Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Drape » 06 nov 2018, 10:55

Opet Dilaver za hrvatske medije ponavlja da želi igrati za BiH
Dilaver, jedan od istinskih vođa Dinama koji će u Europi prezimiti nakon gotovo 50 godina, simbol je svlačionice. Uostalom, nije ga uzalud Nenad Bjelica, inače prilično umjeren tip, nazvao "Veliki Blek".

Nadimak je dobio po stripovskom junaku, zbog svoje beskompromisne, autoritativne pojave na terenu.

Za Emira je jedini problem to što ne igra niti za jednu reprezentaciju. Posjeduje austrijsku putovnicu i za tu je zemlju igrao kroz mlađe uzraste od 2008. do 2012. Ima 15 nastupa za U-21 reprezentaciju Austrije, no do seniorske nije došao.

Priznaje, korijeni ga vuku Bosni i Hercegovini, međutim tu se ništa konkretno ne događa, iako su njegove želje vrlo jasne.

"Rođen sam u BiH, ali nisam izvadio državljanstvo. Kada bih to sada želio, morao bih vratiti austrijsko, a to sada ne želim. Postoji mogućnost dvojnog državljanstva, ali zato bih se morao ispisati iz državljanstva BiH, potom predati u Austriji zahtjev za dvojim državljanstvom te na kraju podnijeti i novi zahtjev za državljanstvom BiH. A to mi je sve u ovom trenutku malo komplicirano, jednostavno nemam vremena za rješavanje te papirologije."

Navodno ga prati i Robert Prosinečki što Dilaveru, koji je priznao da je gotovo precrtao mogućnosti reprezentativne avanture, otvara nove mogućnosti sljedećeg proljeća.

"Lijepo je znati da sam na radaru izbornika Prosinečkog. Ne znam postoji li mogućnost da se ovo s dobivanjem dvojnog državljanstva nekako ubrza, možda netko u NSBiH zna više o tome. Naravno da bih želio igrati za Bosnu i Hercegovinu, kako ne bih?"


Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13499
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la QUARTERBACK » 06 nov 2018, 12:04

e cuj gospodinu se mrsko malo potruditi da izvadi papire, pa ne treba ga zvati tacno kad bi se odreko austrijskog skroz i uzeo samo nase papak obicni
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
Husika
Postovi: 4138
Pridružen/a: 05 nov 2014, 21:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Husika » 06 nov 2018, 13:01

Zvati Dilavera obavezno, stoperi tek i vrijede kada se priblize tridesetoj, recimo Spahic je tek bio top kada je presao 30-u!
A ko bi to mijenjao drzavljanstva ako mu se ne obeca poziv?
Safet Susic=Propast BiH fudbala...
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqjDqtqf7pY

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Osim13 » 06 nov 2018, 13:04

Ferdo
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 06 nov 2018, 13:29

Cuj, obecati mu poziv.
Pa nije Maldini.

Avatar
Husika
Postovi: 4138
Pridružen/a: 05 nov 2014, 21:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Husika » 06 nov 2018, 13:31

ASD je napisao/la:Cuj, obecati mu poziv.
Pa nije Maldini.
A cuj promijeniti drzavljanstvo nadajuci se "dobitku na ruletu"(pozivu)!
Safet Susic=Propast BiH fudbala...
BiH je drzava koja ima najvise selektora u ovom trenutku-Safet, Sead, bezbroj menađera, bezbroj menađerskih agencija, Usanovic...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QqjDqtqf7pY

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 06 nov 2018, 13:31

Pa neka ne mijenja onda, nek se nada pozivu Austrije.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 06 nov 2018, 13:34

Zasto bi mjenjao drzavljanstvo kad ne zna ni da li bi bio pozvan? Koliko znam, igraci ne mjenjaju sportsko drzavljanstvo bez razloga, vec zato sto selektori reprezentacije im govore da ce biti pozvani.

zure99
Postovi: 203
Pridružen/a: 09 mar 2018, 15:50
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zure99 » 06 nov 2018, 13:40

Ili zaganjat Dilavera ili gurnut u vatru npr.Šerbečića,Mihojevića,Mujakića....treba nam bar jos jedan CB u odbrani radi širine :hmmmmm:

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 06 nov 2018, 13:42

Ja koliko znam, sportisti ne mijenjaju drzavljanstva uopste, oni davno biraju Reprezentacije.
Ovi sto vagaju izmedju 2-3 Reprezentacije su klasicne interesdzije, u nekim sportovima zabranjeno, ali eto u fudbalu se moze.
U tom slucaju, ako je stvarno igracina, onda se malo progledati kroz prste i staviti ga iznad sistema, ali ako je prosjek kao sto i jeste, zasto da ostali igraci budu podredjeni sistemu i znaju da cekaju poziv reprezentacije, ako jedan prosjecan igrac ne mora cekati.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 06 nov 2018, 13:44

ASD je napisao/la:Ja koliko znam, sportisti ne mijenjaju drzavljanstva uopste, oni davno biraju Reprezentacije.
Ovi sto vagaju izmedju 2-3 Reprezentacije su klasicne interesdzije, u nekim sportovima zabranjeno, ali eto u fudbalu se moze.
U tom slucaju, ako je stvarno igracina, onda se malo progledati kroz prste i staviti ga iznad sistema, ali ako je prosjek kao sto i jeste, zasto da ostali igraci budu podredjeni sistemu i znaju da cekaju poziv reprezentacije, ako jedan prosjecan igrac ne mora cekati.
Pa dobro, takva smo reprezentacija. Pjanic, Bicakcic, Kolasinac, Asmir "I'd rather play for Canada" Begovic, Nastic, Besic, Mario Vrancic, Danijel Milicevic, i jos hrpu igraca.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 06 nov 2018, 13:52

Negdje se to mora sasjeci.
Ja bih recimo to dozvolio samo velikim igracima/talentima.
Mora se znati red, sistem je najbitniji, to je ono sto mi se najvise svidja kod Robija.

Avatar
giannini
Postovi: 704
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:43
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la giannini » 06 nov 2018, 15:00

ASD je napisao/la:Ja koliko znam, sportisti ne mijenjaju drzavljanstva uopste, oni davno biraju Reprezentacije.
Ovi sto vagaju izmedju 2-3 Reprezentacije su klasicne interesdzije, u nekim sportovima zabranjeno, ali eto u fudbalu se moze.
U tom slucaju, ako je stvarno igracina, onda se malo progledati kroz prste i staviti ga iznad sistema, ali ako je prosjek kao sto i jeste, zasto da ostali igraci budu podredjeni sistemu i znaju da cekaju poziv reprezentacije, ako jedan prosjecan igrac ne mora cekati.
mora pokazati pasoš zemlje za koju nastupa prije svakog meča

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DenchiNL » 06 nov 2018, 19:12

Vucevich je napisao/la:Zasto bi mjenjao drzavljanstvo kad ne zna ni da li bi bio pozvan? Koliko znam, igraci ne mjenjaju sportsko drzavljanstvo bez razloga, vec zato sto selektori reprezentacije im govore da ce biti pozvani.
mogao je predat za dvojno dosad, nije Pjanić da ga Komšić završi :rol: :urnebes:
100 EUR je ubrzani proces, plaća li taj DInamo? :urnebes:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la jasmin10 » 06 nov 2018, 19:26

Eto ovu rupu treba molit da igra za nas. :rol:

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1531
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Arnelv52 » 06 nov 2018, 23:58

Vi nama ovde češće ja nego ne vrijedjate reprezentaciju. Te priče o jedva profesionalcima nam samo spuštaju cijenu.

Imamo i više nego dovoljno štopera (Vranješ, Zukanović, Šunjić, Bičakčić), dobro se razumiju, dugo su zajedno, zna se hijerarhija...

Nama širina uopšte ne fali. Imamo je na svim pozicijama i više nego dovoljno. Čak nam ne fali ni nadolazećih igrača ovog kalibra jer Sarajevo, Željezničar, Široki rade relativno dobro. Povremeno se naravno i drugi uključe.

Nama fali kvaliteta. Imamo tri vrhunska igrača ili možda četri. Pitanje je kako ih možemo imati jedanest ili petnest.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Drape » 08 nov 2018, 12:26

Stjepan Lončar (284), Rijeka

Debitant u Momčadi kola. Dvaput pucao, kreirao jednu izglednu šansu za gol. Dodavanja 60/78 (ključna 2/5, u 16m 4/10), dueli 7/10, driblinzi 3/3, startovi 2/4, osam presječenih dodavanja, od čega tri na suparničkoj polovici terena.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 08 nov 2018, 19:49

Hajrovic od pocetka, Menala nema.

Prevljak i Todorovic klupirani.

Serbecic starter.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Moggi » 08 nov 2018, 22:51

ovog jovicica vec na zimu ocekujem u rijeci/dinamu
Zarathustra

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 26 gostiju.