Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 15 okt 2018, 15:29

KrajisnikBosnjak je napisao/la:
Salih1984 je napisao/la:
KrajisnikBosnjak je napisao/la:Kad igramo, protiv koga, gdje i gdje će biti prijenos/i?
HVALA SVIMA koji odgovore.
25.10 protiv Bjelorusije u gostima u 17:00
27.10 protiv Ceske kod kuce u 20:00.
Za prijenos nisam siguran ali ovu protiv ceske vjerovatno ce prenositi Nova Bh ili Face Tv
Brate hvala ti za odgovor, živ i zdrav bio.
Imamo li mi neke šanse da se uzmu ove dvije utakmice? Koliko znam reprezentacija nam nije loša, imamo par dobrih igrača, vrhunskog golmana. :bih:
Ceska je na proslom evropskom napravila zapazen rezultat sa njima ce biti teska utakmica,Bjelorusija je redovni ucesnik evropskih i svijetskih prvenstava .Kad bi dobili Bjelorusiju otvorila bi nam se vrata evropskog.
Sve u svemu ja ocekujem 1 pobijedu od 2 utakmice :bih:
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
DaVinci
Postovi: 2842
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 16 okt 2018, 15:19

KrajisnikBosnjak je napisao/la:
Salih1984 je napisao/la:
KrajisnikBosnjak je napisao/la:Kad igramo, protiv koga, gdje i gdje će biti prijenos/i?
HVALA SVIMA koji odgovore.
25.10 protiv Bjelorusije u gostima u 17:00
27.10 protiv Ceske kod kuce u 20:00.
Za prijenos nisam siguran ali ovu protiv ceske vjerovatno ce prenositi Nova Bh ili Face Tv
Brate hvala ti za odgovor, živ i zdrav bio.
Imamo li mi neke šanse da se uzmu ove dvije utakmice? Koliko znam reprezentacija nam nije loša, imamo par dobrih igrača, vrhunskog golmana. :bih:
Naravno da imamo sansu ... ali sansa i pobjeda nije isto ... ja ocekujem jedan fin poraz i jedan tjesan ... a potajno se nadam jednom finom remiju i tjesnoj pobjedi ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 17 okt 2018, 10:50

Ako se dobro sjecam Suman rece da sa pobjedama kod kuce mi bili na prvenstvu... valjda prve 2 idu iz grupe.

- U Bjelorusiji ce biti tesko , prvenstveno sto nam nikada nisu lezale te "Ruske" ekipe , a isto tako nije ih nemoguce pobijediti , jer ipak nisu oni Meshkov Brest u kome su 80% stranci.

- Sto se tice Ceske u grotlu Mejdana bi trebali pobijediti , iako nisu nimalo naivna Reprezentacija.

Avatar
DamirT
Postovi: 13872
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 18 okt 2018, 19:34

Eno BHT prenosi repku u kvalifikacijama.Sutra snijeg napolju :rol:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 18 okt 2018, 21:39

DamirT je napisao/la:Eno BHT prenosi repku u kvalifikacijama.Sutra snijeg napolju :rol:
obadvije ili samo domacu?
hvala

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 18 okt 2018, 23:26

edinjo-bih je napisao/la:
DamirT je napisao/la:Eno BHT prenosi repku u kvalifikacijama.Sutra snijeg napolju :rol:
obadvije ili samo domacu?
hvala
Sve utakmice rukometne repke u ovim kvalifikacijama tako rekoše na Dnevniku
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 19 okt 2018, 15:55

Vedran Delic prvi strijelac SEHA Lige nije na skracenom spisku :wtf: :wtf: :wtf:

Lijevo krilo samo jedno pozvano :crazy: , tu ce vjerovatno gurati Karacica , Perica ili nekoga kome je to neprirodna pozicija ...

