Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 30 maj 2018, 11:45

igra je bila super, stvorene 3 100% prilike koje nisu iskoristene, trebalo biti min 3-0 ali nema veze
Zarathustra

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la marconato » 30 maj 2018, 11:48

bhsport je napisao/la: Idi prati svoju reprezentaciju i mani se soljenja pameti.
Crna gora je dosla sa 5,6 debitanata, znaci igraci koji nisu u 22 najbolja kada je sve normalno, dakle treca postava.
Nije nebitna utakmica nego je propao termin za uigravanje za ligu nacija. Sto se igre tice, to je bila jedna od najnegledljivijih utakmica koje ne BiH reprezentacija odigrala u istoriji i to na oprostaju 3 legende. Nisu ih bili u stanju ispostovati pobjedom protiv nikad losije Crne Gore.
Tebi vjerovatno godi onakva igra i onakvo zalaganje jer te za BH repkom boli neki cosak, pitao bih te da Srbija odigra onako protiv Cilea u 'nebitnoj prijateljskoj utakmici', samo nemoj mi prosipati te gluposti na ovoj temi. Ako si zvezdas i simpatises Prosineckog zbog drugih razloga, nema potrebe da opravdavas onu sramotu od utakmice.
Ne mogu ja voleti i gotiviti Robija, koliko ti mozes fudbalsku reprezentaciju BiH i s te strane svakako smatram da sam u ovom slucaju objektivniji od tebe! Nemam ja nista od toga sto ce Džeko i ekipa odigrati lose, samo iznosim neko svoje vidjenje!
Nastavljas da drvis o nekoj trecoj postavi iako sam to vec ranije pobio, jer, ponavljam, 6 igraca koji su igrali u Zenici su clanovi startnih 11, 3-ca su ili u 11 ili prve alternative...

U punim sastavima, BiH je blagi favorit u odnosu na Cg i ne znam na osnovu cega ti smatras da se podrazumijeva da se trebala dobiti ova utakmica uzevsi u obzir da je mec po svemu sudeci bio revijalnog karaktera, posebno sto je udarni dvojac bio tu samo fizicki, a glavom vec davno zavrsio sezonu.
Da se to igralo s Čileom u sklopu priprema za SP kao sto kazes, imalo bi osnova za dobranu kritiku, ali posto nije, preporucujem ti da uzmes sve s dobrom dozom rezerve...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

mire96
Postovi: 1055
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la mire96 » 30 maj 2018, 11:49

Bila je losa utakmica, ali najgora ikad? Nema sanse. Uzvratna sa Irskom, tekma protiv Grcke u Zenici, pa i obje protiv Andore iako smo ih 'mlatnuli' po 3:0, nisu nista bolje odigrane utakmice od ove sa Crnom Gorom. Ono je bila prosjecna utakmica pod Mesinom palicom, tako da nema sanse da je najgora ikad. A to je da ne racunam bisere protiv Rumunije, Madjarske, Moldavije u daljoj proslosti.

Avatar
bhsport
Postovi: 11282
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la bhsport » 30 maj 2018, 12:02

marconato je napisao/la:
bhsport je napisao/la: Idi prati svoju reprezentaciju i mani se soljenja pameti.
Crna gora je dosla sa 5,6 debitanata, znaci igraci koji nisu u 22 najbolja kada je sve normalno, dakle treca postava.
Nije nebitna utakmica nego je propao termin za uigravanje za ligu nacija. Sto se igre tice, to je bila jedna od najnegledljivijih utakmica koje ne BiH reprezentacija odigrala u istoriji i to na oprostaju 3 legende. Nisu ih bili u stanju ispostovati pobjedom protiv nikad losije Crne Gore.
Tebi vjerovatno godi onakva igra i onakvo zalaganje jer te za BH repkom boli neki cosak, pitao bih te da Srbija odigra onako protiv Cilea u 'nebitnoj prijateljskoj utakmici', samo nemoj mi prosipati te gluposti na ovoj temi. Ako si zvezdas i simpatises Prosineckog zbog drugih razloga, nema potrebe da opravdavas onu sramotu od utakmice.
Ne mogu ja voleti i gotiviti Robija, koliko ti mozes fudbalsku reprezentaciju BiH i s te strane svakako smatram da sam u ovom slucaju objektivniji od tebe! Nemam ja nista od toga sto ce Džeko i ekipa odigrati lose, samo iznosim neko svoje vidjenje!
Nastavljas da drvis o nekoj trecoj postavi iako sam to vec ranije pobio, jer, ponavljam, 6 igraca koji su igrali u Zenici su clanovi startnih 11, 3-ca su ili u 11 ili prve alternative...

