Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la AnelZ » 12 sep 2018, 22:33

babino je napisao/la:nego, de ti nama reci sta je sa kvalifikacijama za svjetsko 2022..je li ostaje kao do sada da se gleda fifa lista ili ce i tu prste umijesati liga nacija?
Jos nista nije sluzbeno, mislim da cemo morari cekati ljeto/jesen naredne godine za vise informacija. Konfederacije predlazu kvalifikacije te FIFA samo potvrdjuje/odbija. UEFA ce traziti da se igra liga nacija opet 2020. na jesen gdje bi vrlo vjerovatno samo do mjesta na SP mogli doci reprezentacije koje igraju A i B diviziju te bi se tu koristilo stanje kako nastane nakon sto se zavrsi ova sada liga nacija. Nakon toga bi trebale ici klasicne kvalifikacije gdje se prica da bi moglo biti 11 grupa sa po 5 reprezentacija gdje ce samo prvi se izravno kvalifikovati te na to dodaj dvije reprezentacije iz lige nacija (po jedno iz A i B divizije) sto sam vec ranije spomenuo. Vrlo vjerovatno bi se za izvlacenje grupa za klasicne kvalifikacije koristila FIFA rank lista, a uzimajuci da se ocekuje izvlacenje tih grupa u decembru 2019 to znaci FIFA rank lista prije playoffa ove trenutne lige nacija (mart 2020) EURO (juni/juli 2020) te grupne faze lige nacija 2020. (jesen 2020).

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Esport » 12 sep 2018, 22:52

AnelZ je napisao/la:
babino je napisao/la:nego, de ti nama reci sta je sa kvalifikacijama za svjetsko 2022..je li ostaje kao do sada da se gleda fifa lista ili ce i tu prste umijesati liga nacija?
Jos nista nije sluzbeno, mislim da cemo morari cekati ljeto/jesen naredne godine za vise informacija. Konfederacije predlazu kvalifikacije te FIFA samo potvrdjuje/odbija. UEFA ce traziti da se igra liga nacija opet 2020. na jesen gdje bi vrlo vjerovatno samo do mjesta na SP mogli doci reprezentacije koje igraju A i B diviziju te bi se tu koristilo stanje kako nastane nakon sto se zavrsi ova sada liga nacija. Nakon toga bi trebale ici klasicne kvalifikacije gdje se prica da bi moglo biti 11 grupa sa po 5 reprezentacija gdje ce samo prvi se izravno kvalifikovati te na to dodaj dvije reprezentacije iz lige nacija (po jedno iz A i B divizije) sto sam vec ranije spomenuo. Vrlo vjerovatno bi se za izvlacenje grupa za klasicne kvalifikacije koristila FIFA rank lista, a uzimajuci da se ocekuje izvlacenje tih grupa u decembru 2019 to znaci FIFA rank lista prije playoffa ove trenutne lige nacija (mart 2020) EURO (juni/juli 2020) te grupne faze lige nacija 2020. (jesen 2020).
Naravoucenje, ne treba se zezati sa Ligom nacija, pametan će tu zauzet(održati) dobru poziciju.
Liga nacija je već sada, a i u budućnosti će biti bitan faktor.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5723
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la JohnCleese » 12 sep 2018, 23:22

U globalu tekst iznad je stvarno jedan od realnijih i profesionalnijih osvrta. Kulturno upozorava one previse zanesene rezultatom da budu trezveni :thumbup:

Ipak, na nekim mjestima uocavam ( mozda samo ja) da pisac pruza mogucnost i za ono klasicno "JESAM VAM REK'O", a poznavajuci njegovo pisanje nakon nase predstave u Belfastu, poslije prve nase utakmice sa nezadovoljavajucim rezultatom Ibrulju prvom nece biti mrsko tu frazu iskoristiti i naklatiti se Robiju na kosti :P

