San Antonio Spurs

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 jan 2019, 21:33

Raul_64 je napisao/la:Ma ako tako gledas , trebas jednog elitnog 3/4 igraca opet.Jer ekipa je dobra,mladi potencijal koji stize al ja zelim na dodatni level da idemo.

E onda spakiras dva pika uz nesto ako ti se neko bas svidja.Ne znamo dal ce Rudi izdrzat ovu sezonu full a ne zelim teret taj da ima dogodine.

Sto se mene tice ja komotno sam zadovoljan sa dva SF/PF pika koja cemo razvijat uz ostatak mlade jezgre.
Slazem se s tobom.Taj elitni ce se ili brusiti kroz pik ili naci trejdom.To je to.

Pa da...Taj tip igraca Johnson,Ross,evo CHI se pokusava rijesiti i Parkera koji ima 20mil za ovu sezonu(lako mecirati npr.sa Pauom),a za slijedecu isto ima 20mil,ali je team option.Ja bi pokusao i sa njim,ako se karakterno uklapa!?

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 04 jan 2019, 21:42

NEZALAGANJE je napisao/la:
Raul_64 je napisao/la:Ma ako tako gledas , trebas jednog elitnog 3/4 igraca opet.Jer ekipa je dobra,mladi potencijal koji stize al ja zelim na dodatni level da idemo.

E onda spakiras dva pika uz nesto ako ti se neko bas svidja.Ne znamo dal ce Rudi izdrzat ovu sezonu full a ne zelim teret taj da ima dogodine.

Sto se mene tice ja komotno sam zadovoljan sa dva SF/PF pika koja cemo razvijat uz ostatak mlade jezgre.
Slazem se s tobom.Taj elitni ce se ili brusiti kroz pik ili naci trejdom.To je to.

Pa da...Taj tip igraca Johnson,Ross,evo CHI se pokusava rijesiti i Parkera koji ima 20mil za ovu sezonu(lako mecirati npr.sa Pauom),a za slijedecu isto ima 20mil,ali je team option.Ja bi pokusao i sa njim,ako se karakterno uklapa!?
Jabaria hejtam,kad izjavis da nisi placen da igras odbranu,tesko da ces dobro proci kod nas.
Ne znam koga Detroit je uspio razvit pa zasto ne bi pokusali sa Johnsonom.

Rukiji nece generalno biti pozitivni i ove godine draft klasa apriori nije jaka kao prosle sa star talentom al funkcionalno bi mogao imati dosta vise SF/PF igraca u prvoj rundi (20/30 maltene)sto nama savrseno odgovara.Nema skoro dobrog playa i visokog(posebno sa povredom Bol Bola)za lijeka al onog sto nama treba ima itekako.Tako da iscupamo nekog OG-a(za kojeg smo previse plakali izgleda)bi bilo itekako dobro.Jedan dan cu ovdje izlozit sva ta imena,bar mi znamo sa Murrayem kao 29 i Whitom kao 29 pik da svaki pik prve runde je zlata vrijedan u rukama prave organizacije.

Njih bi spakirao samo za nekog igraca tipa Gordon iz Orlanda(ako skontaju da ce Isaka furat na 4)jer je dovoljno mlad i slicno.

Inace ne bi lako se "rijesio istih" , em sto mozes naci kvalitetne igrace rotacije , em su super jeftini.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 jan 2019, 21:49

Upravu si za Jabaria.Zaboravio sam na tu izjavu,a zna se da je kod nas bitno naci i karakter koji ce se uklopiti u postojecu grupu.

Slazem se i za davanje pikova.Moze samo za igraca za kojeg se procjeni da bi kod nas znacajno napredovao,mada se fransiza sigurno vise uzda u svoj izbor na draftu.

Eh koliko smo ovdje "plakali" za OGem,a PATFO jos jednom pokaza sta nam je u ovom momentu bilo prioritetnije.Bas smo bili u banani sa back up visokim.Jakob je to rijesio na duze staze i sad trazimo dalje...

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 04 jan 2019, 21:54

Jos Nikolu dofurat.

16+18 uz vrhunsku defanzivu , nema sta vise da trazi u evropi.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 04 jan 2019, 21:57

Raul_64 je napisao/la:Jos Nikolu dofurat.

