FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la staragarda » 13 jun 2018, 08:37

Mexico je napisao/la:Svaka cast za izbor domace kompanije za dresove. NO 1 vec dvije godine radi Veležu i samo imamo primjedbu na isporuku jer nisu mogli osvojit kad smo navalili kupovat. Sjebali se ljudi sta ih je snaslo :D Rukometna reprezentacija,Velež,Bosna Visoko,Travnik evo sada i Tuzla City. Mosa domaće :salut:
Odakle su.....ne izgledaju uopste lose dresovi.....od boje do dizajna.....ne znam samo sto se kvalitete tice.....da ne postanu kakve razvlake nakon par nošenja.....u svakom slučaju je pohvalno sto je domaci brend u pitanju
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
Mexico
Postovi: 745
Pridružen/a: 22 feb 2018, 15:16
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la Mexico » 13 jun 2018, 08:42

staragarda je napisao/la:
Mexico je napisao/la:Svaka cast za izbor domace kompanije za dresove. NO 1 vec dvije godine radi Veležu i samo imamo primjedbu na isporuku jer nisu mogli osvojit kad smo navalili kupovat. Sjebali se ljudi sta ih je snaslo :D Rukometna reprezentacija,Velež,Bosna Visoko,Travnik evo sada i Tuzla City. Mosa domaće :salut:
Odakle su.....ne izgledaju uopste lose dresovi.....od boje do dizajna.....ne znam samo sto se kvalitete tice.....da ne postanu kakve razvlake nakon par nošenja.....u svakom slučaju je pohvalno sto je domaci brend u pitanju
Iz Travnika mislim. Dobar kvalitet i u fan shopu kod nas 40 maraka. Cijena pristupacna za svakoga. Pohvalno je sto je domaca kompanija. Da bogdo sto vise klubova krene ovim stopama
DOĐEM
SKOČIM
ZABIJEM

NUSMIR FAJIĆ <3

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la VolimTz » 13 jun 2018, 10:46

Kakav lik, kupuje domace samo da bi se promovisao, kakva bahatost.
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

fukaroni
Postovi: 350
Pridružen/a: 04 feb 2018, 15:23
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la fukaroni » 13 jun 2018, 13:26

sloboda72 je napisao/la:.......................
kako ti sad nesmeta starcevic bato on je trener bio reprezentacije rs a smeto ti je vlado koji je odigrao par utakmica pa si ga cetnikom nazivo :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
fukare

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 13 jun 2018, 13:39

Fuad96 je napisao/la:
ASD je napisao/la:Jel ima ko kakvih insajderskih informacija, koji se stadion/grad preferira ako se bude morala napustiti Tuzla?
ne dolazi u obzir nijedna opcija van Tuzle jer bi to znacilo da je svaka utakmica "gostujuca" tj mora da se putuje van grada.Ima da se igra u Tuzli bilo gdje da se moze gledati fino,sto bih placao toliko para prevoz,karta itd ma nema sanse i ovi iz slobode seru pogotovo mujkanovic ja mislim da mu je krivo jer sloga moze da bude bolja a i mozda je ljubomoran na husica.
TUZLA CITY, ako hoće da zaokruži ovu lijepu priču mora graditi svoj stadion.Naravno da nije problem ,bar za razumne ljude, da Tuzla City igra do tada na Tušnju.Ako je ipak problem ,onda eto Banovića i Ugljevika.Mene zabrinjava to što Husić traži besplatno 20 Dunuma zemljišta pod izgovorom da on gradeći stadion čini opštekorisnu stvar za društvenu zajednicu.Ako je stadion privatno vlasništvo badava je tu priča o opštekorisnoj stvari za društvenu zajednicu.Bojim se da će teško dobiti besplatno zemljište.Bolje mu je da zakupi istu površinu pod koncesiju na 50 godinasa mogućnošću produženja od strane vlasnika Tuzla Citiya, ma ko to za 50 godina bio.Koliko znam opština Tuzla je od Rta na ovamo dala bez naknade zemljište samo za izgradnju "Klostera" i džamije u "Ši-Selu". Oba objekta su oslobođena i plaćanja nadoknade za sticanje Prvenstva prava na gradnju(Rente).
Druga je stvar što su neke parcele otišle "do džaba".Naprimer Merkator.Ali tada nisu išle licitacije nego je cijena bila fiksna 24 km po 1 m kvadratnom.Tako da je 1 Dunum zemljišta koštao 24 000 km.(1Dunum = 1 000 metara kvadranih)
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 13 jun 2018, 13:45, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
fukaratz
Postovi: 3064
Pridružen/a: 27 feb 2013, 23:28
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la fukaratz » 13 jun 2018, 13:44

