Nihad Đedović

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la dema » 18 okt 2010, 22:35

Nihad je veliki potencijal ako jedan Bosa Tanjevic vjeruju u njeg ako NBA skauti vjeruju u njeg pa daj onda to ovdje postoje veliki strucnjaci koji znaju bolje lik u bilo kojem sportu s 20 g je mlad igrac i smatra se potencijalom a ne nosiocem igre.Kosarkasi u NBA ne mogu dov prije 19g a iz Evrope u NBA skoro niko ne ide prije 22 ili 23 i s tim godinama cak dosta igraca dolazi s NCAA prema tome subjektivno misljenje je jedno i osjecaj sta je neko trebao uradit u karijeri ali cinjenice su da fizicki ljudsko tijelo dostize vrhunac od 25-30 tako da je pred njim samo da radi on nije na vrhuncu jos tako da najbolje tek slijedi.

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la neno#4 » 19 okt 2010, 01:08

dema je napisao/la:Nihad je veliki potencijal ako jedan Bosa Tanjevic vjeruju u njeg ako NBA skauti vjeruju u njeg pa daj onda to ovdje postoje veliki strucnjaci koji znaju bolje lik u bilo kojem sportu s 20 g je mlad igrac i smatra se potencijalom a ne nosiocem igre.Kosarkasi u NBA ne mogu dov prije 19g a iz Evrope u NBA skoro niko ne ide prije 22 ili 23 i s tim godinama cak dosta igraca dolazi s NCAA prema tome subjektivno misljenje je jedno i osjecaj sta je neko trebao uradit u karijeri ali cinjenice su da fizicki ljudsko tijelo dostize vrhunac od 25-30 tako da je pred njim samo da radi on nije na vrhuncu jos tako da najbolje tek slijedi.
Cekaj ti hoces meni da dokazes da sa 20 godina on ne treba da bude nosilac....
O cemu onda pricamo...

Nemoj da ti sad nabrajam kamaru igraca koji su poceli sa 19-20 godina da budu nosioci svojih ekipa...
Mi ovdje pricamo o vrhunskoj kosarci, jer Nihad je bio/jeste vrhunski talenat...
Pusti mi NBA sad, NBA je neki drugi par cipela...
Ne znam odakle ti to da fizicko tijelo dostigne vrhunac sa 25 - 30 godina...
Ako sad nema snage ja ne znam kada ce da ima..
Sada se pravi rezultat u ovim godinama...

Zapamti ovo sto cu da ti kazem sada...
Nihad Djedovic nikada nece postati vrhunski igrac i pored savrsenih fizickih predispozicija koje ima...
Zato sto jedan jedini razlog, a to je da nema glavu, tj. ne razmislja u igri...
To ne dolazi godinama, ili znas ili ne znas, trece nema...
A ja sam Nihada gledao itekako puno uzivo, sto na treningu sto na utakmicama....
Odgledao sam kamaru njegovih utakmica...
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la neno#4 » 19 okt 2010, 01:21

nerminh74 je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:
Ali je drugacije kada se igrac napravi, a drugacije kada mu das sansu....

Vidis ti sam kazes da je pogrijesio sto je otisao u Barsu, a onda ja kazem da nije sam odlucivao o tome, i ti potvrdis....Znaci nije njegova greska sto je bilo tu talova...Ja sam odlicno upucen u ovaj transfer jer je Nihadova majka radila sa mojim prvim komsijom :D :D :D :D ...

Pa cekaj, pusti mi te suplje bekovi obracaju paznju vise na odbranu, sta je sa sa Tripkom, sta je sa Kecmanom koji je krilo, ali igra na beku....Nije bas tako da bekovi igraju samo odbranu ;) ;) ;)

U ta doba kada je on trebao da ide, upitno bi bilo da li bi dobio sansu i gore, jer je Igor imao zagarantovane minute kao sto i sam znas...

Ali je cinjenica da bi vjerovatno dobio gore sansu prije nego u Barsi...

Ako sada odigra fino u EL, a imat ce sansu kao nikada u zivotu, moze on opet biti iznadprosjecan EL igrac..
kako mislis da je drugacije kada se napravi i probije igrac, ti mozes nauciti igraca da igra ali ga probiti je glavna stvar u sportu, pogledaj sta bi sa ugorvskim u ciboni koji je vazio za jednog od najvecih talenata u europi ili aleksandrova oni tekako znaju igrati, ali se nikada nisu probili iz raznih razloga (luda glava ugorovskog ili povrijede zbog preforsiranja aleksandrova)

upravo dobro pitanje sta je sa kecmanom i tepicem, cim su izasli iz partizanovog sistema izgubili se, a cim se vratio u partizanov sistem odmah je opet proigrao, dok to sa visokim igracima nije problem jer su oni za razliku od bekova nauceni pored sistema da igraju i individualno, dok bekoviu partizanu (sem plejeva kojoi mogu igrati jedan na jedan) 80% igraju iz izradjenih akcija sa puno blokova kako za sut, tako za ulaz a vrlo malo 1 na 1 igrom ili dribligom da izbore poziciju za sut

kazes upitno bi bilo dali bi dobio gore minutazu jer je rakocevic ima zagarantovani vrijeme, tacno ali opet bi bio barem back-up sa 10-15 min. igre sto u barci nije dobio jer basile je tada bio back-up i opet kasnije u drugoj polovici je rakocevic dobio kostatnu upalu misica radi preforsiranja misica, sto je uzrokovalo njegovo smanjenje minutaze gdje je nihad mogao dobiti sansu

a ako se vrati, a hoce jer jos je on mlad i ima ono sto od njega cini ono sto jeste tj. nevjerovatno samopouzdanje pa na njega nece toliko uticati ovaj nedostatak igre do sada i opetz ima da ljubi noge boksi zbog ove prilike i steta sto je nije dobio jos prosle godine kada ga je boksa trazio u feneru
Ne mozes uzimati Aleksandrova za primjer...Covjeka su povrede unistile...

