Orlando Magic

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 01 mar 2018, 03:58

Večeras poraz a na drugoj strani Atlanta i Sunsi/Mede dobivaju i tako ostaju samo 3 ekipe sa 18 pobjeda. Nadajmo se što boljem picku.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 17 maj 2018, 10:10

Ik17 je napisao/la:. .
Buraz koga biramo? T. Younga, Sextona ili nekog trećeg?
Zanima me tvoje mišljenje o Trae-u jer ja nisam baš oduševljen. Ili da biramo najboljeg mogućeg pa pokušati nešto trejdati
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 15 jun 2018, 23:53

Tracy3McGrady je napisao/la:
Ik17 je napisao/la:. .
Buraz koga biramo? T. Younga, Sextona ili nekog trećeg?
Zanima me tvoje mišljenje o Trae-u jer ja nisam baš oduševljen. Ili da biramo najboljeg mogućeg pa pokušati nešto trejdati
Halali buraz, nisam haman dva mjeseca uopšte ulazio na forum, obaveze iz privatnog života su me satrale, pa nisam ni ulazio na forum do ove situacije sa Leonardom :(

Iskren da budem, Young mi se nimalo ne sviđa. Ono, može biti dobar strijelac na PG-u, ali, u najboljem slučaju, imaš igrača kojeg ćeš morati sakrivati u odbrani, a nikad ti neće biti na nivou Curry-a ofanzivno, jer je lik jednostavno mnogo lošija kopija Currya... (po meni)
Plus, ako možeš u ovoj ligi nešto lako naći, to je solidnog igrača na poziciji PG. Krila su po meni mnogo bitnija, i mnogo veći imaju uticaj na to koliko je dobra neka ekipa.
Opet, i kao takav, po meni je na drugoj poziciji na listi igrača koji će možda biti dostupni nama za biranje.

Igrač kojeg ja želim je Bamba. 240cm wingspan, strašan osjećaj za odbranu, nevjerovatno brz u tranziciji s jedne strane parketa na drugu, a ima ruku dovoljno mekanu da već sada priprema šut za tri poena. Projekat je lik, ima nevjerovatno tanke noge od kojih treba početi raditi, krhak frame, ali ima potencijala da bude nešto posebno. Zamisli njega, Isaaca i Gordona na SF/PF/C, ko bi mogao zabiti preko njih... Plus, znamo kako je kad Orlando uzme centra sa visokim pick-om na draftu...
Naravno, ogromne su šanse da će ga Dallas pokupiti, ali vidjet ćemo :(

Portera ne želim, on će biti bust 1000%
Ayton mi nije nešto interesantan, ne znam zašto.
Dončića bih želio, ali neće biti dostupan.
Bagley je kopiranje talenta kojeg već imamo (Isaac, Gordon obojica mogu biti PF), a i pitanje je hoće li se Bagleyeva dominacija prenijeti na NBA parkete.
JJJ je interesantan, i vjerovatno bih njega birao da imam drugi pick na draftu, i da je Dončić već izabran.
Od ovih na malo nižim pozicijama, Wendell Carter je opcija, ali ako to izaberemo, odustajem od našeg front office-a. Frajer je solidan potencijal, koji će biti starter, i nikad neće prismrditi all star-u.
Miles i Mikal Bridges - ok igrači, ali nama treba neko ko ima potencijal da bude zvijezda.
Npr, radije bih da rizikujemo sa Knoxom, koji je mlađi od obojice Bridgesa, ili npr sa Gilgeous-Alexanderom, koji imaju šanse, uz dosta sreće, da postanu zvijezde u NBA-u (po meni)

A što se tiče Sextona... Frajer je očajna kopija Russell Westbrooka, a meni se ni original ne sviđa, tako da ću se suzdržati od komentara xD

Svako najbolje, i naravno, ukoliko slaviš, BŠMO :thumbup:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 16 jun 2018, 08:28

Ik17 je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:
Ik17 je napisao/la:. .
Buraz koga biramo? T. Younga, Sextona ili nekog trećeg?
Zanima me tvoje mišljenje o Trae-u jer ja nisam baš oduševljen. Ili da biramo najboljeg mogućeg pa pokušati nešto trejdati
Halali buraz, nisam haman dva mjeseca uopšte ulazio na forum, obaveze iz privatnog života su me satrale, pa nisam ni ulazio na forum do ove situacije sa Leonardom :(

Iskren da budem, Young mi se nimalo ne sviđa. Ono, može biti dobar strijelac na PG-u, ali, u najboljem slučaju, imaš igrača kojeg ćeš morati sakrivati u odbrani, a nikad ti neće biti na nivou Curry-a ofanzivno, jer je lik jednostavno mnogo lošija kopija Currya... (po meni)
Plus, ako možeš u ovoj ligi nešto lako naći, to je solidnog igrača na poziciji PG. Krila su po meni mnogo bitnija, i mnogo veći imaju uticaj na to koliko je dobra neka ekipa.
Opet, i kao takav, po meni je na drugoj poziciji na listi igrača koji će možda biti dostupni nama za biranje.

