Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

sombrero
Postovi: 1840
Pridružen/a: 25 avg 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la sombrero » 01 jun 2018, 23:13

S obzirom kako nas je Meša unazadio ovo je odlično

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la NiftyDribbler » 02 jun 2018, 01:07

sombrero je napisao/la:S obzirom kako nas je Meša unazadio ovo je odlično
Nemoj te vise spominjati Gargamela! Prepadat dijecu ovda.
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

esprit24
Postovi: 5380
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la esprit24 » 02 jun 2018, 01:19

Koncano je shvatio da se ne isplati forsirati sarica i ove zvijezde iz PL-a. Msm da je danasnja postava ta koja bi trebala iznijeti ligu nacija i kvale, tu prije svega msm na sestorku besic, cimi, pjanic, dulja, visca i dzeko. Odbrana ce sigurno pretrpiti promjene, tako da msm da ce bega na gol, seo na lijevog beka, vranjes na stoper i nepoznanice su drugi stoper i desni bek, mada ja da sam na robijevom mjestu ja bih maksimalno isforsirao ovog malca iz slobode. U svakom slucaju trenutno je kafu za sve bekove i stopere(bicu, vranjesa)
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 02 jun 2018, 03:01

esprit24 je napisao/la:Koncano je shvatio da se ne isplati forsirati sarica i ove zvijezde iz PL-a. Msm da je danasnja postava ta koja bi trebala iznijeti ligu nacija i kvale, tu prije svega msm na sestorku besic, cimi, pjanic, dulja, visca i dzeko. Odbrana ce sigurno pretrpiti promjene, tako da msm da ce bega na gol, seo na lijevog beka, vranjes na stoper i nepoznanice su drugi stoper i desni bek, mada ja da sam na robijevom mjestu ja bih maksimalno isforsirao ovog malca iz slobode. U svakom slucaju trenutno je kafu za sve bekove i stopere(bicu, vranjesa)
Slažem se sa tobom!
Dobro je dati priliku protiv slabijih reprezentacija igračima iz Premijer lige BiH, ali ne možeš baš svaku utakmicu počinjati sa njima, a Todorović je ono što nam je falilo! Fenomenalan je mali! :wtf:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Rimes87
Postovi: 2011
Pridružen/a: 19 mar 2013, 01:30
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Rimes87 » 02 jun 2018, 03:27

A, ispade da Todorovic igra u Austriji a ne u PL BiH po vasim komentarima...
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8088
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la muhamedhulk » 02 jun 2018, 03:46

Naprijed solidno, nazad skripi. Valjda Kolasinac, Bicakcic i jos neko to popuni bolje. Darko desno jer nema konkurenciju trenutno.
Vezni red je odlican trenutno, cak i jedan Besic se koristi kao box-to-box veznjak i nije zadnji vezni, ono striktno defanziva. Odlicno za njega jer moze trcati. Cimi korektor. Pjanic sloboda.
Od prve utakmice se vidi da Robi ima sistem koji moze dati rezultat, sad fali da se nadje tih 14, 15 igraca koji ce odgovarati sistemu. Danas stoperi i nisu bas bili sigurni u organizaciji, kako naprijed tako ni nizad.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

gruezi
Postovi: 3894
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la gruezi » 02 jun 2018, 03:59

Po meni ovo davanje sanse igracima iz nase lige je gubljenje vremena...da bilo ko stariji od 21 godine ima bar osrednji evropski kvalitet nebi u nasoj ligi igrao...igraci iz nase lige lice na amatere kad imaju loptu u nogama....

Avatar
adem993
Postovi: 406
Pridružen/a: 29 dec 2015, 18:23
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la adem993 » 02 jun 2018, 04:18

gruezi je napisao/la:Po meni ovo davanje sanse igracima iz nase lige je gubljenje vremena...da bilo ko stariji od 21 godine ima bar osrednji evropski kvalitet nebi u nasoj ligi igrao...igraci iz nase lige lice na amatere kad imaju loptu u nogama....
Po meni prijatelju grijesis,nasa liga se toliko podcjenjuje pa sam tim i ovaj Todorovic,momak je pokazao da itekako ima potencijala i siguran sam da Ce uspjeti da napravi transfer vec ovo ljeto..evo npr ja bih sad dao 4 igrača Sarajeva i para jos za njega...Taj isti Todorovic je jedan od glavnih igrača mlade reprezentacije koja nikad bolje nije kotirala da se docepa jednog prvenstva..Nama fali infrastruktura,fale nam stabilni klubovi bez dugova,be z taldzija u upravama i fali neko kao Robert ko Ce dati priliku ovim momcima i pokazat da vjeruje u njih,siguran sam da bi bez ovih problema,nasi klubovi bili puno konkurentniji na evropskoj sceni,liga bila jaca i proizvodili se igrači za reprezentaciju,uostalom cisti dokaz su ti Visca,Sehic,Cimirot,Duljevic pa i Dzeko itd itd..Podržavam selektora upotpunosti i samo nek tako nastavi..Njegov potpis se vidi,sta Ce nam donijet vidjet cemo!!!
Bit ćeš opet prvak čest 1946

Saraj'vo ko nekad želja nam je jedina!!!

