FC Bayern München - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo

Da li podržavate transfer Havertza po cijeni od 80+ miliona?

1) Da
18
31%
2) Ne
41
69%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la MElloo » 07 okt 2018, 00:28

messilla je napisao/la:Koliki god Kovač bio problem, opet njegov odlazak neće ništa riješiti. Potrošiće se još jedno trenersko ime, možda zamazat oči sa Bundeskom i eventualnim kupom i glavešine će biti zadovoljne. Pa najbolje vam je da ispušite ove sezone na svim mogućim poljima, jer onda neće moći prodavati muda pod bubrege.
Istina.Kao nas LP sto malkice syeba.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 07 okt 2018, 00:29

Saurman je napisao/la:Sammer nikad nije trebao otići to je bila velika greška.
Treba se zapitati što je svako živo veliko ime otišlo iz kluba ili što niko neće da dođe...

Avatar
isakovich
Postovi: 1790
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la isakovich » 07 okt 2018, 00:31

rikimo je napisao/la:U ovakvim trenucima se treba prisjetiti dana kad je većina na ovoj temi bila protiv Guardiole...

Vrijeme Sammera i Guardiole je vrijeme Bayerna na vrhuncu, sve poslije je slobodni pad. I taj pad se neće tako lako zaustaviti jer je provenstveno iniciran dementnom vrhuškom kluba.

Niko i Brazzo su level Mainza.
Ipak ako me sjecanje sluzi najbolji Bayern je bio onaj pod palicom Jupp koji je u 3 sezone bio 2 puta u finalu LP od toga jedno osvojeno.
Sa gvardiolom je bilo dobrih momenata ali bez uspjeha u evropi mada je dosta faktora koji to nisu dozvoljavali da i Pep uzme lp.
VOLIM BAYERN

Avatar
isakovich
Postovi: 1790
Pridružen/a: 11 maj 2008, 23:42
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la isakovich » 07 okt 2018, 00:35

messilla je napisao/la:Koliki god Kovač bio problem, opet njegov odlazak neće ništa riješiti. Potrošiće se još jedno trenersko ime, možda zamazat oči sa Bundeskom i eventualnim kupom i glavešine će biti zadovoljne. Pa najbolje vam je da ispušite ove sezone na svim mogućim poljima, jer onda neće moći prodavati muda pod bubrege.
Taj scenario se nece 100% desiti, mada nije losa zamisao.
Prije ce iscupati neko jako trenersko ime,dovesti par igraca na zimu da se to sve slegne pa onda jovo na novo.
VOLIM BAYERN

let3
Postovi: 29044
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la let3 » 07 okt 2018, 00:38

Za pocetak otjerati katalonsku ublehu kojoj je polufinale LP plafon, dok još nije kasno...i ostalo ce doci na svoje.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 07 okt 2018, 00:47

Slušaj Ulija vizionara: Juli 2018.: Sa većim trenerima nismo uspjeli osvojiti LP možda sad uspijemo sa manje poznatim. Oktobar 2018: Ultimatum pred nogiranje manje poznatog trenera. :urnebes:

Avatar
harden
Postovi: 23566
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la harden » 07 okt 2018, 00:48

Koje trenersko ime? Ko ima sad da je slobodan osim Zizua i Contea, ili da bi dosao u pola sezone iz kluba?

Opet to ne rijesava nikakav problem.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la FCBAYERN » 07 okt 2018, 00:58