Drugacije, je jer npr. Kecman o kojem pricamo je covjek koji je karijeru maltene napravio u Beopetrolu da bi dosao kod Duleta...Ili Tepic u Vojvodini..Ovdje je bilo samo rijec o sistemu...

Sto se tice drugog dijela, Kosta naucen da igra individualno, ma daj :D :D :D :D

I sam znas, da je Kosta dosao u Barsu samo zbog nedostatka visokih petica i iole prihvatljive cijene, plus cini mi se da mu je menadzer Misko...

Ali taj isti Kecman ima pazi sad osvojenu Euroligu, Grcko prvenstvo, onda Kup...
Taj period koji je on proveo gore, uzeo je najvecu lovu, igrao sa strasnim igracima u ekipi, bio dio europskog prvaka, koga interesuje sto u finalu nista nije odigrao, titula se pise 8-) 8-)

Sto se tice Tepica, covjek je u kanalu, ali covjek igra za PAO, najveci europski klub, igra za velike pare, clan je 4. repke na svijetu, 2. u Europi....Malo se to sve zaboravlja...Znaci igra, dio je igraca koji ulaze, to hocu da ti kazem..

A sto se tice mjesta u Tau, pa da li znas ko je bio back -up Igoru??

Tane sa Bosfora 8-) 8-) 8-)

Serkan Erdogan...
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

samson
Postovi: 2008
Pridružen/a: 10 feb 2010, 22:18
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la samson » 19 okt 2010, 01:31

"Zato sto jedan jedini razlog, a to je da nema glavu, tj. ne razmislja u igri...". Meni ovo bas nije bilo jasno u tvojem postu..

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la neno#4 » 19 okt 2010, 01:40

samson je napisao/la:"Zato sto jedan jedini razlog, a to je da nema glavu, tj. ne razmislja u igri...". Meni ovo bas nije bilo jasno u tvojem postu..
Nihad uvijek u igri, ima jedan viska potez, fudbalskim zargonom "ima pas viska", ovdje je to dribling viska, ili klasicno zabijanje u igraca...On se nerijetko zalijece i zabija u puno visocije igrace, misleci da ce da izadje kao pobjednik....

Godinama ce sazrijeti, godinama ce da dodje do rutine, ali da li ce tada biti kasno, vidjet cemo..

Meni je jedan igrac ovogodisnje repke pricao da Nihad ima problema u odbrani i da cesto ekipa ispasta zbog njega...Covjek mi kaze da je dosao slabiji za 30 posto nego je to bio prosle godine....

Sut je drugi problem, ionako cudnog luka i izbacaja, ali sut se da popraviti..Ne sumnjam ja da ce to ove godine puno bolje da izgleda....

Ja bih volio vise nego ista da Nihad uspije, poceo je u mom omiljenom klubu, veliki je radnik, izuzetno ga postujem...
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

samson
Postovi: 2008
Pridružen/a: 10 feb 2010, 22:18
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la samson » 19 okt 2010, 02:33

Sve to stoji, ali Nihad je jos relativno mlad. Pogrijesio je, jer je dugo cekao priliku u Barsi, kalio se u nekim nizerazrednim ekipama gdje igrac u njegovim godinama ne moze napredovati nego samo stagnirati. Trebao je vec prosle sezone podpisati za ekipu kao koja ce igrati jake utakmice. I, naravno, kod covjeka kao sto je Bosa. Ocekujem, da tek sad pocne da igra i napreduje kako zna..

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la neno#4 » 19 okt 2010, 02:39

samson je napisao/la:Sve to stoji, ali Nihad je jos relativno mlad. Pogrijesio je, jer je dugo cekao priliku u Barsi, kalio se u nekim nizerazrednim ekipama gdje igrac u njegovim godinama ne moze napredovati nego samo stagnirati. Trebao je vec prosle sezone podpisati za ekipu kao koja ce igrati jake utakmice. I, naravno, kod covjeka kao sto je Bosa. Ocekujem, da tek sad pocne da igra i napreduje kako zna..
Vidi, neupitna je jedna stvar, kao sto Nermin kaze on ce postati nesumnjivo korektan igrac....

Ja cu reci, iznadprosjecan, ali to nije ono sto sam ja licno ocekivao od njega...

Ja sam ocekivao od njega, sa onakvim fizickim predispozicijama, da sada iza sebe vec ima dvije sasvim korektne EL sezone...

Pa njemu je svojevremeno reper bio Riki Rubio, a Rubio je sada drugi svijet...

Slazem se da ima tu vise faktora, npr. da je Rubio Bosanac ne bi ni on tako nesto napravio i slicno...

Trebao je da potpise, ali da se on pita/pitao...
Odlicna je stvar sto je Bosa sada tu, da mu da dodatni vjetar u ledja....

Ova sezona mu je biti ili ne biti....
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

samson
Postovi: 2008
Pridružen/a: 10 feb 2010, 22:18
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la samson » 19 okt 2010, 02:48

I ja sam ocekivao, da ce odlaskom u Barsu jednostavno eksplodirati. Ocekivao sam da ce kroz godinu dana, dvije najvise, postepeno zamijeniti Lakovica ili Basile-a. Nisam ocekivao, da ce ih Barsa tako dugo zadrzati. On, da je bio postepeno forsiran bi danas sigurno imao ime u Europi, ali kao sto si rekao, on nije Rubio Spanac i mora se mnogo vise potruditi. Kao sto si rekao, ova sezona je prekretnica za njega..