Umjesto takvih dijelova u tekstu, potrebnije je koju rijec "baciti" na pristup nasih momaka utakmici i zalaganju tokom cijelog meca. O tome se nismo nacitali, a svakako smo trebali jer onakav nas pristup nikako nismo upamtili kao praksu. Trebali su nam hipoteticki odgovori na hipoteticka pitanja nasih vrlih novinara i kolumnista kao sto su: Da li je ovakav pristup samo pozitivan sok na promjenu trenera i do kad ce trajati ?, ili je Robert sjajan motivator ?, ili sjajan pedagog/psiholog? I ono najbitnije kako kontinurano zadrzati ovakav pristup ..???
Jer pristup, zalaganje, zainteresovanost i zelja svih momaka i strucnog staba su puno elementarnije stvari, a sigurno i bitnije za uspjesne rezultate nego stvari kojima se trenutno pridaje vise vremena i prostora (kao sto su pitanje posjeda, tranzicije, eventualni nedostatak tehnike, stil igre..) Pogotovo ako uzmemo u obzir cinjenicu da je do sada Robert s momcima potrosio tek 20- tak radnih dana.
7-8 minuta pressice nakon zavrsenog meca potroseno je u Robijevom uvjeravanju svih oko sebe da je svjestan da moze bolje i da ga se vise ne vuce za rijec ili nesto drugo... Dakle to smo culi i od njega samog pa isto dalje potencirati nije suvislo :?

Odgovore na pitanja koja vas zabrinjavaju a vezana o nasim "rupama" u dosadasnjem stilu igre, eventualnoj upitnosti kvalitete prema naprijed, organizaciji igre .... etc su prilicno lagana i logicna.
Objasnjenja i analize svih pozitivnih i negativnih stvari koje se dogode tokom igre potrazujemo prvenstveno u nama ( u prvom redu nasem strucnom stabu i igracima...) i u protivniku ( pogotvo ako je kvalitetom blizu nas ili bolji)

Sto se tice nasih protivnika oni svakako nude odredjene odgovore na prethodno postavljena pitanja. Austrija je reprezentacija sastavljena od bundesligaskih igraca koji su fizicki jedni od najpripremljenijih, koji mogu ispratiti bilo kakav tempo i po potrebi nametnuti visi. Cijelo vrijeme postavke su bile takve da se oko centra nalazilo po 9-10 igraca sto nasih sto protivnickih koji je u svakom momentu svaki bio markiran od svog cuvara. Defanzivne linije obje ekipe su pokusavale izaci visoko, a opet ni ofanzivci nisu prezali od umjerenog presinga. Tako da su se dimenzije terena na kojem se igralo umnogome smanjile. Promjena tijeka takve igre, dvije ujednacene ekipe, mogla se promijeniti samo ranim golom tj greskom nekog od igraca u opasnoj zoni. To se nije desavalo jer se uspjevala odrzati koncentracija i budnost svih igraca. Tipicna takmicarska utakmica u kojoj su ekipe u pat- poziciji bez pretjerane potrebe za rizikovanjem.


Sto se tice nas trebamo biti svjesni da u danasnjem reprezentativnom fudbalu kvalitet organizacije igre, tranzicije i u konacnici razlika jedne ekipe nad drugom ogleda se u mehanizmina uigranosti, u tzv automatizmima. "Suhi kvalitet" jedne ekipe nad drugom je iscezao osim ako ne govorimo o duelima protiv protiv poluprofesionalnih reprezentacija ( ako ih uopste vise i ima). Vodeci se tom linijom nama u startu dvije cinjenice ne idu u prilog.Prva stvar je ta da smo smjenom generacija izgubili i mnoge automatizme izmedju igraca. Igraci koji su se znali "u dusu" i napamet znali kretnje svojih saigraca su se oprostili. Zadnjih nekoliko godina /mjeseci 5-6 super kvalitenih igraca se oprostilo, i to onih redovnih startera- kostura. Potrebno je vrijeme da se pojedine nove stvari uspjesno pohvataju. Druga cinjenica koja nam ne ide u prilog jest i novi selektor kojem je ovo tek trece okupljanje sa nasim najboljim igracima. Nevjerovatan rezultat pravi, ali eto nas prosjecni covjek bi htio sad- odmah i jare i pare. Polako, zavirimo u blizu proslost kada nije bilo niti jednog niti drugog.

