ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Avatar
plavalokomotiva
Postovi: 642
Pridružen/a: 23 jul 2013, 12:50
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la plavalokomotiva » 04 nov 2018, 22:43

Kad je izvlacenje grupa za London ?
"Kvalitetnu robu trgovac lako proda, ukusan rucak svako pojede sa zadovoljstvom, a "fudbal bez boje i ukusa" malo koga zanima. Tribine bi sigurno bile punije da se gledaocima nudi vise kvalitetnih predstava!"- Ivica Osim

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bombaysaphire » 04 nov 2018, 22:49

japa je napisao/la:
bombaysaphire je napisao/la:Bio umoran , smetao vjetar , raspored planeta , velika vrućina, viroza , gluten , loptice ...
Kakav glumac je Đoković, samo izgovori...
Pa sta ce mu izgovori kad je trebalo uzeo je Federera? mislim da mu ovaj poraz iako u finalu mu nece tako tesko pasti, yebes Khachanova bitno je da se konkurencija eliminisala.

Ma buraz meni je svaki put kada vidim da je OJEBINA Đoković dobio po njonji uljepšan dan nemjerljivo :thumbup: :thumbup: :wave:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16510
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la ronaldo99 » 04 nov 2018, 22:53

japa je napisao/la:
bombaysaphire je napisao/la:Bio umoran , smetao vjetar , raspored planeta , velika vrućina, viroza , gluten , loptice ...
Kakav glumac je Đoković, samo izgovori...
Pa sta ce mu izgovori kad je trebalo uzeo je Federera? mislim da mu ovaj poraz iako u finalu mu nece tako tesko pasti, yebes Khachanova bitno je da se konkurencija eliminisala.
Ma ja bitno je izgubiti finale i ne osvojiti naslov, a eto nesto donosi sto si dobio Federera, zanimljiva konstatacija, ustvari to nam i govori kolika je Roger velicina da je po tebi bitnije njega dobiti nego osvojiti turnir

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bombaysaphire » 04 nov 2018, 22:57

ronaldo99 je napisao/la:
japa je napisao/la:
bombaysaphire je napisao/la:Bio umoran , smetao vjetar , raspored planeta , velika vrućina, viroza , gluten , loptice ...
Kakav glumac je Đoković, samo izgovori...
Pa sta ce mu izgovori kad je trebalo uzeo je Federera? mislim da mu ovaj poraz iako u finalu mu nece tako tesko pasti, yebes Khachanova bitno je da se konkurencija eliminisala.
Ma ja bitno je izgubiti finale i ne osvojiti naslov, a eto nesto donosi sto si dobio Federera, zanimljiva konstatacija, ustvari to nam i govori kolika je Roger velicina da je po tebi bitnije njega dobiti nego osvojiti turnir

To ti je komentar prosječnog navijača Đokovića , koji je počeo pratiti na tenis 2011 godine , i kojima je Federer trn u oku , ljudi kojima "žuti" portali kao što je Kurir formira mišljenje...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la japa » 04 nov 2018, 23:49

bombaysaphire je napisao/la:
japa je napisao/la:
bombaysaphire je napisao/la:Bio umoran , smetao vjetar , raspored planeta , velika vrućina, viroza , gluten , loptice ...
Kakav glumac je Đoković, samo izgovori...
Pa sta ce mu izgovori kad je trebalo uzeo je Federera? mislim da mu ovaj poraz iako u finalu mu nece tako tesko pasti, yebes Khachanova bitno je da se konkurencija eliminisala.

Ma buraz meni je svaki put kada vidim da je OJEBINA Đoković dobio po njonji uljepšan dan nemjerljivo :thumbup: :thumbup: :wave:
Pa eto danas ti je bio dan, samo miljenik ti nece imati koristi pretjerane od ovog jer je juce spusio po ko zna koji put :rol:

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la japa » 04 nov 2018, 23:52

ronaldo99 je napisao/la:
japa je napisao/la:
bombaysaphire je napisao/la:Bio umoran , smetao vjetar , raspored planeta , velika vrućina, viroza , gluten , loptice ...
Kakav glumac je Đoković, samo izgovori...
Pa sta ce mu izgovori kad je trebalo uzeo je Federera? mislim da mu ovaj poraz iako u finalu mu nece tako tesko pasti, yebes Khachanova bitno je da se konkurencija eliminisala.
Ma ja bitno je izgubiti finale i ne osvojiti naslov, a eto nesto donosi sto si dobio Federera, zanimljiva konstatacija, ustvari to nam i govori kolika je Roger velicina da je po tebi bitnije njega dobiti nego osvojiti turnir
Odlicno kontas, bravo! Finale nije nebitno titula Mastersa je bitna ali puno je bolji scenarij izgubiit finale od Khachanova nego izgubiti polufinale od Federera i eventualno gledati titulu Federera. Ovako kiksao finale, ali za utjehu je prvi a konkurencija nije osvojila nista jer je eliminisao u polufinalu. Dakle poenta ako me nisi shvatio je Bolje izgubiti finale od Khachanova nego izgubiti polufinale od Federera.

