Premijer liga 2018/2019

terra
Postovi: 571
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la terra » 12 sep 2018, 21:00

Ne igra Izviđač,ne igra Borac,koliko će klubova brojati liga

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la Mancini » 12 sep 2018, 21:30

sveznadar je napisao/la:http://www.svijet-rukometa.com/rukometn ... -sa-radom/
Nisu prošle godine mogli igrati SEHA ligu zato što nisu imali para a sad zajedno sa Vogoscom ruše Izvidjac.
Borac je ime i mora se održati samo neznam što im treba da se vežu sa Vogoscom koja je vještaka bez svoje škole rukometa koja će trajati dok ima para
Da nemaju para nebi imali ekipe ni za kantonalni lige.
Je li tebi neko iz Vogošće ostao dužan nešto pa ih "pljuješ" ovdje?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
gradacac10
Postovi: 924
Pridružen/a: 19 okt 2011, 09:36
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la gradacac10 » 12 sep 2018, 23:30

Mancini je napisao/la:
sveznadar je napisao/la:http://www.svijet-rukometa.com/rukometn ... -sa-radom/
Nisu prošle godine mogli igrati SEHA ligu zato što nisu imali para a sad zajedno sa Vogoscom ruše Izvidjac.
Borac je ime i mora se održati samo neznam što im treba da se vežu sa Vogoscom koja je vještaka bez svoje škole rukometa koja će trajati dok ima para
Da nemaju para nebi imali ekipe ni za kantonalni lige.
Je li tebi neko iz Vogošće ostao dužan nešto pa ih "pljuješ" ovdje?
Godi mu da na prevaru ostavi svoj klub u ligi, zato je stao uz Izvidjac, a prosle sezone ispao...

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la Rule_hz » 13 sep 2018, 00:53

sveznadar je napisao/la:http://www.svijet-rukometa.com/rukometn ... -sa-radom/
Nisu prošle godine mogli igrati SEHA ligu zato što nisu imali para a sad zajedno sa Vogoscom ruše Izvidjac.
Borac je ime i mora se održati samo neznam što im treba da se vežu sa Vogoscom koja je vještaka bez svoje škole rukometa koja će trajati dok ima para
Da nemaju para nebi imali ekipe ni za kantonalni lige.
Jbg Vogosca ima pare, a ti materijal gradjevinski da nudis igracima da prodaju tekme... Msm imao si nekad... Pozz... Da ne pricamo dalje o tvom postenju KAJA
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

kaca
Postovi: 418
Pridružen/a: 08 mar 2012, 13:05
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la kaca » 13 sep 2018, 11:07

Jos jednom K aja nije MRK Gorazde to je nesto vise sto vi nikada necete imati a to je tradicija.Mozete nas voljeti ili ne ali mi imamo rezultate,nekada se bolji a nekada losiji.Za one koji se brinu da li ce mo opstati u ligi procotajte pravilnik kada je donesen i da li vazi.Mnogi su pokusali da nas slome i u toku rata i nisu uspjeli,pa zato prodane duse i ako ispadnemi mi imamo svoju djecu vratiti ce mo se brzo,a onda kad dodjete u Gorazde nemoite pricati sto nas publika nevoli.Sportski pozdrav.

Avatar
gradacac10
Postovi: 924
Pridružen/a: 19 okt 2011, 09:36
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la gradacac10 » 13 sep 2018, 12:37

kaca je napisao/la:Jos jednom K aja nije MRK Gorazde to je nesto vise sto vi nikada necete imati a to je tradicija.Mozete nas voljeti ili ne ali mi imamo rezultate,nekada se bolji a nekada losiji.Za one koji se brinu da li ce mo opstati u ligi procotajte pravilnik kada je donesen i da li vazi.Mnogi su pokusali da nas slome i u toku rata i nisu uspjeli,pa zato prodane duse i ako ispadnemi mi imamo svoju djecu vratiti ce mo se brzo,a onda kad dodjete u Gorazde nemoite pricati sto nas publika nevoli.Sportski pozdrav.
Prije svega je tesko pisat s nekim ko odvaja ce mo, odmah vidis s kim imas posla. Ponasate se sebicno i ne mislite za dobrobit bh rukometa, prije svega ne zasluzujete ostat niti imate ekipu za Premijer ligu. Po pravilniku, prvak igra nase prvenstvo bez obzira bila SEHA ili ne, a liga se trebala jos skratiti i pored vas, da jos ekipa ispadne. Gradacac je uz Borac, Vogoscu i ostale.

bordobijeli
Postovi: 14221
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la bordobijeli » 13 sep 2018, 15:08

Ja šege u rukometu :rol
Liga odgodjena i ne zna se kad ce poceti .
Borac kao gasi se i onda probleme rijesava Zeljka Cvijanovic kakve predizborne igre .

kaca
Postovi: 418
Pridružen/a: 08 mar 2012, 13:05
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la kaca » 13 sep 2018, 19:58

Ako neko ima problema sa tastaturom neznaci da je nepismen.Procitaj pravilnik nepismeni covjece.

kaca
Postovi: 418
Pridružen/a: 08 mar 2012, 13:05
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la kaca » 13 sep 2018, 20:01

Ako je ko dao rezultate u BiH rukometu među njima je i Goražde nije ti jasno koliko smo utakmica reprezentaccije isfinansirali i nemam vise vremena da se natežem sa besposlenim ljudima.

