Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 04 nov 2018, 21:57

5. kolo Premijer lige BiH:
Zrinjski - Borac 20:20 (10:14)

Zrinjski: Doko, Perić 1, Bošković 3, Mandarić 2, Šaravanja, Kozina, Primorac, Paradžik, Ivanović 1, Babić, Grbavac, Marić 5, Kožulj 2, Grgić, Džeba 2, Pavlović 4

Borac: Unčanin 2, Đurđević 5, Dančić 4, Mijatović, Ljubišić, Subotić, Nježić, Savić 4, Miljković 1, Knežević, Ređanović 3, Čelić, Šešić 1, Buljina, Dakić, Komnenović

Djurdjevic i Maric bi trebali biti pozvani u A-repku...

terra
Postovi: 572
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la terra » 04 nov 2018, 22:18

edinjo-bih je napisao/la:5. kolo Premijer lige BiH:
Zrinjski - Borac 20:20 (10:14)

Zrinjski: Doko, Perić 1, Bošković 3, Mandarić 2, Šaravanja, Kozina, Primorac, Paradžik, Ivanović 1, Babić, Grbavac, Marić 5, Kožulj 2, Grgić, Džeba 2, Pavlović 4

Borac: Unčanin 2, Đurđević 5, Dančić 4, Mijatović, Ljubišić, Subotić, Nježić, Savić 4, Miljković 1, Knežević, Ređanović 3, Čelić, Šešić 1, Buljina, Dakić, Komnenović

Djurdjevic i Maric bi trebali biti pozvani u A-repku...
Nema igrača u PL koji zaslužuje poziv u reprezentaciju

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 04 nov 2018, 22:59

kad ovi "najstariji" odu tad nam ostaju (od ovih sadadnjih, gledajuci od '88. godista):

vranjes, tarabochia, nujic '88.
ovcina '89.
burici, delic, vrazalic, vegar '90.
panic '91.
malinovic, peric, herceg '92.
gradjan '93.
predragovic '95.
loncar '97.
haseljic '98.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 04 nov 2018, 23:06

novi kandidati bi mozda bili:

sivic, hasic, hamzic, bojic od ovih mladjih, ali moramo traziti makar 3-4 pojacanja najvjerovatnije u ino-ligama

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 05 nov 2018, 00:53

Ih momci, dugo do toga, barem još godinu-godinu i po dana (ako se plasiramo na Euro) ćemo gledati Prcea, Toreta, Karačića...
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la baltazar7 » 05 nov 2018, 11:50

Hamidović, RK Gračanica. Trenutno najbolji strijelac PL. U ranim 20-im godinama. Klasični bek šuter (nisam u zadnje vrijeme vidio onaku ruku u PL), u odbrani malo šteka. Igra je u PL ali msm da ne bi mogao u reprezentaciji odgovoriti odbrambenim zadacima i to mu je najveći minus. Sada protiv Lokomotive 12 golova i ako se ne varam na prosjeku je oko 10 ili preko 10 golova po utakmici nakon 5 odigranih kola.

A pod Doborcem će biti samo bolji...

ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 05 nov 2018, 20:04

Može li neko od forumaša koji prate domaću ligu navesti najpotentnije mlade igrače u našoj ligi, koji bi u dogledno vrijeme/ako to vrijeme ikad dođe kod Bilala/mogli ići u uži krug reprezentacije.

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 05 nov 2018, 21:27

Mozemo mi navoditi svasta nesto , to kod Sumana ne pije vode , na prosirenom spisku od mladjih imamo Haseljica , Loncara i Gradjana i to je to , sljedeca utakmica u aprilu , znaci mladji igraci nemaju se potrebu nadati nekom pozivu i slicno ;)

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 05 nov 2018, 23:39

no rules je napisao/la:Mozemo mi navoditi svasta nesto , to kod Sumana ne pije vode , na prosirenom spisku od mladjih imamo Haseljica , Loncara i Gradjana i to je to , sljedeca utakmica u aprilu , znaci mladji igraci nemaju se potrebu nadati nekom pozivu i slicno ;)
predragovic je jos tu

Fagus501
Postovi: 489
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 06 nov 2018, 13:32

edinjo-bih je napisao/la:
no rules je napisao/la:Mozemo mi navoditi svasta nesto , to kod Sumana ne pije vode , na prosirenom spisku od mladjih imamo Haseljica , Loncara i Gradjana i to je to , sljedeca utakmica u aprilu , znaci mladji igraci nemaju se potrebu nadati nekom pozivu i slicno ;)
predragovic je jos tu
Dzaba nabrajati igrače i budala zna da ponecijala ima,ali kakve koristi kad Šumi da može i on se skino da igra.Po meni najgori selektor do sada,znaci i 2020 će igrati Prce i Terzic poruka mladzim da mu se nikada niko ne odazovu njegovim pozivom tako ga mogu promjeniti

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Trigger » 07 nov 2018, 12:53

no rules je napisao/la:Mozemo mi navoditi svasta nesto , to kod Sumana ne pije vode , na prosirenom spisku od mladjih imamo Haseljica , Loncara i Gradjana i to je to , sljedeca utakmica u aprilu , znaci mladji igraci nemaju se potrebu nadati nekom pozivu i slicno ;)
Bravo!
Ja sam o tome prestao i pisati, nema svrhe - Šuman je za menadžera, a stručnjak :crazy:
Bosno moja poharana....

