Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Ujedinjenje druge i treće lige - DA ili NE

DA
56
89%
NE
7
11%
 
Ukupno glasova: 63

Avatar
PanajotPano
Postovi: 324
Pridružen/a: 08 jun 2016, 14:17
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la PanajotPano » 14 sep 2018, 15:47

Hans je napisao/la:Zar ne bi trebalo svima biti u interesu da u Premijer ligu dolaze sto bolji klubovi, a ne ovakvi tipa Zvijezde koji postanu fenjeras nakon 5 kola.
Zar vam je draze da iz godine u godinu RS "brukaju" losi klubovi, ili da vam se izbacuju klubovi zbog dugova? Ne bi bilo ljepse da vam npr. Radnik bude konkurentan u jacoj (nego sad) Premijer ligi pa u Europi odigra mozda i respektabilnu ulogu?
A sve to ćemo dobiti ukidanjem Prve lige RS?

Ne budimo smiješni.

I ovo stalno skraćivanje liga, pokazalo se da se godinama pričalo kako je to magični štapić za sve, kad ono... isti đavo.

Hans
Postovi: 954
Pridružen/a: 21 nov 2011, 16:55
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la Hans » 14 sep 2018, 16:10

PanajotPano je napisao/la:
Hans je napisao/la:Zar ne bi trebalo svima biti u interesu da u Premijer ligu dolaze sto bolji klubovi, a ne ovakvi tipa Zvijezde koji postanu fenjeras nakon 5 kola.
Zar vam je draze da iz godine u godinu RS "brukaju" losi klubovi, ili da vam se izbacuju klubovi zbog dugova? Ne bi bilo ljepse da vam npr. Radnik bude konkurentan u jacoj (nego sad) Premijer ligi pa u Europi odigra mozda i respektabilnu ulogu?
A sve to ćemo dobiti ukidanjem Prve lige RS?

Ne budimo smiješni.

I ovo stalno skraćivanje liga, pokazalo se da se godinama pričalo kako je to magični štapić za sve, kad ono... isti đavo.
Ne bi se ta liga ukinula, nego spojila sa 1. FBiH. Garantiram da Zvijezda prosle godine ne bi bila ni u top 3 kluba u prvoj Federacije, ako si imalo realan, slozit ces se.
Uostalom, ako se ne slazes sa mnom, pogledaj prvake RSa proslih godina, pa provjeri kakav su uspjeh imali u PL.
Skracivanje lige je pokazalo da ove godine svak svakog moze dobiti, izuzev spomenutog prvaka RS, dakle, to se zove napredak.

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la ASD » 14 sep 2018, 16:33

Zvijezda 09 bi usla u Premijer ligu i u zajednickoj drugoj ligi.
Ljudi investiraju u infrastrukturu, u omladinski pogon, pa i u igrace.
Takvih klubova treba sto vise u BiH, ne vjerujem da ce propasti cak iako ispadnu iz lige.

Hans
Postovi: 954
Pridružen/a: 21 nov 2011, 16:55
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la Hans » 14 sep 2018, 17:08

Samo usporedi uspjeh Sloge i Zvijezde u dosadasnnih 8 kola.
Nemam nista protiv srpskih predstavnika, zapravo, jedva cekam da se Borac ponovo vrati, samo zelim da nam najvisi rang nogometnog natjecanja bude sto kvalitetniji, a sve nize lige podredjene tom cilju.

Avatar
ASD
Postovi: 26217
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la ASD » 14 sep 2018, 17:11

Jeste, samo sto je Sloga ulozila puno vise para i dovela istrosene igrace, kratkorocan projekat. Dugorocno i ne planiraju postojati.

Hans
Postovi: 954
Pridružen/a: 21 nov 2011, 16:55
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la Hans » 14 sep 2018, 18:51

I Borac je usao, pa zbog financija izbacen.
Samo pogledaj prvake te dvije lige, i prisjeti se kako su prolazili u PL. Moras priznati da su Federalni puno uspjesniji. To je cisti pokazatelj kolika se nepravda cini Premier ligi, ali i klubovima iz FBiH.
Opet ponavljam (buduci da je to na ovom forumu glavna tema), kad o ovom pricam ne zanimaju me nacionalnosti, vjere ni rase. Zanima me napredak nogometa.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la Penaltiky » 16 sep 2018, 16:14

ASD je napisao/la:Jeste, samo sto je Sloga ulozila puno vise para i dovela istrosene igrace, kratkorocan projekat. Dugorocno i ne planiraju postojati.
Realno gledajući i Sloga je klub iz RS. Jel im uprava iz RS-a? Jest. Jesu im navijači osim dvije kurave forumske iz RS-a? Jesu.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

SanaBosna
Postovi: 760
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la SanaBosna » 06 avg 2019, 08:08

Imali ikakvu vjesti da se smanji Premijer Liga na 10 klubova, Ja mislim kad bi smanjili na 8 klubova da bi to bilo super i laksije odrzavati.