Igrač kojeg ja želim je Bamba. 240cm wingspan, strašan osjećaj za odbranu, nevjerovatno brz u tranziciji s jedne strane parketa na drugu, a ima ruku dovoljno mekanu da već sada priprema šut za tri poena. Projekat je lik, ima nevjerovatno tanke noge od kojih treba početi raditi, krhak frame, ali ima potencijala da bude nešto posebno. Zamisli njega, Isaaca i Gordona na SF/PF/C, ko bi mogao zabiti preko njih... Plus, znamo kako je kad Orlando uzme centra sa visokim pick-om na draftu...
Naravno, ogromne su šanse da će ga Dallas pokupiti, ali vidjet ćemo :(

Portera ne želim, on će biti bust 1000%
Ayton mi nije nešto interesantan, ne znam zašto.
Dončića bih želio, ali neće biti dostupan.
Bagley je kopiranje talenta kojeg već imamo (Isaac, Gordon obojica mogu biti PF), a i pitanje je hoće li se Bagleyeva dominacija prenijeti na NBA parkete.
JJJ je interesantan, i vjerovatno bih njega birao da imam drugi pick na draftu, i da je Dončić već izabran.
Od ovih na malo nižim pozicijama, Wendell Carter je opcija, ali ako to izaberemo, odustajem od našeg front office-a. Frajer je solidan potencijal, koji će biti starter, i nikad neće prismrditi all star-u.
Miles i Mikal Bridges - ok igrači, ali nama treba neko ko ima potencijal da bude zvijezda.
Npr, radije bih da rizikujemo sa Knoxom, koji je mlađi od obojice Bridgesa, ili npr sa Gilgeous-Alexanderom, koji imaju šanse, uz dosta sreće, da postanu zvijezde u NBA-u (po meni)

A što se tiče Sextona... Frajer je očajna kopija Russell Westbrooka, a meni se ni original ne sviđa, tako da ću se suzdržati od komentara xD

Svako najbolje, i naravno, ukoliko slaviš, BŠMO :thumbup:
naravno, slavi se, hvala i tebi takođe.

Lijepo si sve napisao kao i uvijek, i sviđa mi se pomisao da uzmemo Bambu, ali nema šanse da on bude dostupan do nas. Dončić takođe, teško da ga možemo dočekati. E sad, imaš li kakve info da li želimo trejdati šta sa Sacramentom koji nisu protiv da daju svoj pick?

Bio bi to pun pogodak kad bi dali npr. EVANA i pick za njihov pick.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 16 jun 2018, 11:48

Tracy3McGrady je napisao/la:
Ik17 je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la: Buraz koga biramo? T. Younga, Sextona ili nekog trećeg?
Zanima me tvoje mišljenje o Trae-u jer ja nisam baš oduševljen. Ili da biramo najboljeg mogućeg pa pokušati nešto trejdati
Halali buraz, nisam haman dva mjeseca uopšte ulazio na forum, obaveze iz privatnog života su me satrale, pa nisam ni ulazio na forum do ove situacije sa Leonardom :(

Iskren da budem, Young mi se nimalo ne sviđa. Ono, može biti dobar strijelac na PG-u, ali, u najboljem slučaju, imaš igrača kojeg ćeš morati sakrivati u odbrani, a nikad ti neće biti na nivou Curry-a ofanzivno, jer je lik jednostavno mnogo lošija kopija Currya... (po meni)
Plus, ako možeš u ovoj ligi nešto lako naći, to je solidnog igrača na poziciji PG. Krila su po meni mnogo bitnija, i mnogo veći imaju uticaj na to koliko je dobra neka ekipa.
Opet, i kao takav, po meni je na drugoj poziciji na listi igrača koji će možda biti dostupni nama za biranje.

Igrač kojeg ja želim je Bamba. 240cm wingspan, strašan osjećaj za odbranu, nevjerovatno brz u tranziciji s jedne strane parketa na drugu, a ima ruku dovoljno mekanu da već sada priprema šut za tri poena. Projekat je lik, ima nevjerovatno tanke noge od kojih treba početi raditi, krhak frame, ali ima potencijala da bude nešto posebno. Zamisli njega, Isaaca i Gordona na SF/PF/C, ko bi mogao zabiti preko njih... Plus, znamo kako je kad Orlando uzme centra sa visokim pick-om na draftu...
Naravno, ogromne su šanse da će ga Dallas pokupiti, ali vidjet ćemo :(