Avatar
suhakrpa
Postovi: 2601
Pridružen/a: 21 jan 2011, 19:51
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la suhakrpa » 05 nov 2018, 01:30

Komentator na SK je najbolje opisao današnji meč riječima "kao da gledamo Novak protiv Novaka". Rus je odigrao zaista nevjerovatan meč i nadam se da može igrati ovako u kontinuitetu, bar približno.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 05 nov 2018, 08:30

1. (2.) Novak Đoković SRB 8.045
2. (1.) Rafael Nadal ESP 7.480
3. (3.) Roger Federer SUI 6.020
4. (4.) Juan Martin del Potro ARG 5.300
5. (5.) Alexander Zverev GER 5.085
6. (6.) Kevin Anderson RSA 4.310
7. (7.) Marin Čilić CRO 4.050
8. (8.) Dominic Thiem AUT 3.895
9. (11.) Kei Nishikori JPN 3.390
10. (9.) John Isner USA 3.155
11. (18.) Karen Chatschanow RUS 2.835
12. (13.) Borna Čorić CRO 2.480

tri ex-yu balkanca u prvih 12 plus Ljubičić na trećem mjestu :mrgreen:

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16510
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la ronaldo99 » 05 nov 2018, 08:46

Fkt kako bi Juga bila jaka u svim ali svim sportovima da je ostala na okupu, jbg, ne vidim sport u kojem ne bi bili svetski i europski prvaci?

A sto se tenisa tice msm da bi imali najvise igraca u top 50 od svih zemalja.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la lucky13 » 05 nov 2018, 09:11

sta reci...

naravno da je na noleta uticala i viroza (vidjelo se i u mecevima sa cilicem i fedom) a u finalu i umor jer oporavak zdravog i viroznog tijela nije jednak naravno. imao je prekratko vrijeme za oporavak. ali rus je odigrao nevjerovatan tenis. malo je i nole tome doprinjeo jer je nakon brejka u 1. setu imao 30-0 na svom servisu i spustio nogu sa gasa. misleci da je najvaznije u tom setu obavljeno. tu mi je rafa iskreno bolji od noleta. on ne vraca protivnike u mec. ne pusta ko pit bul. kada osjeti krv ide do kraja i ne dozvoljava protivniku ni gram uvjerenja da moze da se vrati. i grize na svaku loptu bez obzira koji je rezultat, koje kolo, koji turnir i ko mu je protivnik. no.... neko rece da je pobjeda nad fedom jako znacajna... kao sto i jeste. najvaznije je sada biti br1 na kraju godine. ja bih uvjek potpisao da nole bude YE#1 a da i ne osvoji sada WTF. pogotovo ako ga ne osvoje ni fed i rafa, kao najveci konkurenti u GOAT prici. porazom u finalu su mu i sanse za YE#1 umanjene ali je i dalje favorit, mada daleko od toga da je to osigurano. 500+ poena prednosti nad rafom i u tom okviru moze imati slabiji rezultat od njega a opet biti br1 sto je sada daleko najbitnija stvar. rafa nikada nije osvojio WTF ali nikada nije tu dosao toliko odmoran koliko ce biti sada, pod uslovom da su povrede sanirane.

PS.
evo da nekima bude srce na mjestu, fed je stigao samuraja na ander presr listi na ATP stranici. sve u to bilo u 5 deka i ranije. u svtari, jedino tu nole odskace od ostatka top5 nekom drasticnijom razlikom.
https://www.atpworldtour.com/en/stats/l ... rNo1=false

mozda i bolji prikaz se vidi ako se uzme u obzir samo top10 konkurencija. mada se tu mora napomenuti da se treba iskljuciti ove klince koji su odugrali tek par takvih meceva pa je stoga i statisticka podloga premala za njih. (prednost noleta jos veca kao i veca razlika izmedju feda i japanca)
https://www.atpworldtour.com/en/stats/l ... rNo1=false