Gledao sam samo prvo poluvrijeme. Hajde necu jos nista suditi i pljuvati, jos uvijek je trener i jos uvijek ima vremena, ali lagano postaje alarmantno. Da je otkaz rjesenje i nije iskreno. Zasto ne? Pa ko ce doci, jer u ovoj situaciji su jedino Jupp i Pep ti koji mogu rijesiti stvar. To su treneri koji imaju karakter, autoritet, rezultate, protekciju od uprave zbog raznih i dobro poznatih razloga. Generalno Niko mora shvatiti da je za trenerski pozao potrebna petlja, a on je nema. Velika imena nisu uvijek velika bila, ali su radom i trudom, planom i vizijom, uz PETLJU da urade ono sto je bolno i sto se mora (kao Pep u Barci npr. kada je sutnuo nosioce) postali ono sto sada jesu. Ali Kovac je i u nezahvalnoj situaciji. Ovdje nije on toliko kriv, koliko uprava. Tesko da bi iko sem Tuchela mozda bolje prosao. Tuchel ima karakter npr., a ostali tesko. A i kako ce ga imati kada glavesine ne staju iza njih. Oni moraju pustiti treneru da radi kako zeli i smatra ispravnim, ne dopustajuci da ego prevlada i da se pojedinci dignu iznad tima. To se upravo desilo. Pojedini igraci su bezobrazni i kao takvi kancer ekipe. Prvo su Carla bojkotovali, onda su se Tuchelu protivili (sto li?), te sada prave od trenera sprdnju trazeci da udovolji njihove zelje. Nema toga! Uprava mora reci: "Niko, radi kako mislis da treba, dajemo ti odrijesene ruke i ocjenjivat cemo te na osnovu rezultata, a koji se budu bunili njih cemo mi srediti jer im nije prvi put." . Ovako od reformatora postade konzervativac. Sam sebi skace u stomak. Razumijem i njega kada ocigledno nema podrsku. Ali uprava se treba zapitati da li su pojedinci postali veci od kluba i kuda sve ovo vodi. Jer ekipa je postala takva da se mora ici linijom manjeg otpora iako realno i ne zasluzuju i ne smije se tako ici. Daleko od toga da trener nema velike odgovornosti za sve ovo glede njegovih samih postupaka, pa je i meni od pocetka sumnjiv i bio sam protivnik istog, ali i kao takvom mu dajem vremena jer ne zelim da predubjedjenje zamagli objektivnost situacije, ali ne treba zaboraviti da je i korijen problema mnogo dublje zakopan.
Spamm

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 07 okt 2018, 01:02

Niko nema samo jedan problem, on ima dva, drugi problem je igra koji sad niko ni ne spominje.

Al ne mogu da vjerujem kakav su kancer ispali Robben i Ribery, pa da se Coman nije povrijedio bilo bi pucnjave u svlačionici.

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la FCBAYERN » 07 okt 2018, 01:11

Niko ne spori losu igru. Samo problem je dublje prirode. Vjerujem da Tuchel ne bi mozda ni izdrzao dva mjeseca jer bi mu se petljali u posao. Ali on je jedina nada bio da se sasjece sve u korijenu. Niko Kovac to nije. Fazon je sto bi se TT borio maksimalno za svoju ideju a ovaj to ne smije. Mozda bi ta borba prevagnula, a mozda bi puklo gore nego u Dortmundu. Ko ce ga znati. Ali on je trenersko ime koje ce lupiti sakom od stol i reci: "Ja vidim da treba tako i nikako drukcije!". Ovaj to nece i ne smije. Tuchel ce i dobiti otkaz ali ce ostati principijelan. Niti jedan drugi koji je bio u igri nije. Ja sam i sam mislio da je ovo blaze oko buntovnika nego sto jest, ali sam se prevario. Trenutno nema karakternog trenera slobodnog, osim mozda Contea. Ali sve i da ima, da li bi on izdrzao jer bi se borio za princip iza kojeg nadredjeni nece stati.
Spamm

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 07 okt 2018, 01:33

Morali smo znati koga dovodimo ako gledamo na konkretno problem sa trenerom. Vidjeli smo kakvu igru igra, ne može se ona preko noći promjeniti, i nije. Još je stavljena u drugi kontekst gdje prije nije bila testirana. To je bio veliki rizik i vidimo da se i obistinjuje kao pogrešan.

