Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kovacic » 03 sep 2018, 09:41

Drape je napisao/la:Hoće li biti Penava u ovom prozoru nije krucijalno pitanje od kojeg zavisi bilo šta. Zna se koja su trojica na kojima je sve, a to hoće li igrati Halilović ili Sulejmanović, takve stvari su od sporednog značaja.
Nije krucijalno pitanje, ali je itekako bitan igrač za rotaciju u tvrdim utakmicama. Nemojte praviti senzaciju o dolasku, niko nije rekao da neće doći, kad neko to kaže onda ćemo diskutirati, ovo je baksuziranje. :mrgreen:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 03 sep 2018, 18:51

Mali Alikadic presao u Borac iz Cacka. Bas sam nekidan gledao strijelce meca Igokea - Borac i vidio da je u Borcu 7 poena zabio neki Alikadic. Pokusao sam izguglati je li to ovaj nas, ali nisam uspio naci nikakvu informaciju. Eto, izgleda da ipak jeste on. Pametan odabir kluba, jedino ne znam kakve su im ambicije i koliko ce jaku konkurenciju tamo imati.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kovacic » 03 sep 2018, 19:20

kobe24 je napisao/la:Mali Alikadic presao u Borac iz Cacka. Bas sam nekidan gledao strijelce meca Igokea - Borac i vidio da je u Borcu 7 poena zabio neki Alikadic. Pokusao sam izguglati je li to ovaj nas, ali nisam uspio naci nikakvu informaciju. Eto, izgleda da ipak jeste on. Pametan odabir kluba, jedino ne znam kakve su im ambicije i koliko ce jaku konkurenciju tamo imati.
Da, konačno neko da ide stepenicu po stepenicu, mada nije sad ni imao neku značajnu minutažu u Bosni, vidjet ćemo. Borac i ove godine ide ka F4, ambiciozan klub i uvijek pune tribine su dobre za mladog igrača.
U rotaciju stvarno nisam upućen, sjest ću pred početak ABA2 pa prostudirati sastave ekipa, ne mogu pamtiti napamet rostere dok se mijenjaju. :mrgreen:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 04 sep 2018, 08:37

kovacic je napisao/la: Da, konačno neko da ide stepenicu po stepenicu, mada nije sad ni imao neku značajnu minutažu u Bosni, vidjet ćemo. Borac i ove godine ide ka F4, ambiciozan klub i uvijek pune tribine su dobre za mladog igrača.
U rotaciju stvarno nisam upućen, sjest ću pred početak ABA2 pa prostudirati sastave ekipa, ne mogu pamtiti napamet rostere dok se mijenjaju. :mrgreen:
Ja sam evo upravo prelistao njihov roster i otprilike da mu uopste nece biti jednostavno da se izbori za minute. Borac u ekipi na poziciji jedinice ima iskusnog Marinovica sa bogatom internacionalnom karijerom. Pored njega, koliko sam mogao vidjeti, tu je i jos nekoliko bivsih mladih reprezentativaca Srbije, koji upravo pokrivaju pozicije PG i SG. U ekipu je recimo dosao i Nikola Kocovic, koji je prosle sezone igrao za Mladost MG, gdje je imao cini mi se blizu 15 ppg.

Nego, da ne bude sve 'nemamo sutera u ekipi', evo jednog za prozore koji slijede :mrgreen: :

"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 04 sep 2018, 20:44

Sikiras odigrao 4min u porazu Fuenlabrade i za to vrijeme je upisao 2p i 2sk
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 08 sep 2018, 18:11

Sikiras sinoc igrao 4 minute u porazu njegove Fuenlabrade od Unicaje. Uspio je zabiti 2 poena (1/1 za dva) i zabiljeziti 1 defanzivni skok. Mozda bi on mogao i ostati tu ovu sezonu. Bio bi vjerovatno treca opcija na poziciji cetvorke.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 08 sep 2018, 18:32

Je li moguće da je finska liga toliko bolja od naše da za Finsku igrači iz domaćeg prvenstva bez problema pružaju 20 poena partije na pripremama(dok nema onih najpoznatijih igrača)?