Portera ne želim, on će biti bust 1000%
Ayton mi nije nešto interesantan, ne znam zašto.
Dončića bih želio, ali neće biti dostupan.
Bagley je kopiranje talenta kojeg već imamo (Isaac, Gordon obojica mogu biti PF), a i pitanje je hoće li se Bagleyeva dominacija prenijeti na NBA parkete.
JJJ je interesantan, i vjerovatno bih njega birao da imam drugi pick na draftu, i da je Dončić već izabran.
Od ovih na malo nižim pozicijama, Wendell Carter je opcija, ali ako to izaberemo, odustajem od našeg front office-a. Frajer je solidan potencijal, koji će biti starter, i nikad neće prismrditi all star-u.
Miles i Mikal Bridges - ok igrači, ali nama treba neko ko ima potencijal da bude zvijezda.
Npr, radije bih da rizikujemo sa Knoxom, koji je mlađi od obojice Bridgesa, ili npr sa Gilgeous-Alexanderom, koji imaju šanse, uz dosta sreće, da postanu zvijezde u NBA-u (po meni)

A što se tiče Sextona... Frajer je očajna kopija Russell Westbrooka, a meni se ni original ne sviđa, tako da ću se suzdržati od komentara xD

Svako najbolje, i naravno, ukoliko slaviš, BŠMO :thumbup:
naravno, slavi se, hvala i tebi takođe.

Lijepo si sve napisao kao i uvijek, i sviđa mi se pomisao da uzmemo Bambu, ali nema šanse da on bude dostupan do nas. Dončić takođe, teško da ga možemo dočekati. E sad, imaš li kakve info da li želimo trejdati šta sa Sacramentom koji nisu protiv da daju svoj pick?

Bio bi to pun pogodak kad bi dali npr. EVANA i pick za njihov pick.
Koliko znam, pick Sacramenta nije dostupan za trade, a i da jeste, nemamo mi assetse da to izvedemo. Pick na koji možemo gađati je onaj od Memphisa, jer se oni očajnički pokušavaju riješiti Parsonsa, međutim, mi njegov ugovor ne možemo apsorbovati, pa bi bilo potrebno dosta majmunisanja i tradeova prije tog da bi dosli do 4. pick-a. Oni hoće da iskoriste još koju sezonu Gasola i Conleya, pa bi im možda i Fournier bio interesantan, on plus 6. pick za Parsonsa i 4. možda...

A za Dončića, ne znam je li šuplja priča, ali navodno je pao čak do 4-5 pozicije. Phoenix hoće Aytona, Atlanta Younga, Sacramento JJJ-a čini mi se... zato bi i imalo smisla ganjati pick Memphisa, pod uslovom da zadržimo Isaaca i naš pick za iduću sezonu.

U svakom slučaju, ima opcija, do našeg FO je da iskoristi priliku. :thumbup:

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 22 jun 2018, 02:12

Moja želja se ostvarila :ljepota:

Da još nekako Bonga završi kod nas, i savršen draft :ljepota: :ljepota: :ljepota:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 jun 2018, 02:13

Kakva duzina za vas sa Isaacom :crazy: :crazy:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Kawhi » 22 jun 2018, 02:19

NEZALAGANJE je napisao/la:Kakva duzina za vas sa Isaacom :crazy: :crazy:
Baš pišem o tome na fejsu. Imaće goat odbranu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 22 jun 2018, 02:19

Isaac-Bamba frontcourt ima strašan potencijal, šteta pa nam je backcourt smeće :D

Nadam se samo da imamo šansu da nekako, nekim čudom nađemo trade za Shai Gilgeous-Alexandera, ako preživi do Clippersa, mislim da možemo nešto dogovoriti sa njima. Samo se nadam da je naš FO dovoljno ballsy da to i pokuša :(

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 jun 2018, 02:22

Kawhi je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Kakva duzina za vas sa Isaacom :crazy: :crazy:
Baš pišem o tome na fejsu. Imaće goat odbranu.
Moderna i pokretljiva.

@IK Sredice se i to.Temelji su tu.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 22 jun 2018, 03:07

Hvala Bogu pa smo nekako izbjegli Younga, nikako mi nije ulijevao nadu. Neka postane i All Star sto se mene tice, Bamba je bio zelja poslije luke.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 25 jun 2018, 00:25

Izgleda da smo pobjednici ovog drafta. Dobili smo igrača koji ima veliki upside, neki stručnjaci kažu da da ima veći upside od Aytona :o i to kao 6. Pick.
Veliku uslugu nam je napravila Atlanta i ja sam lično prezadovoljan.

Ali zašto kazem da smo pobjednici?
Melvin Frazier je izgleda veliki steal drafta, mnogi su ga vidjeli u prvoj rundi, i niko ne zna zašto je padao na mockovima i naši ljudi si bili iznenađeni kad je bio dostupan kao 35. Pick. Objeručke si ga prihvatili, radi se prvim 3D igrači, prejaki fizikalije iz solidan šut. Očekuje se da će biti dio tima slijedeće sezone.

