Druga Liga - grupa Jug

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la ASD » 30 maj 2018, 23:22

LuisCarlo je napisao/la:

ulazi Stolac prvak HNK i Kupres, prvi u ZHK/HBK
zadnja 2 ispadaju
Prvak HNK je Bjelopoljac, a prvak medjukantonalne je Sujica.
Ako Posusje ne prodje Gorazda, a Sujica ne htjedne igrati drugu federalnu, niko ne ispada.

Avatar
Bistrik
Postovi: 1452
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Bistrik » 31 maj 2018, 14:11

ASD je napisao/la:
LuisCarlo je napisao/la:

ulazi Stolac prvak HNK i Kupres, prvi u ZHK/HBK
zadnja 2 ispadaju
Prvak HNK je Bjelopoljac, a prvak medjukantonalne je Sujica.
Ako Posusje ne prodje Gorazda, a Sujica ne htjedne igrati drugu federalnu, niko ne ispada.
stolac več igra ovu ligu i oni su 11 trenutno. iz HNK ulazu FK Bjelopoljac a vidjet čemo za Šuljicu. onda bi ispala Sloga (LJ)

LuisCarlo
Postovi: 317
Pridružen/a: 21 feb 2018, 13:49
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la LuisCarlo » 31 maj 2018, 14:25

Bistrik je napisao/la:
ASD je napisao/la:
LuisCarlo je napisao/la:

ulazi Stolac prvak HNK i Kupres, prvi u ZHK/HBK
zadnja 2 ispadaju
Prvak HNK je Bjelopoljac, a prvak medjukantonalne je Sujica.
Ako Posusje ne prodje Gorazda, a Sujica ne htjedne igrati drugu federalnu, niko ne ispada.
stolac več igra ovu ligu i oni su 11 trenutno. iz HNK ulazu FK Bjelopoljac a vidjet čemo za Šuljicu. onda bi ispala Sloga (LJ)

Mislio sam na Iskru iz Stoca ali vidim da su sad drugi.

1. FK BJELOPOLJAC 15 11 2 2 43 11 +32 35
2. FK ISKRA 15 10 0 5 37 29 +8 30
3. HNK KRUŠEVO 15 9 2 4 53 26 +27 29
4. HNK VIŠIĆI 15 8 2 5 39 26 +13 26
5. HNK BUNA 15 8 1 6 30 28 +2 25
6. FK BLAGAJ 15 6 4 5 35 28 +7 22
7. FK LOKOMOTIVA 15 5 2 8 15 32 -17 17
8. NK MOSTAR (-3) 15 2 1 12 20 50 -30 4
9. NK MEĐUGORJE (-3) 16 1 2 13 17 59 -42 2

LuisCarlo
Postovi: 317
Pridružen/a: 21 feb 2018, 13:49
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la LuisCarlo » 31 maj 2018, 14:29

ASD je napisao/la:
LuisCarlo je napisao/la:

ulazi Stolac prvak HNK i Kupres, prvi u ZHK/HBK
zadnja 2 ispadaju
Prvak HNK je Bjelopoljac, a prvak medjukantonalne je Sujica.
Ako Posusje ne prodje Gorazda, a Sujica ne htjedne igrati drugu federalnu, niko ne ispada.
i tu je Kupres bio prvi kad sam gledo, ali eto promjenilo se

Avatar
Scout1921
Postovi: 316
Pridružen/a: 28 jun 2016, 19:11
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Scout1921 » 31 maj 2018, 20:22

zalosno je na sta su spali Sloga,Branitelj,Turbina

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la ASD » 06 jun 2018, 13:35

Konacna tabela Druge lige Jug za sezonu 2017/2018

1.Posusje 66
2.Klis 60
3.Tomislav 56
4.Brotnjo 48
5.Sloga GV/U 47
6.Rama 47
7.Grude 38
8.Neum 37
9.Troglav 36
10.Kamesnica 36
11.Stolac 32
12.Cim 30
13.Turbina 30
14.Branitelj 23
15.Sloga Ljubuski 16

