FIFA/Coca-Cola World Ranking

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

DeeWa
Postovi: 2000
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la DeeWa » 11 sep 2018, 17:58

PeppermintSA je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Meni nije jasno da li (zasto) i pobjednik lige nacija (pobjednik lige A), koji ce se znati u junu 2019., igra baraz Lige A (mart 2020.), ukoliko se ne plasira kroz kvalifikacije?
Kako stvari stoje , igra. To bi trebalo znaciti da pobjednik lige nacija, mozda ne ode na EP.

Generalno, mislim da je za ekipe iz B lige, ovo tezi put, nego klasicni baraz.
Zato što glavni cilj igranja Liga nacija nije plasman na Euro. Zasebno je takmičenje i igra se za osvajanje istog. Znači, ako se neka reprezentacija plasira kroz kvalifikacije opet će igrati polufinale/finale lige nacija kako bi se borila za osvajanje tog takmičenja. Može se desiti da se neka reprezentacija plasira na Euro kroz kvalifikacije, a da onda osvoji i Ligu nacija pobjedama u polufinalu i finalu. Tada mjesto na Euru koje nosi njena grupa Lige nacija ide poraženom u tom finalu. Ako se i poraženi u tom finalu plasirao putem kvalifikacija, onda mjesto na Euru ide trećeplasiranom itd. U slućaju da se sve reprezentacije iz Grupe A plasiraju kroz kvalifikacije, onda će se njihovo mjesto na Euru prenijeti na grupu B, tako da postoji mogućnost da dvije reprezentacije iz grupe B izbore plasman putem Lige nacija.

Dakle, polufinala Lige nacija se neće praviti u odnosu na kvalifikacije. Zasebno je takmičenje.

Pa i ja o tome pricam. Tako da znaci u ligi A vrlo vjerovatno jedan island moze doci do eura iako je sada katastrofalan i ako mozda bude cak i cetvrti u svojoj grupi za euro jer ce se sve ostale kvalifikovati iz lige A pa nece imati ko da ide osim islanda iz te lige.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la DrFilgud » 11 sep 2018, 18:03

Razumijem to, nego mi je cudno da Liga nacija daje 4 ekipe na EP, a pobjedniku te Lige nacija nije obezbijedjeno mjesto na EP.
Jasan mi je smisao.

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la FliX » 11 sep 2018, 18:18

DrFilgud je napisao/la:Razumijem to, nego mi je cudno da Liga nacija daje 4 ekipe na EP, a pobjedniku te Lige nacija nije obezbijedjeno mjesto na EP.
Jasan mi je smisao.
Pa ako regularno se ne kvalfikuje preko kvalfikacijana EP, pobjednik Lige nacija grupe A je obezbjedio EP preko lige nacija. Valjda je to logicno.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Esport » 11 sep 2018, 18:25

DeeWa je napisao/la:
PeppermintSA je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Meni nije jasno da li (zasto) i pobjednik lige nacija (pobjednik lige A), koji ce se znati u junu 2019., igra baraz Lige A (mart 2020.), ukoliko se ne plasira kroz kvalifikacije?
Kako stvari stoje , igra. To bi trebalo znaciti da pobjednik lige nacija, mozda ne ode na EP.

Generalno, mislim da je za ekipe iz B lige, ovo tezi put, nego klasicni baraz.
Zato što glavni cilj igranja Liga nacija nije plasman na Euro. Zasebno je takmičenje i igra se za osvajanje istog. Znači, ako se neka reprezentacija plasira kroz kvalifikacije opet će igrati polufinale/finale lige nacija kako bi se borila za osvajanje tog takmičenja. Može se desiti da se neka reprezentacija plasira na Euro kroz kvalifikacije, a da onda osvoji i Ligu nacija pobjedama u polufinalu i finalu. Tada mjesto na Euru koje nosi njena grupa Lige nacija ide poraženom u tom finalu. Ako se i poraženi u tom finalu plasirao putem kvalifikacija, onda mjesto na Euru ide trećeplasiranom itd. U slućaju da se sve reprezentacije iz Grupe A plasiraju kroz kvalifikacije, onda će se njihovo mjesto na Euru prenijeti na grupu B, tako da postoji mogućnost da dvije reprezentacije iz grupe B izbore plasman putem Lige nacija.

Dakle, polufinala Lige nacija se neće praviti u odnosu na kvalifikacije. Zasebno je takmičenje.