PS2.
jos jedna zanimljivost, vezana za feda i koliko se izlazi u susret "najvecem ikad". osim medijske podrske koja uzrokuje da se na svim turnirima navija zdusno a cesto i neprikladno za njega znamo da mu se dodjeljuju i termini po zelji (uz priznanje USO da su zrebovi bili naklonjeni najboljim teniserima u ranim kolima) a evo bivsi direktor pariskog mastersa je priznao da je fed sam odlucivao o terminima kada ce igrati a u 2 navrata i na kojoj ce podlozi biti citav turnir. isao je toliko daleko da je izjavio kako je radio sve sto je u njegovoj moci da fed osvoji turnir. kolika je to prednost u odnosu na sve druge tenisere ne treba objasnjavati.
https://www.menstennisforums.com/2-gene ... derer.html
https://www.maxbetsport.rs/francuz-priz ... izu-59996/

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la LAZARUS2000 » 05 nov 2018, 11:05

Unofficialpage je napisao/la:Imaš pravo ali bez pridjeva. Takve legende to ne zaslužuju to i neće biti tolerisane.
Znaš li ti šta je pridjev? Trebaš reći bez pežorativa.
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Mancini » 05 nov 2018, 15:48

Još ima ljudi koji žale za Jugom!? :?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la lucky13 » 05 nov 2018, 17:11

i Nole je YE#1!!!!!!!!!!!!!

kakva godina (ili bolje 6 mjeseci)!!!!!!!!!

izjednacio se sa fedom po sampionskim godinama!
rafi pobjegao jednu sampionsku godinu!
izjednacio se sa samprasom po broju slemova i primakao fedu i rafi!
dodatno poboljsao h2h sa glavnim rivalima!
prestigao je rafu u velikim titulama (1000+)!
kompletirao sve masterse!
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 05 nov 2018, 18:47, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16510
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la ronaldo99 » 05 nov 2018, 17:22

lucky13 je napisao/la:i Nole je YE#1!!!!!!!!!!!!!

kakva godina (ili bolje 6 mjeseci)!!!!!!!!!

izjednacio se sa fedom po sampionskim godinama!
rafi pobjegao jednu sampionsku godinu!
izjednacio se sa samprasom po broju slemova i primakao fedu i rafi!
dodatno poboljsao h2h sa glavnim rivalima!
prestigao je rafu u velikim titulama (1000+)!
Jel to Rafa odustao od Londona??

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la lucky13 » 05 nov 2018, 17:22

da

edit.
nole je oborio i proslogodisnji rafin rekord kao najstariji YE#1 u istoriji!

toliko o pricama od prije par godina (vidjet cemo noleta i rafu kada budu 30+ kao rodja).
Zadnja izmjena: lucky13, dana/u 05 nov 2018, 18:10, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16510
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la ronaldo99 » 05 nov 2018, 17:25

lucky13 je napisao/la:da
A gdje ti nadje taj info?

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 05 nov 2018, 17:57

da, otkazao je, mora na operaciju skočnog zgloba. nemam pojma otkud sad to!

je li rafa ove godine odigrao ijedan beton turnir do kraja osim toronta? kanadu je dobio, mislim da je sve ostalo ili predao ili otkazao!!

ali neka, kako stvari stoje mogli bi imati pravu 2019-tu, osim vjerovatno delpoa će svi skoro pa sigurno krenuti zdravi u sezonu!

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bombaysaphire » 05 nov 2018, 21:31

lucky13 je napisao/la:sta reci...

naravno da je na noleta uticala i viroza (vidjelo se i u mecevima sa cilicem i fedom) a u finalu i umor jer oporavak zdravog i viroznog tijela nije jednak naravno. imao je prekratko vrijeme za oporavak. ali rus je odigrao nevjerovatan tenis. malo je i nole tome doprinjeo jer je nakon brejka u 1. setu imao 30-0 na svom servisu i spustio nogu sa gasa. misleci da je najvaznije u tom setu obavljeno. tu mi je rafa iskreno bolji od noleta. on ne vraca protivnike u mec. ne pusta ko pit bul. kada osjeti krv ide do kraja i ne dozvoljava protivniku ni gram uvjerenja da moze da se vrati. i grize na svaku loptu bez obzira koji je rezultat, koje kolo, koji turnir i ko mu je protivnik. no.... neko rece da je pobjeda nad fedom jako znacajna... kao sto i jeste. najvaznije je sada biti br1 na kraju godine. ja bih uvjek potpisao da nole bude YE#1 a da i ne osvoji sada WTF. pogotovo ako ga ne osvoje ni fed i rafa, kao najveci konkurenti u GOAT prici. porazom u finalu su mu i sanse za YE#1 umanjene ali je i dalje favorit, mada daleko od toga da je to osigurano. 500+ poena prednosti nad rafom i u tom okviru moze imati slabiji rezultat od njega a opet biti br1 sto je sada daleko najbitnija stvar. rafa nikada nije osvojio WTF ali nikada nije tu dosao toliko odmoran koliko ce biti sada, pod uslovom da su povrede sanirane.

