Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Rokoko87 » 31 avg 2018, 10:39

Kaže daje poluargumente i onda navede ovo
Treneri - ne.

Infrastruktura - ne.

Rezultati - ne.

Igrači - ne.

Nisko si spao pdfu repeezentacije BiH.:lol:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Moggi » 31 avg 2018, 10:50

vuchevic voli popljuvat i samo crno gledat to je cinjenica, ali ovo sa ligom se slazem u potpunosti, jedino mjerilo jacine lige je igranje u evropi jer nema nacina da se sretnu sigurno zvijezda 09 i zadnja ekipa lux lige
Zarathustra

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 31 avg 2018, 10:57

jasmin10 je napisao/la:Kao prvo ne laži da sam rekao da je mnogi bolja. Kao drugo igrači iz nase lige su bolji.
Ali tebi je smisao života doći i popljuvati sve naše.
Pa Dilavera za kojeg ti smatras da je trebao u Bundesligu, su igrači iz nase lige pravili smijesnim.
Tebi kad bude jasno da jedan tim ne predstavlja ukupnu jačinu lige onda se javi. A ovako mlatis gluposti kao i inače.

Dakle u zadnjih par godina njihovi klubovi izbacili ekipe kao sto su Salzburg, Rangers i Legia (koja je **** Zrinjski sa pola snage), i ne govorim samo o jednom klubu, dok BiH klubove **** ko stigne bez da se oznoje.

Time sto je BiH skoro jedina profesionalna liga u Evropi bez da je ikada u historiji poslala klub u grupne faze nekog takmičenja dovoljno govori, ustvari u zadnjih par godina nije ni blizu bila, najbliži je onaj poraz od 7-0y

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Tristan10 » 31 avg 2018, 11:14

Normalno da je mjerilo kvalitet lige rezultati u evropskim utakmicama. Pojedini igraci imaju potencijal, ali klubovi su nam losi. Pogledaj te susrete svih utakmica za EL. Ima li i jedan tim da je izgubio 8-0. Cak tim sa Farski Ostvra ne primi 8 golova. Mi smo samo rekorderi po broju sportskih portala. Ko ga briga kako je Saric igrao u Koreji, Bekric u Zrinjskom, i gdje je Lendric trenutno. Vise bih volio da smanje broj objava a da ima neki kvalitet. Reprezentacija postoji i prije pojedinih portala koji nam gluopsti serviraju.

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la NiftyDribbler » 31 avg 2018, 12:00

Vucevich je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Jasmin10 na aparatima
Aj ne jedi ****.
Da li ti neko mora crtati da jedan klub ne predstavlja kvalitet cijele lige ?
Jer po tvojoj logici Srbija ima jaci ligu od Austrije.
Nije, jer su austrijski klubovi dogurali do polufinala ELa i grupne faze LŠa.

Ne znam zašto je teško shvatit da je Luksemburska liga jača, kad im klubovi svake godine prave bolje rezultate od naše
Vuchko kao i uvijek neke komplekse lijeci. Samo ako reknes da je BHTPL dno dna onda ce biti zadovoljan. Mozda je mal pa kao Napoleon nesto ga yebe.
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

mire96
Postovi: 1056
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la mire96 » 31 avg 2018, 12:50

Bilo je par finih prilika da se plasira u grupe. Sarajevo je imao zadnju najbolju protiv Cluja kad je falio sam jedan gol za plasman. To je bilo 2009. Od tada je samo jos jednom Sarajevo doslo do playoffa, i tu ih je Gladbach nogirao ekspresno. Ostaje stvarno cinjenica da nemamo nikakva pokrica da kazemo da smo bolji od Luksemburga. I nase klubove su izbacali levati poput Birkirkare sa Malte, oni su znali ispadati od Azerbejdzanaca i Iraca. S druge strane, Fola Esch je stizala do treceg pretkola, ove sezone je do treceg pretkola stigao i Progres. Za Dudelange vjerovatno mozemo reci da je daleko bolji od nasih klubova, a za ostatak lige je ako nista u 5 deka sa nasom. Mozda malo slabiji, jer imaju i slicne rezultate kao i mi. Samo sto se oni ne brukaju sa porazima tipa 7:0 i 8:0

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Moggi » 31 avg 2018, 13:01

moras bit slijep da kazes kako je liga jaca od lux, amateri smo i to ne moze niko da pobije
Zarathustra

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Drape » 31 avg 2018, 15:12

Vranješ protiv Dilavera, kakav sudar stopera i karaktera.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 01 sep 2018, 01:38

Sto napadate covjeka?
Surova cinjenica je da luxemburski timovi ostvaruju bolje rezultate od nasih, da su se plasirali u EL.
To sto mi imamo talentovanije igrace, mjerice se u europskoj ligi talenata, romanticara, momaka koji znaju sve s loptom, u ligi mitova i legendi kada je neko oformi.
Do tada decki iz Luxemburga igraju El, mi gledamo.

