigurne opcije i da će se treći veznjak tražiti između Sarića i Cimirota, s tim da mislim da Sarić ima veću prednost zbog tog stila koji će više odgovarati stilu naše igre. Krunić i Prcić jesu misterija, definitivno bih i njih uključio u sve ovo vezano za vezni red al' nisam htio jer prosto nisu u Robertovim planovima, bar trenutno.

Iako, poznavajući Prosinečkog, ne bi me nimalo iznenadilo da protiv Sj.Irske u prvom meču Lige nacija vidimo Krunića ili Prcića u prvih 11, Robi je jednostavno 'mangup', i kao igrač i kao trener, ne boji se on napraviti neki "radikalan" potez, tako da su i tu sve opcije otvorene.

Edit:

PS: Neko će reći da je Zukanović bolja opcija od Bičakčića za ovaj stil, jer je tehnički bolji igrač od Ermina, al' moje mišljenje da je to nije skroz sagledano mišljenje i da nisu uzete u obzir sve okolnosti.

Zukanović jeste, nominalno, naš tehnički najbolji potkovan stoper, al' to je tehnika čisto u smislu dugih lopti koje Zukanović zna poslati prema naprijed, al' to opet nije ni blizu onoga što Robert želi, Zukanović je bio možda najbolja opcija za Mešin stil, jer je Meša furao da mu stoperi organizuju igru.

Treba nam igrač koji je okretan i brz (a to Ervin nije ni u ludilu, i Bičakčić je dosta bolji u tom segmentu od njega) da reaguje brzo pod pritiskom, i neko ko će loptu dati Pjaniću ili Bešiću, a Zukanović to nije, dosta on griješi u predaji lopte po zemlji, a te njegove duge lopte su u ovakvom stilu igre beskorisne, pa tako i on sam nije najpoželjnija opcija.
Edit mi se strasno svidja. Dobra, lucidna analiza. Ne bih mogao bolje opisati situaciju Zuka vs. Ermin Bicakcic.
A i za stopere ukupno se slazem, nema tu neke velike razlike u kvalitetu, ali upravo zbov toga treba sitnice posmatrat, koje mogu tu dovest prevagu. Tu treba trener da se dokaze. Odbrana se mora stabilizirat!

Sto se tice sredine, eto ostaje da vidimo. Ja kako rece sumnjam u trojac Besic-Pjanic-Cimirot. A naj nekako intersantnije bi bilo meni bar Pjanic DM i ispred Sanjin i Rade. Eh bas bi volio to vidjet. Toliko tehnike, pregleda, pokrivanje prostora, igra jednostavno. Mislim da bi zaigrali pravo. Znam da je prva kritika odmah,treba razbijac! Ali mislim da je to greska prva! Hocemo igru! Ne razbijanje! A Pjane se kod Allegrija skolovo defanzivno ko sto niko dosad nije. Mislim da znamo svo sta Allegri predikuje.
Da opet podsjetim na vezni red protiv Francuske '11. Medunjanin-Lulic-Pjanic-Misimovic u diamond. Najbolja nasa igra u historiji.
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la NiftyDribbler » 28 maj 2018, 02:31

Raonffa je napisao/la:To sam i ja primjetio u onoj trening tekmi protiv Famosa, nije Robi budala, zna on dobro da je glupost Zakarića zakucati uz aut liniju, njemu treba dozvoliti da ulazi u sredinu jer je jak na lopti i solidno tehnički potkovan. Nije da je on sad vrijedan rasprave, smatram da će već na jesen izgubiti mjesto u reprezentaciji (od Hajrovića vjerovatno), al' eto usput da i to kažem kad si već spomenuo.
Da, protiv Famosa! Izvini sto nisam naveo. Nadajmo se, ko sto ti rece, da ce Robi biti mangup pa da zovne jos dvojicu momaka koji zaista moraju biti tu.
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

Avatar
Miske01
Postovi: 1076
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la Miske01 » 28 maj 2018, 09:03

NiftyDribbler je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
NiftyDribbler je napisao/la: Za Kodru se slazem, cini se da ga Robert cijeni, i to zestoko. Ali u glavnom je odlicno da tu imamo i Dulju kao tehnicara, driblera, prodornog igraca, uz Kenana koji je dosta opasni po protivnicki gol, rastrcan, radilica, nije sebican, tehnicki potkovan, onako "španski", a i ima u glavi.

Pozicije stopera ce biti zaista interesantne i zanimljive.

Kao sto kazes, ako Ogi ne morao pokrivat desni bek, on bi trebao biti standardan.
Pored njega preferiram i ja Bicakcica. Defanzivno je jednostavno naj kompletniji od ostatka izuzev Vranjesa. Jak, dobar u duelu, skok u redu a i definitivno dosta brzi od Zuke i Tonija.
Zuka ima prednosti pas igre, pregleda, duge lopte i sposobnost povuci loptu. Ali relativno slab u duelima i spor.
Toni je po meni najslabija karika. Jedina vrlina je skok igra, tu je odlican. Sve drugo je na jako slabom nivou po meni. Spor, ulazi cudnu i nespretno u duele, ispada cesto blecak (sto zna i Ogi), i jos jednom da naglasim spor ko biblija.

