Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 24 dec 2018, 16:54



Chief :D

jasta
Postovi: 1726
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la jasta » 24 dec 2018, 18:16

Poslije one prve katastrofe protiv M Gasola kao da je izgubio samopouzdanje. Redovno je na oko 10 tak poena. Nema ni šuteva nešto mnogo, a nema ni akcija za njega. Daleko od utiska sa pocetka da je drugi igrač ovog tima. Nit se saigraci niti trener, a u zadnje vrijeme niti Jusuf ne ponasa tako. Popravio je odbranu, koja je ionako uvijek barem solidna, vidljivo je agresivniji, i popravio je broj asistencija. Pokusava biti timski igrac u ekipi gdje svaki (skoro) pojedinac igra za sebe. Iskreno vise mi se svidja onaj Juka sa pocetka sezone. Ovako mnogo radi za tim a taj tim mu nista ne vraca. Ne bi volio da postane iskljucivo radni igrac.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BosniaBoston » 24 dec 2018, 18:47

jasta je napisao/la:Poslije one prve katastrofe protiv M Gasola kao da je izgubio samopouzdanje. Redovno je na oko 10 tak poena. Nema ni šuteva nešto mnogo, a nema ni akcija za njega. Daleko od utiska sa pocetka da je drugi igrač ovog tima. Nit se saigraci niti trener, a u zadnje vrijeme niti Jusuf ne ponasa tako. Popravio je odbranu, koja je ionako uvijek barem solidna, vidljivo je agresivniji, i popravio je broj asistencija. Pokusava biti timski igrac u ekipi gdje svaki (skoro) pojedinac igra za sebe. Iskreno vise mi se svidja onaj Juka sa pocetka sezone. Ovako mnogo radi za tim a taj tim mu nista ne vraca. Ne bi volio da postane iskljucivo radni igrac.
Oni su njega izmanipulisali u portlandu,rekli mu eh jusufe ti ces igrat odbranu i kad je potpisivao ugovor rekli mu nisi dovoljno uradio u napadu,niko te nece evo ti 12 mil.Mora pocet glumit facu ako hoce ista postici
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 25 dec 2018, 09:27

Gledam hajlajtse Zubcevih poena iz zadnja dva meca i vidim da se momak u 90% situacija u samom srcu reketa odlucuje na kucanje (zato i ima ovako dobre procente suta). To je nesto sto bi Nurkic definitivno trebao raditi i 'prepisati' od njega. Sa onakvom konstitucijom, svako mekano polaganje na metar od kosa je ravno samoubistvu.



"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Nemanja86 » 25 dec 2018, 10:46

Zupcu je lakše jer ima oko sebe igrače koji su svjesni da pored njih postoji neko još... LeBron i Lonzo posebno.

CJ i Dame su ipak score first igrači, i njima su 1, 2 i 3 opcija da završe akciju sami, pa možda tek 4 opcija da obrate pažnju ima li nekoga u reketu

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AshburtonG » 25 dec 2018, 11:29

Zubac je svjestan svojih mogucnosti, a i limita. Jusuf sa druge strane cesto ne iskoristava svoje mogucnosti, nego dopusta da svaka ekipa sa dobrim vodjenjem eksponira te njegove nedostatke. Zbog toga on cesto ostaje bez minuta, kada se lome tekme. Kazu ne moze pratit moderne centre, a dajem ruku da je pokretljiviji i agilniji od Leonarda koji redovno zavrsava tekme u paru sa Zachom.

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 25 dec 2018, 11:37

Ko je Zubac?

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BosniaBoston » 25 dec 2018, 12:19

COYS je napisao/la:Ko je Zubac?
Anonimus koji je odigrao u karijeri 3 tekme da valja,a sad ga usporedjuju sa jusufom
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 25 dec 2018, 12:47

Ako si ogranicen do te mjere da moj post shvatis kao uporedjivanje treceg centra Lakersa sa startnim centrom Blazersa, onda to nije moj problem...

Nemanja, sve to stoji, ali ljudi koji redovno prate Jusufa znaju o cemu pricam. On nerijetko ciste situacije za kucanje pokusava zavrsiti polaganjem. Mene recimo posebno nervira kada ide da polozi na drugi obruc, jer u tim situacijama u najboljem slucaju uglavnom moze izvuci tek dva bacanja.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
StevieFranchise
Postovi: 502
Pridružen/a: 28 okt 2018, 03:16
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la StevieFranchise » 26 dec 2018, 04:57

Ovaj floater mu je uvijek prekratak, ne znam zašto ga i dalje pokušava. :nene:
“America has only three cities: New York, San Francisco, and New Orleans. Everywhere else is Cleveland.”

Avatar
theKuPuS
Postovi: 1142
Pridružen/a: 23 avg 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la theKuPuS » 26 dec 2018, 05:20

Dva skoka i dva faula za 8 minuta. Da vidimo dalje.

