Transferi bh. reprezentativaca

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la Vucevich » 08 avg 2018, 15:49

jasmin10 je napisao/la:Aj ne pretjeruj.
Po rezultatima smo jednaki s tim ligama, Luksemburg, Makedonija, Albanija i Litvanija su nas prestigli.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la Rokoko87 » 08 avg 2018, 16:07

soko je napisao/la:
dinoze je napisao/la:Evo najnovijeg primjera da samo vidmo odokativno gdje stojimo. Dinamo danas proda mladog odbrambenog igraca od 21 godinu za 13 miliona eura Leicesteru.
Ko nas za 20 godina svi transferi iz citave lige nisu svi zajedno iznosili toliko a kao drugo kod nas sa 21 godinu igrac jos uvijek vazi za talentovanog juniora koji dobije mozda zadnjih 15 minuta igre, jer valja nekome staronji od 35 godina dati da igra citavu utakmicu jos pogotovo ako je taj staronja iz hrvatske ili srpske lige onda mu nema granice.
Dinamo ode kod Astane u goste i pobjedi 2:0. Bilo koji tim iz nase lige da ode tamo vratio bi se sa 5 primljenih golova.

Nije nikako lako izaci iz ovih govana. Rizik, kao prvo treba dosta novaca da se ulozi. Ne trebaju se ti poljovnaci kupovati neg dati ovim mladjim od 18-22 godine. Probati nagovoriti nekog od ovih starijih iz repke da dodju da pomognu, za manju platu i onda ako uspije dati im neku kolicinu, procente od profita. Dobre trenere, mladi igraci koji zele da uspiju, nema izlazaka samo trening i zdrava ishrana.

I onda treba imati i srece da ne naidje neki pravo jak tim kao ovo sa Atalantom.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la Pirke » 08 avg 2018, 17:03

jasmin10 je napisao/la:Aj ne pretjeruj.

Momak ne pretjeruje. Sto se tice klupskog fudbala, tu smo negdje.
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la Drape » 08 avg 2018, 17:04

Dovedete najbolje trenere i napravite najbolju infrastrukturu, onda stvorite ekipu koja drma prvenstvom i onda ti igrači kroz igre uđu u mladu reprezentaciju. Zatim kroz igre u klubu i reprezentaciji skrenu pažnju na sebe. A onda ja to dobro ispregovaram. Kako? Dok oni dobro igraju ja ih preporučujem klubovima putem svojih kanala, potom ih njihovi skauti dođu gledati. Znači, morate skrenuti pažnju, jer ko će doći u Hrvatsku i gledati igrača, posebno u to vrijeme. A nakon što ih pogledaju i vide da se radi o pravim igračima, onda ja stupim na scenu gdje dovoljno puta kažem 'ne' i ta cijena raste. Naprimjer, on ti kaže da će ti dati milion eura i da će igrača platiti dva miliona eura, a ja kažem da će platiti 12 ili 15 miliona i da će tek tada dobiti igrača. Tako sam štitio interese Dinama, ali na način da napravim dobar imidž igraču i da onda to dobro ispregovaram", opisuje.
"Sjećam se Kovačićevog primjera. Struka u klubu je raspravljala da li će igrati za kadete ili juniore. Ja sam rekao da neće ni za kadete ni za juniore, nego za prvi tim. Isto tako, Šime Vrsaljko je igrao zadnjeg veznog i onda smo direktor škole i ja rekli da će igrati desnog beka. Ljudi su nas gledali kao da smo pali s Marsa, a vidite šta je danas Vrsaljko. Modrića sam uzeo kad je imao 14 godina, doveo mi ga je pokojni prijatelj Tomislav Bašić, i kasnije sam ga poslao sam u Zrinjski kada je Zrinjski tražio pomoć od Dinama. Poslao sam Modrića i još tri igrača te trenera Stjepana Deverića. Tako sam ja svojim vezama, poznanstvima i vizijama Zrinjskom osigurao trenera i igrače, a naravno taj trener je pazio da ti igrači igraju. I tako su se razvijali. Kad je prošla godina dana u kojoj je Luka igrao fantastično u Premijer ligi, onda smo ga povukli i odlučili adaptirati na hrvatsku ligu pa smo ga poslali u Inter Zaprešić. Zaprešić je zamalo bio prvak, jer tamo su te godine, zamisli, igrali Modrić, Ćorluka, Da Silva i Hrvoje Čale, sve moji igrači. To je vizija. Uvijek smo imali neke prijateljske klubove, jer za mlade igrače je najvažnije da igra pošto igrač koji ne igra ne može doći do izražaja. Mladom igraču je osnovna stvar da igra i da na vrijeme staneš iza njega da bi igrao seniorski nogomet. To su neke tajne", otkriva nam nesebično.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la jasmin10 » 08 avg 2018, 17:06