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la ASD » 06 jun 2018, 13:39

Konacna tabela kantonalne lige HNK za sezonu 2017/2018

1.Bjelopoljac 38
2.Iskra 33
3.Krusevo 30
4.Visici 26
5.Buna 25
6.Blagaj 23
7.lokomotiva 17
8.Mostar 4
9.Medjugorje 2

Konacna tabela medjukantonalne lige ZHK/LK za sezonu 2017/2018

1.Sujica 24
2.Drinovci 16
3.Junak 15
4.Kupres 13
5.Sator 12
6.Rakitno 8

Samo 10 kola se igralo.
Zadnja izmjena: ASD, dana/u 12 jun 2018, 20:09, ukupno mijenjano 1 put.

castro
Postovi: 176
Pridružen/a: 27 maj 2013, 15:46
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la castro » 07 jun 2018, 16:14

Scout1921 je napisao/la:zalosno je na sta su spali Sloga,Branitelj,Turbina
za turbinu nije zalosno

i treba da ispadne, ove godine se provukla, a naredne ispada

turbina je posljedica onog sto se desava sa samim gradom. Raspad sistema
OJ SUZANA OBJESI SE TI, NEK LOZA TEČE NERETVOM DA PIJU ROĐENI !

Avatar
Scout1921
Postovi: 316
Pridružen/a: 28 jun 2016, 19:11
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Scout1921 » 16 jun 2018, 17:06

castro je napisao/la:
Scout1921 je napisao/la:zalosno je na sta su spali Sloga,Branitelj,Turbina
za turbinu nije zalosno

i treba da ispadne, ove godine se provukla, a naredne ispada

turbina je posljedica onog sto se desava sa samim gradom. Raspad sistema
Bilo je gorih i od nje zato je ostala,a da je zalosno jest,jer ima momaka po gradu za fine ekipe

Avatar
Rdje94
Postovi: 491
Pridružen/a: 31 avg 2011, 01:08
Lokacija: Lj
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Rdje94 » 28 jul 2018, 00:46

Liga počinje 18./19.08.

1. Kolo

HNK Neum - Sloga Ljubuški
FK Bjelopoljac - HNK Tomislav
FK Turbina - HNK Brotnjo
HNK Branitelj - HNK Grude
HNK Sloga Uskoplje - NK Troglav Livno
NK Cim - HŠK Posušje
FK Klis - HNK Rama
HNK Stolac - HNK Kamešnica

FK Klis i HŠK Posušje su već krenuli sa pripremama...
NK Ljubuški + Millwall = No one likes us we don't care!

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la ASD » 31 jul 2018, 14:27

Reorganizacija na čekanju, do daljneg?]
Nacrt prijedloga reorganizacije Druge lige FBiH - Jug izazvao je veliku pažnju klubova i ljubitelja niželigaškog fudbala u Federaciji Bosne i Hercegovine.

Isti smo objavili prije nekoliko sedmica (https://****/2K2uSuF), ali svakim danom postaje izvjesnije da reorganizacija neće zaživjeti u ovoj sezoni. Kako nezvanično saznajemo, veliki broj klubova se usprotivio predloženom nacrtu, jer bi novi sistem takmičenja donio nove troškove, dok većina klubova i u sadašnjim okolnostima jedva "sastavlja" kraj s krajem.