Pa i ja o tome pricam. Tako da znaci u ligi A vrlo vjerovatno jedan island moze doci do eura iako je sada katastrofalan i ako mozda bude cak i cetvrti u svojoj grupi za euro jer ce se sve ostale kvalifikovati iz lige A pa nece imati ko da ide osim islanda iz te lige.
Prazna mjesta u Baražu grupe A popunjavaju ekipe iz Lige B

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la FliX » 11 sep 2018, 18:41

Esport je napisao/la:Prazna mjesta u Baražu grupe A popunjavaju ekipe iz Lige B
Sad me ti zbuni. U ligi A npr baraz igra Italija, Engleska i Island. Da li to znaci da im se mi prikljucujemo ako budemo prvi u svojoj B grupu?

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Esport » 11 sep 2018, 18:55

FliX je napisao/la:
Esport je napisao/la:Prazna mjesta u Baražu grupe A popunjavaju ekipe iz Lige B
Sad me ti zbuni. U ligi A npr baraz igra Italija, Engleska i Island. Da li to znaci da im se mi prikljucujemo ako budemo prvi u svojoj B grupu?
Ako nismo prvi u grupi moguće je :crazy: Baraž igraju 4 ekipe. Onoliko koliko ih ima iz A i ako fali popunjava sa iz B sa ekipama koje nisu pobijednici grupa.
Zato je bitno biti prvi, tada možeš igrati baraž samo u svojoj grupi, odnosno sa ekipama iz B eventaulno C(ako fali ekipa iz B).

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la DrFilgud » 11 sep 2018, 19:53

FliX je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Razumijem to, nego mi je cudno da Liga nacija daje 4 ekipe na EP, a pobjedniku te Lige nacija nije obezbijedjeno mjesto na EP.
Jasan mi je smisao.
Pa ako regularno se ne kvalfikuje preko kvalfikacijana EP, pobjednik Lige nacija grupe A je obezbjedio EP preko lige nacija. Valjda je to logicno.
Cini mi se da nije.
Recimo Belgija uzme Ligu nacija u junu 2019., a ne plasira se na EP kroz kvalifikacije.
Oni ce opet morati igrati baraz u martu 2020, sa najboljima iz Lige A, koji se nisu plasirali na EP koriz kvalifikacije.
Onda se moze desiti da ispadnu u tom barazu.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la DaVinci » 12 sep 2018, 12:05

Koji smo sad na rankingu s ove 2 pobjede ...?
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la DrFilgud » 12 sep 2018, 12:14

Ja, jel nas ovo ostavlja u 2. sesiru?

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3491
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Alminjo99 » 12 sep 2018, 12:21

Koliko bi trebali napredovati sa ove dvije pobjede?
Rezultat je trend, ideal je vječan!

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la babino » 12 sep 2018, 12:28

DrFilgud je napisao/la:Ja, jel nas ovo ostavlja u 2. sesiru?
2. sesiru cega?

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Esport » 12 sep 2018, 12:31

DrFilgud je napisao/la:Ja, jel nas ovo ostavlja u 2. sesiru?
Trebalo bi tako biti, sem u slučaju, da se napravi krug od tri ekipe sa 6 bodova, a mi budemo imali najlošiju gol razliku.
Sada nam treba u oktobru, jedan remi na BiH-S Irska ili Astrija-S Irska, odnosna naša pobjeda protiv Iraca, kako bi se izbjegla teoretska šansa za takav krug.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la DrFilgud » 12 sep 2018, 13:27

babino je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Ja, jel nas ovo ostavlja u 2. sesiru?
2. sesiru cega?
Za zrijeb kvalifikacija EP.

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la babino » 12 sep 2018, 13:57

DrFilgud je napisao/la:
babino je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Ja, jel nas ovo ostavlja u 2. sesiru?
2. sesiru cega?
Za zrijeb kvalifikacija EP.
aha, evo odgovorio je esport..
uglavnom fifa lista i to koliko cemo napredovati na njoj sa ove dvije pobjede nema veze sa zrijebom euro kvalifikacija.

bitno je samo ne biti zadnji u ovoj konkurenciji sa austrijom i sj irskom, a necemo:-)
ukoliko budemo prvi jos bolje, idemo se za dvije godine tuci sa najjacim u evropi i dici pehar druge sezone lige nacije :D

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la DrFilgud » 12 sep 2018, 14:01

babino je napisao/la: aha, evo odgovorio je esport..
uglavnom fifa lista i to koliko cemo napredovati na njoj sa ove dvije pobjede nema veze sa zrijebom euro kvalifikacija.

bitno je samo ne biti zadnji u ovoj konkurenciji sa austrijom i sj irskom, a necemo:-)
ukoliko budemo prvi jos bolje, idemo se za dvije godine tuci sa najjacim u evropi i dici pehar druge sezone lige nacije :D
A sta, zrijeb za kvalifikacije EP 2020., odredjuje se na osnovu rezultata u Ligi nacija?
Cemu onda sluzi UEFA lista, ne kontam?

bordobijeli
Postovi: 14222
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la bordobijeli » 12 sep 2018, 14:14

E jbg sad ste me zbunili s ovim da ce baraz u diviziji A popunjavati i ekipe iz divizije B . tesko je ove kalkulacije raditi kad ne znamo koliko ce ekipa iz A divizije proci kroz kvalifikacije . nama je najbitnije bit 1 u svojoj grupi da imamo rezervnu varijantu ako ne udjemo kroz kvalifikacije .

