Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
45
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
31
16%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 190

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 20 dec 2018, 13:55

Spominjao se Kasumović ovdje već par puta, prošle godine je igrao negdje u Španiji čini mi se?

Što se tiče ove "PLBIH reprezentacije" i igrača iz Visokog, nema tu nekog vele izbora, Kapić bi morao biti na tom spisku (al' on je svakako povrijeđen i pauzirat će još dva mjeseca otprilike), Grčo također, a za ove ostale ne znam baš koliko tu ima kvaliteta. Možda bi još eventualno na spisak mogao uletiti Burić zbog odbrane. I da, vjerujem da bi Travančić zaslužio svoje mjesto ali nažalost i on je povrijeđen već duže vrijeme.

Uglavnom ni je @no rules pogriješio puno, iako je Gračanlija pa se stiče takav utisak :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la LIBERTY » 20 dec 2018, 14:42

Raonffa je napisao/la:Spominjao se Kasumović ovdje već par puta, prošle godine je igrao negdje u Španiji čini mi se?

Što se tiče ove "PLBIH reprezentacije" i igrača iz Visokog, nema tu nekog vele izbora, Kapić bi morao biti na tom spisku (al' on je svakako povrijeđen i pauzirat će još dva mjeseca otprilike), Grčo također, a za ove ostale ne znam baš koliko tu ima kvaliteta. Možda bi još eventualno na spisak mogao uletiti Burić zbog odbrane. I da, vjerujem da bi Travančić zaslužio svoje mjesto ali nažalost i on je povrijeđen već duže vrijeme.

Uglavnom ni je @no rules pogriješio puno, iako je Gračanlija pa se stiče takav utisak :mrgreen:
Ma ja, ne znam ko ovima iz Visokog rece da su nekakva "rukometna sredina", nisu napravili tupavog igraca jos od generacije Alića, Hurema i Sele.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 20 dec 2018, 15:00

LIBERTY je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Spominjao se Kasumović ovdje već par puta, prošle godine je igrao negdje u Španiji čini mi se?

Što se tiče ove "PLBIH reprezentacije" i igrača iz Visokog, nema tu nekog vele izbora, Kapić bi morao biti na tom spisku (al' on je svakako povrijeđen i pauzirat će još dva mjeseca otprilike), Grčo također, a za ove ostale ne znam baš koliko tu ima kvaliteta. Možda bi još eventualno na spisak mogao uletiti Burić zbog odbrane. I da, vjerujem da bi Travančić zaslužio svoje mjesto ali nažalost i on je povrijeđen već duže vrijeme.

Uglavnom ni je @no rules pogriješio puno, iako je Gračanlija pa se stiče takav utisak :mrgreen:
Ma ja, ne znam ko ovima iz Visokog rece da su nekakva "rukometna sredina", nisu napravili tupavog igraca jos od generacije Alića, Hurema i Sele.
Jeste Visoko rukometna sredina itekako, po svim parametrima, a što se tiče pravljenja igrača, ko je to napravio nekakvog igrača u BiH zadnjih pet godina? Možda samo Izviđač, al' prave ih zato što kvalitetno 'šuruju" sa Zagrebom, da prave igrače za našu državu, tamam bi imali uspjeha koliko i ostali naši klubovi.

Al' nije to ni do Visokog, ni do Gračanice, ni do Živinica... to je problem sistema i rukometnog saveza, kako ćeš napraviti kvalitetnog mladog igrača kada nemaš omladinske selekcije :D

Ovi što odu vani direktno odavde, a rijetki su, naprimjer Lončar (koji je iz Visokog i momak jeste solidan talenat), brzo utonu u sivilo inostranog rukometa jer dođu u potpuno novi svijet.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la LIBERTY » 20 dec 2018, 15:54

Raonffa je napisao/la:
LIBERTY je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Spominjao se Kasumović ovdje već par puta, prošle godine je igrao negdje u Španiji čini mi se?

Što se tiče ove "PLBIH reprezentacije" i igrača iz Visokog, nema tu nekog vele izbora, Kapić bi morao biti na tom spisku (al' on je svakako povrijeđen i pauzirat će još dva mjeseca otprilike), Grčo također, a za ove ostale ne znam baš koliko tu ima kvaliteta. Možda bi još eventualno na spisak mogao uletiti Burić zbog odbrane. I da, vjerujem da bi Travančić zaslužio svoje mjesto ali nažalost i on je povrijeđen već duže vrijeme.

