Olimpik Sarajevo

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 14 okt 2018, 12:24

Mogao je izrasti u strasnog igraca da je slusao Ibru i postovao klubsku disciplinu. Gledaj Ovcine,Mujezinovica,Cosica,Behrama koji sa 20 godina izrastaju u vrhunske igrace a samo zato jer imaju u mozgu i postuju covjeka koji im je kao otac. Ruku stavljam da ce bar trojica od ove cetvorice zavrsiti vani preko ljudi koji su dio Veleza i u fudbalskom svijetu kotiraju visoko. Da ne govorim za Brandao-a ili Daria. Njegov problem sto je mislio da se talentom moze uspjet. To je mogao samo Semir Tuce i niko vise
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 14 okt 2018, 14:01

Kerim je blistao protiv Novog Travnika, a ove utakmice je gol pao nekih tri minuta nakon sto je usao(uz Dzafica takodjer).
Ja ne znam ko sta radi u privatnom zivotu niti kako ide igracima na treninzima, ali slazem se da ce se vidjeti i to ako neko ne bude sportski zivio. Sve je do individe. Znam neke stvari su mozda tesko napustiti, ali ako te sprijeci od dobrog onda bi provodio dane razmisljajuci sta bi bilo da si drugim tokom isao, i da si pustio sve stagnirajuce stvari iza sebe i ljude koji te osporavaju. Ovo sto nasi(a i Velezovi, i od jos klubova) igraci imaju je rijetko, da imaju sve predispozicije za profesionalan fudbal, mogu jedan dan dijeliti svlacionicu sa ljudima kojima je obicnoj osobi zabranjeno prici vani tog prostora, biti omiljeni u gradovima i raznim drzavama. To se ne moze positici kad god, ako se sad propusti, nema kasnije. Nas klub pokusava dati sansu svima izgleda, zato ima tolika rotacija. Tako smo i nasli jedno trojicu vrlo perspektivnih igraca zasad, odnosno s kim treba nastaviti saradnju i unaprijediti karijeru.
Drago mi je za Mujezinovica sto mu ide dobro, pratio sam ga dok je igrao i za Bosnu i za Igman, i njegov razvoj kao covjek je za cestitke, a karijera ce mu tek poceti. Mislim da je i Uzelac kod nas okrenuo neki novi list, cijela nasa zadnja linija, i Milovic, i Jusic i Stojanovic i Besirevic, svi su nekako disciplinovani, imaju zelje, bore se, i zato im dobro ide.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la shaman7 » 14 okt 2018, 14:20

ne mogu da vjerujem da jos neko vjeruje u tatara i njegive sposobnosti. Sinoc od mene 2 stola bio, jedva na nogama stajao

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 15 okt 2018, 20:10

Vjerovatno je proslavio gol koji je zabio :D To mu halalim. Vani treninga i utakmica, kad ne bude efekta dan nakon zabave, njegov privatni zivot je njegov.

EDIT:
Gledam sad utakmicu, Tatar se poigrao sa odbranom Capljine. Moguce da je i Man of The Match, ali se ne mogu odluciti jer me je i Drljevic odusevio, prosle utakmice 3x bolji, ove 7x bolji, k'o da je skroz drugi igrac u odnosu na prijasnje utakmice. Taktici i trkacki bez greske, pomaze nazad i vodi naprijed, siguran, stabilan, nevjerovatna transformacija.
Kisic 2-3x bolji ovaj put, ravnopravno izgleda na terenu, ne primjecuje se toliko da je nedavno bio junior, znaci postaje senior kako treba. Trcio mnogo vise, stabilniji bio, greske se trebaju pripisati neiskustvu jer su tog karaktera bili, pa je sasvim okej, sve u svemu dobro igrao.
Dzafic me pozitivno iznenadio, agilniji je od prije, vise vrsio pritisak.
Zadovoljan sam zalaganju svih igraca, odlicno su doprinjeli ekipi svi, niko nije ljencario, posebno prvih 25 minuta i 45-50 minute je bilo bas velicanstveno, k'o u igrici sve pasove perfekt i dopadljivo, sansa za sansu, lopta nije htjela u gol a samo je to falilo. Odlicno pozicioniranje, takticki je sve na svom mjestu bilo i Capljina je bila poklopljena vecinu utakmice. Capljina jedno 3 puta presla centar, 2 suta, 1 gol, trebalo je biti 1-5 realno ali tako je u fudbalu, i Velez se ispromasi vise nego sto pogodi, treba stalno sanse praviti. Ali vjerujem da ako se nastavi ovako, dobro ce se uhodati, i bice i golova i bodova. :bih:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 15 okt 2018, 22:52