Za sredinu se ne bih slozio. Mislim da Cimirot i Bešić konkurisu za poziciju zadnjeg veznog u Robijevom sistemu. Pjana i Sarić su po meni relativno sigurni ispred zasad. Mislim da necemo vidjet Besic-Pjanic-Cimirot na igralistu. S tim da za Sarica prema toj tezi nije pozvana konkurencija prava (Loncar za sad to nije) onigra sto posto. Sto u tom pogledu cini odluku da se na Prcica i Krunica ne racuna jos cudniju.

U glavnom hvala @raonffa na pokretanju interesantnih pitanja.
Kada su u pitanju stoperske pozicije, tu Robert bira manje zlo, al' ono definitivno.

Bičakčića referira ime kluba plus je relativno mlad (u odnosu na Šunjića i Zukanovića), a opet ima dosta iskustva u dresu reprezentacije. Također djeluje kao bolja opcija od Šunjića i Zukanovića al' nije tu velika razlika uopšte, sva trojica imaju prednosti i mane al' ću se složiti da je Bičakčić najpogodniji za ovaj stil fudbala koji gaji Robert, iako je to daleko od nekog velikog kvaliteta al' helem, bolje nemamo što se kaže.

Što se tiče sredine, ako gledaš na osnovu ovih prijateljskih onda je istina to što kažeš, jer gledajući zadnje dvije utakmice, Cimirot i Bešić su nekako dijelili minutažu dok su Sarić i Pjanić bili standardni. Al' mislim da to nije toliko presudno, uvjeren sam da je to posljedica toga što je Robert u svakom trenutku želio na terenu imati nekog iskusnog igrača u sredini terena, a to su definitivno u ovom rosteru Pjanić i Bešić, pa se možda stekao takav utisak da Bešić nije proveo puno vremena na terenu, a vjerujem da je i Bešićeva loša sezona uticala na to (tek je u tom periodu počeo u nekom kontinuitetu igrati fudbal), danas je Bešić ipak u dobroj formi, sa neka tri mjeseca vrlo dobrog i kontinuiranog fudbala.

Ostajem pri svom mišljenju da su Bešić i Pjanić sigurne opcije i da će se treći veznjak tražiti između Sarića i Cimirota, s tim da mislim da Sarić ima veću prednost zbog tog stila koji će više odgovarati stilu naše igre. Krunić i Prcić jesu misterija, definitivno bih i njih uključio u sve ovo vezano za vezni red al' nisam htio jer prosto nisu u Robertovim planovima, bar trenutno.

Iako, poznavajući Prosinečkog, ne bi me nimalo iznenadilo da protiv Sj.Irske u prvom meču Lige nacija vidimo Krunića ili Prcića u prvih 11, Robi je jednostavno 'mangup', i kao igrač i kao trener, ne boji se on napraviti neki "radikalan" potez, tako da su i tu sve opcije otvorene.

Edit:

PS: Neko će reći da je Zukanović bolja opcija od Bičakčića za ovaj stil, jer je tehnički bolji igrač od Ermina, al' moje mišljenje da je to nije skroz sagledano mišljenje i da nisu uzete u obzir sve okolnosti.

Zukanović jeste, nominalno, naš tehnički najbolji potkovan stoper, al' to je tehnika čisto u smislu dugih lopti koje Zukanović zna poslati prema naprijed, al' to opet nije ni blizu onoga što Robert želi, Zukanović je bio možda najbolja opcija za Mešin stil, jer je Meša furao da mu stoperi organizuju igru.

Treba nam igrač koji je okretan i brz (a to Ervin nije ni u ludilu, i Bičakčić je dosta bolji u tom segmentu od njega) da reaguje brzo pod pritiskom, i neko ko će loptu dati Pjaniću ili Bešiću, a Zukanović to nije, dosta on griješi u predaji lopte po zemlji, a te njegove duge lopte su u ovakvom stilu igre beskorisne, pa tako i on sam nije najpoželjnija opcija.
Edit mi se strasno svidja. Dobra, lucidna analiza. Ne bih mogao bolje opisati situaciju Zuka vs. Ermin Bicakcic.
A i za stopere ukupno se slazem, nema tu neke velike razlike u kvalitetu, ali upravo zbov toga treba sitnice posmatrat, koje mogu tu dovest prevagu. Tu treba trener da se dokaze. Odbrana se mora stabilizirat!

Sto se tice sredine, eto ostaje da vidimo. Ja kako rece sumnjam u trojac Besic-Pjanic-Cimirot. A naj nekako intersantnije bi bilo meni bar Pjanic DM i ispred Sanjin i Rade. Eh bas bi volio to vidjet. Toliko tehnike, pregleda, pokrivanje prostora, igra jednostavno. Mislim da bi zaigrali pravo. Znam da je prva kritika odmah,treba razbijac! Ali mislim da je to greska prva! Hocemo igru! Ne razbijanje! A Pjane se kod Allegrija skolovo defanzivno ko sto niko dosad nije. Mislim da znamo svo sta Allegri predikuje.
Da opet podsjetim na vezni red protiv Francuske '11. Medunjanin-Lulic-Pjanic-Misimovic u diamond. Najbolja nasa igra u historiji.
Tako je Nifty, stvarno bi bilo lijepo opet vidjeti taj dijamant s nasim najboljim tehnjcarima u sredini. Izgledali bi ko Spanija
BHF

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BiH - Crna Gora/J. Koreja - BiH 28.5./2.6.2018.

Post Postao/la JavierBosnia » 28 maj 2018, 09:54

Stigao je i Seo
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Celtic, DanijelTZ, guillermo i 21 gost.