16+18 uz vrhunsku defanzivu , nema sta vise da trazi u evropi.
I ja mislim da je vrijeme.NBA opt out klauzulu ima.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 05 jan 2019, 21:08

Lonnie za Austin 34 poena (12/22 iz igre , 4/6 za tri poena , 6/7 slobodna)

slika
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 jan 2019, 21:27

Gledao sam ga.Strasna partija,mada je u 1/4 krenuo na jedno kucanje i frajer ga odnese,kontam polomi ga levat... :D

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 05 jan 2019, 21:30



Skok sut je toliko cist :cry:
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 jan 2019, 21:47

Samo snaga ,iskustvo i zdravlje.Za njega nema brige. :thumbup:

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12679
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Mig_Mig » 05 jan 2019, 21:51

NEZALAGANJE je napisao/la:Samo snaga ,iskustvo i zdravlje.Za njega nema brige. :thumbup:
Gdje ih Pop izvlaci? Kakvo je rasulo bilo u novembru, ovo je nevjerovatno. Gledao sam Milutinova sinoc, lik se igra :) dominacija u svakom smislu te rijeci. Pop sprema zadnji pohod od 5godina :)
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 06 jan 2019, 13:07

Kyla gotivim al jarane ako vise ne mozes ni sutati jednu tricu po tekmi kao igrac perimetra ti ne mozes bit plus.
Cudna tekma sinoc,nit DeRozen,Gay,LMA su imali neke dobre tekme i opet lagano nabijanje.

Derricka ne mogu nahvalit dovoljno.MVP G lige,pa ljetnu ligu oplodio.Sa 4 godine koledj iskustva al najbitnije je eye test.Dovoljno da ga pogledas par minuta da vidis sa kakvom kontrolom igra,kakve uglove uzima,koliko cijeni loptu.A kad sut ide a po svemu je dobar suter onda imamo nesto veliko.Na sve to nas najbolji defanzivac na perimetru i lijepa ta glavesina.Ozivio ovu ekipu totalno.

U zadnjih 5 utakmica gdje smo otisli 4-1 protiv Bostona,Denvera,Memphisa,Toronta uz tijesan poraz u Denveru ;

16-4-3 na 72% iz igre i 64% za tri poena :guz:

Kao da nije savrseno da protiv 5 legit playoff ekipa ima ovakve brojke , ima manje od 1 izgubljene po mecu.
Igra toliko dobro,toliko efikasno i proci ce tekma da on kao playmaker ekipe ne izgubi **** loptu.



On igra na nevjerovatnom levelu koji nece zadrzati(mislim nece 72% al ostalo djeluje realno).A na sve to je bas igrac kakav nam je trebao,sve otvorio,citavu rotaciju pozitivno promjenio.Mi smo poceli sporije zbog povreda i kad se on vratio dok je hvatao ritam,pa Pop ga bacao izmedju prve i druge postave dok nije potvrdio se definitivno kao starter.Ovo sto on igra je nesto mnogo ozbiljno ljudi.

U ovom 12-3 nizu ima dosta faktora,igrali smo vise kuci definitivno al protivnici nisu bili lagani.Cak i porazi kod Denvera,Houstona na 1 loptu.

- White je definitivno glavni faktor bio

- Jakob je sa 12 minuta u prosjeku i sa par DNP tekmi , odigrao svaku u ovom nizu sa 18 minuta u prosjeku.Oh moras voljeti kad jos jedan klinac je bitan dio u ovom nizu.Eh sad zasto nije igrao od starta sezone to? jel Pop bio tvrdoglav il jednostavno morao uhvatit sistem.Mozda nekom 6/6/1 na 60% u tom nizu nece biti posebne brojke al ima net rejting od + 7,8 u ovom nizu.Fenomenalno izgleda ta druga postava s njim,udara **** blokove,kad imas ovakvog rim rolera koji napada obruc to otvara prostor ostalim suterima,jos ga ne traze dovoljno,sinoc mu malo vise spustali loptu i to je bilo kucanje nakon kucanja.Lik je izuzetno pozitivan igrac dok radi samo elementarne stvari a ima tu jos dosta prostora za napredak

- LMA , mora se pohvalit covjek , igra u ovom nizu kao LMA iz prosle sezone , malo sporije usao , mozda hvatao formu i kilograme kroz sezonu al odigrao brutalno u ovom nizu (22 poena na 58%).A znas sta je najbolje? igra 30 minuta u prosjeku , prije ovoga igrao 33 minute u prosjeku na 18 poena i 45%.E sad je povezano to sto Pop vjeruje Jacobu konacno a vjerovatno sto se i LMA doveo vise u formu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ne uzimamo puno trica al sutamo najbolje trice u ligi.
Ne uzimamo puno slobodnih(bolje nego obicno sa DeMarom)al sutamo najbolje slobodne u ligi.