zemljiste u Klosterskoj pripadalo katolickoj crkvi, zemljiste u Si Selu je vakufsko........ Azmir jeste kupio zemljiste to pola carsije zna ali je zapelo sa financijske strane, stadion je skupa investicija!
Sloboda Tuzla

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la staragarda » 13 jun 2018, 13:47

sloboda72 je napisao/la:
Fuad96 je napisao/la:
ASD je napisao/la:Jel ima ko kakvih insajderskih informacija, koji se stadion/grad preferira ako se bude morala napustiti Tuzla?
ne dolazi u obzir nijedna opcija van Tuzle jer bi to znacilo da je svaka utakmica "gostujuca" tj mora da se putuje van grada.Ima da se igra u Tuzli bilo gdje da se moze gledati fino,sto bih placao toliko para prevoz,karta itd ma nema sanse i ovi iz slobode seru pogotovo mujkanovic ja mislim da mu je krivo jer sloga moze da bude bolja a i mozda je ljubomoran na husica.
TUZLA CITY, ako hoće da zaokruži ovu lijepu priču mora graditi svoj stadion.Naravno da nije problem ,bar za razumne ljude, da Tuzla City igra do tada na Tušnju.Ako je ipak problem ,onda eto Banovića i Ugljevika.Mene zabrinjava to što Husić traži besplatno 20 Dunuma zemljišta pod izgovorom da on gradeći stadion čini opštekorisnu stvar za društvenu zajednicu.Ako je stadion privatno vlasništvo badava je tu priča o opštekorisnoj stvari za društvenu zajednicu.Bojim se da će teško dobiti besplatno zemljište.Bolje mu je da zakupi istu površinu pod koncesiju na 50 godinasa mogućnošću produženja od strane vlasnika Tuzla Citiya, ma ko to za 50 godina bio.Koliko znam opština Tuzla je od Rta na ovamo dala bez naknade zemljište samo za izgradnju "Klostera" i džamije u "Ši-Selu". Oba objekta su oslobođena i plaćanja nadoknade za sticanje Prvenstva prava na gradnju(Rente).
Druga je stvar što su neke parcele otišle "do džaba".Naprimer Merkator.Ali tada nisu išle licitacije nego je cijena bila fiksna 24 km po 1 m kvadratnom.Tako da je 1 dunum zemljišta koštao 24 000 km.
Ne moze djaba za stadion a moze Slovencima djaba za Mercator u nultoj gradskoj zoni....pod djaba mislim da grad nije imao koristi ,jaskec je svoje naplatio stanovima u deželi, naravno.... nek' mu Azmir ponudi koji stan gore na Sjenjaku pa da vidiš kako ce ga Faraon vodat za ruku da izabere parcelu
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 13 jun 2018, 14:01

