Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 19 avg 2018, 11:30

Zar neće biti safe-standing?

slika
Hayley <3

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 19 avg 2018, 11:33

badblueboylivno je napisao/la:Zar neće biti safe-standing?
Hoce, samo nije dobro uradjeno na onom prvobitnom planu za jug to, ali bit ce safe standing
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Azpi
Postovi: 4458
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Azpi » 19 avg 2018, 13:35

Sta kaze legenda na zapad trebale ici preklopne, glupost na jug :rol: :rol: :rol:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la uNbx » 19 avg 2018, 13:38

Meni ovo žnoru pravo, al hajde de.
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 19 avg 2018, 13:53

Pa preklopne stolice kao posebna cjelina posmatranja i safe standing su razliciti pojmovi.
Ako je ovo ovako zamisljeno onda veliki plus jer su tome i namijenjene
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

ManijakSaGrbavice
Postovi: 124
Pridružen/a: 26 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ManijakSaGrbavice » 19 avg 2018, 16:09

Kada bi trebali poceti radovi sa jugom

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 19 avg 2018, 16:50

Kada se zatvori konstrukcija za nekih 4 miliona KM. Kada ce to biti, ne znam.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la babino » 19 avg 2018, 21:08

AnelZ je napisao/la:Kada se zatvori konstrukcija za nekih 4 miliona KM. Kada ce to biti, ne znam.
zna li se zvanicno kada ide krov na istoku?

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Rokoko87 » 19 avg 2018, 22:57

babino je napisao/la:
AnelZ je napisao/la:Kada se zatvori konstrukcija za nekih 4 miliona KM. Kada ce to biti, ne znam.
zna li se zvanicno kada ide krov na istoku?
Ne zna zvanično, ali eto trebalo bi ove godine...
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zglavkar » 20 avg 2018, 19:43

Hantraga je napisao/la:Pa i nema. Preklopne su trebale ići možda na istoku ili zapadu. Jugu su najmanje potrebne.
Ovo sa slike iznad se masovno koristi na njemačkim stadionima i služi baš tome što se ovdje traži - da navijači mogu normalno stajati na svojoj tribini umjesto da gaze po stolicama, a opet oficijelno imaš sjedište kada ti to treba za takmičenja koja organizuje UEFA. Na Istok i Zapad gledalac dođe da sjedi za vrijeme utakmice.

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 20 avg 2018, 21:04

Haha, čuj nema logike za preklopne stolice na jugu. Kad im ukažu ljudi koji imaju materiju u malom prstu da ima logike onda se izvlače. Ma dajte bolan. Jugu Grbavice je ovo potrebno i kraj priče.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la UltrasZenica » 20 avg 2018, 21:11

Zglavkar je napisao/la: Ovo sa slike iznad se masovno koristi na njemačkim stadionima i služi baš tome što se ovdje traži - da navijači mogu normalno stajati na svojoj tribini umjesto da gaze po stolicama, a opet oficijelno imaš sjedište kada ti to treba za takmičenja koja organizuje UEFA. Na Istok i Zapad gledalac dođe da sjedi za vrijeme utakmice.
Pa ne bih bas rekao da je u Njemackoj masovno zastupljen princip sa slike. Uglavnom kod njih iza golova gdje se skupljaju ultras grupe su tribine stajanja,koje se koriste u domacem prvenstvu (bundesliga,kup),a za vrijeme evropskih utakmica postavljaju se obicne stolice. Nedavno su dosli na ideju koja je po meni top :tokralju: ,a to je da na betonskim redovima (tribina stajanja) postavljaju se montazni redovi koji se u biti rasklope za potrebe evropskih utakmica i tako dobiju stolice s naslonjacima. Ovo je bas ekstra jer povecavas kapacitet tribine za vrijeme domaceg prvenstva,a isto tako ispunjavas ulove za potrebe LP,El. Vjerovatno si mislio na ovaj princip jer je on trenutno najvise zastupljen u Njemackoj. Ispod imas slike sa AA,a mozes i sam naci slike s ostalih stadiona u Njemackoj.
slika
slika

