Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
61
60%
Benzin
23
23%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
14
14%
 
Ukupno glasova: 102

Avatar
Otelo
Postovi: 33514
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Otelo » 30 avg 2018, 11:55

Ae da pitam ovdje. Komšija mi uzeo onaj dio za dijagnostiku auta preko računara (mada, ja se u to ne razumijem). Sve došlo, došao i delfi program za dijagnostiku na DVD-u i ne mogu da mu instaliram. Pretpostavljam da je do DVD-a jer ni na mom mid-high end laptopu jednostavno ne učita. Pokrene mi samo dvd-a (isključen mi je net i antivirus) i u uputama stoji da moram fajlove kopirati na laptop, pa onda pokrenuti instalaciju. Krenem s tim, počne da kopira nakon 5 minuta i onda izbaci da ne moze da kopira dll fajlove (btw. program je iz 2015 godine). Sad, zanima me da li ima negdje na netu da se skine taj program (jer i ovaj što su oni poslali je ilegalna kopija, ne original) ili mozda neki drugi program koji radi uz taj uređaj?

https://www.delphiautoparts.com/usa/en/ ... y/software

to je ovaj dio što se vidi na ovoj velikoj slici, pa jel može samo uz taj program?

Btw. auta i ja smo na Vi na nivou student sam žurnalistike, ne pitaj me ništa o mehanici fluida na marsu
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14331
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 05 sep 2018, 11:04

jagamu je napisao/la:Audi 2.0 dizel 110kw 150ks 2014 god. Neka mi neko ukratko opise ako zna kakvi su motori, jel valja to ista??
Odlicna masina. Obrtni moment 320 Nm, eksploatacija snage na 3200 obrtaja, MLB platforma.

Zupcasti mijenjas na otp 200 000 km (tako je kod A3, ali msm i drugih modela Audija sa ovom verzijom od 150 konja).

Potrosnja koja je potkovana pecatom savrsenog balansa ubrizgavanja - sagorijevanja i takta, strasno niska...

Gledajuc na odrzavanje van okvira velikog servisa, koji se radi kao sto vidis tek na 200k mal' paprenije kao i registracija, al boze moje, aVdi je to...

Kupci se kunu, zbog kvalitetne ustimanosti turbine i transmisije, da ima vise od deklariranih 150 PS. :lol:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
jagamu
Postovi: 1263
Pridružen/a: 30 mar 2013, 18:51
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la jagamu » 05 sep 2018, 15:19

Asteriks je napisao/la:
jagamu je napisao/la:Audi 2.0 dizel 110kw 150ks 2014 god. Neka mi neko ukratko opise ako zna kakvi su motori, jel valja to ista??
Odlicna masina. Obrtni moment 320 Nm, eksploatacija snage na 3200 obrtaja, MLB platforma.

Zupcasti mijenjas na otp 200 000 km (tako je kod A3, ali msm i drugih modela Audija sa ovom verzijom od 150 konja).

Potrosnja koja je potkovana pecatom savrsenog balansa ubrizgavanja - sagorijevanja i takta, strasno niska...

Gledajuc na odrzavanje van okvira velikog servisa, koji se radi kao sto vidis tek na 200k mal' paprenije kao i registracija, al boze moje, aVdi je to...

Kupci se kunu, zbog kvalitetne ustimanosti turbine i transmisije, da ima vise od deklariranih 150 PS. :lol:

Pa eto druze postao sam vlasnik takvog avdije. Ma otprilike znam sta kako jer i prije sam imao audi4 hvala Bogu jel ono sto je potrosni materijal to sam i mijenjao, uz redovne velike i male servise. U svakom slucaju hvala ti na dodatnim informacijama, nadam se da ce me hairli posluzit kako treba.

Sta je to MLB platforma, stvarno pojma nemam??
moSa likCe

Avatar
Asteriks
Postovi: 14331
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 05 sep 2018, 15:59

Koncepcija produbljenja specijalizacije.

