Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
miky_hz
Postovi: 23116
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la miky_hz » 02 jul 2018, 22:51

Koliko treba dobit jedno 5 a da se mozemo nadati necemu :think:


Ovo je za bogu plakat veceras bilo.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
taremuha
Postovi: 838
Pridružen/a: 18 sep 2016, 13:09
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la taremuha » 02 jul 2018, 22:53

Ma ovo bi se realno trebalo oderat. Smiju l' Češka i Finska ijednu dobit ?

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 02 jul 2018, 22:54

Startamo sa Pole Position

slika
Zadnja izmjena: Drape, dana/u 02 jul 2018, 22:58, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la MElloo » 02 jul 2018, 22:56

Najveci problem je ova **** Ceska koja ima 5-1

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la COYS » 02 jul 2018, 22:57

Ko plitak potok.

Avatar
lisander
Postovi: 3091
Pridružen/a: 25 feb 2009, 19:43
Lokacija: velika zabacenost
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la lisander » 02 jul 2018, 22:58

Ne znam fakat Kikane što si je uzeo kad si promašio slobodno minutu prije. Da nije Duleta 100 razlike bi bilo za Belge

Ove utakmice se mogu sve dobiti ako budu Nurkic, Musa i Amerikanac tu, ako ne budu ovo je nemoguća misija, treba odma sutra sjesti sa zvijezdama i završiti za sva vremena da vidimo na čemu smo, jarane Nurkic i Musa ako budu zdravi mogu nositi repku još 10 godina.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la VGS » 02 jul 2018, 22:59

Kako bi nam legla pobjeda veceras :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

filip13
Postovi: 38026
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la filip13 » 02 jul 2018, 23:00

je li ove kvalifikacije imaju kakve veze sa eurobasketom 2019?

Samozdravlje
Postovi: 7750
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Samozdravlje » 02 jul 2018, 23:01

Raonffa je napisao/la:
Da Vujošević večeras nije sjedio na klupi, ova ekipa bi izgubila glat 20 razlike. Da sam na njegovom mjesto, uslovio bih otkazom KSBIH da mu omoguće Musu, Nurkića, Gordića i stranca (mada Gordić je možda i završio reprezentativnu karijeru sa ovom "kućom i sredstvima" te načinom neodazivanja). Imaš Duško potpuno pravo na to, kad mogu raznorazni likovi, možeš i ti vjeruj mi, ne treba ti ovakva sekiracija po stare dane, da nas ti iz druge zemlje učiš šta je to kult reprezentacije, šta je patriotizam i kako se voli BiH. Pojedini igrači i ljudi u savezu, je l' vas stid imalo?
Nije Vujosevic trener . Vujosevic je filozof i humanista . Nemoj ziv bio da ga nagovaras na odstupanje . Vujosevica nam je potrebno u svakom segmentu drzave BiH , a u sportu posebno . Znam da cu ga pratiti i citati gdje god bio , ali bih volio da dugo ziv i zdrav bude u BiH. Ovakvi ljudi trebaju nasoj BiH , pa ako nista na odredjeno vrijeme.
Zivio ljudino , uci nas patriotizmu i humanosti . :tokralju: :tokralju: :tokralju:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 02 jul 2018, 23:05

lisander je napisao/la:Ne znam fakat Kikane što si je uzeo kad si promašio slobodno minutu prije. Da nije Duleta 100 razlike bi bilo za Belge

Ove utakmice se mogu sve dobiti ako budu Nurkic, Musa i Amerikanac tu, ako ne budu ovo je nemoguća misija, treba odma sutra sjesti sa zvijezdama i završiti za sva vremena da vidimo na čemu smo, jarane Nurkic i Musa ako budu zdravi mogu nositi repku još 10 godina.
Musa, Nurkić i Gordić sigurno neće biti tu u novembru i februaru zbog NBA/Eurolige (al' također neće biti ni najveće češke i finske zvijezde), tako da se jedino mogu pojaviti u septembru kad budemo igrali protiv Finaca u gostima i Čeha kući.

Znači to će biti međusobni obračun sa glavnim konkurentima za prolaz dalje i ako tu nekim slučajem, u šta iskreno sumnjam (sa ili bez Nurkića, Muse i ekipe), uspijemo da priđemo trećem mjestu na jedan/dva boda, onda će do kraja sve biti otvoreno.

Nama je najveća sreća što Finci i Česi igraju protiv Francuza i Rusa, da to nisu košarkaške velesile ne bih se ni nadao SP-u, a i ovako je nada mala.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Samozdravlje
Postovi: 7750
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Samozdravlje » 02 jul 2018, 23:07

Drape je napisao/la:Startamo sa Pole Position

slika
5:1 , bi nam moglo biti dovoljno da vidimo SP ? Moguce je sve sa Vujosevicem i 3-4 prava kosarkasa ( Amer i nasi momci koji su opravdano bili odsutni ). :bih: :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la legenda reala » 02 jul 2018, 23:09

Ma kad vidim ove tekme u februaru i kad znam da će ovaj sastav igrati u tom terminu ne vjerujem ni najmanje u plasman na SP
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 02 jul 2018, 23:11

Pojedine države bi sad bez pogovora platilo milione da im reprezentacija nastupi na SP.

