Automobili, motori...

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vozim...

Dizel
62
58%
Benzin
25
24%
Plin
2
2%
Hibrid
1
1%
Elektro vozilo
1
1%
ništa ne vozim :(
15
14%
 
Ukupno glasova: 106

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 15 nov 2018, 20:41

Ocjena 3,3? Pa to je katastrofa.
Haj gledaj tekmu, kasnije ćemo o autima i gumama.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14378
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 15 nov 2018, 20:43

Nema sta, sve je receno, 3.3 po ovom obrascu je zadovoljavajuce a vidis kak ima i odlicnih parametara. Kada izumemo brze njemacke ceste, ubacimo faktor nasih sa cca 100km/h max., onda dobijes priblizno onu ocjenu koju sam na pocetku napisao.

Pitaj ljude koji ih koriste, a vecina kada ima zanosenja, slajdranja, los zaustavni put, brze habanje... nece slagati niti ce ih ponovno uzet, a za standarde ove zemlje nisu bagatela, msm pricamo o 240 KM za 4 komada (13-ke, dok su one vecih dimenzija i skuplje).
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
AA23
Postovi: 16155
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la AA23 » 15 nov 2018, 21:23

Fulda ili Sava 16ke na Golf 5?

:mrgreen:

Fulda 100KM, Sava 83 KM.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18640
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 15 nov 2018, 21:41

Pogledajte na kakvim gumama službena auta BH ministarstva voze i biće vam sve jasno.

Za snijeg najbolje protekt :mrgreen:
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Azpi
Postovi: 4469
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 15 nov 2018, 23:51

Bosniacum Lilium je napisao/la:Pogledajte na kakvim gumama službena auta BH ministarstva voze i biće vam sve jasno.

Za snijeg najbolje protekt :mrgreen:
Joj protekt su mi bile sve 4 na autu, ja ne znam kako ono pod gumu prodaju :rol: :rol:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18640
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 16 nov 2018, 00:00

Azpi je napisao/la:
Bosniacum Lilium je napisao/la:Pogledajte na kakvim gumama službena auta BH ministarstva voze i biće vam sve jasno.

Za snijeg najbolje protekt :mrgreen:
Joj protekt su mi bile sve 4 na autu, ja ne znam kako ono pod gumu prodaju :rol: :rol:
Ja mislim da se one recikliraju i kuhaju u kompletu. Tj. ne radi se samo gazni sloj kao nekad. Valjda su dozvoljene i u EU?

Znam da ih kamiondzije dosta koriste
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Azpi
Postovi: 4469
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 16 nov 2018, 00:08

Bosniacum Lilium je napisao/la:
Azpi je napisao/la:
Bosniacum Lilium je napisao/la:Pogledajte na kakvim gumama službena auta BH ministarstva voze i biće vam sve jasno.

Za snijeg najbolje protekt :mrgreen:
Joj protekt su mi bile sve 4 na autu, ja ne znam kako ono pod gumu prodaju :rol: :rol:
Ja mislim da se one recikliraju i kuhaju u kompletu. Tj. ne radi se samo gazni sloj kao nekad. Valjda su dozvoljene i u EU?

Znam da ih kamiondzije dosta koriste
Ma ja sam eto dobio ih sa autom, ovaj bivsi vlasnik jbg uzeo te cini mi se 15ke da su max 50 KM, ma ono je smece, a sto je najgore tek kad sam stavio dvije nove savine i dvije bas stare pirelijeve sam primjetio drastičnu razliku :mrgreen:
Da sam uzeo 4 continental mislio bih da letim vjerovatno kad je na ovima bila takva razlika :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18640
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 16 nov 2018, 00:29

Azpi je napisao/la: Ma ja sam eto dobio ih sa autom, ovaj bivsi vlasnik jbg uzeo te cini mi se 15ke da su max 50 KM, ma ono je smece, a sto je najgore tek kad sam stavio dvije nove savine i dvije bas stare pirelijeve sam primjetio drastičnu razliku :mrgreen:
Da sam uzeo 4 continental mislio bih da letim vjerovatno kad je na ovima bila takva razlika :mrgreen:
Jesi to od taksiste uzeo :mrgreen:

Jao u zadnjih mjesec dana bas intenzivno pratim olx. Ljudi svercaju auta strasno. Ali hajde da hoce zaraditi par stoja, ljudi bubaju cijene i ciljaju na profite po milju. I to auto kuce :wtf:
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Avatar
Azpi
Postovi: 4469
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Azpi » 16 nov 2018, 00:35

Bosniacum Lilium je napisao/la:
Azpi je napisao/la: Ma ja sam eto dobio ih sa autom, ovaj bivsi vlasnik jbg uzeo te cini mi se 15ke da su max 50 KM, ma ono je smece, a sto je najgore tek kad sam stavio dvije nove savine i dvije bas stare pirelijeve sam primjetio drastičnu razliku :mrgreen:
Da sam uzeo 4 continental mislio bih da letim vjerovatno kad je na ovima bila takva razlika :mrgreen:
Jesi to od taksiste uzeo :mrgreen:

Jao u zadnjih mjesec dana bas intenzivno pratim olx. Ljudi svercaju auta strasno. Ali hajde da hoce zaraditi par stoja, ljudi bubaju cijene i ciljaju na profite po milju. I to auto kuce :wtf:
Ma nisam ali eto isao je na na jeftiniju valjda opciju, cak me kasnije objasnjavao da su to super gume :mrgreen: sta ja znam ko ga je savjetovao jbg svako svoju pricu ima

Ali eto prodjes to nesto, pa kad vidis sam najbolje je, znam da mi sad 4 nove daju djabe rekao bih ne hvala :rol:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 16 nov 2018, 09:51

sekerbay je napisao/la:Ocjena 3,3? Pa to je katastrofa.
Haj gledaj tekmu, kasnije ćemo o autima i gumama.
Befriedigend = katastrofa? :D
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
Asteriks
Postovi: 14378
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 16 nov 2018, 10:21

Pored ADAC tu je i austrijski OAMTC, engleski portal Oponeo, domaci portali...

Dalje, njemacki novinari autobilda tradicionalno svake godine testiraju blizu 50 zimskih guma u Finskoj. Da ne duljim, Sava eskimo dobila ocjenu - befriedigend, a znamo kak su Svabe probirljive.

Znaci skoro pa nikakve manipulacije a ona konacna 3.3 cisto iz razloga sto nema performanse elite na suhom terenu plus ne nudi isti osjecaj/komfor. Ostale stavke - odlicne.

Ovdje mislim na 14-ke, 15-ke ocjenjene pomoc validnih testova, te mogu skoro pa sigurno dodati i 13-ke, iz licnog iskustva (uz pomenute 14-ke na Polu), jer sa ovim stvarima nema zeze.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 16 nov 2018, 17:09

SMR187 je napisao/la:Befriedigend = katastrofa?
Pa et, malo gore od katastrofe.
To je ono, voziš i očekuješ da te tvoja guma pretekne u krivini :mrgreen:
Što se tiče ovih što ocjenjuju, mora se kazat da su velikodušni.
Slabiju ocjenu od save dobiju one gume kojima u toku vožnje otpadne komad gume il se totalno raspadnu :mrgreen:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 16 nov 2018, 17:25

sekerbay je napisao/la:
SMR187 je napisao/la:Befriedigend = katastrofa?
Pa et, malo gore od katastrofe.
To je ono, voziš i očekuješ da te tvoja guma pretekne u krivini :mrgreen:
Što se tiče ovih što ocjenjuju, mora se kazat da su velikodušni.
Slabiju ocjenu od save dobiju one gume kojima u toku vožnje otpadne komad gume il se totalno raspadnu :mrgreen:
Ne znam, vec sam pisao da smo koristili savine gume na zadnja dva oceva auta, pa sad i na mom. Do sad nije bilo problema.

Na kraju krajeva, sto kaze Asteriks, ako se zayebavas dok vozis ili ako ne znas onda ti ni najbolja guma na svijetu nije od pomoci
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 16 nov 2018, 18:01

