Ibrahim Sehic

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Zaslužuje li Ibrahim Šehić biti prvi golman reprezentacije BiH?

Anketa je završila: 17 dec 2021, 15:37.

Da
7
78%
Ne
2
22%
 
Ukupno glasova: 9

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 13 sep 2018, 03:41

Ovdje se očito gleda mnogo na samu prošlost Ibrahima Šehića, odnosno njegovo igranje za Želju.

Što se tiče reprezentacije tu se ne smijemo dijeliti na klubove. Jasno je svima da je Šehić bio izvrstan u oba meča.

Ja sam siguran i da je Begović branio na ove dvije utakmice da ne bi ništa manje grešaka od Šehića napravio. Svi smo svjedoci da je Begović totalno nesiguran golman koji nikada nije pružio sigurnost našoj odbrani. To je činjenica.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la kobe24 » 13 sep 2018, 17:34

Dobar intervju je dao za ovaj portal i za velikana Culketa.

Ovaj dio mi se posebno svidja:
Meni se nakon devet godina prvi put desilo da su igrači nedrage volje odlazili s okupljanja, svi su rekli da jedva čekaju novu utakmicu da se vrate u reprezentaciju. To zaista nisam nikada osjetio od 2009. i pokazuje ustvari šta se uradilo za kratko vrijeme. To je neophodno da bi bili respektabilna reprezentacija i ja mislim da hoćemo.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la bhsport » 14 sep 2018, 10:19

Kazu on i Begovic kao Dzeko i Ibisevic u korist Begovica, slazem se sa tim.
Identican odnos je Prcic,Krunic u usporedbi sa Saricem, ali kod Roberta ocito ne moras biti Dzeko da bi igrao ako Ibisevic vise doprinosi timu.
Tako da mislim da Sehic ima bolju igru nogom, brzi je od Asmira i nije linijski golman i da ce dalje biti standardan na golu.
Isto mislim i za Sarica. Ja bih stavio Begovica i Krunica ali Robert ima svoje zamisli i za sada mu realno slabiji igraci daju veci doprinos.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la hurem » 14 sep 2018, 11:18

Ja sam prije za Begovica, naravno, ali se necu ljutiti ako Sehic bude na golu...zbog svega u vezi s ova dva golmana u posljednjih 9 mjeseci...mada me plaho nervira preletanje lopte iz kornera, primljeni gol iz offsidea, pogotovo boksanje jednom rukom :)
Vjerujem Robiju!
Opet ponavljam, hvala Bogu pa napokon imamo dva zahvalna golmana pa nas ne boli glava ako je Begovic odsutan.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la Rokoko87 » 14 sep 2018, 11:42

hurem je napisao/la:Ja sam prije za Begovica, naravno, ali se necu ljutiti ako Sehic bude na golu...zbog svega u vezi s ova dva golmana u posljednjih 9 mjeseci...mada me plaho nervira preletanje lopte iz kornera, primljeni gol iz offsidea, pogotovo boksanje jednom rukom :)
Vjerujem Robiju!
Opet ponavljam, hvala Bogu pa napokon imamo dva zahvalna golmana pa nas ne boli glava ako je Begovic odsutan.
A ne nervira te kad se lopta odbije u go ili na nogu protivničkom igraču?
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la bhsport » 14 sep 2018, 12:02

Sehic da je presao u Parmu bi svima bio prvi izbor, ovako je vecina skepticna zbog njegovog kluba, a svakako mu je dodatni minus sto je igrao za Zeljeznicar.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la DeeWa » 14 sep 2018, 13:17

Ja ne znam o kakvoj sigurnosti vi pricate? Prvo dizete sehica u nebesa ko da je neka Puma i ko da je branio ne znam ti sta. Sutali mu likovi koji su nebitni skroz. Eto austrijanci su nesto bolji od iraca pa je bilo nekih i finih igraca ali nista to nije neka svjetska klasa. Arnautovic je najkvalitetniji od svih igraca tih iz obje reprezentacije ali on i nije imao neku posebnu priliku.
Sehic se previse igra, imao je gresku u dodavanju i protiv iraca i austrijanaca. Lopta mu ispada tokom utakmice barem jednom i svasta nesto. Da je soliadn golman jeste. Da ima svojih momenata jeste. Ali on ne moze ni protiv penzionera u turskoj da sacuva svoju mrezu a begovic svake sedmice brani protiv najboljih igraca svijeta i desava mu se da ima fin broj clean sheetova tokom sezone.
Tako da je smijesno porediti to dvoje. Imao je 2- 3 sjajne utakmice sehic kada je igrao ligu prvaka. Zapitajte se o cemu se radi ako nije mogao nikakav ni solidan klub da odabere gdje bi branio. Zapitajte se...Pa eto kad je vec otisao u tu tursku ligu da je makar u neki osrednji klub otisao nego u dno dna klub.
Pa jedini kvalitetan golman turske lige je Muslera. Sad je dosao i kikser karius. Nemojte mi reci da nije mogao makar da se izbori u trabzonu ili basaksehiru ili nekom takvom klubu ako valja bilo sta?