Samo neka prosta egzekucija koja ti donosi par W vise.

A DeMar posebna prica.Eto sinoc mozda najgora tekma sezone a ne bi to skontao da si je gledao.U njemu smo vidjeli tog playmakera nekog.Njegove brojke jesu se popravljale al nisi opet bio siguran dal je on fakat playmaker,dal vidi te stvari il samo ima previse loptu kod sebe.

Od DeMara koji je 25-3-3 na DeMara koji je 22-6-6 je ta evolucija i igrac kojeg smo mi zeljeli.

Koliko kompletniji igrac.Kao da niko od njega nije trazio da bude kvalitetan skakac jer to itekako pomaze ekipi.Kao da je uvijek bilo,posveti se DeMaru skoringu i zaboravi sve ostalo a izgleda ima daleko vise stvari u njemu.A jednu stvar koju definitivno radi bolje od Kawaja je playmaking.Lik je u nizu na prosjeku od 7 asista i 2 izgubljene,znaci bio bukvalno jedan od najboljih playmakera lige u tom periodu.

Volim postave tu Popa.

Vidjet ces kako LMA/DeMar cesto ce igrati jedan bez drugog(kad je bilo pitanje kako ce funkcionisati)pa vidis LMA sa 4 sutera oko njega.Pa vidis DeMara sa suterima oko njega.Te postave su ubitacne.A pogotovo volim kad DeMar na kraju cetvrtina kad sjedne LMA dobije tu ulogu.On je de facto 1 , stavimo ga u tu Harden rolu i sve suteri oko njega i koliko dobro kreira za ostale me iznenadilo,fakat nisam znao da ima tu dimenziju.Pa bude utakmica gdje zelim da uzme vise suteva,da bude sebicniji halooooooo.Ne znam kad bi rangirao u ligi gdje se nalazi al kreativno u napadu nikad bolji,defanzivno,skakacki radi stvari koje nije nikad i fakat ga divno pratit.Zadnjih sezona ga tjerali u Torontu da uzima vise trica jer analitika tako nalaze al zajebi analitiku ako nisi tu dobar,i Pop mu bas to rekao,zajebi to,radi ono sto radis komforno.

Ne znam , ocekivao sam DeMara sa 25 poena na 20 suteva a ne ovako Manu fuking Ginobili iskustvo kao playmakera.

Forbes u ovom nizu , 13 poena na 51/45/94 prosjeke.Jarane boli me **** ako defanzivno si tanji ako ovako meces.Zar je slucajno da sa Derrickom u prvoj petorci se ovako digao.Forbes nije play,Forbes je undersize bek sto je okej kad imas igraca tipa White koji donosi playmaking da ga rastereti tu a defanzivno ce preuzeti mocnije bekove.Sta bi Memphis dao za ovakvog igraca.Znamo njegove mane al jarane kad potezes 5 trica na 43% to je elitno,to ti donosi nesto u napadu sto nam itekako treba.....i onda Rudy Gay.Sta je zivot,da mi je neko rekao 2012 dok je on bio sprdnja da ce 6 godina poslije nakon ahilove on biti svojevrsni vodja ove ekipe.Po naprednim brojkama bolji nego ikad.Mislim haypali smo ga u predsezoni al s razlogom,bolje se krece nego prosle,defanzivno bolji,ofanzivno brutalno efikasan,ma igra pametno bolan,bolan.

White
Forbes
DeRozen
Rudy
LMA

Na prvu kontas da gubis malo visine s tom petorkom al uz DeMarov napredak tu uz LMA/Rudia koji su dobri skakaci i Whita koji je visok bek tu nemas problema.Protiv elitnih SF igraca koji su nam apriori bar najveci problem(Lebron 3x , Kawhi 1x , Durant 1x)imamo 4-1 skor.

