FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 12 jun 2018, 14:09

Pa baš zato što volim i pišem, da je drugačije bolio bi me pimpek. Demagogija je "podrži klub bez obzira na sve" iz razloga što idemo iz greške u grešku a od mene se traži da budem slijepo poslušan jer ako nisam ja ne podržavam klub. Klub ili poteze? Velika je to razlika a sa moje tačke gledišta nije baš najpametnije klimati glavom na svaki potez i poznavajući situaciju mnogi će biti negativno iznenađeni kada dođe trenutak da nas ovi ljudi napuste. Nije baš sve onako kako nam se prezentuje i kad tad će doći trenutak da se povuče crta i sabere sve urađeno ali ne na način kao što nam je Nikolić prezentovao raskide i transfer politiku što je šamar inteligenciji već jednostavnom matematikom.

Evo godinama se priča da se vracaju dugovi pa bi bilo lijepo da se izađe u javnost sa ciframa. Ima prije tri godine šta se pričalo i da vidimo kakvo je stanje danas. Kažu vraćaju pa da vidimo koliko su vratili ako ne računamo onaj reprogram protpisan prije njih za koji zaslugu sebi pripisuju. A takođe bi bilo lijepo ako ima novih da nas i o tome obavijeste, trasnparentni smo zar ne.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

nide
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la nide » 12 jun 2018, 14:12

Ima li sta novor sa stadiona. Kako napreduju radovi. Jeli se počelo sa grijačima.

Avatar
Hrasno87
Postovi: 135
Pridružen/a: 02 jun 2018, 17:32
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno87 » 12 jun 2018, 14:39

Kažu zavrsili jednog, nafatali ga na putu za Beograd ...

Ovu sezonu treba zaboraviti prije nego je i počela, iste greske u startu, isti problemi, nepovjerenje raje, ublehaško vodjenje kluba, pomno klimanje glavom klimača, najmizerniji pocetak priprema svega dvadesetak navijača na prozivci, pad prodaje pojedinacnih karata, pad prodaje clanskih itd. sve "obecavajuce" stvari ...
1921'

R.I.P. Anthony Bourdain (1956.-2018.)

A.Čulić - "Ako nekome slučajno pokušate sugerirati da srlja, pri tome argumentirano, Vi ste crna ovca, a među hiljadama bijelih, crna ne može biti nimalo draga, strši ..."

za_zivot_cijeli
Postovi: 676
Pridružen/a: 14 jul 2010, 10:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la za_zivot_cijeli » 12 jun 2018, 14:49

Neandertalac je napisao/la:Pa baš zato što volim i pišem, da je drugačije bolio bi me pimpek. Demagogija je "podrži klub bez obzira na sve" iz razloga što idemo iz greške u grešku a od mene se traži da budem slijepo poslušan jer ako nisam ja ne podržavam klub. Klub ili poteze? Velika je to razlika a sa moje tačke gledišta nije baš najpametnije klimati glavom na svaki potez i poznavajući situaciju mnogi će biti negativno iznenađeni kada dođe trenutak da nas ovi ljudi napuste. Nije baš sve onako kako nam se prezentuje i kad tad će doći trenutak da se povuče crta i sabere sve urađeno ali ne na način kao što nam je Nikolić prezentovao raskide i transfer politiku što je šamar inteligenciji već jednostavnom matematikom.

Evo godinama se priča da se vracaju dugovi pa bi bilo lijepo da se izađe u javnost sa ciframa. Ima prije tri godine šta se pričalo i da vidimo kakvo je stanje danas. Kažu vraćaju pa da vidimo koliko su vratili ako ne računamo onaj reprogram protpisan prije njih za koji zaslugu sebi pripisuju. A takođe bi bilo lijepo ako ima novih da nas i o tome obavijeste, trasnparentni smo zar ne.
niko ne treba biti slijepi poslusnik, daleko od toga. ali mislim da svako prije bilo kakve ocjene treba sagledati jednu siru sliku i desavanja staviti u jedan siri kontekst te imati potrebne validne informacije da bi objektivno i racionalno mogao donijeti sud o necemu. bilo kakav drugi pristup ne bi bio korektan i mogao bi se okarakterisati kao "prodavanje ubleha".