Hans
Postovi: 954
Pridružen/a: 21 nov 2011, 16:55
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la Hans » 06 avg 2019, 15:48

SanaBosna je napisao/la:Imali ikakvu vjesti da se smanji Premijer Liga na 10 klubova, Ja mislim kad bi smanjili na 8 klubova da bi to bilo super i laksije odrzavati.
O tom se prestalo pričati koliko vidim :D
Po meni je dovoljna liga 10 i formiranje jedinstvene druge lige.

Avatar
Fareus1921
Postovi: 602
Pridružen/a: 13 jul 2019, 16:43
Lokacija: Nema je ni na vojnim mapama
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la Fareus1921 » 12 avg 2019, 22:03

Po mom mišljenju trebalo bi ukinut Prvu Ligu RS jer je malo profesionalnih klubova iz te lige.Tu činjenicu potvrđuju i klubovi koji su igrali u PL a i infrastuktura.Gledam 1.Ligu RS i nemogu da vjerujem kakve sve stadione nemaju za razliku od FBiH.Ima FBiH loših stadiona ali su znatno bolji od RS.Eno Sloga koja je trebala u PL ni nema svoj stadion a koriste stadion ugašene Mladosti koja je po meni najneprofesionalniji klub koji je igro PL u zadjnih 10 godina.Iz RS bi izdvio samo par stadiona na kojima se donekle može igrat a to su.Foča,Trebinje,Banja Luka,Modriča zbog reflektora,Gradiška,Bijeljina i Ugljevik ostalo Bože sačuvaj...Moj sistem takmičenja:
1. Rang
Premijer Liga BiH (12 klubova,zadnji ispada a predzadnji doigravanje kao kod Hrvata)
Uvjeti za igranje Premijer Lige:svi igrači moraju imati profesionalan ugovor,klub mora imat manja dugovanja od 2 miliona.
Uvjeti za stadione:Stadion sa Reflektorima,Semaforom (LED),krov minimalno 30% stadiona,normalni sektor ili tribina i prilaz za gostujuće navijače (bez skele),parking mjesto,VIP i Press lože i minimalan kapacitet 2500 sjedećih mjesta.
2.Rang
Prva Liga Bosne i Hercegovine (16 klubova 10 iz FBiH a 6 iz RS prvi ide u PL drugi igra doigravanje zadnja 3 ispadaju)
Uvjeti za igranje 1. Lige BiH:igrači do 21. godine nemoraju imat profesnionalne ugovore,klub mora imta manja dugovanja od 4 miliona.
Uvjeti za stadione:minimalan kapacitet 1000 sljedećih mjesta,dobar prilaz stadionu,reflektori kod klubova koji bi bili u top 6,10% krova,gostujući sektor minimalno 100 mjesta,optimalan teren
3.Rang
2.Liga BiH Hercegovina (12 klubova gradovi:Mostar,Nevesinje,Gacko,Bileća,Stolac,ŠB,Čapljina,Neum,Čitluk,Posušije,Bileća,Livno,Duvno,(Tomislavgrad),Kupres,Grude,Prozor-Rama,Jablanica,Konjic,Kalinovik,Ljubuški prvi ide u 1.Ligu a zadnja 2 ispadaju)
2.liga BIH Zapad (12 klubova čitav Unsko-Sanski kanton,Banja Luka i okolica,Prijedor i okolica,Gradiška,ostatak Herceg-Bosanskog kantona,Jajce,MG, i pola Posavine (do Dervente)i pola Srednjebosnaskog kanton (gradovi u dolini Vrbasa))
2. liga BiH Istok (12 klubova Zeničko-Dobojski kanton,Sarajevski kanton,Podrinje,Tuzlanski kanton,ostatak Posavine i ostatak Srednjebosanskog kantona)
Uvjeti za klube ove tri lige:klub mora biti profesionalan ne amaterski,u klubu minimalno 8 igrača moraju imati profesionalne ugovore,klub bez dugovanja većih od 10 miliona
Uvjeti za stadione:minimalan kapacitet 500 sjedećih mjesta,pres loža,prilaz stadionu,
4.Rang
2.Liga BiH Hercegovina bi se dijelila na:
Zapad 10 klubova gradovi:ŠB,Posušije.Livno,Duvno (Tomislavgrad),Kupres,Grude,Ljubuški
Centar i Sjever 10 klubova gradovi:Mostar,Konjic,Prozor-Rama,Jablanica,Stolac,Čitluk
Jug i Istok 10 klubova gradovi:Čapljina,Neum,Trebinje,Bileća,Gacko,Nevesinje,Kalinovik,Berkovići
Doigravanje prvaka ovih liga a 1 iz doigravanja ide u 2.ligu
2. liga BiH Zapad bi se dijelila na
Liga FBiH (klubovi iz federacije sa tog područija) 12 KLUBOVA 1
Liga RS (klubovi iz RS sa tog područija) 12 KLUBOVA
Isto kao kod Hercegovine prvaci bi igrali doigravanje
2.liga BiH Istok bi se dijelila na:
Centar i Sjever (ZDK,TK,Posavina,Semberija gradovi:Vitez,Travnik,Busovača) 16 KLUBOVA
Jug i Istok (SK,Podrinje gradovi:Kiseljak,Kreševo) 12 KLUBOVA
Doigravanje prvaka
Uvjeti za klubove:klubovi mogu biti i amaterski,igrači nemoraju imati profesionalni ugovor
Uvjeti za stadione:stadion mora imati svlačionice i travnati teren i tribinu minimalnog kapaciteta 100 mjesta
Ostatak bi bili Općinske,Međuopćinske ili Regionalne lige
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la AnelZ » 14 avg 2019, 08:34