A onda kombinujes razne petorke sa suterima kojih hvala bogu imamo.Sad kontas Kyle je kompletniji igrac od Bertansa al kakvog mi on ima smisla pored DeMara,to ne moze funkcionisat uopste,nit sa LMA nije dobro napad isao a kamoli sa DeMarom.Kad u petorci bude Mills/Belli/Demar/Bertans/Jacob mozda bi neko koristio DeMara bas kao krilo i to ne bi bilo puno koristenje DeMara.U toj petorci je on playmaker od naseg kosa predvodi loptu,sa tri sutera oko njega i Jacobom koji udara blokove i rim rollerom stavlja pritisak.Izuzetno zabavna petorka i jako teska za cuvati.Posebno sa DeMarom koji je playmaker kakav jest.Kako iskoristit DeMara najbolje,e pa 3 sutera + rim roller.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bit ce tezak raspored ljudi do all stara al nema veze jer po SOS-u imamo 20 najlaksi raspored u ligi do kraja sezone.

Eto igramo kod Pistonsa i ne treba se nervirati radi poraza,jer Blake je vazda bio nocna mora od mismatcha.
Mada eto ne bi se iznenadio da Pop krene sa LMA/Poetl petorkom kao protiv Bostona kad treba vise misica.Nije tvrdoglav.

Al nakon all stara braco Texaska.

Atlanta 2x (koja ce tek zeljeti izgubit tekme)
Cle 2x (koji ce tek zeljeti izgubit tekme)
NYK -.-
Washington -.-
Fenix -.-

etc.

Vec sam bili Boston,Toronto,Fili,Indiana u San Antoniu.Imas samo jos Buckse sa istoka sto valja dok sve ostalo mozes i moras dobit.
A vec si rijesio Buckse,Indianu vani takodje.Pazi ba Atlanta/Cle 4 tekme u martu/aprilu kad ce rosteri biti puni G ligasa,kakvi ziceri.
Odradili sve tekme protiv LeBrona ove sezone,odradili vec 2 tekme kod Clipersa itd.

Znaci bez nerviranja do all stara,da budemo u playoff mixu i nakon toga vjerovatno se dizemo.

Itekako zabavno pratit ekipu gdje White je toliko dobar,Jacob je bitan,pa i Bertans/Forbes koji mogu biti dio jezgre.
A na sve to uvijek u rukavu imas DeJountea,Lonnia i dva pika prve runde (+ Nikolu? koji moze biti i trade chip ako treba).

Nije samo niz pobjeda bio dobar vec nacin kako smo to dobivali,mozda i najveci net rejting lige.Vrhunske ekipe.
A porazi kod Denvera,Houstona su bili na jednu loptu osim one tekme koju Pop pokloni Boylenu.

Valda zakljucak svega ovog je da je puno ljepse pobjedjivati nego gubiti..
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la YaSSaL » 06 jan 2019, 13:29

Raule, na cemu si danas? :shock:

Svaka cast za post! :thumbup:

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31061
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Chinaglia » 06 jan 2019, 14:28

zbog cega lonnie walker ne igra za spurse, vidim da igra u g league

jel nije spreman za nba il ga drze tamo zbog povrede koju je imao... on mi je skroz interesantan igrac

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 06 jan 2019, 14:32

Vrhunski basket izvlaci lagano rijeci iz mene,fino pratit.

Lonnie usao sa povredom u sezoni.Hvata ritam u austinu.
Neminovno je da prodje vojni rok dole kao Murray,White i svi prije njega.
Al vjerovatno ce u drugom djelu sezone biti sve vise dio aktivnog rostera.

Mislim mozda ima potencijal najveci od svih talenata koje imamo al je jako sirov,sve moze popravit tak da lagano.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 06 jan 2019, 14:57

Mig_Mig je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Samo snaga ,iskustvo i zdravlje.Za njega nema brige. :thumbup:
Gdje ih Pop izvlaci? Kakvo je rasulo bilo u novembru, ovo je nevjerovatno. Gledao sam Milutinova sinoc, lik se igra :) dominacija u svakom smislu te rijeci. Pop sprema zadnji pohod od 5godina :)
Pa dobro,18.pik koji je vjerovatno trebao biti i lutrija da nije imao povredu koljena,nije bas neka nauka za pronaci. :D
Milutinova si vidio kao i mi...Fizicki je bas napredovao.

