Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 30 jun 2018, 12:45

dnalydal je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
Bassha je napisao/la:BKN izgleda zainteresovan za Hezonju , eto mu drugara da ima :D
I direktne konkurencije
I dosta boljeg igrača u ovom trenutku!
vjrovatno

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 30 jun 2018, 20:35

Prije tri godine bio je MVP na Evropskom prvenstvu u Litvaniji, kada je naša U16 košarkaška reprezentacija osvojila zlato. Iako najmlađi, vodio je i seniorsku reprezenetaciju kroz pretkvalifikacije i kvalifikacije. A sada, sa svojih tek 19 godina je u NBA.

Ne postoji osoba u BiH koja ne zna da su Brooklyn Netsi izabrali Džanana Musu na NBA Draftu 2018. kao 29. pick. Rekoh tada da je tolika količina sreće zaista neopisiva, a Džanan kaže da je to jedan nevjerovatan osjećaj, ispunjenje sna i najljepše nešto u životu.

Nekoliko dana nakon tog nevjerovatnog događaja razgovarali smo sa Džananom, koji nam je rekao kako se snalazi u novoj sredini, kakvi su mu planovi za ljeto, ali bilo je govora i o reprezentaciji.

''Dobro se snalazim. Već dugo živim sam, no sada to više nije slučaj, pa mi je mnogo lakše. S timom sam u Las Vegasu, ali nije u planu da igram na Summer league. Počeo sam sa rekuperacijom dva dana nakon Drafta. Svaki dan mi je isplaniran i bukvalno ovaj prvi period sam fokusiran samo na trening'', kazao je Džanan za ****, te otkrio svoje planove preko ljeta:

''Imam privatnog trenera kojeg mi je odredio tim i radimo na fizici. Nakon ljetne lige mislim da ću dobiti nekoliko dana slobodno, ali jako kratko i onda se ponovo vraćam u puni pogon'', govori nam on.

S obzirom na to da se posljednjih dana vodi polemika oko toga da li je Džanan mogao igrati kvalifikacijske utakmice za BiH, pitali smo ga da nam objasni kako stvari zapravo funkcionišu.

''Dogovor nije bio moguć. Iznio sam stav da želim igrati i to je selektor Vujošević saznao preko svojih izvora i saopštio na press konferenciji da nisam mogao biti tu, opravdano. Kad vam neko kaže nakon sastanka kluba, nemaš dozvolu da ideš i naprave vam spisak razloga na papiru, ja koji nisam ni potpisao ugovor i tek ću ga potpisati u Vegasu nemam prostora za manevar. Ja sam jedini igrač koji je sa tri loma nosa i striktnom zabranom doktora odigrao pretkvalifikacije. Taj tim sa selektorom nas je doveo u poziciju da smo jedni od rijetkih koji smo iz pretkvalifikacija prošli u završni krug kvalifikacija. O čemu dalje da pričam. Ovo je moj tim i niko nema pravo da priča o ovoj situaciji osim nas igrača. Prvi put otkad igram za reprezentaciju sam bio spriječen da budem tu. Jednu jedinu utakmicu. A igrao sam polomljen barem pet puta'', objasnio je Musa.

Što se tiče igranja za reprezentaciju u budućnosti:

''Nema univerzalnog pravila. Milion razloga utječe na to. Iskreno se nadam i uradit ću sve da u septembru budem tu. Uostalom vrijeme će pokazati sve. Iskreno, želim zeleno svjetlo od tima i nadam se da će se agonija na relaciji FIBA – NBA uskoro završiti''.

Džanan je u kontaktu sa igračima iz drugih zemalja, a koji također igraju u NBA, pa smo ga pitali da li zna kakvo je stanje i reakcije javnosti ukoliko neki od njih ne mogu nekada igrati za reprezentaciju. Da li su i oni spremni na kritike na prvu?!

