Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Federer17
Postovi: 7128
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Federer17 » 23 sep 2018, 00:42

Ma ti ljudi ne zasluzuju ni dva slova da im se posvete.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 23 sep 2018, 01:44

Meni bi u nastavku SP kvalifikacija Durmo imao barem 20 minuta po utakmici na toj poziciji "SF", pa i sami kažu da pravimo ekipu za kvalifikacije za Eurobasket. Miloševiću uručiti cvijeće, ulje na platnu i lijepu riječ a ne bi pogriješili ni da to urade sa Vrabcem bez obzira što nije star(kako koja godina sve je gori), za anemičnog Lazića još uvijek imam neku malu nadu da može biti nešto od njega.

Nisam ja sad očaran Durmom pa da ne vidim da je i on bacač kamena i sa loptom na "vi", ali po fizikalijama i atleticizmu naš je vodeći igrač, luda energija, odbrana, skok, u napadu zna iščeprkati "ničiju loptu" u reketu i dati poene, znaš šta možeš a šta ne možeš očekivati od njega. Samo da Adin ne bude ispred njega u Sparsima :facepalm:


Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 28 sep 2018, 19:48

Lazić je bio starter za Olimpiju i u svojih prvih 8 minuta je dao 7 poena. Na kraju utakmice Kasper Lazić je završio sa 25 minuta i istih onih 7 poena :kralj:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 29 sep 2018, 19:00

Vratio se na parket momak koji je ostao u lijepom sjećanju iz pretkvalifikacija :D

ABA 2 liga, Lovćen - Rogaška 72 : 71

Za goste O. Tomić je igrao 21 minutu i zabilježio 11 poena i 7 skokova.

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 03 okt 2018, 21:40

je li onaj boris savovic,oko kojeg je prije par godina bilo price da bi mozda zaigrao za nas,ikad zaigrao za crnu goru?

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 03 okt 2018, 23:28

Nasi u EC
Gegic 3p,1sk,1ast za 13min
Kikanovic 20p,6sk za 29min
Stipanovic ?



Nasi u ABA 2
Knezevic 13p,2sk,5as za 28min
Alikadic 4p,1sk,3ast za 20min
Gajic 14p,7sk,3ast za 32min
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

lumani
Postovi: 14871
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 04 okt 2018, 10:06

filip13 je napisao/la:je li onaj boris savovic,oko kojeg je prije par godina bilo price da bi mozda zaigrao za nas,ikad zaigrao za crnu goru?

Nije igrao..on je htio za Srbiju igrati.

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 04 okt 2018, 19:58

aha,a nije vjerovatno ni za srbiju

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 05 okt 2018, 19:48

Naš najbolji košarkaš u elementu igre "zakucavanje u kontri", 50% poena u karijeri dao tako, pozicioni napad ga ne voli :D


Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 06 okt 2018, 21:25

Lazić protiv Partizana u 1/4 u kojoj skoro da nije ni izlazio iz igre i to na poziciji "3":

Ispod koša je pogodio za 2 + 1 i ubacio dodatno bacanje, promašio jednu otvorenu tricu, to je sve što se tiče poenterskog učinka

Uhvatio je lijep broj skokova

Fino dodao Begiću koji je izborio bacanja

Čuvao prvo Zagorca a poslije Bandju Sya, bilo je određenih problema sa njima


Nije počeo 2/4, ali evo čim je ušao u igru uhvatio je defanzivni skok i krenuo coast to coast i izborio faul i bacanja, pogodio 2/2. U narednom napadu Partizana opet on hvata d. skok, mogao bi do kraja ove utakmice flertovati i sa double double učinkom.

Napravio je i glupost kada je kod prevođenja lopte dodao svom suigraču koji još nije prešao na polovicu protivnika i to je TO.


Barem na početku sezone trener mu očito mnogo vjeruje i on je opet što se tiče klupske situacije(kvalitet kluba i njegov status u njemu) među našim najboljim košarkašima trenutno u Europi, od ovih mlađih i u najboljoj poziciji.

ovisnik
Postovi: 1111
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ovisnik » 06 okt 2018, 22:48

Drape je napisao/la:Lazić protiv Partizana u 1/4 u kojoj skoro da nije ni izlazio iz igre i to na poziciji "3":

Ispod koša je pogodio za 2 + 1 i ubacio dodatno bacanje, promašio jednu otvorenu tricu, to je sve što se tiče poenterskog učinka

Uhvatio je lijep broj skokova

Fino dodao Begiću koji je izborio bacanja

Čuvao prvo Zagorca a poslije Bandju Sya, bilo je određenih problema sa njima


Nije počeo 2/4, ali evo čim je ušao u igru uhvatio je defanzivni skok i krenuo coast to coast i izborio faul i bacanja, pogodio 2/2. U narednom napadu Partizana opet on hvata d. skok, mogao bi do kraja ove utakmice flertovati i sa double double učinkom.