Pirke je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Aj ne pretjeruj.

Momak ne pretjeruje. Sto se tice klupskog fudbala, tu smo negdje.
Sa Gibraltarom, Luxemburgom, Maltom, Andorom ?

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la Vucevich » 08 avg 2018, 17:09

Luksemburg nas je davno prestigao, ove godine imaju vise klubova u trecem pretkolu od nas, tako da nemoj ih ponizavati.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la jasmin10 » 08 avg 2018, 17:13

Situacija jeste očajna ali njihova liga nije bolja od naša.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la DrFilgud » 08 avg 2018, 17:13

Moraju se dovesti kvalitetni strucnjaci, skauti, fizoterapeuti, psiholozi, nutricionisti.
Obezbijediti pristojnu infrastrukturu za trening, kvalitetnu ishranu, takticku naobrazbu.
Rastjerati babe i striceve, menadzercice, rodjake, kvazistrucnjake...
Onda kad odaberes dvadeset istinski najtalentovanijih klinaca, gurnes ih u tu masinu i cim ojacaju idu u prvi tim.
Nije to neka pamet, ali se trebaju naci ljudi s vizijom, koji ne padaju na hiljadu eura.
Zadnja izmjena: DrFilgud, dana/u 08 avg 2018, 17:13, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la Vucevich » 08 avg 2018, 17:13

jasmin10 je napisao/la:Situacija jeste očajna ali njihova liga nije bolja od naša.
Zato imaju bolje rezultate u Evropi, i veci broj klubova u trecem pretkolu? :hmmmmm:

Kad bi neki BiH klub izbacio Rangers ili Salzburg iz Evrope o tome bi se pricalo decenijama.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la jasmin10 » 08 avg 2018, 17:43

Vucevich je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Situacija jeste očajna ali njihova liga nije bolja od naša.
Zato imaju bolje rezultate u Evropi, i veci broj klubova u trecem pretkolu? :hmmmmm:

Kad bi neki BiH klub izbacio Rangers ili Salzburg iz Evrope o tome bi se pricalo decenijama.
Pa ako jedan klub napravi iznenadjenje ne znači da je odmah i ta liga bolja. Šta ako Zrinjski kojim čudom prodje u grupnu fazu ? Da li ćeš tvrditi onda da je naša liga bolja jer imamo predstavnika u Europi ?

soko
Postovi: 3718
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la soko » 08 avg 2018, 17:44

Rokoko87 je napisao/la:
soko je napisao/la:
dinoze je napisao/la:Evo najnovijeg primjera da samo vidmo odokativno gdje stojimo. Dinamo danas proda mladog odbrambenog igraca od 21 godinu za 13 miliona eura Leicesteru.
Ko nas za 20 godina svi transferi iz citave lige nisu svi zajedno iznosili toliko a kao drugo kod nas sa 21 godinu igrac jos uvijek vazi za talentovanog juniora koji dobije mozda zadnjih 15 minuta igre, jer valja nekome staronji od 35 godina dati da igra citavu utakmicu jos pogotovo ako je taj staronja iz hrvatske ili srpske lige onda mu nema granice.
Dinamo ode kod Astane u goste i pobjedi 2:0. Bilo koji tim iz nase lige da ode tamo vratio bi se sa 5 primljenih golova.