jasta
Postovi: 1728
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la jasta » 01 sep 2018, 02:16

DrFilgud je napisao/la:Sto napadate covjeka?
Surova cinjenica je da luxemburski timovi ostvaruju bolje rezultate od nasih, da su se plasirali u EL.
To sto mi imamo talentovanije igrace, mjerice se u europskoj ligi talenata, romanticara, momaka koji znaju sve s loptom, u ligi mitova i legendi kada je neko oformi.
Do tada decki iz Luxemburga igraju El, mi gledamo.
:thumbup: Tako je. A do tad cemo pricati bajke kako je neko izvozao Dilavera i čudit se što se ekipa iz Armenije raduje što igra protiv nas.

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Derdiyok » 01 sep 2018, 03:55

Namazani Luksemburzani. Predstave se kao konobari, kuhari, mehaničari kad ono druga prica na terenu.
® GONGASHI POWERHOUSE ®

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la babino » 01 sep 2018, 07:35

meni je isto tesko povjerovati da neko argumentovano brani nasu ligu:-)
idem ja nocas na derbi, pun stadion, grad zivnuo, sve super ali zasto je belaj reci da se kod nas igra uzas od fudbala. Liga toliko dobra da celik svake godine sklepa tim od 20 novih igraca pred sezonu i ostaje u njoj, sto rezultatski sto administrativno, ove sezone napada i vrh tabele:-)
pa ljudi slucajno odgledah zeljo vs krupa, jedan koljic koji odskace od svih, trazi ga pola evrope i zavrsi u nekom timu u rumuniji a koji nije cluj ili steaua, ma bjezi.
dinamo za juniore uzima vece novce....al ti juniori imaju papire haha

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la jasmin10 » 01 sep 2018, 09:29

Pa otišao je i Cavar iz nase lige u Franfukt. Što ne uzimaš taj primjer ? Mladi igrači iz nase lige su konačno počeli praviti fine transfere.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dubrovnik » 01 sep 2018, 09:55

Struka ljudi, struka. U tom grmu lezi zec sto se PL tice. U dva najveca Sarajevska kluba u zadnjih 20 godina su radila mozda 2 trenera koja imaju neku tezinu. Osim i Kodro. Umjesto da klubovi pokusaju odgojiti trenere sto je i teze nego proizvesti igrace mlade selekcije se davaju natalentiranim bivsim igracima koji nisu u stanju uloziti nista u sebe.
Rezultat toga se vidi u A momcadima gdje defiliraju mediokriteti koji nisu sposobni odmaknut cm. od 89. Sarajevo mozemo reci ima lose igrace u Evropskim okvirima ali sam uvjeren da makar pola tima moze prodati u klubove koji imaju veci status od njih samih. To je fakat. Za razliku od toga trenera ne mogu ni pokloniti nikom tko ne igra PL BiH. Vrlo lako mogu zamisliti malog Pidra u Rijeci ili Hajduku ali Musemic ne moze doci u obzir ni u NK Gosk Jug.
U tom grmu lezi zec i dok se taj problem ne rijesi ne moze se naprijed. Slucajevi tipa Nalic-Sloboda ili Sablic-Siroki su izuzetak od pravila. Mislim da je Zlatan dosao u PL jer preko Slobode zeli doci do nacionalnog tima. Za napredak lige i klubova je stvarno potreban otklon od prakse da trener bude najveci "baja" od bivsih igraca.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Tristan10 » 01 sep 2018, 10:24