Uglavnom ni je @no rules pogriješio puno, iako je Gračanlija pa se stiče takav utisak :mrgreen:
Ma ja, ne znam ko ovima iz Visokog rece da su nekakva "rukometna sredina", nisu napravili tupavog igraca jos od generacije Alića, Hurema i Sele.
Jeste Visoko rukometna sredina itekako, po svim parametrima, a što se tiče pravljenja igrača, ko je to napravio nekakvog igrača u BiH zadnjih pet godina? Možda samo Izviđač, al' prave ih zato što kvalitetno 'šuruju" sa Zagrebom, da prave igrače za našu državu, tamam bi imali uspjeha koliko i ostali naši klubovi.

Al' nije to ni do Visokog, ni do Gračanice, ni do Živinica... to je problem sistema i rukometnog saveza, kako ćeš napraviti kvalitetnog mladog igrača kada nemaš omladinske selekcije :D

Ovi što odu vani direktno odavde, a rijetki su, naprimjer Lončar (koji je iz Visokog i momak jeste solidan talenat), brzo utonu u sivilo inostranog rukometa jer dođu u potpuno novi svijet.
Upravo tako. Gledat cemo mi Prcea, Karacica, Toreta i ove ostale starkelje u reptezentaciji jos najmanje 5 godina. Sto se tice omladinskih selekcija, nesta je tu i bilo, ali su te selekcije sluzile da selektori cvaknu koju marku od roditelja i nista vise. I ovo sto imamo, Suman zove samo da mu popune trening na okupljanjima.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Raonffa » 20 dec 2018, 16:58

LIBERTY je napisao/la: Upravo tako. Gledat cemo mi Prcea, Karacica, Toreta i ove ostale starkelje u reptezentaciji jos najmanje 5 godina. Sto se tice omladinskih selekcija, nesta je tu i bilo, ali su te selekcije sluzile da selektori cvaknu koju marku od roditelja i nista vise. I ovo sto imamo, Suman zove samo da mu popune trening na okupljanjima.
Ma ja, jednom kada (nažalost, realnije je reći ako) napravimo sistem onda će biti i mladih igrača, ovako ostaju samo talenti od kojih će rijetko koji napraviti nešto u ovom sportu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DaVinci
Postovi: 2842
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 20 dec 2018, 17:50

Fagus501 je napisao/la:Stručnjaci znati li za ovom momka najbolji strelac Isladske lige.
Znamo ... docekace poziv kad i ti i ja ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 20 dec 2018, 18:18

Milos Grozdanic iz Vojvodine isto potencijalni roden 1995 u Vrbasu
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
giannini
Postovi: 704
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la giannini » 20 dec 2018, 18:25

Salih1984 je napisao/la:Milos Grozdanic iz Vojvodine isto potencijalni roden 1995 u Vrbasu
zar on ima neke veze s bih

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 20 dec 2018, 18:47

giannini je napisao/la:
Salih1984 je napisao/la:Milos Grozdanic iz Vojvodine isto potencijalni roden 1995 u Vrbasu
zar on ima neke veze s bih
Jbg nisam siguran jel u Bosanskom Vrbasu ili u srpskom to sam zaboravio napisat
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la kobe24 » 20 dec 2018, 18:56

no rules je napisao/la: 1. U Gracanici se nikad nije vise i bolje treniralo , Doborac je unio nevjerovatan profesionalizam u ekipu !

2. Tore nije zabio ni jedan pogodak zato sto nije bio na terenu ni jednu sekundu ;) , ekipe slicne Derventi i sa drugom postavom pobjedjujemo ;)

3. Uvijek podrzavam podmladjivanje , ali ovo za Toreta za treniranje i njegov ucinak realno ne stoji ...

@ baltazar7
Druze nisam ga "predlozio" u A selekciju , nego u selekciju Lige i tu bi vjerovatno momak imao mjesto zbog svoje agresivnosti i pozitivne drskosti koja je neophodna za jednog modernog igraca...
1. Ja znam da je Damir uveo mnoge pozitivne promjene i da se to podiglo na jedan ozbiljniji level, ali opet on ne moze trenirati strogocu na covjeku s kojim je do jucer dijelio svlacionicu. Na stranu sto je to u svakom smislu relativno smijesan nivo i smijesna liga, koja je neuporediva sa svakom iole ozbiljnom ligom.