U punim sastavima, BiH je blagi favorit u odnosu na Cg i ne znam na osnovu cega ti smatras da se podrazumijeva da se trebala dobiti ova utakmica uzevsi u obzir da je mec po svemu sudeci bio revijalnog karaktera, posebno sto je udarni dvojac bio tu samo fizicki, a glavom vec davno zavrsio sezonu.
Da se to igralo s Čileom u sklopu priprema za SP kao sto kazes, imalo bi osnova za dobranu kritiku, ali posto nije, preporucujem ti da uzmes sve s dobrom dozom rezerve...
Shvati da je ovo priprema pred ligu nacija, pa ima razloga za kritiku. U punom sastavu smo favoriti kuci protiv Crne Gore a ne kada igras sa oslabljenom.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la marconato » 30 maj 2018, 12:10

bhsport je napisao/la: Shvati da je ovo priprema pred ligu nacija, pa ima razloga za kritiku. U punom sastavu smo favoriti kuci protiv Crne Gore a ne kada igras sa oslabljenom.
Isto sam i ja napisao, ali liga nacija nije za 2 sedmice, nego za 3 mjeseca i ti oceglodno zanemarujes psiholoski faktor! Nije isto pripremati igrace za kontrolni mec u jeku sezone i u situaciji kada pravis oprostajni spektakl za par igraca u smiraj prvenstava u sezoni godisnjih odmora...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
bhsport
Postovi: 11282
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la bhsport » 31 maj 2018, 08:26

Mujcin o Prosineckom:
Edin je u drugoj polovini devedesetih godina prošlog stoljeća u Dinamu dijelio svlačionicu s današnjim selektorom BiH Robertom Prosinečkim. Prisjetio se Mujčin tih vremena.

- Ma Robi je ljudina. Koliko je to normalan čovjek, ispričat ću vam jednu anegdotu. Sjedili smo u jednom zagrebačkom kafiću. Mene su kao bh. reprezentativca prepoznali neki ljudi iz Tuzle i prišli i zamolili da im sredim da se slikaju s Prosinečkim. Nakon toga uslijedila je scena kako Prosinečki kroz kafanu nosi njima piće za drugi sto. Ja mu kažem, Robi bolan, ima konobar za to, a on se samo nasmije. Zamislite, koliko je on bio normalan čovjek, te je ljude iz Tuzle prvi put vidio – kazao je Mujčin.

Smatra da nas Robi može odvesti na Euro.

- On zna raditi sa igračima. On nađe načina da se sprijatelji s igračima, javnost ga je prihvatila i ja vam tvrdim da će BiH otići s Prosinečkim na Euro – kazao je Mujčin.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
AndreWilliams
Postovi: 591
Pridružen/a: 22 avg 2014, 13:33
Lokacija: Guinea-Bissau
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la AndreWilliams » 31 maj 2018, 10:52

bhsport je napisao/la:Mujcin o Prosineckom:
Edin je u drugoj polovini devedesetih godina prošlog stoljeća u Dinamu dijelio svlačionicu s današnjim selektorom BiH Robertom Prosinečkim. Prisjetio se Mujčin tih vremena.

- Ma Robi je ljudina. Koliko je to normalan čovjek, ispričat ću vam jednu anegdotu. Sjedili smo u jednom zagrebačkom kafiću. Mene su kao bh. reprezentativca prepoznali neki ljudi iz Tuzle i prišli i zamolili da im sredim da se slikaju s Prosinečkim. Nakon toga uslijedila je scena kako Prosinečki kroz kafanu nosi njima piće za drugi sto. Ja mu kažem, Robi bolan, ima konobar za to, a on se samo nasmije. Zamislite, koliko je on bio normalan čovjek, te je ljude iz Tuzle prvi put vidio – kazao je Mujčin.

Smatra da nas Robi može odvesti na Euro.

- On zna raditi sa igračima. On nađe načina da se sprijatelji s igračima, javnost ga je prihvatila i ja vam tvrdim da će BiH otići s Prosinečkim na Euro – kazao je Mujčin.
Tako mi pricaj ;)

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24505
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Goalgetter » 31 maj 2018, 14:44

0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:0.