Ovo za dug ti je besmisleno. Ukupan dug je nebitan ukoliko se redovno servisira. Jednostavno svaki klub treba da prilozi koliko ima dugovanja i dokaz da ih redovno servisira. Dug prema poreznoj i sl. institucijama i javnim preduzecima kako god ne bi trebali postojati jer bi ovi trebali da aktivno traze naplatu tih sredstava te tuziti klubove ukoliko ovi ne izmiruju svoje obaveze pa ako klub nije u mogucnosti da placa, postoji uvijek stecaj.

Avatar
SarcofagoVenom
Postovi: 694
Pridružen/a: 28 feb 2012, 14:35
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la SarcofagoVenom » 14 avg 2019, 10:42

Vidi se da ne poznaješ istoriju takmičenja na ovom prostoru,ni geografiju.Dao bi grupi hercegovina treci rang sa 40tak klubova.dok bi 500 klubova podjelio u neprirodne i nikad igrane dvije ostale grupe.O ligama ispod da ne pričam.Neke regije si i zaboravio.Ne ide to tako,negdje bi ukidao cjepao postojece saveze,a onda bi u 4 rangu odjednom se ti isti pojavili.
Da bi se napravio 3 rang,ne racunajuci prva dva koja bi bila jedinstvena,imas samo jednu mogućnost.
3 rang koji bi bio krajiški,zatim sjeveroistočni,i juzni

3 krajiski -zapadni bi obuhvatao sadasnji ns usk,jajce,grahovo,drvar,glamoč,pfs prijedor,pfs gradiška,pfs b luka.
3 sjeveroistočni ns orašje,ns tk,dio zdk-tešanj,maglaj,doboj jug,...pfs doboj,pfs bijeljina
3 jug ostatak ns zdk,,ns sbk bez jajca,ns sarajevo,ns bpk,ns hnk,ns livno bez krajišnika,pfs i sarajevo,pfs trebinje.

4 rang bi na zapadu bio regija bihać i regija b.luka
4 rang na sjeveroistoku bi bili regija doboj,regija tuzla,regija brčko
4 rang na jugu bi bili regija zenica,regija sarajevo,regija mostar

Ovako su sjede glave definitivno krajem 70ti podjelili saveze i regije,a misim da su znali zašto.Vodilo se recuna o povezanosti,broju klubova itd.
Da bi do toga došlo,morao bi se izvršiti remont od dna i zidanje prema vrhu.Umjesto 17 nazovimo ih podsaveza bilo bi samo 8.
Da se kladimo da niko od ovih 17 ne bi ovo prihvatio,a pogotovu svoje gašenje.
Danas u federaciji ne zele prihvatiti dvije 2 lige umjesto 4,a kamo li ovakvu reorganizaciju.
Pokušaj ukinuti za početak kantonalne saveze,pa ćeš vidjeti da to neće moći,prije nego što bi ukidao neke druge,prvo kreneš iz svoga dvorišta.
Ulaz besplatan izlaz se plaća