''Luka nije igrao za Sloveniju i niti jedan ružan komentar nije dobio. Bio je u dvorani jer je dobio odmor. Ja se nisam pomjerio iz New Yorka. Svaki dan radim na sebi i cijeli tim ljudi je oko mene. Cijela moja porodica i moji roditelji su bili u Tuzli. Mislim da smo mi previše nagli. Pustimo vrijeme da pokaže stanje stvari. Zar je jedna i prva utakmica mog neigranja vrijedna svega ovog?!''

Što se tiče njegove prve sezone u NBA, Džanan govori kako još ne zna šta ga sve čega.

''Iskreno, prvu sezonu želim iskoristiti da napredujem najviše što mogu. Spreman sam na borbu, navikavanje, nezadovoljstvo, its. Ali možda bude sve bolje nego što očekujem. Želim pokazati da mogu biti jedan od lidera na terenu u godinama koje dolaze. Ovo je nevjerovatan tim i to treba doživjeti. Ljudi su posebni'', priča Džanan.

A čemu se najviše raduje, igranju protiv kojeg kluba ili igrača će mu biti najdraže, ili najteže, ili najposebnije?!

''Ne gledam to sa takve strane. Ko god da je ispred mene itekako imam respekt, ali teren je nešto sasvim drugo. Naravno da će trebati određeni period rada na sebi da bih bio u mogućnosti da igram na svom željenom niovu, ali poznavajući sebe uradit ću sve da to što prije ostvarim. Samo molim Boga da budem zdrav i ostanem fokusiran'', kazao je Musa za kraj.

Činjenica je da mnoge stvari utječu u razvoju karijere, no ko god poznaje ovog mladog momka, siguran je da će on uraditi sve što je u njegovoj moći da uspije. I više od toga. A mi mu želimo svu sreću.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 30 jun 2018, 21:04

Dan prije NBA
Što se tiče mene, ja nikada neću otkazati reprezentaciju.
Prvi dan u NBA
I don't know(na pitanje novinara hoće li igrati za reprezentaciju)
Drugi dan u NBA
Nema univerzalnog pravila. Milion razloga utječe na to.
Ovim tempom, sedmi dan će biti
Ja sam Amerikanac i želim državljanstvo da mogu glasati na izborima.
Šalim se, Džanan Musa je najmanji problem bosanskohercegovačke košarke.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 01 jul 2018, 02:09

Da u startu suzbijemo nastajanje mita o "tajnom workoutu" sa Netsima gdje je Musa oduševio i zato su ga izabrali, evo šta on kaže za američke medije:
“I didn’t realize that I’m going to end up with the Brooklyn Nets to be honest,” said Musa. “I didn’t even do a workout with them. I went to the gym and did some measurements and stuff like that. But it was nothing special. And they picked me. I think that’s destiny.”
U prevodu:
Da budem iskren, nisam imao pojma da ću završiti u Brooklyn Netsima. Nisam čak ni odradio "workout" sa njima. Otišao sam u dvoranu i uradio neka mjerenja i stvari poput toga. Nije bilo ništa posebno. I oni su izabrali mene. Mislim da je to sudbina.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Bassha » 01 jul 2018, 09:44

Joe Harris has agreed to a two-year, $16M deal with Nets, league **** tell ESPN.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 01 jul 2018, 10:04

Bassha je napisao/la:Joe Harris has agreed to a two-year, $16M deal with Nets, league **** tell ESPN.
Dobar ugovor za klub, nije Joe loš igrač.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Bassha » 01 jul 2018, 10:20

Tracy3McGrady je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Joe Harris has agreed to a two-year, $16M deal with Nets, league **** tell ESPN.
Dobar ugovor za klub, nije Joe loš igrač.
Meni izuzetno drag igrac, poslije D'Angela najdrzai igrac Netsa, nadao sam se da ce ga zadrzati
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Bassha » 01 jul 2018, 12:22

Musa je u Brooklynu sa svojim bratom Dženisom koji će ostati sa njim tokom prve godine u NBA ligi, a jedan od najboljih košarkaša Brooklyna D'Angelo Russel je pozvao Musu u svoju kuću dok se ne snađe.