Avatar
sveznadar
Postovi: 389
Pridružen/a: 27 avg 2010, 15:04
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la sveznadar » 13 sep 2018, 20:49

Pa Statut i Pravilnik su jasni i to ti se pokušava dokazati
Propozicije takmicenja se donose 1 godinu prije prvenstva a ne 7 dana i bez kvoruma kako je urađeno. Da je u pitanju koji drugi klub a ne Gorazde liga bi se proširila kao sto se i prosirivala i nagurala bila na 15 klubova. Ako nije tako onda Gorazde treba izbaciti

Avatar
sveznadar
Postovi: 389
Pridružen/a: 27 avg 2010, 15:04
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la sveznadar » 13 sep 2018, 23:36

I da se vratimo malo unazad radi Gradacac10. Sezona 2014/15 i slučaj Hurem kad Gradacac plaća Zvjezdani i Lokomotivi Brcki da odigraju protiv Bosne V. I da se žale. Nakon što su izgubili da spase Gradacac a da ispadne Bosna V. Kompromis nakon žalbe Bosne V. Je bio proširenje lige na 16 klubova.
Ko promijeni tad i proširi ligu
Naredna sezona senzacionalne pobjede Krajine protiv dobrog Fetaha i Vogosce te Izvidjaca i pobjeda Bosne S. U Derventi da se izbaci Bosna V.
Nije to daleko bilo Al ne problem je samo kad se Gorazde žali

rukometnifan
Postovi: 40
Pridružen/a: 21 jan 2012, 23:26
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la rukometnifan » 14 sep 2018, 08:06

"Ako Izviđač istraje u svojoj odluci, a po svemu sudeći da hoće, čelnici RS BiH će se naći u neugodnoj situaciji. S obzirom na to da hrvatska komponenta podržava Izviđač, jasno je onda da Upravni odbor ne može donijeti validnu odluku u vezi s ovim slučajem. Da bi izrekli navodnu kaznu zbog nepoštivanje propozicija potrebno je devet od 12 ruku (UO čini 12 članova, po četiri iz tri naroda), s tim da glasovi moraju biti iz sva tri naroda. Takođe, bh. rukometna vlada još nije dobila registar iz Ministarstva pravde da budu ovlaštena lica koja su izrabrana na posljednjoj sjednici Skupštine.

Zbog ove situacije nije isključeno da dođe do smanjenja lige (u ligi bi ostalo Goražde) ili čak proširenja. Kompromis očito nije moguć u ovoj sitauciji, a najviše ispaštaju ostali klubovi, koji se već odavno pripremaju za novu sezonu, a koji ne znaju kada će ona početi i koliko će brojati klubova."

rukometnifan
Postovi: 40
Pridružen/a: 21 jan 2012, 23:26
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la rukometnifan » 14 sep 2018, 08:17

Sad je pitanje ko je i kad donio propozicije da se igra Premijer liga u ovakvom formatu i u čijem interesu. Borac je 5 godina igrao Seha ligu i nikad nije igrao ligu BiH i čak je jednom igrao samo play off s Izviđačem u 3 dobivene utakmice. Vogošća koja ni s parama arapa nemoze do titule, nasla je saveznika u Borcu (osovina Branković - Fetah), a ovaj novi Umčević nema pojama o rukometu samo lupa ko "max po divizij" i dizu hajku pokušavajući nametnuti Izviđaču nešto što je nemoguće prihvatiti. To je podlo i bezobrazno i mislim da neće od toga biti ništa. A to što pojedinci na forumu pišu bez činjenica (ili očito po svojim željama), moraju znati da za svaku odluku treba 9 od 12 ruku.

rukometnifan
Postovi: 40
Pridružen/a: 21 jan 2012, 23:26
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la rukometnifan » 14 sep 2018, 08:29

I još nešto. Pazi ovo molim te: Fetah bi, a vidim i forumaši kažnjavali one koji ne igraju EHF Kupove? Treba znači po utakmici iz svog budžeta 20-30000 km odvojiti za igranje takvih utakmica, a znaš da od toga nemaš nikakve koristi je suludo. Ako već trebaš da igraš za rejting države onda bi valjda ta država imala razlog da snosi troškove tih utakmica. Izviđač je igrao Ligu prvaka (prvi je igrao s Barcelonom, Kilom, Koldingom, Pick Szegedom, Ciudad Real .. u nezaviznoj BiH) , igrao polufinale KUP-a pobjednika kupova s Ademarom, kad Vogošće i takvih nije bilo na rukometnoj mapi....