Treneri tipa Pep ili Tuhel imaju drugačiju vrstu problema ovdje. Njih dva zahtijevaju igrače stila koji je kompatibilan sa igrom koju igraju i ako im to ne omogućiš ili se igraš snagatora oni neće tu da rade jer znaju da će kad tad sigurno propasti. Tražiš Nejmara, dobiješ Gotzea - hajde Nej je bio svakako izvan mogućnosti ali brate dovesti igrača koji nije sličan ni po čemu je samo primjer kako ne razumiješ šta ti trener hoće da igra, prodaš Kroosa sa 23 godine dovedeš Alonsa od 33, tražiš beka dovedu ti Vidala, o Benatijama i Costama ne treba ni trošiti riječi. Pep nije trebao vanzemaljce samo onaj tip igrača koji je strpljiv na lopti i koji razumije igrati pozicioni fudbal, ništa više.

Karlo je imao drugi problem jer je trener drugačije filozofije koji je kroz karijeru svoju igru uvijek bazirao na nekoj super zvijezdi i super igračima na poziciji cm i 10. Također je kroz karijeru uvijek brinuo o zdravlju igrača ne zadavajući im prevelike taskove na treninzima (otuda ona izvlakuša: kod Karla ništa ne treniramo). Karlo je, da bi sproveo svoju filozofiju, morao klupirati neke igrače, njemu je James bio glavni igrač, Muller, Boa i slični nisu u zbog toga je otjeran - opet ne razumijevanje trenerskih potreba i nedavanje podrške istom.

Generalno, nijedan trener unazad, njih 3,4, nije imao podršku uprave već je ostavljen da od "govana" pitu pravi. Tako i Niko. Ostavljeni su mu kanceri Robbery da njih hendla. Na kraju su oni hendlali njega. Cilj dovođenja trenera nije bio da trener bude razlog napretka Bayerna već da izmišlja rezultate od onoga šta mu neko poturi. Tako se ne može raditi i nije.

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5362
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la VelaHavle » 07 okt 2018, 01:44

Koliko losa politika kluba. Cuj jedan Niko Kovac na klupi Bayerna? Koji k haha.

To se ni u snu nije smjelo desiti, ama bas nikako.

Riba uvijek smrdi od glave tako dok vrh Bayerna ne shvati greske ili ih prihvati vama ce se ovo desavati.

Bok.
Aljegri, out!

Bundesliga
Postovi: 11484
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 07 okt 2018, 01:55

sljivo je napisao/la:prodaš Kroosa sa 23 godine dovedeš Alonsa od 33
Sve 5 ali Guardiola je tražio Alonsa, jer je on mnogo bolje razumio njegove zamisli nego tada Kroos. Alonso je bio ključ Pepove igre, ali svakako da su godine bile problem. Evo pogledajmo danas Thiaga šta uradi, ja ne znam kako on do sada nije odrastao i preuzeo tu ulogu kreatora igre, uvijek mu se događaju ovakve pogreške.

Što se tiče Kovača, svakako da su ga zeznule glavešine ali on NEMA POJMA. Ne može me niko ubijediti da sa ovako iskusnim igračima ne možeš napraviti jednu smislenu akciju u čitavoj utakmici. Pogledajmo Juppa prošle sezone, on je protiv Reala imao samo jedno zdravo krilo a to je bio Ribery koji se hvatao za reklame u dvadesetoj minuti, a opet je sabio mafijaše na Bernabeu u 16 metara gotovo čitav susret. Dodajmo tome da je imao Ulreicha umjesto Neuera i Rafinhu u prvoj utakmici umjesto Alabe.

I ne opravdavajte Pepa, imao je mnogo mlađi i kvalitetniji tim. Tada su gotovo svi igrači bili na vrhuncu, a sada imamo starohane kao nosioce igre.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Effenberg » 07 okt 2018, 06:45

Ja sam negdje cuo da Ulliju i Rumenigeu i ostalim tam svabama nekim zesce ide na qurac sto Braco i Niko se tam zayebaju i pricaju na jugoslovenskom jeziku! :lol: Vele napravise od ekipe balkansku kafanu. Kako igraju vala nije ni daleko od istine! :urnebes:

Meni dusa kad Bayo izgubi ne sto ih nesto sad pretjerano mrzim, vec ne mogu da hajrujem kad snime onog Ullija kako se crveni tam na tribinama! Da mi bi u tom momentu dje blizu njeg da mu u lice rumeno kazem e jest ti ovaj tvoj mannschaft rinaka, da mu se malo nasmjehnem! :rol:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8088
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 07 okt 2018, 08:58

Naravno da ima do trenera, ali i igraci preseravaju ako ne igraju. Sta te boli k ako ne igras? Cuti i treniraj. Ako je trener upravu dobro za tim, ako nije letice svakako.
Tesko je biti pametan kad ne znas interno nista osim nagadjanja..
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
mirgerr
Postovi: 3532
Pridružen/a: 29 nov 2016, 23:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la mirgerr » 07 okt 2018, 09:18

FCBAYERN je napisao/la:Niko ne spori losu igru. Samo problem je dublje prirode. Vjerujem da Tuchel ne bi mozda ni izdrzao dva mjeseca jer bi mu se petljali u posao. Ali on je jedina nada bio da se sasjece sve u korijenu. Niko Kovac to nije. Fazon je sto bi se TT borio maksimalno za svoju ideju a ovaj to ne smije. Mozda bi ta borba prevagnula, a mozda bi puklo gore nego u Dortmundu. Ko ce ga znati. Ali on je trenersko ime koje ce lupiti sakom od stol i reci: "Ja vidim da treba tako i nikako drukcije!". Ovaj to nece i ne smije. Tuchel ce i dobiti otkaz ali ce ostati principijelan. Niti jedan drugi koji je bio u igri nije. Ja sam i sam mislio da je ovo blaze oko buntovnika nego sto jest, ali sam se prevario. Trenutno nema karakternog trenera slobodnog, osim mozda Contea. Ali sve i da ima, da li bi on izdrzao jer bi se borio za princip iza kojeg nadredjeni nece stati.
Moram ti priznati da sam iznenadjen. Komentarises utakmicu, a gledao samo poluvrijeme. Kakav si ti to kobasicar?

Fino to Niko hendla. :kafa:
"I wouldn't say I was the best manager in the business. But I was in the top one" - Brian Clough

Spamm

Avatar
Jup
Postovi: 1127
Pridružen/a: 11 dec 2017, 14:28
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Jup » 07 okt 2018, 10:08

Sta ovo bi bracom moja bavarska.Nisam gledao tekmu ali kolko vidim mehoglabas ubio bjelo brasno u nama.JUP TATA VRACAJ SE . :plac: :plac: :plac:
Pravda za Tyson Furya

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8088
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la muhamedhulk » 07 okt 2018, 10:31

Vidi ovih polovnjaka sto su se nakotili na temi :lol: Otvorite nam oci :rol:
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

FCBAYERN
Postovi: 765
Pridružen/a: 17 jun 2017, 00:57
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la FCBAYERN » 07 okt 2018, 10:43

mirgerr je napisao/la:
Moram ti priznati da sam iznenadjen. Komentarises utakmicu, a gledao samo poluvrijeme. Kakav si ti to kobasicar?

Fino to Niko hendla. :kafa:
Ne moram gledati cjelu utakmicu da bi sabrao utiske iz CIJELE SEZONE. Prvo poluvrijeme je dovoljno reklo, a ima zivota i mimo Bayerna. :kafa:
Spamm

Avatar
mirgerr
Postovi: 3532
Pridružen/a: 29 nov 2016, 23:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la mirgerr » 07 okt 2018, 10:59

FCBAYERN je napisao/la:
mirgerr je napisao/la:
Moram ti priznati da sam iznenadjen. Komentarises utakmicu, a gledao samo poluvrijeme. Kakav si ti to kobasicar?

Fino to Niko hendla. :kafa:
Ne moram gledati cjelu utakmicu da bi sabrao utiske iz CIJELE SEZONE. Prvo poluvrijeme je dovoljno reklo, a ima zivota i mimo Bayerna. :kafa:
Hendleru, haj na fb za termin.
"I wouldn't say I was the best manager in the business. But I was in the top one" - Brian Clough

Spamm

Zaključano

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.