evo, mi sada kao nesto naprdjujemo o finasijama i stanju u klubu a niti jedan od nas dvojice nema potpuni uvid u sve da bi mogao iskristalisati misljenje na osnovu cinjenica. to je brate neozbiljno.

ne znam zasto da ne racunamo reprogram!? u tri godine je 36 mjeseci, mjesecno dajemo po 10k sto je 360k u tri godine. nije malo niti zanemarljivo pa da ne ulazi u neke "jednostavne matematike". za te tri godine, ukoliko nismo stvorili nova zaduzenja prema poreznoj, a vjerujem da nismo, jer se to moze provjeriti, to je dovoljno da kazem da je uradjen sjajan posao u poredjenju sa nekim proslim vremenima u kojima nismo nista vracali a stvarali smo nove dugove.

nesumnjivo, doci ce vrijeme kada ce i ovi ljudi napustiti klub. iza njih ce sigurno ostati nesto sto niko od njih nece ponijeti ni svojoj kuci ni u mezar. to ce ostati klubu, nama, nasoj djeci. hoce li ostati i neki dugovi, to cemo vidjeti. zelim vjerovati da nece jer smatram da se radi o zaista ozbiljnim ljudima koji znaju raditi posao. da ne znaju, pored silne kako kazes "rastrosnosti" oni ni halu ne bi bili u stanju okreciti a ne uraditi sve sto su do sada uradili.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!

Avatar
DobojskiManijak
Postovi: 209
Pridružen/a: 23 maj 2018, 11:28
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DobojskiManijak » 12 jun 2018, 14:51

nisam advokat ove Uprave ali koliko znam prošle godine u ovo doba svim članovima Skupštine je dostavljen financijiski izvještaj za 2016 godine (pregledan od ovlaštene revizorske kuće koja prema zakonu mora garantovati tačnost podataka). Mislim da će za proteklu godinu uskoro biti dostavljen isti takav izvještaj za 2017 godinu.

Ko se razumije u finansije zna da u ovim izvještajima stoje svi finansijski tokovi, prihodi ,rashodi,kratkoročne ,dugoročne obaveze,pozajmice i sve .

Prema tome ne stojiteza da se u tom segmentu nešto krije.Naravno u finansijskom izvještaju ne stoji kolika je plata Vranješu ali stoji koliki je rashod plata svih uposlenih u Želji.Za detalje opet svaki član Skupštine može potraživati detalnju dokumentaciju od kluba,koliko znam nije tražio ni jedan do sada.

Imao sam priliku da pregledam financijski izvještaj za 2016 i uopće ne stojim loše čak šta više. (mišljenje prijatelja koji je isto revizor) Ne znam kakav će biti ovaj i kako stojimo sada ali ovo je za info da se razbije mit da neko nešto krije u ovom segmentu.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 12 jun 2018, 15:02

Zakaric, vjerovatno, ostaje i onda na zimu ode za 0 KM.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Hrasno87
Postovi: 135
Pridružen/a: 02 jun 2018, 17:32
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno87 » 12 jun 2018, 15:10

DobojskiManijak je napisao/la:nisam advokat ove Uprave ali koliko znam prošle godine u ovo doba svim članovima Skupštine je dostavljen financijiski izvještaj za 2016 godine (pregledan od ovlaštene revizorske kuće koja prema zakonu mora garantovati tačnost podataka). Mislim da će za proteklu godinu uskoro biti dostavljen isti takav izvještaj za 2017 godinu.

Ko se razumije u finansije zna da u ovim izvještajima stoje svi finansijski tokovi, prihodi ,rashodi,kratkoročne ,dugoročne obaveze,pozajmice i sve .

Prema tome ne stojiteza da se u tom segmentu nešto krije.Naravno u finansijskom izvještaju ne stoji kolika je plata Vranješu ali stoji koliki je rashod plata svih uposlenih u Želji.Za detalje opet svaki član Skupštine može potraživati detalnju dokumentaciju od kluba,koliko znam nije tražio ni jedan do sada.