Mi smo do večeras uz sve probleme imali itekako realne šanse ali u utakmicu koja se mogla i morala dobiti smo ušli sa Alibegovićem kao starterom, Rikalom drugim playom, Lončarom drugim centrom, Kamenjaš u 12, u ove dvije utakmice igrala su 2 - 3 igrača Slobode :damn:




:|
Zadnja izmjena: Drape, dana/u 02 jul 2018, 23:12, ukupno mijenjano 2 puta.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la babino » 02 jul 2018, 23:11

Tracy3McGrady je napisao/la:
babino je napisao/la:odgledah zadnju cetvrtinu...pa kikan ofula jedno pet suteva za produzetke ili pobjedu...ovo nije moguce, koja smo mi mraka od nacije, treba nas fino smaknuti, stvarno smo komedija u svemu.
Kakva smo nacija pokazuje da si odgledati zadnju četvrtinu. Ajd odyebaus živ bio. Znate prigovoriti igračima koji ne dođu a vi niste u stanju barem preko tv-a da gledate, nabijem ja takve patriote.

Momci svaka čast, šteta zadnjeg napada, trebao je hasandic ili Atic sutirati.
decko, tati se svom obracaj na taj nacin.
koliko sam ja zivaca izgubio i koliko me unisto nas kompletan sport, ne mozes ni zamisliti.
ti znas zasto sam ja gledao samo zadnju cetvrtinu da bi tako reagovao, patriJoto iz, odakle ono?

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 02 jul 2018, 23:12

filip13 je napisao/la:je li ove kvalifikacije imaju kakve veze sa eurobasketom 2019?
Misliš Eurobasketom 2021?

Ima, mislim da smo mi prolaskom u ovom treću rudnu kvala za SP obezbijedili glavnu rundu kvalifikacija za to EP 2021. Npr ove reprezentacije što su ispale u ovoj drugoj rundi SP-a (kao Belgija) će igrati drugu rundu EP kvala sa ovim reprezentacijama koje su prošle prvu rundu kvala EP (Danska, Makedonija itd) i neki od njih će se plasirati u glavnu rundu kvalifikacija za EP.

Uglavnom, malo je to sve komplikovano, al' mislim da je za nas najbitnije da smo ovim prolazom osigurali te završne kvale za EP i tako ćemo nastaviti kakav takav kontinuitet igranja reprezentacije, bar u tim normalnim kvalifikacijama.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

filip13
Postovi: 38026
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la filip13 » 02 jul 2018, 23:12

je li ove kvalifikacije imaju kakve veze sa eurobasketom 2019?

filip13
Postovi: 38026
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la filip13 » 02 jul 2018, 23:15

Raonffa je napisao/la:
filip13 je napisao/la:je li ove kvalifikacije imaju kakve veze sa eurobasketom 2019?
Misliš Eurobasketom 2021?

Ima, mislim da smo mi prolaskom u ovom treću rudnu kvala za SP obezbijedili glavnu rundu kvalifikacija za to EP 2021. Npr ove reprezentacije što su ispale u ovoj drugoj rundi SP-a (kao Belgija) će igrati drugu rundu EP kvala sa ovim reprezentacijama koje su prošle prvu rundu kvala EP (Danska, Makedonija itd) i neki od njih će se plasirati u glavnu rundu kvalifikacija za EP.

Uglavnom, malo je to sve komplikovano, al' mislim da je za nas najbitnije da smo ovim prolazom osigurali te završne kvale za EP i tako ćemo nastaviti kakav takav kontinuitet igranja reprezentacije, bar u tim normalnim kvalifikacijama.
da,greska

hvala

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 02 jul 2018, 23:15

legenda reala je napisao/la:Ma kad vidim ove tekme u februaru i kad znam da će ovaj sastav igrati u tom terminu ne vjerujem ni najmanje u plasman na SP
A pazi, kad bi se usudili reći da će tada svi koji mogu igrati biti zdravi, onda to nije tako strašno. Msm to ti je ova reprezentacija koja je igrala ovu grupu sa Fra, Rus i Belgijom, samo im oduzmeš Musu i Gordića i dodaš nekog Amerikanca. Ako je takva ekipa mogla ostvariti pobjede nad Rusijom i Belgijom kući, igrati donekle egale sa Francuzima i Rusima u gostima, onda vjerujem da može nešto izvući i protiv Češke i Bugarske.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Bassha » 02 jul 2018, 23:24

Matt Thomas, ( 23 godine ) potpisao za Valenciju, tako da bi mogao igrati sve tekme jer nece igrati EL
Bek Suter
Ima ono sto nam najvise treba, sut
Ove sezone u Obradoiru (ACB ) 46% za tri ( 72/157)
Agencija
http://www.octagonbasketball.com


Zadnja izmjena: Bassha, dana/u 02 jul 2018, 23:33, ukupno mijenjano 1 put.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 02 jul 2018, 23:27

Al' najveći problem je što mi skoro sigurno unaprijed znamo da će nam u novembru i februaru faliti minimalno dvojica od petorice glavnih igrača (Stipan, Kikan, Minja, Atić i Amerikanac), znači yebi mi sve ako u jednoj od te četiri utakmice budemo imali barem četiri ova igrača na raspolaganju, o punom sastavu neću ni da pričam, to je prosto nemoguće za nas. Uvijek će se nešto desiti, ili povreda ili neka svađa.

A već u septembru će nam faliti neko od četvorke (Musa, Nurkić, Amer i Gordić), znači smijem se kladiti u bilo šta da bar jedan od četvorice neće biti na raspolaganju, vrlo moguće dvojica, a ne bih se začudio da nam i trojica fale od ove četvorke. Eto, živi bili pa vidjeli.

Mi smo sami sebi najveći protivnik, a tek poslije dolazi reprezentacija/e preko puta nas.
Zadnja izmjena: Raonffa, dana/u 02 jul 2018, 23:28, ukupno mijenjano 1 put.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.