Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
IlPrincipino
Postovi: 4705
Pridružen/a: 08 dec 2011, 17:43
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la IlPrincipino » 29 dec 2018, 21:25

Koja li samo po redu pobjeda na guzove? Jedi gov*na MAX!
C’e una stella al cielo che indica il cammino, forza Juve vincere e’ il tuo destino.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
It is never too late to be what you might have been. -George Eliot

Avatar
Pogba
Postovi: 19682
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la Pogba » 29 dec 2018, 21:37

:mrgreen:
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la Gefufna » 29 dec 2018, 22:53

ODLAZI UBLEHO !

GATTUSO IN !
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12645
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la Mig_Mig » 29 dec 2018, 22:57

Daj nek neko postavi onaj prodor Coste :rol: Tugo moja ko nam igra, lik jos nije saznao da ima desnu nogu.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la Marvin » 30 dec 2018, 06:22

Gefufna je napisao/la:ODLAZI UBLEHO !

GATTUSO IN !
:stop: Ja vec razvio u detalje 73 ofanzivne sheme a ti prizivas Gattusa?

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la Gefufna » 30 dec 2018, 15:57

ALLEGRI MERDA
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3989
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la Juventinisimo » 30 dec 2018, 16:05

Marvin je napisao/la:
Gefufna je napisao/la:ODLAZI UBLEHO !

GATTUSO IN !
:stop: Ja vec razvio u detalje 73 ofanzivne sheme a ti prizivas Gattusa?
Znaci samo Jose Mourino dolazi u obzir..mozda Conte..oba slobodni, oba izvrsni u ofazivnim shemama.. :mrgreen:

Zizu ni pod razno...ko bi onu Realovu patnju gledao u Juventusu.. :P
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
dinoo
Postovi: 4826
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la dinoo » 30 dec 2018, 17:16

Liga sampiona je precijenjeno takmicenje, murinjo,di mateo, zidane...svi osvajali ls a realno nista drugo u karijeri nemaju osvojeno. Pravo takmicenje je serie a, i tu se kvalitet vidi. Ls je samo samo trenutni trend i nista posebno ne predstavlja pravim i okorjelim navijacima.

Eto, sad mi je sve lakse i sve mi se poslozilo, sve je u glavi i moc svijesti je kljucna stvar da se odrede pravi ciljevi.

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la Marvin » 30 dec 2018, 18:27

Juventinisimo je napisao/la:
Marvin je napisao/la:
Gefufna je napisao/la:ODLAZI UBLEHO !

GATTUSO IN !
:stop: Ja vec razvio u detalje 73 ofanzivne sheme a ti prizivas Gattusa?
Znaci samo Jose Mourino dolazi u obzir..mozda Conte..oba slobodni, oba izvrsni u ofazivnim shemama.. :mrgreen:

Zizu ni pod razno...ko bi onu Realovu patnju gledao u Juventusu.. :P

Juventusu treba LP. Pisanje po seriji A nije vise zanimljivo. Aosolutno sam siguran da bi trenutni igracki kadar Juventusa uzeo seriju a bez trenera.
A Zizu... Da se tu diskutovati. Ali se svede na rezultate. Bil Juve uzeo spaniju pored Barce i Atletika?
Zizu je uzeo 3 LP zaredom,nasamarao Maxa u finalu jednostavnim iskoristavanjem brainfarta ovog sa Barzom na beku pa opet u Torinu 3-0. Doduse u uzvratu je sudija **** stvar...
Tesko je reci da je nedokazan trener,dalje Zizu nije Pep,i Zizu zna taktizirati ali sigurno ne bi pod njim gledali ovo sto gledamo. Igrali bi otvorenije,konkretnije i sigurno imali vece sanse za osvajanjem LP a utakmice lige protiv Crotonea i Spala bi bile kudikamo zanimljivije :mrgreen:

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3989
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la Juventinisimo » 30 dec 2018, 18:35

Zizu dolazi poslija maxa.
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
Burberry46
Postovi: 4644
Pridružen/a: 20 okt 2011, 18:39
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la Burberry46 » 30 dec 2018, 19:31

Meni ce uvijek biti zanimljivo da Juve osvaja trofeje, nikad ne moze dosaditi.