Sada se odredjeni dijelovi modela jednog brenda mogu sklapati u istoj tvornici dok si do pomenute imao podplatforme npr. PQ35 koja je bila sarenilo, pa si pored Audija A3 imao Octaviju, Seata, Golf 5, Tourana, Eosa,... znaci drugcija auta koja su dijelila neke komponente za odredjene kubikaze, iako sve VW grupacija.

Od MLB-a, to je vecinom Audi, et pokoji Porshe.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 05 sep 2018, 19:26

Je li iko od vas uzimao ili na ebayu ili piku ili bilo gdje led sijalice za duga svjetla ? kod mene je na dugom H1 sijalica, i sad, nasao sam na ebayu dvije vrste koje imaju identican prikljucak kao sto je u mene na autu, ove prve su oko 20 km a druge oko 5 km, samo je problem sto im u opisu pise da se kao ne preporucuju za kratka ili duga svjetla vec vise kao maglenke ili dnevna svjetla...to su ove:
slika

slika
e sad, imaju i ove koje ste sigurno kod mnogih vidjeli kao kratka svjetla jer su sad u trendu, pise da su H1, ali imaju drugaciji prikljucak u odnosu na ove iznad, tj imaju ove dvije zice a mrsko mi se zajebavati kako ih prikopcati (ako je komplikovano) kad imaju ove kao sto su mi na autu trenutno...nisu ni ove skupe, jaran mi ih ima na kratkom svijetlu i fakat predobro svijetle...to su ove:
slika
e da li je neko od vas uzimao neke led sijalice za duga i da je zadovoljan, da su kvalitetne i da dobro svijetle pa da to podijeli sa mnom ? :)
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 05 sep 2018, 21:24

Mnogo lijepi auti koji dolaze, Clio, Peugeot 208, Opel Korsa. Bas fino osvjezenje.
Aljegri, out!

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 05 sep 2018, 22:24

VelaHavle je napisao/la:Mnogo lijepi auti koji dolaze, Clio, Peugeot 208, Opel Korsa. Bas fino osvjezenje.
:puke: :puke:

:mrgreen:
Mia San Mia

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la VelaHavle » 06 sep 2018, 05:41

R32 je napisao/la:
VelaHavle je napisao/la:Mnogo lijepi auti koji dolaze, Clio, Peugeot 208, Opel Korsa. Bas fino osvjezenje.
:puke: :puke:

:mrgreen:
Posteno :lol:
Aljegri, out!

Avatar
bega_afc
Postovi: 13723
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bega_afc » 06 sep 2018, 20:28

Papastathopoulos je napisao/la:.
Ja koliko ovdje vidim, identican je dzek. Samo sto je na prvim fiksni, a na drugim spojen zicama, vjerovatno da se dobije na fleksibilnosti i laksem postavljanju.

Zasto jednostavno ne uzmes od prijatelja i pokusas spojiti?
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
Asteriks
Postovi: 14331
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 09 sep 2018, 11:32

slika
slika
Legendarni Fiat 132 Gl... Stritno model sa slike benzinac kubikaze 1800, snage 107 konja iz 1976. Karoseriju dijelili sa Seatom 132... Takodjer Mazda 1500 bila je haman ista linija.

Neki noviji proizvodi imali su klimu a kasnije motore i do 2.5 kubikaze.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 09 sep 2018, 12:30

bega_afc je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la:.
Ja koliko ovdje vidim, identican je dzek. Samo sto je na prvim fiksni, a na drugim spojen zicama, vjerovatno da se dobije na fleksibilnosti i laksem postavljanju.

Zasto jednostavno ne uzmes od prijatelja i pokusas spojiti?
Al kako cu brate spojiti kad je u mene na tom jednom konektoru i plus i minus od zica a na ovim sijalicama su obje zice (plus i minus) odvojene ? znaci na tom konektoru imam mjesta za samo jednu zicu, koju cu tu stavit od ove dvije ?
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
Asteriks
Postovi: 14331
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 09 sep 2018, 13:59



Ljudi koji riskiraju zivot u momentima kada trebaju stici prvi do mjesta nezgode. Prijetnje, tuce pa cak i ubistva. Nepostivanje saobracanje kulture, dojave koji se nagradjaju u vrijednosti 20 eura (sto je opako jaka napojnica u ovoj drzavi), provaljena stanica frekvencije policije...