Jedan pravi trade napraviti i riješiti se Vučevića i pokušati dovesti pravog playa i mogli bi mi vremenom bas loviti na dobru ekipu.

Play-Fournier-Gordon-Isaac-Bamba
Bila bi to baš odlična petorka, a sa klupe
Augustin-Simmons-Hezonja-Ross-Frazier-Mack-Byombo
Fali jedna dobra četvorka. Kad bi mogli dati npr. Vučevića, Ross i Simmons za Kembu bilo bi vrhunski.

Mislim da se možemo nadati nečemu u budućnosti.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 07 jul 2018, 14:40

Eh, i ja konačno da napišem o našoj omiljenoj ekipi, konačno sam našao vremena za to... :crazy:
Ovo će da bude ogromno xD
Tracy3McGrady je napisao/la:Izgleda da smo pobjednici ovog drafta. Dobili smo igrača koji ima veliki upside, neki stručnjaci kažu da da ima veći upside od Aytona :o i to kao 6. Pick.
Veliku uslugu nam je napravila Atlanta i ja sam lično prezadovoljan.
Što se tiče Atlante, mislim da su napravili grešku na rangu Bucksa kad su davne 98. tradeovali Dirka u Dallas. Taj trade se smatra drugim najgorim u historiji NBA lige na draft day(prvi je trade Kobija u Lakerse od strane Charlotte-a), a i ovaj trade za Dončića neće sigurno biti daleko od ova dva. :rol:

Što se tiče Bambe...
https://fivethirtyeight.com/features/th ... -computer/
Carmelo model projicira Bambu kao igrača s najboljim potencijalom kad je u pitanju ovaj draft. :D
Gledao sam ga sinoć, dok su on i Isaac zajedno na parketu, protivnici bukvalno bježe od reketa! Bila je jedna sekvenca, gdje su Isaac i Bamba pokrili jedan drugog, zaključali reket, što je završilo blokadom Isaaca... Slomih se da iskopam, ali ne mogu nigdje da nađem klip :(

Poenta je, imamo ogroman potencijal :shock:
Prije nego što uđem detaljno u to kako su se Isaac i Bamba pokazali sinoć, kao i ostatak tima, moram reći da je naš trener u ljetnoj ligi SAVRŠEN! Bukvalno čovjek ubacuje Isaaca i Bambu kad su ključni momenti u pitanju, odmara ih u periodima kad je pritisak smanjem. Svaki kraj četvrtine, svaki trenutak neizvjesnosti po pitanju rezultata su Isaac i Bamba proveli na terenu. Tako se razvijaju igrači :clap: :clap: :clap:

Isaac - Kad je stao pored Bambe, skontao sam da su u najmanju ruku iste visine :shock: Čak mi se čini da je Isaac visočiji... Kad smo ga draftovali, znam da su mu naši projicirali da bi mogao narasti do 215cm, ali nešto nisam vjerovao da bi se to moglo desiti...
Vidi se da je radio na tijelu. Fizički je razlika nebo i zemlja u odnosu na prošlu godinu, sa 95kg je došao na nešto preko 100kg. (210 -> 222 pounds, po onome što je rekao prije par dana)
Njegovo samopouzdanje kad je u pitanju napad je nevjerovatno :ljepota: :ljepota: :ljepota:
Sa određenim strahom je ušao u utakmicu, ali na pola prve četvrtine je skontao da ga niko u Netsima ne može braniti, tako da je rešetao čitavu takmu :ljepota: 7/17 ne izgleda možda toliko dobro, ali, prije zadnje četvrtine je bio na preko 50%, tu se malo počeo ispucavati, malo je i umor došao do izražaja... Ali doći će to sve na svoje :thumbup: Malo previše voli svoj skok-šut, ali ima mekanu ruku, pa nek samo puca :D I morat će naučiti da ulazi u reket, preveliku prednost ima u fizikalijama...

Bamba - That wingspan :shock: Ma bježe svi od njega :lol: Nevjerovatno mekana ruka, još kad pogodi tricu :ljepota: U odbrani već faktor, a u napadu pokazao već ogroman potencijal. Imao je samo jednu grešku koju mu zamjeram, pokušao da iz posta pogodi preko igrača za glavu nižeg od sebe, nije uspio da ga ugura pod koš (to mu ne zamjerim, previše je slab još uvijek za to), i pokušao je na stranu da se okrene da preko njega puca, skontao da je skočio iza table, spetljao se i izgubio loptu xD

Mrvicu mu je to bilo nepotrebno, ali eto, neću se previše ljutiti na njega xD
I da, potcijenjena osobina kod centara, ali vrijedi napomenuti... Zna postaviti blok ko malo ko :ljepota: Briscoe i Caupain su to koristili ko malo ko sinoć, toliko otvorenih šuteva im je stvorio :cool: Speaking of them...