Imao sam priliku da pregledam financijski izvještaj za 2016 i uopće ne stojim loše čak šta više. (mišljenje prijatelja koji je isto revizor) Ne znam kakav će biti ovaj i kako stojimo sada ali ovo je za info da se razbije mit da neko nešto krije u ovom segmentu.
:lol:

nisi ali ides ka tome, jos nam zadajes i problem dok skontamo kada i sa kojim starim zivotom si uskrsnuo ...

Nikakvi spektakularni izvjestaji za skupstinu, stoji i ono sto je prezentovano na samoj skupstini, tipa budzet pet miliona, dva miliona za plate, milion za pripreme, putovanja itd., nikakvog detaljisana nema i konkretnog ulazenja u finansije prihose-rashode, lako je sakriti i prikriti unutar kluba, uz pomoc dobrog revizora, klub je ipak udruzenje gradjana, mozes raditi sta ti je k*** volja po tom pitanju, sve se vodi pod poslovnom tajnom pa i izvjestaji koji dolaze do clanova skupstine, kazes da si imao priliku procitati nesto sto opce poznato ne stoji u izvjestajima, dakle niti si imao prilike da procitas niti stoji to sto ti tvrdis, da ti je neko dao da procitas prekrsio bi statut kluba ...

I najsmjesnije od svega jeste tvrdnja da svaki clan skupstine moze traziti detaljnu dokumentaciju od kluba, moglo je nekada a ti sad skontaj od kada ne može više ...
1921'

R.I.P. Anthony Bourdain (1956.-2018.)

A.Čulić - "Ako nekome slučajno pokušate sugerirati da srlja, pri tome argumentirano, Vi ste crna ovca, a među hiljadama bijelih, crna ne može biti nimalo draga, strši ..."

Avatar
DobojskiManijak
Postovi: 209
Pridružen/a: 23 maj 2018, 11:28
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DobojskiManijak » 12 jun 2018, 15:18

Hrasno87 je napisao/la:
DobojskiManijak je napisao/la:nisam advokat ove Uprave ali koliko znam prošle godine u ovo doba svim članovima Skupštine je dostavljen financijiski izvještaj za 2016 godine (pregledan od ovlaštene revizorske kuće koja prema zakonu mora garantovati tačnost podataka). Mislim da će za proteklu godinu uskoro biti dostavljen isti takav izvještaj za 2017 godinu.

Ko se razumije u finansije zna da u ovim izvještajima stoje svi finansijski tokovi, prihodi ,rashodi,kratkoročne ,dugoročne obaveze,pozajmice i sve .

Prema tome ne stojiteza da se u tom segmentu nešto krije.Naravno u finansijskom izvještaju ne stoji kolika je plata Vranješu ali stoji koliki je rashod plata svih uposlenih u Želji.Za detalje opet svaki član Skupštine može potraživati detalnju dokumentaciju od kluba,koliko znam nije tražio ni jedan do sada.

Imao sam priliku da pregledam financijski izvještaj za 2016 i uopće ne stojim loše čak šta više. (mišljenje prijatelja koji je isto revizor) Ne znam kakav će biti ovaj i kako stojimo sada ali ovo je za info da se razbije mit da neko nešto krije u ovom segmentu.
:lol:

nisi ali ides ka tome, jos nam zadajes i problem dok skontamo kada i sa kojim starim zivotom si uskrsnuo ...

Nikakvi spektakularni izvjestaji za skupstinu, stoji i ono sto je prezentovano na samoj skupstini, tipa budzet pet miliona, dva miliona za plate, milion za pripreme, putovanja itd., nikakvog detaljisana nema i konkretnog ulazenja u finansije prihose-rashode, lako je sakriti i prikriti unutar kluba, uz pomoc dobrog revizora, klub je ipak udruzenje gradjana, mozes raditi sta ti je k*** volja po tom pitanju, sve se vodi pod poslovnom tajnom pa i izvjestaji koji dolaze do clanova skupstine, kazes da si imao priliku procitati nesto sto opce poznato ne stoji u izvjestajima, dakle niti si imao prilike da procitas niti stoji to sto ti tvrdis, da ti je neko dao da procitas prekrsio bi statut kluba ...