Ooooo sta se desilo,pa te ludo volim saraj'vo

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Esport » 02 jun 2018, 09:09

Sve je do saveza, mora da se pooštre kriteriji za igranje u premijer lizi. Tereni moraju biti uslovni, odnosno ako nemaš uslovan teren, nema licence. Bolje igrati ligu sa 7-8 timova na normalnim terenima, nego sa 12 na oranicama.
Evo pokazali su da mogu i da ostave klubove bez licence, to treba raditi i ubuduće, jer smiješno je da ti premijer ligu igra klub poput Meatelegea(bez stadiona). Odnosno ako hoćeš da igraš prmijer ligu, moraš obezbijediti sve uslove, finnasijsku stabilnost, kvalitetan teren, sa stadionom koji zadovoljava kriterije, sve kategorije podmlatka...., inače nema licence.
Iz takve lige će isplivavati igrači, koji će se moći prodati za normalnu cijenu i biti kandidati za reprezentacije.
:hmmmmm: :kafa:

Avatar
AndreWilliams
Postovi: 591
Pridružen/a: 22 avg 2014, 13:33
Lokacija: Guinea-Bissau
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la AndreWilliams » 02 jun 2018, 09:49

Ima tu jos prostora za napredak. Krunica i Prcica jos ubaciti u kombinacije, Dinamovce i eventualno Demirovica ako se razigra u sljedecoj sezoni. Ova ekipa ce tek da bude dobra kad Robi krene sa mangupskim fazonima, kratkih kornera i kombinacija iz prekida. Vrhunac ce se desiti 2022, a prije toga ce biti najprijatnije iznenadjenje na euru.

Avatar
Miske01
Postovi: 1076
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Miske01 » 02 jun 2018, 10:28

AndreWilliams je napisao/la:Ima tu jos prostora za napredak. Krunica i Prcica jos ubaciti u kombinacije, Dinamovce i eventualno Demirovica ako se razigra u sljedecoj sezoni. Ova ekipa ce tek da bude dobra kad Robi krene sa mangupskim fazonima, kratkih kornera i kombinacija iz prekida. Vrhunac ce se desiti 2022, a prije toga ce biti najprijatnije iznenadjenje na euru.
Bog te cuo!
BHF

AnelMid
Postovi: 884
Pridružen/a: 13 jul 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la AnelMid » 02 jun 2018, 11:52

Jedino sto naše igrače koči da idu u inostranstvo je da nisu EU igrači

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la NiftyDribbler » 02 jun 2018, 12:40

Rimes87 je napisao/la:A, ispade da Todorovic igra u Austriji a ne u PL BiH po vasim komentarima...
Sta to znaci?
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la NiftyDribbler » 02 jun 2018, 13:06

gruezi je napisao/la:Po meni ovo davanje sanse igracima iz nase lige je gubljenje vremena...da bilo ko stariji od 21 godine ima bar osrednji evropski kvalitet nebi u nasoj ligi igrao...igraci iz nase lige lice na amatere kad imaju loptu u nogama....
To je opet onaj klasicni negativizam koji se radja iz jedne doze primitivizma. U Bosni je sve lose, a tamo kod njih cvijetaju ruze. Kad pogledas malo u svijet i vidis broj igraca sa ovih prostora koji nisu samo u vrhu evropskog fudbala, nego ima tu i širine (Belgija, Holandija, Austrija...), onda se mora konstatovati da mi ljudi sa Balkana imamo smisla i ljubavi prema toj lopti, i da radimo njezno s njom. Evo dosta ovdje moje raje u Austriji me pita kako to da tako male zemlje tako cesto izlaze na velika takmicenja, imaju igrace u top klubovima ili igraju lijep fudbal. I ne samo u fudbalu, gotovo u svim sportovima gdje prisutna lopta.

Tako da se i Premijer Liga tu podcijenjuje sto se tice njenje sposobnosti da posalje igrace na put, koji su tehnicki dobri, kontaju glavom i cesto imaju taj ruh koji fali drugim zemljama. Evo Austrija nije od 1990 bila na SP-u.