Stvaranje nove Grcke. :mrgreen:

Avatar
bhsport
Postovi: 11282
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la bhsport » 31 maj 2018, 14:52

AndreWilliams je napisao/la:
bhsport je napisao/la:Mujcin o Prosineckom:
Edin je u drugoj polovini devedesetih godina prošlog stoljeća u Dinamu dijelio svlačionicu s današnjim selektorom BiH Robertom Prosinečkim. Prisjetio se Mujčin tih vremena.

- Ma Robi je ljudina. Koliko je to normalan čovjek, ispričat ću vam jednu anegdotu. Sjedili smo u jednom zagrebačkom kafiću. Mene su kao bh. reprezentativca prepoznali neki ljudi iz Tuzle i prišli i zamolili da im sredim da se slikaju s Prosinečkim. Nakon toga uslijedila je scena kako Prosinečki kroz kafanu nosi njima piće za drugi sto. Ja mu kažem, Robi bolan, ima konobar za to, a on se samo nasmije. Zamislite, koliko je on bio normalan čovjek, te je ljude iz Tuzle prvi put vidio – kazao je Mujčin.

Smatra da nas Robi može odvesti na Euro.

- On zna raditi sa igračima. On nađe načina da se sprijatelji s igračima, javnost ga je prihvatila i ja vam tvrdim da će BiH otići s Prosinečkim na Euro – kazao je Mujčin.
Tako mi pricaj ;)
Robi je lik, ali kad nesto nije OK treba to reci, a ne prikrivati i spinovati glupostima.
Off, da je Saric bio u kafani beli bi mu i rucak napravio. :urnebes:
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 31 maj 2018, 16:31

Vrlo je tesko biti los trener ako si normalan covjek i uspjesan sportas. Veliki nogometasi su pocesto obdareni skromnim intelektom pa ih to limitira u trenerskom poslu. To sa Robijem nije slucaj.
U dosadasnjem dijelu rada sa nasim timom po meni je vec vidljiv pomak nabolje. Nije to nista spektakularno ali se vidi. U odnosu na Mesu ovo je potpuno nova prica. Da budem iskren nisu mi jasna forsiranja par igraca na ustrb nekoliko boljih ali je prerano da bi se radi toga dizala velika buka. Promocija mladih igraca i pokusaj da se rijese lose pokrivene pozicije u timu se dogadjaju iz utakmice u utakmicu. Cini mi se da su na DB vec isprobana 3 igraca i konstantno se trazi rjesenje. Backup za Kolasinca je vec doveden. Nekoliko mladih igraca je dobilo sansu a samo Saric i Zakaric donekle ruse sliku o dobrim potezima. Igrali smo protiv Bugara, Senegala i Crnogoraca a u svakoj utakmici smo bili bolji tim. Sve u svemu za sada to nije lose.
Cak je i dugo osporavana PL prisutna kao nikad do sada.

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la High » 31 maj 2018, 16:37

Sad da povežemo Robija konobara, merhemetliju i Robija selektora? :lol:
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3523
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Alminjo99 » 31 maj 2018, 16:39

Goalgetter je napisao/la:0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:0.

Stvaranje nove Grcke. :mrgreen:
Kukakli na grke, a mi jos gori u ovih par utakmica. :mrgreen: Ali ako ce to donosit rezultat nemam nista protiv.
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la BelminM23 » 31 maj 2018, 16:41

Vala guzice bih dao da smo na ovom svjetskom sada, pa neka nas karaju u sve tri utakmice.

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la paulus » 31 maj 2018, 18:09