Napravio je i glupost kada je kod prevođenja lopte dodao svom suigraču koji još nije prešao na polovicu protivnika i to je TO.


Barem na početku sezone trener mu očito mnogo vjeruje i on je opet što se tiče klupske situacije(kvalitet kluba i njegov status u njemu) među našim najboljim košarkašima trenutno u Europi, od ovih mlađih i u najboljoj poziciji.
Upravo sam to htio da napišem, svi mi koji pratimo mlađe selekcije BiH, velike nade smo polagali u Atića i Gegića/kao i u Buzu, Karahodžića, Sikiraša, Čamparu.../ od njih očekivali kvalitetne nosioce igre, a oni totalni epizodisti, igraju 5-7minuta,izvode loptu, igraju odbranu, ćoškare,a podcijenjen Lazić ozbiljan timski igrač u ABA okvirima, prošle godine velika minutaža u Megi, ove sezone u kvalitetnoj Olimpiji, očekivanja i realnost su u očiglednoj disporporciji.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 06 okt 2018, 23:02

3/4

Lazić i dalje skakački sjajan, hvata i defanzivne i ofanzivne, podjelio i neke dobre pasove

Ništa nije ubacio u drugom poluvremenu, promašio još jednu otvorenu tricu, nadam se da se neće ponoviti slična situacija iz prvog kola kada je ubacio 7 poena u prvih 8 minuta i onda ništa do kraja utakmice

Zagorac kojeg on čuva je daleko najopasniji igrač domaćih večeras, pogodio je i za 2 +1 protiv Lazića koji dosta pomaže u odbrani ispod koša protiv visokih i to uglavnom uspješno, učestvuje u udvajanjima i u presingu preko cijelog terena, dosta je i preuzimao, imao i blokadu nad Australijancem, ali protiv Radeta kojeg nominalno čuva se nije proslavio. Zagorac je poslije uglavnom igrao četvorku i samo nastavio pogađati sada protiv Jonesa.

4/4

Opet iznenađujuće pametna asistencija od strane Lazića(nisam znao da to ima u sebi) i poeni Mesičeka.

Minut i po do kraja, 68 : 69 vodi Olimpija, Lazić pokušava u čistoj situaciji(samo jedan protivnički igrač između njih dvojice) asistirati suigraču ispod koša, međutim dodaje loptu u ruke igraču Partizana, ovi na to pogađaju tricu pa 2 + 1.

82 : 78 za domaćine, dvije sekunde do kraja, na Laziću faul i bacanja. Prvo pogađa, drugo namjerno promašuje, nije se ništa izrodilo iz toga, ipak poraz.

To mu je jedini poen u drugom poluvremenu :oops:

Ukupna statistika: 31 minuta, 6 poena, 11 skokova, 5 asistencija, 1 ukradena, 1 blokada.

Puno dobrih stvari u njegovoj igri večeras, ali zabrinjava ipak skroman poenterski učinak(njegov najčešći direktni protivnik Zagorac je ubacio 26), mnogo nekih specijalaca u našoj reprezentaciji, takav je i Lazić, takav je i Gegić i pola reprezentacije, nema ko koša dati.
Zadnja izmjena: Drape, dana/u 06 okt 2018, 23:09, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 06 okt 2018, 23:07

Ovakvim partijama se ja nadam od Lazica i u reprezentaciji. Skokovi, asistencije i odbrana, a u napadu da posprema zicere, pogadja slobodna bacanja i ubode poneki otvoreni sut. Nadam se da ce se i on vremenom osloboditi, pa da pocne malo igrati s loptom.

Sto se Gegica tice, mozda je i neopravdano ostao na samo 4-5 minuta u igri. Nikolic ofanzivno nije gotovo nista opasniji, a opet igra po 25+ minuta. Amar je za vrijeme provedeno na parketu igrao odlicnu odbranu i mislim da je trebao dobiti bar jos 5 minuta. Sve u svemu, to mu je poruka da mora mnogo raditi na napadackoj igri, ili ce kroz cijelu karijeru imati slicne uloge u ekipama.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 06 okt 2018, 23:14

kobe24 je napisao/la:
Sto se Gegica tice, mozda je i neopravdano ostao na samo 4-5 minuta u igri. Nikolic ofanzivno nije gotovo nista opasniji, a opet igra po 25+ minuta. Amar je za vrijeme provedeno na parketu igrao odlicnu odbranu i mislim da je trebao dobiti bar jos 5 minuta. Sve u svemu, to mu je poruka da mora mnogo raditi na napadackoj igri, ili ce kroz cijelu karijeru imati slicne uloge u ekipama.
Nikolic je napadacki bolji od Gegica (iako su oba jako skomni ali Slovenac je ipak bolji) , ima odredjenog seniorskog iskustva ( dok je Gegicu ovo prva prava sezona ), + proso je cijele pripreme sa Partizanom. To su neke prednosti trenutno NIkolica u odnosu nad Gegicem. Medjutim njemu Nikolic nije rival za minute ( Gega igra 2-3, ALi 1 )