Nije nikako lako izaci iz ovih govana. Rizik, kao prvo treba dosta novaca da se ulozi. Ne trebaju se ti poljovnaci kupovati neg dati ovim mladjim od 18-22 godine. Probati nagovoriti nekog od ovih starijih iz repke da dodju da pomognu, za manju platu i onda ako uspije dati im neku kolicinu, procente od profita. Dobre trenere, mladi igraci koji zele da uspiju, nema izlazaka samo trening i zdrava ishrana.

I onda treba imati i srece da ne naidje neki pravo jak tim kao ovo sa Atalantom.
Dobro su odigrali tu tekmu u CL, pravo ozbiljna tekma

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la Pirke » 08 avg 2018, 17:45

jasmin10 je napisao/la:
Pirke je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Aj ne pretjeruj.

Momak ne pretjeruje. Sto se tice klupskog fudbala, tu smo negdje.
Sa Gibraltarom, Luxemburgom, Maltom, Andorom ?
Da... Po koeficijentu smo tu negdje sa tim zemljama. Moldavijom, Islandom, Litvanijom, Armenijom, Luksemburgom.
Lihtenstajn ima skoro pa 2x nas koeficijent.
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la dubrovnik » 08 avg 2018, 19:09

Rokoko87 je napisao/la:
soko je napisao/la:
dinoze je napisao/la:Evo najnovijeg primjera da samo vidmo odokativno gdje stojimo. Dinamo danas proda mladog odbrambenog igraca od 21 godinu za 13 miliona eura Leicesteru.
Ko nas za 20 godina svi transferi iz citave lige nisu svi zajedno iznosili toliko a kao drugo kod nas sa 21 godinu igrac jos uvijek vazi za talentovanog juniora koji dobije mozda zadnjih 15 minuta igre, jer valja nekome staronji od 35 godina dati da igra citavu utakmicu jos pogotovo ako je taj staronja iz hrvatske ili srpske lige onda mu nema granice.
Dinamo ode kod Astane u goste i pobjedi 2:0. Bilo koji tim iz nase lige da ode tamo vratio bi se sa 5 primljenih golova.

Nije nikako lako izaci iz ovih govana. Rizik, kao prvo treba dosta novaca da se ulozi. Ne trebaju se ti poljovnaci kupovati neg dati ovim mladjim od 18-22 godine. Probati nagovoriti nekog od ovih starijih iz repke da dodju da pomognu, za manju platu i onda ako uspije dati im neku kolicinu, procente od profita. Dobre trenere, mladi igraci koji zele da uspiju, nema izlazaka samo trening i zdrava ishrana.

I onda treba imati i srece da ne naidje neki pravo jak tim kao ovo sa Atalantom.
Pa Dinamo je trenutno vise Bosanski nego ijedna momcad koja je igrala Evropu iz PL BiH. U momcadi su mu 2 mlada I 2 Seniorska BiH Reprezentativca. Znaci da bi valjalo skupljat svoju mladost a ne prodavati je za klikere Mamicu I pitati se zasto je Dinamo uspjesan. Ali dok Musemic I slicni slijezu ramenima do tada ce se navijaci iz BiH cuditi uspjesima Dinama. Zagrepcani su napokon doveli I trenera(prvi put nakon Vahe) I rezultat je odmah tu.
Bjelica mi je uz Prosineckog bio jedan od favorita za klupu BiH. PL BiH ne fale dobri mladi igraci nego dobri treneri. U21 selektor je to tako jasno svima dokazao.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la Drape » 16 avg 2018, 14:13

Epizoda Ćavara u Frankfurtu, status Hadžiahmetovića u Bursasporu, lutanje golmana Karačića nakon odlaska iz Zrinjskog...Sve to pokazuje da nije problem što mi nemamo sposobne Uprave i pregovarače pa ne prodajemo igrače za velike cifre, problem je što jednostavno prodajemo robu sumnjive kvalitete.

