U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Rokoko87 » 07 sep 2018, 19:48

Vucevich je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la: Ima veze jer Vuchevich i ostali hejteri omalovažavaju našu ligu i to iz potpuno drugih krajeva..
Talenta ima, samo se to treba ispravno usmjeriti.
Naravno da mene izdvojis i nikoga drugog, kakav pacenik majko mila :lol:

Liga jeste uzasna, zato 90% mlade repke igra u inostranstvu
Normalno da ću tebe kad si bio najglasniji povodom toga, Dribler te je pročitao vrlp dobro.;)
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Raonffa » 07 sep 2018, 19:49

Moggi je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Od svega ovoga mi je najdraže što je 95% kadra igralo ili igra našu ligu i ponikli su u našim klubovima. U inat ovim što smatraju da u našoj ligi nema nikakvog kvaliteta ni budućnosti i da ćemo biti u rangu Andore kada presuši dijaspora.
ja nikad nisam tvrdio da mi nemamo talenta ovde kada bi se sabrala ekipa lige, ali da neki klub to sabere i drzi u ekipi, kvalifikuje se u evropu sta je jedino mjerilo ne postoji sansa. do tad lux je ispred premijerke
Nisam ja nikoga prozvao pojedinačno, prepoznat će se oni koji jesu.

Smijalo se našoj ligi, smijalo se našim klubovima, smijalo se transferima koje prave naši klubovi, nema od nas ništa bez dijaspore... Kad eto, gle čuda, znamo nešto i sami napraviti :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Unofficialpage » 07 sep 2018, 19:52

Pa liga nam jest loša ali ne po talentu već zbog ulaganja, infrastrukture, trenera,... kad bi se ovo sve dovelo da pristojan nivo bilo bi mnogo bolje i tek bi se tad vidjelo koliko ovdje zaista ima talenta.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 07 sep 2018, 19:53

Raonffa je napisao/la:
Moggi je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Od svega ovoga mi je najdraže što je 95% kadra igralo ili igra našu ligu i ponikli su u našim klubovima. U inat ovim što smatraju da u našoj ligi nema nikakvog kvaliteta ni budućnosti i da ćemo biti u rangu Andore kada presuši dijaspora.
ja nikad nisam tvrdio da mi nemamo talenta ovde kada bi se sabrala ekipa lige, ali da neki klub to sabere i drzi u ekipi, kvalifikuje se u evropu sta je jedino mjerilo ne postoji sansa. do tad lux je ispred premijerke
Nisam ja nikoga prozvao pojedinačno, prepoznat će se oni koji jesu.

Smijalo se našoj ligi, smijalo se našim klubovima, smijalo se transferima koje prave naši klubovi, nema od nas ništa bez dijaspore... Kad eto, gle čuda, znamo nešto i sami napraviti :)
da Catakovic nije pobjegao u Slovacku ne bi nista od njega bilo

prodali ga za 100 hiljada eura jedva

a naravno da se smije ligi kad je medju najgorim u citavoj Evropi, to rezultati potvrduju. To sto ima talentovanih igraca u ligi (sto je i uvijek bilo) ne znaci da sama liga nije uzasna. I transferi koji klubovi prave jesu smijesni, najveci transfer u historiji ligi je milion eura kada igraci danas idu za preko 50 miliona redovno. Dinamo prodao nekog juniora koji nije odigrao minute seniorskog fudbala za vise nego sto je bilo koji bh klub ikad prodao igraca

sad ovo sto je Vinko poslozio ekipu predvodena igracima koji igraju u inostranstvu odjednom znaci da liga valja? :?

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la NiftyDribbler » 07 sep 2018, 19:54