Nemojte zivjeti u bajkama i konstantno uzdizati nekoga bez potrebe. Svako treba voljeti svoje ali biti i realan i znati gdje mu je mjesto a sehic je solidan golman koji nije nista vise od toga. Begovic nije u zenitu karijere ali je najbolji golman kojeg smo ikada imali i pored dzeke i pjanica jedan od rijetkih koje zna citav svijet. Njima se moze pridruziti jos samo kolasinac u isti kos i to je sve.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la Rokoko87 » 14 sep 2018, 14:14

DeeWa je napisao/la:Ja ne znam o kakvoj sigurnosti vi pricate? Prvo dizete sehica u nebesa ko da je neka Puma i ko da je branio ne znam ti sta. Sutali mu likovi koji su nebitni skroz. Eto austrijanci su nesto bolji od iraca pa je bilo nekih i finih igraca ali nista to nije neka svjetska klasa. Arnautovic je najkvalitetniji od svih igraca tih iz obje reprezentacije ali on i nije imao neku posebnu priliku.
Kakvih se ti gluposti navalja na početku svoga posta, nevjerovatno.
Kakve veze ima ko šuta prema golu?
Šehić je protiv Austrijanaca, a posebno Iraca imao nekoliko odličnih intervencija, a uz sve to, odigravao je pasove i odlično ispucavao loptu što odgovara Robijevom stilu igre.
DeeWa je napisao/la:Sehic se previse igra, imao je gresku u dodavanju i protiv iraca i austrijanaca. Lopta mu ispada tokom utakmice barem jednom i svasta nesto. Da je soliadn golman jeste. Da ima svojih momenata jeste. Ali on ne moze ni protiv penzionera u turskoj da sacuva svoju mrezu a begovic svake sedmice brani protiv najboljih igraca svijeta i desava mu se da ima fin broj clean sheetova tokom sezone.
Laž, Šehić je u Turskoj tek počeo braniti i u 2 meča je jednom sačuvao mrežu, a u drugom je primio samo jedan go.
Begoviću niko ne spori njegove cs, ali ima i on svojih mana itekako.
Ako je golman na vjetrometini koja nastane na osnovu loše odbrane, nebitno je koliko si kvalitetan golman.
DeeWa je napisao/la:Tako da je smijesno porediti to dvoje. Imao je 2- 3 sjajne utakmice sehic kada je igrao ligu prvaka. Zapitajte se o cemu se radi ako nije mogao nikakav ni solidan klub da odabere gdje bi branio. Zapitajte se...Pa eto kad je vec otisao u tu tursku ligu da je makar u neki osrednji klub otisao nego u dno dna klub.
Pa jedini kvalitetan golman turske lige je Muslera. Sad je dosao i kikser karius. Nemojte mi reci da nije mogao makar da se izbori u trabzonu ili basaksehiru ili nekom takvom klubu ako valja bilo sta?
Imao je sjajne utakmice što dokazuje da se itekako smijemo pouzdati u njega, a to je i dokazao u ovih par mečeva, što je onaj najbitniji u ovom momentu, Robert, nedavno konstatovao.
Šehiću očito nije bitno gdje brani, jer gdje god branio, on je izvanredan na golu reprezentacije.
Njegove razloge prelaska u čudan klub ne zna niko, ali meni to najviše liči na dobru lovu, a ako će tamo biti standardan i opstati u ligi, ne treba to nikome smetati.
DeeWa je napisao/la:Nemojte zivjeti u bajkama i konstantno uzdizati nekoga bez potrebe. Svako treba voljeti svoje ali biti i realan i znati gdje mu je mjesto a sehic je solidan golman koji nije nista vise od toga. Begovic nije u zenitu karijere ali je najbolji golman kojeg smo ikada imali i pored dzeke i pjanica jedan od rijetkih koje zna citav svijet. Njima se moze pridruziti jos samo kolasinac u isti kos i to je sve.
Niko nije ni rekao da je Šehić nešto više od solidnog golmana, ali ono što je pružio u reprezentaciji nam daje za pravo da mirno spavamo ma koga god stavio Robi, a vjerujem da će ostati dosljedan.
Nebitna je popularnost, ako Šehić odgovara Robertovom sistemu iznošenja lopte, on će njega i staviti, a Asmir će se pokajati za biranje utakmica.
Lijep pozdrav. :thumbup:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la babino » 14 sep 2018, 14:21