Ja ne mogu zamisliti da mi pobjedimo Latviju u pripremnoj a da npr. Hasandić ubaci 15, 20 ili više poena, a on je u okvirima naše lige odličan igrač.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 08 sep 2018, 19:38

kobe24 je napisao/la:Sikiras sinoc igrao 4 minute u porazu njegove Fuenlabrade od Unicaje. Uspio je zabiti 2 poena (1/1 za dva) i zabiljeziti 1 defanzivni skok. Mozda bi on mogao i ostati tu ovu sezonu. Bio bi vjerovatno treca opcija na poziciji cetvorke.

Prije bi reko da je on tu sto ovima( Fuenlabradi ) nije kompletan roster pa je on ostao tu, mislim da je i prosle godine prosao prirpeme sa njima pa onda otisao u novi tim




Buza se oporavio od povrede i postigao 4p protiv Njemackog Telekom Bonn-a
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 09 sep 2018, 10:26

Olimpija pobijedila Ooostende;
Lazic 7p
Buza 6p
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 09 sep 2018, 13:59

Drape je napisao/la:Je li moguće da je finska liga toliko bolja od naše da za Finsku igrači iz domaćeg prvenstva bez problema pružaju 20 poena partije na pripremama(dok nema onih najpoznatijih igrača)?

Ja ne mogu zamisliti da mi pobjedimo Latviju u pripremnoj a da npr. Hasandić ubaci 15, 20 ili više poena, a on je u okvirima naše lige odličan igrač.

Školovaniji su igrači, a kod njih se tačno zna ko radi sta.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 10 sep 2018, 15:11

Još samo da Kikan napravi neku aferu i totalni autsajder Minja Milošević ostaje jedini igrač koji nikad nije razočarao u odnosu prema reprezentaciji!

Ozbiljno sad, Minja je oko reprezentaciju cijelu vječnost a opet nekako uvijek u sjeni, nedorečen.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la no rules » 10 sep 2018, 20:53

Ima li gdje spisak svih igraca koji su se odazvali , gledam na slikama 2-3 igraca su mi nepoznata ...

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la KK_Bosna » 10 sep 2018, 21:18

no rules je napisao/la:Ima li gdje spisak svih igraca koji su se odazvali , gledam na slikama 2-3 igraca su mi nepoznata ...
1 Gegic, Talic, Zahiragic
2 Musa, Atic, Hasandic
3 Vrabac, Lazic
4 Milosevic, Alibegovic, Sulejmanovic
5 Nurkic, Stipanovic, Kamenjas

+ Kikanovic dolazi direktno u Finsku
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 10 sep 2018, 21:19

KK_Bosna je napisao/la:
no rules je napisao/la:Ima li gdje spisak svih igraca koji su se odazvali , gledam na slikama 2-3 igraca su mi nepoznata ...
1 Gegic, Talic
2 Musa, Atic, Hasandic
3 Vrabac, Lazic
4 Milosevic, Alibegovic
5 Nurkic, Stipanovic, Kamenjas

+ Kikanovic dolazi direktno u Finsku

Kikan će igrati 4...

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 10 sep 2018, 21:21

Tesko da ce Repesa forsirati dva tornja pod obrucima, kad igramo protiv reprezentacije koja mnogo trci i koja cesto igra s cetiri niska kosarkasa.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 10 sep 2018, 21:23

kobe24 je napisao/la:Tesko da ce Repesa forsirati dva tornja pod obrucima, kad igramo protiv reprezentacije koja mnogo trci i koja cesto igra s cetiri niska kosarkasa.

Brz je Kikan bez lopte..

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la KK_Bosna » 10 sep 2018, 21:25

kikan+juka bi vjerovatno bilo dobro protiv ceske (ako oni ne budu izvodili karafeke sa schilbom na 4 i janom na 5)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"


Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 10 sep 2018, 22:19

edinjo-bih je napisao/la:znaci lazic neide u finsku ili?
Trebao bi ici. Napisao sam na ovoj drugoj temi nasih 12 kosarkasa koji ce 99% igrativ protiv Finske.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

mirzatele
Postovi: 11949
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la mirzatele » 11 sep 2018, 01:56

Jusufu savez nije valjao, Mirzi Mulaomerovic, Gordicu ne valja Vujosevic. Najbolje da oni i nemaju selektora, izgleda da cemo samo tako imat kompletnu ekipu.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.