@Mancini Jesi li gledao reprezentaciju veceras? :D

Ja se sjecam kad se Dulja tek vratio iz Celika, imali smo nesretan poraz na Otoci zadnje kolo upravo protiv Celika, Dulja ih driblao k'o sada Pavlovic i Tatar. Jagodic Celika vodio tada. To nas dijelilo od Evrope taj poraz, kasnije se ispostavilo da nisu ni oni, ni mi ni Borac dobili licencu za Evropska takmicenja. :P A Dulja bio anonimus svima osim nama, stalno smo ga hvalili, ja sam poznanicima govorio da ce biti vrlo dobar reprezentativac jednog dana. Sjecam se i to da mu u mladoj reprezentaciji nisu dali da igra neko vrijeme, vadili ga iz igre ili na klupi stavili da bi neki drugi igrali koji nisu ni priblizno uspjesni danas, mlada reprezentacija je znala gubiti po 4-0, 6-0, bio sam uvjeren da nebi tako katastrofalno bilo da su Dulji dali da igra. Pa izisao onaj clanak na ss.ba da klub stoji iza njega i da vjeruju da je pogresno sto mu mlada reprezentacija nije dala igrati vise. Prvi gol u dresu repke dade protiv Albanije za 4-1, neko mu dade dubinsku loptu pa pobjeze zadnjoj liniji i matirao golmana. Dortmund se zeznuo sto ga nisu doveli davno, Kaiserslautern nisu znali prepoznati talenta, ocekivali gotovog igraca, sad su u trecoj ligi.
Sad ga gledam na televiziji gdje je medju glavnim igracima u reprezentaciji, mogu igrati kao on na FIFA igricama. Vrijeme je da ga neki veci klub pokupi vec.
Da sam znao da ce i FKS besplatno napustiti, da nece dati isplatu toga sto smo zajedno s njim gradili nekome ko niti je vjerovao u to iz pocetka niti je zaradio, nebih ga kritikovao ni krivio. Od tada ga opet podrzavam.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 16 okt 2018, 05:29

Mokroguz je napisao/la:@Mancini Jesi li gledao reprezentaciju veceras? :D
Veoma malo.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 17 okt 2018, 22:45

Mislio sam da je Besic posudjen Capljini.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 18 okt 2018, 07:31

Mokroguz je napisao/la:Mislio sam da je Besic posudjen Capljini.
A Mujo Tarić u Zagrebu. ;)
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 20 okt 2018, 21:23

Kadet i juniori pobjedili :clap:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 20 okt 2018, 21:34

Mokroguz je napisao/la:Kadet i juniori pobjedili :clap:
:thumbup: Omladinski pogon je jedan od najboljih u BiH. Mislim da nije niko pohvalio isti osim nas dvojice. Bitno je neke maloumnosti pisati ovdje a pohvaliti nešto što je dobro nikako. ;)
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

RodjeniiBrato
Postovi: 1342
Pridružen/a: 09 feb 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la RodjeniiBrato » 21 okt 2018, 11:58

Mokroguz je napisao/la:Kadet i juniori pobjedili :clap:
U okviru koje lige se takmice juniori Olimpika?
❶❾ ❷ ❷ ★ ❶❾❽❶

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 21 okt 2018, 14:18

FK Olimpik: Bandović, Milović, Jusić, Pehar, Uzelac, Osmanović, Muminović, Džafić, Jusufi, Stojanović, Kišić.
RodjeniiBrato je napisao/la:
Mokroguz je napisao/la:Kadet i juniori pobjedili :clap:
U okviru koje lige se takmice juniori Olimpika?
Omladinska liga Centar A, liga ispod juniorske premier lige.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 21 okt 2018, 14:43



slikaslikaslika
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 21 okt 2018, 14:59

GOLACOOOOOOOOO!!!!!! OOOOOSMANOVIIIIIIIIC!!!!! :clap: :clap: :clap: :clap: :mrgreen:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 21 okt 2018, 16:31

Bravo momci, dominacija! :clap:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 21 okt 2018, 18:46

Mokroguz je napisao/la:Bravo momci, dominacija! :clap:
Bravo! :thumbup:
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 24 okt 2018, 15:26

Poštujte jadnici nečiji trud. Poštujte to da se od ovog kluba finansiraju mnoge porodice. Poštujte to da u Omladinskom pogonu ovog kluba ima više od 200 djece. Klub je ovog mjeseca napunio 25 godina postojanja. Ili pišite o fudbalu/nogometu na ovoj temi ili nemojte nikako. Ako ne može tako onda neko od moderatora neka zaključa ovu temu. Ništa se ovdje ne može pročitati odavno o fudbalu/nogometu. Prevršilo svaku mjeru.
Zadnja izmjena: Mancini, dana/u 27 okt 2018, 18:31, ukupno mijenjano 1 put.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

MUSVDG
Postovi: 228
Pridružen/a: 07 apr 2018, 00:38
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la MUSVDG » 24 okt 2018, 15:53