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la dema » 19 okt 2010, 08:27

E sad me stvarno iznenadujes cuj odakle mi to pa to su osnove brate osnove tek poslije 25 g ljudsko tijelo dostize vrhunac daj se malo informisi pa ne bavi se lik klizanjem na ledu da mu bude vrhunac s 20g i daj vise mi je dosta da se sve poredi s Partizanom ok ljudi rade dobro s mladima i to je to,NBA je najbolja kosarka na svijetu i po njima se sve mjeri nijednom djetetu koje se bavi kosarkom nije cilj doc u euroligu vec u NBA jer su tamo najbolji.Sto ti imas svoje razloge sto ga ne volis sto si ti mislio da on mora vise to je tvoja stvar on s 20 nije nigdje zakasnio i daj mi nabroj par ekipa gdje je nosilac igrac s 20g glavni igrac znaci,za NBA ne mozes jer postoji mozda 1 ekipa u kojoj ce bit nosioc s 20g.Jos jedna stvar dobar si ti i sve to ali moras bit brate objektivan volit il ne volit nekog je ok,meni licno Teodosic nije drag igrac ali ne mogu rec da je los da mu fali ovo fali ono ili trebao je napravit vise.

Periodizacija .Teorija i metodologija treninga ,Tudor O Bompa,covjek je najbolji u svijetu za periodizaciju treninga mnogi profesori pisu knjige po ovoj.Strana 35 ,Vrhunska izvedba kod kosarkasa 22-28g s tim da vecina cak produze ovaj period do 31-32 neki i duze primjer Jordana i ostalih.
Eto pa da malo baratamo cinjenicama a ne osjecajima.

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la neno#4 » 19 okt 2010, 13:30

dema je napisao/la:E sad me stvarno iznenadujes cuj odakle mi to pa to su osnove brate osnove tek poslije 25 g ljudsko tijelo dostize vrhunac daj se malo informisi pa ne bavi se lik klizanjem na ledu da mu bude vrhunac s 20g i daj vise mi je dosta da se sve poredi s Partizanom ok ljudi rade dobro s mladima i to je to,NBA je najbolja kosarka na svijetu i po njima se sve mjeri nijednom djetetu koje se bavi kosarkom nije cilj doc u euroligu vec u NBA jer su tamo najbolji.Sto ti imas svoje razloge sto ga ne volis sto si ti mislio da on mora vise to je tvoja stvar on s 20 nije nigdje zakasnio i daj mi nabroj par ekipa gdje je nosilac igrac s 20g glavni igrac znaci,za NBA ne mozes jer postoji mozda 1 ekipa u kojoj ce bit nosioc s 20g.Jos jedna stvar dobar si ti i sve to ali moras bit brate objektivan volit il ne volit nekog je ok,meni licno Teodosic nije drag igrac ali ne mogu rec da je los da mu fali ovo fali ono ili trebao je napravit vise.

Periodizacija .Teorija i metodologija treninga ,Tudor O Bompa,covjek je najbolji u svijetu za periodizaciju treninga mnogi profesori pisu knjige po ovoj.Strana 35 ,Vrhunska izvedba kod kosarkasa 22-28g s tim da vecina cak produze ovaj period do 31-32 neki i duze primjer Jordana i ostalih.
Eto pa da malo baratamo cinjenicama a ne osjecajima.
Prije nego sto pocnemo ista pricati, da te samo pitam, koliko si ti puta u zivotu gledao Nihada gledao uzivo, samo mi to reci...
Druga stvar, ja da Nihada ne volim, pa to je stvarno ne znam sta da ti kazem, Nihad je poceo karijeru u mom najdrazem klubu, treba li pricati dalje...
Bravo majstore, znaci od 22. godine ;) ;) ;) ;)

Par ekipa gdje je nosilac igre igrac od 20 godina....

Barselona - Riki Rubio, vec drugu godinu zaredom...
Caja Laboral - Sa koliko godina je nosilac bio Spliter...
Olimpijakos - Jesi mozda gledao sinoc Olimpijakos, decko po imenu Kostas Papanikolaou, pocinje u prvoj petorci, '90 godiste...
Fener - Sa koliko godina su poceli Savas, Asik, Emir...
PAO - Nick Calathes, cini mi se da je '89...
Od ostalih mogu da se sjetim Geceviciusa, Bogdanovica...

Ovo je bilo samo taksativno pobrojano, da sada ne pregledam rostere bez potrebe...

Nemoj da se mijesas u moju diskusiju s Nerminom, kao prvo Nermin i ja se znamo sto preko privatnih poruka, plus sto imamo zajednickih prijatelja....

Ne treba tebe da interesuje sta ja s njim raspravljam i o kome...

Ja da ne volim Nihada ne bi isao i na prijateljske utakmice repke, gledao Bosnu i protiv Trilanda i protiv Vogosce...
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 19 okt 2010, 13:33

Sve to radis zato sto ne mozes Partizana gledati uzivo, pa eto, ajde pogledat cu tu Bosnu i tako. :P Sto covjeku bezveze lazes. Ne svidja ti se i nije ti se nikad ni svidjao. Mozda da je zavrsio u Partizanu... postao igrac. Ovo ono.
...Život za Široki...

amertiger
Postovi: 1346
Pridružen/a: 25 feb 2009, 18:44
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la amertiger » 19 okt 2010, 13:40

neno#4 je napisao/la:
samson je napisao/la:"Zato sto jedan jedini razlog, a to je da nema glavu, tj. ne razmislja u igri...". Meni ovo bas nije bilo jasno u tvojem postu..
1. Nihad uvijek u igri, ima jedan viska potez, fudbalskim zargonom "ima pas viska", ovdje je to dribling viska, ili klasicno zabijanje u igraca...On se nerijetko zalijece i zabija u puno visocije igrace, misleci da ce da izadje kao pobjednik....

