Amer Gojak

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la Raonffa » 28 avg 2018, 23:26

Ekstra je odigrao večeras, vrhunska partija bez obzira na poraz.

Ove sezone me konstantno pozitivno iznenađuje tom količinom trke i pokrivanjem ogromnog prostora, u tome je brutalno napredovao ove sezone, tehniku i fudbalsko znanje je imao još od malih nogu, zbog toga je i proglašen velikim talentom.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la dubrovnik » 29 avg 2018, 09:50

Ima ono nesto sto samo rijetki igraci danasnjice posjeduju. To se moze vidjeti i na ovom snimku sa prethodne stranice ili na utakmicama U21 reprezentacije protiv Walesa i Portugala. U stanju je krenuti i sa nevjerovatnom lakocom proci i po 2-3 igraca. Sto se ovog tice mislim da dugo nismo imali igraca koji posjeduje ovu kvalitetu i to moze biti strasno oruzje nase ekipe u buducnosti. Fizicka je zvijer pa mu brzina i nije primarna na mjestu koje on pokriva. Mozda pretjerujem ali mislim da je talentom vrlo blizu Miralemu Pjanicu. Nadam se da ce uspjeti sacuvati cistu glavu jer mu ambicije ne fali. To najbolje znaju u Zeljeznicaru gdje je odbio biti sjedac na klupi na samom pocetku svoje profi karijere.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17812
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la akisarajevo92 » 29 avg 2018, 10:04

akisarajevo92 je napisao/la::kafa:

Fakat napravili clanak od ovoga, montirao sam arapskog komentatora iz zezancije :rol:

https://sportsport.ba/fudbal/arapski-ko ... nga/288190
Don't believe the hype.

Avatar
Konzerva
Postovi: 2234
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la Konzerva » 29 avg 2018, 10:18

hurem je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Sve je super, kontrola , trka, ali je spor do bola.
Inace su Xavi, Pjanic, Strootman, De Rossi, Nzonzi i da ne nabrajam vise jako brzi...
Vaznije od brzine jeste ta trka i da je fizicki spreman za takvo sto 90 minuta, ono sto mene kod njega impresionira jeste snaga u duel igri za tako mladog igraca...dodajmo tu tehniku koju ima i mozemo konstatovati da moze uspjeti u karijeri akoBogda, samo da nastavi u istom ritmu.
Nadam se da ga ovo ispadanje iz LP nece demoralisati...Izeta takodjer.
ko ima fudbalsku tehniku takav je ogroman potencijal da se razvije u megazvijezdu, sta je to Ronaldinha uzdiglo u fudbalska nebesa osim velika fudbalska tehnika.

cim zavrse epizoda u mladoj U21 odmah ga prekomandovatu A tim, da se usavrsava sa Pjanicem.
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la DrFilgud » 29 avg 2018, 10:30

Konzerva je napisao/la:
hurem je napisao/la: Inace su Xavi, Pjanic, Strootman, De Rossi, Nzonzi i da ne nabrajam vise jako brzi...
Vaznije od brzine jeste ta trka i da je fizicki spreman za takvo sto 90 minuta, ono sto mene kod njega impresionira jeste snaga u duel igri za tako mladog igraca...dodajmo tu tehniku koju ima i mozemo konstatovati da moze uspjeti u karijeri akoBogda, samo da nastavi u istom ritmu.
Nadam se da ga ovo ispadanje iz LP nece demoralisati...Izeta takodjer.
ko ima fudbalsku tehniku takav je ogroman potencijal da se razvije u megazvijezdu, sta je to Ronaldinha uzdiglo u fudbalska nebesa osim velika fudbalska tehnika.

cim zavrse epizoda u mladoj U21 odmah ga prekomandovatu A tim, da se usavrsava sa Pjanicem.
Volio bih i ja da dogura do Barcelone, samo govorim ono sto mi se cini od samog pocetka, Gojak ima problem s brzinom.
Za razliku od Medunjanina, Stilica, Ibricica, ima taj fajterski mentalitet, nije mu mrsko trcati i to je dobro. Najvise me podsjeca na Salihovica.
@hurem, svi ti nabrojani su brzi od Gojaka i to je upravo ono sto mu moze biti prepreka, pitanje je da li ispunjava tu donju granicu potrebnu za vrhunski fudbal. Ne zaboravite, igrali su protiv Young Boysa, Astane, Hapoela, a ne protiv Seville, Benfice itd.
Nadam se da ste u pravu, a o Gojakovom talentu ne treba diskutovati.

