Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

hm59
Postovi: 2029
Pridružen/a: 07 sep 2015, 08:29
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la hm59 » 14 sep 2018, 11:28

Ja poceo gledati od 15:14, gledao do 25:14 i nisam imao zivaca dalje, kao i mnogo puta do sada :(

djonla
Postovi: 402
Pridružen/a: 26 maj 2009, 20:45
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la djonla » 14 sep 2018, 11:37

Hoćemo li napuniti Skenderiju nakon svega?

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Unofficialpage » 14 sep 2018, 12:20

Kontam da je dobro što su Francuzi izgubili sad će se oni uuozbiljiti i sve dobiti do kraja. Ali valja dobiti sve do kraja nama, to će biti problem. Vjerujem da Čehe dobijamo u nedjelju, htjet će se iskupiti. Dok god postoji šansa ja ću računati i nadati se. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kovacic » 14 sep 2018, 13:31

djonla je napisao/la:Hoćemo li napuniti Skenderiju nakon svega?
Bit će ljudi, uvijek bude, protiv Rusije i Belgije ispoštovano maksimalno, samo se savez ne treba sada sakrivati već pozvati navijače i dati neku nadu. Onako prosječan navijač pomisli da smo ispali iz svih kombinacija i da smo šljam košarke, a ne odigrali jednu utakmicu u trećem krugu kvalifikacija (praktično, računajući pretkvalifikacije).
Po trenutnom razvoju situacije trebaju nam pobjede i samo pobjede, nije isključeno da Rusi završe ispod nas pa da ganjamo Fince, naše je da se fokusiramo na sebe. :bih:

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54269
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la MortemHz » 14 sep 2018, 15:53

djonla je napisao/la:Hoćemo li napuniti Skenderiju nakon svega?
Ni blizu.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Brcanskamalta » 14 sep 2018, 16:20

MortemHz je napisao/la:
djonla je napisao/la:Hoćemo li napuniti Skenderiju nakon svega?
Ni blizu.
Kakav je raspored do kraja,mozemo li do svjetskog. ...

Jednom se treba staviti tacka na diskusiju i kosarkasku repku nastaniti u Tuzli..
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Unofficialpage » 14 sep 2018, 16:25

Možemo, moramo dobiti do kraja sve i da Češka i Finska sve izgube. :mrgreen: Dobro, Finci ne moraju baš sve. :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 14 sep 2018, 17:29

invincible1921 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Fkt sto kikanovicc nije vise igro. Ovi finci su se ubili da im on jedno 22 ubaci za polivrijeme
Pa ne može pored vječnog bitnog igrača Miloševića, taj je sto godina u reprezentaciji, sto godina se od njega očekuje da bude neki treći-četvrti igrač u reprezentaciji, i on sto godina među najgorima na utakmicama. Najmrži igrač definitivno!

Nebitno je apsolutno to da li će biti među glavnim igračima (kao što je bio slučaj na EB 2015) ili će biti onaj igrač od kojeg se očekuje nekih 10ak poena, on će uvijek podbaciti.

Al' eto iz nekog razloga on je iznova i iznova uvijek u rosteru, uvijek se imaju ista očekivanja od njega, dok paralelno sa tim nije problem razapeti ni Musu ni Jusufa, ni Lazića ni Vrabca, ni Atića, samo je fucking Minja Milošević nedodirljiv!
Kikanovic je ko Tomic ili ubaci 25 ili mu je ucinak 0 i svemu ...moji listici to najbolje znaju :D al ova tekma je bila bas za njega. Ne bi se oznojio imo bi 20+poena plus rasteretio bi nurkica ili koristio rupu u reketu.

Mislosevic mi je najmanje jasan kad bez razloga stane i onda mu pridje lik i on pravi korake ili 5s...
Miloševića u reprezentativnu penziju treba poslati, tada će nam najbolje valjati :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la DaVinci » 15 sep 2018, 00:51

Musa treba zahtjevat' od Repese da ga nestavlja na pleja u nedelju ... Jasmin je od ponedeljka bivsi a Musi se valja nosit' s pljuvanjem poslije sto nije prosuo Fince i Cehe sam ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 15 sep 2018, 01:18

Kad prosječni Amerikanac koji je samo pogledao Musine highlightse u komentaru ispod njih pokaže da je skužio da nešto nije uredu sa nama :rol:
There was like no spacing on that floor judging from those highlights. Seems like Bosnia didn’t field enough three point shooters and those they had were being ignored if they were on the weak side of the floor. Musa could get by his man but there were so many defenders at the rim. So different from an NBA game.