- Ja sam novajlija u ligi. To je bio fantastičan gest od njega, dodao je 19-godišnji bh. reprezentativac i nastavio dalje:

- Nisam mislio da je Brooklyn ovako velik. Mislio sam da je Brooklyn poput malog mjesta oko New Yorka, ali je on zaista ogroman. Ima 2.6 miliona stanovnika, ogroman je.

:salut: :salut: :salut: :tokralju: :tokralju: :tokralju:

DLO-MUSA :ljepota: :ljepota:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la 3isamagicnumber » 01 jul 2018, 15:32

@Bassha :thumbup:
Evo i cijelog clanka; https://www.netsdaily.com/2018/6/30/175 ... d-brooklyn

Vidim sada da je Ed Davis, backup Juke iz Portlanda potpisao za Nets na godinu dana. Moze i tu biti dobra saradnja, nesto poput onoga u Cedeviti kada je Musa nalazio Johnsona za aley-op. Dobre su ovo vijesti.

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Pip » 01 jul 2018, 17:31

Jarret Allen ce procvast sa Musom.....ako mu dadnu ulogu sekundarnog playmakera koji vodi pick and roll...ovaj decko je atleticni rim-runner....nesto kao Capela....ima da se nazabija iz alley oop situcija....

samo valja cekat da musi nabace 7-8 kila misica da bi uopste mogao na parket.vjestina koju ima,osjecaj za asist i kuzenje igre se ne moze naucit....dali su mu program rada,teretana i bog zna kakvi suplementi...pa vidjecemo koliko ce ojacat do oktobra.
joe harris je nisko krilo....sta tu ima dobro za musu

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 01 jul 2018, 17:36

pa mora neko igrat jebote, znamo svi da bi najbolje bilo da nemaju nikog na njegovoj poziciji, no jbg

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Pip » 01 jul 2018, 17:39

dobro je sto je dvije godine samo...kao neka garancija dok musa ne mogne povuc vecu minutazu
ja licno ne mislim da kurucs moze igrat cetvorku pa ce i tu biti konkurencije....doveli su ga radi suta za tri,bruklin je lani bio drugi u broju pokusaju za tri poena....musa ce morat dobro poradit na sutu,ali niposto ne zanemarivat ulaz,floater i ostala napadacka rjesenja koja ima

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 05 jul 2018, 01:27

Srpski mediji pišu analize: "Koliko mogu Srbi u narednoj NBA sezoni?" Hrvatski o tome koliko mogu hrvatski NBA košarkaši. Je li iko napravio analizu naših :D Nije da ih ima puno, Jusuf i Džanan i mooožda Penava.

Što se tiče Džanana, bio bih prezadovoljan da ima bilo kakvu definisanu ulogu u timu, znači da ne bude: tri utakmice u razvojnoj ligi, pa je onda jednu utakmicu u rosteru Netsa ali ne ulazi u igru, pa je narednu opet u rosteru i dobije smeće vrijeme, pa onda opet dvije utakmice u razvojnoj...

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Pip » 06 jul 2018, 19:47

meni djeluje da on nece puno vidjet terena u prvoj sezoni....tretiraju ga kao da je dosao iz somalije i da ga moraju drzat u inkubatoru godinu-dvije da ojaca

ovi nasi momci su stvarno parmaci svoje vrste...penava mogao biti draftovan naredne godine u prvoj rundi (da je radio na trici i podigo je na zavidan nivo svi bi ludili za njim)on na lose savjete poletio da se prijavi u prejakoj klasi i ostao ko posran...na ljetnoj ligi je tu da popuni broj
musa isto ode godinu prerano....a mogo biti top10 pik komotno naredne godine...vrlo vrlo tanak draft naredne godine
samo se covjek iznervira kako los epoteze vuku...sve je krenulo od mirze i potpisa za bruklin i uzasnu konkurenciju koju je odmah imao

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Unofficialpage » 06 jul 2018, 19:56

Mislim da Musa nije pogriješio, mogao je u evropi ostati još godinu dana ali isto bi to značilo na kraju krajeva. Morao bi proći ovo isto, ko mu garantuje da će biti TOP 10 na draftu, ostane u evropi, nema volje da igra jer je mislio da može ovu godinu, padne još i nema ga nigdje. Mislim bilo koja odluka može biti i ispravna a i pogrešna, sve je to rizik.