Zizu ce kad tad biti trener Juventusa
1946

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
IlPrincipino
Postovi: 4705
Pridružen/a: 08 dec 2011, 17:43
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la IlPrincipino » 30 dec 2018, 21:18

Imamo takve dvije postave da bi trebali da šamaramo sto na sat svakog protivnika i u Serie A i u Ligi Prvaka.

A ne nama u najjacem sastavu Ronaldo protiv Parme u nasem sesnaestercu jer cuvamo rezultat. I tako u vecini utakmica ove sezone.

Smijesno ba.

Da li ste pogledali intervju Pepa pred zadnju ligasku utakmicu Citija?
C’e una stella al cielo che indica il cammino, forza Juve vincere e’ il tuo destino.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
It is never too late to be what you might have been. -George Eliot

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la Marvin » 30 dec 2018, 21:41

IlPrincipino je napisao/la: Da li ste pogledali intervju Pepa pred zadnju ligasku utakmicu Citija?
Ne. Zasto?

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la Italia » 31 dec 2018, 00:06

Marvin je napisao/la:
IlPrincipino je napisao/la: Da li ste pogledali intervju Pepa pred zadnju ligasku utakmicu Citija?
Ne. Zasto?
Vjerovatno pricao o tome kako se osvajaju lige sampiona posljednjih 10 godina. I da je olaksavajuca okolnost osvojiti LP kad imas najskuplje i najjace timove na svijetu.

Cekaj, kad je ono Pep osvonio LP?? :lol: :lol:
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

berardi25
Postovi: 721
Pridružen/a: 12 feb 2014, 15:25
Lokacija: vukojebina
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la berardi25 » 31 dec 2018, 01:33

:|
https://pbs.twimg.com/media/Bm6HHeLCEAE3QJh.jpg

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la IlCapitano » 31 dec 2018, 09:52

Italia je napisao/la:Vjerovatno pricao o tome kako se osvajaju lige sampiona posljednjih 10 godina. I da je olaksavajuca okolnost osvojiti LP kad imas najskuplje i najjace timove na svijetu.

Cekaj, kad je ono Pep osvonio LP?? :lol: :lol:
Pitali ga je li razmatrao da malo promijeni svoju filozofiju jer primaju previše golova, a on se nasmijao i onako s visoka 'šta zbog dva poraza?', 'nikad' itd.

Pretpostavljam da je pisac potezanjem tog pitanja htio pokazati divljenje Guardioli kako ostaje pri svome bez obzira na sve. Valjda bi Allegri koji je na svakom polju bolji i uspješniji trener zadnjih 5 godina trebao nešto mijenjati da razmaženoj populaciji dokaže da zna 'lijepo'. :lol: Jedan je revolucionar jer odbija napraviti i najmanju promjenu iako ga u LP nabija ko stigne. I to ne tijesno, nego baš nabija. Drugi je...znamo već pjesmicu i moto. :zviz:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la Italia » 31 dec 2018, 10:46

Od stidljivog dječaka iz "Laguna Large" do budućeg Capitana, siguran sam!!!

Igrama u Palermu kupio je mnoge, najbrži među "zaljubljenima" bio je Fabio Paratici koji je tada sa dva odlaska na Siciliju i dva razgovora sa Paulom i njegovom majkom završio stvar.
Juve nije klub (tačnije nije bio do tada) koji kešira 40 miliona eura za nedokazanog, mladog i zelenog igrača, ali... Fabio Paratici je tada rekao da se ide "all in" i da on garantira za Joyu.

Svi mi znamo da Paulo ima nešto posebno, to je bilo jasno nakon par utakmica u našem dresu. Ima savršenu tehniku, kirurški precizan udarac i sjajan osjećaj za prostor, ima on sve to, to znamo ali sad vidimo da ima još jako, jako puno toga.