Avatar
Karambeu
Postovi: 393
Pridružen/a: 11 dec 2017, 23:32
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la Karambeu » 29 avg 2018, 10:34

Ovaj decko sto prije mora u A tim i to u prvih 11 na poziciju za kojom placemo poslije odlaska Misketa. Treba ga forsirati na AMF, jer koliko god mislili da je to Pjanic, on to nije i nikada nije ni bio.

Pjanic sa Besicem iza Gojaka i konacno bi nam vezni red prodisao.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la DrFilgud » 29 avg 2018, 10:37

akisarajevo92 je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la::kafa:

Fakat napravili clanak od ovoga, montirao sam arapskog komentatora iz zezancije :rol:

https://sportsport.ba/fudbal/arapski-ko ... nga/288190
Postavili i na indexu :lol:

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la dubrovnik » 29 avg 2018, 10:46

Inde. O Gojaku:
Gojak, s druge strane, dosad je najveći i najuspješniji Bjeličin projekt. Igrač koji je već dugo vremena "tu", ali je obitavao na marginama i krivim pozicijama konačno ima svoju jasnu ulogu. Nevjerojatnom duel igrom i driblingom stalno radi prednost u sredini terena u oba smjera i vrlo brzo izrasta u možda i najbitnijeg pojedinca novog Dinama.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la Tristan10 » 29 avg 2018, 10:47

Eh da je nama jedan N'zonzi. Korpulentan defanzivac koji ima pregled igre, solidan pas i sut. Sto je najbitnije popunio bi dobro prostor na sredini terena pored Pjanica. Ovako nam je sredina terena najkriticniji dio ekipe, a trebalo bi kao da smo tu jaki. Nije slucajno sad Prosinecki pozvao Prcica i Krunica, jer mislim da je skontao da smo tu tanki.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17812
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la akisarajevo92 » 29 avg 2018, 10:48

DrFilgud je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la::kafa:
Fakat napravili clanak od ovoga, montirao sam arapskog komentatora iz zezancije :rol:

https://sportsport.ba/fudbal/arapski-ko ... nga/288190
Postavili i na indexu :lol:
:rol:

evo SS potpuno ispravio clanak :mrgreen:
Zadnja izmjena: akisarajevo92, dana/u 29 avg 2018, 10:50, ukupno mijenjano 1 put.
Don't believe the hype.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la Esport » 29 avg 2018, 10:50

akisarajevo92 je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la::kafa:



Fakat napravili clanak od ovoga, montirao sam arapskog komentatora iz zezancije :rol:

https://sportsport.ba/fudbal/arapski-ko ... nga/288190
Postavili i na indexu :lol:
evo SS potpuno ispravio clanak :mrgreen:
citaju forum :urnebes:

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Amer Gojak

Post Postao/la Vucevich » 29 avg 2018, 11:00

Tristan10 je napisao/la:Eh da je nama jedan N'zonzi. Korpulentan defanzivac koji ima pregled igre, solidan pas i sut. Sto je najbitnije popunio bi dobro prostor na sredini terena pored Pjanica. Ovako nam je sredina terena najkriticniji dio ekipe, a trebalo bi kao da smo tu jaki. Nije slucajno sad Prosinecki pozvao Prcica i Krunica, jer mislim da je skontao da smo tu tanki.
Cijela ekipa je slaba, samo možemo reci da je sredina vjerovatno najmanje loša.

Najgori dio po meni su krilni napadači - Duljević i Višća.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la Tristan10 » 29 avg 2018, 12:11

Vucevich je napisao/la:
Tristan10 je napisao/la:Eh da je nama jedan N'zonzi. Korpulentan defanzivac koji ima pregled igre, solidan pas i sut. Sto je najbitnije popunio bi dobro prostor na sredini terena pored Pjanica. Ovako nam je sredina terena najkriticniji dio ekipe, a trebalo bi kao da smo tu jaki. Nije slucajno sad Prosinecki pozvao Prcica i Krunica, jer mislim da je skontao da smo tu tanki.
Cijela ekipa je slaba, samo možemo reci da je sredina vjerovatno najmanje loša.