SMR187 je napisao/la:Na kraju krajeva, sto kaze Asteriks, ako se zayebavas dok vozis ili ako ne znas onda ti ni najbolja guma na svijetu nije od pomoci
Nije tačno.
Razlika je što ćeš sa vrhunskom gumom zakocit i reć "dobro sam prošo, mogo sam udarit", a sa jeftinom ćeš zavalit. Ili moguće izlijetanje iz krivine.
Duži put kočenja = samoubica u najavi :mrgreen:
Dva primjera tj situacije koje sam lično doživio.
U rurskoj oblasti nema snijega. Tačnije, skroz rijetko pada i ne ostaje.
Al et, staviš zimske gume.
Moje su6 zimske od pirelija imale ograničenje na 240.
I sad, klasični bošnjo sa onom "ta će meni pireli govorit, vidi mu glave" pričom.
I sad, potjero sam par puta iznad 240.
Jedne prilike auto pobudalilo. Godi mu hladan zrak, jelte, i onda vuče ko lud.
Mislim da sam na 230 il 240 prešalto u petu, vozio još sekundu i onda čuo eksploziju.
Prednja lijeva guma je eksplodirala mislim na 256.
Auto se nije ni zatreslo.
Drugi slučaj u belgiji.
Isto tako, vožnja iznad 200, eksplozija i neki čudan zvuk.
Stanem, pukla zadnja lijeva guma.
I opet, auto se nije ni zatreslo iako je u gumi bio krater da se veliki miš mogo uvući u njega.
Isto tako, ogromna je razlika u putu kočenja.
Kao što napisah iznad, sa dobrim gumama ćeš zakočiti, a sa lošim ćeš zavaliti.
Brijem da je savin put kočenja za barem pola duži od neke premium gume
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14378
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la Asteriks » 16 nov 2018, 18:04

Secko, nepotrebno blatis Savu. Index brzine nije i nece biti kao top brend ali je odlicna za nase uvjete.

Znas kako, mjesta gdje sa Continentalom ulazis brzinom od 90 km/h sa Savom ides 10 manje.

Druga stvar, kazes da je strasno losa glede rezultata testa, a kada ti prezentiram iste vadis se na neku velikodusnost.

Moramo biti realni, nisi je probao a ljudi godinama koriste taj proizvod i apsolutno su zadovoljni.

Nemas nikakvog osnova da degradiras ovaj proizvod.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 16 nov 2018, 18:09, ukupno mijenjano 1 put.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
harden
Postovi: 23752
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la harden » 16 nov 2018, 18:09

sekerbay je napisao/la: sad, klasični bošnjo sa onom "ta će meni pireli govorit, vidi mu glave" pričom.
I sad, potjero sam par puta iznad 240.
Jedne prilike auto pobudalilo. Godi mu hladan zrak, jelte, i onda vuče ko lud.
:rol:

Shvatas li ti da mi te Savine gume vozimo na obicnim autima, ne idemo 800 na sat ko ti? Za nase podrucje su dovoljno dobre. Nes imati AMGa i Savine gume, to je logicno, al za Balkan gdje se vozi Golf, Polo, Audi A3, A4 itd na max 120/130 su dovoljno dobre. Ja sam ih imao dvije godine na Passatu i nisu me izdale nikad.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
SMR187
Postovi: 6439
Pridružen/a: 12 dec 2017, 21:29
Lokacija: Gʀɑɖɑĉɑc - Tuzla
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la SMR187 » 16 nov 2018, 18:30

sekerbay je napisao/la:
SMR187 je napisao/la:Na kraju krajeva, sto kaze Asteriks, ako se zayebavas dok vozis ili ako ne znas onda ti ni najbolja guma na svijetu nije od pomoci
Nije tačno.
Razlika je što ćeš sa vrhunskom gumom zakocit i reć "dobro sam prošo, mogo sam udarit", a sa jeftinom ćeš zavalit. Ili moguće izlijetanje iz krivine.
Duži put kočenja = samoubica u najavi :mrgreen:
Dva primjera tj situacije koje sam lično doživio.
U rurskoj oblasti nema snijega. Tačnije, skroz rijetko pada i ne ostaje.
Al et, staviš zimske gume.
Moje su6 zimske od pirelija imale ograničenje na 240.
I sad, klasični bošnjo sa onom "ta će meni pireli govorit, vidi mu glave" pričom.
I sad, potjero sam par puta iznad 240.
Jedne prilike auto pobudalilo. Godi mu hladan zrak, jelte, i onda vuče ko lud.
Mislim da sam na 230 il 240 prešalto u petu, vozio još sekundu i onda čuo eksploziju.
Prednja lijeva guma je eksplodirala mislim na 256.
Auto se nije ni zatreslo.
Drugi slučaj u belgiji.
Isto tako, vožnja iznad 200, eksplozija i neki čudan zvuk.
Stanem, pukla zadnja lijeva guma.
I opet, auto se nije ni zatreslo iako je u gumi bio krater da se veliki miš mogo uvući u njega.
Isto tako, ogromna je razlika u putu kočenja.
Kao što napisah iznad, sa dobrim gumama ćeš zakočiti, a sa lošim ćeš zavaliti.
Brijem da je savin put kočenja za barem pola duži od neke premium gume
Pa dobro upravu si tu, ali voznja od 240 je nista drugo nego nesavjesna voznja po meni i to onda nema veze s gumom.
Ako kvalitetu gume odredjuje to da li ti ona dozvoljava da izbrijavas Raikkonena ili ne, onda... :mrgreen:
Ja sam sa svojim autom najvise isao 140, a na autoputu 180. I nemam potrebe da idem vise od toga, pa cak mi je i to previse i bespotrebno. Uzivam u voznji vise nego u bilo cemu drugom, ali nisam fan brze voznje, mada eto volim i ja nekad poćerat :D