I najsmjesnije od svega jeste tvrdnja da svaki clan skupstine moze traziti detaljnu dokumentaciju od kluba, moglo je nekada a ti sad skontaj od kada ne može više ...
u prethodnom životu sam bio Kemal Kozarić a sada Senad Misimović :D

ja sam vidio "taj" finansijski izvještaj za 2016 koji se inače dostavlja i Poreznoj upravi FBiH.Ponavljam ovaj izvještaj su svi baš svi članovi Skupštine dobili u junu mjesescu a ne na Skupštini jer skupština se održava u decembru a fiskalna godina tada još nije završena.
Uostalom odkud znaš da nisam član Skupštine,Upravnog ili Nadzornog Odbora.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 12 jun 2018, 15:31

Miske, jesi li to ti ? :D
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
materazzi
Postovi: 566
Pridružen/a: 09 dec 2009, 11:38
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la materazzi » 12 jun 2018, 16:04

vec dugo ne pisem , a rijetko i citam sve sto svatko od vas , nas napise i to prezentuje kao istinu ...
istina je ...
ono cime se trebamo baviti su cinjenice , a cinjenice kazu da je Ado trebao biti dugorocno rjesenje i netko tko je najbolji za afirmaciju juniora , bar ove generacije koju najbolje poznaje ..
i radio je tako u oba svoja mandata , radio trudio se da neki uhljup , kao JA , VI ..se osjeca vaznim da moze da kaki po nekom , jer eto on zna i ima svoje misljenje , a da smo" izgubljeni u prevodu " i da ne razumijemo ni demokratiju ni vlastitu odgovornost ni eventualne poslijedice ... su sa Adom opet izisle na vidjelo ...
jer nezadovoljstvo sto nije osvojena dupla kruna nam daje za pravo da otjeramo trenera i ... i sta sad , opet ispocetka gradi odnos , sistem , povjerenje ...
slicnu stvar pravite , pravimo ...a kako znamo biti *ovna i uspjecemo sa upravom ...
kazete da kradu , da su donacije , da uzima kamatu ....
i drugi su sve to radili i imaju dokazi .. a grbavica i sistem i uslovi bili katastrofa ... pa ipak ce ti ljudi jednog dana otici , po vama trebali bi vec sutra ..postujem samo prezentujete drugu grupu ljudi koja ce nastaviti ...pa evo i po vec izgradjenom sistemu da pravimo napredak
ukoliko nemate , jer vas vecina nema ni plan kako sutra zaraditi 2 KM .. prestanite pricati nesto o cemu ne znate nista , jer vase neznanje ce nas vratiti u poziciju ..borca , slobode

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 12 jun 2018, 16:18

Joj nema ni nista gore od ove price ko je ko na forumu, te ovaj je clan upravnog odbora ovaj nije, ovaj se bavi tim i tim...Pustite se toga, treba admin brisat postove u kojima se takvo nesto pise, pisite o klubu itd. pustite so forumasa, bar sam mislio da je ovaj forum po tome bolji od onoga, tamo se konstantno prozivaju forumasi imenom i prezimenom.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 12 jun 2018, 17:43

irfo je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
irfo je napisao/la:Evo sreca pa se i Zrinjski zayebo pri izboru trenera
Tako su govorili i kada je Baka došao :mrgreen:
al su se zad bas zayebali :mrgreen:
Dobro je, sreća mi nismo :mrgreen: :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 12 jun 2018, 20:24

Arezina bi kao dosao kod nas ali se ipak mora nesto platit, tako da ga mozemo otpisat.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

samoposmatram
Postovi: 5384
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la samoposmatram » 12 jun 2018, 21:59