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la Mancini » 14 sep 2018, 12:57

Evo izgleda drugi nick aktivirao!? :lol:
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

baller99
Postovi: 1
Pridružen/a: 13 sep 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la baller99 » 14 sep 2018, 14:40

gradacac10 je napisao/la:Mislim da je liga trenutno jaca nego ikad, sa imenima kao sto su Harmandic, Medjic, Toromanovic, Omahic, Memisevic, Cickusic, Delic itd. odlicna je reklama za nas rukomet. Nadam se da ce Izvidjac igrati domace prvenstvo i da ce biti manje klubova, bez Gorazda, da se savez vrati u normalu i steta bi bilo da se ne obezbjede TV prenosi kao prije 2 godine, to bi bilo odlicno za nas rukomet! Nadam se da stvari krecu ka boljem!
Ma iskreno ne znam sta igrac kvalitete Cickusica radi u Vogosci, vidjelo se na kraju prosle sezone kad je trebalo da je sam igrao, a i ove sezone koliko vidim nisu ga okruzili dovoljno kvalitetnim pojacanjima, svaka cast momcima, ali se izdvaja kvalitetom i u klubu i u ligi cijeloj

Avatar
gradacac10
Postovi: 924
Pridružen/a: 19 okt 2011, 09:36
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la gradacac10 » 14 sep 2018, 14:57

@sveznadar - jeste tako bilo, i logicno je da Bosna V. te godine ispadne ako je nezakonito postupala, sta je tu problem? Premija Gradacca Lokomotivi je isto normalna i dozvoljena, kao i ovogodisnja premija Izvidjaca Konjuhu u posljednjoj utakmici za titulu da pobijede Vogoscu. A to za Krajinu se slazem, ali u Gorazdu radite sve protiv rukometa u BiH, umjesto da se sklonite i dopustite da se liga ponovo vrati na normalan broj klubova, 12, kada je i najjaca bila, zajedno sa Borcem i Bosnom S. prije, vi sve radite da ostanete u ligi iako nemate nikakvu ekipu, jer znate da cete se tesko nositi sa Iskrom ove godine. Isti je strah i Izvidjaca jer znaju da ce tesko pobijediti i Gracanicu, Konjuh, Borac, Vogoscu, Bosnu V., pa cak i Slogu GV.

@rukometnifan a eto po meni treba, jer eto nece ni da igraju Europu, a ni domacu ligu, i onda govorite i pisete ovdje po forumu kako Zagreb, kako Nexe, kako ovaj, kako onaj, a oni ne igraju domacu ligu, ali zato imaju EURO utakmice, sto Izvidjac nema, da odigraju sehu i jos 6 utakmica i da budu prvaci? To je van razuma, a zale se jos i na Kup BiH, a automatski su u cetvrtfinalu, gdje ce imati laganog protivnika i jos ce vjerovatno odmah u zavrsnicu gdje ih ceka 1 ili 2 utakmice. Po meni moraju igrati domacu ligu, ali da im se prilagodi kalendar!

I nadam se da ce novo vodstvo saveza omoguciti TV prijenose kao prije 2 godine, da i mi ostali koji ne pratimo fudbal imamo sta gledati na drzavnoj televiziji!

terra
Postovi: 571
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la terra » 14 sep 2018, 15:10

Po ovom stručnjaku pola lige jače od Izviđača a Gradačac u egalu, ha ha ha

Avatar
sveznadar
Postovi: 389
Pridružen/a: 27 avg 2010, 15:04
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la sveznadar » 14 sep 2018, 18:08

E baš ovaj gradacac10 malo teže konta. Pa upravo sam ti reko sto si i priznao da je liga proširena zbog Vaših "premija' i od tada slabi kvalitet a sto se tiče Gorazda i ekipe sad su na turniru u Gz vodili protiv Slavije 8 razlike i sa djecom odigrali do kraja i dobili 4. Od legije stranaca iz Gornjeg Vakufu su izgubili jedan bez dva standardna igrača. A igra li se u Gradaccu još rukomet?

kaca
Postovi: 418
Pridružen/a: 08 mar 2012, 13:05
Kontakt:

Re: Premijer liga 2018/2019

Post Postao/la kaca » 14 sep 2018, 20:35

Gradacac 10 svaka čast stvarno si pismen ali ti neke stvari treba nacrtati.

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.