Avatar
emil02in
Postovi: 3687
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la emil02in » 19 okt 2018, 17:46

DamirT je napisao/la:Eno BHT prenosi repku u kvalifikacijama.Sutra snijeg napolju :rol:
Kakav snijeg,ima led da pada ko kruške :D
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 19 okt 2018, 18:08

Na spisku selektora Šumana su golmani: Benjamin Burić (Flensburg, Njemačka), Adi Ahmetović (Gračanica), Nebojša Grahovac (Charter, Francuska), Edin Tatar (Bern Muri, Švajcarska); krila: Tomislav Nuić (Besiktas, Turska), Srđan Predragović (Dusseldorf, Njemačka), Ibrahim Haseljić (Gorenje, Slovenija), Faruk Vražalić (CSM Bukurešt, Rumunija); pivoti: Senjamin Burić (Zagreb, Hrvatska), Elmir Građan (Rabotnički, Makedonija), Muhamed Toromanović (Gračanica); bekovi: Mirsad Terzić (Veszprem, Mađarska), Nikola Prce, Marko Panić (Azoty, Poljska), Marin Vegar (Steaua, Rumunija), Marko Tarabochia (Wisla Plock, Poljska), Ivan Karačić (Maccabi Rishon, Izrael), Josip Perić (Gopingen, Njemačka), Dejan Malinović (Dobrogea, Rumunija), Mirko Herceg (Massy, Francuska), Igor Mandić (Limoges, Francuska), Kosta Savić (Selestat, Francuska).

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 19 okt 2018, 20:07

Šuman skratio spisak bh. rukometaša: Imamo problema na krilnim pozicijama

Piše: N. K./Klix.ba
prije 1h 49m
1
Bilal Šuman (Foto: H. M./Klix.ba)Šuman skratio spisak bh. rukometaša: Imamo problema na krilnim pozicijama
Selektor rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine skratio je spisak igrača za prva dva susreta kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine protiv Bjelorusije i Češke.


Osim što će zbog povrede ramena izostati lijevo krilo Alen Ovčina, sa šireg selektorovog spiska za ovu akciju otpali su još Mario Pavlak, Petar Jokanović, Mateo Rodin, Vedran Delić i Vladan Lončar.

Zbog suspenzije od dvije utakmice protiv Bjelorusije i Češke također neće igrati Vladimir Vranješ, a danas se povrijedio i Igor Mandić.

"Za Delića pokušavam provjeriti da li je sve u redu s njegovim papirima jer zbog izostanka Ovčine imamo problema na krilu, odnosno jedino je Nuić klasično krilo. Ukoliko bude potrebe možda ću morati na krilu koristiti nekog od srednjih bekova ili ćemo igrati s dva pivota. U nedjelju se okupljamo, a već u utorak putujemo za Minsk. Odmah poslije utakmice vraćamo se nazad i u subotu ćemo dočekati Češku. Imat ćemo sve ukupno samo tri ili četiri treninga", rekao je Šuman za Klix.ba.

Podsjetimo, Šuman je u nedavnom razgovoru za naš portal izjavio kako je razgovarao s Izetbegovićem te da se ime BiH ne smije ugasiti ni u jednom smislu.

Na Evropskom prvenstvo 2020. godine, koje će se u januaru održati u Austriji, Švedskoj i Norveškoj, po prvi put će nastupiti 24 reprezentacije pa će se na Euro plasirati po dvije najbolje plasirane selekcije iz svake od osam grupa te četiri najbolje trećeplasirane.

Na spisku selektora Šumana su golmani: Benjamin Burić (Flensburg, Njemačka), Adi Ahmetović (Gračanica), Nebojša Grahovac (Charter, Francuska), Edin Tatar (Bern Muri, Švajcarska); krila: Tomislav Nuić (Besiktas, Turska), Srđan Predragović (Dusseldorf, Njemačka), Ibrahim Haseljić (Gorenje, Slovenija), Faruk Vražalić (CSM Bukurešt, Rumunija); pivoti: Senjamin Burić (Zagreb, Hrvatska), Elmir Građan (Rabotnički, Makedonija), Muhamed Toromanović (Gračanica); bekovi: Mirsad Terzić (Veszprem, Mađarska), Nikola Prce, Marko Panić (Azoty, Poljska), Marin Vegar (Steaua, Rumunija), Marko Tarabochia (Wisla Plock, Poljska), Ivan Karačić (Maccabi Rishon, Izrael), Josip Perić (Gopingen, Njemačka), Dejan Malinović (Dobrogea, Rumunija), Mirko Herceg (Massy, Francuska), Kosta Savić (Selestat, Francuska).