Ono što je sigurno jeste da je reorganizacija neophodna, jer sadašnje Druge lige FBiH počinju ličiti na kantonalni nivo. Na koji će način ona biti provedena, poštujući i uvažavajući stavove klubova, Izvršni odbor NS FBiH mora odlučiti.
:shock: :shock:

Sta je sad ovo, kakav cirkus od lige.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 31 jul 2018, 21:28

Naravno da je previše, pisao sam već. Kako će Bjelopoljac ili Stolac u Kladušu ili Cazin ili Izačić i obrnuto. Nema se para, troškovi su i ovako ogromni i sam ne znam kako klubovi izdržavaju i ove jadne lige. I što bi bilo sa novim četvrtim rangom? Četvrtoligaš Neum u Glamoč, malo sutra.
Hayley <3

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la ASD » 31 jul 2018, 21:57

badblueboylivno je napisao/la:Naravno da je previše, pisao sam već. Kako će Bjelopoljac ili Stolac u Kladušu ili Cazin ili Izačić i obrnuto. Nema se para, troškovi su i ovako ogromni i sam ne znam kako klubovi izdržavaju i ove jadne lige. I što bi bilo sa novim četvrtim rangom? Četvrtoligaš Neum u Glamoč, malo sutra.
Na jugu i Zapadu se igra rekreativni fudbal, pogotovo na jugu gdje su mislim 3 ekipe samo krenule s pripremama.
Fakticki su u 2.ligi tk ekipe krenule s pripremama davno prije nego u drugoj ligi jug.

Sjever i Centar vape za ujedinjenjem, svi su klubovi toga svjesni, ne mogu sad klubovi, navijaci, igraci i svi ostali ispastati zbog Juga i Zapada.
Po meni bi dobro bilo ujediniti Sjever i Centar, a neka Jug i Zapad igraju zasebne lige, pa onda prvaci igraju play off.
S tim da bi trebalo neku reformu izvrsiti, kako bi se skupio kvalitet, recimo i jednu i drugu skratiti na po 10 ekipa.
Prosle godine na Jugu Sloga igrala utakmicu sa 7 igraca, desavalo se i ranije, samo sto eto su oni jos i ostali u ligi. :crazy:

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 31 jul 2018, 22:32

ASD je napisao/la:
badblueboylivno je napisao/la:Naravno da je previše, pisao sam već. Kako će Bjelopoljac ili Stolac u Kladušu ili Cazin ili Izačić i obrnuto. Nema se para, troškovi su i ovako ogromni i sam ne znam kako klubovi izdržavaju i ove jadne lige. I što bi bilo sa novim četvrtim rangom? Četvrtoligaš Neum u Glamoč, malo sutra.
Na jugu i Zapadu se igra rekreativni fudbal, pogotovo na jugu gdje su mislim 3 ekipe samo krenule s pripremama.
Fakticki su u 2.ligi tk ekipe krenule s pripremama davno prije nego u drugoj ligi jug.

Sjever i Centar vape za ujedinjenjem, svi su klubovi toga svjesni, ne mogu sad klubovi, navijaci, igraci i svi ostali ispastati zbog Juga i Zapada.
Po meni bi dobro bilo ujediniti Sjever i Centar, a neka Jug i Zapad igraju zasebne lige, pa onda prvaci igraju play off.
S tim da bi trebalo neku reformu izvrsiti, kako bi se skupio kvalitet, recimo i jednu i drugu skratiti na po 10 ekipa.
Prosle godine na Jugu Sloga igrala utakmicu sa 7 igraca, desavalo se i ranije, samo sto eto su oni jos i ostali u ligi. :crazy:
Sve to stoji, ali ovdje bi spajanje liga bilo ogroman logistički i financijski problem, i ova jadna liga jug je problem, klubovi se jedva krpaju, zamisli sad da pokrivaju isti prostor u nižem rangu ili da u ovom predloženom formatu dobiju 4-5 putovanja od 250-300 kilometara, kako svoja, tako i putovanja službenih osoba koje bi postale još skuplje nego što sad jesu.

Ne znam kako će se to u ovakvom vremenu izvesti, u Hrvatskoj su klubovi ludili kad su pet skupina treće lige smanjili u tri, povećali putovanja, razbili neke rivalitete, lude još uvijek i malo tko je zadovoljan, a neke skupine ne mogu naći zainteresirane klubove iz četvrtog ranga - a iz tog trećeg (po njima nikad boljeg, što je jasno farsa) nisu uspjeli skupiti dovoljno za ligu 16 koja je trebala startati ove godine pa će imati samo 14.