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la gazijabih » 15 sep 2018, 08:52

U ovim utakmicama protiv Belgije i Finske su jedini krivci igrači. Tu nema opravdanja. U obje utakmice je ključni segment slobodno bacanje. Tu nema opravdanja i rasprave. To nije ni do Saveza ni do trenera, već do IGRAČA. Jedini krivci za ove poraze su igrači, pogotovo kada se uzme u obzir njihovo pristizanje na okupljanje i kašnjenja, zbog kojih se nije mogla organizovati ni jedna pripremna kako treba. I onda se pitamo, što smo proigrali tek u 4/4, a finci odigrali prije toga 2 pripremne. Kriv trener, jašta je!

Belgija - BiH 79:77 (slobodna bacanja 19-36, tačno 17 promašenih), dok je protivnik bacao 18-25
Finska - BiH 85:81 (slobodna bacanja 27-37, tačno 10 promašenih), dok je protivnik bacao 10-12

lumani
Postovi: 14873
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la lumani » 15 sep 2018, 09:30

Ako neko zna gdje ima snimak, neka javi.. Volio bi jos jednom pogledati...

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Jusko00 » 15 sep 2018, 10:46

lumani je napisao/la:Ako neko zna gdje ima snimak, neka javi.. Volio bi jos jednom pogledati...
Bolje nemoj ponovo gubit zivce i bogarati :mrgreen: :D

lumani
Postovi: 14873
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la lumani » 15 sep 2018, 11:49

Jusko00 je napisao/la:
lumani je napisao/la:Ako neko zna gdje ima snimak, neka javi.. Volio bi jos jednom pogledati...
Bolje nemoj ponovo gubit zivce i bogarati :mrgreen: :D
Sada će mi biti lakse ;) a živci su davno otišli.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 15 sep 2018, 18:11

Kapiten Elmedin Kikanović kaže da nam je nedosostajalo više agresivnosti u igri protiv Finske.

“Bili smo upozoreni kako Finska igra i da je to ekipa koja živi od šuta za tri poena i od tranzicije. Nismo bili dovoljno agresivni i dopustili smo im dosta otvorenih šuteva, dok u napadu nismo dobro kontrolisali loptu. Na kraju smo se uspjeli vratiti, ali nismo imali dovoljno snage za preokret“, rekao je Kikanović, dodavši:

“Češka je drugačije posložena ekipa, koja dolazi u dobrom raspoloženju nakon pobjede nad Rusijom. Moramo pojačati agresiju u igri i to mora biti na nivou tokom cijelog meča. Oni su atletski dobri, imaju visoke igrače u reketu i morat ćemo ih iskontrolisati u tom segmentu”, zaključio je naš kapiten koji je još jednom pozvao navijače da podrže Zmajeve.

“Pobjedom se vraćamo u trku za SP, potrebna nam je podrška i energija navijača da dođemo do važnog trijumfa.”
Čuj to, pobjedom se vraćamo u trku za SP

slika

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 15 sep 2018, 22:19

Tekst koji je Nicholas Letourneau(novinar koji objavljuje tekstove o Netsima) napisao nakon gledanja utakmice Finska - BiH je dovoljno interesantan da sam odlučio da jedan dio brzinski prevedem. Ovog Amerikanca zanima samo Musa pa nije mu sve uzeti zdravo za gotovo, ali zanimljivo je vidjeti utakmicu iz njegovog ugla:
"Šta mi je zbilja upadalo u oči je nedostatak timske hemije. Bosna je imala dva NBA igrača u rosteru u Džananu Musi i Jusufu Nurkiću ali ostatak ekipe se ponašao gotovo ljuto zbog njihovog uspjeha. Kad god bi Musa poveo napad, lopta se više ne bi nikad vratila njemu. Drugi igrači poput Milana Miloševića i Aleksandra Lazića bi umjesto toga držali loptu dok ne bi uzeli loš šut. Bilo je trenutaka kada bi poslije skoka Nurkić odbio da baci loptu Musi, umjesto toga izabrao bi da igra play - centra ili neku čudnu interpretacija toga što bi dovelo do izgubljene lopte ili lošeg šuta na drugoj strani terena.

Dodatno tome, Musa je izgledao kao jedini igrač koji je pokušavao biti suigrač tokom utakmice. Bio je jedina osoba koja je slavila kada bi se nešto dobro dogodilo i jedina koja je pokušavala ostati pozitivna kad su stvari krenule loše. Bila je čak i situacija kada je Musa pokušao pomoći suigraču da ustane ali ovaj se izderao na njega i odbio pomoć. Takvo nešto nikad nisam doživio u košarci, pogotovo na ovom nivou.

Finska je iskoristila očit nedostatak hemije kod svog protivnika i odvojila se i na 24 poena razlike u jednom trenutku."

Orginalni tekst
https://netsrepublic.com/nets-dzanan-mu ... nkov-fiba/

I ja sam na ovom tragu, vjerujem da nama nisu problem Musa i Nurkić već ostatak ekipe od kojih je većina mučno nekvalitetna, a čini se da ima i destruktivne zavisti.