dubrovnik je napisao/la:Struka ljudi, struka. U tom grmu lezi zec sto se PL tice. U dva najveca Sarajevska kluba u zadnjih 20 godina su radila mozda 2 trenera koja imaju neku tezinu. Osim i Kodro. Umjesto da klubovi pokusaju odgojiti trenere sto je i teze nego proizvesti igrace mlade selekcije se davaju natalentiranim bivsim igracima koji nisu u stanju uloziti nista u sebe.
Rezultat toga se vidi u A momcadima gdje defiliraju mediokriteti koji nisu sposobni odmaknut cm. od 89. Sarajevo mozemo reci ima lose igrace u Evropskim okvirima ali sam uvjeren da makar pola tima moze prodati u klubove koji imaju veci status od njih samih. To je fakat. Za razliku od toga trenera ne mogu ni pokloniti nikom tko ne igra PL BiH. Vrlo lako mogu zamisliti malog Pidra u Rijeci ili Hajduku ali Musemic ne moze doci u obzir ni u NK Gosk Jug.
U tom grmu lezi zec i dok se taj problem ne rijesi ne moze se naprijed. Slucajevi tipa Nalic-Sloboda ili Sablic-Siroki su izuzetak od pravila. Mislim da je Zlatan dosao u PL jer preko Slobode zeli doci do nacionalnog tima. Za napredak lige i klubova je stvarno potreban otklon od prakse da trener bude najveci "baja" od bivsih igraca.
Slazem se da je do trenera. I slazem se isto za navedene primjere trenera. Ali npr Kodro, Osim i Nalic su strucnjaci iz vana. Ja mislim da mi imamo taj “gap” i zbog rata. Nama treba vise nasih strucnjaka pa i regionalnih da dodju i rade u BiH. Zato i treba kapital jer takvi ljudi uvjek imaju opcije. Sto bi npr se Bolic bavio fudbalom u BiH kad moze vise napredovati u privatnom biznisu (ovo je samo primjer, i nema veze da li je on strucan). Sto bi se Custovic vratio iz Belgije da radi u domacoj ligi. Kljuc je okupiti vise nasih strucnjaka iz vana, to moze dosta lakse sa vise ulaganja, kod nas se nista ne ulaze. Isto savez, mislim da je vrijeme da ljudi u savezu napuste svoje pozicije i puste nekim novim snagama da nesto pokusaju.

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dinoze » 01 sep 2018, 10:25

jasmin10 je napisao/la:Pa otišao je i Cavar iz nase lige u Franfukt. Što ne uzimaš taj primjer ? Mladi igrači iz nase lige su konačno počeli praviti fine transfere.

Tako je i Said Husejinovic u Werder.
Obojica su se naigrali strahota.
Bas su kvalitetni da nisu zajedno skupili 90 minuta igre.
Naravno da trebamo uzeti to za primjer to je pokazatelj kvaliteta nasih i cuj mladih igraca sa 20 godina, a ono mudonje koji su a najboljim godinama.

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la dinoze » 01 sep 2018, 10:31

Svi treneri su nam zesca qarina.
Od omladine do seniora.
Samo sto se u seniorskim ekipama neprave igraci a omladnski treneri losiji nego seniorski. Tako da pravimo i qarina igrace. Djeca u pubertetu se kao bave sportom a jedu pite, bijeli hljeb, cips piju sokove i to se smatra normalno.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Tristan10 » 01 sep 2018, 10:34

dinoze je napisao/la:Svi treneri su nam zesca qarina.
Od omladine do seniora.
Samo sto se u seniorskim ekipama neprave igraci a omladnski treneri losiji nego seniorski. Tako da pravimo i qarina igrace. Djeca u pubertetu se kao bave sportom a jedu pite, bijeli hljeb, cips piju sokove i to se smatra normalno.
To je to, omladinci idu na putovanje a oko njih pomocni treneri puse cigare. Nikakav bonton ne postoji. Sve je ok, lahko ce mo.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la babino » 01 sep 2018, 10:38

jasmin10 je napisao/la:Pa otišao je i Cavar iz nase lige u Franfukt. Što ne uzimaš taj primjer ? Mladi igrači iz nase lige su konačno počeli praviti fine transfere.
veni, vidi, ....i poslase me nazad u osijek :D
jos mi zadovoljni sto je ekipa poput osijeka.
Fini transferi? jesi li zadovoljan statusom tih igraca u tim, realno prosijecnim i ispodprosijecnim timovima evrope?
(serbecic, mihojevic, menalo, cavar, kobiljar, mulahuseinovic ili kako se vec zove, radeljic, hadziahmetovic, evo i suljic u olimpiji iako je stariji, prevljak i todorovic trenutno - iako sam siguran da ce prevljak dobiti i iskoristiti sansu ali on je vec dugo vani svakako, civic u u21 sparte prag,ona dva ronalda u drugoj ligi portugala...ima li jos neki da sam ga zaboravio..ima loncar u rijeci, imao srece da izbaci jos jednog naseg iz prvih 11 :D

ma ljudi, ne zavaravajmo se, losi smo do bola. Sve su ovo losi klubovi na evropskom nivou i tu moraju ribati najmanje godinu da eventualno dobiju sansu, ako i tada.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Moggi » 01 sep 2018, 10:47

pa nasi kada dodju u neki klub prvo moraju godinu dana samo da sjede i treniraju kako bi nadoknadili nedostatke i stigli nivo potreban da nastupe,tako da prva godina ne treba da bude relevantna u procjeni potencijala igraca :D ja sam zivo iznenadjen npr da Todorovic ima i ovakvu minutazu u rbs

zato kazem, sto prije ici to bolje,kao Prevljak, mozda od nekog nesto i bude, sa 22-3 je vec kasno da se ide
Zarathustra

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: DaVinci i 51 gost.