Tunirani modeli sa po 400 konja... Ovako na prvu sve vuce na ilegalne ulicne trke a ustvari se radi o slep sluzbi Juzne Afrike.:tokralju:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
bega_afc
Postovi: 13723
Pridružen/a: 08 jul 2011, 20:19
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la bega_afc » 09 sep 2018, 22:28

Papastathopoulos je napisao/la:
bega_afc je napisao/la:
Papastathopoulos je napisao/la:.
Ja koliko ovdje vidim, identican je dzek. Samo sto je na prvim fiksni, a na drugim spojen zicama, vjerovatno da se dobije na fleksibilnosti i laksem postavljanju.

Zasto jednostavno ne uzmes od prijatelja i pokusas spojiti?
Al kako cu brate spojiti kad je u mene na tom jednom konektoru i plus i minus od zica a na ovim sijalicama su obje zice (plus i minus) odvojene ? znaci na tom konektoru imam mjesta za samo jednu zicu, koju cu tu stavit od ove dvije ?
Pa jedna sa donje, a druga sa gornje strane konektora?
#Voajeroljupci na respiratorima.
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Avatar
vozdra
Postovi: 737
Pridružen/a: 20 maj 2016, 17:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la vozdra » 09 sep 2018, 23:44

Da li znate gdje se može nabaviti navlaka za haubu sa ljiljanima da nije ova?

slika
Zvukom lokomotive rođen je velikan, danas obnovljena pruga i ljepša nego ikad. Vagoni su puni, svima sjećanja u glavi, kako su Evropom harali sarajevski Plavi!

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 10 sep 2018, 17:39

bega_afc je napisao/la:Pa jedna sa donje, a druga sa gornje strane konektora?
Probacu onda tako, ne znam bas puno oko struje zato sam i pitao...hvala jaro
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

zure99
Postovi: 203
Pridružen/a: 09 mar 2018, 15:50
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la zure99 » 16 sep 2018, 01:42

Zna li neko smije li se vrsit komplet lakiranje auta kod nas na stranim tablicama....mislim hoce li stvarat problem pri iducoj registraciji u EU?

Avatar
Asteriks
Postovi: 14331
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 17 sep 2018, 10:13

Svaka promjena na autu tipa boje, motora il vece dorade, se mora evidentirati te uknjiziti u saobracajnu.

Skontaj mal, zaustavi te policajac u Austriji, vazece osiguranje, polica i papiri, tamo stoji crvena Toyota a ti vozis bijelu.

Imas vanredni tehnicki te vjerovatno i neki papir ak to radis kod nas da bi kasnije mogao javiti svom osiguranju cime moras updejtovati status i potvrde o vlasnistvu vozila.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Papastathopoulos » 18 sep 2018, 20:29

Gledam sad nesto na piku i vidim jednog Pola ko u mene na otpadu jednom u blizini (zna @Asteriks koji, njegova opstina :D) i gledam slike iznutra, vidim da ima prekidace za grijanje siceva...e zanima me sad nesto posto nemam pojma kako to ide ako su fabricki grijaci: bi li se mogli ti grijaci nekako "izvaditi i premjestiti" u mog Pola ? mozda je glupo pitanje, ali sam morao upitati jer me zanima :D :)
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
R32
Postovi: 3053
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la R32 » 18 sep 2018, 20:50

Moze sa sjedistima :mrgreen:
Ili da cupas grijac iz sjedista :D
Mia San Mia

TheWeekndXO
Postovi: 422
Pridružen/a: 30 mar 2018, 08:08
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la TheWeekndXO » 19 sep 2018, 09:32

Pozdrav, razmisljam da kupim Citroena C4, 2005 godiste, 1.6 66kw. Kakva su iskustva sa tim modelom ako ga je neko imao? :D

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.