BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la marconato » 23 avg 2018, 23:01

Signore je napisao/la:Play off Sarajeva protiv Cluja se navodi kao jedan od najvecih uspjeha klupskog bh nogometa. Bilo 1-1 i 2-1 za Cluj, a sad Dudelange rutinski 2-0. Nisam gledao utakmicu, ali po statistici nimalo slucajna pobjeda.
Mislim da ovaj Cluj nema veze sa onim koji je igrao sa Sarajevom..Nebo i zemlja!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 23 avg 2018, 23:03

Mokes je napisao/la:
Signore je napisao/la:Play off Sarajeva protiv Cluja se navodi kao jedan od najvecih uspjeha klupskog bh nogometa. Bilo 1-1 i 2-1 za Cluj, a sad Dudelange rutinski 2-0. Nisam gledao utakmicu, ali po statistici nimalo slucajna pobjeda.
Nisam od tebe očekivao da pišeš ovakve gluposti. :facepalm: :facepalm:
:lol: :lol: :lol: Ma nisam mislio nista lose. Vise sam u zaje*anciji napisao :mrgreen:
kontrasviju je napisao/la:Nas je najviše zayebala ona sezona kad su nas predstavljali Zrinjski, Sloboda, Radnik i Široki.Svi ispali odma, niko nije nijednu utakmicu pobjedio.
Da su tad Zrinjski, Sloboda, Radnik i Siroki prosli po dva kola mislis da Sarajevo sad ne bi primilo osam komada? Nisu ta cetiri nista kriva. Liga bi i dalje bila jednako losa i da su prosli po tri kola ili da su ispali odmah. U sezonama kasnije bi se ostvarili isti rezultati koji su se ostvarili. Nije grcevita borba za dodatnog predstavnika u Europi pa da sad pricamo da su oni nekog sje*ali. Sje*ali su nas svi koji su ikad nastupali u Europi. Svi kolektivno imaju lose rezultate. U kvalifikacijama se pobjeda boduje jednim bodom, a remi s pola boda i nama je neki prosjek osvojiti pet do sedam bodova. I to obicno nahajca jedan klub koji nekim cudom prodje 2-3 pretkola. I onda su nam HNL i SL u pet deka :roll:

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2320
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la kontrasviju » 23 avg 2018, 23:09

Signore je napisao/la:
Mokes je napisao/la:
Signore je napisao/la:Play off Sarajeva protiv Cluja se navodi kao jedan od najvecih uspjeha klupskog bh nogometa. Bilo 1-1 i 2-1 za Cluj, a sad Dudelange rutinski 2-0. Nisam gledao utakmicu, ali po statistici nimalo slucajna pobjeda.
Nisam od tebe očekivao da pišeš ovakve gluposti. :facepalm: :facepalm:
:lol: :lol: :lol: Ma nisam mislio nista lose. Vise sam u zaje*anciji napisao :mrgreen:
kontrasviju je napisao/la:Nas je najviše zayebala ona sezona kad su nas predstavljali Zrinjski, Sloboda, Radnik i Široki.Svi ispali odma, niko nije nijednu utakmicu pobjedio.
Da su tad Zrinjski, Sloboda, Radnik i Siroki prosli po dva kola mislis da Sarajevo sad ne bi primilo osam komada? Nisu ta cetiri nista kriva. Liga bi i dalje bila jednako losa i da su prosli po tri kola ili da su ispali odmah. U sezonama kasnije bi se ostvarili isti rezultati koji su se ostvarili. Nije grcevita borba za dodatnog predstavnika u Europi pa da sad pricamo da su oni nekog sje*ali. Sje*ali su nas svi koji su ikad nastupali u Europi. Svi kolektivno imaju lose rezultate. U kvalifikacijama se pobjeda boduje jednim bodom, a remi s pola boda i nama je neki prosjek osvojiti pet do sedam bodova. I to obicno nahajca jedan klub koji nekim cudom prodje 2-3 pretkola. I onda su nam HNL i SL u pet deka :roll:
Znači ti hoćeš da kažeš da je isto da su te ekipe prošle svoje protivnike i pri tome pobjedili 5 utakmica i odigrali 3 neriješeno nego što su 3 odigrali neriješeno i 5 izgubili?Hoćeš da kažeš da je isto da svi predstavnici ispadnu odma ili da barem svi prođu po jedno pretkolo?
Sam si reko da nam je prosjek 5-7 bodova, tad smo osvojili 1.5 bod pa ti vidi.
1921