bhsport je napisao/la:Sehic da je presao u Parmu bi svima bio prvi izbor, ovako je vecina skepticna zbog njegovog kluba, a svakako mu je dodatni minus sto je igrao za Zeljeznicar.
sustina je da on nije u parmi i da kao slobodan igrac, reprezentativac, igre u ligi sampiona, nije uspio bolje od najlosije ekipe turske super lige.
naravno, da je igrac parme, da brani redovno, da je u dobroj formi, sto da ne, ravnopravno bi konkurisao a ovako mu ostaje da brani kad nema begovica.
pred nama je:-)
znam da vam saric daje nadu ali ovdje je stvar jasna:-)

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la bhsport » 14 sep 2018, 15:43

babino je napisao/la:
bhsport je napisao/la:Sehic da je presao u Parmu bi svima bio prvi izbor, ovako je vecina skepticna zbog njegovog kluba, a svakako mu je dodatni minus sto je igrao za Zeljeznicar.
sustina je da on nije u parmi i da kao slobodan igrac, reprezentativac, igre u ligi sampiona, nije uspio bolje od najlosije ekipe turske super lige.
naravno, da je igrac parme, da brani redovno, da je u dobroj formi, sto da ne, ravnopravno bi konkurisao a ovako mu ostaje da brani kad nema begovica.
pred nama je:-)
znam da vam saric daje nadu ali ovdje je stvar jasna:-)
Ma vidi drug, ja ti kazem meni bi igrali Begovic i Krunic, Saric ni u snovima, ali Prosinecki ih je uklopio tako da dok ima rezultate nema price.
Inace fakat mislim da za ovaj stil sto Zuco gura da bolje ide Sehic svakako.
Slagali se mi sa njim ili ne, tako je kako je.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la hurem » 14 sep 2018, 16:15

Rokoko87 je napisao/la:
hurem je napisao/la:Ja sam prije za Begovica, naravno, ali se necu ljutiti ako Sehic bude na golu...zbog svega u vezi s ova dva golmana u posljednjih 9 mjeseci...mada me plaho nervira preletanje lopte iz kornera, primljeni gol iz offsidea, pogotovo boksanje jednom rukom :)
Vjerujem Robiju!
Opet ponavljam, hvala Bogu pa napokon imamo dva zahvalna golmana pa nas ne boli glava ako je Begovic odsutan.
A ne nervira te kad se lopta odbije u go ili na nogu protivničkom igraču?
Aha, nisam vidio da je Sehic branio po blatu i u nemogucim uslovima, i to Hazardu, Lukakuu, Mertensu i sl.. Mora da se salis kad poredis mali uzorak utakmica s velikim? U tom slucaju je Djuric na nivou Dzeke..
Sehic na malom uzorku ima dovoljan broj amaterskih gresaka.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la dubrovnik » 14 sep 2018, 16:21

Begović, Vršajević, Bičakčić, Šunjić, Lulić, Bešić, Pjanić, Sušić, Prcić, Ibišević i Džeko.
Sastav po imenima puno bolji od ovog koji je istrcao protiv Austrije. Izgubili 1:2 od Cipra u Zenici.
Pomogo je porazu malo i Begovic pa i Pjanic promasenim jedanestercem.

Begović, Vranješ, Bičakčić, Šunjić, Kolašinac, Višća, Pjanić, Cimirot, Lulić, Džeko i Ibišević.
Sastav kojemu je Cipar uvalio 3 komada u 45 minuta. Takodjer po imenima znacajno bolji od ovoga koji je istrcao protiv Austrije.