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 22 nov 2018, 17:29

RSBiH dobio rješenje Ministarstva pravde BiH

Rukometni savez Bosne i Hercegovine konačno je upisan u registar udruženja i fondacija Ministarstva pravde Bosne i Hercegovine, čime se i zvanično verifikuju izabrani predstavnici sa posljednje Skupštine Rukometnog saveza BiH održane krajem augusta tekuće godine.

Tada je na skupštini izabrano novo rukovodstvo Saveza koji čine: Marinko Umičević, Aleksandar Miljuš, Vladan Šegrt, Asim Šahman, Vojislav Rađa, Adnan Muhić, Mensur Sinanović, Halil Škaljić, Nevenko Herceg, Slobodan Zadro, Ivan Ševo i Zoran Trlin.

U narednom periodu slijedi borba za dobijanje ID broja i računa kako bi Savez mogao funkcionisati u punom kapacitetu.

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 25 nov 2018, 07:28

Najefikasniji u Borcu bili su Vladan Đurđević sa sedam golova i Dean Šešić sa šest, a Ljubišić je utakmicu završio sa 15 odbrana.

Najbolji u Vogošći bili su Damir Efendić, nekadašnji golman Borca, sa 13 odbrana, dok je najefikasniji bio Almir Osmanhodžić sa četiri pogotka.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 03 dec 2018, 00:32

Bas se ponada da ce Magoda napokon preuzeti savez i poceti se rjesavati govana kad ono covjek skonto odmah da ne moze se nista desit dok se neisplate zaposlenici saveza kojima se duguje po 17 plata ...5x17 + 2 miliona duga vanjskog ... kad ovo Kenan ne moze rjesiti onda tu lijeka nema ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Fagus501
Postovi: 489
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 03 dec 2018, 11:19

DaVinci je napisao/la:Bas se ponada da ce Magoda napokon preuzeti savez i poceti se rjesavati govana kad ono covjek skonto odmah da ne moze se nista desit dok se neisplate zaposlenici saveza kojima se duguje po 17 plata ...5x17 + 2 miliona duga vanjskog ... kad ovo Kenan ne moze rjesiti onda tu lijeka nema ...
Staces se od njega nadati prevarant svijetski,dok je bio u Bosni izvarao je koga je mogao taj Magoda.Dovodio momke i obećavao im niko marke nije dobio,sibicar sarajevski isti Suman

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kobe24 » 05 dec 2018, 22:23

Kakav je ovaj Dini Hamidovic iz Gracanice, ima li materijala za reprezentacije? Sjecam se da je prije bio pozivan u omladinske selekcije, ali sam skroz zaboravio za njega.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 05 dec 2018, 22:54

svakako da ima materijala , ali naši su se ipak odlučili da Hrvatskoj prave igrače , tako je Hrstić pozivan na turnire i Kvalifikacije i forsiran na lijevom beku do neizmoglosti , a Hamidovića su se sjetili tek kada je Hrstić promijenio Reprezentaciju ..., da su njemu tada dali priliku sada bi sigurno igrao u mnogo jačoj Ligi. Momak ima razoran šut sa 9-10 metara, prvije strijelac lige sa preko 90 golova, ne znam kada će ga pozvati u Reprezentaciju , ali znam da će ih svojim igrama natjerati da ga pozovu .

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la miki_92 » 05 dec 2018, 22:57

kobe24 je napisao/la:Kakav je ovaj Dini Hamidovic iz Gracanice, ima li materijala za reprezentacije? Sjecam se da je prije bio pozivan u omladinske selekcije, ali sam skroz zaboravio za njega.
*Dino

ima itekako
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kobe24 » 05 dec 2018, 23:01

no rules je napisao/la:svakako da ima materijala , ali naši su se ipak odlučili da Hrvatskoj prave igrače , tako je Hrstić pozivan na turnire i Kvalifikacije i forsiran na lijevom beku do neizmoglosti , a Hamidovića su se sjetili tek kada je Hrstić promijenio Reprezentaciju ..., da su njemu tada dali priliku sada bi sigurno igrao u mnogo jačoj Ligi. Momak ima razoran šut sa 9-10 metara, prvije strijelac lige sa preko 90 golova, ne znam kada će ga pozvati u Reprezentaciju , ali znam da će ih svojim igrama natjerati da ga pozovu .
Znas li koliko je visok, ima li konstituciju za beka? Svakako smo tanki na toj bekovskoj poziciji, red bi bio dati momku sansu. Bez obzira sto je nasa liga u pitanju, nije jednostavno zabijati 10-ak golova u svakom mecu.

@miki, izvini, nisam znao da je Dino. :mrgreen:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la no rules » 05 dec 2018, 23:23

195/196cm

Evo ovdje protiv Borca vjerovatno je zabio 10-ak golova neda mi se tražiti , ali evo 2 gola na 34:55 ; 56:33

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.