PS.
evo da nekima bude srce na mjestu, fed je stigao samuraja na ander presr listi na ATP stranici. sve u to bilo u 5 deka i ranije. u svtari, jedino tu nole odskace od ostatka top5 nekom drasticnijom razlikom.
https://www.atpworldtour.com/en/stats/l ... rNo1=false

mozda i bolji prikaz se vidi ako se uzme u obzir samo top10 konkurencija. mada se tu mora napomenuti da se treba iskljuciti ove klince koji su odugrali tek par takvih meceva pa je stoga i statisticka podloga premala za njih. (prednost noleta jos veca kao i veca razlika izmedju feda i japanca)
https://www.atpworldtour.com/en/stats/l ... rNo1=false

PS2.
jos jedna zanimljivost, vezana za feda i koliko se izlazi u susret "najvecem ikad". osim medijske podrske koja uzrokuje da se na svim turnirima navija zdusno a cesto i neprikladno za njega znamo da mu se dodjeljuju i termini po zelji (uz priznanje USO da su zrebovi bili naklonjeni najboljim teniserima u ranim kolima) a evo bivsi direktor pariskog mastersa je priznao da je fed sam odlucivao o terminima kada ce igrati a u 2 navrata i na kojoj ce podlozi biti citav turnir. isao je toliko daleko da je izjavio kako je radio sve sto je u njegovoj moci da fed osvoji turnir. kolika je to prednost u odnosu na sve druge tenisere ne treba objasnjavati.
https://www.menstennisforums.com/2-gene ... derer.html
https://www.maxbetsport.rs/francuz-priz ... izu-59996/

Kakva viroza , to je njegov način da minimizira igru protivnika... Ne možeš imati virozu i igrati 3 sata na onakvom nivou protiv Federera, svako ko se bavio sportom to zna , Novakove izvlakuše su melem na ranu za njegove "navijače" od 2011 ...Treba biti realan i reći da je protivnik igrao na visokom nivou i da je bio bolji , kako ga viroza nije držala kada je napravio brejk za 3:1 ? Viroza ga je malo držala jedino protiv Čilića , kada je urlao za šumećim tabletama...

U vezi Federera se ignoriše činjenica da su podloge namjerno usporavane , da bi protivnici imali što više šanse protiv njega, kome li je to odgovaralo???
Kada Federer ima toliku moć kako to da godinama ima ubjedljivo najmanje turnira na travnatoj podlozi , koja njemu najviše odgovara? Kako to da nema nijedan Masters na travi , a na šljaci čak 3 ? De mi molim te objasni?
Pišeš da medijska mašinerija utiče da se navija za Federera!?! Buraz jesi li ti ikad gledao kako igra Federer???
Ljudi najviše navijaju zbog njega zbog načina na koji igra , na ljepotu i izvedbu svakog udarca, zbog toga i dolaze na mečeve.
Pošto vidim da se baš razumiješ u tenis , pitaj nekog teniskog stručnjaka sta je Federer za tenis , odnosno šta je njegova igra , ili nekog bivšeg tenisera pa ce ti sve biti jasno.
Da neće možda publika da bude zdušna za lika koji joj kaže da se napuši qrca?Za lika koji psuje svoje navijače i tjera ih u onu stvar?Lika kojem sve smeta , kojem ako je vjetar ili velika temperatura samo njemu smeta !?
Ja razumijem da svako navija za svog favorita , ali da neko toliko uživa da vrijeđa i omalovažava Novakove protivnike (posebno Federera) kao njegovi navijači to nikad nisam vidio.
E buraz moj to je medijska mašinerija iz Srbije na čelu sa B92 , a u zadnje vrijeme i Sportklub , koji sa svojim naslovima i izvještavanjem je upravo takve napravila Novakove navijače, koji gledaju kao dorati.
Primjer kada Novak spasi 24 brejk lopte onda je mentalna gromada , igra se sa protivnikom.
Kada protivnik slično uradi i spasi 12 brejk lopti , onda je Novak propustio te brejk lopte , a protivnik je daleko od mentalne gromade.
Kada je Federer redovno uzimao završni turnir komentari su uvijek bili :
- nebitan turnir
- gdje je bio čitavu sezonu , pusti to na kraju
- lako je njemu , kada su se drugi umorili ( kao da on nije igrao)
- bitniji su drugi Mastersu, on je pa skoro nebitan , čisto radi reda
Kada je Novak počeo osvajati komentari za isti turnir su odjednom bili :
- najvažniji turnir poslije GS
- tu se vidi ko je najjači, na kraju sezone , kad su svi umorni
- mentalna gromada
- Nadal ga nema
Jednostavno nastavljaju kao da ih je Dobrica Ćosić učio.
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: ATP Tour