Robertu treba vremena, a nama strpljenja i sve ce biti jos bolje :bih:
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la invincible1921 » 13 sep 2018, 00:01

Sta recimo ako eo lupam mi budemo drugi u grupi kvalifikacija i osvojimo svoju diviziju...onda zncai da iz B divizije niko ne ide na Euro?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 13 sep 2018, 00:16

invincible1921 je napisao/la:Sta recimo ako eo lupam mi budemo drugi u grupi kvalifikacija i osvojimo svoju diviziju...onda zncai da iz B divizije niko ne ide na Euro?
Koliko sam ja skontao mi ako se kroz LN plasiramo na Euro i npr zavrsimo drugi u normalnim kvalifikacijama ekipa iza nas u nasoj kvalifikacionoj grupi zauzima nasu poziciju i ide na EURO.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la invincible1921 » 13 sep 2018, 00:20

KrajisnikBosnjak je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Sta recimo ako eo lupam mi budemo drugi u grupi kvalifikacija i osvojimo svoju diviziju...onda zncai da iz B divizije niko ne ide na Euro?
Koliko sam ja skontao mi ako se kroz LN plasiramo na Euro i npr zavrsimo drugi u normalnim kvalifikacijama ekipa iza nas u nasoj kvalifikacionoj grupi zauzima nasu poziciju i ide na EURO.
Ja mislim da ni Uefa ne zna jos tacno nego ce to u hodu donijet odluku dok vide imal koji njihov miljenik da mu pravilo ide u prilog :D Pa mislim sta sad ako se desi da i mi i irci i austrijacni prodjemo kroz kval ?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

jasta
Postovi: 1726
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la jasta » 13 sep 2018, 00:21

Ovih 6 bodova i sva pozitiva, vrlo lako je moglo biti 0 bodova i da se Robert pakuje. Jako tanka linija, taman koliko je onaj u ofsajdu bio kad nam dadoše gol, o napadima sjevernih iraca ne treba ni pricat. Roberetu je veliki plus što ne izmišlja pozicije (slučaj Bešić izuzetak), što daje šansu i mladim igračima, i što nije očaran klubovima igrača, nego gleda ono što oni pokažu na terenu (Sarić) . Što se tiče taktike, da li mu se posrećilo ili ne, veliko je pitanje. Jer njegova priča o posjedu i ovo su nebo i zemlja. Istina je i da je dobio ekipu koja se iznova gradi, kao što je istina da odavno rastrčaniji nismo bili. Dobro je što niko nije siguran u 11 (sem Džeke i Pjanića). Loše je komunikacija sa Begovićem i Lulićem. Nedostatak rezervnog spiska. I to što bar prema njegovim rijecima "igramo na posjed" nije uspio da ostvari. Mada igra na posjed i ne znaci mnogo danas. Ostaje pitanje gdje smo mi kao repka? Tu mi se svidja Nalićeva priča o malim razlikama između igrača i ekipa (naravno ne svih). Vjerovatno smo negdje u najvećem bazenu osrednjih ekipa Europe. Možda malo bolji od S Irske, mozda jednaki sa Austrijom i možda malo lošiji od Svicarske i mozda sve u pet deka. Sasvim dovoljno da ocekujemo historijski plasman na EP.

Avatar
Madal
Postovi: 3603
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Madal » 13 sep 2018, 00:35