fukaratz je napisao/la:zemljiste u Klosterskoj pripadalo katolickoj crkvi, zemljiste u Si Selu je vakufsko........ Azmir jeste kupio zemljiste to pola carsije zna ali je zapelo sa financijske strane, stadion je skupa investicija!
- Jest bilo vakufsko do iza 2. svj rata ,ali je oduzeto, ne znam na koji način.Tako, kad je opština dodjeljivala ona je dodijelila društvenu svojinu na kojoj je opština Tuzla bila upisana kao vlasnik 1/1.
- Jeste pripadalo nekad ,ali je i ono oduzeto mislim kroz rušenje starog Klostera zbog tonjenja.Čak su po hitnom postupku oduzeli zemljište i kuću onom Omeraševiću i to na silu.SPECIJALCI GA ISTJERALI I ISELILI IZ ROĐENE KUĆE A BAGERI ODMAH SRAVNILI SA ZEMLJOM.To je oonaj krak kad se ide iz Klosterske prema Radio Kameleonu.Kasnije ga spasila Mimica Kunosić -Ferizović,Advokat .Naime nije bio uopšte donešen prostorni plan za gradnju Klostera ili tog dijela Klostera te nije postojala pravna osnova za nasilno oduzimanje i movine.Čovjek je kasnije naplatio pare i pare sa opštinskog računa i to sve po presudi Suda.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 13 jun 2018, 14:08

staragarda je napisao/la:
Fuad96 je napisao/la:
ASD je napisao/la:Jel ima ko kakvih insajderskih informacija, koji se stadion/grad preferira ako se bude morala napustiti Tuzla?
ne dolazi u obzir nijedna opcija van Tuzle jer bi to znacilo da je svaka utakmica "gostujuca" tj mora da se putuje van grada.Ima da se igra u Tuzli bilo gdje da se moze gledati fino,sto bih placao toliko para prevoz,karta itd ma nema sanse i ovi iz slobode seru pogotovo mujkanovic ja mislim da mu je krivo jer sloga moze da bude bolja a i mozda je ljubomoran na husica.


Ne moze djaba za stadion a moze Slovencima djaba za Mercator u nultoj gradskoj zoni....pod djaba mislim da grad nije imao koristi ,jaskec je svoje naplatio stanovima u deželi, naravno.... nek' mu Azmir ponudi koji stan gore na Sjenjaku pa da vidiš kako ce ga Faraon vodat za ruku da izabere parcelu
Pazi ,Azmir je njima "politički problem".Nije to kao za "Merkator" .Slovenci potovarili komplet opštinsko vijeće i odveli ih u Sloveniju na "Čašćenje".I naravno jednoglasno glasali za dodjelu pod već poznatim uslovima.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 13 jun 2018, 14:13

fukaratz je napisao/la:zemljiste u Klosterskoj pripadalo katolickoj crkvi, zemljiste u Si Selu je vakufsko........ Azmir jeste kupio zemljiste to pola carsije zna ali je zapelo sa financijske strane, stadion je skupa investicija!
A čekaj, hoćeš da kažeš da je on već kupio zemljište za izgradnju stadiona ako sam dobro razumijo.Gdje?
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 13 jun 2018, 14:19

"Husić gradi stadion za Slogu iz Siminog Hana vrijedan 22,5 milijuna maraka!
23. septembar 2017."


https://www.jabuka.tv/husic-gradi-stadi ... na-maraka/
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 13 jun 2018, 16:22

Nikad i nigdje Vladu Jagodića nisam nazvao četnikom.A da je igrao za reprezentaciju tzv, R.S.to se recimo vidi lijepo iz ovog teksta prisjećanja na 20. decembar 1992.
http://www.sportlive.ba/index.php/sl-no ... i-me%C4%8D

sreda, 03 jul 2013 22:03 Ocijeni ovaj članak1 2 3 4 5 (4 votes)
Republika Srpska pre 21 godinu igrala prvi meč


Republika Srpska pre 21 godinu igrala prvi meč


slika


Banjaluka – Posle 12 godina boravka u „kliničkoj smrti“ fudbalska reprezentacija Republike Srpske u život bi trebalo da se vrati do kraja ove kalendarske godine i to kako – utakmicom protiv Srbije!