Ključ je srediti drugi rang koji je cirkus, treći komotno može ostati ovakav pa na kraju s nekim playoffom.

Iako sam za promjene i napredak, ova predložena, siguran sam, neće proći. Možda bi, da se učini normalan korak i jednostavno prebrišu entitetske linije u savezu, i prošla, ovako jaaako teško.
Hayley <3

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la ASD » 31 jul 2018, 22:40

badblueboylivno je napisao/la:[

Sve to stoji, ali ovdje bi spajanje liga bilo ogroman logistički i financijski problem, i ova jadna liga jug je problem, klubovi se jedva krpaju, zamisli sad da pokrivaju isti prostor u nižem rangu ili da u ovom predloženom formatu dobiju 4-5 putovanja od 250-300 kilometara, kako svoja, tako i putovanja službenih osoba koje bi postale još skuplje nego što sad jesu.

Ne znam kako će se to u ovakvom vremenu izvesti, u Hrvatskoj su klubovi ludili kad su pet skupina treće lige smanjili u tri, povećali putovanja, razbili neke rivalitete, lude još uvijek i malo tko je zadovoljan, a neke skupine ne mogu naći zainteresirane klubove iz četvrtog ranga - a iz tog trećeg (po njima nikad boljeg, što je jasno farsa) nisu uspjeli skupiti dovoljno za ligu 16 koja je trebala startati ove godine pa će imati samo 14.

Ključ je srediti drugi rang koji je cirkus, treći komotno može ostati ovakav pa na kraju s nekim playoffom.

Iako sam za promjene i napredak, ova predložena, siguran sam, neće proći. Možda bi, da se učini normalan korak i jednostavno prebrišu entitetske linije u savezu, i prošla, ovako jaaako teško.
To jeste problem, ta velika putovanja, ali vjerujem da su tim klubovima u kojem god rangu igrali problem ta putovanja jer je taj dio tamo slabo naseljen i mjesta su udaljena jedna od drugih.
Siguran sam da nebi bilo problema oko tog u buducoj zajednickoj ligi, ali se slazem da 4.rang treba da bude kantonalni rang, te neke medjukantonalne lige sto se predlazu mi nemaju nikakvog smisla, samo se bezveze nabija trosak.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Mancini » 01 avg 2018, 00:03

A šta se to može "srediti" u drugom rangu takmičenja, tj. u Prvoj ligi FBiH?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Bistrik
Postovi: 1452
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Bistrik » 04 avg 2018, 13:37

ASD je napisao/la:
badblueboylivno je napisao/la:[

Sve to stoji, ali ovdje bi spajanje liga bilo ogroman logistički i financijski problem, i ova jadna liga jug je problem, klubovi se jedva krpaju, zamisli sad da pokrivaju isti prostor u nižem rangu ili da u ovom predloženom formatu dobiju 4-5 putovanja od 250-300 kilometara, kako svoja, tako i putovanja službenih osoba koje bi postale još skuplje nego što sad jesu.

Ne znam kako će se to u ovakvom vremenu izvesti, u Hrvatskoj su klubovi ludili kad su pet skupina treće lige smanjili u tri, povećali putovanja, razbili neke rivalitete, lude još uvijek i malo tko je zadovoljan, a neke skupine ne mogu naći zainteresirane klubove iz četvrtog ranga - a iz tog trećeg (po njima nikad boljeg, što je jasno farsa) nisu uspjeli skupiti dovoljno za ligu 16 koja je trebala startati ove godine pa će imati samo 14.

Ključ je srediti drugi rang koji je cirkus, treći komotno može ostati ovakav pa na kraju s nekim playoffom.