Sehic,Todorovic,Sunjic,Zukanovic,Civic,Pjanic,Besic,Saric,Duljevic,Visca,Dzeko.
Momcad koja je istrcala u utakmici protiv Austrije u Zenici i nacin na koji su nas prezentirali nikad od Cipra ne bi primila 3 komada za 45 minuta taman da je Kjosevski branio. Nasa obrana izgleda bolje jer je sredina odgovornija. Nasi napadaci pomazu sredini. Ova ekipa je skup momaka a ne skup klanova i nadam se da ce to i ostati. Dzaba Begovic,Lulic pa i Messi kako smo vidjeli na SP ako tim nije tim. Volio bih sto prije vidjet Asmira na nasem golu ali ne po cijenu da izgubimo tim. Isto ovo bih rekao i za Lulica. Bolji je on igrac od Duljevica ali nam to nije protiv Cipra pomoglo.
Trener sa autoritetom koji je u stanju probuditi zajednistvo od losijih igraca moze napraviti bolji tim. Prema tome ako Bega zeli i stvarno se potrudi on ce biti nas broj 1 i niko na svijetu nece biti sretniji od mene. U slucaju da on pomisli da samim njegovim dolaskom Sehic ide na klupu bez da se on sto posto zalozi za to mjesto grdno se vara. Nije tu vise u pitanju tko je bolji nego jedna druga cinjenica. Ibrahim Sehic je nas prvi golman vec 6 utakmica u kojim je primio samo 2 gola i u kojim mi nismo izgubili nijedan mec. Sada Asmir mora njega skinuti sa bare. Bolji je golman ali treba postati i dio ove nove klape jer od njegovog zadnjeg pojavljivanja mnogo toga se promjenilo. Trebaju ga i upoznat ljudi u stozeru a valjalo bi se izvinuti nasim legendama Ibisevicu,Spahicu i Misimovicu jer im se nije udostojio doci na oprostajnu utakmicu. Mora on sada opet povratit senatorski status u ocima svoje ekipe. Dobar je on golman i to mu ne bi trebao biti problem.

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la bhsport » 14 sep 2018, 19:20

Kad je nešto dobro, treba pohvaliti.
Odličan post @dubrovnik
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la Rokoko87 » 15 sep 2018, 15:00

Ti si za golmana Tot'hama panter!
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la HankMoody » 16 sep 2018, 18:16

Danas je primio 2 gola.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la Drape » 18 sep 2018, 13:03

Čovjeku se zamjera gol koji je primio iz sviranog ofsajda. Šta naredno da očekujemo, vadit će se kakve golove prima na treninzima?

Snimke golova koje je on primio je barem jednostavno pronaći. Asmirova čarolija protiv Raje ubrzo bude obrisana gdje god da je postaviš.

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la Rokoko87 » 18 sep 2018, 13:21

Al' najjače je kad napišu 'da nije sudija vidio primio bi go', kakav argument majko mila..:lol:
Čovjek imao jednu jedinu grešku i ispravio je fantastičnom intervencijom, a ovdje se pokušava poniziti i minimizirati njegov učinak.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

bhfanatic14
Postovi: 4255
Pridružen/a: 24 avg 2011, 14:07
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la bhfanatic14 » 21 sep 2018, 22:52

I danas kapitulirao na golu zumzuruma... 6utakmica 2poena, to znaci zadnje mjesto u jakoj turskoj süperligi. Spavas li mirno ministre begovicu ???
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24513
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la Goalgetter » 21 sep 2018, 23:10

Zasto morate pljuvati Sehica da bi uzdigli Begovica i obratno? On je svoj posao u ove dvije utakmice jako korektno uradio, kao i u svim utakmicama do sad sto je branio pod Prosineckim. Srecu je imao protiv Austrije nakon onog kiksa kad su oni postigli gol, sad bi mislim drugacije pisali da je ono bio gol (sviran offside). Ali fakt je da vise nego dobro brani u repci.

Sve u svemu, on je dokazao da je dostojna zamjena za Bega i da se moze boriti za jedinicu itekako - po mom misljenju i dalje Begovic zasluzuje biti Nr.1, ali Robi ce da odluci.

Pozitivno na ovom je sto imamo i konkurenciju na golmanskoj poziciji, nesto cega nije bilo otkad je otisao Hasagic, gdje ga je Beg vise i nego zasluzeno izgurao sa gola.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Ibrahim Sehic

Post Postao/la Hantraga » 21 sep 2018, 23:33

Pa mogli smo ovakvu konkurenciju imati vazda. Moglo je i Baždareviću pasti na pamet da stavi Šehića na gol, ili Burića i napraviti ko biva konkurenciju.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 41 gost.