Njegov protivnik za minute je Aranitovic i to me je vise iznenadilo sto je ovaj dosta vise minuta u odnosu nad Gegicem
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

ovisnik
Postovi: 1111
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la ovisnik » 06 okt 2018, 23:39

Gegić nema šta tražiti na 2/3,lik je šuterskih totalno inferioran, mislim da mu je dobra pozicija playa koji je igrao cijelu dosadašnju karijeru, tu dobra kontrola lopte, dobar pregled igre i solidan ulaz, kvalitetna odbrana, mogu donekle nadomjestiti loš šut, na pozicija na kojima ga Čanak koristi on je ofanzivno inferioran, čak su mu i kretnje loše, znam da nije imao nekih opcija za nastavak karijere, ali bi za njega bilo bolje da je otišao u neki slabiji klub ABA lige ili čak se vratio u Sparse al nastavio igrati na poziciji playa, što bi i nama kao navijačima reprezentacije mnogo više odgovaralo.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la kobe24 » 06 okt 2018, 23:51

Bassha je napisao/la: Nikolic je napadacki bolji od Gegica (iako su oba jako skomni ali Slovenac je ipak bolji) , ima odredjenog seniorskog iskustva ( dok je Gegicu ovo prva prava sezona ), + proso je cijele pripreme sa Partizanom. To su neke prednosti trenutno NIkolica u odnosu nad Gegicem. Medjutim njemu Nikolic nije rival za minute ( Gega igra 2-3, ALi 1 )

Njegov protivnik za minute je Aranitovic i to me je vise iznenadilo sto je ovaj dosta vise minuta u odnosu nad Gegicem
Ne poricem da je bolji, ali nije to neka ogromna razlika. Nikolic je tri godine stariji, tako da Gegic ima sasvim dovoljno vremena da ga nadmasi u svakom smislu. Trenutno je Nikolic bolji suter (iako se ne moze nazvati ni prosjecnim suterom) i bolje izvodi slobodna bacanja. U odbrani je sigurno losiji, jer mu konstitucija ne dozvoljava da igra bolju odbranu. Doduse, bolji je i s loptom, ali ne bih rekao da je bolji organizator igre.

Slazem se da mu ovdje nije konkurencija jer Canak Amara ne vidi na poziciji jedinice, ali on je kroz cijelu karijeru playmaker i ne vjerujem da ce se to mijenjati. Sani je bolji suter od Gegica (a, ko nije?!), ali globalno kao kosarkas je losiji od njega, a ne donosi ni vise poena. Zato mislim da je Gegic mozda i nepravedno iza njega, ali tek je pocela sezona i ima jos vremena da se to promijeni. Mozda je razlog toga cinjenica da Amar nije prosao kompletne pripreme s ekipom, tj. nije igrao vecinu pripremnih meceva jer je bio s reprezentacijom.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 08 okt 2018, 19:40

Lazić opet igra već sutra, prenos na Arena 2
18:30 UŽIVO FIBA LIGA ŠAMPIONA: Petrol Olimpija - SIG Strasbourg

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 08 okt 2018, 20:19

adamovic na kraju donio pobjedu igokei protiv cibone

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Drape » 09 okt 2018, 19:28

Lazić u prvom poluvremenu 2 poena, 7 skokova, 2 asistencije. Igra rekao bih i previše, odigrao je čitavu 1/4, započeo i drugu i onda malo i zbog umora napravio u odbrani 2 + 1 i tek tad izašao, pa se kasnije opet vratio.

Za naredni korak naprijed zaista mora biti poenterski efikasniji. Večeras je jako dugo bio 0/0 iz igre, u napadu ništa i ne pokušava. Ne vidim ja ni tu vrhunsku igru u odbrani kod njega, dok je u skoku besprijekoran.

Evo pogađa tricu u 3/4, to je to :!: Evo još jedne :pray:
Zadnja izmjena: Drape, dana/u 09 okt 2018, 20:20, ukupno mijenjano 2 puta.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.