jasta je napisao/la:Ovih 6 bodova i sva pozitiva, vrlo lako je moglo biti 0 bodova i da se Robert pakuje. Jako tanka linija, taman koliko je onaj u ofsajdu bio kad nam dadoše gol, o napadima sjevernih iraca ne treba ni pricat. Roberetu je veliki plus što ne izmišlja pozicije (slučaj Bešić izuzetak), što daje šansu i mladim igračima, i što nije očaran klubovima igrača, nego gleda ono što oni pokažu na terenu (Sarić) . Što se tiče taktike, da li mu se posrećilo ili ne, veliko je pitanje. Jer njegova priča o posjedu i ovo su nebo i zemlja. Istina je i da je dobio ekipu koja se iznova gradi, kao što je istina da odavno rastrčaniji nismo bili. Dobro je što niko nije siguran u 11 (sem Džeke i Pjanića). Loše je komunikacija sa Begovićem i Lulićem. Nedostatak rezervnog spiska. I to što bar prema njegovim rijecima "igramo na posjed" nije uspio da ostvari. Mada igra na posjed i ne znaci mnogo danas. Ostaje pitanje gdje smo mi kao repka? Tu mi se svidja Nalićeva priča o malim razlikama između igrača i ekipa (naravno ne svih). Vjerovatno smo negdje u najvećem bazenu osrednjih ekipa Europe. Možda malo bolji od S Irske, mozda jednaki sa Austrijom i možda malo lošiji od Svicarske i mozda sve u pet deka. Sasvim dovoljno da ocekujemo historijski plasman na EP.
Najbolji i najistinitiji post dosad.
Fantasticnih 6 bodova, ocajna igra protiv Sj. Irske gdje smo izgledali poput Andore u kojoj igraju Dzeko i Pjanic, te pobjeda protiv Austrije na kvalitet Dzeke gdje se igrala egal utakmica u kojoj smo eto mozda za nijansu bolji bili.
Sto se igre i borbenosti tice meni je ovo preslikano kao pobjede protiv Izraela i Velsa sa Mesom. Borba, zalaganje, ne daj nazad a naprijed ce uci nesto taktika. I srecom prodje, i sada a i i te dvije utakmice. I ne bunim se, sve je ok jer smo kvalitetom losi. Jos je bolje jer se pobjedjuje. Samo ne vidim neki upgrade u odnosu na Bazdarevica.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la NiftyDribbler » 13 sep 2018, 00:38

KrajisnikBosnjak je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Sta recimo ako eo lupam mi budemo drugi u grupi kvalifikacija i osvojimo svoju diviziju...onda zncai da iz B divizije niko ne ide na Euro?
Koliko sam ja skontao mi ako se kroz LN plasiramo na Euro i npr zavrsimo drugi u normalnim kvalifikacijama ekipa iza nas u nasoj kvalifikacionoj grupi zauzima nasu poziciju i ide na EURO.
Da ima još ovdje hejbet likova koji ne mogu skontat kako funkcioniše liga nacija u sklopu sa kvalama...eh haj ti to sad argumentovano objasni, samo možes zglajzat. I onda šire neke nebuloze i bacaju bombe, kae onda onaj iza nas treči ide direkt, ako se mi kae direkt preko LN plasiramo. Pa bivolče ne možeš se preko LN kvalifikovat prije kvalifikacija! Pa to više i vuchko zna...baraž u LN samo igraš u slučaju pušanije u kvalama.
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la rope11 » 13 sep 2018, 01:10

ja sam vremenom pohvatao dosta stvari, malo po malo ulazi u glavu :mrgreen: ali i dalje me bune ti mečevi u divizijama i ko će na kraju izboriti to dodatno mjesto u EP-

ok, ovi u A diviziji će igrati da bi dobili konačnog pobjednika lige nacije, to razumijem, ali što se tiče tog samog dodatnog mjesta za EP. šta ako se desi da 100% ekipa izbori EP kroz kvalifikacije, što je vrlo izgledno, kome će to prazno mjesto pripasti?

slično važi i za B diviziju gdje će sigurno minimalno 80% ekipa izboriti regularno EP... ok, shvatio sam po kojem pricipu ide, ako prvoplasirani u LN izbori EP kroz kvalifikacije onda onda onaj drugoplasirani igra baraž, ali šta ako se desi da i mi i irci i austrijanci skupa izborimo EP, kako će onda složiti baražne utakmice? i ne samo naša grupa nego je realno da u svim grupama B divizije sve 3 ekipe izbore EP.