Godinama ce sazrijeti, godinama ce da dodje do rutine, ali da li ce tada biti kasno, vidjet cemo..

2.Meni je jedan igrac ovogodisnje repke pricao da Nihad ima problema u odbrani i da cesto ekipa ispasta zbog njega...Covjek mi kaze da je dosao slabiji za 30 posto nego je to bio prosle godine....

Sut je drugi problem, ionako cudnog luka i izbacaja, ali sut se da popraviti..Ne sumnjam ja da ce to ove godine puno bolje da izgleda....

Ja bih volio vise nego ista da Nihad uspije, poceo je u mom omiljenom klubu, veliki je radnik, izuzetno ga postujem...

Ono prvo je ne iskustvo klasicno, mislim da je to ocigledno.

Drugo sto se tice odbrane, momak je pokretljiv zna igrati odbranu ali opet njegovo ispadanje u odbrani smatram ne iskustvom vise i zeljom da se iskaze i pokaze u sto boljem svjetlu

Ovo ostalo se da ispraviti jos, iako za sut nema jos puno vremena.

Naravno ovo njegovo ne iskustvo se moze tolerirati mozda jos godinu, max. dvije ali onda vise ne.

Nadam se da ce od njega biti nesto i da ce mu ova sezona biti prekretnica u karieri i da ce krenuti ka gore
Mes Que Un Club

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la dema » 19 okt 2010, 14:15

neno#4 je napisao/la:
dema je napisao/la:E sad me stvarno iznenadujes cuj odakle mi to pa to su osnove brate osnove tek poslije 25 g ljudsko tijelo dostize vrhunac daj se malo informisi pa ne bavi se lik klizanjem na ledu da mu bude vrhunac s 20g i daj vise mi je dosta da se sve poredi s Partizanom ok ljudi rade dobro s mladima i to je to,NBA je najbolja kosarka na svijetu i po njima se sve mjeri nijednom djetetu koje se bavi kosarkom nije cilj doc u euroligu vec u NBA jer su tamo najbolji.Sto ti imas svoje razloge sto ga ne volis sto si ti mislio da on mora vise to je tvoja stvar on s 20 nije nigdje zakasnio i daj mi nabroj par ekipa gdje je nosilac igrac s 20g glavni igrac znaci,za NBA ne mozes jer postoji mozda 1 ekipa u kojoj ce bit nosioc s 20g.Jos jedna stvar dobar si ti i sve to ali moras bit brate objektivan volit il ne volit nekog je ok,meni licno Teodosic nije drag igrac ali ne mogu rec da je los da mu fali ovo fali ono ili trebao je napravit vise.

Periodizacija .Teorija i metodologija treninga ,Tudor O Bompa,covjek je najbolji u svijetu za periodizaciju treninga mnogi profesori pisu knjige po ovoj.Strana 35 ,Vrhunska izvedba kod kosarkasa 22-28g s tim da vecina cak produze ovaj period do 31-32 neki i duze primjer Jordana i ostalih.
Eto pa da malo baratamo cinjenicama a ne osjecajima.
Prije nego sto pocnemo ista pricati, da te samo pitam, koliko si ti puta u zivotu gledao Nihada gledao uzivo, samo mi to reci...
Druga stvar, ja da Nihada ne volim, pa to je stvarno ne znam sta da ti kazem, Nihad je poceo karijeru u mom najdrazem klubu, treba li pricati dalje...
Bravo majstore, znaci od 22. godine ;) ;) ;) ;)

Par ekipa gdje je nosilac igre igrac od 20 godina....

Barselona - Riki Rubio, vec drugu godinu zaredom...
Caja Laboral - Sa koliko godina je nosilac bio Spliter...
Olimpijakos - Jesi mozda gledao sinoc Olimpijakos, decko po imenu Kostas Papanikolaou, pocinje u prvoj petorci, '90 godiste...
Fener - Sa koliko godina su poceli Savas, Asik, Emir...
PAO - Nick Calathes, cini mi se da je '89...
Od ostalih mogu da se sjetim Geceviciusa, Bogdanovica...

Ovo je bilo samo taksativno pobrojano, da sada ne pregledam rostere bez potrebe...

Nemoj da se mijesas u moju diskusiju s Nerminom, kao prvo Nermin i ja se znamo sto preko privatnih poruka, plus sto imamo zajednickih prijatelja....

Ne treba tebe da interesuje sta ja s njim raspravljam i o kome...