Legalno pravo podržano statutarnim uporištem Fudbalskog saveza BiH i „overeno“ jednoglasnom odlukom Izvršnog odbora krovnog Saveza čeka samo potvrdu u Cirihu od FIFA i meč Republika Srpska – Srbija biće odigran u Banjaluci, već sada se oseća, u spektakularnom ambijentu.
Fudbalska reprezentacija Republike Srpske zvanično je rođena 20. decembra 1992. godine kada je odigrala prvu zvaničnu utakmicu i to protiv bratske reprezentacije Republike Srpske Krajine. Bio je to to meč odigran na početku ratnih zbivanja u Bosni i Hercegovini, odigran pred 2.000 ljudi na Gradskom stadionu u Banjaluci, a rezultat je bio nerešen 1:1.

Pre ove utakmice Izvršni odbor FS Republike Srpske imenovao je selektore, a ta čast pripala je Milošu Đurkoviću iz Sarajeva i Prijedorčaninu Mladenu Katiću.
- U dugogodišnjoj golmanskoj karijeri dobio sam brojna priznanja, a imenovanje za selektora reprezentacije Republike Srpske mi je od svih najdraže. Svaki početak je težak, pogotovo za jednu fudbalsku reprezentaciju koja pravi prve korake, ali i najduži put počinje upravo tim prvim korakom. Verujem da će naš fudbalski put biti beskonačan. Trudiću se da na najbolji način opravdam ukazano poverenje – rekao je posle imenovanja za selektora reprezentacije Republike Srpske Miloš Đurković, inače član šampionske generacije Sarajeva.

Ni Mladen Katić nije krio oduševljenje što je izabran u selektorski štab:
- Iskreno, iznenađen sam, zbunjen, ali ujedno i srećan činjenicom da sam u stručnom štabu naše reprezentacije. Svi mi koji se bavimo trenerskim pozivom maštamo o tome da treniramo neku od reprezentacija. Ovo je za mene veliki posao, ujedno i velika čast i obaveza. Trudiću se svim svojim stručnjim i ljudskim kapacitetima da doprinesem kvalitetnom stasavanju reprezentacije Republike Srpske.

Danas, 21 godinu posle, iz sadašnje fudbalske perspektive Republike Srpske i njene kuće fudbala lepo se podsetiti na sve one koji su udarili reprezentativne temelje i u teškom, ratnom vremenu dali doprinos da se fudbal ne ugasi, odnosno da lopta ne stane pred granatama i mecima. Jedan od njih je svakako i Veljko Salamić tada fudbaler Rudar Prijedora.
- I danas se sećam svakog detalja oko te reprezentativne akcije protiv Republike Srpske Krajine, dolazili smo sa fronta da igramo utakmice i borili se za normalan i dostojanstven život. Vreme je bilo teško, ali smo se izdigli iznad njega snagom i voljom duha ne dozvolivši da fudbal stane. Kada smo igrali tu utakmicu znali smo da ima istorijsku dimenziju i zato sam i danas ponosan što sam bio deo te istorije naše reprezentacije i fudbala – istakao je Veljko Salamić.

U toj prvoj generaciji reprezentacije Republike Srpske najmlađi član bio je fudbaler Radnika iz Bijeljine Danijel Pajić. Danas je uspešni fudbalski arbitar na premijerligaškim terenima BiH.
- Bio sam srećan i ponosan što sam pripadao toj prodici i reprezentaciji koja je ušla u istoriju fudbala Republike Srpske. Nadam se da će se naša reprezentacija ponovo vratiti na veliku scenu i igrati prijateljske utakmice jer je to dobro za fudbal na celom prostoru dejtonske zemlje. Svako normalan na svetu voli da gleda spektakularne utakmice pred velikim brojem gledalaca kao što će biti meč Republika Srpska – Srbija koji je dogovoren na svim zvaničnim instancama još samo čeka potvrdu od strane FIFA koja ne bi trebalo da bude upitna. Banjaluka i Republika Srpska zaslužuju jedan takav fudbalski spektakl – rekao je Danijel Pajić.