samoposmatram
Postovi: 5358
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la samoposmatram » 20 avg 2018, 23:00

brig je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:
Hantraga je napisao/la:Pa u BiH samo Bilino polje ima ovo razrađeno na ovakav ili sličan način. Vjerovatno je i Koševo rađeno po pravilima, nekim starim, ali pravilima, ima dobru drenažu i mogla bi se srediti samo dva gornja sloja, bez da se dirai ispod. Ali, zapušteno do daske. Pecara - čisto sumnjam da ima ove dublje slojeve, ali oni iz ovog iznad izvlače maksimum. Da se Koševo održava koliko oni održavaju Pecaru, bilo bi Vembli. Ali, dole imaš poduzetne ljude koji ni od čega naprave nešto, a ovdje uhljupe koji na strašnim osnovama ne znaju napraviti ništa. Bijeli brijeg, Grbavica, BL vjerovatno imaju isto neke stare sisteme, kao da nemaju.

Svi ostali stadioni su klasične livade. Kakav crni pijesak, kakav šljunak, kakvo kolutanje trave. Djetelina je osnovna biljna vrsta na istim, nažalost. Eh sad, neko bolje i više kosi i zaljeva tu djetelinu (recimo Doboj Kakanj ili Gradačac nekad ili Travnik nekad), a neko ni to (Vitez, drugoligaši i sl.).
Pecara i Kosevo se nemogu porediti, jer je klima razlicita. Da je Pecara sjevernije ili da ima istu kolicinu padavina izgledala bi kao i svaki drugi stadion osim Bilinog polja.

Ne mozes uspoređivat teren sa ovog videa i danas. Zasto? Zato sto je teren rađen par puta ( neki likovi iz Srbije dolazili), navraćao sam u tom periodu. To su posebni strojevi za odrzavane travnatih povrsina.

A pitao sam ovog sto odrzava sto je isto vazno kaze kosilica. Siroki navodno uz Albu ovu sto odrzava u Zenici jedini ima pravu kosilicu. Neznam sad tocno koju mi cijenu rece al pravo je skupa.

Ali opet i uz sva ta ulaganja nije to to. Zamisli onda kako je u drugih
Sta se ovo desava sa vasim terenom?

Avatar
rishovski
Postovi: 2715
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 20 avg 2018, 23:05

:njanjanja: :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja: :opaopa: :opaopa:
slika
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
benko21
Postovi: 2545
Pridružen/a: 17 mar 2016, 13:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la benko21 » 20 avg 2018, 23:29

slika

slika

slika

slika

slika

semafor u Doboju kod Kaknja
Saraj'vu zakletvu ja sam dao i ponavljam ja nju svaki dan jer njemu ja vjecno cu biti odan
ko Šoja Stojan

Avatar
rishovski
Postovi: 2715
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 21 avg 2018, 00:22

Ne znam samo što će im,kad će ispast...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 21 avg 2018, 13:45

Ideja o kojoj se ozbiljno razmišlja: FK Sarajevo seli na stadion Otoka?

Rukovodstvo Fudbalskog kluba Sarajevo uveliko razmišlja o selidbi na stadion Otoka.

Naravno, riječ je o privremenoj promjeni “boravka”, s obzirom da se ideja javila nakon što je načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić najavio modernizaciju aktuelnog doma bordo tima, stadiona Asim Ferhatović Hase.

Podsjećamo, već je izvršena popravka i obnova reflektorske rasvjete, ali pravi zahvati tek slijede.

Osim zamjene travnjaka i ugradnje grijača na terenu, namjerava se izvršiti i izmještanje atletske staze na obližnji poligon na Koševu, a u planu su i veliki infrastrukturni projekti oko stadiona, koji uključuju izgradnju hotela, šoping centra, podzemnih garaža, bazena, poslovnih prostora…

Za sve to trebat će vremena, mnogo više nego što je, naprimjer, trebalo za modernizaciju stadiona Grbavica, te su se čelnici FK Sarajevo bacili u potragu za privremenim rješenjem po pitanju svog domaćeg stadiona.