Avatar
Fareus1921
Postovi: 602
Pridružen/a: 13 jul 2019, 16:43
Lokacija: Nema je ni na vojnim mapama
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la Fareus1921 » 14 avg 2019, 15:01

SarcofagoVenom je napisao/la:Vidi se da ne poznaješ istoriju takmičenja na ovom prostoru,ni geografiju.Dao bi grupi hercegovina treci rang sa 40tak klubova.dok bi 500 klubova podjelio u neprirodne i nikad igrane dvije ostale grupe.O ligama ispod da ne pričam.Neke regije si i zaboravio.Ne ide to tako,negdje bi ukidao cjepao postojece saveze,a onda bi u 4 rangu odjednom se ti isti pojavili.
Da bi se napravio 3 rang,ne racunajuci prva dva koja bi bila jedinstvena,imas samo jednu mogućnost.
3 rang koji bi bio krajiški,zatim sjeveroistočni,i juzni

3 krajiski -zapadni bi obuhvatao sadasnji ns usk,jajce,grahovo,drvar,glamoč,pfs prijedor,pfs gradiška,pfs b luka.
3 sjeveroistočni ns orašje,ns tk,dio zdk-tešanj,maglaj,doboj jug,...pfs doboj,pfs bijeljina
3 jug ostatak ns zdk,,ns sbk bez jajca,ns sarajevo,ns bpk,ns hnk,ns livno bez krajišnika,pfs i sarajevo,pfs trebinje.

4 rang bi na zapadu bio regija bihać i regija b.luka
4 rang na sjeveroistoku bi bili regija doboj,regija tuzla,regija brčko
4 rang na jugu bi bili regija zenica,regija sarajevo,regija mostar

Ovako su sjede glave definitivno krajem 70ti podjelili saveze i regije,a misim da su znali zašto.Vodilo se recuna o povezanosti,broju klubova itd.
Da bi do toga došlo,morao bi se izvršiti remont od dna i zidanje prema vrhu.Umjesto 17 nazovimo ih podsaveza bilo bi samo 8.
Da se kladimo da niko od ovih 17 ne bi ovo prihvatio,a pogotovu svoje gašenje.
Danas u federaciji ne zele prihvatiti dvije 2 lige umjesto 4,a kamo li ovakvu reorganizaciju.
Pokušaj ukinuti za početak kantonalne saveze,pa ćeš vidjeti da to neće moći,prije nego što bi ukidao neke druge,prvo kreneš iz svoga dvorišta.
:rol: :rol: :rol: :rol:
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

Avatar
Fareus1921
Postovi: 602
Pridružen/a: 13 jul 2019, 16:43
Lokacija: Nema je ni na vojnim mapama
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la Fareus1921 » 14 avg 2019, 16:56

Pogrešno ste me svatili al hajd
Mi smo Željini,Željo je naš!!!
2.8.2019.Semir Štilić potpisao za Željezničar

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la realancojk » 15 avg 2019, 08:30

Fareus1921 je napisao/la:
SarcofagoVenom je napisao/la:Vidi se da ne poznaješ istoriju takmičenja na ovom prostoru,ni geografiju.Dao bi grupi hercegovina treci rang sa 40tak klubova.dok bi 500 klubova podjelio u neprirodne i nikad igrane dvije ostale grupe.O ligama ispod da ne pričam.Neke regije si i zaboravio.Ne ide to tako,negdje bi ukidao cjepao postojece saveze,a onda bi u 4 rangu odjednom se ti isti pojavili.
Da bi se napravio 3 rang,ne racunajuci prva dva koja bi bila jedinstvena,imas samo jednu mogućnost.
3 rang koji bi bio krajiški,zatim sjeveroistočni,i juzni

3 krajiski -zapadni bi obuhvatao sadasnji ns usk,jajce,grahovo,drvar,glamoč,pfs prijedor,pfs gradiška,pfs b luka.
3 sjeveroistočni ns orašje,ns tk,dio zdk-tešanj,maglaj,doboj jug,...pfs doboj,pfs bijeljina
3 jug ostatak ns zdk,,ns sbk bez jajca,ns sarajevo,ns bpk,ns hnk,ns livno bez krajišnika,pfs i sarajevo,pfs trebinje.