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la babino » 12 sep 2018, 14:19

trenutno je najbitnije izbjeci trece mjesto u ovoj grupi lige nacija jer time ispadamo u ligu C a uz to ispadamo i iz 2. sesira na izvlacenju kvalifikacija u decembru.
ako budemo vec prvi, super. idemo se onda hrvati sa elitom u narednoj sezoni.

bezveze se puno kalkulise, ovo gore je trenutno najbitnije.

jasta
Postovi: 1695
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la jasta » 12 sep 2018, 16:07

Jakosne grupe za kvalifikacije:

1. francuska, njemačka, svica, belgija, portugal, poljska, italija, spanija, engleska, hrvatska
2. island, holandija, ukrajina, ceska, rusija, turska, bih, sjeverna irska, danska, vels
3. slovacka, svedska, austrija, irska, skotska, finska, bugarska, c gora, srbija, albanija
4. izreael, grcka, mađarska, estonija, norveska, kipar, slovenija, rumuni, litva, gruzija
5. luxenb, kosovo, makedonija, andora, bjelorus, farsi, lihten, latv, mold, azeri
6. armeni, gibral, kazahs, san marino, malta.

Ovo je otprilike prema sadasnjem stanju u ligi nacija. Znaci ide 5 grupa po 6 timova i 5 po 5.
Ako prekrizimo 5 i 6 skupinu u 4toj vec imamo ozbilnje ekipe, tako da nece biti toliko jednostavno izboriti 2 mjesto.

Grupa A: Francuska, Island, Slovačka, Izrael, Lux, Armeni
Grupa B: Njemacka, Holandija, Svedska, Grcka, Kosovo, Gibraltar
Grupa C: Svica, Ukrajna, Austrija, Mađari, Makedonija, Kazahstan
Grupa D: Belgija, Ceska, Irska, Esti, Andora, San Marino
Grupa E: Portugal, Rusija, Skotska, Norveska, Bjelorusija, Malta,
Grupa F: Poljska, Turska, Finska, Kipar, Farsi,
Grupa G: Italija, BiH, Bugarska, Slovenija, Lihtenstajn
Grupa H: Spanija; S irska, C Gora, Rumunija, Latvija
Grupa I : Engleska, Danska, Srbija, Litva, Moldavija
Grupa J: Hrvatska, Vels, Albanija, Gruzija, Azer,

Eh, ovo je to otprilike kako ce izgledati grupe. Ovako je ispalo, nisam pravio neke "grupe smrti", za nas bi to bilo da iz 3ce dobijemo Svede, Irce il Srbiju, a iz 4ke Rumuniju, Grčku il Mađarsku npr.

jasta
Postovi: 1695
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la jasta » 12 sep 2018, 16:54

Recimo da 20 ekipa koja prolazi su:

Fra, Slk, Ger,, Swe, Sui, Aut, Bel, Irl, Por, Rus, Pol, Tur, Ita, BiH, Esp, Rum, Eng, Dan, Cro, Wel,

Što znači da se iz lige nacija D ne bi plasirala niti jedna ekipa pa bi baraž igrali pobjednici grupa:

Kosovo, Gruzija, Luxenburg, Makedonija - 1 tim ide na EP

Iz Lige nacija C kroz kvalifikacije prolazi Rumunija, koja mozda i nece biti pobjednik skupine u LN.

Baraž igraju opet pobjednici skupina lige C npr:

Škotska, Grčka, Bugarska, Srbija - 1 tim ide na EP

Iz lige B ide 9 timova, znaci svi osim Ukrajinaca, S Iraca i Čeha

Tako da bi se njihovom baražu priključila najbolja ekipa iz lige C koja se nije plasirala u Baraž npr Finska (zavrsila 2 u svojoj grupi npr)

znači Ukrajina, S irska, Ceska i Finska

Baraž lige A ... 2 ekipe koje nisu prosle u ovom primjeru su Holandija i Island, ostaje problem popunjavanja ovog baraža pošto je liga B ispražnjena. Znaci i ovi se pune iz Lige C. Ostale drugoplasirane ekipe su recimo: Albanija i Norveška
Pa bi taj baraž izgledao: Holandija, Island, Albanija, Norveška

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la FliX » 12 sep 2018, 18:45

@jasta
Jako dobro pojasnjeno!

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Sveti i 32 gosta.