Uskoro bi, kako saznajemo, trebali biti otvoreni razgovori sa firmom LOKOM (koja gazduje stadionom Otoka) i Općinom Novi Grad po pitanju selidbe bordo kluba na lokaciju koja je trenutno dom federalnog prvoligaša Olimpika.

Naravno, mnogo toga ovisi i o terminu početka radova na Koševu, ali je jasno da će, kada dođe do tog trenutka, FK Sarajevo svakako morati potražiti alternativu za odigravanje domaćih utakmica. U tom kontekstu, stadion Otoka, trenutnog kapaciteta oko 5.000 mjesta, zasad figurira kao najbolje rješenje, barem prema mišljenju rukovodstva kluba iz Titove 38b…
Sve sam ozbiljno shvatao clanak, to jest sve do boldirane recenice... :roll:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15843
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 21 avg 2018, 15:51

sajo10 je napisao/la:
Ideja o kojoj se ozbiljno razmišlja: FK Sarajevo seli na stadion Otoka?

Rukovodstvo Fudbalskog kluba Sarajevo uveliko razmišlja o selidbi na stadion Otoka.

Naravno, riječ je o privremenoj promjeni “boravka”, s obzirom da se ideja javila nakon što je načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić najavio modernizaciju aktuelnog doma bordo tima, stadiona Asim Ferhatović Hase.

Podsjećamo, već je izvršena popravka i obnova reflektorske rasvjete, ali pravi zahvati tek slijede.

Osim zamjene travnjaka i ugradnje grijača na terenu, namjerava se izvršiti i izmještanje atletske staze na obližnji poligon na Koševu, a u planu su i veliki infrastrukturni projekti oko stadiona, koji uključuju izgradnju hotela, šoping centra, podzemnih garaža, bazena, poslovnih prostora…

Za sve to trebat će vremena, mnogo više nego što je, naprimjer, trebalo za modernizaciju stadiona Grbavica, te su se čelnici FK Sarajevo bacili u potragu za privremenim rješenjem po pitanju svog domaćeg stadiona.

Uskoro bi, kako saznajemo, trebali biti otvoreni razgovori sa firmom LOKOM (koja gazduje stadionom Otoka) i Općinom Novi Grad po pitanju selidbe bordo kluba na lokaciju koja je trenutno dom federalnog prvoligaša Olimpika.

Naravno, mnogo toga ovisi i o terminu početka radova na Koševu, ali je jasno da će, kada dođe do tog trenutka, FK Sarajevo svakako morati potražiti alternativu za odigravanje domaćih utakmica. U tom kontekstu, stadion Otoka, trenutnog kapaciteta oko 5.000 mjesta, zasad figurira kao najbolje rješenje, barem prema mišljenju rukovodstva kluba iz Titove 38b…
Sve sam ozbiljno shvatao clanak, to jest sve do boldirane recenice... :roll:
Bas tako :thumbup:

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 21 avg 2018, 17:29

Odma me podsjeti na Mercedes Arene, hotele i ostale da ne kazem sta...
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 21 avg 2018, 18:56

Pa ja vise vjerujem u taj boldirani dio nego u dio o izmjestanju atletskog poligona :D drugacija je situacija ekonomije izmedju 2009/10 kada smo mi prezentovali te projekte kada je drmala ekonomska kriza citavu Evropu te koja je u BiH trajala pa sigurno zakljucno sa 2014. i sada kada se ista ubrzano oporavlja i raste. Npr. ja upotpunosti vjerujem da ce se na tom lokalitetu izgraditi hotel u narednih max 10 godina. U tome svemu je obnova Koseva vise nus pojava nego glavni razlog/prioritet.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.