kod C i D divizije je već puno jasnija situacija, mali dio njih će izboriti EP tako da ti baraži imaju smisla.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la NiftyDribbler » 13 sep 2018, 01:19

rope11 je napisao/la:ja sam vremenom pohvatao dosta stvari, malo po malo ulazi u glavu :mrgreen: ali i dalje me bune ti mečevi u divizijama i ko će na kraju izboriti to dodatno mjesto u EP-

ok, ovi u A diviziji će igrati da bi dobili konačnog pobjednika lige nacije, to razumijem, ali što se tiče tog samog dodatnog mjesta za EP. šta ako se desi da 100% ekipa izbori EP kroz kvalifikacije, što je vrlo izgledno, kome će to prazno mjesto pripasti?

slično važi i za B diviziju gdje će sigurno minimalno 80% ekipa izboriti regularno EP... ok, shvatio sam po kojem pricipu ide, ako prvoplasirani u LN izbori EP kroz kvalifikacije onda onda onaj drugoplasirani igra baraž, ali šta ako se desi da i mi i irci i austrijanci skupa izborimo EP, kako će onda složiti baražne utakmice? i ne samo naša grupa nego je realno da u svim grupama B divizije sve 3 ekipe izbore EP.


kod C i D divizije je već puno jasnija situacija, mali dio njih će izboriti EP tako da ti baraži imaju smisla.
Prazna mjesta onda popunjavaju timovi iz nižih divizija.
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la ElCartel11 » 13 sep 2018, 01:43

Uzmimo primjer da prva mjesta u svojim skupinama B divizije zauzmu sljedece repke: Ukrajina, Rusija, BiH i Danska. To znaci da u iducem ciklusu te repke igraju u A diviziji sa najjacim repkama i imaju zagarantovan baraz, ako se ne kvalifikuju na EP po normalnim kvalifikacijama.

Playoff skupina se igra tek po zavrsetku normalnih kvalifikacija koji ce po prvi put trajati samo u jednoj godini, od marta 2019 do novembra 2019. Playoff liga nacija se igra marta 2020 gdje dobijamo preostala 4 mjesta drzava koje se nisu uspjele preko kvalifikacija probiti na EP.

Znaci u nasem primjeru kako sam vec naveo imamo pobjednike grupa B divizije a to su Ukrajina, Rusija, BiH i Danska. Rusi i mi se kvalifikujemo na EP po normalnom sistemu, Danci i Ukrajinci to nisu, sto znaci da mi i Rusi prepustamo svoje mjesto sljedecim reprezentacijama u svojim skupinama, recimo da bi to bile Slovacka i Austrija. Dalje ako bi se iz nase skupine i Austrija uspjela kvalificirati po normalnim kvalifikacijama onda bi to mjesto zauzela S. Irska.
I dobijes baraz izmedju Danske, Ukrajine, Slovacke i S. Irske, gdje bi pobjednik na kraju izborio to jedno mjesto koje je rezervisano za svaku od te 4 divizije.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la rope11 » 13 sep 2018, 01:49

ovi iz A divizije će svi uspjeti otići na EP kroz kvalifikacije, znači u tom slučaju moraju prepustiti dodatno mjesto za B diviziju, to ok.

ali šta ako se desi da recimo samo jedna, dvije, tri ekipe iz B divizije ne izbori EP kroz kvalifikacije, kako će se sklopiti utakmice? mislim pogledajte ekipe iz B divizije, bar 80-90% će završiti u najmanju ruku drugoplasirani u grupama.

ako je jedna, ide direktno bez ikakvog doigravanja i dodatno mjesto ostavlja C diviziji.
ako su dvije, onda nema potrebe nikakve utakmice igrati, idu te dvije.
ako su tri... ovdje već nemam pojma.
ako su četiri, dovoljno je odigrati samo polufinale jer one koje izbore finale mogu se smatrati učesnicama prvenstva.


jesam dobro skontao? :rol: :rol:

jesu ga iskomplikovali u pm, ne može ni dželešanuhu sve pohvatati.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la NiftyDribbler » 13 sep 2018, 01:53

ElCartel11 je napisao/la:Uzmimo primjer da prva mjesta u svojim skupinama B divizije zauzmu sljedece repke: Ukrajina, Rusija, BiH i Danska. To znaci da u iducem ciklusu te repke igraju u A diviziji sa najjacim repkama i imaju zagarantovan baraz, ako se ne kvalifikuju na EP po normalnim kvalifikacijama.