Rokoko87 je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Od svega ovoga mi je najdraže što je 95% kadra igralo ili igra našu ligu i ponikli su u našim klubovima. U inat ovim što smatraju da u našoj ligi nema nikakvog kvaliteta ni budućnosti i da ćemo biti u rangu Andore kada presuši dijaspora.
Ma sta ima veze gdje su ponikli vazno je da su dobri. Dinamovi treneri su digli Gojaka na veci nivo.
Zeljeznicar ga je proveo kroz najmladje kategorije.
Olimpik mu prvi dao pravu sansu da igra sa seniorima. Svi su ponesto ulozili u njega ali talenat koji on posjeduje je nesto sto je naslijedio od svojih roditelja i dopunio svojim radom. Potpuno je u svemu tome nevazno gdje se rodio i nema razloga da mu to bude nikakva prednost.
Meni je taj decko fascinantan talenat i malo mu fali da postane nesto veliko. Daj boze da ga ozljede zaobidju a djeluje poprilicno fizicki mocno za svoje godine.
Ima veze jer Vuchevich i ostali hejteri omalovažavaju našu ligu i to iz potpuno drugih krajeva..
Talenta ima, samo se to treba ispravno usmjeriti.
I meni je drago da se danas na izlogu moglo vidjet šta je niklo na travnjacima i pašnjacima BHPL. Vuchevich i Moggi potenciraju tu priču kako je BHPL najgora liga na planeti i da je sad luksemburška bolja zato što je Dudelange otišao u UEL.

Eh ispišali su se pravo u te njihove labrnje. Samo to plus dijaspora može da da to naše najjače!!! :bih: :bih:
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Rokoko87 » 07 sep 2018, 19:54

Ja kad sam govorio Memija > Dilaver, to jest sirova snaga > dijaspora niko mi nije vjerovao.;)
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 07 sep 2018, 19:57

Vucevich je napisao/la:
da Catakovic nije pobjegao u Slovacku ne bi nista od njega bilo

prodali ga za 100 hiljada eura jedva

a naravno da se smije ligi kad je medju najgorim u citavoj Evropi, to rezultati potvrduju. To sto ima talentovanih igraca u ligi (sto je i uvijek bilo) ne znaci da sama liga nije uzasna. I transferi koji klubovi prave jesu smijesni, najveci transfer u historiji ligi je milion eura kada igraci danas idu za preko 50 miliona redovno. Dinamo prodao nekog juniora koji nije odigrao minute seniorskog fudbala za vise nego sto je bilo koji bh klub ikad prodao igraca

sad ovo sto je Vinko poslozio ekipu predvodena igracima koji igraju u inostranstvu odjednom znaci da liga valja? :?
Nije Catakovic otisao u Slovacku s 6 godina, nego kao igrac za seniorskog fudbala.
Do seniorskog fudbala ima jedan ozbiljan proces.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Drape » 07 sep 2018, 19:58

Memija i Hamza su dva najbolja igrača u historiji U21 tima koji nemaju mjesta u startnoj postavi a da se to može objasniti nekim normalnim razlozima.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la dubrovnik » 07 sep 2018, 19:58

ASD je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Od svega ovoga mi je najdraže što je 95% kadra igralo ili igra našu ligu i ponikli su u našim klubovima. U inat ovim što smatraju da u našoj ligi nema nikakvog kvaliteta ni budućnosti i da ćemo biti u rangu Andore kada presuši dijaspora.
Ma sta ima veze gdje su ponikli vazno je da su dobri. Dinamovi treneri su digli Gojaka na veci nivo.
Zeljeznicar ga je proveo kroz najmladje kategorije.
Olimpik mu prvi dao pravu sansu da igra sa seniorima. Svi su ponesto ulozili u njega ali talenat koji on posjeduje je nesto sto je naslijedio od svojih roditelja i dopunio svojim radom. Potpuno je u svemu tome nevazno gdje se rodio i nema razloga da mu to bude nikakva prednost.
Meni je taj decko fascinantan talenat i malo mu fali da postane nesto veliko. Daj boze da ga ozljede zaobidju a djeluje poprilicno fizicki mocno za svoje godine.
Jako je bitno stvarati sam sebi igrace, a ne uzimati ih od drugih.
Jukica i Demirovica smo maznuli i nisu mi nimalo mrzi zbog toga. Dapace imali su izbora i odabrali BiH. Valja i to cijeniti. To je uvijek tezi put.
Jedan trener koji je dosao iz Hajduka u Siroki je itekako zasluzan za procvat Menala i Loncara kao i onaj Malezijac za produkte Akademije Sarajevo koja ce davati sve vise igraca. Slozio bih se da je vazno proizvoditi igrace ali nije grijeh ni pruziti priliku igracima iz dijaspore. Nadam se da ce sve vise dobrih igraca stasavati i u BiH ali za to su potrebni novi Marinovici kojih je priznat ces u BiH jako malo.Talenat tu nikad nije bio sporan.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 07 sep 2018, 19:59