Prije svega KARAKTER, Paulo nema frku sa šutiranjem penala u ključnim momentima (neke je fulao, ali nije to bit ove priče), onaj Milanu nakon 5. minuta prepirki će mi zauvijek biti u sjećanju, Paulo nema frku da uvijek bude prvi kad se treba izići pred novinare (moram reći da je jako inteligentan dečko, da zna šta govori i zna kako da kaže ono šta misli), nema frku uzeti broj 10 a svi mi znamo da to nije banalna stvar, nikako!

Jednom sam gledao emisiju u kojoj je gost naš Alex i nakon utakmice na intervju dolazi - Joya. Prvo što ga je Alex pitao je bilo da li bi želio biti njegov nasljednik u Juventusu (tada je nosio broj 21) a Paulo je rekao "nadam se i radim na tome". Tada sam mislim pisao o tome i rekao, Paulo će uzeti broj 10 i nikad neće otići iz Juventusa, ja sam i dalje siguran u to, ne znam, jednostavno osjećaj.

Ali stvar koja me najviše impresionirala od svega, Dybala je ove sezone odradio ogroman UPGRADE u svojoj igri (sa Maxom, jer Max je o ovome pričao ranije), on je sad "tuttocampista" kako to kažu Talijani ili "all rounder" ili jednostavnije NEMA GDJE GA NEMA. Paulo je sposoban za to, definitivno, aerobno i motorički apsolutno moćan i nema nikakvih problema sa tim da je među igračima koji pretrče više od 10 km na utakmici.
Svi želimo da Paulo postiže što više golova, naravno, ali nije to toliko bitno ako u ovome Max uspije a Dybala ima sve da to bude pun pogodak. Dybala je kao free role iza napadača i igrač koji sudjeluje u svakom napadu i razigrava ekipu apsolutno najbolja opcija za nas.

Paulo Dybala je prije par godina instaliran kao budući nosilac igre Juventusa, on to sad jeste a ja sam siguran da će to biti do kraja karijere (čak i u ovo suludo Rusko-Arapsko vrijeme). Kad nema Giorgia, Paulo je Capitano, mislim da to dovoljno govori o svemu, o tome koliko su Agnelli, Nedved i Paratici spremni na sve da ovo što ja pišem itekako ima smisla.

#paulojuvefinoallafine

*Zlaja
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la Gefufna » 31 dec 2018, 13:58

Gledam nesto ovu tabelu i **** majku ne izgleda ovo tako lose, pogledas odigrane tekme sve se zeleni od pobjeda, plus ovako mahmuran, uz pivu umjesto dorucka, ne moze covjek na prvu da se sjeti previse razloga zasto kuka, kontam mozda mi dusu grijesimo ovom stigmatizacijom Allegrija i negodovanjem. :hmmmmm:

Ne znam, razmislit cu na ovu temu jos jednom trijezan ili makar kad budem mahmurao bez pive. :mrgreen:

Usput, sretna nova svima, da bude bolja od stare i da nam hajlajt bude choporativni bukkake koktel srece na/po Wandi u junu. :mrgreen:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
IlPrincipino
Postovi: 4705
Pridružen/a: 08 dec 2011, 17:43
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la IlPrincipino » 01 jan 2019, 08:26



Zasto bi Pep mijenjao svoju filozofiju nakon dva poraza dok je Maxa guja ujela milijardu puta? Kako je Max prosao u finalima?

Amare ti si malo pametniji momak i shvatas da bi kada bi ti vodio Juve da bi uzeli titulu jer je takav odnos u svakom pogledu sa nama i sa ostatkom Serie A. Ventura/Gatuso/neko treci bi to uspio odraditi. Dok je to u Premier Ligi malo gusce. I ni blizu nase dominacije koju imamo u Serie A. Kao da kazemo da je Rodgers trenercina jer osvaja u Skotskoj ligi a Pep nije. To si ti rekao svojim komentarom.