Briscoe i Caupain - Za Briscoe-a je bio ko grom iz vedra neba da smo ga potpisali. Frajer je buldog u odbrani, borac, neumoran. Razlog zbog kojeg je bio u Europi je zato što mu je trica bila očajna na koledžu, iako je svake godine popravljao. Kod nas dolazi iz Estonije, gdje je tricu pucao na 36-37%. S obzirom na njegovu agresiju u odbrani, znanje, dobili smo odličnog igrača. Sviđa mi se se scouting novog FO-a kad su u pitanju ovi igrači iz Europe. Prvo Birch, sada Briscoe, obojica odlične varijante kao igrači s klupe, s potencijalom za nešto više :thumbup: A Briscoe ima samo 22 godine... :ljepota: Podsjeća me malo na Smarta...
Za Caupaina, bio je u našem G league timu ako se ne varam, ko čuo sam za njega, ali nisam očekivao ni blizu ovako dobru predstavu. Treba ovo uzeti malo sa rezervom, ljetna lige je takva da je generalno lakše bekovima da se pokažu s obzirom na to koliko loptu imaju u rukama, i zbog manjka akcija, ali eto, i ovo je bilo impresivno.

Iwundu - I dalje dobar defanzivac, dobar sekundarni playmaker, ali ako hoće da ostane u NBA-u, mora, MORA naučiti da šuta tricu. Nama će vjerovatno biti koristan ove sezone jer nam fali kreatora.

Steve Clifford - Apsolutno me ovaj čovjek razuvjerio. Tako sam bio razočaran kad smo ga zaposlili, ali sve što je uradio dosad je bilo odlično. Čovjek je odletio do LA-ja da se upozna s Gordonom prije nego što je ovaj uopšte produžio sa nama... Slušao sam danas Gordona na radiju https://soundcloud.com/user-868854151/a ... gordon-7-6 , pričao je malo o potencijalu našeg frontcourta, ali me naročito obradovalo kad je isto prije par dana na podcast-u pričao o tome kako je Clifford uradio nešto što nijedan naš trener nije uradio, i da je spreman poginuti na terenu za njega zbog toga. Na ovom linkovanom intervjuu je pričao o čitavom procesu oko pregovora za produženje, kako su mu WeltHam pokazali koliko vjeruju u njega, da su mu dali ugovor koji je na nivou njegovog potencijala, i da će uraditi sve što je u njegovoj moći da to opravda. (Izbjegli smo situaciju ko sa Lavine-om gdje je sad u Bullsima za isti ugovor ko Gordon haman, samo što ne želi da bude tu zato što se Chicago cjenkao previše)
I da, izgleda da je ugovor frontloaded, što znači da plaćamo više para sad nego kasnije:
https://twitter.com/JoshuaBRobbins/stat ... 02753?s=09

Eh, sad, Frazier...
Tracy3McGrady je napisao/la: Ali zašto kazem da smo pobjednici?
Melvin Frazier je izgleda veliki steal drafta, mnogi su ga vidjeli u prvoj rundi, i niko ne zna zašto je padao na mockovima i naši ljudi si bili iznenađeni kad je bio dostupan kao 35. Pick. Objeručke si ga prihvatili, radi se prvim 3D igrači, prejaki fizikalije iz solidan šut. Očekuje se da će biti dio tima slijedeće sezone.
Dosta slična situacija ko sa Iwunduom. Sviđa mi se, drugačiji su tip igrača, ovaj je bolji u odbrani, slabiji playmaker, ali, i jednom i drugom će karijeru definisati šut za tri poena. Nadam se da će ostvariti svoj potencijal :thumbup:
Tracy3McGrady je napisao/la: Jedan pravi trade napraviti i riješiti se Vučevića i pokušati dovesti pravog playa i mogli bi mi vremenom bas loviti na dobru ekipu.
Ma samo se riješiti Vučevića, ne treba krasti minute Bambi... Najviše bih volio da eliminišemo i Vučevića i Biyomba iz ekipe, ali ne možeš ovom drugom drvetu ugovor nikome uvaliti...
Tracy3McGrady je napisao/la: Play-Fournier-Gordon-Isaac-Bamba
Bila bi to baš odlična petorka, a sa klupe
Augustin-Simmons-Hezonja-Ross-Frazier-Mack-Byombo
Fali jedna dobra četvorka. Kad bi mogli dati npr. Vučevića, Ross i Simmons za Kembu bilo bi vrhunski.

Mislim da se možemo nadati nečemu u budućnosti.

Prvo za ovo boldirano, mislim da nam ne treba nijedna četvorka. Barem ne dobra... Već je Clifford pričao da planira igrati Isaaca i na SF, i na PF, što znači da će on i Gordon faktički pokriti sve minute na PF-u.