Ja da ne volim Nihada ne bi isao i na prijateljske utakmice repke, gledao Bosnu i protiv Trilanda i protiv Vogosce...
Nosilac igre Barse je Navaro jeli vidis mozda razliku u tome s toliko su poceli samo si tim potvrdio ono sto govorim i on pocinje ko i oni, s tim sto nosilac ekipe Olimiakosa nije taj momak on samo pocinje ko sto kazes ovi ostali su bar za 1g stariji a Spliter nije s 20 bio nosilac ekipe Caje sve i da jest sam si uvidio da to nije pravilo vec izuzetak tad se pocinje a ne bude nosilac.To ste je Nihad poceo karijeru u tvom klubu ne znaci nista jer stalno pises da je trebao ovo ili ono il ocekivao sam ovoliko ili onoliko i jako si uporan u tome.Sta bravo jeli ti vidis sta pise od 22-28 se ocukuju sto jew rijedak slucaj da je na vrhuncu s 23 nego vecinom s 28 jer je tad ipak imao iskustvo vise rada i to sto ti njemu zamjeras su boljke vecine mladih igraca.Sto se ljutis ja iznesoh cinjenice imam ih jos ja se ovim bavim na jedan drugi nacin ja nisam samo navijac.Ti s Nerminom drug na kafu pa vi sami ovdje kad god napises nesto sto mislim da nije tako ja cu reagovat ovo je javni forum prema tome posto ja iznosim cinjenice a ti ne onda ti smeta.Morao si ali morao si znat ovo za ljudsko tijelo to je osnova to je ne znam prva stvar koja se uci o sportskom treningu tako isto ima sportska medicina , pa se i tu nade dosta toga korisnog.
Mislio sam da si drukciji ti izgleda volis se samo raspravljat s onim koga mozes ubijedit da je onako kako ti mislis iako to ne mozes potkrijepit nicim.Ako bas toliko zelis reci ovdje javno sto ne zelis da ja reagujem na tvoje postove.

Avatar
mdss
Postovi: 2362
Pridružen/a: 08 sep 2009, 18:18
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la mdss » 19 okt 2010, 14:31

ljudi gledao sam utakmicu lotomatike u prvom kolu talijanske lige i djedovic je jako popravio sut posebno za 3 poena sa sto se tice ulazala pod kos u citavoj utakmici je napravio 2 tako da vise ne forsira taj segment igre al u napadu je igrao fantasticno u odbrani se moze jos popraviti ali smatram da ce ovu sezonu eksplodirti u lotomatici jer je vec postao nosioc nametnuo se treneru svojom kvalitetom :D :D
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la neno#4 » 19 okt 2010, 19:20

dema je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:
dema je napisao/la:E sad me stvarno iznenadujes cuj odakle mi to pa to su osnove brate osnove tek poslije 25 g ljudsko tijelo dostize vrhunac daj se malo informisi pa ne bavi se lik klizanjem na ledu da mu bude vrhunac s 20g i daj vise mi je dosta da se sve poredi s Partizanom ok ljudi rade dobro s mladima i to je to,NBA je najbolja kosarka na svijetu i po njima se sve mjeri nijednom djetetu koje se bavi kosarkom nije cilj doc u euroligu vec u NBA jer su tamo najbolji.Sto ti imas svoje razloge sto ga ne volis sto si ti mislio da on mora vise to je tvoja stvar on s 20 nije nigdje zakasnio i daj mi nabroj par ekipa gdje je nosilac igrac s 20g glavni igrac znaci,za NBA ne mozes jer postoji mozda 1 ekipa u kojoj ce bit nosioc s 20g.Jos jedna stvar dobar si ti i sve to ali moras bit brate objektivan volit il ne volit nekog je ok,meni licno Teodosic nije drag igrac ali ne mogu rec da je los da mu fali ovo fali ono ili trebao je napravit vise.

Periodizacija .Teorija i metodologija treninga ,Tudor O Bompa,covjek je najbolji u svijetu za periodizaciju treninga mnogi profesori pisu knjige po ovoj.Strana 35 ,Vrhunska izvedba kod kosarkasa 22-28g s tim da vecina cak produze ovaj period do 31-32 neki i duze primjer Jordana i ostalih.
Eto pa da malo baratamo cinjenicama a ne osjecajima.
Prije nego sto pocnemo ista pricati, da te samo pitam, koliko si ti puta u zivotu gledao Nihada gledao uzivo, samo mi to reci...
Druga stvar, ja da Nihada ne volim, pa to je stvarno ne znam sta da ti kazem, Nihad je poceo karijeru u mom najdrazem klubu, treba li pricati dalje...
Bravo majstore, znaci od 22. godine ;) ;) ;) ;)

Par ekipa gdje je nosilac igre igrac od 20 godina....

Barselona - Riki Rubio, vec drugu godinu zaredom...
Caja Laboral - Sa koliko godina je nosilac bio Spliter...
Olimpijakos - Jesi mozda gledao sinoc Olimpijakos, decko po imenu Kostas Papanikolaou, pocinje u prvoj petorci, '90 godiste...
Fener - Sa koliko godina su poceli Savas, Asik, Emir...
PAO - Nick Calathes, cini mi se da je '89...
Od ostalih mogu da se sjetim Geceviciusa, Bogdanovica...

Ovo je bilo samo taksativno pobrojano, da sada ne pregledam rostere bez potrebe...

Nemoj da se mijesas u moju diskusiju s Nerminom, kao prvo Nermin i ja se znamo sto preko privatnih poruka, plus sto imamo zajednickih prijatelja....

Ne treba tebe da interesuje sta ja s njim raspravljam i o kome...