Najgori dio po meni su krilni napadači - Duljević i Višća.
Mozda je tako. Ja se ne bih slozio. Ako gledamo utakmicu protiv Koreje, a njima je bila generalna za svijetsko prvenstvo, onda se moze viditi da su najvece sanse napravili preko nase sredine. Od ovih zadnjih utakmica, jedino nam je sredina izgledala dobro protiv Senegala jer nisu ni vrsili pritisak na nase igrace.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la Drape » 29 avg 2018, 13:25

slika


Amer Gojak samo je pognute glave prošao kraj novinara, dok je Dani Olmo kazao:

- Razočaranje je veliko, mi smo Dinamo i zaslužili smo biti u Ligi prvaka. Ne mislim da su bili bolji od nas, ne znam je li ono bio penal. Imali smo šanse, nismo bili efikasni, ali moramo se oporaviti. Neće biti lako, ali gledajmo prema naprijed.

Slično razmišlja i Izet Hajrović.

- Da, tužni smo, htjeli smo proći. Bili smo bolji i ovdje i u Bernu, imali smo više šansi. Držali smo dobro rezultat, onda je taj sudac počeo nešto svirati, penal nije bio... Oni su prošli, mi idemo u Europsku ligu i to je to.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17812
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la akisarajevo92 » 29 avg 2018, 13:29

Sumnjam da ce imati bolju sansu da zaigra u LP
Don't believe the hype.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la kobe24 » 29 avg 2018, 13:56

Vucevich je napisao/la:
Tristan10 je napisao/la:Eh da je nama jedan N'zonzi. Korpulentan defanzivac koji ima pregled igre, solidan pas i sut. Sto je najbitnije popunio bi dobro prostor na sredini terena pored Pjanica. Ovako nam je sredina terena najkriticniji dio ekipe, a trebalo bi kao da smo tu jaki. Nije slucajno sad Prosinecki pozvao Prcica i Krunica, jer mislim da je skontao da smo tu tanki.
Cijela ekipa je slaba, samo možemo reci da je sredina vjerovatno najmanje loša.

Najgori dio po meni su krilni napadači - Duljević i Višća.
Ma po meni mi imamo sasvim dobru ekipu, samo je sad pitanje kako ce Prosinecki to uklopiti. Na svakoj poziciji imamo solidnu rezervu i roster je poprilicno raznovrstan. Jesmo osjetno losiji nego prije 4-5 godina kad su u ekipi bili Mujdza, Spahic, Salihovic, Rahimic, Medunjanin, Misimovic, Lulic, Ibisevic i ostali, ali nije nemoguce da ih Todorovic, Vranjes, Krunic, Besic, Prcic, Gojak, Duljevic i Prevljak dostojno zamijene (potencijalne zamjene svakog od njih sam navodio istim redoslijedom). Neki od njih ce ove starije mozda i nadmasiti, a neke je vjerovatno i nemoguce nadmasiti. Mozda Duljevic nikad ne ode iz Cvajte, ali nama u reprezentaciji bude korisniji od Lulica, koji je postao legenda velikog Lazija. Najbitnije od svega je stvoriti dobar i kompaktan tim, gdje ce svako od igraca znati svoju ulogu. Treba uzeti u obzir i cinjenicu da je sad mnogo lakse otici na EP.

Begovic, Sehic, Piric
Todorovic, Vranjes, Bicakcic, Zukanovic Sunjic, Kolasinac, Nastic
Besic, Cimirot, Pjanic, Prcic, Gojak, Krunic
Visca, Hajrovic, Duljevic, Zakaric
Dzeko, Prevljak, Bajic, Kodro

To je ono najbolje sto trenutno imamo. Od defanzivnih igraca jos treba pratiti Memisevica, koji je po meni losiji od Dilavera, ali opet nisam siguran da ovog treba zaganjati jer bi realno u ovom trenutku bio tek peta opcija na toj poziciji stopera. Od veznjaka jos imamo Milosevica i on moze doci u obzir ako bude u formi, a trenutno nije i ne treba biti pozivan. Od napadaca imamo Hodzica i Djurica, na koje takodjer treba obratiti paznju i eventualno ih pozvati ako budu u boljoj formi od ovih sa spiska. Ostale potencijalne zamjene treba traziti u mladoj reprezentaciji (gdje gotovo svaki od njih za godinu ili dvije moze biti od koristi u A timu), ali njih sad ipak treba pustiti da zavrse ovaj ciklus do kraja.