Što se tiče PG-a, za Thomasa naši haos guraju. Ross na društvenim mrežama lajka sve vezano za Thomasa i Orlando xD
Gordon je baš na onom podcastu rekao da bi volio igrati sa Thomasom, a i Thomas malo tease-a na svom IG-u oko nas. Izgleda da je dogovor na stolu već kojeg je Thomas prihvatio, ali da naš FO čeka da vidi hoće li šta bolje izletiti. Tako su uradili i sa Simmonsom prošle godine ja mislim, što mi se sviđa, sve dok ne odugovlače previše, da ne zavlače igrače...
Još se spominje potencijalni trade za Roziera https://twitter.com/LegionHoopsRoss/sta ... 5168886784
ali ovo je mnogo loš izvor, tj nepouzdan totalno, tako da sumnjam da će išta biti od ovoga.

Thomas bi mi bio ok na 1+1 ugovoru, ako ne dođe, sasvim mi je ok da DJ i Briscoe počnu sezonu kao startni i backup PG.

The future looks bright in Orlando :ljepota:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 08 jul 2018, 10:20

Ik17 je napisao/la:Eh
Dobro si se sjetio da šta napišeš :lol:

Bio sam napisao dugačak text ali slučajno na mobitelu kliknem u nazad i ode sve u pm. :crazy:

Nebitno, evo ukratko. Jesi li svjestan kakav smo metak izbjegli sa Youngom? Pa lik je indijanac svoje vrste čak da mu i Westbrook pozavidi :D

U svakom slučaju sretan sam što smo ga izbjegli, a uzeli Bambu. Jedini igrač koji je meni lično bio ispred Bambe kojeg bi ja birao je Luka i eventualno Ayton, ali trebalo bi se dobro analizirati. U svakom slučaju Bagley, JJ i Young su po mom mišljenju iza Momoa.

Gore sam napisao da nam treba jedna dobra četvorka koja će mjenjati Isaaca. E sad jedino ako planiraju Gordona na 3/4 Pa da igra četvorku dok je Isaac na klupi.

U svakom slučaju najbolje bi bilo trejd Vučevića za nekog dobro playa i da idemo na 30+ pobjeda aBd
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 08 jul 2018, 19:17

Tracy3McGrady je napisao/la:...
Ma vjeruj da mi nikad veća frka u životu nije bila ko u ova zadnja dva mjeseca :lol:

Za Younga sam znao da ima dobar šut, ali isto tako da nema šanse da su mu saigrači na koledžu bili toliko loši da opravda onoliki high usage sa njihovim lošim kvalitetom... I dalje može postati dobar igrač, ali nam fakat ne treba jedan takav indijanac ako ćemo se boriti za titulu xD

Meni je iskreno Bamba bio od samog početka ispred svih osim Dončića... Nisam se uopšte nadao da ga možemo uzeti, ali kad je došlo do toga, bio sam presretan naravno :opaopa:

Treći PF nam svakako treba, ali mislim da ćemo to riješiti u toku sezone.

Brine me sad malo ovaj trade za Mozgova. Dali smo Biyomba i dva(!) picka druge runde za Mozgova i Granta. Jeste da neće biti nešto posebno vrijedni, tj da smo ih i zadržali, na kraju bi ih prodali za keš, ali ono, nije uopšte bilo potrebe da dajemo dva picka koje smo dobili kroz trade-ove prijašnje...

Za Granta, backup play u Chicagu, nimalo ohrabrujuće, 26 godina ima, ali je dobar defanzivac, i ima još nešto potencijala koje bi mi mogli iskoristiti...
Pod potencijalom mislim na sljedeće, što je jedan navijač iskopao na redditu. Lik je jedan od aktivnijih na našem subredditu (u/lamagix), i ima često interesantne informacije za shareati...
Grant’s pick-and-roll work is his calling card on the offensive end, as more than two-thirds of his total possessions are a pick-and-roll, per Synergy. The Bulls have scored at a rate of 104 points per 100 possessions on the more than 500 pick-and-rolls initiated by Grant this season. Of the 23 players who have initiated 500 pick-and-rolls, Grant ranks sixth in efficiency.
Grant excels at getting into the teeth of the defense and pressuring the big man into coming to the ball before dumping it back [to the big]
Grant passes the ball to a roll man, spot-up shooter or cutter on almost 66 percent of his pick-and-roll possessions, up from 55 percent last year and 57 percent in 2015-16 when he was a rookie with the Knicks. In general, passes to teammates are far more efficient than shots created by the pick-and-roll ball handler, so this uptick in passing has certainly been a boon to Grant’s overall effectiveness in pick-and-rolls.
Faktički, momak u napadu briljira u pick and roll igri, u smislu da centre sa kojima igra stavlja u dobru poziciju da zabiju poene, a s potencijalom Bambe za pick and roll, mislim da smo doveli pravog PG-a koji će mu itekako pomoći u razvoju, i usput mu kreirati par laganih poena po utakmici. :thumbup:

Rotacija na poziciji PG-a će nam se svesti na DJ-a, Briscoe i Granta. Caupain iz G lige može uletiti u slučaju povreda. Vjerovatno najgora trenutno rotacija u ligi, ali u svakom od ovih igrača imamo nešto drugačije. Nadam se da će Briscoe nastaviti sa dobrim partijama, i da ćemo na kraju sezone u njemu imati barem solidnog backup PG-a, ako ne i startera.