Playoff skupina se igra tek po zavrsetku normalnih kvalifikacija koji ce po prvi put trajati samo u jednoj godini, od marta 2019 do novembra 2019. Playoff liga nacija se igra marta 2020 gdje dobijamo preostala 4 mjesta drzava koje se nisu uspjele preko kvalifikacija probiti na EP.

Znaci u nasem primjeru kako sam vec naveo imamo pobjednike grupa B divizije a to su Ukrajina, Rusija, BiH i Danska. Rusi i mi se kvalifikujemo na EP po normalnom sistemu, Danci i Ukrajinci to nisu, sto znaci da mi i Rusi prepustamo svoje mjesto sljedecim reprezentacijama u svojim skupinama, recimo da bi to bile Slovacka i Austrija. Dalje ako bi se iz nase skupine i Austrija uspjela kvalificirati po normalnim kvalifikacijama onda bi to mjesto zauzela S. Irska.
I dobijes baraz izmedju Danske, Ukrajine, Slovacke i S. Irske, gdje bi pobjednik na kraju izborio to jedno mjesto koje je rezervisano za svaku od te 4 divizije.
Već relativno dobro, samo male korekcije. Ako mi budemo prvi u našoj NL grupi i budemo medju prve dvije selekcije u našoj grupi u kvalama, to ne znači da onda Austrije ili S.Irska zauzimaju to mjesto, vec najbolje rangirani tim u B diviziji. Ako nema niko više u B diviziji, onda najbolje rangirani preostali tim iz cijele NL.
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

NiftyDribbler
Postovi: 594
Pridružen/a: 27 mar 2018, 22:20
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la NiftyDribbler » 13 sep 2018, 01:56

rope11 je napisao/la:ovi iz A divizije će svi uspjeti otići na EP kroz kvalifikacije, znači u tom slučaju moraju prepustiti dodatno mjesto za B diviziju, to ok.

ali šta ako se desi da recimo samo jedna, dvije, tri ekipe iz B divizije ne izbori EP kroz kvalifikacije, kako će se sklopiti utakmice? mislim pogledajte ekipe iz B divizije, bar 80-90% će završiti u najmanju ruku drugoplasirani u grupama.

ako je jedna, ide direktno bez ikakvog doigravanja i dodatno mjesto ostavlja C diviziji.
ako su dvije, onda nema potrebe nikakve utakmice igrati, idu te dvije.
ako su tri... ovdje već nemam pojma.
ako su četiri, dovoljno je odigrati samo polufinale jer one koje izbore finale mogu se smatrati učesnicama prvenstva.


jesam dobro skontao? :rol: :rol:

jesu ga iskomplikovali u pm, ne može ni dželešanuhu sve pohvatati.
Nisi ti opet ništa skonto.
"Ti si mali ovdje zalutao." Pape

Avatar
Fudo
Postovi: 4277
Pridružen/a: 07 sep 2009, 10:29
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Fudo » 13 sep 2018, 09:27

rope11 je napisao/la:ovi iz A divizije će svi uspjeti otići na EP kroz kvalifikacije, znači u tom slučaju moraju prepustiti dodatno mjesto za B diviziju, to ok.

ali šta ako se desi da recimo samo jedna, dvije, tri ekipe iz B divizije ne izbori EP kroz kvalifikacije, kako će se sklopiti utakmice? mislim pogledajte ekipe iz B divizije, bar 80-90% će završiti u najmanju ruku drugoplasirani u grupama.

ako je jedna, ide direktno bez ikakvog doigravanja i dodatno mjesto ostavlja C diviziji.
ako su dvije, onda nema potrebe nikakve utakmice igrati, idu te dvije.
ako su tri... ovdje već nemam pojma.
ako su četiri, dovoljno je odigrati samo polufinale jer one koje izbore finale mogu se smatrati učesnicama prvenstva.