Zaista je pravo cudo sta je Pop,zajedno sa igracima,uradio ppslije onakvog novembra.Ovo niko od nas nije mogao ni sanjati... :opaopa:

@Raul Svaka cast!Nema se sta vise dodati.White je vec sada nesto posebno. :salut:

EDIT:Zaboravih napisati....Od 1.decembra pa do danas imamo najbolji napad lige,5-6 odbranu i najbolji net lige.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 jan 2019, 18:30

The Spurs scored more than 118 points per 100 possessions in a 3-0 homestand against three top-10 defenses (those of the Celtics, Raptors and Grizzlies). :kafa:

Veceras DET.Uvijek nezgodan protivnik na gostovanju za nas.

EDIT:Rudy Gay is out tonight with a sprained left wrist.

I bolje sto ne igra veceras s ovom povredom protiv Griffina.Evo prilike da Pau konacno dobije neke minute i pomogne ekipi.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 07 jan 2019, 20:44

NEZALAGANJE je napisao/la:Evo prilike da Pau konacno dobije neke minute i pomogne ekipi.
:problem:

Al protiv ekipe sa dva visoka bar bi trebao biti koristan.Rudi nek zalijeci ruku dobro,protiv Raptorsa forsirao(rispekt).

Takodje bi mogli vidjeti Cunninghama koji iako se trudi je jednostavno los.

U prevelikom postu zaboravi napisat koliko su ocajne petorke bile s njim i nije slucajno da momentalno sa njegovim gubitkom minuta(sa 22 minute na 8 minuta uz par DNP)je krenula serija izmedju ostalih faktora.Jednostavno je velik minus ofanzivno i napad bolje funkcionise sa ovom petorkom.Bukvalno od kad je White postao dio prve postave ta ekipa bez Cunninghama imala je jednu ono losu tekmu sto je fenomenalno.

Steta sto se prekida ritam iste al zdravlje prvo Rudise.

To je najbolje u ovom nizu.Sto takvi igraci(veterani) su dobili manje minute a White,Poetl,Bertans,Forbes bili super bitni.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Raul_64 » 07 jan 2019, 20:56

RMP novi izasao.

http://www.espn.com/nba/statistics/rpm

Derrick 21 PG
Bertans 9 SF(dal je to manje vise)
Poetl 17 C

Ocekujem da svi idu prema gore,posebno White koji svake sedmice skoci po 20,30 pozicija.
Po defanzivnom RPM White je 8 na svojoj poziciji.

Gay/DeRozen visoko naravno na svojim pozicijama.LMA zbog loseg starta jos tanak ovdje al manje vise to.

Zelio pomenut ove mladje..
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25212
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la NEZALAGANJE » 07 jan 2019, 21:18

Pau uopste nije bio lose usao u sezonu.Naprotiv,dosao je kao jedan od spremnijih i itekako on moze pomoci kad dobije priliku da igra.Vise je pitanje sad njegovog ritma,nakon povrede.Ne znam da li ce to uciniti Pop,ali ja bih ga startao veceras,da se ne dira Poeltl s 2.petorkom.

Sto se tice Dantea,jbg igrao je u vrijeme kad smo se bas trazili.Nije on toliko los igrac,zahvalan je,samo ga treba igrati s pravim ljudima.Iako brojevi pokazuju da smo dosta losi bili ofanzivno sa njim na parketu,on individualno nije toliko zakazao.Trojka mu je na 50% u tekmama koje igra.

Sto se tice tog RPMa,ne cudi me da mladi napreduju,a LMA je los po rankingu,jer ne propusta tekme i kaci ga ona serija uzasnih poraza od 30+ razlike.

Avatar
Belmin6
Postovi: 12970
Pridružen/a: 11 maj 2012, 18:27
Kontakt:

Re: San Antonio Spurs

Post Postao/la Belmin6 » 07 jan 2019, 21:46

Ekipe gdje igra Regie Jackson su mi uvijek mrske. Uvijek se protiv nas pretvori u nekog Magic Johnsona. :roll:

Odgovori

Natrag na “San Antonio Spurs”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.