ASD je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
da Catakovic nije pobjegao u Slovacku ne bi nista od njega bilo

prodali ga za 100 hiljada eura jedva

a naravno da se smije ligi kad je medju najgorim u citavoj Evropi, to rezultati potvrduju. To sto ima talentovanih igraca u ligi (sto je i uvijek bilo) ne znaci da sama liga nije uzasna. I transferi koji klubovi prave jesu smijesni, najveci transfer u historiji ligi je milion eura kada igraci danas idu za preko 50 miliona redovno. Dinamo prodao nekog juniora koji nije odigrao minute seniorskog fudbala za vise nego sto je bilo koji bh klub ikad prodao igraca

sad ovo sto je Vinko poslozio ekipu predvodena igracima koji igraju u inostranstvu odjednom znaci da liga valja? :?
Nije Catakovic otisao u Slovacku s 6 godina, nego kao igrac za seniorskog fudbala.
Do seniorskog fudbala ima jedan ozbiljan proces.
Trebalo mu je godinu dana sjedenja na klupi u Slovackoj da bi dosao do nekog prihvatljivog nivoa za trenera, dakle nije bio spreman za seniorski fudbal.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12870
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Pantelija » 07 sep 2018, 19:59

Naravno da treba reci, jer u ovoj ligi ima strasnih talenata ali imamo neuke treenere koji ih do 23. Smatraju talentima i onda ih nema.nigdje .

Meni je zao malog ahdziahmetovica, mislim da je mogao bolji put odabrati sem turske.
Zivciraju me seljaci koji dodju inhvale svoje pljuju druge zarad svojih poslije ovakve utakmice. Svicarci su izgledali kao Andora, znaci odbijali su se od nas zid. Nasi tranziciju imali kao da igraju 2 godine svaki vikend zajedno.... ono sto raduje je uigrana zadnja linijia koja se strasno dobro nadopunjavala i pokrivala individualne greske. Zao mi sto Hamza nije dobio vise minuta da pokaze sta zna, ali sta je tu je. DEMIROVIC izgleda strasno zrelo za jednog napadaca od 20 godina. Jedina kritika ide na dva krila .... menalo sebican par puta kada je morao dati loptu, plus je napravio dvije opasne kontre peglanjem, a kuzmanovic ima i dalje istu bolest kao i tokom karijere, kada trreba da odluci sta uraditi uradi uvijek ono sto ne treba. Gojak je pokazao i u Dinamu ko je i sta je, njemu je ovo danas jedan solidan trening

@vuchevic nije iafina to za hamzu, momka znam licno, on je u debiju za sarajevo dao gol, bio projektovan da bude prvi spic ekipe godinu kasnije ali je protiv olimpica pokidao ligamente i doktoribsu rekli da ih je bas unistio ... klub je odlucio da mu da odrijesene ruke za klub...i pogrijesili su. Da nije bilo ozljede hamza bi ove godine bio prvi sfrijelac lige... nevjerovatan potencijal koji se u omladinskoj ligi sprdao sa protivnicima a poceo trenirati veliki fudbal sa 16 godina tek ;)


I jedno ime bi posebno izdvojio, Kerim Memija. Iskreno zam mislio da nece uspjeti u fudbalu, medjutim ocito mu je prijalo sto jenotidao iz drzave i poceo da radi u drugom sistemu, dosta je brzi i okretniji, hladne glave i jako dobro radi ponavljanja svih 90 min bez problema! Cak mislim da je veci potencijal od Todorovica
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Moggi » 07 sep 2018, 20:03

koliko si naporan na skali od 1 do nifty
Zarathustra

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Vucevich » 07 sep 2018, 20:04

Ja mislim da tek dolaze najbolje godine Akademije Sarajeva, recimo U-15 reprezentacija je 90% sastavljena igracima iz Akademije, to je proces ali vrijedan

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Virtu4l » 07 sep 2018, 20:04

Vucevich je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la::damn: :facepalm:
Šta ti radiš ovdje? Nije ovo tema crnogorske reprezentacije. Inače hočeš li na Marakani skandirati koju "Ratko Mladić"?
Divim se koliko si ograničen, uglavnom to radim.