2. Moj komentar nije temeljen samo na osnovu zadnje utakmice. Njegove brojke tokom cijele sezone nisu vrijedne pomena. Covjek je bio klasa u svoje vrijeme, dominirao je na crti kako je htio i on se i ovakav s jednom nogom moze nositi s premijerligaskom 'elitom'. Meni je Muhamed jedan od nasih najdrazih rukometasa, ali je cinjenica da je covjek ispao iz forme, da nije ni na 50% nivoa koji se trazi u reprezentaciji. Nije moj problem sto si ti Gracanlija i sto te ozbiljno ponijela ta euforija zbog niza dobrih rezultata vaseg klupa, ali tvoje vidjenje ovoga je daleko od objektivnog. I sam Toromanovic je prije godinu-dvije rekao da je razlog njegovih losih igara u reprezentaciji nekvalitetno treniranje u francuskom klubu, za koji je on tad igrao. Bas me zanima koj je razlog sto sad ne moze zabiti vise od 3 gola, igrajuci protiv vrsnih rukometasa na bh terenima... :roll:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
giannini
Postovi: 704
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la giannini » 20 dec 2018, 21:26

Salih1984 je napisao/la:
giannini je napisao/la:
Salih1984 je napisao/la:Milos Grozdanic iz Vojvodine isto potencijalni roden 1995 u Vrbasu
zar on ima neke veze s bih
Jbg nisam siguran jel u Bosanskom Vrbasu ili u srpskom to sam zaboravio napisat
gdje ti je to

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 20 dec 2018, 22:53

Vec smo imali reprezentativca iz Vrbasa ;-)

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 20 dec 2018, 22:56

Odbio sam Hrvatsku i Srbiju, želio sam samo dres domovine
Redakcija 2 sedmice ago Ostalo 312 Views

Priča Senjanina Maglajlije počela je posljednjeg dana aprila 1968. u Goraždu. Grad na Drini krajem osamdesetih godina prošlog stoljeća talentirani rukometaš zamijenio je Banjom Lukom, pa onda odlazi u Beograd, zatim je uslijedio angažman u slavnoj Barceloni, nastupi u svjetski jakom Zagrebu…

Nakon bogate karijere, u kojoj je, između ostalog, osvojio KUP EHF-a (Borac) i Kup kupova (Barcelona), otisnuo se u trenerske vode. I to nakratko.

Nema kajanja

– Nemam više trenerskih ambicija. U rukometu sam ostao kao menadžer – kaže Maglajlija na početku razgovora za “Dnevni avaz”.

Kao vrhunski evropski pivot imao je otvorene ponude Hrvatske i Srbije da nastupa za njihove selekcije. No, Maglajlija nije imao dilema – želio je samo dres domovine.

– Da, imao samo pozive komšija, ali to, jednostavno, ne bi bilo prirodno. Davno sam odlučio da ću igrati za BiH, za svoju domovinu. Zbog te odluke sam sretan i nikad se nisam pokajao. Igrajući za BiH, imao sam satisfakciju što predstavljam svoju državu – ističe Maglajlija, koji živi u Zagrebu.

Radi u menadžerskoj agenciji “Festivus” za zastupanje igrača, pa je i dalje u rukometu. Pronađe vremena da dođe u domovinu.

– Turistički dolazim samo ljeti u rodno Goražde. U drugim dijelovima godine nastojim da meni dođu roditelji i brat – govori Maglajlija.

Reprezentaciju BiH prati i dalje redovito.