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la legenda reala » 19 okt 2018, 20:57

Ovaj čovjek stvarno nije normalan, tolko se trudi bori i sve uvijek isto nikakvih promjena evo kolko već je na kormilu, svaki spisak isti a najavljuje neke smjene genracije i pm, dovodi legende danskog rukometa da pomogne mladoj ekipi a većina naše ekipe starija od pomenutog dvojca, Bilale ne bori se više nek nas ugase ovo nema smisla
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la brzi » 19 okt 2018, 21:36

Jeli moguće da su ostala četeri golmana :urnebes:

bordobijeli
Postovi: 14251
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la bordobijeli » 19 okt 2018, 23:07

brzi je napisao/la:Jeli moguće da su ostala četeri golmana :urnebes:
a jedno lijevo krilo ,otpisao Delica :facepalm:

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 19 okt 2018, 23:16

stoji da ima neke probleme sa papirima??

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 20 okt 2018, 00:32

edinjo-bih je napisao/la:stoji da ima neke probleme sa papirima??

Što Bilal ne kaže koji su problemi sa 'papirima' - Vedran Delić je, koliko me pamćenje služi, već nastupao za reprezentaciju BiH!?


Što se tiče 'skračenog' spiska - ništa neočekivano od 'stručnjaka' Bilala, a 'konačnih' 16 će biti 'po običaju', osim što će, možda, vratiti Grahovca u ekipu...
Znači opet veterani i rekreativci, opet 'stara priča', opet Bilalov strah od radikalnog podmlađivanja reprezentacije, opet ništa od rezultata i nekog plasmana na značajno takmičenje, opet 'mučenje' na terenu, opet... deja vu :(

Izostaviti mlade potencijale Pavlaka i Lončara je nehumano za te momke i naš rukomet, a vjerovatno će otpisati i Građana za račun gračaničke vedete Toromanovića!

Toromanović, Prce, K.Savić, Karačić, Terzić... pa do kada?! :thumbdown:

Bilale, dragi, mani se trenerskog/selektorskog posla - idealan si za DIREKTORA/MENADŽERA reprezentacije.
Bosno moja poharana....

terra
Postovi: 572
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la terra » 20 okt 2018, 09:21

Malinović se u zadnje vrijeme ne pojavljuje na okupljanjima reprezentacije. Ako i ovaj put izostane sav teret desne strane pada na Panića. Dvije utakmice u 48 sati je previše za momka koji igra u oba smjera

Avatar
taremuha
Postovi: 838
Pridružen/a: 18 sep 2016, 13:09
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la taremuha » 20 okt 2018, 12:18

Ja mislim da je Malinovic bio povrijedjen na proslim okupljanjima. Ne sjecam se da smo ga spominjali u negativnom kontekstu ikad.

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la brzi » 20 okt 2018, 15:58

12 golova Mirka Hercega protiv Egera :thumbup:

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 21 okt 2018, 09:11

Neven Stjepanovic(Sporting),Gafar Hadziomerovic(Csurgoi) sigurno zasluzuju sansu i mnogi drugi igracu zasluzuju bar jednu sansu da se dokazu.
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Fagus501
Postovi: 485
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 21 okt 2018, 16:56

Ova reprezentacija sluzi samo za prodavanje propali igrača evo sad ovog Hercega guraju, Suman je gori od Markovića . Danska škola sa Karačićem iz Izrajela nemam rijesi ,,

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.