jesam dobro skontao? :rol: :rol:

jesu ga iskomplikovali u pm, ne može ni dželešanuhu sve pohvatati.
Nisam bas siguran da ce Island izboriti Euro putem kvala, uzasni su i realno oni ne pripadaju a diviziji.
BordoCrvena...Fk.Sarajevo i Liverpool

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Sveti » 13 sep 2018, 10:26

Kruh ti yebem jeste mi pomutili razum yebo vas liga nacija sad nista vide ne kontam
naprijed rejal

Avatar
osobaodpovjerenja
Postovi: 398
Pridružen/a: 11 avg 2018, 13:41
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la osobaodpovjerenja » 13 sep 2018, 10:34

kako ne kontate vrlo je jednostavno
Srdjan Stanic pitarski ker

Avatar
Adnan89
Postovi: 791
Pridružen/a: 04 mar 2014, 02:18
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la Adnan89 » 13 sep 2018, 11:07

jasta je napisao/la:Ovih 6 bodova i sva pozitiva, vrlo lako je moglo biti 0 bodova i da se Robert pakuje. Jako tanka linija, taman koliko je onaj u ofsajdu bio kad nam dadoše gol, o napadima sjevernih iraca ne treba ni pricat. Roberetu je veliki plus što ne izmišlja pozicije (slučaj Bešić izuzetak), što daje šansu i mladim igračima, i što nije očaran klubovima igrača, nego gleda ono što oni pokažu na terenu (Sarić) . Što se tiče taktike, da li mu se posrećilo ili ne, veliko je pitanje. Jer njegova priča o posjedu i ovo su nebo i zemlja. Istina je i da je dobio ekipu koja se iznova gradi, kao što je istina da odavno rastrčaniji nismo bili. Dobro je što niko nije siguran u 11 (sem Džeke i Pjanića). Loše je komunikacija sa Begovićem i Lulićem. Nedostatak rezervnog spiska. I to što bar prema njegovim rijecima "igramo na posjed" nije uspio da ostvari. Mada igra na posjed i ne znaci mnogo danas. Ostaje pitanje gdje smo mi kao repka? Tu mi se svidja Nalićeva priča o malim razlikama između igrača i ekipa (naravno ne svih). Vjerovatno smo negdje u najvećem bazenu osrednjih ekipa Europe. Možda malo bolji od S Irske, mozda jednaki sa Austrijom i možda malo lošiji od Svicarske i mozda sve u pet deka. Sasvim dovoljno da ocekujemo historijski plasman na EP.
fino receno ali nebi ja sve vjerovao sta treneri kazu. Nekad mogu i slagati kao naprimjer Prosinecki moze reci "igramo na posjed lopte" pa drugi trener hoce da uradi "high pressing" gdje mu i zadnja linija izidze 10metara blize polovini pa stvori se kontra i gol kao protiv Austrije. Mislim da ima tu i puno psiholske igre kod trenera, sad je li to da unidze u glavu protivnku ili da motivise svoje igrace ko zna. Za sad ja sam sretan sa repkom a nisam odkad smo igrali Argentinu na SP.
....Manchester United fan since 1993....

The truth is hard to swallow, it will leave you starved tomorrow - Talib Kwali

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Sjeverna Irska - BiH & BiH - Austrija 8/11.9.

Post Postao/la rope11 » 13 sep 2018, 11:24

pa de mi onda razjasnite :rol:


ja sam većinu pohvatao, shvatio sam i po kojem principu će se igrati te playoff utakmice što će se najbolje vidjeti po primjeru C i D divizije gdje većina neće moći izboriti EP kroz kvalifikacije, ali me buni ova B divizija jer je vrlo realno da se desi da 8-9 ekipa izbori EP regularno kroz kvalifikacije... i šta onda? :mrgreen:

evo rekoh gore, sasvim je teoretski moguće da recimo ostanu samo tri ekipe ili da se zadesi da iz jedne grupe prođu sve, znači odmah se mjenja koncept playoff utakmica.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Sveti i 15 gostiju.