Niti je parmak niti glup već rizikuje i da li će uspjeti vidjet ćemo. Bolje i NBA nego Cedevita jer tamo će raditi sa vrhunskim trenerima, imat će vrhunske uslove.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 09 jul 2018, 03:10

Ovaj GM Sean Marks, dugogodišnji ispodprosječni NBA igrač, za Novi Zeland je nastupio dva puta na Olimpijskim igrama i jednom na SP. Nikad nije igrao nikakve kvalifikacije. To je zasigurno i ono što Musa može čuti od njega: "Nemam ništa protiv da igraš za reprezentaciju na velikim takmičenjima, ali kvalifikacije bolje da ne igraš".

slika


Od GM - a pa do menadžera, bukvalno nema nikoga ko se vrti oko Muse ko bi mu kada bi on tražio savjet odgovorio da recimo sad u septembru treba igrati za BiH, ali opet na kraju je na njemu.

Ako ne bude igrao kvalifikacije, govorim sad uopćeno, pitanje je i hoće li imati priliku da igra na velikim takmičenjima, od SP smo i po novom formatu opet jako daleko, plasman na Olimpijske igre pitanje je hoće li iko od nas dočekati za života, pa čak nam ni plasman na Eurobasket nije uopće siguran ukoliko kvalifikacije budemo igrali sa sastavom u kojem je Kikan najbolji igrač.

Svakako sa ovim Fibinim "prozorima" i ne mogu NBA igrači nastupiti u svakom, on je sad propustio jedan u kojem je mogao, septembar će reći :zviz:

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la hz1987 » 09 jul 2018, 08:29

poklanjam 2 miliona maraka svakom forumasu da odbije poziv u reprezentaciju. :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la sajo10 » 09 jul 2018, 14:24

DLo talks about mentoring Musa

We wrote last week about D’Angelo Russell’s desire to be a leader and how Dzanan Musa appreciated how DLo welcomed him to Brooklyn, invited him to his apartment. They’re even working out together, starting early in the morning at the HSS Training Center.

In talking with Tom Dowd of the Nets official website, Russell added more details.

“You’ve got a European kid that comes over here that doesn’t really know anything, and New York’s a hard place to live in when you’re not from here,” said Russell. “I just wanted to kind of take him under my wing. Whatever he needs.

“He’s an exciting guy. He’s young. He’s ready to learn. He’s a sponge right now. You can tell just from communicating with him. I think the sky’s the limit with him. He’s in the gym every day too.”
:clap: :thumbup:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Bassha » 09 jul 2018, 14:29

sajo10 je napisao/la:
DLo talks about mentoring Musa

We wrote last week about D’Angelo Russell’s desire to be a leader and how Dzanan Musa appreciated how DLo welcomed him to Brooklyn, invited him to his apartment. They’re even working out together, starting early in the morning at the HSS Training Center.

In talking with Tom Dowd of the Nets official website, Russell added more details.

“You’ve got a European kid that comes over here that doesn’t really know anything, and New York’s a hard place to live in when you’re not from here,” said Russell. “I just wanted to kind of take him under my wing. Whatever he needs.

“He’s an exciting guy. He’s young. He’s ready to learn. He’s a sponge right now. You can tell just from communicating with him. I think the sky’s the limit with him. He’s in the gym every day too.”
:clap: :thumbup:

:kralj: :kralj:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

cavendish
Postovi: 326
Pridružen/a: 27 dec 2015, 13:59
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la cavendish » 11 jul 2018, 18:33

Ima li kakvih najava da li bi mogao Musa zaigrati SL. Bilo bi ga zanimljivo gledati kao prvi opciju u ekipi.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.