Mada ja ne vidim neke prevelike hemije ni između Džanana i Jusufa, vjerovatno do sada nije ni bilo vremena da je izgrade, ali koliko je očekivati da će obojica savršeno shvatiti apsolutnu nužnost da "kliknu" i postati prepoznatljiv tandem koji sjajno surađuje kao što ga ima i naš naredni protivnik(Sat - Ves) i odvesti nas do nezapamćenih uspjeha? Prije da će poslovično podazrivo gledati jedan na drugoga :kafa:

Valjda se podrazumjeva i da se selekcija rostera vrši prema potrebama najboljih igrača oko kojih gradiš tim, u našem slučaju njih dvojice, da ih treba okružiti suigračima koji svojim karakteristikama omogućavaju Musi i Nurkiću da pokažu najbolje od sebe, a ne da ih čak i sputavaju. Treba ih okružiti šuterima iz vana i streč četvorkama da "razvuku odbranu" i "rašire teren"(a ne da protivnik puni reket protiv nas) a kakva je u nas selekcija tima: Gomila nabildanih krila krute ruke od 203 - 206 natrpanih u petorku sa NBA dvojcem, niti su u stanju išta sami korisno uraditi niti Musa i Nurkić imaju ikakvih benefita od njihovog prisustva na terenu. Ma šta pričati o selekciji tima koji bi odgovarao njima dvojici kad Džananu nisu omogućili ni da barem igra na svojoj poziciji.
Zadnja izmjena: Drape, dana/u 15 sep 2018, 22:57, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Unofficialpage » 15 sep 2018, 22:52

Koja zainteresovanost za utakmicu sutra, strašno. :lol:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Divos
Postovi: 617
Pridružen/a: 27 jan 2016, 20:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Divos » 16 sep 2018, 07:43

' $, " су % " $ прате своју ен-"-еј ?, ? $ је у " & % " ? &-& %, ту су ", " ту не & & " (") ", % " (https://netsrepublic.com/nets-dzanan-mu ... nkov-fiba/) & " $.
$ се ", " ? $ се у " нађу & " " ", " $ " ? " а " у & зарађују $ ", ту се ' " " " % је " $ ".
$ је " ? " у " (" " $ " ") " ЕП 2005, управо тај & ($ & " " ") је " $ " је $ ? ", " ту & " $ / $ " " " " " $ се " та ", а ' Жоц је " прснуо & " $ $ &.

Но $ " та ". " $ су $ ? " $ ? ето " на ове & $ (' "' % " овај ? $ ?, е &*ац - $ ?") па " ето не $, је ? ? ".
$ " " " своје ?, " " у ? ? не зато % су % & $, него зато % " ' " на тој ".

$ су у " " " ? " ", ? $ не & " ". $ $, " % ' " ", ? ?, ? ", но $ " " '.
$ $ састав " (" % ? ¥ " него &) " ? у ' ', ту је ? " " пораз -15 $ -20. " је ? у ? " " - ? " " су $ & $ '.
" " " ? & &, ? су у 4/4 $ $ је $ & $ ?. " ' то. $ је у ова $ ', " ? " ", у " " $ (? " $ ? " ? " - " "), " " $ & ова ', " $ " ' 2-5 ? 4-3 " ? у $ ". " у то не & ".
Важност ? " ' у " " " " $ паса $ " & " ", - (ту је $ &) " & " на / ? ?, - $ & ?, " $ ' ? - " & 6-8.

" " ' на $ $ ?. Он је " у " $ " ? $ 20 $ " & $ процес ". ' јесте $ ?, но он - $ $ " " " %, " тренутно је $ је ? сазревање у ", 3-4 $ $ " " ?.
Ту се % $ за ово % " Џанана " на своју $ ". $ се ' ", но то је %, $ $, $ се & ", $ не.

"? Ова ? % је / $ овог састава ". $ /.$ су Русе " $ $ $ ?.

За ? $ ", " ? " на " ", у ' ' су $ Русе у &, ' & 44:21 у " ¥. $ су " /, " " $ ? &, & " је ' ", & у $ " " са пуно ".

?, " су у ' ', " на $. $ " је $ &, $ ? - $ ", но ? $ је - $ % % & ' у " " / ?, " $ у ов ?, " " - / " (" &) ? " ".

mangas
Postovi: 108
Pridružen/a: 08 sep 2018, 16:04
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la mangas » 16 sep 2018, 09:11

pisi latinicom ko normalan insan

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la gazijabih » 16 sep 2018, 10:36

mangas je napisao/la:pisi latinicom ko normalan insan
Meni ga je milina čitati na ćirilici. Samo ti druže piši na ćirilici. Bogatstvo je znati različita pisma i više jezika, a ne sramota. :bih:

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.