Ono sto mi zapalo za usi u intervju Pepa jest kada je rekao da nema povlacenja nakon prvog gola. Nego da moraju zabiti odmah drugi. I treci.

A nas kada gledas znas sta ce se desiti. Zabijemo gol. I onda grcevito branimo vodstvo pa nam sr to obije o glavu u nekoliko slucajeva.

Ne umanjujem rad i osvojeno od Allegrija. Samo mozda bi trebao traziti da se zabije jos jedan gol pa onda povuce rucna i onda da se uvede Barza i Khedira i da onda Mario predje na beka???

Btw srecna nova godina ekipica. Zelim vam dosta srece na privatnom i poslovnom planu pa da konacno osvojimo nesto novo u NG.

Ps. Sarkasticnoj ekipici duffy etc idite umocite sta
C’e una stella al cielo che indica il cammino, forza Juve vincere e’ il tuo destino.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
It is never too late to be what you might have been. -George Eliot

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Juventus FC: Utakmice i glasanje - sezona 2018/19

Post Postao/la IlCapitano » 01 jan 2019, 10:00

IlPrincipino je napisao/la:

Zasto bi Pep mijenjao svoju filozofiju nakon dva poraza dok je Maxa guja ujela milijardu puta? Kako je Max prosao u finalima?
Kojeg trenera nije ujela? To Guaridolu nije ujela? Frajer je uzeo dvije LP sa najjačom ekipom ikad, jedno od njih nakon ponajveće sudijske krađe u historiji fudbala, bruka se u LP svake sezone od tada baš zato jer je tvrdoglava mazga, a ovdje se priziva kao spasitelj i autoritet u nečemu. Luis Enrique koji se obrukao u Romi i u sezonama poslije 2015. uze LP jer je imao svemirsku ekipu. Halo bolan...

Kad gledaš crno na bijelo i imaš dežurnog krivca unaprijed sve je lakše. Kad pogledaš malo dublje ima tu daleko više od samog Allegrija. Gdje ga je tačno guja ujela u LP? Izgubio je dva finala od dvije puno jače ekipe. Prvo je bilo i ravnopravno, u drugom je jedno poluvrijeme bilo vrhunsko, u drugom je sve krenulo nizbrdo. Krivi se kao Barzagli za to finale, a bukvalno niti jedan od 4 gola nije primljen zbog njega, ni blizu. Dva su isključivo bila po drugoj strani, jedan odbijanac iz daljine. Zadnji Lemina kad je utakmica već bila gotova. Pa sjećam se kao daje jučer bilo - Allegri je bukvalno bio proglašen genijem i revolucionarom jer je isti taj 'trik' sa Barzaglijem koristio protiv Barcelone i Monaca prije finala. Na par sati pred početak finala je bilo glasina da razmišlja da promijeni formaciju i stavi tri vezna, Marchisio u prvu postavu, ovdje se digla pobuna kako mu uopšte naumpada tako nešto kad Barzagli i Alves funkcionišu perfektno. Da nije smiješno bilo bi jadno.

Protiv Bayerna je radio bukvalno to o čemu pričaš, napadao i napadao, čisti golovi su bili poništeni, mrtvi ziceri su bili promašeni i uradio je jedinu logičnu stvar koju je mogao. Kad shvatite da Juventus niti ima igrače niti igra na način drugih ekipa da može napadati cijelih 90 minuta bit će vam lakše. Kad druga (i to jača) ekipa krene na sve ili ništa u zadnjih 15 minuta daleko veće šanse su da će Juve primiti gol iz glupo izgubljene lopte tehnički limitiranih igrača nego da se brani kao ekipa, nešto što najbolje radi. I opet su gol primili iz greške pojedinca. Ne razumijem ovo kukanje svega mi. Ovo je Juventus, uvijek bio i ostat će. 100-e godina tradicije, ali pogotovo od 90-ih pa ovamo kad je većina nas počela navijati. Šta se to sad promijenilo? Ne pije vode ni ona 'nogomet se promijenio, mora i Juventus'. Pogledajte realno, broj ekipa/trenera koje igraju taktički i čisto napadački je podjednak u osvojenim velikim trofejima, u LP i sa reprezentacijama. Lippi koji je ikona je izgubio tri finala u kojima je bio favorit, ali zadnja dva u kojima se skoro nisu ni davale šanse su kraj svijeta. Kako da ne. Previše nestrpljivosti, razmaženosti, uzimanja zdravo za gotovo, bez ikakvog pokušaja da se razmotri kontekst i racionalno procijeni situacija.