Iako sam za promjene i napredak, ova predložena, siguran sam, neće proći. Možda bi, da se učini normalan korak i jednostavno prebrišu entitetske linije u savezu, i prošla, ovako jaaako teško.
To jeste problem, ta velika putovanja, ali vjerujem da su tim klubovima u kojem god rangu igrali problem ta putovanja jer je taj dio tamo slabo naseljen i mjesta su udaljena jedna od drugih.
Siguran sam da nebi bilo problema oko tog u buducoj zajednickoj ligi, ali se slazem da 4.rang treba da bude kantonalni rang, te neke medjukantonalne lige sto se predlazu mi nemaju nikakvog smisla, samo se bezveze nabija trosak.
treba drugačije povući liniju ali kako? ovaj zapad je problem sa kim ih ujediniti. npr jug bi mogao i centar opet je bliže Sarajevo i Neum recimo nego vamo krajina. ali eto sa kim i kako spojiti zapad? Možda USK, ZHZ i dio SNK bi mogli biti jedna liga recimo ovaj dio Jajce, Travnik i Busovača. ostak bi mogao iči sa ZDK i TK u jedan

Hans
Postovi: 954
Pridružen/a: 21 nov 2011, 16:55
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Hans » 06 avg 2018, 03:18

Da se i ja ukljucim sa svojim skromnim misljenjem :mrgreen:
Mislim da treba vidjeti koliko je realno ujedinjenje prvih liga FBiH i RS, pa, ako se to dogodi, dosta dobrih ekipa bi se moglo vratiti u ove druge lige, a to bi eventualno izguralo neke klubove u zupanijske/kantonalne lige. S tim klubovima iz gornjeg ranga bi se dobilo na ozbiljnosti treceg ranga natjecanja, a cetvrti cak i da bude rekreacija, treba to prihvatiti, jer nismo mi toliko bogata ni velika drzava za 5-6 dobrih rangova :bih:
Usput, mislim da treba citav sustav biti podredjen prvom rangu natjecanja, a kod nas bi se kvaliteta mogla postici smanjivanjem prve (premier) lige na 10, povecanjem broja stranaca u klubovima i nekom boljom preraspodjelom financijskog kolaca klubovima, a ispod tog ranga treba jedinstvena druga liga od mozda 16 klubova. Iz nizih rangova ce se za ulazak u drugi ionako boriti one ekipe koje najvise izraze ambicije i pokazu novac :mrgreen:

Avatar
Rdje94
Postovi: 491
Pridružen/a: 31 avg 2011, 01:08
Lokacija: Lj
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Rdje94 » 11 avg 2018, 11:40

Sloga Ljubuški

Ne samo da nismo krenuli sa pripremama nego nije bila niti prozivka igrača.
7 dana je do početka prvenstva, prvu utakmicu su trebali igrati u Neumu.
Dnevni list je izašao iz kluba, stadion su preuzeli Javno poduzeće "Parkovi".
Igrača , trenera ni uprave kluba - nema.

Mislim da je za nas prvenstvo ove godine već gotovo.
99% da uopće nećemo krenuti u sezonu. :facepalm:
NK Ljubuški + Millwall = No one likes us we don't care!

Avatar
Rdje94
Postovi: 491
Pridružen/a: 31 avg 2011, 01:08
Lokacija: Lj
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Rdje94 » 17 avg 2018, 10:10

https://www.facebook.com/drugaligajug

"Nezvanično: NK Cim je odustao od takmičenja u Drugoj ligi FBiH - Jug! Navodno, ekipa iz mostarskog predgrađa nije uspjela zatvoriti finansijsku konstrukciju za novu sezonu drugoligaškog juga pa je odlučila istupiti.

Prethodno je od takmičenja odustao i NK Sloga Ljubuški.

Ovakav razvoj situacije mogao bi dovesti do odgode početka prvenstva za sedam dana te novog žrijeba. Zvanične informacije očekuju se danas ili sutra."
NK Ljubuški + Millwall = No one likes us we don't care!

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.