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54252
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la MortemHz » 23 avg 2018, 23:27

marconato je napisao/la:
Signore je napisao/la:Play off Sarajeva protiv Cluja se navodi kao jedan od najvecih uspjeha klupskog bh nogometa. Bilo 1-1 i 2-1 za Cluj, a sad Dudelange rutinski 2-0. Nisam gledao utakmicu, ali po statistici nimalo slucajna pobjeda.
Mislim da ovaj Cluj nema veze sa onim koji je igrao sa Sarajevom..Nebo i zemlja!
Nisam znao da su bili 7-9 na UEFA listi tada, zanimljivo.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la marconato » 23 avg 2018, 23:38

MortemHz je napisao/la:
marconato je napisao/la:
Signore je napisao/la:Play off Sarajeva protiv Cluja se navodi kao jedan od najvecih uspjeha klupskog bh nogometa. Bilo 1-1 i 2-1 za Cluj, a sad Dudelange rutinski 2-0. Nisam gledao utakmicu, ali po statistici nimalo slucajna pobjeda.
Mislim da ovaj Cluj nema veze sa onim koji je igrao sa Sarajevom..Nebo i zemlja!
Nisam znao da su bili 7-9 na UEFA listi tada, zanimljivo.
Nisam ni ja, ali da su bili mnogo ozbiljniji, jesu! Sjecam se kad su Romu tukli u Rimu i jos nekih partija u LŠ..
Pali su, kako oni, tako i Steaua ili kako se vec sada zovu.. ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Mokes
Postovi: 14870
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Mokes » 23 avg 2018, 23:46

2006.-te je bilo rumunsko 1/4 Kupa uefa, Steaua tada prošla Rapida. Rapid par mjeseci kasnije gostovao na Koševu i tada je Sarajevo uzelo 1-0. U revanšu izgubili 2-0. Te sezone bili prvaci.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Signore » 24 avg 2018, 00:14

kontrasviju je napisao/la: Znači ti hoćeš da kažeš da je isto da su te ekipe prošle svoje protivnike i pri tome pobjedili 5 utakmica i odigrali 3 neriješeno nego što su 3 odigrali neriješeno i 5 izgubili?Hoćeš da kažeš da je isto da svi predstavnici ispadnu odma ili da barem svi prođu po jedno pretkolo?
Sam si reko da nam je prosjek 5-7 bodova, tad smo osvojili 1.5 bod pa ti vidi.
Ne! Samo zelim reci da nisu nista strasno zaje*ali. Koeficijent jesu nesto zeznuli, al nisu nas unazadili deset godina. Oni su tad ostvarili koeficijent 0.500, a inace obicno bude oko 1.500 sto je razlika za 1.000. Mi bi s tih 1.000 sad bili 34., ali big deal. Ta pozicija ne znaci nista narocito, svejedno je da li si 30. ili 40. ako je razlika u koeficijentu mizerna, jer ti vec naredne sezone mozes pasti ili napredovati. Evo primjer, Lihtenstajn je 32. i bjezi nam za 6.375. Ta 32. pozicija bi nam tad bjezala za 5.375. Bjezala bi nam za 70% naseg koeficijenta. O tome pricam. Oni se jesu obrukali u Europi te sezone, ostvareni su najgori rezultati u povijesti lige, ali nisu oni tom jednom sezonom nesto narocito sje*ali. Jel bi mi sad imali bolje predispozicije za napredak da su oni ostvarili 1.500? Ne bi. Bili bi u istim go*nima kao i sad. Klubovi bi isto krecali od prvog pretkola, isto ispadali jako brzo, ta 32. pozicija bi nam isto bila nedostizna.

Od tada su prosle dvije sezone u kojima nije napravljen zapazen rezultat. Da je npr. u te dvije sezone ostvaren koeficijent 4.000 recimo, tj. 8.000 ukupno, pa da se onda i sad u naredne dvije sezone ostvario koeficijent 8.000 sto bi na kraju bilo ukupno 16.500, tad bi mi mogli reci 'jesu nas sje*ali', jer bi se s 4.000 iz sezone 16/17 borili za top20. I ta sezona 16/17 ce za tri sezone izaci iz racunice, vidjet cemo gdje cemo tad biti. Ja kazem da cemo i dalje biti u istim go*nima. Kad nam koeficijent bude preko 15.000 i kad budemo u top 30 i ganjali neke vise pozicije tad cemo moci reci da nas je neka sezona unazadila. To sto su oni napravili nije vrijedno nikakvog kukanja, zaljenja. Ta jedna sezona je bezznacajna. Evo Srbi su u toj sezoni 16/17 ostvarili koeficijent 2.875 koji je ispod njihovog prosjeka i oni mogu reci da je njih ta sezona zeznula, jer da su ostvarili 4.875 sad bi imali neke realne sanse za ulazak u top15 i dobijanje petog kluba u Europi. To je nesto za cime vrijedi kukati, ne meni, jer me boli k* za njima, al oni mogu kukati. Al da je nama ta sezona nesto nastetila, pa i nije. Bilo je jos sezona kada se jedva prebacivao koeficijent 1.000.