Ja razumijem da neko više cijeni Guardiolin, Sarrijev i sl. fudbal. Razumijem i da mu se gadi kako Juventus igra. Ali ****, kukanje, vrijeđanje, pljuvanje, umanjivanje svega što ovaj Juventus radi je degutantno. Da nema rezultata pa hajde... Ali ovo sada je čisto bez ikakve osnove, na nivou djeteta koje vidi ljepšu (ne bolju) igračku kod drugog i baca se po podu jer hoće nešto drugo.
IlPrincipino je napisao/la:Amare ti si malo pametniji momak i shvatas da bi kada bi ti vodio Juve da bi uzeli titulu jer je takav odnos u svakom pogledu sa nama i sa ostatkom Serie A. Ventura/Gatuso/neko treci bi to uspio odraditi. Dok je to u Premier Ligi malo gusce. I ni blizu nase dominacije koju imamo u Serie A. Kao da kazemo da je Rodgers trenercina jer osvaja u Skotskoj ligi a Pep nije. To si ti rekao svojim komentarom.
Ovo je baš ono o čemu gore pričam - definicija površnog gledanja. Ne moraš ni biti u nogometu 10 godina da znaš koliko je teško držati konstantu, pogotovo ako u drugom takmićenju (LP) nemaš rezultat koji hoćeš. Najlakša stvar ikad je ovim igračima dići ruke od lige (Zidaneov Real 2/3 godine) i baciti sve na LP. Najlakša stvar je to razmišljanje lahko ćemo. Ali nema, nema zbog trenera. Dovoljna je samo matematika. Drugoplasirani u Italiji u zadnje tri godine je osvajao 91, 87 i 82 boda. U engleskoj 81, 86 i 71.

Da niko drugi u Italiji ne igra utakmice osim Juventusa. Da samo Juventusu kažu prije sezone morate osvojiti 92 boda za titulu, to je imaginarna granica za Scudetto. Je l' imaš ti ikakvog pojma koliko je to teško? I to ne nakon godina neuspjeha pa da se napale na novi rekord, nego nakon godina i godina osvajanja i 'dosade' i malih ekipa koje krv prospu protiv Juventusa pa sljedeću izgube 5 razlike itd. Gdje se stvorio taj mit da je lakše osvojiti ligu nego kup takmičenje ja ne znam...

Kukanje oko LP ni nije ono što me najviše nervira, nego ovo. Uzimanje zdravo za gotovo historijskog uspjeha. Nečeg što se nikad više neće ponoviti. Dođe mi nekad baš da poželim da dobijete Venturu na klupu pa da vidimo, ali hvala Bogu navijam još za Juventus.

O mitovima kako je PL puno jača nećemo. Juventus bi se šetao kao kroz vruć maslac kroz tu ligu. Osvojio je Leicester (sa Ranijerim pobogu), osvojio je Conte sa kriminalnom sezonom Čelzija prije njega. Veliki Guardiola koji je šamarao cijelu ligu GLATKO ispade u LP od četvrtoplasiranog iz iste...
IlPrincipino je napisao/la:Ono sto mi zapalo za usi u intervju Pepa jest kada je rekao da nema povlacenja nakon prvog gola. Nego da moraju zabiti odmah drugi. I treci.