Za kraj, nažalost, mislim da se Vučevića nećemo riješiti do trade deadline-a, i da će do tada ukrasti dosta minuta Bambi :(
Srećom, mislim da je Biyombo poslan u Charlotte upravo zbog toga da bi isforsirali trenera kroz FO da koristi Bambu kao prvog igrača s klupe na toj poziciji xD

Edit:
Cap hits for Aaron Gordon's new deal with the Orlando Magic are:
2018-19 - $21,590,909
2019-20 - $19,863,636
2020-21 - $18,136,364
2021-22 - $16,409,091
:ljepota: :ljepota: :ljepota:

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 09 jul 2018, 10:07


Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 09 jul 2018, 13:06

Ik17 je napisao/la:https://www.reddit.com/r/nba/comments/8 ... it-android

Ovo jednostavno nije fer... :rol:
Kakav duo u najavi :ljepota: :ljepota: :opaopa:

Izgleda da smo odradili odličan posao na posljednja dva drafta. Birali smo igrače koji mogu sigurno postati neko i nešto u Budućnosti. Gordon mi je izmedju njih 3 čak i onaj sa najmanjim potencijalom, ova dvojica su mi realno ispred, ne znam šta ti o tome misliš. Ali odbrana je na strani Bamba/Isaac.

Ali zvuči fakat lijepo Gordon-Isaac-Bamba

Kad bi mogli dobiti kakvog playa za Vucka ili makar da hoće IT4 doći, bilo odlično.

IT4 - Fournier - Gordon - Isaac - Bamba
:ljepota: :ljepota:
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 09 jul 2018, 20:48

Tracy3McGrady je napisao/la: Kakav duo u najavi :ljepota: :ljepota: :opaopa:

Izgleda da smo odradili odličan posao na posljednja dva drafta. Birali smo igrače koji mogu sigurno postati neko i nešto u Budućnosti. Gordon mi je izmedju njih 3 čak i onaj sa najmanjim potencijalom, ova dvojica su mi realno ispred, ne znam šta ti o tome misliš. Ali odbrana je na strani Bamba/Isaac.

Ali zvuči fakat lijepo Gordon-Isaac-Bamba

Kad bi mogli dobiti kakvog playa za Vucka ili makar da hoće IT4 doći, bilo odlično.

IT4 - Fournier - Gordon - Isaac - Bamba
:ljepota: :ljepota:
Iskreno, mislim da Isaac ima najveći potencijal, u smislu da u napadu može biti izuzetno koristan, Durant-lite verzija jer već sad ima šut kojeg je teško braniti. Bambu stavljam na drugo mjesto, njemu je max po meni Gobert u odbrani, a u napadu roll man sa potencijalom da raširi parket. Gordon me uvijek podsjećao na Mariona, tako da, ako svaki od njih ostvari 60-70% svog potencijala, imamo contendera kad se GSW povuče :D

Opet kažem, i ja bih volio PG-a, ali mislim da nam je ta pozicija riješena kad je u pitanju ovo ljeto. Vidjet ćemo šta će se desiti u toku sezone :D

I za kraj.... :ljepota:

slika

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 14 feb 2019, 06:15

Ik17 je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:Jonathan Isaac na zadnjih 8 tekmi na 16ppg, 8rbs i 3blks.

Magic u tom periodu na 6:2, i opet smo u igri za play off.
Dobro gura ova mlađarija, još Fultz kad dođe bice jos jedan mladi igrač, pun potencijala. Kad bi opravdao prvi pick, mogli bi mi redovno biti u play offu.
Znao sam da ću te negdje ovdje na temi naći da komentarišeš za Isaaca :lol:
Gledao sam naše sinoć, nez šta me natjera da ostanem do 5 budan, ali nakon 20-tak dana sam konačno opet pregledao našu utakmicu od početka do kraja.
Isaac nije ništa posebno napredovao pa da kažeš da je zbog toga ovakve stats-e počeo imati, jednostavno se naljutio zbog Rising Stars snub-a, i igra nevjerovatno agresivno, te koristi Bogom date fizikalije i talenat na najbolji mogući način. Srlja mnogo, mnogo forsira, ali neka. Za svaku grešku koju je napravio u napadu, odmah je ispravio u odbrani. Izgubi loptu u driblingu pokušavajući oboriti career high? Nikakav problem, zato će usmrtiti Okafora na drugoj strani. ( https://streamable.com/ouksn )
Clifford ga nevjerovatno voli, trebaš ga čuti kako priča o Isaacu, i definitivno je pogrešna percepcija njega kao trenera koji ne zna razviti mlade igrače. :crazy:

Starteri nam malo zrelije igraju, Briscoe odlično kontroliše tempo s klupe, a Ross je odabrao perfektnu utakmicu da bude katastrofalan(s obzirom na to da je on consistently inconsistent). Birch je bolji od Bambe trenutno, stoga i napredak u igri klupe, Gordon je napreduje kao point forward, sve više vremena provodi s klupom kao primarni kreator.

Od utakmice s Charlotte-om zavisi da li se možemo boriti za PO. Mlate nas evo godinama, nemamo odgovor za Kembu. Ako i njih uspijemo uzeti i završiti s ovim mini win streak-om prije AS pauze, možda i uletimo u PO. :thumbup:
Iskren da budem, nisam pogledao našu tekmu ima mjesec. Ali pratim naravno statse/highlightse i vidim da je dečko dosta agresivniji, e sad što je to tako nisam u toku.

Ali očekivali smo i ti i ja ovo od onog dana kada smo ga draftali, znali smo da može biti dobar na obje strane parketa. Nije ovo još ništa posebno u napadu, ali za njega lično jeste i samo neka nastavi držati ove brojke, slijedeće godine bi baš mogao biti ono što se od njega očekuje.

Što se play offa tiče, stvarno bi volio da se konačno dočepamo pa i neka bude metla, drugačija bude atmosfera oko ekipe a i ovim mladim momcima bi to baš značilo.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 16 feb 2019, 01:43

Tracy3McGrady je napisao/la: Iskren da budem, nisam pogledao našu tekmu ima mjesec. Ali pratim naravno statse/highlightse i vidim da je dečko dosta agresivniji, e sad što je to tako nisam u toku.

Ali očekivali smo i ti i ja ovo od onog dana kada smo ga draftali, znali smo da može biti dobar na obje strane parketa. Nije ovo još ništa posebno u napadu, ali za njega lično jeste i samo neka nastavi držati ove brojke, slijedeće godine bi baš mogao biti ono što se od njega očekuje.

Što se play offa tiče, stvarno bi volio da se konačno dočepamo pa i neka bude metla, drugačija bude atmosfera oko ekipe a i ovim mladim momcima bi to baš značilo.
Joooj i ja se PO nadam, pogotovo zato što sam sad uvjeren da FO može naći dobre igrače na bilo kojoj poziciji na draftu. Oduševljen sam Iwunduom, Frazier izgleda kao neko ko bi u budućnosti mogao biti član rotacije, a Birch i Briscoe su FENOMENALNI za igrače koji nisu bili draftovani, i koji su bukvalno iskopani iz Europe za džaba.

Pregledao sam i ovu, imao sam neki osjećaj da ćemo im konačno vratiti istom mjerom nakon 13 uzastopnih poraza, and I was right :cool:
Čitavo poluvrijeme smo im duplirali rezultat, tj od 36-18 za nas smo držali taj tempo sve dok nas nisu malo na poluvremenu zeznuli :damn: (71-36)
Odbrana je bila strašna, iako su Hornetsi dosta otvorenih trica promašili, mada, gledao sam baš na poluvremenu, da su ih pola pogodili od svih što su šutali, opet bi bili na +10.

Jednostavno ih je Clifford naučio da igraju čitavu tekmu, od početka do kraja, istim tempom, da kad imaju prednost, da je ne čuvaju, nego da gaze prema naprijed, da povećaju prednost. Gordon je jedini imao slabiju tekmu ofanzivno, ali i pored toga je imao +20 na parketu zahvaljujući njegovoj odbrani, samo je Iwundu bio bolji sa +23.

Fino je bilo vidjeti Fultza na klupi kako proslavlja svaki poen, gledao sam press konferenciju na kojoj je predstavljen, malo me strah oko njegove povrede, iskreno se nadam da je fakat ovo što tvrde, da je u pitanju živac, i da nije neko mentalni problem/blokada. On će rehabilitaciju provesti u LA-u po svemu što je implicirao, očekujem ga da bude spreman u ljetnoj ligi u najgorem slučaju, mada, ne žurimo nigdje, ova trenutna rotacija nam itekako funkcioniše :thumbup:

Sve u svemu, samo da se sad ne ohladimo previše u toku ove pauze, imamo najlakši raspored od ovih što se bore za pozicije 7 i 8, s tim da je Detroit u dovoljno velikoj prednosti i ima dovoljno dobar raspored da ih ne možemo stići, ALI, vjerujem da možemo do 8. pozicije uz malo sreće!

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.