Post Postao/la Federer17 » 05 nov 2018, 21:41

bombaysaphire je napisao/la:[
Kakva viroza , to je njegov način da minimizira igru protivnika... Ne možeš imati virozu i igrati 3 sata na onakvom nivou protiv Federera, svako ko se bavio sportom to zna , Novakove izvlakuše su melem na ranu za njegove "navijače" od 2011 ...Treba biti realan i reći da je protivnik igrao na visokom nivou i da je bio bolji , kako ga viroza nije držala kada je napravio brejk za 3:1 ? Viroza ga je malo držala jedino protiv Čilića , kada je urlao za šumećim tabletama...

U vezi Federera se ignoriše činjenica da su podloge namjerno usporavane , da bi protivnici imali što više šanse protiv njega, kome li je to odgovaralo???
Kada Federer ima toliku moć kako to da godinama ima ubjedljivo najmanje turnira na travnatoj podlozi , koja njemu najviše odgovara? Kako to da nema nijedan Masters na travi , a na šljaci čak 3 ? De mi molim te objasni?
Pišeš da medijska mašinerija utiče da se navija za Federera!?! Buraz jesi li ti ikad gledao kako igra Federer???
Ljudi najviše navijaju zbog njega zbog načina na koji igra , na ljepotu i izvedbu svakog udarca, zbog toga i dolaze na mečeve.
Pošto vidim da se baš razumiješ u tenis , pitaj nekog teniskog stručnjaka sta je Federer za tenis , odnosno šta je njegova igra , ili nekog bivšeg tenisera pa ce ti sve biti jasno.
Da neće možda publika da bude zdušna za lika koji joj kaže da se napuši qrca?Za lika koji psuje svoje navijače i tjera ih u onu stvar?Lika kojem sve smeta , kojem ako je vjetar ili velika temperatura samo njemu smeta !?
Ja razumijem da svako navija za svog favorita , ali da neko toliko uživa da vrijeđa i omalovažava Novakove protivnike (posebno Federera) kao njegovi navijači to nikad nisam vidio.
E buraz moj to je medijska mašinerija iz Srbije na čelu sa B92 , a u zadnje vrijeme i Sportklub , koji sa svojim naslovima i izvještavanjem je upravo takve napravila Novakove navijače, koji gledaju kao dorati.
Primjer kada Novak spasi 24 brejk lopte onda je mentalna gromada , igra se sa protivnikom.
Kada protivnik slično uradi i spasi 12 brejk lopti , onda je Novak propustio te brejk lopte , a protivnik je daleko od mentalne gromade.
Kada je Federer redovno uzimao završni turnir komentari su uvijek bili :
- nebitan turnir
- gdje je bio čitavu sezonu , pusti to na kraju
- lako je njemu , kada su se drugi umorili ( kao da on nije igrao)
- bitniji su drugi Mastersu, on je pa skoro nebitan , čisto radi reda
Kada je Novak počeo osvajati komentari za isti turnir su odjednom bili :
- najvažniji turnir poslije GS
- tu se vidi ko je najjači, na kraju sezone , kad su svi umorni
- mentalna gromada
- Nadal ga nema
Jednostavno nastavljaju kao da ih je Dobrica Ćosić učio.
:clap:

Koliko mi pada na pamet, jedini lik na ATP-u (od poznatijih i 'normalnijih' tenisera, u smislu da nije Nick) kojem smeta kada publika podjednako ne tretira njega i protivnika. Naravno da je to najizrazenije u mecevima protiv Feda, sto Djokovica nekada izludjuje. Mislim, koji sklop...

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la japa » 05 nov 2018, 22:01

Ovaj bombaysaphire sanja Djokovica kolike je samo komplekse mu nabio kao i njegovom Svicarskom idolu...Yebes publiku bitno je da pobjedjujes i osvajas umjetnicki dojam treba ostaviti svicarcu da ima na sta da se pozove jer u svemu ostalom je inferioran.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.