Nemoj niko da daje svoje ime i prezime do znanja. U pitanju su kriminalci.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 12 jun 2018, 22:18

irfo je napisao/la:Arezina bi kao dosao kod nas ali se ipak mora nesto platit, tako da ga mozemo otpisat.
Ako je sta "sitno" vrijedi dati. Inace, neka hvala.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 12 jun 2018, 23:15

@ za zivot cijeli

Sve super. :thumbup:

Tebi su ok, meni nisu i to je to. Piši što misliš.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

IskraB
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 apr 2018, 12:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la IskraB » 12 jun 2018, 23:21

Upravo sam pisao iznad o tom spinu, kako neki igrac nije dobar za ekipu pa kao ne treba ga dovoditi.

Kad ne mozes dovesti igraca, i nemas da ga platis, ili treba kod konkurenta onda idu te price.

Hoce neko da mi kaze da je Krpic normalan igrac? Budala jedan kroz jedan. Pa ? Jel neko spominjao to, bas nisam vidio!
UPRAVA NAPOLJE

Ivica Osim!

Jamie Oliver jedan je od nas!

Avatar
Hrasno87
Postovi: 135
Pridružen/a: 02 jun 2018, 17:32
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno87 » 13 jun 2018, 00:30

To ti je tako, vazda se nadje nesto kao izgovor, ima ovaca nasjest ce, uostalom nasjedaju vec trecu godinu za redom ...

Činjenica je da nema para za neka ekstra mega giga pojačanja, valja razvuci i skrpiti se do para od UEFA-e i ovogodisnjeg ucestvovanja u evropa ligi a to je tek nekada u novembru, ko živ ko mrtav do tada ...

Nego imam ja jednu gataru u šibici, treba hadziji napraviti sihre, na zdravlje, na srecu na sve, pramen kose i slika bili bi dovoljni, meni nekako najlogicnije rjesenje za sve ...
1921'

R.I.P. Anthony Bourdain (1956.-2018.)

A.Čulić - "Ako nekome slučajno pokušate sugerirati da srlja, pri tome argumentirano, Vi ste crna ovca, a među hiljadama bijelih, crna ne može biti nimalo draga, strši ..."

IskraB
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 apr 2018, 12:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la IskraB » 13 jun 2018, 01:12

A ko ce doci poslije njih ? Oni ako odu mi cemo se ugasiti?

Treba da se vrati Kozaric lopov, Amar s godisnjeg da osvajamo dzaba trofeje, da igramo s Plzenom 4:3, da kupujemo titule i utakmice a da se ugasimo. Ko da naslijedi tog velikog strucnjaka koji je od nas napravio klub. Zuban neka ide u akademiju da uzima igrace, ne moze u Zelji tako. Sram ga bilo.

Mislim da je najjaca izjava do sada bila ova. Miske ce otici sam kao heroj kad osvoji titulu :kafa:
UPRAVA NAPOLJE

Ivica Osim!

Jamie Oliver jedan je od nas!

Avatar
Hrasno87
Postovi: 135
Pridružen/a: 02 jun 2018, 17:32
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno87 » 13 jun 2018, 01:18

Nije ni matematika ni nauka za sebe, umjesto laznog hadzije postaviti dokazanog i provjerenog Željovca Hadziosmanovica, koji je vec tu, i koji je uz svoju suprugu najvise odgovoran za rekonstrukciju stadiona i silne radove zadnjih godina, a umjesto šiljka misa mekinjasa, moze ovaj mali Dobrača, sva filozofija i pamet ...

Svakako se misljenje Almira i vožda razlikuje vec duzi vremenski period, ovo sve ostalo ostaviti, ima tu i vise nego sposobnih i provjerenih Željovaca koji ne navijaju za klub tek od 2013. ...
1921'

R.I.P. Anthony Bourdain (1956.-2018.)

A.Čulić - "Ako nekome slučajno pokušate sugerirati da srlja, pri tome argumentirano, Vi ste crna ovca, a među hiljadama bijelih, crna ne može biti nimalo draga, strši ..."

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: CentarsutNaClanak921 i 31 gost.