Ja da ne volim Nihada ne bi isao i na prijateljske utakmice repke, gledao Bosnu i protiv Trilanda i protiv Vogosce...
Nosilac igre Barse je Navaro jeli vidis mozda razliku u tome s toliko su poceli samo si tim potvrdio ono sto govorim i on pocinje ko i oni, s tim sto nosilac ekipe Olimiakosa nije taj momak on samo pocinje ko sto kazes ovi ostali su bar za 1g stariji a Spliter nije s 20 bio nosilac ekipe Caje sve i da jest sam si uvidio da to nije pravilo vec izuzetak tad se pocinje a ne bude nosilac.To ste je Nihad poceo karijeru u tvom klubu ne znaci nista jer stalno pises da je trebao ovo ili ono il ocekivao sam ovoliko ili onoliko i jako si uporan u tome.Sta bravo jeli ti vidis sta pise od 22-28 se ocukuju sto jew rijedak slucaj da je na vrhuncu s 23 nego vecinom s 28 jer je tad ipak imao iskustvo vise rada i to sto ti njemu zamjeras su boljke vecine mladih igraca.Sto se ljutis ja iznesoh cinjenice imam ih jos ja se ovim bavim na jedan drugi nacin ja nisam samo navijac.Ti s Nerminom drug na kafu pa vi sami ovdje kad god napises nesto sto mislim da nije tako ja cu reagovat ovo je javni forum prema tome posto ja iznosim cinjenice a ti ne onda ti smeta.Morao si ali morao si znat ovo za ljudsko tijelo to je osnova to je ne znam prva stvar koja se uci o sportskom treningu tako isto ima sportska medicina , pa se i tu nade dosta toga korisnog.
Mislio sam da si drukciji ti izgleda volis se samo raspravljat s onim koga mozes ubijedit da je onako kako ti mislis iako to ne mozes potkrijepit nicim.Ako bas toliko zelis reci ovdje javno sto ne zelis da ja reagujem na tvoje postove.
Razlikujes li ti nosioca igre na jednoj poziciji...Ko pocinje u petorci Barse, jel' mozda Viktor Sada ili Jaka Lakovic...
Kakve to ima veze sto nije primarna opcija u napadu, kada ce Papanikolau da kida..

To sto je Nihad poceo igrati u mom klubu znaci itekako puno, jos mi nisi odgovorio koliko si puta Nihada uzivo gledao...Sta se stidis reci, da nisi nikako gledao...Cini mi se da si ti napisao od 25 -30 godina, a ne od 22 - 28...

Samo se ti bavi, nemam ja nista protiv toga, ja se npr. bavim ekonomijom pa nikom ne prosipam price sta sam i kako sam...

Te cinjenice koje si ti iznio, odnosno uhvatio se za par primjera, sto nisi sve uzeo...Hoces da mi kazes da Tiago nije postao nosilac kada je Scola otisao u NBA :D :D :D :D ...Daj, onda ti ocigledno nisi gledao EL...

Kao prvo ja sam vise stvari iznio tacnih na ovaj forum nego sto ces ti ikada...Pogledaj npr. pocetke Mirzine teme, kada sam pricao da ni ove godine nece igrati za repku, i svadjao se sa pola foruma...

Nemam ja potrebe da se ubjedjujem s nekim, a i ti uvijek kada imas nesto meni da kazes repliciraj na moj post, a ne hinjski, poslije mog posta....

I da, ja ako imam diskusiju sa Nerminom nemas ti tu sta da pricas....To je moja i njegova stvar......Repliciranje njegovih/mojih postova na moje/njegove je nasa stvar....
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la neno#4 » 19 okt 2010, 19:32

ŠB_Fidelis je napisao/la:Sve to radis zato sto ne mozes Partizana gledati uzivo, pa eto, ajde pogledat cu tu Bosnu i tako. :P Sto covjeku bezveze lazes. Ne svidja ti se i nije ti se nikad ni svidjao. Mozda da je zavrsio u Partizanu... postao igrac. Ovo ono.
Hahahaha, koji si ti ludjak, samo bezveze dolijevas ulje na vatru....

Nekada ce Bosna opet da vas dobije, nekada :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la dema » 19 okt 2010, 20:05

Ti ne znas neke stvari pa vrijedas to ciji su postovi tacniji se vidi Nihada sam gledao uzivo nekoliko puta sto u repki sto u Bosni ali to i nije bitno jer se neko moze posnatrat i na viideu ili tv i uvidjet potencijal ili njegove dobre ili lose strane,uopste to sto se ti bavis ekonomijom mene ne zanima.To da ne znas osnovne stvari iz Sportskog treninga osnovno da je po tebi covjek na vrhuncu s 20g je eto daj mi samo nadi jos jednog forumasa ili sportistu koji ce se slozit s tobom.
Ne hvataj se sad za to rekao si nosioc igre a ne nosioc na svojoj poziciji znaci i to sam dokazao.OD 25-30 je uopsteno to sam napisao za ljudsko tijelo alo a specificno ide za ostale sportove pa sam ti konkretno naveo dokaz za doticni sport,koji je izmisljen i najbolji je na americkom kontinentu a ne u europi.
Spliter jest bio nosioc ali ne sa 20 opet izvrces nes a nemas dokaze.
Tvoje tacne stvari smo vidjeli i tvoja predvidanja.
Opet uvreda hvala ti sad sam i hinja danas sam bio naivan opet predvidas buducnost Nihad nikad nece bit vrhunski igrac ,te ja necu nikad iznijet vise tacnih informacija od tebe pa u svakoj raspravi s tobom sam iznio vise istinitih cinjenica,dokaza,kako god hoces.Ti se bavis predvidanjem i ocjenjivanjem dok ja poznajem jos neke stvari.
KAD covjek nema argumentaciju a zeli da je po njegovom onda on vrijeda ti je prvi znak slabosti i nedostatka tolerancije uletio si na Nba temu s recenicom tipa CSKA dobila nba team dule mag i tako to jesam li reagovao nisam.Jeli to bila tvoja zelja da nam nes dokazes ono sto tvrdis da europljani su dobri skoro ko i Nba jesam reagovao ne nisam.
Nemoj mislit da mi ti mozes zabranit sta cu pisat i kad i na koji post.

Iznio si to dosta tacnih ali dosta i netacnih i nisi nepogresiv ko ni bilo ko.