Ne zelim reci da se svake sezone sad bez pardona moze brukati. Svaki remi je bitan, a da ne pricamo o pobjedi i prolazu nekoliko pretkola. Zelim reci da stangiramo i tonemo, a ta sezona je bila samo kruna svih brukanja, iako se realno nitko osim Sirokog i nije obrukao. Zrinjski je ispao od puno jaceg prvaka Poljske. Sloboda je ispala od jaceg protivnika ciji su suparnici iz lige redovno samarali nase predstavnike. Radnik je ispao u najmanju ruku od ravnopravnog protivnika i to prilicno gusto s dva brza gola pred sami kraj susreta. I Sloboda je ispala s ukupnih 1-0 golom iz penala. Siroki se propisano osramotio, ali ova ostala tri se mogu shvatiti, ali istina da je ukupni skor ipak sramotan.

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la ElCartel11 » 24 avg 2018, 04:21

Albanci su bili gori od nas pa napravise respektabilan klub Skenderbeu i dogurase do grupne faze, Litvancima fudbal na zadnjem mjestu ali imaju Suduvu koja je svake godine u Evropi bolja i bolja, evo Luksemburg sa Dudelangom koji je za nas vec sad napravio respektabilan klub, a tu je jos i onaj Progres Niederkorn ako sam dobro potrefio ime, koji takodje nije vise kanta za nabijanje i jedva ga je izbacila ruska Ufa u 3 pretkolu, Makedonci sa Vardarom dogurase do grupne faze lani, takodje Shkendija napravi uvijek dobre rezultate
Gruzijski Torpedo takodje evo ga u play offu i oni napreduju...
To su sve drzave koje su bile slabije od nas do prije mozda 3-4 godine, a sad nas polako prestizu. Ocekujem da nas pocne prestizati Wels, S. Irska, CG :mrgreen:
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54252
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la MortemHz » 24 avg 2018, 06:13

Luxemburžani su već odmakli nažalost.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la Penaltiky » 24 avg 2018, 17:46

Mogla bi Vrbanjuša bit gori katil od Atalante.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la jolicnikola » 24 avg 2018, 17:48

nemojte nas porijediti sa drugima, sami smo krivi

Avatar
FliX
Postovi: 4704
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la FliX » 24 avg 2018, 21:38

I kako sad stvari stoje, kolko je koga liga dobila bodova.. hoce li nam liga napredovati ili nazadovati s ovogodisnjim bodovima????
Hajmo statisticari.

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2320
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la kontrasviju » 25 avg 2018, 10:34

Signore je napisao/la:
kontrasviju je napisao/la: Znači ti hoćeš da kažeš da je isto da su te ekipe prošle svoje protivnike i pri tome pobjedili 5 utakmica i odigrali 3 neriješeno nego što su 3 odigrali neriješeno i 5 izgubili?Hoćeš da kažeš da je isto da svi predstavnici ispadnu odma ili da barem svi prođu po jedno pretkolo?
Sam si reko da nam je prosjek 5-7 bodova, tad smo osvojili 1.5 bod pa ti vidi.
Ne! Samo zelim reci da nisu nista strasno zaje*ali. Koeficijent jesu nesto zeznuli, al nisu nas unazadili deset godina. Oni su tad ostvarili koeficijent 0.500, a inace obicno bude oko 1.500 sto je razlika za 1.000. Mi bi s tih 1.000 sad bili 34., ali big deal. Ta pozicija ne znaci nista narocito, svejedno je da li si 30. ili 40. ako je razlika u koeficijentu mizerna, jer ti vec naredne sezone mozes pasti ili napredovati. Evo primjer, Lihtenstajn je 32. i bjezi nam za 6.375. Ta 32. pozicija bi nam tad bjezala za 5.375. Bjezala bi nam za 70% naseg koeficijenta. O tome pricam. Oni se jesu obrukali u Europi te sezone, ostvareni su najgori rezultati u povijesti lige, ali nisu oni tom jednom sezonom nesto narocito sje*ali. Jel bi mi sad imali bolje predispozicije za napredak da su oni ostvarili 1.500? Ne bi. Bili bi u istim go*nima kao i sad. Klubovi bi isto krecali od prvog pretkola, isto ispadali jako brzo, ta 32. pozicija bi nam isto bila nedostizna.