Mancini je napisao/la:Poštujte jadnici nečiji trud. Poštujte to da se od ovog kluba finansiraju mnoge porodice. Poštujte to da u Omladinskom pogonu ovog kluba ima više od 200 djece. Klub je ovog mjeseca napunio 25 godina postojanja. Ili pišite o fudbalu/nogometu na ovoj temi ili nemojte nikakao. Ako ne može tako onda neko od moderatora neka zaključa ovu temu. Ništa se ovdje ne može pročitati odavno o fudbalu/nogometu. Prevršilo svaku mjeru.
Sta ima “sarajlijo”

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 24 okt 2018, 16:54

Mancini je napisao/la:Poštujte jadnici nečiji trud. Poštujte to da se od ovog kluba finansiraju mnoge porodice. Poštujte to da u Omladinskom pogonu ovog kluba ima više od 200 djece. Klub je ovog mjeseca napunio 25 godina postojanja. Ili pišite o fudbalu/nogometu na ovoj temi ili nemojte nikakao. Ako ne može tako onda neko od moderatora neka zaključa ovu temu. Ništa se ovdje ne može pročitati odavno o fudbalu/nogometu. Prevršilo svaku mjeru.
Opet da ponovim. ;)
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 24 okt 2018, 17:39

Prvo poluvrijeme vrlo dobro, mislim da su padavine pokvarile drugo poluvrijeme pa je zato tempo opao.
Na pocetku prvih par minuta je odbrana opet malo usamljena bila, inace je takticki sve dobro izgledalo. Igraci su odgovorili zadatku i pokazali zelju, izmjene su bile logicne. Ali gdje su Besirevic i Pavlovic? Moguce da je Pavlovic povrijedjen zbog onog starta protiv Bosne, a Besirevic na klupi, jedna ruka zamotana cini mi se.

Dzeno se vec potpuno uklopio, cini mi se da nije nijednu gresku napravio, pa onda jedan dobar prodor gdje je malo falilo da Adnanu servira loptu za sut. U nekim trenucima je i dobro oduzimao loptu od protivnika i ogradio se dobro. Odlicno se krece bez lopte. Bice bolji i bolji.
Adnan zasluzeno dao gol, borio se, triput je bilo jako blizu da opet pogodi. Najdraze mi je sto vrsi pritisak kako treba, to je bitno.

Jusufi u prvom poluvremenu fantasticno igrao, ako bi onako izdrzao 70-75 minuta onda mu je i Premier Liga mala. Drugo poluvrijeme nije lose, drugu polovinu drugog poluvremena je opet na nivou bio.
Pehar i Dzafic su odlicno igrali, Dzafic popravio pas igru i sad je itekako efektivan, pomaze rijesavati komplikovane situacije i nosi napade naprijed kad mu se ukaze prilika. Pehar agilan, borben, vec duze vremena pruza dobre partije.

Dejo fantasticno brani, mada nije bilo previse suteva na nasem golu, ali kad je bilo onda je majstorski branio i vracao loptu u igru pametno kako zna. Nesto sto mi se pravo svidjelo je sto je zadnja linija uspjela razrijediti napadace Jedinstva pa je Dejo mog'o poslati jedan prizeman pas preko skoro pola terena.
Uzelac dao gol, ucestvovao i u drugi gol. Sve u svemu vrlo dobra partija, svidja mi se kad odradi onaj sprint i uleti k'o strijela u napadu pa zbuni i iznenadi protivnika :mrgreen: Man of The Match medju njega i Jusufija, teze je izabrati kad cijela ekipa dobro igra.

Drljevic solidan, par dobrih taktickih poteza.
Muminovic odlican. Jusic odlican, samo jedna greska kad je bilo poigravanje pa je moglo lose ispasti da nije Bandovic bio spreman.
Milovic i Stojanovic solidni ali ih nisam dobro pratio ovaj put, Bibica takodjer koji je kratko igrao.
Tatar nije cesto dobivao loptu pa nije bilo mnogo komentarisati, ima pravilan mentalitet i borbe kad treba, zato nije lose.


Mislim da je Jagodic u pravu sto se tice kadra Jedinstva(ili bar kako sam ja tumacio to sto je rekao), ne izgledaju spremni odgovoriti na zadatak, ali mislim da su imali i taktickih problema. Odbrana cesto grijesi, bokovi su cesto suplji, a kad pokusaju pritisak stvoriti, otvore ogromnu distancu u sredini medju zadnjeg i prednjeg reda gdje nema veznih igraca. Igraci im nemaju mentalitet za tu igru koju pokusava uspostaviti, tu mora ili on nesto mijenjati ili se igraci mijenjati. Da pokusaju popraviti odbranu npr., vjerovatno bi se ekipa opredijelila na bunker.
Najbolji su im bili Nuspahic i neki vezni ne sjecam se koji broj. Realniji bi bio rezultat 3-1 ja mislim, Jedinstvo nije skroz lose bilo, imali su svoje sanse, ali su se i nasi ispromasivali.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Zaključano

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.