Solidan nivo

– Ako ćemo zanemariti sve ostalo, taj rukometni dio na solidnom mi je nivou. Generalno stojimo dobro, jer znam kako kotiramo u evropskim okvirima. Svi nas respektiraju, ozbiljna smo reprezentacija koju niko ne može razbiti u normalnim okolnostima. Svi bi nas htjeli za sparing partnere, a i rezultati su to pokazali u posljednje vrijeme – naglašava Maglajlija

Otac Esad piše monografiju o sinu

– Moj otac Esad piše monografiju o mojoj karijeri, u slici i riječi. Sve što on piše, prolazi kroz moje ruke kako bih to malo korigirao, tako da sam imao osvrt na sve. Svaka etapa karijere donijela je nešto novo u tom razvojnom putu. Goražde je bila početna platforma, pa Banja Luka, koja je bila ključna da me usmjeri u profesionalizam. Banja Luka puno mi je značila i za privatni život, jer mi je supruga Maja iz tog grada – riječi su Maglajlije.

Šuman radi sto poslova

– Ne bi nas bilo na mapi, kada je reprezentacija u pitanu, da nije Bilala Šumana.

Čovjek je na svojim leđima i sa svojim privatnim novcima, uz svoje prijatelje koji su pomagali finansijski i na druge načine, osigurao uvjete da reprezentacija igra. To nema nigdje na svijetu. Bilal radi sto poslova i kad treba voditi utakmicu, zablokira mu mozak – kaže Maglajlija.

52 utakmice za reprezentaciju Bosne i Hercegovine odigrao je Maglajlija.

Izvor: ****

Avatar
DaVinci
Postovi: 2842
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DaVinci » 20 dec 2018, 23:54

edinjo-bih je napisao/la:Šuman radi sto poslova

– Ne bi nas bilo na mapi, kada je reprezentacija u pitanu, da nije Bilala Šumana.

Čovjek je na svojim leđima i sa svojim privatnim novcima, uz svoje prijatelje koji su pomagali finansijski i na druge načine, osigurao uvjete da reprezentacija igra. To nema nigdje na svijetu. Bilal radi sto poslova i kad treba voditi utakmicu, zablokira mu mozak – kaže Maglajlija.

Izvor: ****
Maglajlija objasnio Sumana ... gasi mjesalicu i motaj kablove ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Salih1984 » 21 dec 2018, 02:12

Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 21 dec 2018, 06:18

edinjo-bih je napisao/la:Vec smo imali reprezentativca iz Vrbasa ;-)
https://www.b92.net/sport/rukomet/vesti ... _id=311135

Fagus501
Postovi: 485
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 21 dec 2018, 07:19

DaVinci je napisao/la:
edinjo-bih je napisao/la:Šuman radi sto poslova

– Ne bi nas bilo na mapi, kada je reprezentacija u pitanu, da nije Bilala Šumana.

Čovjek je na svojim leđima i sa svojim privatnim novcima, uz svoje prijatelje koji su pomagali finansijski i na druge načine, osigurao uvjete da reprezentacija igra. To nema nigdje na svijetu. Bilal radi sto poslova i kad treba voditi utakmicu, zablokira mu mozak – kaže Maglajlija.



Maglajlija objasnio Sumana ... gasi mjesalicu i motaj kablove ... :kafa:
Koje bolje upućen zna da je ovo Maglajlija reprezentacija koju on pravi od svoji igrača kojima je menadžer godinama.On Sumanu kaže koga će pozvati da ga on proda sada radi igrače tipa Vegar,Herceg da Bosna ima Dusebajeva Nebi ga pozvao jer mu nije menadžer ovaj smrad

Avatar
giannini
Postovi: 704
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la giannini » 21 dec 2018, 11:13

Salih1984 je napisao/la:Evo ti Bosanski Vrbas https://bs.m.wikipedia.org/wiki/Vrbas_(Donji_Vakuf)
:clap: aaaaaa :rol: :rol: :crazy:

zaboravio si zatvoriti zagradu :rol:
Zadnja izmjena: giannini, dana/u 21 dec 2018, 11:17, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la MElloo » 21 dec 2018, 11:16

Donji Vakuf je bio srbobran u ratu,nije nikad bio vrbas :mrgreen:

Avatar
giannini
Postovi: 704
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:43
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la giannini » 21 dec 2018, 11:25

MElloo je napisao/la:Donji Vakuf je bio srbobran u ratu,nije nikad bio vrbas :mrgreen:
kako nije, vidi link wikipedije :rol:

Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.