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 26 dec 2018, 05:25

CJ opet divlja

Avatar
StevieFranchise
Postovi: 502
Pridružen/a: 28 okt 2018, 03:16
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la StevieFranchise » 26 dec 2018, 05:41

Juka je otac naivnih faulova. :bow: :bow:
“America has only three cities: New York, San Francisco, and New Orleans. Everywhere else is Cleveland.”

Avatar
theKuPuS
Postovi: 1142
Pridružen/a: 23 avg 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la theKuPuS » 26 dec 2018, 05:42

Opet neće igrati do pred kraj četvrte, k'o da gledam.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la babino » 26 dec 2018, 05:58

upalis stream i prvo sto vidis je jusufovo fulanje zicera, kojeg bi btw i vrabac zakucao, nakon toga pravis levatski 3. faul.
poslije ih ovi ubise tricama ko i neki dan kod kuce.

sta je lillard Bogu zgrijesio pa da igra kosarku sa ovim levatima.
oni doslovno imaju njega, dva poluigraca u nurkicu i cj-u, te ostale levate.
nurkic nekonstantan do bola, cj divljak na kvadrat koji se rijetko vidja- a belaj sto je umisljen da je neka zvijezda.
Mo fula polaganja-kako mrtav igrac, aminu gluho bilo-nedo Bog ni Sparsima:-), ova dva centra sa klupe su mi vise nekako za kecere po ponasanju i gestikulacijama.

smijesna ekipa, divlja kosarka, preplaceni igraci.
oni ako i udju u play off, a nisam bas siguran po ovom kako igraju, potpuno nebitno ko je protivnik, noga je odmah.

Boze sacuvaj, koji pocetak 3/4..gasi mjesalicu...

jasta
Postovi: 1726
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la jasta » 26 dec 2018, 06:22

Njegov najveci je problem u glavi izgleda. Nerijetko voli glumiti neku zvijer a to nije ni u okvirima svoje ekipe a kamoli lige.

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 26 dec 2018, 06:27

Mislio sam da juka napravio iskorak ove sezone, al previše je ovih tekmi gdje je šut 1-15, 2-8, 1-7 itd... Kriminalno da je trice sutao a ne kad pričamo o centru.
Postavlja se pitanje da li će ikada biti igrač za nešto više, greb ga pomisliš početkom sezone evo ga to je to, Jes al u q....

Avatar
StevieFranchise
Postovi: 502
Pridružen/a: 28 okt 2018, 03:16
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la StevieFranchise » 26 dec 2018, 07:08

Ne znam, previše je ovo mlako za čovjeka od 124 kg, nikog ne može pomjeriti u reketu, sve neki pokušaji polaganja i bježanje od zakucavanja (da ne pominjem nes(p)retni floater i neefikasni mid-range). Svi očekujemo breakout sezonu od njega ali izgleda ne može bez očajne forme u trećini iste (kao na početku prošle sezone). Većinu utakmica i dalje provodi igrajući sam protiv sebe a ne protiv startnog centra protivnika. Nadam se boljem ali zasad ne obećava. :bih:
“America has only three cities: New York, San Francisco, and New Orleans. Everywhere else is Cleveland.”

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 26 dec 2018, 10:48

Zadnjih 7-8 utakmica je ispao iz ofazivnog ritma, ali imam osjecaj da ima i kod njega frustracije. Mnoge stvari koje su radili sa pocetka sezone vise ne rade, sad je ponovo vise na vrhu reketa bilo da distribuira loptu, bilo da blokovima otvara suteve cju i lillardu. PnR skoro vise i ne igraju na juku, a to je prosle godine sjajno funkcionisalo. ne spustaju mu skoro nikako loptu u reket kada se izbori za poziciju, najcesce je dobije visoko, pa mora da se trosi i i ugurava protivnika pod kos. Relativno je mali fokus na njega u napadu trenutno, manji u svakom sl nego je to bilo na pocetku sezone, a da li je forma pala kao posljedica toga ili je slaba forma uzrok te igre, to je tesko reci, no meni se cini da je oboje.

Gledam Rubia i kontam, kako bi mu legao takav play. Generalno Portland igra jako lose, vrlo malo je timske kosarke trenutno kod njih, to vidi svako ko pogleda tekmu i golim oko, a i statistika podrzava tu tvrdnju jer su 28i u ligi. Nurkica su degradirali u igraca koji bukvalno pravi screen assiste onoj dvojici da se ispucavaju, ja ne znam zaista kako Stotts misli takvim sistemom igre napraviti nesto. Bilo bi dobro da ide negdje na zimu jer ovaj Portland je brod koji je poceo da tone, a Jusuf ima sjajan ugovor i bice zainteresovanih.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 28 dec 2018, 03:16

Ustadoh da gledam blowout :shifty:


Edit: Dobar!

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Xenophon i 15 gostiju.