Ne proda Dinamo 20 - godišnjeg Hrvata za 15 miliona eura a Željezničar 20 - godišnjeg Bosanca za 50 000 eura jer su oni eto sposobniji pregovarači, već što tog Dinamovog igrača možeš mirne duše odmah staviti u prvih 11 pa makar se kupac zvao Tottenham ili Inter, a ovaj iz Željezničara će muku mučiti da dobije koju minuticu u 16. ekipi na tabeli turske lige.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la DrFilgud » 16 avg 2018, 15:36

Drape je napisao/la:Epizoda Ćavara u Frankfurtu, status Hadžiahmetovića u Bursasporu, lutanje golmana Karačića nakon odlaska iz Zrinjskog...Sve to pokazuje da nije problem što mi nemamo sposobne Uprave i pregovarače pa ne prodajemo igrače za velike cifre, problem je što jednostavno prodajemo robu sumnjive kvalitete.

Ne proda Dinamo 20 - godišnjeg Hrvata za 15 miliona eura a Željezničar 20 - godišnjeg Bosanca za 50 000 eura jer su oni eto sposobniji pregovarači, već što tog Dinamovog igrača možeš mirne duše odmah staviti u prvih 11 pa makar se kupac zvao Tottenham ili Inter, a ovaj iz Željezničara će muku mučiti da dobije koju minuticu u 16. ekipi na tabeli turske lige.
Kad ovo boldirano prihvati vecina navijaca, kada shvate da sa ovakvim vlasnicima , upravama, menadzmentom itd, ostajemo prikovani na dnu europskog fudbala, mozda nesto i krene nabolje.
Druga opcija je da i dalje budu "vijerni" navijaci, i u dobru i u zlu uz svoj klub, do drugog pretkola CL, i da pune dzepove sitnim prevarantima i manipulatorima.
Slika vrijedi hiljadu rijeci.
slika
Plavo - UEFA member country that has not been represented in the group stage Europa League.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la Moggi » 16 avg 2018, 18:21

ne znam sa je iko rekao kako je to slucaj, znamo valjda svi kako neko iz plbih da bi dostigao level bilo kojeg ozbiljnog kluba vani mora minimalno pola godine da odsjedi na klupi i samo trenira po normalnom sistemu kakvog kod nas nema.

valjda smo svi svjesni da svaka nova godina koju neki igrac provede u nasoj ligi je pogubna za njegovu karijeru, samo otici do 20 godine i onda ima nade
Zarathustra

Avatar
Beduin
Postovi: 16199
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la Beduin » 17 avg 2018, 19:10

Drape je napisao/la: Ne proda Dinamo 20 - godišnjeg Hrvata za 15 miliona eura a Željezničar 20 - godišnjeg Bosanca za 50 000 eura jer su oni eto sposobniji pregovarači, već što tog Dinamovog igrača možeš mirne duše odmah staviti u prvih 11 pa makar se kupac zvao Tottenham ili Inter, a ovaj iz Željezničara će muku mučiti da dobije koju minuticu u 16. ekipi na tabeli turske lige.
Vala i o ovome se moze diskutovati do prekosutra. Generalno su nasi igraci manje cijenjeni na trzistu, najvise radi nekvalitete nase lige, a i sami nasi klubovi ih ne cijene, nego jedva cekaju da prodaju igraca i uzmu 100k ili 200k KM i presretni budu. I to razumijem u neku ruku, finansijski nasi klubovi stoje ocajno, bez ikakve potpore drzave i Saveza, ali je neshvatljiva nemogucnost da se jedan klub izdigne u odnosu na ostale. Sarajevo mi se cinilo da ce krenuti tim stopama kupovine mladih igraca i proizvodnje i prodaje istih dalje za milionske iznose, obzirom da su odmah vratili dug prema drzavi i ostalim dobavljacima, kao i dovodjenje jakih sponzora u klub, medjutim mi kao drustvo smo dno-dna i samo gledamo danas da ukrademo i izvaramo, umjesto da svi zasucemo rukave i prihvatimo se posla, a kad pocnu dobri plodovi onda svi mogu omastiti brkove i ujedno koracati napred jos krupnijim koracima.