4 rang bi na zapadu bio regija bihać i regija b.luka
4 rang na sjeveroistoku bi bili regija doboj,regija tuzla,regija brčko
4 rang na jugu bi bili regija zenica,regija sarajevo,regija mostar

Ovako su sjede glave definitivno krajem 70ti podjelili saveze i regije,a misim da su znali zašto.Vodilo se recuna o povezanosti,broju klubova itd.
Da bi do toga došlo,morao bi se izvršiti remont od dna i zidanje prema vrhu.Umjesto 17 nazovimo ih podsaveza bilo bi samo 8.
Da se kladimo da niko od ovih 17 ne bi ovo prihvatio,a pogotovu svoje gašenje.
Danas u federaciji ne zele prihvatiti dvije 2 lige umjesto 4,a kamo li ovakvu reorganizaciju.
Pokušaj ukinuti za početak kantonalne saveze,pa ćeš vidjeti da to neće moći,prije nego što bi ukidao neke druge,prvo kreneš iz svoga dvorišta.
:rol: :rol: :rol: :rol:
Oca država je ionako nakaradna, tako da i ligaški sistem u većini slučaja nema smisla. Nije mi jasno omladinski pogoni mogu formirati zajedničke lige bez problema, a seniori ne. Nigdje veze da je za jedno npr. brčansko Jedinstvo jednostavnije putovati u Nevesinje na utakmicu nego npr u Živinice, Banoviće, Srebrenik. Doći će vrijeme kad klubovi neće moći imati daleka putovanja zbog financija i morat će kad - tad doći do ujedinjenja liga
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)


Avatar
Doktorinho
Postovi: 339
Pridružen/a: 18 sep 2020, 17:53
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la Doktorinho » 06 okt 2020, 09:39

Kada bi prva liga FBiH i RS bila zajednička, tad bi nam najviše odgovarao sistem kao u crnogorskoj ligi. 10 timova, 1 ispada 100% dok osmi i deveti igraju doigravanje.

Avatar
Doktorinho
Postovi: 339
Pridružen/a: 18 sep 2020, 17:53
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la Doktorinho » 26 okt 2020, 14:20

slika

Moje lično mišljenje kako treba izgledati Premijer liga i ‘Druga liga’. Druga liga se sastoji od klubova koji nisu tu samo da bi bili tu i da npr. prodaju utakmice ili gube namjerno jer ne zele plasman u PL, nego su tu klubovi koji su igrali PL i imaju apetit da je ponovo igraju i koji mogu finansijski iznijeti troškove za PL. Mislim da bi ovaj sistem nama bio najbolji, 2 lige po 10 klubova i mislim da bi se konkurencija i kvalitet digao na veci nivo.

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la realancojk » 27 okt 2020, 14:01

Doktorinho je napisao/la:
26 okt 2020, 14:20
slika

Moje lično mišljenje kako treba izgledati Premijer liga i ‘Druga liga’. Druga liga se sastoji od klubova koji nisu tu samo da bi bili tu i da npr. prodaju utakmice ili gube namjerno jer ne zele plasman u PL, nego su tu klubovi koji su igrali PL i imaju apetit da je ponovo igraju i koji mogu finansijski iznijeti troškove za PL. Mislim da bi ovaj sistem nama bio najbolji, 2 lige po 10 klubova i mislim da bi se konkurencija i kvalitet digao na veci nivo.
Sta ce ovdje Ljubuški 😂😂😂
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
Doktorinho
Postovi: 339
Pridružen/a: 18 sep 2020, 17:53
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la Doktorinho » 27 okt 2020, 16:48

realancojk je napisao/la:
27 okt 2020, 14:01
Doktorinho je napisao/la:
26 okt 2020, 14:20
slika

Moje lično mišljenje kako treba izgledati Premijer liga i ‘Druga liga’. Druga liga se sastoji od klubova koji nisu tu samo da bi bili tu i da npr. prodaju utakmice ili gube namjerno jer ne zele plasman u PL, nego su tu klubovi koji su igrali PL i imaju apetit da je ponovo igraju i koji mogu finansijski iznijeti troškove za PL. Mislim da bi ovaj sistem nama bio najbolji, 2 lige po 10 klubova i mislim da bi se konkurencija i kvalitet digao na veci nivo.
Sta ce ovdje Ljubuški 😂😂😂
Stavljen je Ljubuški jer je noviji klub koji sigurno korača prema Prvoj ligi FBiH i koji možda ima apetit za nešto više. Svega sam stavio pomalo, klubove iz RS i FBiH, i na kraju su mi ostali kao kandidat iz Druge lige FBiH, mada je svejedno ili oni ili Borac Jelah ili Gradina, totalno nebitno. Naravno tu sam komotno mogao staviti Budućnost Banoviće, Zvijezdu Gradačac ili TOŠK Tešanj koji imaju puno bolju infrastrukturu ili historiju od Ljubuškog ali to su jednostavno “status quo” klubovi koji vječno i bezambiciozno obitavaju u toj Prvoj ligi FBiH.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.