Od tada su prosle dvije sezone u kojima nije napravljen zapazen rezultat. Da je npr. u te dvije sezone ostvaren koeficijent 4.000 recimo, tj. 8.000 ukupno, pa da se onda i sad u naredne dvije sezone ostvario koeficijent 8.000 sto bi na kraju bilo ukupno 16.500, tad bi mi mogli reci 'jesu nas sje*ali', jer bi se s 4.000 iz sezone 16/17 borili za top20. I ta sezona 16/17 ce za tri sezone izaci iz racunice, vidjet cemo gdje cemo tad biti. Ja kazem da cemo i dalje biti u istim go*nima. Kad nam koeficijent bude preko 15.000 i kad budemo u top 30 i ganjali neke vise pozicije tad cemo moci reci da nas je neka sezona unazadila. To sto su oni napravili nije vrijedno nikakvog kukanja, zaljenja. Ta jedna sezona je bezznacajna. Evo Srbi su u toj sezoni 16/17 ostvarili koeficijent 2.875 koji je ispod njihovog prosjeka i oni mogu reci da je njih ta sezona zeznula, jer da su ostvarili 4.875 sad bi imali neke realne sanse za ulazak u top15 i dobijanje petog kluba u Europi. To je nesto za cime vrijedi kukati, ne meni, jer me boli k* za njima, al oni mogu kukati. Al da je nama ta sezona nesto nastetila, pa i nije. Bilo je jos sezona kada se jedva prebacivao koeficijent 1.000.

Ne zelim reci da se svake sezone sad bez pardona moze brukati. Svaki remi je bitan, a da ne pricamo o pobjedi i prolazu nekoliko pretkola. Zelim reci da stangiramo i tonemo, a ta sezona je bila samo kruna svih brukanja, iako se realno nitko osim Sirokog i nije obrukao. Zrinjski je ispao od puno jaceg prvaka Poljske. Sloboda je ispala od jaceg protivnika ciji su suparnici iz lige redovno samarali nase predstavnike. Radnik je ispao u najmanju ruku od ravnopravnog protivnika i to prilicno gusto s dva brza gola pred sami kraj susreta. I Sloboda je ispala s ukupnih 1-0 golom iz penala. Siroki se propisano osramotio, ali ova ostala tri se mogu shvatiti, ali istina da je ukupni skor ipak sramotan.
Slažem se sa većinom toga što si napisao, ali ponovo stojim pri tome da se ne možemo tako olako oprostiti od jedne sezone u Evropi.
Bitni su svi bodovi i vjeruj mi da bi i zbog ugleda lige bilo bolje da nisu svi ispali i da smo dobili bodove s kojim bi bili 32. na listi.Sve se gleda.Naravno da se slažem da osim za nekoliko stotina hiljada eura na računima ta 4 kluba naša liga se ne bi ništa poboljšala ali svaka godina u Europi bi trebala biti bitna.
1921

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2320
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la kontrasviju » 25 avg 2018, 10:41

Minimum minimuma sljedeće sezone u Europi je da se ponovi ova godina i možda da jedna ekipa napravi neki iskorak i da se ostane do druge polovine augusta.Znači prvak najmanje do 3.pretkola EL, ove tri ekipe najmanje do 2.pretkola EL i da jedna od ove 4 ekipe (nadam se) dođe nekako do play-off EL.
1921

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11998
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la BoixosNois1899 » 25 avg 2018, 17:01

Ništa od play-offa i sljedeće godine. Ne nadajte se džaba.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
DamirT
Postovi: 13873
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la DamirT » 27 avg 2018, 13:57

Na kojem je mjestu sad nasa liga?Napredujemo ili nazadujemo?
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54252
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la MortemHz » 27 avg 2018, 15:44

DamirT je napisao/la:Na kojem je mjestu sad nasa liga?Napredujemo ili nazadujemo?
Ne zna se to još jer traje ovo sve ali meni se čini da ćemo napredovati jedno mjesto kada svi završe svoje.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
DamirT
Postovi: 13873
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la DamirT » 27 avg 2018, 16:24

MortemHz je napisao/la:
DamirT je napisao/la:Na kojem je mjestu sad nasa liga?Napredujemo ili nazadujemo?
Ne zna se to još jer traje ovo sve ali meni se čini da ćemo napredovati jedno mjesto kada svi završe svoje.
:thumbup:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
FliX
Postovi: 4704
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la FliX » 27 avg 2018, 19:07

DamirT je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:
DamirT je napisao/la:Na kojem je mjestu sad nasa liga?Napredujemo ili nazadujemo?
Ne zna se to još jer traje ovo sve ali meni se čini da ćemo napredovati jedno mjesto kada svi završe svoje.
:thumbup:
Dobro je. Mada je ispred nas jos 40ak liga u europi, i mi smo bolji od 10-15. Ma qurac je dobro :D

Avatar
osobaodpovjerenja
Postovi: 398
Pridružen/a: 11 avg 2018, 13:41
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2018./19.

Post Postao/la osobaodpovjerenja » 27 avg 2018, 19:09

cestitam jubilarnu 14atalanta stranicu svima koji prate ovu lijepu temu !
Srdjan Stanic pitarski ker

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.