Sto fali, to jesu novci, koji u danasnjem fudbalu i jesu strasno bitni ali ne i jedini kriteriji za kvalitetan rad i uspjeh. Treba se isto tog malogradjanstva rijesiti, koji po meni i jeste mozda i najveca kocnica da se nesto vece postigne. Veliki gap izmedju Reprezentacije i Lige po meni je i u tome, sto ti igrace iz Dijaspore a i oni sto igraju vani donose i novo razmisljanje i novi pozitivan pristup.

Naprimjer Bega, koji uvijek zraci optimizmom, u BiH mnogi bi ga okarakterisali glupim. Treba biti "mudar".

E tako se treneri u PLBiH cesto onda nadmudrivaju, nemaju petlje da iskreno igraju svoj fudbal, i da daju sansu mladima! A to je neminovno za takvu jednu Ligu!!!
Daj te malcima kao Todorovicu sansu!
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 02 jun 2018, 13:25

AnelMid je napisao/la:Jedino sto naše igrače koči da idu u inostranstvo je da nisu EU igrači
ovo je isto tako velika istina i velika prepreka zbog koje se evropski klubovi tesko odlucuju za nase igrace ako ne planiraju odma dati status prvotimca. radije ce dovesti nekog afrikanca, juznoamerikanca neko cekati nekog naseg polahko davati sansu, a tek ako se u startu ne pokaze vraca se expresno.

mislite da bi evropa ovako cvjetala od hrvatskih igraca da nisu u EU? u ovoj mjeri sigurno ne

mislite da bi frankfurt kupio cavara da nema hrvatski pasos? cisto sumnjam
Zadnja izmjena: Moggi, dana/u 02 jun 2018, 13:30, ukupno mijenjano 1 put.
Zarathustra

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 02 jun 2018, 13:27

AnelMid je napisao/la:Jedino sto naše igrače koči da idu u inostranstvo je da nisu EU igrači
Izgleda da to ne koci igrace iz Srbije koji redovno prave transfere u ligi 5

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 02 jun 2018, 13:32

Vucevich je napisao/la:
AnelMid je napisao/la:Jedino sto naše igrače koči da idu u inostranstvo je da nisu EU igrači
Izgleda da to ne koci igrace iz Srbije koji redovno prave transfere u ligi 5
pogledaj koliko se njih vrati nakon jedne sezone ili polusezone
Zarathustra

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 02 jun 2018, 13:38

Moggi je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
AnelMid je napisao/la:Jedino sto naše igrače koči da idu u inostranstvo je da nisu EU igrači
Izgleda da to ne koci igrace iz Srbije koji redovno prave transfere u ligi 5
pogledaj koliko se njih vrati nakon jedne sezone ili polusezone
To sto se vrate nije bitno, poenta je da cesto prave transfere u ligi 5 bez ikakvog problema tako da taj izgovor ne pije vodu.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 02 jun 2018, 13:38

Moggi je napisao/la:
AnelMid je napisao/la:Jedino sto naše igrače koči da idu u inostranstvo je da nisu EU igrači
ovo je isto tako velika istina i velika prepreka zbog koje se evropski klubovi tesko odlucuju za nase igrace ako ne planiraju odma dati status prvotimca. radije ce dovesti nekog afrikanca, juznoamerikanca neko cekati nekog naseg polahko davati sansu, a tek ako se u startu ne pokaze vraca se expresno.

mislite da bi evropa ovako cvjetala od hrvatskih igraca da nisu u EU? u ovoj mjeri sigurno ne

mislite da bi frankfurt kupio cavara da nema hrvatski pasos? cisto sumnjam
Srbija nije u EU, Hrvatska do 2014. godine nije bila u EU, pa su prodavali i prodaju desetine igraca u EU.
Razlog je ,naprosto, los proizvod nase lige. Zaboravljamo da su Dzeko i Zukanovic dva (polu)proizvoda domace lige, u preko 20 godina
postojanja, koji su napravili karijere u ligama 5.
A nije da nismo dobivali sansu, moze se nabrojati barem 10 igraca koji su je dobili, a nisu iskoristili.

Avatar
Rimes87
Postovi: 2011
Pridružen/a: 19 mar 2013, 01:30
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Rimes87 » 03 jun 2018, 13:21

NiftyDribbler je napisao/la:
Rimes87 je napisao/la:A, ispade da Todorovic igra u Austriji a ne u PL BiH po vasim komentarima...
Sta to znaci?
Ma presmijesno mi da likovi govore kako ne treba gurati igrace iz PL BiH i onda hlavospjeve Todoru prave a momak clan ekipe koja je zavrsila PL BiH u donjem dijelu tabele. Nije da mi nemamo talenata, samo treba neko da ih prepozna i gurne u vatru. A, i ti si u onom svom dugom postu dobro to objasnio, ali dzaba kada ljudi smatraju da je nasa liga odron (i jeste) i da ne moze dati dobrog igraca (a moze).
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: soccerfan i 24 gosta.