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la neno#4 » 19 okt 2010, 20:32

dema je napisao/la:Ti ne znas neke stvari pa vrijedas to ciji su postovi tacniji se vidi Nihada sam gledao uzivo nekoliko puta sto u repki sto u Bosni ali to i nije bitno jer se neko moze posnatrat i na viideu ili tv i uvidjet potencijal ili njegove dobre ili lose strane,uopste to sto se ti bavis ekonomijom mene ne zanima.To da ne znas osnovne stvari iz Sportskog treninga osnovno da je po tebi covjek na vrhuncu s 20g je eto daj mi samo nadi jos jednog forumasa ili sportistu koji ce se slozit s tobom.
Ne hvataj se sad za to rekao si nosioc igre a ne nosioc na svojoj poziciji znaci i to sam dokazao.OD 25-30 je uopsteno to sam napisao za ljudsko tijelo alo a specificno ide za ostale sportove pa sam ti konkretno naveo dokaz za doticni sport,koji je izmisljen i najbolji je na americkom kontinentu a ne u europi.
Spliter jest bio nosioc ali ne sa 20 opet izvrces nes a nemas dokaze.
Tvoje tacne stvari smo vidjeli i tvoja predvidanja.
Opet uvreda hvala ti sad sam i hinja danas sam bio naivan opet predvidas buducnost Nihad nikad nece bit vrhunski igrac ,te ja necu nikad iznijet vise tacnih informacija od tebe pa u svakoj raspravi s tobom sam iznio vise istinitih cinjenica,dokaza,kako god hoces.Ti se bavis predvidanjem i ocjenjivanjem dok ja poznajem jos neke stvari.
KAD covjek nema argumentaciju a zeli da je po njegovom onda on vrijeda ti je prvi znak slabosti i nedostatka tolerancije uletio si na Nba temu s recenicom tipa CSKA dobila nba team dule mag i tako to jesam li reagovao nisam.Jeli to bila tvoja zelja da nam nes dokazes ono sto tvrdis da europljani su dobri skoro ko i Nba jesam reagovao ne nisam.
Nemoj mislit da mi ti mozes zabranit sta cu pisat i kad i na koji post.

Iznio si to dosta tacnih ali dosta i netacnih i nisi nepogresiv ko ni bilo ko.
Svi koji nesto rade i grijese...
Ne da sam iznio tacnih informacija nego ih je bilo 90 posto tacnih...

Mene ne zanima sto se ti bavis tom vrstom posla, kao sportska medicina, ovo ono...To meni nista ne dokazuje, to mozes nekom drugom da pricas...

Cuj ne hvataj se, je li ti meni hoces da kazes da Riki Rubio nije nosilac igre u Barsi :o :o :o Da nije bio prvi play aktuelnog europskog i svjetskog prvaka...Ma ne, nije 8-) 8-) 8-) 8-)

Znas li ti koje je Spliter godiste, molim te proguglaj malo, ako vec ne znas...Posjeti sajt EL, i vidi...Pogledaj kada je covjek postao prvi igrac ekipe....

U ovom trenutku me ne zanima NBA o cemu ti citavo vrijeme pricas, nego mene iskljucivo zanima EL, imas temu NBA pa tamo pisi....

To sto sam ja uletio na temu NBA i napisao to....Da ti mozda nemas neko autorsko pravo na NBA slucajno...I ne znam zasto si se nasao uvrijedjen kada sam ja to rekao...Tebe ni u najavi niko nije spomenuo.....

Ti si se ukljucio na ovaj forum nesto kasnije, i nisi pratio neke stvari prije, tako da, tvoja je stvar sto hoces da nam pokazes/dokazes kako si ti strucnjak za sport....
A ja cu da ti kazem da ja to nisam, ja sam covjek koji prati kosarku, voli kosarku kao i ostale sportove...

Potvrda moje vrijednosti su poruke koje primam u inbox, gdje me ljudi sa kosarka. hr, i kosarka. rs zovu da pisem i kod njih....
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la nerminh74 » 19 okt 2010, 20:34

neno#4 je napisao/la:Ne mozes uzimati Aleksandrova za primjer...Covjeka su povrede unistile...
zasto ne on je najbolji primjer kako igrac sagori pretjerani forsiranjem sto dovodi do brojnih povrijeda, a imao je predispozicije da bude medju naboljim igracima svijeta
neno#4 je napisao/la:Drugacije, je jer npr. Kecman o kojem pricamo je covjek koji je karijeru maltene napravio u Beopetrolu da bi dosao kod Duleta...Ili Tepic u Vojvodini..Ovdje je bilo samo rijec o sistemu...
pa naravno da je rijec o sistemu, upravo to govorim, da je nihad otisao u partizan postao bi dio sistema i samim tim limitiran igrac, dobar igrac, ali ukalupljen igrac za samo jedan nacin igre
neno#4 je napisao/la:Sto se tice drugog dijela, Kosta naucen da igra individualno, ma daj :D :D :D :D
hoces da kazes da on nezna igrati ledjima kosu (ne odlicno, ali poprilicno solidno), da nezna poprilicno solidan ulaz za centra njegove visine ili da nezna varkom izgraditi poziciju za cist sut sa poludistance, a sve sam to ja vidio kako u partizanu tako u pamesi/valenci
neno#4 je napisao/la:Ali taj isti Kecman ima pazi sad osvojenu Euroligu, Grcko prvenstvo, onda Kup...
Taj period koji je on proveo gore, uzeo je najvecu lovu, igrao sa strasnim igracima u ekipi, bio dio europskog prvaka, koga interesuje sto u finalu nista nije odigrao, titula se pise 8-) 8-)

Sto se tice Tepica, covjek je u kanalu, ali covjek igra za PAO, najveci europski klub, igra za velike pare, clan je 4. repke na svijetu, 2. u Europi....Malo se to sve zaboravlja...Znaci igra, dio je igraca koji ulaze, to hocu da ti kazem..
pazi ovdje ja nepricam o novcu jer to on ima i u barci istina manje od ove dvojice, ali bas zato sto su ova dvojica imali sansu koju upravo nije imao nihad i opet su nakaraju ukalupljeni na jedan nacin igre pa se gube u ekipama koje imaju siroku lepezu taktika kako u napadu tako u odbrani, upravo je u tome poenta da se on nebi razvio upotpunosti u partizanu
neno#4 je napisao/la:A sto se tice mjesta u Tau, pa da li znas ko je bio back -up Igoru??