Na Marakani gledam Ligu Šampiona, što radim svake sezone bar deset puta, od Olimpica do Camp Nou, znaš onu istu ligu za koju tražiš stream. Znaš kako je lijepo, pitaj tatu, austrijskog fizikalca da ti da par milja eura i odi ponekad.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 07 sep 2018, 20:05

dubrovnik je napisao/la: Jukica i Demirovica smo maznuli i nisu mi nimalo mrzi zbog toga. Dapace imali su izbora i odabrali BiH. Valja i to cijeniti. To je uvijek tezi put.
Jedan trener koji je dosao iz Hajduka u Siroki je itekako zasluzan za procvat Menala i Loncara kao i onaj Malezijac za produkte Akademije Sarajevo koja ce davati sve vise igraca. Slozio bih se da je vazno proizvoditi igrace ali nije grijeh ni pruziti priliku igracima iz dijaspore. Nadam se da ce sve vise dobrih igraca stasavati i u BiH ali za to su potrebni novi Marinovici kojih je priznat ces u BiH jako malo.Talenat tu nikad nije bio sporan.
Ne znam da li si upratio moj post, napisao sam danas da je ovo najbolji model.
Mlada repka treba da bude sastavljena od igraca proizvedenih kod nas, a u nju dodavati samo igrace koji su sposobni praviti razliku, u ovom slucaju Demirovic i Jukic.
Drago mi je da tako i Vinko razmislja.

Nazalost, ne znam zasto, ali tako se ne razmislja u savezu, sve vise u ovim mladjim repkama imamo igraca iz dijaspore koji igraju po nekim 3-4 omladinskim ligama, sto nije dobro nikako.

Avatar
Ado86
Postovi: 72
Pridružen/a: 16 jul 2012, 21:13
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Ado86 » 07 sep 2018, 20:06

Konzerva je napisao/la:Kad igra u-21 sledeci mec

Utorak u 18.00 protiv Rumunije

Avatar
rishovski
Postovi: 2715
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la rishovski » 07 sep 2018, 20:07

Ja mislim da mi uopste nemamo neki veliki problem kad su u pitanju mladje selekcije,tu samo treba sredit situaciju po pitanju guranja u tim onih kojima tu nije mjesto,malo discipline i kvalitetniji treneri kako u reprezentaciji tako i u klubovima u domacoj ligi,i brate davati djeci sansu da igraju ovu nasu losu ligu... Kod nas se ibrete kad vide igraca od 19 godina da igra u prvom timu nekog premijerligasa.. Prestati uvozit polovnjaka iz Srbije,Hrvatske..
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la ASD » 07 sep 2018, 20:08

Vucevich je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
da Catakovic nije pobjegao u Slovacku ne bi nista od njega bilo

prodali ga za 100 hiljada eura jedva

a naravno da se smije ligi kad je medju najgorim u citavoj Evropi, to rezultati potvrduju. To sto ima talentovanih igraca u ligi (sto je i uvijek bilo) ne znaci da sama liga nije uzasna. I transferi koji klubovi prave jesu smijesni, najveci transfer u historiji ligi je milion eura kada igraci danas idu za preko 50 miliona redovno. Dinamo prodao nekog juniora koji nije odigrao minute seniorskog fudbala za vise nego sto je bilo koji bh klub ikad prodao igraca

sad ovo sto je Vinko poslozio ekipu predvodena igracima koji igraju u inostranstvu odjednom znaci da liga valja? :?
Nije Catakovic otisao u Slovacku s 6 godina, nego kao igrac za seniorskog fudbala.
Do seniorskog fudbala ima jedan ozbiljan proces.
Trebalo mu je godinu dana sjedenja na klupi u Slovackoj da bi dosao do nekog prihvatljivog nivoa za trenera, dakle nije bio spreman za seniorski fudbal.
Lol.
Desavalo se da igraci koji su igrali seniorski fudbal kad promijene klub presjede na klupi, pa zaigraju naredne.
I to igraci koji dolaze iz mnogo jacih liga od nase ili nase juniorske.

De mi reci, jel stvarno nisi svjestan koliki je proces od prvih fudbalskih dana do seniorskog fudbala, a diskutujes na forumu?

Avatar
Ado86
Postovi: 72
Pridružen/a: 16 jul 2012, 21:13
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Ado86 » 07 sep 2018, 20:09

Ebo te. Prvi put i istoriji naseg fudbala imamo pokretnu repku. Brzi i izdrzljivi igraci. Super prvi 50-60min. Onda smo malo pali ali nista opasno.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Rokoko87 » 07 sep 2018, 20:09

A K A D E M I J A
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.