Po kriticnim uslovima, kao sto je snijeg vozim jos sporije, pratim ogranicenja. Uz to ne volim da se uvlacim nekome u gepek, volim da drzim razmak i do 5 metara pa i vise. Zasto bih se onda brinuo koliko mi treba da zakocim?

Ne znam, ali kad sve podvucem i saberem, opet nije do gume nego do vozaca :D
SM to the R.
🔴 Zvijezda Gradačac
🔴 Manchester United
🟢 SS.ba liga | Joint FC

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 16 nov 2018, 18:42

Asteriks je napisao/la:nepotrebno blatis Savu
Da jedan promijeni mišljenje i kupi bolje gume koje su par maraka skuplje, moj poso neće biti uzaludan.
Prvo, kad kupuješ, računaš da će dobra guma izdržati duplo duže od save.
Drugo, kad tu cijenu podijeliš na par godina koliko ćeš voziti, dobiješ da je premijum skuplji možda za marku il dvije mjesečno.
Treće, da spasiš samo jednog pješaka zbog kraćeg puta kočenja, gume su se isplatile čak i na ahiretu :mrgreen:
Asteriks je napisao/la:Znas kako, mjesta gdje sa Continentalom ulazis brzinom od 90 km/h sa Savom ides 10 manje.
Treba izmjeriti put kočenja. Isti ti testovi kažu da je loša na suhoj cesti i na kiši.
Dakle, ako u bosni ne padne snijeg do po decembra, računaj da si mjesec i pol kamikaza :mrgreen:
Asteriks je napisao/la:Druga stvar, kazes da je strasno losa glede rezultata testa, a kada ti prezentiram iste vadis se na neku velikodusnost.
Nije tačno. Pogledaj da su u bocu sa najgorim gumama.
Da tu ocjenu prebaciš na bosansko ocjenjivanje, dobio bi 2+ il 3- :mrgreen:
harden je napisao/la:Shvatas li
Izgleda da sam ja jedini koji shvata.
Govorimo o lošim performansama na suhom i vlažnom asfaltu, kao i dobrim na snijegu.
Dakle, na 50 km/h, tvoj put kočenja je za barem 5 m duži od dobre gume.
Sad, ako je na 100 km/h put kočenja, lupam, 50 m, tvoj je preko 60 m. Ovo je prosto ko pasulj.
Drug, ti mora da si veliki vjernik. Jbg, kad voziš tu gumu, jedino ti preostaje da se pouzdaš u dove :mrgreen:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la sekerbay » 16 nov 2018, 18:49

SMR187 je napisao/la:Ja sam sa svojim autom najvise isao 140
Po Bosni vozaš 140 :o na savinim gumama :o :o
Drug, imaš više sreće neg kila.
Kad voziš 140 na savi,kočioni put je barem 100 m :mrgreen:
I onda dođu ateiste i kažu da nema Boga :mrgreen:
Jednostavno, nemam drugo objašnjenje zašto si ti druže još uvijek zdrav i imaš čitavo auto :mrgreen:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Automobili, motori...

Post Postao/la madridist » 16 nov 2018, 18:51

A yebogati imamo mi 15km autoceste koridora Vc si zaboravio :mrgreen:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot], ArtemisFowl, Brokula, GeriOldman, meepo, Poligon10, rio_Ferdy88 i 17 gostiju.