A nas kada gledas znas sta ce se desiti. Zabijemo gol. I onda grcevito branimo vodstvo pa nam sr to obije o glavu u nekoliko slucajeva.

Ne umanjujem rad i osvojeno od Allegrija. Samo mozda bi trebao traziti da se zabije jos jedan gol pa onda povuce rucna i onda da se uvede Barza i Khedira i da onda Mario predje na beka???
A ono što je mene uvjerilo da vi nemate nikakvu želju za realnim gledanjem stvari nego da imate jednog jedinog unaprijed određenog krivca je ovo. Do te mjere da su pojedinci već sad odlučili da je Allegri kriv ako se kojim slučajem ne prođe Atletico - vrhunska ekipa s vrhunskim trenerom. OVE sezone ovo što si napisao bukvalno ne može biti dalje od istine. Juventus je po svim parametrima jedna od najofanzivnijih ekipa u Evropi. I po posjedu, i po broju dodavanja i procentu dodavanja i broju šuteva i broju šuteva u okvir i broju šansi i broju pogođenih okvira golova itd itd. BUKVALNO po svemu, osim po realizaciji. TO je problem ove godine, ne defanzivna igra, ne povlačenje, ne bilo šta drugo.

Osoba koja je spremna za razgovor, za zdravu raspravu bi vidjela ove stvari. Ili ih bar uzela u razmatranje. Ima tu i grešaka Allegrija u nekim utakmicama, niko ne poriče, ali vi bi čovjeka tukli po glavi iz dana u dana istim izmišljotinama, a onda kad vam se detaljno i argumentovano odgovori ide 'mi ignorišemo ove fanboyse'. Pa neki dan si ovdje spominjao utakmicu sa Unitedom kao neki dokaz, a Allegri tad bukvalno uradio to što spominješ. Napadao i napadao 80 minuta, gledao kako igrači promašuju sve živo i odlučio da je dosta. I opet kriv.

Ti da radiš u firmi i šef ti da 90 dana da završiš bitan projekat. Ti se zajebavaš 80 dana, ništa nisi napravio skoro, šef odluči da mu je dosta i preda projekat nekom drugom. Taj neko drugi ga loše uradi (i zaslužuje kritike naravno), a onda ti sav pametan uletiš i kažeš vidiš da si trebao ovako-onako. :crazy:

Poenta ovog svega nije da je Allegri neki bezgrešan trener ili da treba ostati 100 godina (mislim da ide na kraju ove, ali mislio sam da ide i prošle dvije) niti da je Guardiola neka ubleha, Allegri izmislio fudbal za njega itd. Poenta je da vam mržnja pojede oči. Ne gledate utakmice više, svaka 'kritika' je uvijek ista, nema umjerenosti, ništa se ne mijenja i još kao kruna svega imate obraza umanjivati uspjeh nekome. Pa ne može majka mu stara da je najgori trener ikad na klupi sa 11 najboljih igrača ikad, a kamo li jedan od najboljih.

Neka dođe Zidane, glavu dajem da će se u roku od 2 mjeseca za njega iste stvari početi pisati. Ko je pogledao 5 utakmica Reala u ligi zadnje 3 godine zna da je Real protiv bunkera bio gori 3x od Juventusa. Ali trava zelenija tamo negdje.

Neka dođe Guardiola sutra pa da vidim piskaranja kad ga naguzi neki Monaco bez pola muke.

Ovo je moj zadnji post ove sezone na ovu temu. Ove stvari ovdje sam ponovio ove sezone jedno 10 puta već u nadi da će mi neko odgovoriti na isti način jer stvarno volim normalne rasprave o nogometu, prvenstveno Juventusu, ali sve što sam dobio je sarkazam, par citiranih rečenica izvrnutih u svoju korist i 'ignorišite fanboye'. Jer pobogu samo luđak bi podržavao ovog trenera i ovu ekipu sada. :roll:

Pa ću eto poslušati savjet. :thumbup:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Odgovori

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.