Tane sa Bosfora 8-) 8-) 8-)

Serkan Erdogan...
nihad je presao 2007/8 u barcu, a erdogan je te sezone presao u EFES

neno#4 je napisao/la:Nihad uvijek u igri, ima jedan viska potez, fudbalskim zargonom "ima pas viska", ovdje je to dribling viska, ili klasicno zabijanje u igraca...On se nerijetko zalijece i zabija u puno visocije igrace, misleci da ce da izadje kao pobjednik....

Godinama ce sazrijeti, godinama ce da dodje do rutine, ali da li ce tada biti kasno, vidjet cemo..

Meni je jedan igrac ovogodisnje repke pricao da Nihad ima problema u odbrani i da cesto ekipa ispasta zbog njega...Covjek mi kaze da je dosao slabiji za 30 posto nego je to bio prosle godine....
ovo je istina i to se slazem

neno#4 je napisao/la:Barselona - Riki Rubio, vec drugu godinu zaredom...
Caja Laboral - Sa koliko godina je nosilac bio Spliter...
Olimpijakos - Jesi mozda gledao sinoc Olimpijakos, decko po imenu Kostas Papanikolaou, pocinje u prvoj petorci, '90 godiste...
Fener - Sa koliko godina su poceli Savas, Asik, Emir...
PAO - Nick Calathes, cini mi se da je '89...
Od ostalih mogu da se sjetim Geceviciusa, Bogdanovica...

Ovo je bilo samo taksativno pobrojano, da sada ne pregledam rostere bez potrebe...
izvini neno ali mjesas pojam prvotimac i nosioc, rubio ni bio niti je ni sada nosioc barce, to je navarro
spliter kada je zaigrao bio je nosioc skola, pa onda prigioni irakocevic, tek od pretprosle sezone je nosioc
...
znaci oni su prvotimci, ne nosioci i i ja mislim da od 22-28 godina ti postajes jedan od 2-3 koji nose klub i sto se tice nihada summa summare on i njegov otac (koji je usput veliki ters) su pogrijesili sto su se dali nagovoriti od miska-dine & co da ode u barcu umjesto da je otisao u TAU gdje je mogao redom raditi sa perasovice, maljkovicem i spahijom tj. izvrsnim trenerima za mlade igrace sa nasih prostora, pa zatim sa tiraninom ivanovicem koji bi ga ocvrsnuo kao sto sad radi sa mirzom i koji upravo profitira od rada sa navedenim
neno#4 je napisao/la:Nemoj da se mijesas u moju diskusiju s Nerminom, kao prvo Nermin i ja se znamo sto preko privatnih poruka, plus sto imamo zajednickih prijatelja....

Ne treba tebe da interesuje sta ja s njim raspravljam i o kome...
istina ja i neno imamo istoriu diskusije i virtualnog prijateljstva, obojica se razumijemo u kosarku (ja malo vise tehnicki, neno vise uopsteno) ti vise vatreno i mladalacki, ja sa malo vise zivotnog iskustv gledam neke stvari, ali opet neno nemozes biti tako ostar, ovo je ipak forum i tu je svaka diskusija otvorena

mada moram priznati da me cesto naljuti cinjenica da te mnogi apsolutno bezrazlozno napadaju kada nesto objektivno sagledas (mada na primjeru partizana nisi bas cesto objektivan, ali sada je dule presao u CSKA pa ocekujem malu promjenu urazmisljanju) neke stvari, pa povrsno citaju sta pises i brzopleto zakljuuju da samo kritikujes nase, a meni (i jos nekima koji te poznaju) je tako ocigledno da si veliki patriota i da obozavas KK Bosna

a stvarno mi nije jasno sto se nemoze diskusija voditi na konstruktivan nacin sto mora sve preci u uvrijede, sto radine ne pokusate argumentovati svoje teze, a ako to neko ne prihvata sto ne pokusate za promijenu uvaziti tudje misljenje bez mjenjanja vlastitog stava
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Nihad Đedović

Post Postao/la neno#4 » 19 okt 2010, 20:42

Nermine, ti meni historijat napisa :D :D :D :D :D
Ali kao i obicno mi imamo slicna misljenja, slicna razmisljanja, dijelimo sve informacije i preko PP...
Samo cu da ti repliciram na jedan dio...
Nosioci igre, uhvatili smo se toga....

U ekipi uvijek postoji jedan kljucni igrac, u primjeru Barse je to Navarro, ali itekako vazan saraf je Riki Rubio, komanduje odbranom, daje tempo, daje energiju, i slicno...Barsa ne bi sigurno onako lahko dosla do titule da nije Rubio igrao onako..

Za Serkana si upravu, ja sam pogrijesio....
Slazem se u potpunosti da je Nihad otisao gore, da bi uspio puno vise...

Ali, hebi ga vise faktora je uticalo tu, po meni najvise ovaj famozni duo kojeg spominjemo...

I da, imas PP :D :D :D

A to sto me napadaju i sam znas da sam se odbranio puno vise puta...
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.