Ok , slazem se da he termn grozan i sve to , al to nije ono sto me brine?!
Da prosle su 5 utalmoca ako tacunamo Famos Drava a nasa se igra nije pomakla sa Bazdareviceve , nimalo ! NEKA NABIJANJA LOPTE , NEMA TRI PASA ,
DUPLI NISAM vIDIO OD SUSICA , A o mnogo brze prenosene lopte o lopti u prostor, to stvarno nisam vidio godinama,. Igramo vec godinama na silu I zao mi je al izgledamo ocajno " I FRAJERA (Kasetasa) ne mogi smisliti NE PODNOSIM ZBOG NEPOTIZMA! I ljenosti, sto je doveo ukupno 3 igtaca u 4 god ,
Sto je guro svoje malverzaviju Sto je guro svoje i TinA kontra sviju,
Ali se pokaza da je znao sta radi sjajno dobro . igrali smo pravu pas igru ,brzu i sa puno presinga( naravno ), Jako je vazno sto mu je Ciro skupio zimi , od imena i radnika, nas je probro ekipu i kasetas je dosao sa u rukama u napomu snage ,baze najbolje generacije . I iako je sve to dobio od Cire ( koji nas je izveo na pravi puz morao je imat znanje da sce to ustima i ustimo je , mljeli smo sve prEd sobom napadackom igrom,presom i borbom .
Ono sto je Bazdarevic radio iako , je radio vise , ja bi UZAS !!!Radio bolje makar na terenu. NJEGOVA MANA STO NE MOZE PREUZETI ODG. JE CINILA SVE 100X GORIM. i KAD REPKA I NAVIJACI OBANRNU U PROSJECNOSTI , EZAK POSAO IMA DECEMBARSKI I IAKO SU OVE PRVE TEKME ZA SKORO PA NE GLEDAT , Robert je igrao za ouno manijakalno dobrih trenera i selektor , sa vrhunskim igracima , vodio je Hrvatsku sa Bilicem i ovaj Azerbejdzan je dobra epizoda za iskustvo. Mora ih dignuti , rEntuzijazam za nasu repku je neophodan , al moram rec Saric prva , ne razumjem , Zakaric Loncar nema najboljeg igraca Serie B , Ja znam da on trazi rjesenja za deficitarna mjesta al Robi Saruc nije taj! Sa onim tODOROVICEM JE POGODIO , I SADA NAJVECA misterija nase repke , Edin Visca' covjek u Turskoj stalmo medju najboljma , dodje ovdje i Dulj Zakatic Stevanovic , Hajrovic , gledaju 10 000 puta ihraca koji im uzima mjesto I NIKO NE ZNA ZASTO?! Viscu treva posadit malo, na klupu!

Robi ako rezultat nije bitan , ajde pritisnite Koreju na njihovoj polovici i igrajte sa 3-5-2 sa winbacksima , pJANICA JE aLEGRRI DRESURO U REGISTU , IMAMO cIMIJA DA IGRA bOX TO bOX IL DA SA MJENJA SA PJANOM KAD on ode gore , ono ato nam fali a je Miske ili cak brzi Miske . Probat Menala.... Krunica pa cak i Viscu mozda se sbadje na toj poziviji dok ne iskopamo momka sposobnog za dribling i pas u spaceorostot Menala Krunica . I Robi i ostale moje kolege navijaci sit sam polutrcanja .
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

aqarius
Postovi: 3884
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la aqarius » 31 maj 2018, 18:29

Jarane čime si to pisao tekst..klinastim pismom.Pe de ga malo uredi nemoj da ti bude mrsko...krenuo čitati stigao do pola i jok,,nema šanse.

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la paulus » 31 maj 2018, 18:33

aqarius je napisao/la:Jarane čime si to pisao tekst..klinastim pismom.Pe de ga malo uredi nemoj da ti bude mrsko...krenuo čitati stigao do pola i jok,,nema šanse.
tel brate
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

soko
Postovi: 3744
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la soko » 31 maj 2018, 19:03

Najgora utakmica? Pa mogli smo pet golova zabiti al nije islo. Dzeko malo preko gola poslije odlicne solo akcije, Dzeko promasio 100% sansu kad mu je Visca loptu namjestio. Pjanic pogodio stativu, Kodro promasio par puta. I ovo su uradili u nebitnoj utakmici.
Smijesno koliko ovdje neki dezurni kriticari vecinom iz Austrije potrose vremena na forumu. Pa zavuci rukave, ima trenerska skola u Austriji, za ovoliko vremena koliko provedete na forumu mozete zavrsiti skolu i pravac BiH pa mjenjaj kad znas bolje vec bez skole. Mozes misliti da tu energiju iskoristis na nesto korisno

Avatar
bhsport
Postovi: 11282
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la bhsport » 01 jun 2018, 14:58

Ovo hocu da vidim Robi, ovo od tebe ocekujem. To je to.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Pivopija » 01 jun 2018, 15:09

Prosinecki pojeo Korejce, ali bukvalno. :D
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
bhsport
Postovi: 11282
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la bhsport » 01 jun 2018, 15:10

Tek se sada vidi ono sto pokusava mjesecima. Ovo je to cemu tezi i ovo treba uigravati. Bravo.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Goalgetter i 41 gost.