Na krilima jesmo najtanji, ali nekad se ne mora ni poceti s dva klasicna krila. Moze se isprobati i formacija s cetvoricom u sredini (gdje bi mozda Krunic 'glumio' krilo, a i imao dodatnu pomoc od Kolasinca), ili mozda s Kodrom na krilu ako udje u bolju formu (znao je u par navrata biti solidan na strani, mada je to zadnja opcija), ili cak s dva centarfora (mozda Dzeko i Prevljak, iako bi to moglo izgledati tromo). Ja bih opet protiv jacih ekipa uvijek krenuo s dva klasicna krila i jednim napadacem, a protiv ovih losijih se s vremena na vrijeme moze isprobati i nesto drugo. Malo sam fulao temu, ali gotovo je sad. :mrgreen:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la dubrovnik » 29 avg 2018, 15:29

Pa meni se cini da nam krilni igraci i ne igraju tako lose. Ne znam kako ide Duljevicu ali ostatak je u dobroj formi. Visca igra standardno dobro u Turskoj, Hajrovic je odlican u Dinamu, Zakaric protiv Turaka najbolji igrac Partizana. Sve u svemu nisu to igraci koji bi trebali imati problema iznijeti ovu Ligu nacija. Steta je sto Izet za sada nije unutra ali da se ne ponavljam to ide na Robijevu dusu. Kad vidim forum i da su prve 3 teme igraci koji nisu pozvani na okupljanje Hajrovic, Gojak, Prevljak i koji igraju odlicno na pocetku sezone to mi govori da se izbor kvalitetnih igraca siri svakim danom. Ne bi bilo cudo da se o par nasih mladih igraca i veceras bude pisalo. Nije bas sve crno sto se buducnosti tice.

Avatar
hurem
Postovi: 8621
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la hurem » 29 avg 2018, 15:48

Pa ovo je prvi put u povijesti da uopce imamo krila, oba krila:
Visca (ma sta o njemu mislili, jedan od najzahvalnijih igraca, sad je bolji nego ikad), Hajrovic, Duljevic, Zakaric.
Nekada je Mujdza kao desni bek pokrivao komplet desnu stranu, a na lijevom krilu igrao Lulic koji zapravo nikad nije ni bio klasicno krilo jer nema karaktersitike za takvo sto (dribling, centarsut...).
Ova reprezentacija nece biti bar u sledecim kvalifikacijama nista losija od one iz posljednih godina...
Vidjet cemo kako cemo prezivjeti oprostaj Dzeke i da li i koliko ce se do tada nametnuti Prevljak, Bajic, Demirovic, Hodzic, Kodro...makar jedan nek se probije na zavidan nivo bit ce taman,,ja ocekujem dvojicu..
U veznom redu imamo potrebnu sirinu i kvalitet, bez daljnjeg (Pjanic, Besic, Krunic, Prcic, Cimirot, Gojak)..
U odbrani smo vjerujem napokon dobili d.beka Todorovica koji ce ako ga povrede zaobidju sigurno uspjeti...lijevo imamo zamjene Sei.
Jedino sto fali ovoj reprezentaciji danas jeste Spahic da bismo rekli da nije nista slabija...ako nista imamo koliko toliko kvalitetnu sirinu,,a koju nikada prije nismo imali, i to je ono sto posebno raduje, obecava.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la SlevinKelevra » 29 avg 2018, 16:29

akisarajevo92 je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la::kafa:

Fakat napravili clanak od ovoga, montirao sam arapskog komentatora iz zezancije :rol:

https://sportsport.ba/fudbal/arapski-ko ... nga/288190
Jos Arenin logo i nista nikome nije bilo sumnjivo :urnebes:

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Amer Gojak

Post Postao/la DrFilgud » 29 avg 2018, 16:29

Mi imamo sasvim dovoljno kvaliteta da doguramo dealeko, ukoliko se bude gajila timska igra, disciplina, pozrtvovanost.
Ako budemo igrali na individualni ucinak, gledali ko igra u kom timu, ko je zvijezda i ocekivali da ti igraci rjesavaju utakmicu, propali smo.
Propali smo jer nemamo ni izbliza individualnog kvaliteta, za takav pristup.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 27 gostiju.