Pred reprezentacijom Republike Srpske su nove stranice istorije...

S. Basara

Oni su ušli u istoriju

Na spisku selektorskog tandema Miloš Đurković-Mladen Katić 1992. godine bila su 24 fudbalera i oni su ušli u istoriju fudbala Republike Srpske.
To su: Nikola Čobanović, Dragan Marković, Nedo Zdjelar, Sretko Vojkić, Zoran Vranješ, Stojan Janjetović, Veljko Salamić, Vlado Jagodić, Borče Sredojević, Ljubiša Kukavica, Borislav Tonković, Danijel Pajić, Jovica Lukić, Milan Miladinović, Stojan Malbašić, Enver Ališić, Mićo Gračanin, Zoran Nešković, Aleksa Marić, Predrag Šobot, Boris Gluhović, Filip Trivan, Drago Lukić i Miro Šarac.


.............................slika
................................Vlado Jagodić,
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 13 jun 2018, 16:41

https://sportsport.ba/fudbal/starcevic- ... s-a/247575

Starčević selektor U-21 reprezentacije RS-a

Izvršni odbor FSRS odlučio
Izvršni odbor Fudbalskog saveza RS-a imenovao je selektore i sturčni štab fudbalskih reprezentacija Republike Srpske.

E. Škorić
08.08.17. 20:36


slika

Trener Krupe Slobodan Starčević imenovan je za selektora U-21 reprezentacije RS-a, a pored njega u stručnom štabu nalaze se i Saša Keranović, Senad Hadžić, te Dejan Plisnić.


- Slijede imena ostalih imenovanih ....................
Ja volim FK Tuzla City

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la staragarda » 13 jun 2018, 19:27

Sloga dobila licencu
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

tarantula27
Postovi: 87
Pridružen/a: 03 apr 2018, 13:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la tarantula27 » 13 jun 2018, 21:13

Koji smo stadion prijavili :tralala: :tralala: :tralala: :tralala: :tralala:

Avatar
slogash
Postovi: 251
Pridružen/a: 11 jul 2016, 10:12

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la slogash » 13 jun 2018, 21:15

Pa Tusanj

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la staragarda » 13 jun 2018, 22:17

slogash je napisao/la:Pa Tusanj
Znaci, stadion svih nas :urnebes: :urnebes: :rol:
Bit ce macku drago :rol: :rol:
Ah,da.....šećo "legenda" kae da bi bilo najbolje da Sloga eto ne igra na Tusnju al posto je već potpisan sporazum red bi bio da plaća....ono,po ugovoru....voli legenda repa..... ahahahhahahaha
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

klma1
Postovi: 1721
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la klma1 » 13 jun 2018, 22:20

staragarda je napisao/la:
slogash je napisao/la:Pa Tusanj
Znaci, stadion svih nas :urnebes: :urnebes: :rol:
Bit ce macku drago :rol: :rol:
I Seceru. Sad ce dobiti i povisicu mora sa dva kluba da razgovara.
Jesi nabavio dres?
& $ ?

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la staragarda » 13 jun 2018, 22:22

klma1 je napisao/la:
staragarda je napisao/la:
slogash je napisao/la:Pa Tusanj
Znaci, stadion svih nas :urnebes: :urnebes: :rol:
Bit ce macku drago :rol: :rol:
I Seceru. Sad ce dobiti i povisicu mora sa dva kluba da razgovara.
Jesi nabavio dres?
Jesam,Ibisevic mi poklonio :urnebes:
Sta uradise od Slobode,pleme im j e b e m :cry: :cry:
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la R32 » 13 jun 2018, 22:47

A jest Seceru i bilo tesko :urnebes:

Taj voli kes, pa kes, pa kes, pa onda bezalkoholnu pivu, a onda negdje na 5. mjestu mozda i nesto drugo :mrgreen:
Mia San Mia

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.