Marko Rog u Napoliju nesto vise od 10 minuta po utakmici ubere, a placen oko 14mil eura. Pjaca preko 20mil kostao Juveta, jedva nesto utakmica odigrao i onda u Njemacku ode na posudbu sa jos gorom statistikom, eto sad i u Fiorentinu cini mi se ode, luta i Bog zna sta ce sa njim biti. Halilovica da ne spominjem. Pa Jozo Simunovic sve gori i gori, vidicemo hoce li podici formu ove sezone.
Da ne spominjem manje milionske transfere... ne omalovazavam njihov posao, ali nije ni tolika razlika u komparaciji sa visinom samog transfera.
U onakvoj formi Duljevica i Stevanovica Dinamo bi ih prodao za 7-8miliona u najmanju ruku, a mi smo ih pustili besplatno, a takvih je bilo jos masu iz nase lige, ili smo ih dali za 100k eura, a u Dinamu bi ih prodali za par miliona, kao i najsvjeziji primjer Todorovica, dali ga za pola miliona KM, a zamisli koliko bi onda Dinamo dobio.
Pa imas Gojaka i Hodzica vec par godina, u najboljoj formi Hodzic ostao u Dinamu, a drugi otisli za par miliona. Ne znam da li u Dinamu cekaju da uhvati formu i dokopa se nastupa u reprezentaciji BiH pa da ga bolje prodaju, ili jednostavno nemaju konkretne ponude, ali mi cudno da bas 2 bosanca ne idu kao kolege im iz kluba.
Sad imas Menala koji je takodjer talenat, a i u godinama je kad igraci pretezno odu iz Dinama pa vidicemo sta ce pruziti ove sezone. Dilavera su vjerovatno doveli kao iskusnijeg igraca, sumnjam da planiraju na njemu nesto posebno zaraditi.

Nasa liga je uzasna i kao takva odbija potencijalne kupce, zato najcesce se i guraju igraci u repku samo da bi se prodali, skoro pa kao jedini moguci nacin.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la jasmin10 » 17 avg 2018, 19:21

Pretjerujes. Ko bi za Stevanovica dao par miliona ? Frajer je imao priliku dokazati se na najvišem nivou i propao je.
Hodzic ne ide nigdje jer jednostavno nije igrač za nešto više. Napadač koji ne ucestvuje u igri nije potreban nikome.
Gojak je tek krenuo igrati odlično i ako ovako nastavi otici će.
I kako da Duljevica iko bolji uzme za veće pare kad je frajer imao statistiku kao da igra zadnjeg veznog a ne krilo ?
Cimirot je otišao za naše prilike za fin novac jer je momak fakat i prekucao nasu ligu.
U zadnje vrijeme mladji igrači prave fine transfere i realno ide to sve bolje i bolje.

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la HankMoody » 17 avg 2018, 19:32

Jajalo je nebitan u priči oko transfera, ali sam zaista očekivao da Krunić i Memišević pređu u bolje klubove. Naročito nakon što je Empoli danas doveo dva veznjaka.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Transferi bh. reprezentativaca

Post Postao/la Unofficialpage » 17 avg 2018, 22:08

Nama nije problem talenat, sigurno ga imamo. Problem proces pravljenja proizvoda od tih talenata, nema niko sposoban da to odradi. Da imamo 2-3 kluba da proizvode mlade igrače, da imaju odličnu školu... Trebaju treneri, psiholozi, nutricionisti, infrastruktura i ovo bi bilo dosta bolje. Jer talent je 10% a rad 90% a kod nas je problem rad. Kad bi sve ovo doveli na pristojan nivo, ulagali u ovo, sve bi išlo ka boljem. Sarajevo, Željo, Čelik, Borac, Zrinjski imaju taj kapacitet da stvore ove uvjete, ali ljudima iz tih klubova nije to cilj, a ni znanja nemaju da to sve urade.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: greenwood, has i 12 gostiju.